Opinie o Elektrobudowa S.A w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Elektrobudowa S.A. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Elektrobudowa S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elektrobudowa S.A w Katowice

Roman

Jedyna rzetelna odpowiedź jest taka: jeżeli w swoim życiu nie miałeś problemów to jak podpisałeś umowę z ELB to już je masz !. Reszta do zobaczenia na OL3...

Jaro

Witam, Panowie prosiłbym o rzetelną wypowiedż na temat warunków u Was panujących, ponieważ dostałem propozycji podjęcia pracy w tej firmie ale czytając co piszecie to mnie to przeraża a mam czas się jeszcze wycofać, co mam robić?? Pozdrawiam

rmf-fm

Francuska prasa: Polscy robotnicy oszukiwani w Finlandii Dzisiaj, 5 grudnia (12:42) Polacy pracujący przy budowie elektrowni atomowej w Olkiluoto w Finlandii, są nagminnie oszukiwani - twierdzi francuski dziennik "Liberation". Robotnicy zaskarżyli do sądu pracodawców - dwie polskie firmy. Francuska gazeta powołuje się na fińskich związkowców oraz inspekcję pracy. Według ustaleń inspektorów, pensje pracowników są nawet czterokrotnie niższe niż dopuszcza fińskie prawo. Poza tym, wynagrodzenia są wypłacane ze sporym opóźnieniem, a za godziny nadliczbowe pracownicy w ogóle nie dostają pieniędzy. Według francuskiej gazety, pracownicy żądają ponad trzech milionów euro zaległych wynagrodzeń od Elektrobudowy i Wavenetu. Prezes Elektrobudowy Jacek Faltynowicz twierdzi, że nie zamierza dodatkowo płacić pracownikom. Podkreśla, że zaledwie w kilku przypadkach pozwy dotyczą zaległych wypłat za nadgodziny czy nieprawidłowego naliczania pensji. Główna część roszczeń pracowników - ok. 70 proc. żądanej kwoty - to niewypłacone dodatki delegacyjne. Nie zamierzam ich płacić, bo te dodatki się nie należą - twierdzi Faltynowicz. Zapewniamy swoim pracownikom dojazd i zakwaterowanie w miejscu pracy. Są to pracownicy polskiej firmy i stosujemy w stosunku do nich takie same zasady, jak w stosunku do pracowników w Polsce - argumentuje prezes. Fińska inspekcja pracy zwraca jednak uwagę, że podpisując kontrakty, polskie firmy zobowiązały się przestrzegać fińskiego kodeksu pracy. "Liberation" twierdzi też, że trzecie polskie przedsiębiorstwo KMW Engineering winne jest robotnikom pół miliona euro. Przedstawiciele spółki twierdzą, że zwrócą się do francuskiego dziennika o wyjaśnienia. Nie wykluczają też wniosku o zadośćuczynienie. Prezes tego przedsiębiorstwa przekonywał reportera RMF FM, że ta sprawa go nie dotyczy. Wiosną zarząd prowadził rozmowy ze związkami, a fiński urząd pracy potwierdził, że pracodawca przestrzega warunków miejscowego prawa - poinformowali przedstawiciele firmy.

swój

A czego spodziewaliście się po tej firmie? Myślicie że jesteście fachowcami i pracujecie więcej od pozostałych to wystarczy aby dostać lepszą wypłatę? I tutaj się mylicie.Zacznijcie[usunięte przez moderatora] kierownictwu to może skapnie Wam parę euro więcej.

Czy rekrutacja na stanowisko SPAWACZ MIEDZI w firmie Elektrobudowa S.A odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Józek- nie idź tą drogą - 2011-12-04 09:22:47 Gratyfikację dostali ludzie z układu rodzinno-towarzyskiego, a reszta wała Tak, masz rację, młodzian pracuje nie cały miesiąc i dostał gratyfikację. Rodzice dbają o swoje dzieci.

Roman

No fajny spokój zapanował nad dziadostwem ELB - tak trzymać!

@

Dla Mediów Komunikat 8/2011 Wolne do opublikowania 18.11.2011 godz.14.00 Poważny atak na ruch związku zawodowego: W Olkiluoto zwolniono pracowników ze względu na członkostwo do Związku Elektryków. Według informacji, które dotarły do Związku Elektryków, Elektrobudowa Spółka Akcyjna rozwiązała umowę o pracę na budowie elektrowni jądrowej Olkiluoto 3 w okresie od 10-17.11.2011 już 32 polskim elektrykom, z których większa część jest członkiem Związku Elektryków. Firma dała do zrozumienia, że reszta pracowników należących do związku otrzyma wypowiedzenie do końca roku. Przy końcu października do Związku Elektryków należało 190 pracowników Elektrobudowy SA. Wśród elektryków, którzy otrzymali wypowiedzenie są właśnie Ci pracownicy, których Związek Elektryków reprezentuje w złożonym pozwie do Sądu Rejonowego Satakunta, żądając 115 pracownikom Elektrobudowy SA. prawie 3 miliony wynagrodzenia płacowego. Indywidualni pracownicy wystąpili z roszczeniami także w Polsce domagając się należnego wynagrodzenia, dlatego zwrócili się do Związku Elektryków o materiały dowodowe w tym godzin pracy. - To jest skandaliczny atak na wolność zrzeszania się gwarantowaną przez prawo fińskie oraz na podstawową działalność związku. Jeśli Elektrobudowa wyobraża sobie, że tym sposobem uwolni się od wypłaty należnych wynagrodzeń, firma ta się bardzo pomyli, zajmujący się przypadkiem Olkilluoto przedstawiciel do spraw negocjacji zbiorowych Hannu Luukkonen ze Związku Elektryków ostro wypowiedział. Pracy w Olkiluoto 3 wystarczająco Przedstawiciele związków zawodowych odbyło 14.11 spotkanie z odpowiedzialnym za budowę elektrowni szefostwem Arevy i wówczas wykazało, że Elektrobudowa wykonała swoją pracę przy budowie reaktora w 62 procentach. Z drugiej strony oznacza to, że ponad jedna trzecia uzgodnionej pracy jest jeszcze niewykonana. - Brak pracy nie może, więc być przyczyną tych zwolnień, lecz powodem jest wyłącznie członkostwo do Związku Elektryków. Zwolnieni pracownicy są tego zdania, że na ich miejsca zatrudni się nowych pracowników z Polski. Związek Elektryków nie może zaakceptować takiego nieuzasadnionego traktowania swoich członków i na pewno dołoży wszelkich starań walcząc zaradzeniu takiej sytuacji, Luukkonen powiedział. W Elektrobudowie SA. pracuje w sumie około 360 pracowników, z których do tej pory ponad połowa zapisała się do Związku Elektryków. Związki zawodowe potępiają Związek Metalowców, Związek Zawodowy Pro, Związek Budowlańców i Związek Elektryków już wcześniej jednomyślnie wyjaśniał sprawy pracowników Olkiluoto3. Związki wyrażają swoje oburzenie, co do ciężkiego naruszenia praw pracowniczych w Olkiluoto. - Stanowczo potępiamy takie działanie, które narusza prawo Finlandii oraz procedury na rynku pracy w sposób bardzo rażący. Jest to bezpośredni atak na zorganizowany rynek pracy, związki twierdzą. Przewodniczący Związków Riku Aalto, Antti Rinne, Matti Harjuniemi i Martti Alakoski podkreślają, że chodzi tu o całą sieć podwykonawców.TVO i Areva nie mogą uchylać się od własnej odpowiedzialności, przewodniczący podkreślają. - Jeśli sytuacja nie zostanie rozwiązana w sposób satysfakcjonujący pracowników, podejmiemy w trybie pilnym dalsze działania, przewodniczący obiecują. Więcej informacji: Dyrektor działu Keijo Rimmistö 050 68 291 Przedstawiciel ds.negocjacji zbiorowych Hannu Luukkonen 050 68 295 Komunikat jest dostępny również www.sahkoliitto.fi Päivi Hoivala tekninen sihteeri / oto toimitsija paivi.hoivala@sahkoliitto.fi puh. +3585068296

Tiger

Moja poprzednia wypowiedź była odpowiedzią na informację użytkownika J-23 o pozwie fińskich związków zawodowych przeciwko Elektrobudowie w związku z wypłacaniem pracownikom zaniżonych stawek. Właśnie TO można było przewidzieć!

Tiger

To było do przewidzenia. Swego czasu pracowały na tym kontrakcie osoby, które próbowały temu zapobiec. To arogancja Elektrobudowy, a przede wszystkim nieudolne zarządzanie i szukanie oszczędności nie tam, gdzie trzeba (np. obniżanie stawek do absurdalnego poziomu) doprowadziły do tego pozwu. A mogło być tak pięknie!

inz

Jezeli szukacie pracy w pokomunistycznym molochu z pensjami na poziomie 4k na reke + 7EU/dzień w postaci bonu żywnościowego to będzie wam sie podobalo w elektrobudowie. Aha no i jeszcze jedno praca w przyjaznym środowisku zapewniona: Finlandia okolice Poyry, klimat arktyczny, w zimie noc w lecie dzień, zjazdy do domu co 6-mies. Dla człowieka szanującego siebie i swoje zdrowie, NIE POLECAM!

elektro-bida

panowie to nie elektrobudowa to elektro-bida nowi , dla waszego dobra niewybierajcie sie do finlandii elektrobudowa to [usunięte przez moderatora] komunistyczna firma komunistyczne zagrywki.Za bilety powrotne potracaja a w umowie masz zapewniony zjazd , niektorzy zarabiaja po 1000 Euro na wyplate i ksiegowe nieumieja tego wytlumaczyc narobisz godzin na wyplate ci niewyplaca powiedza ze trzeba bylo nierobic.Zmuszaja wrecz do podpisania akordu bez kosztorysu strasza zwolnieniami , zachorujesz zjezdzasz do kraju.Urlop??? po 3-4 miesiacach jezeli sie uprosisz dadza zgode 2 tygodnie przed wyjazdem a bilety juz kosztuje po 150 euro w jedna strone oszukuja na kazdym kroku podatek od mieszkania wiekszy niz wartosc miesieczna pokoju ,podatki podatki podatki.Maja wszystko w [usunięte przez moderatora] sadza sie ze zwiazkami z glownym inwestorem kazda tutejsza firma mowi elektro-bida kupa smiechu radze wam niewybierajcie sie tutaj porazka dramat i farsa [usunięte przez moderatora]c.Siedze tu jakis czas takze zrobicie jak uwazacie to co mowia w katowicach to bajka wiecej tutaj kucharzy ,piekarzy,lub psychoterapełtów niz fachowców kierownicy nierozrozniaja kabla od rury PCV kupa smiechu doswiadczona kadra :D:D:D

J-23

Fiński związek zawodowy pozwał do sądu Elektrobudowę SA, której ponad 350 pracowników buduje elektrownię atomową Olkiluoto 3. Związkowcy oskarżają firmę o wypłacanie Polakom zaniżonych stawek, polska strona uważa żądania fińskich związkowców za nieuzasadnione. Fiński związek branży elektrycznej formalnie występuje w imieniu 115 Polaków, którzy zapisali się do fińskiej organizacji. Żąda przestrzegania przez Elektrobudowę SA fińskich przepisów wynikających z układu zbiorowego, dotyczących m. in. naliczania odpowiednich stawek za nadgodziny czy wypłaty pracownikom diet. Jak podaje w środę fiński dziennik "Helsingin Sanomat", chodzi w sumie o kwotę 2, 7 mln euro zaległych wynagrodzeń. Według związkowców Polacy otrzymują 8-13 euro za godzinę, podczas gdy minimalna stawka w Finlandii w branży elektrycznej wynosi 15, 03 euro za godzinę. Pozew przeciwko Elektrobudowie SA wpłynął do sądu, a komornik zablokował na poczet ewentualnego rozstrzygnięcia 600 tysięcy euro na koncie polskiej firmy.

Dnia 03.09.2011 Kierownictwo Elektrobudowy na elektrowni w Finlandii wywiesiło pismo do pracowników ze z powodu zablokowania wyrokiem sądu spowodowanego doniesieniem związków zawodowych, nie zostanie wypłacona pensja za miesiąc sierpień do odwołania. Pozdrowienia dla zarządu spółki oraz akcjonariuszy Elektrobudowa S.A.,Ciekawe czy akcje będą szły w górę.

hmmm

Mam pytanie czy Centrum Elektrobudowa z Dąbrowy Górniczej to ta sama firma co Elektrobudow S.A katowice? Bo dostalem propozycje od goscia z Dąbrowy na 2dni roboty na gliwicach i zastanawiam sie czy jest sens sie fatygowac

x

http://www.gowork.pl/forum/forum_posty_tematu,10615,0,0,1 poczytajcie sobie niedowiarki jak tu jest .Wstyd się przyznać przed kolegami w kraju .Okręt tonie trzeba się ewakuować .

co racja to racja jestem od niedawna firma o korzeniach prlu traktuje pracowników bez wszech obecnych zasad liczy sie tylko kasa dla firmy ,W KATOWICACH OBIECUJĄ prace po 9 godz a w zeczywistosci jest 8 i soboty wolne.LIBACJE NA KAMPACH ZACZYNAJĄ SIE JUZ W PIĄTEK PO PRACY.krótko niewiezcie w[w makaron na uszy w katowicach] totalne dno

Wczoraj odbyło się spotkanie derekcji z pracownikami .I co i nic !!!!.Mamy zwiększyć wydajność to może będą nadgodziny.Tylko po co nadgodziny kiedy w 8 godzin zrobi się tyle co w 9 (wasze kości nasze pieniądze takie jest przesłanie firmy)A jak komuś się nie podoba to może się zwolnić .Tak traktuje się pracowników w elbidzie .Resztę ewentualni kandydaci na pracowników możecie sobie dopowiedzieć sami wystarczy przeczytać wszystkie opinie .

xD

Panowie szkoda czasu tu marnować od 4 tygodni pracujemy po 8 godzin i bez sobót nikt nie przyjechał tu wylegiwać sie na łóżkach tylko pieniądze dla rodziny zarabiać .Nie ma godzin nie ma kasy a firma co wypłate dodaje nowe pozycje na pasku do potrąceń i nie wiadomo o co chodzi kroją ile sie da zamiast 42Ediety mamy 7 [usunięte przez moderatora] jakich niestety wiele na rynku pracy.Jedynie dziadki które pracują w elbidzie po 20 i więcej lat są zadowoleni bo nawet internet jest na kampach śmieszne .Odradzam tą "firmę"

Zostaw merytoryczną opinię o Elektrobudowa S.A - Katowice

• Jak się pracuje w Elektrobudowa S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Elektrobudowa S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elektrobudowa S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Elektrobudowa S.A