British American Tobacco
2 1778 3936 5 1
hostessa Nowy wpis
Nazwa działu: Sprzedaż

Zastanawiam się kiedy ludzie zarządzający projektem glo z Krakowa będą wzięci pod odstrzał, bo brak organizacji w tym co robią i pomysłów jest przytłaczający, zwolnili niedawno kolegę który robił zawsze wynik sprzedażowy a powodem było jedynie to, że pracował z jednym ambasadorem. Czyli robisz wynik ale Cię zwolnimy - tragedia! Ja tu jeszcze popracuję trochę bo potrzebuję grosza, ale będę się rozglądać za pracą w firmie w której szanują Cię za wyniki...Polecam przyjrzeć się bardziej pracy zarządców z Krakowa. Dąży to u nas do tragedii, a nie poprawy.

Marek Nowy wpis
Nazwa działu: Sprzedaż

Firma, która wysyła swoich ludzi z glo, by chodzili jak świadkowie jehowy po bazarach, wchodzili od sklepu do sklepu i pytali obsługę czy pali ... Mówcie co chcecie, ale straszne dno. A wciąż po roku czasu glo i marketing cały jest do niczego! Sprzęt używa dużo mniej ludzi, niż się ''sprzedaje'' bo po prostu kupują je ciągle te same osoby, dla paczek. Wystarczy wejść na grupę na fb czy portale aukcyjne by zobaczyć glo nowe zafoliowane za 30zł, a wkłady sprzedawane nawet po 5 zł :D Kpina!

Host Nowy wpis
Nazwa działu: Sprzedaż

Pracowałem dla BAT rok czasu jako host od Glo. Może nie jest to jakieś genialne stanowisko, ale chętnie napiszę swoją opinię. Od roku miesiąc w miesiąc miałem zrobiony target ponad normę sprzedaży Glo, zawsze było dobrze. Niestety od 2 miesięcy było tak, że na tzw. Eventy jeździli wybrańcy, więc stwierdziłem, że będę sam wymyślał miejsca by to sprzedać. Musieliśmy działać w parach, tj. Ja i ambasador. Akurat z jednym super się dogaduję więc jeździłem cały czas z nim. Sprzedaż miałem w ten sposób większą niż dwóch najsłabszych ambasadorów u nas razem wziętych. Nagle zwolniono mnie a jako powód podano, że owszem robię target ale sprzedaje glo tylko z jednym ambasadorem. Nie było to zakazane nigdy, więc powód jest z (usunięte przez administratora) Na moje miejsce została zatrudniona kuzynka jednego z ambasadorów tych najsłabszych. Zachowanie że strony firmy skandal, wiem że byłem tylko szarakiem ale w życiu nie zostałem potraktowany tak niesprawiedliwie.

DA Nowy wpis
Nazwa działu: Marketing

Naturalna selekcja, jak zawsze. Najsłabsze ogniwo trzeba wyciąć. Sto razy już to przechodziliśmy. Ktoś odchodzi, ktoś przychodzi.

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
DA_Z
Nazwa działu: Marketing

I wyrwali chwas__!!! Bardzo długo przyglądali się tej improwizacji. Niestety, to poważna firma nastawiona na wynik i zysk, a nie na indywidualną karierę na "własnej działalności gospodarczej".Powodzenia Panie Tomasz_ w nowej pracy. Przyszedł Pan z handlu landrynek i nie sprawdził się Pan w roli menedżera. W BAT oprócz "ciąży" i destrukcji niestety nic Pan nie osiągnął. Mimo wszystko życzę Panu powodzenia i "połamania zębów" na landrynkach :). Za to co za paznokciami, sędziowie też zapukają. Karma wraca... Zawsze. Dziękuję Zarządowi, że od stycznia wróci tlen w stężeniu 20,94% i stary BAT z zasadami. Powodzenia Panie Tomasz w nowej roli poza strukturami BAT. Wszystkiego naj........ ;) Skończą się też nierefundowane pampersy dla naszych Dam :)

zawiedziony

W dniu dzisiejszym firma podała że 1 lipca zwolni około 250 osób z tzw "sił sprzedaży" w kilku strukturach jak i kilku menadżerów niższego stopnia. Niestety siły biura ciągle są zwiększane w teoretyków którzy nie radzą sobie z kolejnym projektem firmy .

Tak28Nie
Batman
@zawiedziony

Cześć również słyszałem z chęcią podzielę się swoją opinią. Czekamy co będzie :3 pozdro z R3

Tak3Nie3
Były
@Batman

Co się dzieje, likwidują van-y?

Batman
@zawiedziony

W BAT pracuję od 5 lat. Cztery razy zmieniałem stanowiska pracy. W tym momencie uważam, że jest to ostatni moment na ewakuację. Firma nie bierze jeńców... Pojawiły się nadstany, ASM-owie nie mają wyjścia i na nich spadnie ciężar szukania haków na PH. Minie lipiec i sierpień i jeśli ktoś liczy, że firmę stać na to że np. 6 Vanów stoi i jest 5ciu asów to się grubo myli. Ludzie, wysyłajcie CV bo będzie masakra.

Tak10Nie
@Batman

Jesteś już kolejną tu osobą, która wskazuje na to, że w British American Tobacco faktycznie nie dzieje się najlepiej. Jednak zastanawia mnie jedno: firma cały czas poszukuje nowych osób do pracy, co można zobaczyć na ich oficjalnej stronie internetowej: http://pracawbat.pl/oferty-pracy/ Skoro zatem, jak twierdzisz, dzieje się w niej źle, to jaki miałaby cel w zatrudnianiu nowych osób? Wyjaśnij nam to dokładnie.

TakNie7
Lenio
@zawiedziony

Potwierdzam fakt o cięciach stanowisk ... właśnie otrzymałem wypowiedzenie i nawet nie jestem zaskoczony czy zawiedziony z tego faktu a nawet jestem szczęśliwy ponieważ otrzymałem dwa dni w gratisie na aktywne poszukiwanie pracy .... ale chyba wezmę sobie miesiąc urlopu bezpłatnego aby oczyścić umysł po pracy w BAT.

Legia Warszawa
@Izabela

To jest po prosru zbieranie cv i budowanie bazy potencjialnych kandydatow

@Lenio

W trakcie otrzymywania wypowiedzenia otrzymałeś również informację od pracodawcy, dlaczego akurat Ciebie wytypowano do zwolnienia? Skoro planujesz wziąć miesiąc urlopu bezpłatnego, aby oczyścić umysł, to mogę przypuszczać, że praca u tego pracodawcy była dla Ciebie trudna. Mógłbyś napisać, pod jakim dokładnie względem?

Lenio
@Tomasz

Oczywiście że otrzymałem informację dlaczego mnie wytypowano, powód restrukturyzacja, wiadomo już wszystkim że od 1 lipca firma wprowadziła zamiany w obsłudze klienta chodzi o ilość wahadeł czytaj tras jako że byłem najmłodszy stażem stałem się pracownikiem do odstrzału. Bezpłatny urlop wziąłem sobie już po wypowiedzeniu tj. Nie szukam pracy ponieważ mam urlop w najlepszym okresie jaki można sobie wymarzyć, pracując w BAT zarobiłem taką ilość kasy że spokojnie mogę odpoczywać przez 3miesiące. Pod tym względem BAT to świetna firma i dziękuję wszystkim że mogłem pracować jako PH w BAT PS. Moje wyniki nie były najgorsze w crossdocku dlatego mam satysfakcję z pracy jako PH :-)

Tak1Nie2
trololo
@Lenio

hohoho jakaż to była kasa na vanie ;p ja to odszedłem już dawno a dalej żyje na malediwach z tej kasy co na vanie zrobilem hahaha

@trololo

Chętnie posłucham o wynagrodzeniu w British American Tobacco. Premie za dobre wyniki były ta wysokie, czy podstawa wynagrodzenia była zadowalająca? A dodatki w postaci benefitów. Mógłbyś przybliżyć co zawierały?

Miodzio
@Tomasz

Moim zdaniem kasa nie jest aż tak zła aczkolwiek za zadania i czas pracy który jest narzucane powinna być wyższa ale różnie można do tego podejść zależy jak kto patrzy na zarobek prawda jest taka że polecialo spora ilość osób i podobno jeszcze ma polecieć i nie ma reguły ile dany pracownik ma stażu masz być zwolniony i tyle

marek
@Lenio

"pracując w BAT zarobiłem taką ilość kasy że spokojnie mogę odpoczywać przez 3miesiące" - gratulacje , naprawdę robi wrażenie taka kasa, może jakiś mały bank otwórz na początek...

Zuzanna
@marek

Żarty żartami, ale tak na poważnie, to jak to jest z tym wynagrodzeniem? I precyzujcie też na jakich stanowiskach pracujecie w BAT. Wiadomo, że posada posadzie nie równa.

Biuro
Nazwa działu: Finanse

A czy ktoś się orientuje jak wygląda praca w biurze Warszawa? Głównie piszecie o PH.

@Biuro

BAT szczyci się tytułem Pacodawcy Roku, ale jest to ocena, którą sobie sami przyznali, pewne żeby zmylić lub zatrzeć smród jakim jest mobbing i nadgodziny. Jest to korpo w każdym tego słowa znaczeniu - awanse tylko poziome ( ludzie pracujący po 7 lat bez awansu na managera bo tak wymyślony jest system ocen), hierarchiczność ( jak nie jestes na odpowiednim grade’ie to jestes nikim), nadąsane pańcie, które szukają okazji żeby kogoś zgnoić, miliony spotkań a potem praca po godzinach bo robota stoi. Widziałam dziewczyny które zacharowywały się bo trzeba wystartowac z glo, nie jadły tylko paliły szlugi bo szybciej - po 6 miesiącach takiej pracy wyglądały jak chore na raka. Oczywiście nie wszystkie działy przechodziły taki horror - najgorzej miał marketing - shopper marketing / customer dialog / digital. Najlepiej chyba finanse, it, business intelligence. Wszystko zależało od szefa.

Wtf
Nazwa działu: Sprzedaż

W zasadzie utrzymywanie modelu sprzedaży z VANow było raczej krótkoterminowa strategia sprzedaży, mająca wzmocnić wizerunek firmy na rynku, poprzez częsty kontakt klientów z PH. Niestety można było przewidzieć, ze na dłuższa metę BAT odda sprzedaz hurtowniom. Koszt leasingu vana + wynagrodzenie PH + paliwo to kwota przekraczająca 10000 zł miesięcznie. Była to dobra inwestycja, ale przedstawiciele mogą czuć się wydymani.

Tak8Nie3
Marek.
@Wtf

Jesteśmy kurą znoszącą złote jajka,więc nie pisz ile to wszystko kosztuje. Sprzedajemy średnio miesięcznie za milion złotych. Mało Ci???? Jak dla mnie to naprawdę dobra robota z naszej strony.

Tak1Nie1
Fafik
@Marek.

Z tą baniką to lekka przesada, myśle że średnie obrotu na Vana jest dużo niższa, a branża tytoniowa jest nisko marżowa, więc z tym znoszeniem złotych jaj to bym nie przesdzał. Po za tym do kosztów, które podał kolega powyżej trzeba dodać koszty wynajmu xdock, ochrone, dhl, obsługę kadrową, asm i korpo-ludzi z warszawki wymyślających, jakże piękne zadania, jak np. migracja waleta do vicka, którego później... itd.

Ciekawsky
Nazwa działu: Handlowy

Zastanawiam się, czy BAT wypłacił już wszystkim pracownikom za zaległe nadgodziny?

Zuzanna
@Ciekawsky

Czy opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia za nadgodziny zdarzają się w firmie British American Tobacco często? Czy może był to jednorazowy przypadek?

Zatroskany
@Ciekawsky

W końcu poleci pozew zbiorowy. A chodzi tylko o rzetelne rozliczenie godzin nadliczbowych :)

Olga

potrzebuje info o rekrutacji jak wyglada, pytania telefoniczne, etapy itd

ed
@Olga

1 pytanie to czy palisz GLO a jak nie to jak szybko jesteś w stanie zacząć palić 2 pytanie ilu członków twojej rodziny pali GLO a jak nie to jak szybko ich tego nauczysz. Im więcej osób w rodzinie tym większa szansa na pozytywny finał rekrutacji

Tak4Nie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Jakie są mocne strony pracodawcy British American Tobacco?

Vord
Nazwa działu: Sprzedaż

Tak czytam te wszystkie opinie i zastanawiam się.... Skoro wszyscy twierdzą że vany idą do likwidacji, to po co mnie zatrudnili właśnie teraz? 09.2019? Nie rozumiem, mam zrezygnować przed podpisaniem umowy?

Niewidoczny
@Vord

Bo wszyscy normalni się zwalniają albo na L4, asowie jeżdżą po 400km w dwie strony żeby zrobić jakieś trasy, vany nagminnie nie wyjeżdżają ze swoich lokalizacji, ale piękny Jarek na swoich skype, że oczywiście jest slicznie, bo bony na święta 100 zł, bo siłownię dofinansuje, bo za wczasy dopłaci, a to, że premii niektórzy 300zl są w stanie wyrobić, to piękny Jarus nie dostrzega.

Batwoman
Nazwa działu: Sprzedaż

Witajcie, Wszystko co się dzieje jest spowodowane tym że od maja 2020 okroj się asortyment 37SKU- 16SKU. Firma osłania się ideą multicategory, targety na ten moment mocno idą w stronę nowej technologii tzn podgrzewacze i wkłady. Pytanie czy Vany jeszcze będą potrzebne? Czy stanowisko PH zmigruje do TMR lub naodwrót. Pewno jest jedno pracy w bat nie zostało już dużo...

Tak9Nie
Dorota
@Batwoman

Muszę przyznać, że to co napisałeś, jest bardzo niepokojące. Przedstawia bowiem w niekorzystnym świetle przyszłość firmy British American Tobacco. Jestem jednak ciekawa, czy sam nadal pracujesz w tej firmie, czy moje pozostałeś jedynie jej obserwatorem. Może zechcesz nam to zdradzić w swoim kolejnym wpisie?

Zawiedziony
@Batwoman

Plan zmiany kierunku w BAT jest już od dawna. kilka lat temu BAT kupił eSmoking World i ma teraz ponad połowę rynku w e-papierosach. Od około roku wprowadził do sprzedaży produkt do podgrzewania tytoni który okazał się totalną porażką a miliony w niego zainwestowane trzeba jakoś odzyskać. Zmiana prezesa zapewne jest powodem misji nowego czyli GLO kosztem ludzi i reputacji na rynku pracy. Przepisy ograniczajace portfolio dotyczą wszystkich producentów ale tylko BAT ma sprzedaż bezpośrednią, czy będzie ona potrzebna po wykasowaniu mentoli? wie to tylko nowy prezes i kilku naj. w firmie. Po ostatnich ruchach widać że przestał liczyć się pracownik a najważniejsza jest "misja" zarządu, jej być albo nie być czyli GLO.

Tak8Nie
Robert
@Zawiedziony

To niedobrze, że uważasz, że pracownicy się nie liczą. Przecież tylko dzięki nim firma funkcjonuje i przynosi zyski. Chyba się ze mną zgodzisz. Twój przedmówca wspominał o wysokich targetach do zrobienia. Są one ustawione tak, że jest możliwość zrobienia premii, czy jest trudne? Możesz odpowiedzieć?

Nieziemski
@Batwoman

A najwięcej Vanów i (Asów) w Dąbrowie Górniczej zobaczymy ile was zostanie? Wszyscy trzęsą tyłkami i większość z nich szuka też pracy oczywiście ,targety wysokie , Glo w sprzedaży . Jeżdżenie Asmów za wami szukających haka na was. I widzę że bardzo popularne stało się u was L4 w chwili obecnej ciekawe dlaczego?

Miodzio
@Nieziemski

Dokładnie tak jest i za pewne taki był zamysł firmy awansować spora liczbę osób na (Asów) ale nie tylko w DG bo w całej Polsce a już niebawem cześć tych zostanie zwolniona będzie wykiczanka jak to w korpo i część osób zostanie spuszczona jak to było z akcją Ambasadorzy i poszło duża ilość osób na zieloną trawke i zobaczymy co będzie dalej a ty myślisz że tobie to nie grozi że również możesz zostać bez pracy

Łódź
Nazwa działu: Sprzedaż

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Orkiestra gra, a Titanic tonie...

Spiker

Jestem w szoku. Z czerwcu nie wiadomo co i kolejne zwolnienia. Dobrych ludzi trzeba zwolnić aby tych gorszych trzymać. Dziękują tym osobą które pracują bardzo długo mają doświadczenie .

Tak1Nie3
@Spiker

Wcześniej kolega pisał, że zwalniani są pracownicy z krótkim stażem. Ty wspominasz, że zwolniono dobrych pracowników. Czy byli doświadczeni i pracowali już dłużej w firmie? Napisz jak obecnie wygląda wynagrodzenie i czy jest na dobrym poziomie. Chętnie przeczytam Twoją opinię na ten temat.

Parsifal
Nazwa działu: Logistyka

Zaangażowałem się w proces rekrutacji, który ma cztery szczeble, poświęciłem czas, przyszedłem na Assessment Center i nawet nie raczyli mi dać odpowiedzi, przy czym obiecali że się odezwą oraz że prześlą informację po Centrum Oceny. Dziękuję bardzo za takie standardy!

Tak2Nie2
Nika
Nazwa działu: Produkcja

Pozytywnych opini BRAK !!!

Legia Warszawa

Ciekawe czy (usunięte przez administratora) wie co sie dzeje w xdock moze przydala by sie wizytacjia bez zapiwiedzi .......

Tak2Nie

Firma dramat bo podali że strukture zmniejszają? Cieszcie się że miesiąc wcześniej i z pustymi rękami z niej nie odejdziecie. Co jak co ale źle nie bylo. Zeby byly stanowiska na pewno bym z chęcią została. Praca w korpo..., raz jest bardzo dobrze później może byc tez zle a wiadome bylo ze ta praca dla tylu osób wieczna nie będzie.

TakNie8
@Pracownik

Wiele osób wypowiadających się na bieżącym wątku w bardzo złym świetle przedstawia tego pracodawcę. Dlatego cieszę się, że mogliśmy poznać nieco inne, lepsze, zdanie na jego temat. Jak wywnioskowałam - już nie pracujesz w British American Tobacco, ale bylibyśmy Ci wdzięczni, jakbyś powiedziała coś o ogólnych warunkach pracy w tej firmie. Czy na Waszą pensję składała się sama podstawa, czy może mieliście jakieś ekstra dodatki do niej?

@Izabela

Bat, wiadome ogromna firma. Zarobki wahają się u wszystkich. Oczywiście że inna będzie pensja pracownika na produkcji a inna w biurze. Ja akurat bylam ph. Tylko tez nie ma co mylić chłopaków z vana z przedstawicielami handlowymi bo oni zajmują sie czym innym. Ja pracowalam z glo. Oczywiscie że mielismy premie, a jak ktoś się stara to premia była wieksza niż sama podstawa. Służbowy samochod, elastyczne godziny pracy, fajny socjal. Jak ktoś chce pracować to będzie pracował, a dla studentów polecam staż w bacie, slyszalam że super opcja a jak ktos zdolny i pracowity to może się dobrze zakręcić.

TakNie6
@Pracownik

Serdecznie dziękuję Ci za merytoryczną odpowiedź. Wiele osób na pewno czekało tu na tego typu informacje o tym pracodawcy. Wspomniałaś o kilku kwestiach, które mnie bardzo zaciekawiły, ale zacznijmy może o stażu. Zachęcam Cię, żebyś powiedziała coś więcej na ten temat. Jakie wymagania - mniej więcej - należy spełniać, aby dostać na się staż w British American Tobacco?

Gość

Proces rekrutacyjny w tej firmie to porażka. Brak informacji zwrotnej, nieprofesjonalne podejście podczas samej rozmowy do kandydata i warunki nie adekwatne do stawianych wymagań. Firma, która pozostawia po sobie tak negatywne wrażenie nie powinna się chwalić jak dba o recruitment experience.

Tak5Nie2
Xxxxc

Ta firma to dramat .... .

Tak13Nie
Ciekawy

Witam, Na jaka można liczyc podstawę ? Oraz jaka flota dysponują ?chodzi o markę premium Dziekuje z góry

ph
@Ciekawy

Ok 3600brutto podstawy +ok 2000brutto premii za100%realizacji , premia no limit, samochód klasy "B" z limitem km priv.

Tak24Nie1
Ciekawy
@ph

PH , samochód jaki ? 5 osobowy ? Kombi hatchback , i powiedz proszę jaki jest limit na prywatne kilometry .

anonymous
@ph

Co to za sciema... premia (jaki no limit) max 2000zl BRUTTO,samochód?? Fiat Ducato, teraz Wv, rano bierzesz, po pracy oddajesz.

anonymous
@ph

Jaki samochód??? Rano bierzesz dostawczaka i później go oddajesz. 2000zl premii?? Tak ale za 110 procent planu, nie za 100... piszcie do minie chętnie opowiem o tym bagnie...

Rekruter
@anonymous

Panowie i Panie, w kwestii auta służbowego to w pracy jako PH marki Premium samochód jest do dyspozycji w celach prywatnych ( limit na km prywatne) i nie żaden VW czy Fiat tylko auto klasy B, jeżeli chodzi o bonus to jest on faktycznie bez limitu, ile sprzedaż tyle zarobisz i to cała historia.

Tak8Nie1

Pracownik przyszły
@anonymous

Witam , mógłby mi ktoś opowiedzieć jak wyglada dzień w tej firmie ? Jaki jest stosunek kierownika do pracownika i jak wyglądają zarobki .Czego moglbym się spodziewac na rozmowie kwalifikacyjnej ? Z góry dziękuje

Tak13Nie

BycmozeprzyszlaBAT
@Rekruter

Hej. Czy jest opcja kontaktu z Tobą na prv? Mam pare pytań...

Kraków
@Rekruter

O czym ty kolego mówisz jaki samochód klasy b? Fiat Ducato! No chyba że macie dwa różne ogłoszenia o pracę. Albo tutaj sciemniacie.

@anonymous

Geniuszu zauważyłeś, że mowa tu o marce premium ?

Tak3Nie2

RoadRunner
@ph

W BG na Krakowiaków G35 to 16-20 tys brutto miesięcznie. G36 to oczywiście służbowy samochód ale jako benefit i 20-26 tys na miesiąc. Ile zapalniczek i Ferrero trzeba rozdać żeby na to wyrobić....

Gruby na bramkę
@anonymous

Nie polecam masakra ....... A w wypowiedzniu ci napisza ze wkonałes polecenia służbowego jak nie sprzedaż do10sku masakra

Tak6Nie

Izabela

To dosyć ogólnikowe stwierdzenie. Musisz wiedzieć, że w takiej postaci Twój komentarz raczej nic powie innym osobom o tym pracodawcy. Dlatego najlepiej zrobiłabyś, jakbyś napisała o nim coś więcej, zdradziła jakieś szczegóły. Twoim zdaniem - w British American Tobacco "źle traktują ludzi". Skoro tak to może warto byłoby zgłosić się z tym problemem do tych, którzy mogą mieć realny wpływ na zmianę tej sytuacji - jak myślisz?

Piotr
Nazwa działu: IT

Omijać szerokim łukiem jako pracodawcę! W British-American Tabacco ogłoszenia na te same stanowiska wiszą na różnych portalach miesiącami i nie dlatego, że firma nie może znaleźć odpowiednich pracowników, tylko dlatego, że bawią się z kandydatami w jakąś ciuciubabkę, otwarcie przyznając w czasie procesu rekrutacji, że im się nie śpieszy! Pytanie, czy w ogóle szukają ludzi na te stanowiska, czy może to jakiś pokręcony marketing. Udział w ich rekrutacjach to więc zwykła strata czasu i pieniędzy. Nie wspominając już że dojechać i wrócić z tego zadupia pośrodku niczego, gdzie mają siedzibę, to również prawdziwe wyzwanie! Firma proponuje parking dla gości, ale chyba trzeba mieć gumiaki, żeby dość do biura te kilkaset metrów, brodząc po drodze w wodzie i błocie! Przyszłości branży tytoniowej pozwolę sobie już nie komentować.

Tak19Nie2
@Piotr

To, że jakieś ogłoszenia o pracę w firmie British American Tobacco widnieją od kilku miesięcy wcale nie oznacza nic podejrzanego. I -wbrew Twoim zaprzeczeniom - w istocie może być tak, iż firma nie znalazła po prostu odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. Ale oczywiście szanujemy Twoje zdanie. Jak rozumiem - sam brałeś udział w rekrutacji. A czy opowiesz nam - tylko w sposób kulturalny i merytoryczny - jak ona dokładnie wyglądała?

TakNie4

kokoko
Nazwa działu: Sprzedaż

Pracowałam jedynie na zlecenie BAT, zatrudniała mnie firma zewnętrzna, natomiast moim zadaniem było promowanie i sprzedaż GLO jako "hostessa" (cudzysłów jest użyty celowo). Zazwyczaj hostessa po prostu rozdaje ulotki czy zaprasza do zakupu jakiegoś produktu itd. Nie dla BAT. Na szkoleniu były przedstawiane piękne wizje jaka to cudowna firma i rozmowa z klientami ma być miła dla obu stron. Na osobności odbywały się rozmowy, gdzie kazano mi WCISKAĆ ludziom testy tego podgrzewacza, albo WCISKAĆ zakup, bo dla przełożonego liczyły się tylko tabelki i nie interesowało go, że w miejscu mojej pracy nie przychodzi nawet pies z kulawą nogą a co dopiero potencjalny klient. Dodatkowo, jakby żenady było mało, osoby, które odchodzą (mają pełne prawo do tego, ponieważ umowa zlecenie na to pozwala) nie otrzymują premii BO TAK, pewien pan ma takie widzimisię i odbiera nawet wysokie premie, które ktoś sobie wypracował przez cały miesiąc, jako karę za odejście z pracy. Gdyby nie wysoka stawka godzinowa dla "hostess", miałabym złe zdanie na temat firmy. Podsumowując, mam mieszane uczucia. Wszystko to taka kupa w sreberku, niby miło i pięknie, a realnie żenada i niesmak.

Tak12Nie2
Tobi
@kokoko

A jak wyglada forma pozyskiwania nowych klientów? Slyszalam, ze chodzi tu nawet o chodzenie do clubow i namawianie ludzi do zakupu...

Hościk
@kokoko

Hostessa to tylko nazewnictwo...Myślałaś, że za taką stawkę będziesz sobie tylko stać i się uśmiechać? :D Dobrze, że już nie pracujesz, a co do premii to skoro się nagle zwolniłaś a wcześniej dałaś dyspozycyjność to nie jest dziwne, że jej nie dostałaś, zwłaszcza, że masz dokładną informację o tym, że w przypadku odwołania akcji bez znalezienia zastępstwa nie dostajesz premii :D Wracaj do hosiowania i rozdawania ulotek. A i co do pustych miejsc to moja droga wystarczy trochę się zaangażować i nowe punkty proponować samemu, zmieniać, kombinować. Ja na tej pracy cisnę kilka tysięcy złotych na czysto, angażuję się i kombinuję by wynik zrobić. Dobry pracownik doskonale wie, że nie ma WCISKAĆ glo, a go zareklamować w na tyle ciekawy sposób, by klient się nim zainteresował. Całe szczęście, że odeszłaś bo dla firmy to ulga, nie wyrzuci już pieniędzy w (usunięte przez administratora)pracownika który myśli że dostaje kase za stanie. Miłego rozdawania ulotek za 12/h.

Tak4Nie15
MrNobody
Nazwa działu: Sprzedaż

Czy tylko mi się wydaję, że rekruterki tam są niekompetentne? Pierwsze etapy online? Ok ale miło jak nie będziesz siedziała na telefonie i mnie olewała, kiedy próbuje z Tobą rozmawiać o mojej pracy.. Sztuczny uśmiech i zadawanie pytań "po łebkach", już nie wspomnę o osobach, które słychać obok, mogłyby się powstrzymać od przekleństw, kiedy ze mną rozmawiasz. Co mam pomyśleć o firmie, kiedy dział HR reprezentuje tak niesamowicie niski poziom?

Tak12Nie3
kamilm
@MrNobody

Dziwnie. Bo ja miałem też rozmowę online i było na poziomie. A na jakie stanowisko? Może mieliśmy u tej samej osoby rozmowę.

Region 1

Ktoś wie coś na temat Olsztyna? Podobno zwolnili chłopaka po 5 latach pracy za słabe wyniki? czy to tego co sądzi się o nadgodziny?

Tak88Nie
były AS
@Region 1

Tak,właśnie tego.Wyniki robił bardzo dobre,komuś poprostu przeszkadzał już.

Tak60Nie
Leszek
@były AS

Drodzy użytkownicy pragnę przypomnieć, iż jest to wątek, który dotyczy dyskusji na temat pracy w firmie British American Tobacco mieszczącej się w miejscowości Warszawa. Informacje z Olsztyna oraz innych miejscowości proszę dodawać we właściwych do tego tematach, aby na forum panował odpowiedni porządek. Ja ze swojej strony chciałbym dowiedzieć się, czy pracę w tej firmie można określić jako pracę stabilną? Sumienny i zaangażowany pracownik może liczyć na długoletnie zatrudnienie? Mam nadzieję, że będziecie umieć odpowiedzieć na moje pytanie.

Tak1Nie6

Tintirinti
@Leszek

Po pierwsze to od samego początku na forum poruszane są sprawy z całej Polski i panuje tutaj odpowiedni porządek, więc nas nie pouczaj, bo nie jesteś od tego. A co do twojego pytania - to jest korporacja, jednego dnia robisz wyniki i klepią Cie po plecach, a drugiego idzie decyzja z góry o restrukturyzacji i dziękujemy.

Tak82Nie1

Mmmmmm
@były AS

Ale najlepszy był RM który tak się cieszył na spotkaniu w XD Olsztyn i chwalił ze w końcu widzi super zespół w Olsztynie i ma super ASM ze po feedbacku i ocenie dla ASM ze strony PH musiał się zjechać cały HR żeby wypytać w czym ten ASM jest „taki super” hahahahahaha

Tak27Nie
Marcin

Witam Wszystkich pracowników BAT z X-Dock Poznań (Robakowo). Próbuje się dodzwonić do kilku kolegów, z którymi pracowałem w tej firmie, ale albo nikt nie odbiera albo słyszę że już tam nie pracują. Został jeszcze ktoś ze starej gwardii (np. z Gniezna)? Widzę że szukają do "Premium". Trochę już w tym formacie działacie. Podpowiedzcie czy różni się to dużo od PH.

Barabasz
Nazwa działu: Sprzedaż

Bardzo przykre doświadczenie - to już z pewnością nie jest ta sama firma co kiedyś - brak jakiejkolwiek aktualizacji w procesie rekrutacji, notorycznie nie działający portal careers ( bo przed migracją, bo migracja , bo po migracji ) i obarczanie winą za brak zwrotki portalu lub wręcz zespołu za niego odpowiedzialnego (gdzie solidarność , jeden BAT ? myślicie że dla kandydata ma to jakieś znaczenie ? ), znikające dane, na końcu zwykłe kłamstwa lub jedno wielkie Milczenie Owiec. Przykro mi BAT, ale jeżeli dostaliście nr.#3 na liście TOP Employers, czym chwali się p. Kalina ksywa "lodowe serce" to chyba tylko dlatego że startowały w tym konkursie 3 firmy.. I żeby nie było - pozytywnie przeszedłem rekrutację. HRowi brak po prostu zwykłej kindersztuby, i co najciekawsze to nie są szeregowe rekruterki - zarówno te z Polski jak i z Rumuni są miłe , kontaktowe. Problem zaczyna się później, gdzieś wyżej zakładam..

Tak28Nie

Handlowiec
Nazwa działu: Sprzedaż

Zacznijmy od poczatku. Po rozmowie telefonicznej po mojej aplikacji na stanowisko handlowca dostalem maila z zaproszeniem na spotkanie w ktorym pogrubieniem byla podana GODZINA SPOTKANIA Z PROSBA O PUNKTUALNE PRZYBYCIE, takze dotarlem 5 minut wczesniej szanujac druga strone, niestety z tej drugiej strony szacunku nie otrzymalem spotkanie odbylo sie z 30 minutowym opoznieniem. O rozmowie szkoda gadac prowadzone przez baby z hr ktore nie maja pojecia o sprzedazy i niczym was nie zaskocza sypiac pytaniami typu „pana 3 najlepsze i najgorsze cechy”, po rozmowie powiedzialy ze oczywiscie jesli beda na tak bedzie telefona a jesli nie, wysla maila. Po ponad 2 tygodniach nie dostalem nawet zadnego maila. Ciesze sie ze do niej nie trafilem poniewaz najgorsze to brak szacunku do drugiej osoby a ja tak zostalem potraktowany.

Tak40Nie

Zostaw opinię o British American Tobacco - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie