Opinie o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie 3M Wrocław Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie 3M Wrocław Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - produkcja

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Prawda

Kodynatorzy E.D i B.R tłumaczą się że sprawdzają kamery pod pretekstem że było zdarzenie to niech wytłumaczą dlaczego zostały sprawdzone kamery po tym jak lider napisał meila czemu nie został wrzucamy plac na regały. Chłopaki z chemii mieli wtedy dużo wydań. Co przyznał im koordynator po sprawdzeniu kamery. Ale wytkną im takie rzeczy jak nie noszenie np.okularów.

Molibdenowy Mateusz

Pracę na budynku nr 2 IATD radzę omijać szerokim łukiem. IATD można porównać do osoby niepełnosprawnej u której każda kończyna odpowiada za jeden z procesów tj. przyjęcie, składowanie, konwertowanie oraz wysyłka, niestety zamiast kończyn są 4 protezy - Niby wszystko działa, ale jednak nie do końca. Projekty przepychane są na siłę, nawet jeśli nie usprawniają niczego, to są realizowane po to aby wyrobić cele osobiste, które są składową oceny na koniec roku. Produkty są produkowane byle po to by wyrobić "słupki", a jakość? No cóż, jakość kiedyś była, teraz to już tylko stos zwrotów i reklamacji. Osoby które starają się by utrzymać procesy na swoich zmianach i układają swoją pracę tak, żeby mieć chociaż chwilę żeby odsapnąć lub pójść na kawę czy papierosa, w nagrodę mają dowalone na garba kolejne rzeczy, no bo przecież się wyrabiają - Wspaniała motywacja. Pisząc w skrócie IATD to taki bieg przez pole minowe i nigdy nie wiadomo z której strony pi*****nie.

Potwierdzam

Oprócz tego że nie mają wiedzy to nie mają kompletnie pojęcia o procesach na magazynie w którym koordynują od paru lat , nie wspominając o sprawdzaniu na kamerach pracowników którzy zostali po godzinach na 2 zmianie w piątek żeby zbawić DLA NICH sprzedaż bo to szefostwo ma z tego premie - pracownik ma więcej roboty i wymagań i nic więcej za wyrobienie sprzedaży - brak elementarnej wiedzy o tym że pewna maszyna potrzebuje 1h na ROZRUCH i czepianie się dlaczego przez 1h jej nie obsługiwano itd, to jest mobbing , zlecenie nadgodzin w PIATEK żeby wynik zrobić - potem sprawdzać kamery BEZ POWODU bo wynik został zrobiony - żeby się czepiać o coś o czym się nie ma pojęcia - to jest nic innego jak mobbing w najczystszej postaci, już jeden koordynator magazynu tak robił - jak skończył chyba dobrze wiemy :) odradzam zatrudniania się na magazynie na 2 budynku. Zresztą tak jak już ktoś pisał - jest sprawa która się toczy o mobbing założona właśnie przez byłego pracownika tego magazynu

Jaki jest styl zarządzania w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

nick(t)

Zatrudnij się to się przekonasz, jednak mogę zagwarantowac ze po zapoznaniu się z modelem zarządania sam się zwolnisz po max 2-3 latach . Taki jest czas pracy pracowników przyjętych z ogłoszenia " z ulicy".

Rozmowa telefoniczna

Szanowna pani z HR z gatunku "bez kija nie podchodź". Zwykłe chamstwo. Nie polecam

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Software Engineer - Tools and Infrastructure
Sonova Warsaw Service Center Sp. z o.o.
Ciekawa

Hej, a jak z działem planowania produkcji? Jak warunki i atmosfera?

Margaret

Kiedyś był porządek. Teraz jak pozmieniało się wyższe kierownictwo, to tylko tabelki, zakazy i dokładanie obowiązków. Nie mówiąc o tym, że każą kłamać w dokumentacji. Ludzie którzy są zatrudniani przez IK i nową agencje mają najniższą krajową i mają pracować tylko na pakowaniu są stawiani na maszynach i jest zakaz wpisywania ich w dokumenty i Excela. Jeśli przyjdzie reklamacja, to wtedy błąd jest osoby z 3M. Nie mają na te stanowiska nawet badań. Czas chyba aby PIP zaczął robić kontrole i rozmowy z pracownikami. Jeśli coś komuś się stanie, to oberwie FO i kierownik, góra umyje ręce

Czy praca w 3m jest stabilna? Duża jest rotacja?

Kozak

Od wielu, wielu miesięcy widzę ogłoszenie na planistę produkcji. Co jest powodem że tak długo ono jest? Brak kandydatów? Czy może za oferowana stawkę nikt nie chce tak odpowiedzialnego stanowiska?

Kozak

Widzę od wielu, wielu miesięcy ogłoszenie na planistę produkcji. Co jest powodem? Nikt się nie zgłasza, czy oferowana stawka to żart? A może kandydatów brakuje? Sam kilkukrotnie aplikowałem, ale nawet telefonu nie zwrotnego dostałem.

Sosna

Przepracowałam w 3M aż 17 lat . Były lata ze pracowało się przyjemnie , chociaż fizycznie ciężko . Jak kierownictwo jest ok to jest dobrze, ale jak kierownikiem zostaje człowiek o niskiej kulturze i miernej wiedzy , jedynie co ma bardzo dobrze opanowane to donoszenie i kapowanie. A teraz najlepsze !!!! Po 17 latach pracy mnie zwolniono. Wróciłam po chorobie nowotworowej , lekarz medycyny pracy nie podpisał mi badań na stanowisko z przed choroby , W calej 3M nie znaleziono mi lżejszej pracy tylko mnie zwolniono ,

Hmmm....
@Sosna

Sylwia ... myślę że pracując tam 17 lat wiesz dokładnie jak wygląda polityka firmy. Sądzę również ze kierownik o miernej wiedzy , który donosi i kapuje nie do końca ma ostateczne zdanie w tego typu tematach . Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale obrażanie kogoś kto akurat znalazł się w tym momencie na miejscu osoby, która przekazała Ci tą informację jest nie do końca fair . Korporacje niestety najczęściej rządzą się swoimi prawami.Tak czy inaczej.... życzę zdrowia bo najbardziej go teraz potrzebujesz .

sosna
@Hmmm....

Właśnie dlatego , ze przepracowałam tyle lat wiem dokładnie jak działa naprawdę firma. Pisząc o kadrze kierowniczej nie myślałam akurat o tym kierowniku.To są moje spostrzeżenia z całego okresu pracy i oczywiście nie dotyczą wszystkich .

Alek
@Hmmm....

Co to za korporacja , ze zwalnia ludzi po chorobie, tak jest w waszej firmie, nie jedna osoba została zwolniona niesprawiedliwie

Nick1
@Sosna

Czegoś tutaj, nie rozumiem. Skoro lekarz medycyny pracy nie podpisał badań, to gdzie tu wina pracodawcy. Nie mając ważnych badań lekarskich pracodawca nie może dopuścić do pracy i jedyne rozwiazanie to właśnie rozwiazanie umowy o prace. Widocznie były w orzeczeniu czynniki które spowodowały odsunięcie od pracy a pracodawca nie miał miejsca pracy gdzie te czynniki nie występują.

@Sosna

tak mnie ciekawi, 17 lat to kawał zycia w firmie, czy przy zwolneniu dostales moze jakaś odprawe, cokolwiek w "nagrode" za tak dlugi okres pracy ?

SPRAWIEDLIWY
@Nick1

Nieprawda. Tak duże korpo ma inne możliwości. Np może zaproponować inne staniwisko. Ale już wszystkie obsadzone ziomalami. Szkoda pisac

.......
@Sosna

Słupiankowa podsumowała polskich inżynierów .Piszę ,że pracowała na politechnice a matury nie ma.

Denar
@SPRAWIEDLIWY

Ziomale to małe Miki. Teraz Polscy rzetelni, wieloletni pracownicy zastępowani są leniwymi Ukraińcami. W wszystko jest super

aspoleczna
@Denar

jestem w szoku. jak mozna cos takiego zrobic osobie, ktora rzetelnie pracowala na rzecz firmy przez ten czas? To nawet w malych firmach znajduje sie jakies miejsce. Mam nadzieje, ze choroba nowotworowa nie powstala w wyniku tej pracy.

nick(t)

Uwaga przy podpisywaniu umów o pracę. Składnik AIP mogą wam uciąć. Nie warto tam pracować.

Aaa

Na jakie zarobki może liczyć senior analyst ?

żarowka

Zaczynając pracę w tej firmie,myślałam, że trafiłam super. Co prawda system cztery brygady,ale kasą w miarę i możliwość nadgodzin. (usunięte przez administratora) Nie ma szacunku do pracowników, jest stronniczy i często mija się z prawdą,która nagina pod siebie. Ma wybrane 3 ulubienice,które są jego (usunięte przez administratora) wszystko co dzieje się na hali. Podczas awarii maszyny,która może trwać i czasem parę godzin...inni idą na różne gniazda pomóc, a gwiazdy mogą stać i (usunięte przez administratora)maryni cały czas,śmiejąc się i (usunięte przez administratora). U niego liczą się Ci,co są kablami i (usunięte przez administratora),którzy za jego przychylność są w stanie zrobić wszystko....także wypowiedzenie zaniesione do biura. Ogólnie nie polecam.

Aleksandra
@żarowka

A nie można było po prostu powiedzieć komuś innemu o tym co się dzieje? Albo pogadać z koleżankami że ich zachowanie nie jest stosowne? Nie polepszyłoby to sytuacji?

Żarówka
@Aleksandra

Od czerwca zgłaszane...do 4 kierowników...I nic z tym nie zrobili NIC

MMOZ "NOWA IDEA"
@żarowka

Zapraszamy do Międzynarodowego Międzyzakładowego Związku Zawodowego "Nowa Idea". Objęliśmy działaniem zakład przy ul. Kowalskiej. Więcej info znajdziecie na naszej stronie i na (usunięte przez administratora) Pozdrawiamy

Ciekawy
@MMOZ "NOWA IDEA"

To ten sam zwiazek co za płotem 3m w volvo działał??

Anna B.

Nikt tego nie zauważył że po ocenach ze środkowego budynku 1/3 pracowników poszła na l4? Góra tego nie widzi?

KL
@Anna B.

No tak to juz bywa ze jak sie ludzi nie docenia to moga sie pochorowac :) a gora niech sie zajmie soba i tobie tez radze.

MMOZ "NOWA IDEA"
@Anna B.

Zapraszamy do Międzynarodowego Międzyzakładowego Związku Zawodowego "Nowa Idea". Objęliśmy działaniem zakład przy ul. Kowalskiej. Więcej info znajdziecie na naszej stronie i na FB. Pozdrawiamy

Mateusz Lachowski

Dzień dobry, pracuję w 3m przez firmę Interkadra. Chciałem powiedzieć kilka pozytywnych rzeczy na temat naszej współpracy. Praca bardzo rozwijająca, tym bardziej że współpracownicy z ukrainy pouczali mnie na każdym kroku, ciesząc się że nie wyrabiam normy od pierwszego dnia pracy. Firma wykazuje się niebywałym profesjonalizmem, wierząc że nowo zatrudniony pracownik wie co robić i od razu wyrobi 110% normy ku chwale koordynatorki zza wschodniej granicy oraz jej liderki z podobnych okolic. Wierzę że to okres przejściowy, gdyż koleżanki i koledzy w dziale, zwykle ukraincy, robią spokojnie, nie przejmując się normami czy czymkolwiek. Na razie nie bardzo wiem o czym ze mną rozmawiają, ale cieszą się przy tym bardzo. Mam nadzieję, że wkrótce poznam język urzędowy w tej firmie i będę mógł pośmiać się z nimi. Polecam dla ludzi chcących się rozwijać i otwartych na inne kultury.

Ktoś

Jest coraz gorzej. Wynagrodzenie na produkcji przestało już być konkurencyjne na rynku pracy. Brak podwyżek i wyrównania inflacyjnego. Żadnego sensownego premiowania. Kaizeny to jakaś kpina. Ciągłe dowalanie obowiązków pracownikom na produkcji. Maszyny wiecznie się psują. Prócz tego likwidacja dowozu pracowników od listopada(pozostaje dowóz tylko dla Oleśnicy) co przy kiepskim połączeniu miejskim jest porażką.

@Ktoś

No i jestem bardzo ciekawa jak firma ma zamiar z tego wybrnac? Jak ktos nie ma dojazdu to co? Wypad z firmy?

Ola
@Ktoś

Zdecydowałam się na pracę w 3m ze względu na dojazd polbusem z Jana Pawła ale teraz jak nie będzie dojazdu to dziękuję. Dojaz na pierwsze zmiany mpk to jakaś masakra z pilczyc.

Kamil
@Ola

No to bardzo slabo, bo fabryka jest na wygwizdowie gdzie jada 2 autobusy na krzyz, juz jest problem z pracownikami a co dopiero bedzie dalej jak ludzie zloza wypowiedzenie bo nie beda mieli jak dojechac.

Danuta
@Kamil

A te autobusy to komunikacji miejskiej czy firma organizuje transport pracownikom? Bo coraz więcej tak robi.

Xxxxx
@Danuta

Firma organizowala, teraz organizuje juz tylko z Oleśnicy

Zzs
@Xxxxx

Autobusy zostają z Oleśnicy, Jenkowic i będzie jeden autobus z Kromera do 3M

roxi
@Zzs

to sie nazywają oszczedności, usuną autobusy to pozbedą sie niektórych 3m'owców, ktorym sie nie oplaca dojazd do pracy. Szkoda tylko ze kierownicy bezkompetencji dalej pracuja w tej firmie ...

Wyrobnik
@Kasia

Tak, dokładnie, jest coraz mniej roboty więc będą chcieli pozbyc się częsci pracowników. Zresztą juz sie zaczyna szukanie, przy wyjsciu z roboty ustawia sie szpaler kierownikow niczym (usunięte przez administratora) i wyłapują delikwentów co się odbijają punkt 14 czy 22, tak samo z L4, wracasz i idziesz na pogawędke ze to zle widziane itp. Rynek pracownika sie konczy

Markus

Bo to jest prawda.

Taxi
@roxi

Dzień dobry, chciałabym pracować w tej firmie.... tak, wynagrodzenie i zakres obowiązków mi odpowiada... A ! i jeszcze jedno ,,, oczywiście zorganizujecie mi państwo darmowy transport do i z pracy ? przecież mieszkam 15 km od firmy XD

Kamil
@Taxi

Słuchaj nikt im nie kazal robic fabryki na zadupiu, takie to dziwne ze ludzie chca transportu? Co dla biura auta sluzbowe a dla fizycznych to nawet autobusu nie laska dac? Wez otwórz oczy bo za ta stawke na serio sa lepsze prace we Wroclawiu, nie sa jakimis zbawicielami.

...

Intelektualnie to są przedszkolaki...

Oleśnica
@Kamil

"takie to dziwne że ludzie chcą transportu?" dla mnie tak. "Co dla biura auta sluzbowe a dla fizycznych to nawet autobusu nie laska dac?" jeżeli chociaż 1/4 z biura ma służbowy to aplikuje. "Wez otwórz oczy bo za ta stawke..." Dokładnie , to ja decyduje gdzie pracuje, nikt za mnie tego nie zrobi.

Ktoś
@Taxi

Nooo NNIIIE zgodzę się. Jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawia się dowóz pracownika jako dodatkowy benefit to jest to obiecana forma dodatku do pensji. Dla niektórych był to ważny element do decyzji o podjęciu pracy. Jest to także ukryte pomniejszenie pensji pracownika który nie liczył się w chwili podjęcią decyzji o pracy z dodatkowymi kosztami dojazdu bo firma zapewniała takowy.

Optymista

Nie rozumiem ludzi którzy narzekają, nie dali z siebie nic by on jako pracownik sam był zadowolony ze swojej pracy jak i pracodawca z pracownika. Pracowałem w wielu miejscach. Z kilku byłem zwolniony. Raz z powodu braku inicjatywy z mojej strony, raz z redukcji etatów spowodowanych sytuacją firm w PL. Pracuje tu kilka lat. Cieszę się że odnalazłem się w miejscu gdzie sprawdzam się w tej pracy to i pracodawca zadowolony. Jeśli mnie kiedys zwolnią to na pewno tylko dlatego że losowo trafi na mnie z powodu redukcji etatów lub innej niezależnej ode mnie przyczyny. Ludzie narzekali i narzekać będą. Wszędzie też pracują spokrewnieni ludzie itp. rzeczy które ludzie będą komentować niekorzystnie. JA POLECAM TU PRACĘ POD WARUNKIEM ZE JAKO PRZYSZLY PRACOWNIK ZROZUMIESZ CELE FIRMY, DOSTOSUJESZ SIE DO PANUJACYCH STANDARDOW I BEDZIESZ TA PRACE CHCIAL MIEC. JESLI NIE TO ZAWSZE MOZECIE ZALOZYC WLASNE INTERESY i ustalać własne zasady.

Oceny
@Optymista

Pamiętajcie że opinie i oceny zawsze wystawiają ci niezadowoleni. Nikt raczej nie wejdzie tu i nie napisze że było super w pracy i chętnie do niej chodzi. Najczęściej po zwolnieniach okazuje się że wszystko było źle... Hipokryzja Polska.

@Optymista

Zgadzam Się z Tobą każdy z nas wpływa na to jak postrzegają go inni, przełożeni, koledzy . Czasem ciężko się przebić w takiej dużej firmie, dużo zależy od nas trzeba brać pod uwagę że nikt nie zaproponuje nam lepszego stanowiska lub umowy po dwóch miesiącach. Każdy z nas chciałby odrazu być dostrzeżony i niestety życie wyglada inaczej ale to widza ludzie którzy już zdążyli popracować w wielu miejscach. Młodym życzę cierpliwości i zaangażowania :)

Joanna
@Nowy

Dobrze dla odmiany poczytać jakaś pozytywną opinię. Pisali w poprzednich komentarzach o polityce firmy w stosunku do osób, które chorują. Czy to jest tak, że pewne stanowisko mają tylko ludzie, którzy nigdy nie biorą zwolnienia chorobowego? Czy coś źle zrozumiałam?

ktośiek
@Optymista

a ja sie z tym nie zgodze, starałem sie jak mogłem, robiłem wszystko nawet czasami poza moimi obowiązkami pracy, robiłem kaizeny, sugestie, ipr wszystko co firma zapragneła, czy dostałem chociaż raz pracownika miesiąca ? nie, czy dostałem 3 na koniec roku ? oczywiscie ze nie. Niestety nagrody dostały osoby które były bardziej lubiane i które potrafią mydlić oczy. A awans w tej firmie ? Wątpie ze jest możliwy kiedy nie masz znajomości :(

@Optymista

A jekie są konkretnie te cele firmy i panujące standardy w/g Ciebie?.....

Była pracownica

Nie warto marnować czasu i zdrowia w tej firmie. Po wielu latach pracy na dowidzenia nie usłyszysz zwykłego słowa ,,cześć ’’ Dopóki jesteś potulny i robisz wszystko tak jak chce kierownictwo to jest Ok nie można mieć własnego zdania . Najpierw wycisną z człowieka ostatnie soki a później zostaniesz potraktowany jak bezużyteczny przedmiot.

byla pracownica

zobaczymy czy dostaniecie podwyzke w tym roku, bo sluchy doszly mimo ze juz tam nie pracuje, ze znowu pokaza jak "wazni" jestescie XD

...

Monitoring to nic nowego .Też sobie możesz zamontować.

Markus.

Na rozmowie obiecują wszystko. Potem jest całkowicie inaczej. Zatrudnienia głównie przez agencje. A teraz jeszcze cały czas straszą zwolnieniami. Obiecują podwyżki a potem robią wszystko aby nie dać..

Zostaw merytoryczną opinię o 3M Wrocław Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 3M Wrocław Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 4 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

3M Wrocław Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 33 ocen.

3M Wrocław Sp. z o.o.