Opinie o Elektrobudowa S.A w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Elektrobudowa S.A. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Elektrobudowa S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elektrobudowa S.A w Katowice

kermit

Czy w tej spółce coś się dzieje? Nowy zarząd pracuje?

Lucek

Jak poprzednio. Niczego nie ma. Żadnych zmian. Nic do nas nie dochodzi. Jak dotychczas nie zrobili żadnego spotkania informacyjnego. Więcej pracy mamy przy zleceniach pozostałych u syndyka niż przejętych. Z centrali donoszą że to jakiś twór cyfrowy. Kazde działanie jest zakute w systemach informatycznych, żadnej swobody. Żelazny nieprzekraczalny podział kompetencji. Jest jedna dobra wiadomość, jest ich niewielu i co dziwne słuchają i możesz decydować sam w swoim obszarze, ale tylko w ścieżce decyzji na jaką pozwala system. Dla nas to będzie planeta małp. Brak materiałów bo zakaz zamawiania na telefon, a systemowo słabo nam narazie idzie. Choć ciągle są od nich ludzie i nas wspierają. Wk...krwia to okrutnie, ale z drugiej strony możesz zamówić co potrzebujesz wystarczy wykonać procedurę. Chyba trzeba się poddać, może jest w tym jakiś sens którego narazie nie widać. Przyglądamy się.

iki

Po co pisać opinię na tym portalu jak i tak wszytko kasują

Benio
@iki

Pewnie "dawny" Zarząd kasuje, albo Muchomorek?

DziałUmówElektrobudowaKaT

Pora powiedzieć kilka słów prawdy o Dziale Umów w Katowicach byłym oddziale realizacji projektów - wszystkich którzy startują na stanowiska w tym dziale należy ostrzec i odradzić stanowczo. W dziale pozostało ostatnich kilku specjalistów ok 4 z wcześniejszych prawie 11, razem z osobami zarządzającymi nie ma żadnego sensu zatrudnienie tak gdyż nie ma od kogo się uczyć a warunki w których cała robota jest celowana z góry na podwładnych nie da się spokojnie wdrożyć w nowe, skomplikowane zadania - biorąc pod uwagę dramatyczna sytuacje finansowa spółki zatrudnienie nie ma kompletnie żadnego sensu bo może nie trwać długo. Należy tez pamiętać ze swoją praca wspiera się ogromne pensje osób których zadania są delegowane do wykonania na poziom pracowników szeregowych.

Kazimierz
@DziałUmówElektrobudowaKaT

Znasz może szczegóły tego, z czego wzięła się trudna sytuacja finansowa spółki? Myślisz, że osoby zatrudnione obecnie w firmie mogą w najbliższym czasie odczuć te problemy? Ciekawi mnie, jakie są rokowania w tej sprawie.

@DziałUmówElektrobudowaKat
@Kazimierz

Polecam artykuły na WNP oraz Bankiera Forum Elbudowa - powszechnie wiadomo ze firma szuka kupca a potencjalny jeden który się nadawał Zarmen po opublikowaniu informacji finansowych się wycofał zreszta na pierwszej stronie googla wyświetlają się informacje jakie długi elbudowy można kupić. Co do odczucia to i tak się dziwie ze jeszcze są wypłaty a źródełko jeszcze nie wyschło. Co do samego działu to wydmuszka bez lidera. Szkoda bo jeszcze rok temu o tej porze myślałem ze popracuje tam dobrych kilka lat, z tak wspaniała ekipa jaka była przed zmiana Zarządu.

zainteresowany
@DziałUmówElektrobudowaKaT

Czemu reszta odeszła? Z tego co się dowiedziałem w spółce, to nadal w tym dziale pracuje 11 osób...

@@DziałUmówElektrobudowaKat

Tajemnicą poliszynela jest, że część osób żałuje odejścia. Jeżeli ktoś chce zmienić pracę (a po chwili znów ją zmienić :) ma do tego prawo, każdy szuka swojego miejsca. W wielu firmach i kancelariach zdarzają się odejścia/przejścia do innego pracodawcy nawet całych działów. Warto jednak pozostawić po sobie dobre wspomnienia. Hejt to nie opinia.

Zenek
@DziałUmówElektrobudowaKaT

Ciekawe jak długo jeszcze firma pociągnie skoro specjalista od zarządzania zniszczył firmę na Pomorzu i przeniósł się teraz do elektrobudowy wszyscy wiemy w jakim celu.

@pracownik

Akurat jestem jedną z tego teamu i jestem pewna ze nikt nie żałuje odejścia, a te 11 osób które dalej jest to chyba tylko duszą ;) Serdecznie pozdrwiam #hejttonieopinia ;D

@zainteresowany

Poza tym, forum prezentuje opinie pracowników i... inne* każdy ma prawo wyrobić sobie zdanie w temacie lub po prostu starać się się o posadę... rozpocząć pracę, na własnej skórze doznać wszystkich przyjemności które mieliśmy my... nikomu nie można tego zabraniać ;D

Team
@Exemployee

Jesteli jesteś osobą z dawnego team to wiesz, że od tych którzy zostali warto i należy się uczyć.. Poza tym, jeżeli ktoś pisze o stanowisku specjalisty, to nie jest to miejsce do nauki. Gorzkie żale, to nie to miejsce.. ????

@Team

Tak, właśnie dlatego ze „warto” he he po zmianie managera zwolniło się 6 specjalistów i 2 asystentów, najlepsze gorzkie żale są w Sosnowcu, polecam ;)

bezstronny
@Exemployee

Nie wiadomo, czy bardziej gorycz przez Ciebie przemawia czy zazdrość.

yoozek
@DziałUmówElektrobudowaKaT

To co piszesz nie tylko miało miejsce w dziale Umów - w większości działów zadania były cedowane na osoby, które w ogóle nie powinny się zajmować daną działką. Nie mówiąc o kierownikach, którzy byli głusi, gdy się mówiło, że jedna osoba nie jest wstanie ogarnąć takiej ilości pracy. Ale kogo to obchodziło?

@bezstronny

Tak, zazdrość - zwłaszcza teraz jak w dobie koronawirusa po upadłości nastąpiły zwolnienia grupowe i wszyscy muszą szukać pracy a e-rekrutacje w Polsce są popularne jak Kim Zong Un... Trzeba się było pacnąć w czaszkę i nie zatrudniać nowych ludzi żeby wywieźć ich na manowce. Zazdroszczę...

Czy rekrutacja na stanowisko SPAWACZ MIEDZI w firmie Elektrobudowa S.A odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
4G

Taka porządna firma upadła, jak można to było tak zepsuć. Ja nie mogę w to uwierzyć. W każdym bądź razie chętnie zatrudnimy byłych pracowników. (Inz elektryk - Praca w Katowicach, 500 metrów od siedziby Elby)

Praca
@4G

Czy mają Państwo może i oferty pracy na stanowiska biurowe?

@4G

adres gdzie kto ??

No to mamy cięcie kosztów, syndyk z Medicoverem umowę już rozwiązał, ciekawe czy chodzą już może jakieś słuchy na temat drugiej fali zwolnień grupowych? No to robimy już za chłopów pańszczyźnianych, morda w kubeł, bat na (usunięte przez administratora) i zapiepszaj za miskę ryżu bo uczciwej wypłaty już nie zobaczysz. Człowiek całe zawodowe życie związał z tą spółką a na koniec traktują go jak śmiecia, przykre

o kim mowa ????

hm

proponuje zastosować syndrom Ukraiński - a tak ciekawi mnie ile zwolnią działaczy związkowych z Porcelanowej z tzw. kierownictwa związkowego z tego co wiem to nikogo - Brawo WY

Były/Ale dalej obecny

Czy wy wszyscy poszaleliscie??? Na co liczyliscie przez ostatni rok?? Zarząd na każdym kroku pokazywał pogardę i bufonadę tak dla spółki jak i jej pracowników. Związkowcy mocno ich wspierali i wystawiał nas na pośmiewisko ( podpisując list pisany przez Przybyła do Kac.......skiego) z marne gadżety. Czy to nie my pracownicy byliśmy pasywni jak niszczono spółkę. W czasie próby emisji jedynego poważnego inwestora potraktowalismy go jak tredowatego A nasi liderzy związkowi po spotkaniu z ich związkami złożyli doniesienie do prokuratury nie na tych co nasza spółkę okradali ale na potencjalnego inwestora że o tym informował podobno. Dziś został wam tylko płacz. Ja tam pracuje od dwóch miesięcy. Miodu nie nie ma jak wszędzie. Ale jest perspektywa, konkrety. I ciężka robota. Tutaj widać że jest szef, że jest kierunek. Wdrozyli drakonskie oszczędności i reżim przeciwzakazeniowy nie żałują na środki. Kilku już straciło robotę za nawet drobne uchybienie. Tu jak trochę w innym ustroju. Kadra i zarzady w programie oszczędności straciła najwięcej bo prawie 50% pozostali około 20% mimo że pracujemy na max-a. Jest ciężko ale mamy wiarę że damy radę. Współczuję wam kochani szczerze, ale sam miałem długo wątpliwości i myślałem jak prawie wszyscy. Sporo nas tu z elbudowy w całej grupie jest. WNP napisał że złożyliśmy akces do przejęcia was( czuje raczej dalej jako nas) dostałem kilka pytań, dość dziwnych, ale mam obawy czy odpowiedzieć prawdziwie czy się wymiksować. .

@Były/Ale dalej obecny

związkowcy jak związkowcy wiadomo co im im obiecali wszyscy patrzyli krótkowzrocznie - dziś jedni mają emeryturki inny dostanie zatrudnienie do końca bo ktoś to musi magazynować dziwie się tylko ludziom, że się na koniec nie skrzykną i nie zrobią z nimi jak z ukraińskimi posłami. Do pracowników - jesteście daremni analfabeci moralni, ekonomiczni cynicy nikt już wam nic za darmo nie da !!!!!!

Nie do końca
@Były/Ale dalej obecny

Część Twojej wypowiedzi jest zgodna z prawdą, ale jedno mi nie pasuje, cytuje: "Czy to nie my pracownicy byliśmy pasywni jak niszczono spółkę." i tu Cie zadziwię kolego, wiele osób dawało jasny sygnał nowemu kierownictwu, że ich nowe zasady są nieporozumieniem. Osobiście wielokrotnie stawiałem się mojemu Dyrektorowi, który uważał się za najmądrzejszego. Wiesz jaka była wtedy odp? Albo dawano nam (pracownikom) propozycję nie do odrzucenia (lepiej się sam zwolnij) albo szukano na Ciebie haka, albo tak Ci dokręcano śrubę abyś nie wytrzymał tego psychicznie, albo usuwano stanowisko. Więc nie zgodzę się z Tobą ze byliśmy pasywni, NIE wszyscy, Ci co się odzywali i stawiali byli traktowani jako zło - jak widać zło dalej jest w Elbie, i dalej pracuje.

olo

Musiałbym się nazywać olo.

Czy Wy tez nie otrzymaliscie wyplaty ??

bezrobotny

Dostaliśmy tylko jakieś zasiłki zamiast wypłaty

Logopeda
@bezrobotny

To już nawet pieniędzy na wypłaty nie ma? Brawo, pogratulować.....współczucia tylko dla pracowników, którzy rzetelnie wykonywali swoje obowiązki i robili wszystko dla tej firmy, ani tak się nie stało.

ika

Dzisiaj 10 kwietnia rocznica smoleńska, a w ELBie wypłata jak wasze pensje ???? zgodne z deklaracjami waszych przełożonych ??

Lipa
@ika

Obiecał mi podwyżkę, i czekam już rok, pewnie dziś już ją ujrzę. Korzystając z okazji wesołych świat - zdrowia, reszty nie trzeba.

Lipa
@Lipa

Aktualizacja, w tym miesiącu też brak podwyżki, i tak ci miesiąc w miesiac kłamią swoich podwładnych. Wypowiedzenie już przygotowałem, nawet nie mam ochoty z bucem i kłamcą gadać.

ika
@Lipa

To jesteś szczęśliwa że dostałaś całą pensję ... jedna z nielicznych

Praca
@ika

Wiem, słyszałem, aż się nie chce wierzyć, że takie coś mogło spotkać ludzi w tej firmie.

Bojaźliwy

Skoro ma zostać zwolniona 1/3 załogi, to już wiadome kto jest na czarnej liście? Zapewne Dyrektorzy nie mają się co obawiać? A szaraki polecą jako pierwsi? Pogratulować.

fifek
@Bojaźliwy

nieroby i kretacze poleca jako pierwsi nie ma dla nich juz tutaj miejsca

@fifek

Nieroby i krętacze jak to ich nazwałeś powinni zostać usunięci już dawno....Pytanie o kim mówisz, skoro sugerujesz, że dalej jeszcze pracują w EB?

fiefk
@Bojaźliwy

Z nazwisk nie bede wymieniac, ale radze kazdemu zajac sie tym za co ma placone, a nie kawki i zarty o koronawirusie bo jesli straca teraz prace to w obecnej sytuacji predko jej nie znajda. Takze podniesienie produktywnosci lezy we wspolnym intereseie i prosze nie wykorzystywac juz firmy w prywatnych sprawach bo to tez widac. Teraz po zwolnieniach zostana tylko najlepsi a nawet jesli jakis nygus po znajomosci sie przeslizgnie to nowa jakosc kadry szybko i go zweryfikuje.

@fiefk

Oczywiście, z nazwisk nie wymieniamy, to nie miejsce na takie dane. Co do tych najlepszych...to jeszcze paru "nowych" świetnych doradców zostało, i jeśli ich się zweryfikuje to być może wtedy rzeczywiście firma zacznie się odradzać. Póki co z ich udziałem osobiście tego nie widzę. Mimo wszystko 3mam kciuki. Zdrowia wszystkim!

fifek
@Bojaźliwy

Spokojnie, po nadchodzacych zmianach KAZDY bedzie teraz oceniany i osoby dzialajace na niekozysc firmy beda zwalniane. Skonczylo sie matactwo, koneksje i slizganie. Szczerze powiedziawszy tez nie jestem pewny swojej przyszlosci w Elektrobudowie i boje sie o prace ale zeby to mialo sens to musimy zrzucic balast i dokonczyc projekty. Syndyk nam z nieba spadl, jeszcze tylko dzial prawny niech sie wykaze i wyjdziemy z tego dolka bo chlopaki na projektach chca pracowac i kazda ekipa ktora sie dobrze poprowadzi i zmotywuje ogarnie swoj projekt tylko zeby material byl.

@Bojaźliwy

a jak myślisz kto będzie na tych Dyrektorów pracował ??

@olo

Zawsze szaraki na nich pracowały, tylko i tak już w okrojonym składzie jak beda chcieli kogoś zwolnić to w końcu sami zostaną. Wówczas okaże się, że Pan Dyrektor (w moim przypadku pseudo-dyrektor) nie jest taki super, bo to nie jemu zawdzięcza się sukcesy działu.

no mój Mieczysław nie lepszy - on ma tylko swojeg Pawełka protegowanego

Gogo
@iki

A Muchomorek ma kierownika i pilota. I tak plotka była najlepsza, że jego pilot w rajdówce to jego syn. hahahahah

@Gogo

a kto to Muchomorek ??

olo

No to Game Over Ci co byli samodzielni podziękowali temu Zarządowi i Krzyśkowi teraz patrzą co się dzieje - a tu dalej żyjecie w zakłamaniu, że syndyk wam pomoże i firmę postawi na nogi. To nie jest rola syndyka, rolą syndyka jest zaspokoić wierzycieli poprzez sprzedaż calej lub częściowo firmy, co zresztą ceni. Sami doprowadziliście (pracownicy) swoja biernością do upadku tej firmy - zapytacie jak ?? Ano tak mieliście mieć reprezentantów w ZZ a kogo wybraliście, ignorantów dbających o własne biznesy, emerytów i magazyniera. Jaki sens i logika robić magazyn w Płocku gdzie cały ciężar budowy jest na Południu. Kiedy zaczynali odchodzić kierownicy istotni w finkcjonowaniu tej firmy nie zrobiliście NIC - było wtedy ruszyć, a tak teraz trzęsiecie portkami co z wami BUŁY nie będzie

Jak myslisz
@olo

A jak uważasz, kto spowodował to, że większość pracowników odeszło? Większość osób nie pozwoliła sobie na takie traktowanie poprzez doradców, którzy znaleźli swoje stanowiska w chipsach. Nie wspominając o ich nowych zasadach i procedurach, które z całym szacunkiem były tak świetne, że aż śmieszne. Teraz mogą się wykazywać dalej, jak to świetnie doradzają. Ich obietnice przeszły już do historii.

miki
@Jak myslisz

Najlepszy był albo jeszcze jest wizjoner od zakupów hahah

Ooo tak
@miki

Pięknie to ująłeś - wizjoner :) pięknie powiedziane. Gość buja w obłokach i nie ma zielonego pojęcia o realiach zakupów. Ale fakturę umiał wystawić?

iki

Macie listę osób do zwolnienia - podobno już coś krąży

Sytuacja

Czy w obecnej sytuacji (wniosek o upadłość) załoga nie ma już co liczyć na dalszą pracę w strukturach firmy? Jest jeszcze szansa na poprawę obecnej sytuacji?

@Sytuacja

O poprawę twojej sytuacji zadbają emerytowani przedstawiciele załogi jeden w Katowicach drugi w Koninie jeden mądrzejszy od drugiego. A i jeszcze reprezentant tych inteligentnych magazynier z Konina.

oun-upa

nawet (usunięte przez administratora) wkleic nie potrafisz bo w oryginale byl aleksiej stachanow. dowartosciowales sie wchodzac na kolejne firmy i umieszczajac ta glupia historyjke?

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Elektrobudowa S.A?

?

Żaden, lub niedziałający w dobry sposób.

Mateo
@?

Pracowałem tam prawie 5 lat i tylko pupili dostają wysoką premię A szaraki ochlapy.

@Mateo

Premię...a co powiecie o podwyżkach? Ile to już razy byłem zapewniany, że już jest załatwiona, że już w kolejnym miesiącu będzie na koncie. a NIGDY jej nie dostałem. Na szczęście ja zapewniłem mojego przełożonego, że się zwalniam i słowa dotrzymałem. Ciekawe czy teraz sobie tak wspaniale dają radę beze mnie. Proszę tylko nie mylić - ja cały czas kibicuję naszym.

Glodny

Jakich problemów?

Aga

Jak wygląda obecnie atmosfera pracy w dziale finansowym? Jest sens aplikować?

@Aga

Na tą chwilę jeden z gorszych działów, odradzam.

Aga
@Anna

Dziękuję za info. Widziałam 2 ogłoszenia właśnie do tego działu i nie wiem czy to efekt tego, że ludzie uciekają, czy firma się tak rozwija i potrzebuje nowych ludzi. Ale widzę, że jednak nie ma co sobie głowy zawracać.

Pracowita
@Anna

Może i jeden, ale i nie jedyny. W dziale zakupów wcale nie lepiej, IT również. Ogólna atmosfera w firmie na złym poziomie. Ale to ta DOBRA ZMIANA.

Dziś dzień
@Pracowita

Na dzień dzisiejszych idąc do firmy ma się wrażenie, że jest się w innym miejscu niż zwykle. Same nowe osoby, w większości uważające, że zwykłe słowo " Dzień dobry" kosztuje bardzo dużo. Atmosfera bardzo sztywna i nie napawająca optymizmem. Działy ewoluowały, i nie czuć atmosfery rodzinnej, jak za dawnych czasów.

Iwona

Czy możecie napisać w jakich godzinach pracuje się w biurach w Katowicach?

Jasne
@Iwona

Wszystko uzależnione jest od stanowiska i przełożonego. Większość przychodzi na 7, jednakże możesz ustalić z przełożonym że będziesz pracować od 8. A na jakie stanowisko aplikujesz?

Montgomerry

Witajcie. Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusz i napisze coś więcej o stanowisku księgowej w firmie Elektrobudowa S.A.? Jak liczny jest dział księgowości? Jaka panuje w nim atmosfera? I czy 3500-4000 netto jest możliwe do osiągnięcia w tym przedsiębiorstwie? Dzięki za każdą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie ????

Poważna
@Montgomerry

Jeśli zależy Ci na rozwoju, normalnej atmosferze w pracy, i wykonywania tego co do Ciebie należy (rzeczy księgowe) to na pewno nie do EB. 3500-400- netto? Wybacz ale oplułam telefon ze śmiechu....takich pieniędzy nie zobaczysz nawet po 10 latach w tej firmie. Ilość procesów i ilość operacji do wykonania aby zaksięgować byle pierdołę osiągnęła już kosmos - a idzie ciągle w stronę galaktyki. "Nowy" Pan Główny księgowy, który również uczestniczył w wymyślaniu bzdur w dziale rośnie w opierzenie, ciekawe gdzie jest poprzednia Pani główna księgowa? Biedaczka....tak dała popalić pracownikom, że szybko to do niej wróciło.

Zostaw merytoryczną opinię o Elektrobudowa S.A - Katowice

• Jak się pracuje w Elektrobudowa S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Elektrobudowa S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elektrobudowa S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Elektrobudowa S.A