Wowo
Kandydat

Nie warto..słaba kasa a wymagania jak w NASA..rekrutacja porażka..chciałem normalną prace..a nie prace w cyrku..jakbym chciał pracę w cyrku to tam bym aplikował..

Piotr M.

Kolejny etap rekrutacji ,czyli rozmowa z dwoma panami. Czytają pytania z kartek ,a odpowiedź musi trafić idealnie słowo w słowo w zapisane przez innego Asa wzory. Według tych inteligentów praca jest wyliczona na 8 godzin a następnie mówi że startujemy o 6:30 bo 30minut ciebie pakują i około 17:30 zjeżdżam do bazy i tam godzina na rozliczenie gotówki i towaru. Czyli płacone za 8h a pracujemy 11-12h pytam? Nie jak się wkręcisz to w 10h się ogarniesz ,ale to nadal 1/3 etatu za darmo cisnę dalej? czyli licząc wasze wynagrodzenie 3000-3500netto na godziny to robię za najniższą tak? Niezręczna cisza panowie nie mają takich pytań i co gorsza odpowiedzi na kartce . Więc kończymy rozmowę a moja opinia to: Szukają gościa bez rodziny ,najlepiej z kredytem do końca życia tak aby po wdepnieciu w BAT nie miał wyjścia i orał od 6-18 robiąc po 260h na miesiąc ciesząc się z minimalnej stawki dzielac na godzinę . Koszalin gdyby ktoś pytał.

...

Oj chyba własnej firmy byś nie mógł mieć Matematyka to nie twa technika Z Twoich obliczeń wynika, że van jest tankowany codziennie pod korek ☝️

Partners Nowy wpis

Świetne zadania w tym miesiącu, Az miło będzie zgarnąć bonusik.

Mąż hostessy Nowy wpis
Klient

Hostessy muszą się ubierać jak klauny, obcisłe stroje i seksualizacja hostess w tej firmie idzie z grubej rury, bo kto widział żeby przedstawicielka produktu tytoniowego nosiła ubranie jak do biegania, obcisłe spodenki i koszulkę do pępka. (usunięte przez administratora) na całego, zwłaszcza w Bydgoszczy od pani koordynator, tzw. pani G. Kto pracuje ten wie o kogo chodzi. W każdej normalnej firmie odbywa się rozmowy motywacyjne a nie stosuje (usunięte przez administratora) i stresuje pracowników. Target kosmiczny i prawie niewykonalny jeśli nie robisz wałków z paragonami. Magazyn to cyrk na kółkach, nie ma znaczenia co zamówisz to i tak przyjdzie coś innego. Czasem trzeba pożyczać urządzenia od innych hostess czy hostów bo na magazynie są braki. Bo wysłali 40 urządzeń jednej a drugiej 5. Elastyczny grafik to też jakieś nieporozumienie. System istnieje po nic bo potem i tak koordynatorka woła żeby napisać jej dyspozycję na whatsappie (mimo, że ma to wpisane w system). Jeśli ustalisz sobie dzień wolny to i tak może zadzwonić koordynatorka i zawołać że jest spotkanie na teamsie i musisz być. Nieważne czy masz słuchawki, jesteś w domu, w kościele czy w pociągu. Odradzam każdemu, lepiej zarobić mniej ale przynajmniej nie odbije się to psychice. W bacie jako host/essa i tak prędzej czy później te super pieniądze zaczniesz wydawać na wizyty u psychologa i psychiatry, bo więcej niż rok w tej firmie wytrzymują tylko faworyzowani pracownicy, którzy są rzucani na punkty ze starymi kasami fiskalnymi, na których w zmowie z pracownikiem sklepu da się robić fałszywe paragony i udawać że sprzedaje się urządzenia.

Gość Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

BAT to taki statek który idzie na (usunięte przez administratora) tylko nie mam pojęcia dlaczego tak długo. W firmie jeden wielki chaos, targety wróżą z gwiazd albo z fusów, to bez znaczenia bo o cyfrach dowiesz się dopiero w połowie miesiąca. Sezon urlopowy jest ale urlopy wstrzymane bo ludzi mają zatrudnionych tylko tyle że w zespole tylko 1 osoba w danym momencie może mieć wolne. Na rozmowie zapominają powiedzieć że każdy musi sobie załadować paletę towaru jako magazynier, potem jako przedstawiciel idzie człowiek na sklep, następnie jesteś dostawca który ładuje wszystko i zanosi na sklep odbierając gotówkę, super jeśli przy tym wymienisz materiały reklamowe na sklepie oraz zrobisz wystawkę bo jest szansa na dostanie "kciuka" od kierownika jak potem wyślesz zdjęcia a jak nie wyślesz to będziesz miał suszona głowę dlaczego tego nie robisz? Przecież to jest w DNA przedstawiciela (kolejny durny wymyśl BATa którego nawet nikt nie umie wyjaśnić). Jakiś geniusz wymyślił że to wszystko idzie zrobić w 15 minut więc średnio masz 22-24 wizyty na dzień ale doliczając do tego załadowanie samochodu, dojazd do klienta, rozliczenie gotówki na koniec, rozliczenie samochodu po pracy to jest szansa że uda Ci się wrócić do domu po 10-11 godzinach. Oczywiście czas pracy zadaniowy więc zapomnij o wypłacaniu nadgodzin, no chyba że w sądzie. Ogólnie jeśli planujesz pracę w BAT to lepiej zmień plany

Na jakie wsparcie w British American Tobacco mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Gość Nowy wpis
@Pytanie

Przestrzegają. Tylko nie chwal się że jesteś w ciąży dopóki nie będziesz mieć kwitu od lekarza a w czasie macierzyńskiego szukaj sobie nowej pracy bo tyłu zaraz po powrocie zwolnią Cię z jakiegoś powodu

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

WujekRada
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

To co wyprawia się w tej firmie, na ten moment nie spotkałem się u żadnego innego pracodawcy. BAT w jednym wielkim skrócie obiecuję tzw gruszki na wierzbie a później "pseudo" przyjacielską atmosferą próbuje załagodzić sytuacje oraz to że praca ma się nijak do tego co było przedstawiane na rozmowie kwalifikacyjnej. Średnio pracujesz między 9-10h dziennie oczywiście są dni, w których jeździsz dłużej bo przecież system zadaniowy, ale tu mały haczyk: brak nadgodzin i nie ma znaczenia czy pracujesz miesiąc czy 3 lata, doświadczone osoby również nie są w stanie wyrobić się w 8h. W jednym wielkim skrócie po przeliczeniu wszystkiego pracujesz za najniższą krajową jak już pisały to wcześniej osoby. Jako przedstawiciel handlowy nie jesteś odpowiedzialny tylko za sprzedaż. Jesteś konwojentem, magazynierem, dostawcą i fakturzystą a tylko się pomyl w czymś to albo zapłacisz za braki albo kilka dobrych tygodni wielki dział księgowość będzie odkręcał mały błąd, który w normalnej firmie załatwia się w hmmm...3min? Atmosfera w pracy pseudo przyjacielska. Kierownik nie jest osobą decyzyjną. Pracownicy niższego szczebla(w moim wypadku pracownik), mają na niego taki wpływ że zamiast oceniać, niektóre sytuacji patrząc bezstronnie, sugeruję się opiniami jednej i tej samej osoby, we wszystkich kwestiach a na końcu ty masz mu podać rozwiązanie sytuacji...(i nie chodzi tu tylko o mnie) Obieg informacji między pracownikami jest tak szybki że trzeba się mocno zastanowić co komu się mówi bo w tej firmie nie ma tajemnic (nawet jeśli rozmawiasz z kierownikiem sam na sam). Choć zdarzają się wyjątki i są w tej firmie naprawdę super ludzie ale policzyć można ich na palcach jednej ręki. Reasumując jesteś osobą z 4 funkcjami ale płacą Ci tylko za jedną z tych funkcji. Po przeliczeniu ilości godzin w miesiącu, pracujesz za najniższą krajową. Masz odpowiedzialność materialną za wszystko co jest Ci powierzane. Premia ma zawsze widełki i nie ma tu nic złego gdyby nie fakt że jeśli dobijesz do maksymalnego poziomu i przekroczysz go powiedzmy o 5-10% a zdarzały się przypadki że nawet i o 30-40% i tak nie dostaniesz pieniędzy za górkę bo polityka firmy. Na szczęście ja już nie należę do tego cyrku i jeśli szukacie pracy zastanówcie się dobrze czy to by wam odpowiadało.

XoXo

Pracowałam w firmie jako hostessa, nie polecam nikomu chyba że ktoś lubi zachowanie współpracowników jak w gimnazjum. Każdy na początek jest miły a jak dojdzie co do czego to na każdym kroku jest się obgadywanym, wymyślane są farmazony na swój temat. Zwolnili mnie z dnia na dzień nawet bez podania powodu.

Maciej
Kandydat

Słoma im wystaje z butów. Mam na myśli dział Rekrutacji z tym czymś jak Elizabeth Papalezova- pseudo ekspert, pseudo HR, tyko i wyłącznie poucza oraz wspomina gdzie to ona nie mieszka. Na koniec rozmowy powiedziałem kobiecie co o niej myślę.

tutejszy
@Maciej

Brawo!W Augustowie mówią co myślą,tylko odchodzący z firmy.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w British American Tobacco?

Mają

Nietopesz2
@Pytanie

Tylko taki potrzebny, żeby dojechać. Dramat, nie polecam

@Pytanie

tak, tylko tacy chcą pracować w BAT. Nie rób błędu. Odpuść sobie tą firmę. Zniszczy ciebie.

Mariogonzalez
@Pytanie

Szczerze mówiąc nikt kto ma jakiekolwiek doświadczenie przedstawiciela handlowego nie pójdzie tam gdy pozna warunki umowy, umowę o odpowiedzialności za wszystko co Ci dają ( bo wiadomo co się dzieje jak czegoś brakuje) nie wspominając o tym ile masz obowiązków i jakie do tego wszystkiego wynagrodzenie. BAT skończył się dawno…

Rozczarowany

Firma zatrzymała się w czasie. Tapety kosmiczne a kasa słaba.

Marcin
Kandydat

Oceniam firmę jedynie z punktu widzenia kandydata. W zasadzie to nawet nie aplikowałem do tej firmy, bo "wyłowiła" mnie headhunterka z ich firmy. Umówiliśmy się na rozmowę telefoniczną. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze i pierwsze wrażenie było całkiem dobre. Pod koniec rozmowy Pani rektuterka, która również zdawała się być zadowolona z wyniku naszej rozmowy, stwierdziła, że wobec tego będzie umawiać mnie na dalszy etap rozmowy na kolejny tydzień. No i tyle dobrego. Od tego czasu (minęły już 2 miesiące) ani nikt mnie na nic nie umówił, ani w ogóle się nie odezwał :/. Czy tak trudno jest wysłać głuiego automatycznego maila typu: "dziękujemy za udział w rekrutacji, ale niestety nie tym razem". Szanujcie kandydatów, bo przy takim podejściu nikt nie będzie chciał do Was aplikować! Tym bardziej, że opinie na goworku macie co by tu nie mówić raczej nie za fajne ;)

odpowiadam
@Marcin

Dział HR i rekrutacji jest znany z tego, że działa jakby go nie było

Edo

Ta z Fordow jak najbardziej , baniaczek 5 l dziennie

Kiedys cie znajde

Asm w Płocku spuszcza dlatego kupił dom....

Q
@Kiedys cie znajde

To już jest słabe.. Gdybyś dostał pozew o zniesławienie i oszczerstwa to pewnie byś przestał oczerniac. Jak masz trochę oleju w głowie to pamiętaj że w internecie nie jesteś anonimowy.

Xxx
@Q

A ry wiesz co to jest pomowienie i oszczerstwa?

,żaba
@...

No co Wy... gdyby tak bylo to na pewno zwęszyl by to wspanialy Regionalny który dokonuje samosądow. Jest w tym mistrzem. Rzekłbym Panie Marcinie B. że jest Pan wspaniałym Sherlockiem ale nie stety nim nie jesteś. Firma tylko traci na Twoich decyzjach a Ty zamiast zająć sie swoja pracą to z góry uważasz ze wszyscy są złodziejami. Może po prostu sam nim jesteś... A ludzie którzy jeszcze Cie trzymają to chyba jeszcze wieksze imbecyle... Panowie nie dajecie sie wmanipulowac w głupoty... na prawdę inne firmy oferują o wiele więcej niż BAT.

Były
@,żaba

Przed Batem każdy jakoś miał pracę po bacie ci co odeszli też pracują. Wystarczy się spiąć i zadbać o swój honor. Zdaje sobie sprawę z tego że z tyłu głowy jest strach gdzie ja pójdę co umiem robić ,kredyt, rodziną. Ale czy warto myśleć tylko o pracy,firmie,targetach? Zobaczcie że głównie jak się spotkacie rozmawiacie o pracy i problemach w firmie. A jak zgłaszanie problem to zaraz kontrol i straszenie planem poprawy. Centrala o wszystkim wie ale to nie na rękę im aby wprowadzać rozwiązania. Uwierz że na wasze miejsce przyjdzie następny tak się dzieje od 6 lat . Nowy będzie dymał po 10h przez rok potem trochę oprzytomnieje zacznie mówić o problemach minie 2 lub 3 lata zwolni się albo jego zwolnią za słabe wyniki . Natłucze nadgodzin bezpłatnych bo powiedzą że masz zadaniowy czas pracy to jakie nadgodziny. Albo stwierdzą że byłeś słaby,wolny a zadania są dostosowane do 8 h a trasa ułożona tak że inny to wykona w 8 h. Ilu byłych poszłposzło do sądu po nadgodziny?

Merc
@,żaba

Wiesz, co dzieki za poruszenie tematu. Tez mam identyczne zdanie o tym pseudo regionalnym. Szkoda że nie ma takiego forum w Bacie gdzie można taki temat poruszyć. Bo tego delikwenta juz dawno nie powinno byc na tym stanowisku. Szkoda ze wszyscy tylko tracą przez niego...

lorenzo
@Były

No jednak trochę ludzi poszło do Sądu Pracy i wygrało sprawy a co za tym idzie dosyc spore pieniądze. Na wszystkie nadgodziny można uzbierac dowody,jest GPS są kwity z tankowania itp. ...........

@Były

JUż tak nie jest, 2 ludzie odeszło w ciągu 4 miesięcy. Polak staje się mądry. Brawo

chyyba narra

3800 brutto tyle dostają nowi przedstawiciele.

RetroClassic
@chyyba narra

W jakim mieście takie podstawy?

Marek
@chyyba narra

W Plocku mniej dlatego uciekłem pozdro dla misua

Chyba narra
@RetroClassic

@chyyba narra

W 2019 roku 3800 brutto to hańba. Ja jako ph w 2021 mam marne 2551 brutto. Nie aplikować.

Michał

To prawda, że przedstawicielom płacą koło 7tys netto? Kolega tam pracuje jako vanseller i mowil,że cash sie zgadza i w tym granicach wyrabia z premia

Kuba
@Michał

Ja tutaj pracuje i z premia mam 6 tys netto. Przyzwoicie jest ale tylko jako Asm lubię chłopaków ustawiać do pionu. Przedstawiciele mają o wiele mniej ale to juz zależy na ile się dogadasz.Niektórzy to i za 2tys łoją po monoplwych i poprawiają bloki reklamowe

Paweł Warszawski

7tys na dwa miesiące, zgadza się

Jack
@Michał

Dowiedz się proszę czy aby napewno Twój kolega na vanie w BAT jeździ????

@Michał

A w jakim mieście pracujesz, bo ja też wyrabiam premie i mam 3400 netto. Jak masz chęć to odpisz. Dzięki Widać w BAT są różne standardy finansowe.

Thomson
Kandydat

Cześć. Czy ktoś mógłby podać przykładowe pytania na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko przedstawiciela handlowego ???

On
@Thomson

Czy masz dwie ręce? Czy umiesz chodzić? Jestes przyjety.

Bartek
@Thomson

U nas doszło do tego, że wystarczy, że przyjdzie do pracy, wsiądzie do samochodu i pojedzie do punktów. nie już żadnych innych wymagań a i tak nikt nie chce w BAT pracować. Sam szukam nowego zajęcia. NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!

BATman
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.
Kandydat

Czy w BAT w Warszawie są bonusy roczne? Na jakim poziomie? Czy w czasie covidu były wypłacane?

Kandydat

Ile można dostać na start w Krakowie na PH?

...

Jak ktoś jest chory to chyba idzie do lekarza ? Chyba, że coś się zmieniło ? Oczywiście czy szanuje czy nie nie wnikam bo nie znam tematu

Kandydat

Niestety, po 3 etapach rekrutacji otrzymałrm jedynie "generyczny" mail z odrzuceniem aplikacji, bez żadnego feedbacku (mimo zapewnień HRowca).

BATman zajechany

Witajcie. Pytanie do wtajemniczonych. Rok 2013. BAT wprowadza nowy model sprzedaży. Rok 2014 Pracownicy masowo się zwalniają. Piszą pismo o wypłatę nadgodzin za pomocą działu prawnego. Wiadomo coś czy BAT wypłacił? Wygrał? Przegrał?

@BATman zajechany

Pierwsze słyszę

Nietopesz

Z tego co mi wiadomo, to zawsze bylo polityka firmy. Pamietam jak zwolnili pracownika pare lat przed emerytura albo ludzi zaraz po wzieciu kredytu hipotecznego. Sposob zarzadzania bardzo szybko odbije sie na wyniku regionu, "jesli" juz nie doluje.

Były
@Nietopesz

Ludzie w BAT są lepiej lub gorzej naoliwionymi trybikami. Nie ma takiego "elementu" układanki, którego nie można wymienić. Zmiany są dobre. Zwłaszcza jak SAMI odchodzicie :)

@Marki
@Były

Dobrze że mazowieckiemu mądrali podziekowali. Ktoś w końcu otworzył oczy

On
@@Marki

Komu?

@Marki
@On

@On, jeśli nie wiesz o kogo chodzi, to znaczy że jesteś poza obiegiem. Mądrala z głową w chmurach był tam jeden i w końcu ktoś zrobił porządek.

"L"
@@Marki

A Piotr Sz. jeszcze pracuje i dalej tak wazelinuje?

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

British American Tobacco
2.4/5 Na podstawie 1793 ocen.
British American Tobacco