Elektrobudowa S.A
2 388 152 5 1
DziałUmówElektrobudowaKaT

Pora powiedzieć kilka słów prawdy o Dziale Umów w Katowicach byłym oddziale realizacji projektów - wszystkich którzy startują na stanowiska w tym dziale należy ostrzec i odradzić stanowczo. W dziale pozostało ostatnich kilku specjalistów ok 4 z wcześniejszych prawie 11, razem z osobami zarządzającymi nie ma żadnego sensu zatrudnienie tak gdyż nie ma od kogo się uczyć a warunki w których cała robota jest celowana z góry na podwładnych nie da się spokojnie wdrożyć w nowe, skomplikowane zadania - biorąc pod uwagę dramatyczna sytuacje finansowa spółki zatrudnienie nie ma kompletnie żadnego sensu bo może nie trwać długo. Należy tez pamiętać ze swoją praca wspiera się ogromne pensje osób których zadania są delegowane do wykonania na poziom pracowników szeregowych.

Tak2Nie1
@DziałUmówElektrobudowaKaT

Znasz może szczegóły tego, z czego wzięła się trudna sytuacja finansowa spółki? Myślisz, że osoby zatrudnione obecnie w firmie mogą w najbliższym czasie odczuć te problemy? Ciekawi mnie, jakie są rokowania w tej sprawie.

@DziałUmówElektrobudowaKat
@Kazimierz

Polecam artykuły na WNP oraz Bankiera Forum Elbudowa - powszechnie wiadomo ze firma szuka kupca a potencjalny jeden który się nadawał Zarmen po opublikowaniu informacji finansowych się wycofał zreszta na pierwszej stronie googla wyświetlają się informacje jakie długi elbudowy można kupić. Co do odczucia to i tak się dziwie ze jeszcze są wypłaty a źródełko jeszcze nie wyschło. Co do samego działu to wydmuszka bez lidera. Szkoda bo jeszcze rok temu o tej porze myślałem ze popracuje tam dobrych kilka lat, z tak wspaniała ekipa jaka była przed zmiana Zarządu.

zainteresowany Nowy wpis
@DziałUmówElektrobudowaKaT

Czemu reszta odeszła? Z tego co się dowiedziałem w spółce, to nadal w tym dziale pracuje 11 osób...

pracownik Nowy wpis
Nazwa działu: Administracja
@@DziałUmówElektrobudowaKat

Tajemnicą poliszynela jest, że część osób żałuje odejścia. Jeżeli ktoś chce zmienić pracę (a po chwili znów ją zmienić :) ma do tego prawo, każdy szuka swojego miejsca. W wielu firmach i kancelariach zdarzają się odejścia/przejścia do innego pracodawcy nawet całych działów. Warto jednak pozostawić po sobie dobre wspomnienia. Hejt to nie opinia.

TakNie

Jak jest z pakietem medycznym w Elektrobudowa S.A? Można dołączyć rodzinę?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Tak za dopłatą.

Margo Nowy wpis
Nazwa działu: Administracja

Tragiczna obsługa. Firma wyobraża że jest "pępkiem świata" i pozwala sobie olewać klientów i traktować jak śmieci. Brawo, straciliście mnie jako klienta. Nie skorzystamy już nigdy z usług firmy i nie zachęcam innych!

Leszcz

Co tam w fabryce?? Sprzedali was już, czy jeszcze się targują.

Puk
@Leszcz

Hej Leszcz. Kiedy wrócisz na forum bankiera. To ty? Ciekawe wpisy robiłeś.

Tak2Nie1
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
nick1

Witam, czy ktoś mógłby podzielić się informacją na temat warunków pracy w dziale księgowym lub finansowym? Jakie wynagrodzenie jest oferowane na stanowisko specjalisty lub księgowego, czy można liczyć na jakieś dodatkowe benefity np. premię ?

qe2
@nick1

cześć, Szczerze powiem jeśli jesteś początkujący to ok, ale jeśli z doświadczeniem to zastanów się . Praca pod presją czasu i w ciągłym stresie . Możesz spróbować, i powodzenia życzę . Co do premii to możesz sobie pomarzyć . a gdzie chcesz pracować w jakim mieście , katowice i konin sobie daruj :-)

@qe2

Cześć , interesują mnie Katowice, doświadczenie mam bardziej w finansach niż w księgowości.

Tom
Nazwa działu: Finanse
@nick1

A gdzie ty chcesz iść jak nie przyjmują na takie stanowisko

Pracownik który wiele widzial

....i po elbidzie.Co tu się rozpisywać.Kto pracowało wie jaki to gigant-rowniez placowy..list do prezesa buhahahaha.

Tak7Nie3
HH Tomasz
@Pracownik który wiele widzial

Dzień dobry, możemy zamienić kilka słów na temat Elektrobudowy, chciałbym usłyszeć Pana opinie jako pracownika. Pozdrawiam i czekam na kontakt, Tomasz. email: tomasz.szlay@onet.pl

Podwykonawca
@Pracownik który wiele widzial

W życiu nie dostałem płatności po terminie. Zawsze puszczali przelewy tak, że wpadał na konto pierwszą sesją ostatniego dnia. Do terminowości płatności ELB można zawsze było stroić zegarek. Więc chyba w życiu z nimi nie współpracowałeś ;) Albo za młody jesteś, aby kojarzyć pewne fakty, albo nie widzisz/na rękę Ci działania konkurencji... Działania kolesi kręcących biznes na Spółkach Skarbu Państwa, kontraktach przyznawanych przez prezesów i dyrektorów molochów państwowych, których później u siebie zatrudniają lub nawet dają udziały w biznesie :D Kolesi, którzy właśnie rękami zaprzyjaźnionych prezesów Spółek Skarbu Państwa próbują przejąć dokładnie w ten sam sposób kolejna firmę z branży. Więc młody nie pitol tylko do łopaty. Branża widzi, branża nie zapomina. https://www.wnp.pl/budownictwo/zarmen-chce-przejac-elektrobudowe,347444_1_0_0.html

Tak3Nie1
Czesław
@Podwykonawca

Zaniepokoiła mnie Twoja informacja, co do rzekomego braku terminowości płatności przez firmę Elektrobudowa. Próbowałeś może dowiadywać się, dlaczego mają miejsce opóźnienia? Nie lepiej by było, aby pracodawca umawiał się na inny dzień realizacji przelewu, żeby takie sytuacje nie miały miejsca? Odpowiedz, proszę, co wiesz więcej w tej sprawie.

bob
@Czesław

niestety ale także potwierdzam, że są opóźnienia w płatnościach dla podwykonawców...zapewne wynika to ze sporu z Orlenem?

elektryk

Witam czy ktoś coś może napisać o stanowisku Młodszy Inżynier Pomiarów i Rozruchu? Kierunki rozwoju, widełki płacowe?

@elektryk

Widzę, że jesteś zainteresowany pracą w firmie Elektrobudowa na tym konkretnym stanowisku. Czy próbowałeś już swoich sił i wysłałeś swoje CV do pracy w tym miejscu, czy na razie po prostu się rozglądasz i próbujesz rozeznać się w sytuacji? Daj znać, jak to u Ciebie wygląda.

Mateo
@elektryk

Praca jak praca niby inżynier A praca fizyczna i czasami po 14 h i każdy kontrakt inaczej płaci

Karolina
@Mateo

14 godzin to już zdecydowanie wydłużony czas pracy. I teraz rodzi się pytanie: czy pracownicy firmy Elektrobudowa dostają za te godziny ponad normę jakieś specjalne dodatki do wypłaty? Byłoby dobrze, jakbyś dokładnie wyjaśnił nam, jak w ogóle przedstawia się tam system wynagradzania oraz premiowania pracowników. Możesz to dla nas zrobić?

Mateo
@Karolina

Nagroda jest to że przechodzi się na zadaniowy czas pracy i tyle

@elektryk

Płacą 2500 a potem to tylko od kierownika zależy po dwóch latach możesz liczyć na 3000 BRUTTO więc szału nie ma . Rozwój jak na stanowisku chodzenie z miernikiem po budowie i pomiar kabli, szkoleń brak A stanowisko bardziej robotnicze niż inżynierskie.

@Marek

Mógłbyś dodać jeszcze, czy poza podstawową stawką, którą przedstawiłeś, występują może jeszcze innego rodzaju dodatki do pensji? Mam tu na myśli ewentualne premie, nagrody bądź bony świąteczne, które automatycznie zwiększają poziom wynagrodzenia? Przedstaw, proszę, czy coś takiego występuje.

@Kazimierz

Wszystko zależy od kierownika wacha się od 200 do 2000 i do tego praca w delegacji za którą nie masz zwrotu za powroty do domu która może trwać rok a masz płacone tylko w jedną stronę.

@Marek

Często zdarza się praca w delegacji za pośrednictwem firmy Elektrobudowa? Ciekawi mnie jeszcze, czy osoba oddelegowana ma zapewnione zakwaterowanie ze strony pracodawcy. Skoro o tym wspomniałeś, to myślę, że możesz mieć rzetelne informacje.

@Kazimierz

Jeśli chodzi o kwaterę i ma się BARDZO MALE WYMAGANIA to jest zapewniona oprócz ludzka to niema nic więcej

@Marek

A w przypadku kiedy osoba miałaby większe wymagania, to musi szukać sobie kwatery na własną rękę? W takim wypadku pojawia się kolejne pytanie. Mianowicie, czy wtedy można liczyć na zwrot poniesionych opłat z tego tytułu od firmy Elektrobudowa?

Nazwa działu: Finanse

Lolokolo

Dla zainteresowanych atmosfera bardzl dobra moze lekka dezorganziacjs pracy ale socjal bardzo dibrze rozbudowany co do calej reszty, zawsze mozna trafic o wiele gorzej. Stawka w zaleznsocibod doswiadczenia i uprawnień. Generalnie jedna z lepszych firm polecam serdecznie

Tak3Nie6
gooool
@Lolokolo

hahaha atmosfera dobra? Widać, że u nas nie pracujesz ;]

Tak2Nie2
Czesław
@gooool

Masz inne zdanie o tym, jak wygląda obecnie atmosfera w firmie Elektrobudowa? Pamiętaj, że każdy z pracowników może inaczej odczuwać to, jak wyglądają relacje pomiędzy pracownikami w tej firmie. Być może osoba ta dobrze dogaduje się z pracownikami i ocenia ten aspekt pozytywnie. Będziesz tak uprzejmy i przedstawisz swoją opinię na ten temat?

Jankes

ale to że podwykonawca nie wypłacił ci wypłaty nie oznacza od razu że to Elektrobudowa jest wina. Ja jestem podwykonawcą Elektrobudowy i w 100% potwierdzam iż ja dostaję zawsze pieniądze zgodnie z terminem płatności na fakturze. I nie ma żadnych zastrzeżeń jestem bardzo zadowolony.

Tak8Nie
nik znik
@Jankes

Też nie miałem uwag do czasu odbioru przez PSE - płatności szły bez problemu. Robota była w trybie ekspresowym w związku z opóźnieniami na budowie i sztywnym terminem odbioru. A teraz 4 miesiące czekam na płatności. Monity już były.

@nik znik

Takie uwagi również cenimy sobie na bieżącym wątku. Czy wyjaśniałeś już opóźnienie w płatności z jakimś Przedstawicielem firmy Elektrobudowa? Przypominam, że Elektrobudowa w związku z ciągłym rozwojem poszukuje nowych pracowników. Wszystkie dostępne oferty pracy widnieją na ich oficjalnej stronie internetowej: https://www.elektrobudowa.pl/pl/kariera/oferty-pracy Jak możecie zauważyć, dostępnych jest wiele rozmaitych stanowisk, o które możecie się starać. I co Wy na to? Widzicie coś dla siebie?

Dominik

ELEKTROBUDOWA FINLANDIA praca jako Inzynier. Dobre warunki mieszkalne, darmowy dojazd do pracy gwarantowany przez firme. Zarobki w formie ryczaltu. Co oznacza, ze w normie jest niedplatna praca nawet po 14 godzin dziennie. Szef projektu raczej slowny i w porzadku do podwladnych, ale zarazem bardzo wulgarny i agresywny w wypowiedziach. Czesto niecenzuralnie obrazajacy swoich pracownikow. Centrala w Katowicach o niczym nie wie.

Tak7Nie1
@Dominik

Masz rację bo mają o niczym nie wiedzieć , tym bardziej Dyrekcja i Ostrowski. Duzo strat finansowych na projekcie a co do szefa lepiej się nie wypowiadać .

@Były pracownik

Bardzo Cię proszę, żebyś na forum nie posługiwał się absolutnie żadnymi danymi personalnymi konkretnych osób. Zabrania tego bowiem regulamin GoWork, do którego Cię odsyłam: https://www.gowork.pl/regulamin Miesiąc temu firma Elektrobudowa została wyróżniona certyfikatem w rankingu polskich przedsiębiorstw, uzyskując tytuł PERŁA POLSKIEJ GOSPODARKI w kategorii Perły Duże. W związku z tym wiele osób być może zechce tam pracować. Może zatem wiesz, na jaki rodzaj umowy mogą liczyć nowo zatrudnione osoby?

TakNie4
Dziubek

Czy się stoi czy się leży 2.5 tysiąca się należy

Łopserwator

Miałem okazje współpracować z tą firmą na dawnym sej j-biu (obecnie PGNiG), z tego co zauważyłem to roboty były wykonywane starannie (strikte elektryczne), zdarzały się ,,fuszerki" ale mniej istotne dla ogółu- roboty raczej odbierane w terminie, pod koniec zatrudnili podwykonawców z EiP- armia ukrainców do wykładania kabla, czyli szukanie oszczędności i ratowanie budżetu. Płace z tego co wiem to elektromonterzy mieli w granicach 3 tyś z sobotami, ukraincy (EiP) ok 2,5 tyś z nadgodzinami. Ogólnie nie zatrudniłbym się w tej firmie, ale jako inwestor skorzystałbym z usług.

Tak4Nie

jhgkh

Bardzo dobra praca, można awansować, przejżysta ścieżka kariery. Duże możliwości firmy, dobry socjal, liczne dodakti. Serdecznie polecam

Tak10Nie4

Agata

Na stronie firmy znalazłam sporo ogłoszeń o pracę. Podsyłam Wam link: https://www.elektrobudowa.pl/pl/kariera/oferty-pracy?kategoria=1 Może ktoś z Was zaaplikuje i po jakimś czasie będzie mógł podzielić się opinią. @Dominik, a w jakim mieście konkretnie pracowałeś? @Patryk, napiszesz coś więcej ? Jakie jest Twoje zdanie? Polecasz?

Karol

Praca w centrali niegdys na stanowisku biurowym o okreslonej specjalizacji. Miejsce, w ktorym jest calkiem dobra atmosfera. Ze wspolpracownikami mozna zlapac dobry kontakt. Zarobki, raczej bardzo przecietne. Jako asystent zaczynasz od najnizszej krajowej. Ciekawa firma by nabyc pierwsze zawodowe doswiadczenie, ale nie do konca odpowiednie miejsce na dlugoletni rozwoj chocby ze wzgledu na plaska strukture organizacyjna oraz brak nowoczesnych systemow IT w codziennej pracy.

Tak10Nie
Patryk

Myślę, że niektóre osoby powinny zacząć porządki od siebie.Można dużo zmienić!!!

Były kandydat

Miałem okazję jakiś czas temu być na rozmowie rekrutacyjnej w tej firmie. Chodziło o stanowisko w dziale HR, mające związek z procesem zatrudniania obcokrajowców. Rekrutacja została przeprowadzona w bardzo nieprofesjonalny sposób - zaczynając od tego, że Szanowne Panie się spóźniły dobre 15 minut, poprzez fakt, że same nie wiedziały, jakiego kandydata szukają (w ogłoszeniu szukały osoby mówiącej w języku rosyjskim lub ukraińskim, jak się później okazało, szukały jednak osoby mówiącej po ukraińsku, co nie przeszkadzało im zaprosić na rozmowy osoby nieznające tego języka i tym samym zmarnować ich cenny czas), kończąc na braku odpowiedzi zwrotnej dotyczącej wyniku rozmowy (mimo iż obiecały, że odzywają się do kandydatów nawet w przypadku niezakwalifikowania kandydata do dalszego etapu). Jednym słowem - żenada. Oceniam je przez pryzmat pracownika działu HR. Brak poszanowania dla kandydata i jego czasu, niezdecydowanie, a sam proces rekrutacji, pytania zadawane na szybko i w nieprzemyślany sposób, pozostawia wiele do życzenia. Na temat innych aspektów się nie wypowiem, mogę się odnieść jedynie do procesu rekrutacji.

Tak19Nie

Ryzy

Witanko mamy 2018 coś w sprawie buły jak to mawiał Edek wiadomo. Kopa czasu a tu nic nie płacą a powinni ile można jeszcze czekać?

Tak19Nie1

Karol

Teoria , że strach pomyśleć co może się stać. Najpierw trzeba wytrzeźwieć a później praca i taka kolejność jest do przyjęcia!!!

Tak5Nie

prada

może i nie narzeka, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wielka odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie robót na nim ciąży. Praca w Elektrobudowie w Katowicach to nie są żarty. Czy to stanowisko kierownicze czy też praca jako zwykły pracownik fizyczny - jest ciężko , ale praca często przynosi satysfakcje

Tak2Nie3

dfsd
@prada

Widziałem tą odpowiedzialność kierowników w Finlandii. Odpowiedzialność? Połowa z nich nawet nie wiedziała o co tam chodzi a francuzi i filipińczycy nawet nie chcieli z nimi rozmawiać.Bo w sumie i o czym a po drugie w jakim języku jak znali tylko język polski i to słabo. Praca fizycznemu pracownikowi przynosi satysfakcje? Buahahahahaha. Idżcie , idżcie robić tam wszyscy na pewno nie będziecie żałować :-)

Tak9Nie

Były elektryk
@dfsd

Lepszy jeden skacowany, ale doświadczony, znający swój zawód elektryk czy monter, niż dziesięciu zarozumiałych, dyplomowanych "pierdzistołków", znających tylko parę wzorów i martwych zresztą, przepisów.

zosiaa

Fajna firm!!!!

Lulu
@zosiaa

Zocha ty się nie kompromituj.... porażka

Tak7Nie

nie fikac do zagranicy

dzieki za opinie, bo mialem aplikowac, ale rezygnuje. polskie piekielko jak czytam ma sie nadal bardzo dobrze.

Tak3Nie

Ta banda tylko kombinuje jak wyrolować swoich pracowników , marne stawki po przeliczeniu to większości najniższa krajowa , obchodzą prawo jak się tylko da żeby przykuć trochę grosza. Teraz sięgają po pracowników z Ukrainy a wcześniej na siłę chcieli wysyłać ludzi w delegacje z bazy w Koninie bez możliwości powrotu i co ciekawe ukraińcy mają więcej płacone niż polscy pracownicy .

Tak13Nie

pracownik _2
@pracownik

Dziwie się, że jeszcze pracujesz i utrzymujesz "tą bandę kombinatorów" a tak swoją droga skoro zatrudnili pracowników z Ukrainy to widocznie z Ciebie jest marny pożytek. Jak można przypuszczać jesteś nauczony tylko siedzieć kombinować i czekać na tzw. kartę celów

Tak11Nie

toony

komu trzeba dać i ile razy żeby na podrzędnej placówce mieć wynagrodzenie 4000 zł. ?

Tak5Nie

kks

Ktoś moźe napisać coś o pracy na stanowisku ASYSTENT POMIARÓW I ROZRUCHU? Jaka atmosfera, warunki, finanse, szanse na rozwój/awans?

Tak38Nie

neeman

ktoś dojezdza do Eb na porcelanową z poludnia ktowice ligota- piotrowice ?

Deweloper

Elektrobudowa duża firma, można złapać doświadczenie na początku. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną do innej firmy ludzie zadawali pytania co to jest za"twór" ta Elektrobudowa. Nigdy nie słyszeli o tej firmie. Zmieniając pracę dopiero można dostrzec że Elektrobudowa to jednak jeszcze nie jest szczyt marzen bo naprawdę istnieją firmy o wiele lepsze. Sam się o tym przekonałem. W eletrobudowie co oddział to inna płaca i inne zasady.Najgorszy chyba Bełchatów. Brygadzista widzi tylko swój czubek nosa. Magazynier to samo.Robią co chcą. Błedem w Bełchatowie jest to że kierownictwo w ogóle nie kontroluje co tam się wyprawia. No i najlepszy hit kierownik pomiarów po technikum który przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne z osobami które skończyły studia.

Tempy
@Deweloper

Widocznie praca w pomiarach nie jest dla osób po studiach, skoro tak bardzo ich boli ocena "technika". Sam pracowałem w EB jednak wolę jak pomiary zrobi "technik" niż student.

Tak4Nie
ona
@Deweloper

Często człowiek po technikum z doświadczeniem ma wiedzę zdecydowanie większą niż student, który budowę zazwyczaj widział jedynie przejeżdżając obok...

Mikoś

@Frodo szkoda, że nie ma już tej oferty na specjalistę ds. kontroli jakości o którym pisałeś. Fajnie to wyglądało. W sumie wcale nie gorzej wygląda to w ofercie specjalisty ds. administracyjno-prawnych, gdzie jest atrakcyjny pakiet socjalny m.in.: prywatna opieka medyczna, Karta Multisport, możliwość ubezpieczenia a także szansa zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

ktos

a co tam mozna robic jak nie chlac z radosci, spisz w hlewie w 3-5 osoby w pokoju, idziesz do roboty i musisz zap.. za siebie i pociotka ktory ma 2 razy tyle co ty a nic nie robi a do domu jedziesz raz na 2 tygodnie na 2 dni

Tak7Nie

Zostaw opinię o Elektrobudowa S.A - Katowice

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie