Opinie o Jobman Group Sp. z o.o. w Wrocław Bociana 22A

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Jobman Group Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Jobman Group Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jobman Group Sp. z o.o. w Wrocław Bociana 22A

smakamnezji

Witam. Jeżeli zawarłam umowę, i mam szkolenie 2 dni na kasie, czy coś się stanie jeżeli po szkoleniu do końca tygodnia się nie zgłoszę do grafiku? Bo po prostu mi ta praca nie odpowiada.. A umowę mam teraz na tydzień tylko do końca marca. Proszę o odpowiedz jeżeli ktoś wie . :) ( Bo chyba nie musze się zgłaszać, skoro nie pójde to nie zarobię- tak ?? )

@smakamnezji

Witamy, dokładnie tak - jeżeli nie zgłosi się Pani na grafik, to nic się nie stanie. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

Madara Uchiha

Witam. Poruszę dwie kwestie. 1) Art. 746. § 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę. § 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę. § 3. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów. 2) "Umowa zlecenie zamiast etatu?" W wielu firmach dzieje się jednak tak, że choć pracownicy mają podpisaną umowę zlecenie, to wykonują pracę w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, pod jego kierownictwem i nadzorem. To już jest bezprawne działanie pracodawcy i próba wykorzystania pracownika. W takiej sytuacji prawo zakazuje zastępowania umowy o pracę umową zlecenie. Takie przypadki można zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy, która przeprowadzi kontrolę. Po kontroli inspektor pracy może wystąpić do pracodawcy o potwierdzenie na piśmie zawarcia umowy o pracę. Gdy pracodawca odmówi, sprawa może trafić do sądu pracy.

Jobman.pl

Naturalnie - obowiązuje okres wypowiedzenia, napisaliśmy jedynie, iż rozwiązanie może nastąpić bez podania przyczyny, bo o przyczyny właśnie było poprzednie pytanie :)

jowita

mam pytanie czy może mi pozostać wypowiedziana przez agencję jobman? jeśli tak to jakie, by mogły być tego powody? pozdrawiam

@jowita

Witamy, umowa może zostać obustronnie rozwiązana bez podawania przyczyny. Oczywiście może to nastąpić w różnych okolicznościach, np: rozwiązanie umowy z klientem, czy też zmniejszenie zapotrzebowania. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Jobman Group Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?

Jobman.pl

Witamy, tak jak pisaliśmy - takie sytuacje się zdarzają, nie jest to jednak w żadnym wypadku reguła. Ponadto informacja o powstaniu różnicy kasjerskiej,zawsze jest przekazywana Zleceniobiorcy, nie jest to więc tak, że po kilku miesiącach informujemy o tym po raz pierwszy. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

Inusia

Nie polecam tej firmy. Jeśli potrafią się Państwo tak pięknie tłumaczyć, właśnie dostałam wezwanie do zapłaty różnicy kasjerskiej, której nawiasem mówiąc na pewno nie było tak dużo, za pracę w lipcu! Byłam pewna że tak jak za pracę w czerwcu, różnica wynoszącą 2 złote została mi potrącona, tak po 4 miesiącach dowiaduje się że mam do zapłaty 45 złotych, które miały być potrącone z mojej wypłaty. Pracowałam więcej niż miałam uzgodnione w grafiku, i z tego co obliczyłam miałam dostać większą wypłatę, dlatego byłam pewna że tak niski przelew był spowodowany potrąceniem różnicy. Jestem zła, nikomu nie polece więcej tej firmy, mimo że na początku byłam zadowolona. Robicie głupków z ludzi!

@Inusia

Witamy, niekiedy zdarza się, iż pod koniec współpracy powstają różnice kasjerskie, o których dowiadujemy się już po rozliczeniu z Pracownikiem. Wówczas niezbędne jest wysyłanie tego typu wezwań. Niemniej jednak, aby ustalić szczegóły zachęcamy do kontaktu z Biurem Regionalnym, ponieważ brak dokładniejszych danych uniemożliwia nam identyfikację. Ponadto zawsze polecamy najpierw kontaktować się z biurem, ponieważ zapewniamy, iż tego typu wezwania nigdy nie są wysyłane bezpodstawnie. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

abittersweet

Pracuję poprzez firmę jobman.pl w markecie budowlanym już prawie półtorej roku i uważam, że jest to dobra agencja pracy. Nie zgadzam się z opiniami ludzi, którzy piszą, że jobmanowcy traktują ludzi nieuprzejmie i z góry. Bywały sytuacje, kiedy coś szło nie tak i wtedy od razu uzyskiwałam pomoc konsultanta. Dwa razy zdarzyło się, że nie dostałam wypłaty w terminie, ale za każdym razem wszystko się wyjaśniało. Prawdą jest, że są okresy kiedy panuje tam chaos, ponieważ mam wrażenie, że tam też występuje duża rotacja pracowników i pracownicy tymczasowi są przekazywani z rąk do rąk przez co często nie ci z jobmana nie orientują się w sytuacji (to stanowczo na minus u nich). Natomiast co do pensji, to się nie zgodzę, ponieważ po pierwsze, pensja nie zależy od nich tylko od tego co oferuje firma z którą współpracują. Jeśli firma mówi że jest w stanie zapłacić pracownikowi np. 8 zł na rękę, to oni muszą dać tyle, proste. Ja np zarabiam piękne prawie 12 zł na rękę, ponieważ moja firma ustaliła taką stawkę dla pracownika z agencji. Więc nie czepiajcie się jobmana tylko marketu w którym pracujecie. Ja nigdy nie poczułam się tam źle potraktowana, zawsze jak miałam problem to konsultanci byli do dyspozycji i rozwiązywali sprawę. Polecam pracę przez tę firmę, wcześniej byłam zatrudniona przez solution i sprawy nie wyglądały tak kolorowo:) Pozdrawiam.

Job

Jeśli, to się będzie powtarzać, to zgłoszę.

Job

Nie wysyłają kasy na czas, ludzie w agencji traktują nas z góry,jakby nam nieba uchylali( tak jak ktoś kiedyś tu napisał) a nie jak pracowników, z nikim nie można się tam dogadać, mimo wielokrotnych telefonów, widać, że czuja, że im wolno i nie ma konsekwencji.

@Job

Witamy, jeżeli przytrafiła się taka sytuacja, że pieniądze nie zostały wypłacone na czas,albo pojawiły się inne problemy prosimy zgłosić to do naszego Rzecznika Pracownika. Jesteśmy przekonani, że całą sprawę uda się wyjaśnić.

job
@Jobman.pl

Jeśli, to się będzie powtarzać, to zgłoszę.

larunia

Firma jobman to firma zakłamana nie wysyłają kasy na czas i do tego jeszcze oszukują ludzi że a to legitymacja nie ważna czy coś tego rodzaju albo umowa nie taka albo jeszcze lepsze jest to że dają grafik w piątki i nawet nie ma kiedy go anulować bo przez weekend nikt nie pracuje mimo że pisze się do nich wiadomość że ktoś jednak nie może być i rezygnuje z grafiku to wtedy mają wielkie halo i co tu zrobić straszą karami itd tylko nie liczą się z tym że 48 obowiązuje też w weekendy a to że u nich nikt tego nie sprawdza to my mamy być poszkodowani . Jestem nie zadowolony z tej firmy dla mnie to wyzyskiwacze.

@larunia

Zachowanie okresu 48 godzin powoduje iż żadne kary nie są naliczane. Nie jest istotna forma przekazania rezygnacji. Może to być sms, wiadomość mailowa, bądź poinformowanie konsultanta poprzez rozmowę telefoniczną. Jeżeli umowa nie została zawarta, wynagrodzenie nie może być wypłacone do tego czasu. Ponadto jeśli nie dostarczono aktualnej legitymacji - sytuacja jest podobna, w wypadku gdy wynagrodzenie nie zostałoby wstrzymane, odbijałoby się to na Was - ponieważ otrzymywalibyście wynagrodzenie pomniejszone o składki. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

Meji
@Jobman.pl

czyli pisemne/mailowe wypowiedzenie umowy zlecenia, z zachowaniem 7 dniowego okresu wypowiedzenia, nie skutkuje żadnymi konsekwencjami cywilnymi bądź prawnymi, tak? Czy Państwa agencja wymaga od swoich zleceniobiorców posiadania aktualnych książeczek do celów sanitarno-epidemiologicznych w momencie przyjmowania do pracy/podpisywania umowy-zlecenia? Czy też można książeczkę sanepidowską wyrobić już w trakcie wykonywania zlecenia w ramach umowy-zlecenie?

@Meji

Witamy, wypowiedzenie nie skutkuje żadnymi konsekwencjami cywilnymi bądź prawnymi. Co do książeczki sanepidowskiej, to jej posiadanie nie jest wymagane w trakcie podpisywania umowy, niemniej jednak jest niezbędne w momencie podejmowania pracy. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

kkk

Mam pytanie: zawarłam z jobman umowe zlecenie na prace kasjerki w hipermarkecie, jestem przed szkoleniem i mam ustalony grafik ale nie potwierdziłam kiedy chce pracowac, w międzyczasie dostałam propozycje pracy w zawodzie i chce zerwac umowe z jobman z zachowaniem 7 dniowego terminu wypowiedzenia- wiem że sytuacja niezręczna ale czy zrywając w ten sposób umowę zanim się poszło do pracy poniesie sie jakieś negatywne konsekwencje? w umowie nie doczytalam sie o karach umownych z takich czy podobnych powodow

kkk
@kkk

rozmawiałam z biurem jobman i na całe szczęście można rozwiązać umowę bez żadnych konsekwencji

Madara Uchiha

Umowa zlecenie i okres wypowiedzenia? Od kiedy takie coś jest? hahaha. Mówisz, że odchodzisz i tyle. Na umowie zlecenie nie obowiązują cię przepisy kodeksu pracy, tak jak na umowie o pracę. Mówisz do widzenia i wychodzisz z firmy. Po drugie według prawa, pracownik pracujący na umowę zlecenie NIEMA OBOWIĄZKU siedzieć w pracy przez 8h i nie musi pracować pod kontrolą pracodawcy. Jeżeli pracodawca narzuca pracownikowi pracę przez 8 godzin dziennie, decyduje o tym gdzie pracownik będzie wykonywał swoją pracę, to wówczas musi być zawarta z pracownikiem umowa o pracę. Zawierając z pracownikiem umowę zlecenie, pracodawca postępuje nielegalnie i można przeciw niemu skierować pozew do sądu pracy. Także nie dajcie się robić w konia ludzie.

Wujek Dobra Rada
@Madara Uchiha

Nie rozumiem z czym ludzie mają problem? Podpisujesz umowę, póki sam nie chce to przecież nikt nie zapisze Cię na grafik. Zapisałeś się, nie chcesz pracować to w odpowiednim czasie wypisujesz się z grafiku, a umowa do niczego nie zobowiązuje. Ona jest potrzebna tylko do tego, że jeśli dziś byłeś w pracy to umowa musi obejmować dzisiejszy dzień, chcesz iść jutro do pracy to też musisz mieć podpisaną na jutro umowę i tyle. Co innego etat...

nowa

nie polecam tej firmy nie dali mi żadnego wynagrodzenia na jedna noc co pracowałam

@nowa

Jesteśmy przekonani, że sytuacja ta spowodowana jest nieporozumieniem. Prosimy o kontakt z Rzecznikiem Pracownika i opisanie zdarzenia. Dołożymy wszelkich starań, aby sytuacja została wyjaśniona. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

malinka1375

Przy podpisaniu umowy w biurze Pani popełniła błąd we wpisywaniu moich danych. Umowa miała być dostępna zaraz na stronie. A nie ma jej już 4 dni. Pracuję tak naprawdę bez umowy. I dlatego moje wynagrodzenie jest wstrzymane z powodu umowy !!! Miał ktoś taką sytuację?

@malinka1375

Prosimy o niezwłoczny kontakt z biurem regionalnym, w celu wyjaśnienia całej sytuacji i usunięcia blokady wynagrodzenia. Jednocześnie zapewniamy, że niezależnie od zaistniałego problemu, po uregulowaniu wszelkich formalności wynagrodzenie za wszystkie przepracowane godziny zostanie wypłacone. Niestety błędy zdarzają się również nam - w takich sytuacjach zachęcamy do kontaktu z Rzecznikiem Pracownika, poprzez formularz na naszej stronie (w zakładce kontakt). Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

zaskoczona

Jobman agencja pracy gdzie zlecenia nie są adekwatne z tym co pracownik spotyka na miejscu.Bardzo niskie stawki oraz niesympatyczni ludzi pracujący w biurach to standard.Najpierw szukają taniej siły roboczej, a później są jeszcze niekulturalni na sam koniec współpracy.

@zaskoczona

Jest nam niezmiernie przykro czytać o zaistniałej sytuacji. Podobnie jak w wypadku poprzedniego postu, podane informacje niestety nie pozwalają nam na zweryfikowanie wspomnianego zajścia. Bardzo prosimy o kontakt z Rzecznikiem Pracownika na naszej stronie, dzięki czemu będziemy mogli bliżej przyjrzeć się całej sprawie i dopilnować, aby takie zdarzenia nie miał miejsca w przyszłości. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

Żaba

Szczerze mówiąc to Jobman jak i ITC to ta sama sciema,nie umią wypłacić wynagrodzenia jak na umowie pisze do 15 każdego miesiaca,ja juz czekać i czekać a mamy juz 21 marca .Mówia raz ze nie maja mojej listy bo zgubili ze cos tam przedwczoraj jedna pani mówi ze bede mieć pięniadze to tu jednak sciema byla. Jestem zawiedziona ze tak z ludzi robia głupków . Niezly (usunięte przez administratora) tam maja ze nie umia dostrzec sie do umowy. koszmar jak bym nie proponowała znimi współpracowac to są oszuści.

@Żaba

Jak może Pani wywnioskować z poprzednich komentarzy, dbamy o to aby wynagrodzenie wypłacane było terminowo. Ewentualne opóźnienia mogą być spowodowane wieloma czynnikami, niestety podane informacje są zbyt ogólne abyśmy mogli dochodzić takiego stanu rzeczy. Prosimy o kontakt z naszym Rzecznikiem Pracownika poprzez formularz na stronie Jobman.pl i bardziej dokładne informacje. Dołożymy wszelkich starań, aby sytuacja została wyjaśniona. Pozdrawiamy, Zespół Jobman.pl

Olka

stawki mają niskie, ale akurat z wypłatami jako jedni z nielicznych się wywiązują...

A.

Pracuje po raz pierwszy przez Jobman od 1, 5 miesiąca. Mili ludzie w biurze, stawki godzinne bardzo niskie, ale szybko przelewają na konto i to jest duży plus. Jeżeli wywiązujesz się z umowy, oni też są w porządku.

A.
@A.

Niestety muszę zmodyfikować moją starą opinie i odwołać to co napisałem wtedy w konfrontacji z tym co jest obecnie.

Krystian K.

Jako agencja pracy są nieźli, w porównaniu do innych niemalże wzorowi. Fakt zdarzają się różne dziwne sytuacje, często opis zleconej pracy jest nie dokładnym nieadekwatny np. wysłali mnie na dział ze swojskimi wyrobami, a stałem na ladach, inne poszedłem na dział z bakaliami, a kazano mi w międzyczasie wykładać warzywa i owoce (paranoja). Więc różnie to bywa. Zdarza się że wysyłają na dane stanowisko nie mając pojęcia o powierzonym zadaniu. Duży plus, to taki że można sobie szybko dorobić, i są wypłacalni w 85% pieniądze są na czas lub przed czasem, nie zobowiązuje na dłużej, idziesz bierzesz jedno, dwa zlecenia, zapominasz o tej agencji. Kolejna sprawa to niskie i bardzo niskie stawki, od 4,50 do 6,50 w porywach do 7 złotych na godzinę netto. W biurze nawet miła i w miarę kompetentna obsługa, większość rzeczy da się załatwić. Ogólnie, polecam, ale uwaga, szybkie pieniądze uzależniają! Ja miałem tam być na 2 miesiące a, z przerwami pracuje tam prawie dwa lata. Szkoda życia i czasu bo nawet nabywając doświadczenie jest ono nic nie warte i nikt Ci nie poświadczy, a w obecnych czasach to DOŚWIADCZENIE jest najbardziej cenione. Moja ocena 7/10

Sabi

Jobman, to jak dla mnie porządna firma. Jasne, ze zdarzają się różne sytuacje w których nie zawsze wychodzi na korzyść pracownika.. No ale tam tez pracują tylko ludzie, którym zdarzają się pomyłki,. Ja miałam problem raz z wypłatą, a dokładniej z umową, której nie otrzymałam na emailu. Ale konsultantka z Joba szybko sie z tym uporała dzwoniąc do Krakowa. Nie zapominam tez o wynagrodzeniu ZAWSZE w terminie, wysokiej kulturze, a także chętnej pomocy. Pracowałam tez winnym miejscu, gdzie był wielki problem z tym, ze zachorowałam. W jobie są jasne zasady, ze jeśli się zachoruje, to zwolnienie lekarskie. Naprawde polecam tutaj pracę,

uwaga

Czytajcie kilka razy umowę!!!!bo póżniej są jaja,przed podpisaniem pytajcie o wszystko żeby nie było niejasności,umowa niby zlecenie ale warunki takie jak przy umowie o prace a nawet gorsze bo 2 dni przed musisz powiadomić że nie przyjdziesz do pracy CO TO MA BYĆ!!!! godziny pracy też oni ustalają na umowę zlecenie powinno się samemu ustalać po ile godz pracujesz i w jakie dni a są narzucane z góry i ma się grafik na który cie wpisują. Ale że np. nie przyjdziesz po trzeciej nocce do pracy nie ma mowy wolne dopiero po 5 bo musisz iść bo tak zapłacisz kare 150zł.Chore to wszystko.Nie dajcie się oszukać.

Zostaw merytoryczną opinię o Jobman Group Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Jobman Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jobman Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jobman Group Sp. z o.o.?

Jobman Group Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 115 ocen.

Jobman Group Sp. z o.o.