Okna Dako (Dako Sp. Z O.O.)

Opinie o DAKO Sp. z o.o.

jhguy

Prawda w oczy kole?

da

Jak i na początku , tak i na końcu.

dtg

I tu trafiłeś w SEDNO SPRAWY !!! Rozsądny pracodawca wiedział by jak postępować z pracownikami. W DAKO jednak jest inne podejście . Tutaj funkcjonuje " Marcinkowicka " kultura zarządzania, nie zapominajmy. Ile już ludzi przewinęło się przez firmę i już nie pracują. Z rożnych przyczyn. Częstą odzywką prezia na to jest " A niech się k...wa wszyscy zwolnią... " Czyli tak naprawdę jak nie ty to będzie następny a PANEM tutaj jestem JA.

lelka
@dtg

Dokladnie tak.

jghj

Walczenie o wyższą premie polega na tym ze idziesz i mówisz. Słyszysz ze to wymaga przemyślenia i konsultacji na NAJWYŻSZYCH SZCZEBLACH i ze dostaniesz odpowiedz. Czekasz. Mija pól roku czekasz, mija ................ i tak dalej i tak dalej. Czasami możesz się nie doczekać odpowiedzi. Bo jak chcesz coś wyżej zarabiać i się o to dopominasz to już jesteś na oku i wcześniej możesz dostać wypowiedzenie niż podwyżkę. Bo na twoje miejsce wezmą kogoś kogo omamią i na początku pójdzie za najniższą , tez myśląc ze później mu podniosą. I tak w kolko kreci się biznes.

adsx
@jghj

To znaczy ZERO STABILNOŚCI !!!! Do d..py z taką firmą.

Serwisant

Mimo umówionej godziny trzeba czekać około 30 min. Luźna rozmowa. Niestety po podaniu ile chce się zarabiać zaczynają się dziwne podchody że jednak może coś tam itp. Pracodawca szuka ludzi którzy będą pracować jak za najmniejsze pieniądze. Jak powiesz mało to jest szansa że Cię zatrudnią.

Dlaczego chce się pracować w Dako.

hehe

@lky - ludzie, co z wami? Nie rozumiem takiego narzekania dla samego narzekania. Jak mi nie pasuje pensja, to idę po podwyżkę. Jak jej nie dostaję - zmieniam pracę na taką, która spełni moje wymagania. Proste. Działa zawsze. No chyba, że ktoś jest tak marnym pracownikiem, że nigdzie indziej go nie chcą... ;)

gość
@hehe

Brawo :) Jak komuś nie pasje to niech nie wylewa swoich żali, ale zmieni robotę. Będzie zdrowiej dla wszystkich.

cm
@gość

Jak ci nie pasuje czytać tych komentarzy to nie czytaj . To forum jest stworzone własnie po to żeby wymieniać się opiniami , a jak tobie te opinie nie pasują to znaczy ze to miejsce nie jest dla ciebie. Nie wchodź tu więcej. Milej pracy w dako.

Ktoś

Witam Od kilku lat w Dako północu Polski. Skoro kilka lat więc chyba dają zarobić. Polecam wszystkim !! Jedyny minus nacisk na wyniki

lky

Jak to jest dobra oferta to ile można zarobić? TAK TAK WIEM za chwile ktoś umyślny się odezwie ze zarobki są ustalane indywidualnie. Oczywiście żeby okryć prawdziwe skale mizernych zarobków i żeby dalej nikt nic nie wiedział.

drgdfg

Zdajesz jakieś dziwne pytania. Albo jesteś podstawiony. Poczytaj wcześniejsze opinie. Wyraźnie napisane: Najlepiej jakbyś chciał pracować za najniższa krajową. A to ze Ci ktoś powiedział ze będą dobre premie , i TY to łykasz to tak działa marketing skierowany do pracownika. Zeby coś Ci się wyobrażało ze będziesz dobrze zarabiał a później ZONK . No bo przecież jak sobie poczytasz z nimi umowę to premia jest zawsze UZNANIOWA !!! Wiec mogą dopłacić Ci do najniższej 1zł premii i nic nie piśniesz. WEDŁUG UZNANIA. Powodzenia w pracy w dako.

cxvcbm
@drgdfg

Potwierdzam tą opinie . Sam przechodziłem na własnej skórze to ze nic nie można wskórać aby dostać godną premie. Nie pomaga solidna praca . Premie są uznaniowe i dostajesz tyle ile uznają za stosowne Ci dać. A w takim przypadku wiadomo ze dadzą jak najmniej . Wiec premie są mizerne. Nawet handlowcy maja tak niski procent od sprzedażny ze tylko siąść i płakać. Takie dokręcanie śruby to tradycyjna polityka od lat. Nade każdym groszem zaoszczędzonym dla firmy się trzęsą. No bo przecież ciągle mało.

cfhf

Chłopie a zajrzyj na ich stronę . Co TY nie wiesz jak to się szuka ? Non stop szukają naiwnych

jhguyg

Twoim największym atutem będzie nie Twoje doświadczenie, ale to gdy na rozmowie kwalifikacyjnej na pytanie ile chcesz zarabiać, podasz sumę w okolicach najniższej krajowej. Wtedy masz pewne przyjecie. Jeżeli powiesz coś więcej to Ci nawet doświadczenie możne nie pomóc. W tej firmie jest poszukiwana najtańsza silą robocza.

felgar

z niecierpliwością czekam na relacje z imprezy firmowej paluszki mają być

dodo

zablokowali mnie i nic już dobrego nie mogę napisać o firmie w której pracowałem

@iouy

A nie przyszło Ci to do głowy ze mam informacje z pierwszej reki bo sam siedzę w temacie i widzę te rotacje. A nie przyszło Ci to do głowy ilu takich kierowników potrzeba na określony i sprecyzowany teren . JEDNEGO !!!. Wiec o jakim rozwoju rynku my tu mówimy. To nie żaden rozwój . To partyzantka.

lrus
@@iouy

to masz jakieś złe informacje, bo akurat też wiem dokładnie, że jeśli chodzi o Francje i Niemcy to od dłuższego czasu Handlowcy tam są stali a szukają kolejnych akurat bo chcą rozwijać rynek

iouy

Jeżeli to taka dobra praca to dlaczego poprzedni kierownicy odeszli ????? W firmie która działa 20 lat , od dłuższego czasu aspiruje do podboju rynków Francuskiego i Niemieckiego ciągle odchodzą kierownicy z tamtych rynków. Są ciągłe rotacje. Coś tu nie gra. Jaki to wizerunek dla firmy , nawet przed kontrahentami. Jaka stabilność ? Prawda jest taka ze to WĄŻ w kieszeni właścicieli wygryza ludzi, oraz chore władcze ambicje.

lrus
@iouy

a skąd wiesz, że odchodzą? a może oni szukają bo rozwijają cały czas rynek, nie przyszło Ci to do głowy?

Faltower
@iouy

Kierownicy odchodzą, gdyż w firmie funkcjonuje coś na kształt rozdwojenia jaźni. Istnieje jedna , trochę wirtualna rzeczywistość, w której zanurzeni są boscy prezesi i ich pomagierowie z działu eksportu oraz skrzecząca rzeczywistość z terenu gdzie sprawy wyglądają zgoła inaczej. Wg najjaśniejszego kierownictwa Dako wzniosło się na szczyty eksportu i należy dążyć do zdobywania w terenie dystrybutorów lokalnych o pewnej już renomie, mających duże siedziby i jeszcze większe show roomy. I najlepiej by przechodzili oni pod sztandary niebiesko-żółte DAKO ! A w rzeczywistości tymi partnerami są panowie Ali i Mohamed, mający małą szopę pod socjalnym mieszkankiem i skrzynkę na listy ! Po prostu są to dziarscy wyznawcy Allaha, którzy chcą pracować ale są zazwyczaj na początku kariery i którym żaden producent lokalny nic na kupiecki kredyt nie da. I kupują oni w DAKO, które każe sobie płacić przed odjazdem transportu... Jednakże w takich oknach nie tylko cena się liczy: liczy się też komunikacja z producentem, jego bliskość, posiadanie wszystkich certyfikatów, możliwość udzielania kredytów kupieckich nawet na 60 dni... Jak to wszystko położyć na wadze to niestety Dako cienko tu wygląda i samą ceną restrykcyjnej polityki sprzedażowej nie nadrobi. Gdy do tego dodać fatalne zachowania niektórych zgryźliwych starszych dam z eksportu, zazdrosnych o swą pozycję i władzę (ciągle w cieniu boskiego prezesa) to mamy powód do dużej rotacji kadr.

sss

Każdemu ? Jak mam podstawówkę i kurs malowania paznokci to tez mogę? To już każdego przyjmujecie? Czyżby problemy ze znalezieniem pracowników na oferowane warunki ? Coś cienko zachwalacie .

fghryth

Co za pytanie. Praca jako kierownik sprzedażny francja/niemcy jest na miejscu w saczu tylko trzeba przez telefon nawijać. Płaca w złotówkach, niewiele więcej niż najniższa krajowa , dlatego poprzedni kierownik poszedł w pi..du. A wielu już ich było. Mieszkanie ,no chyba ze swoje własne.

GB
@fghryth

Nie wiem skąd ma Pan/Pani takie informacje, ale regionalny kierownik sprzedaży pracuje głównie na terytorium danego kraju (czyli w tym przypadku na terenie Francji lub Niemiec). Warunki ustalane są zawsze indywidualnie.

fjhyjyj
@GB

Oczywiście ze zawsze indywidualnie . W dako zawsze warunki z każdym ustalane są indywidualnie , żeby bron cie Panie Boże nikt inny się nie dowiedział jak są niskie wypłaty. W tej firmie temat zarobków to WIELKA TAJEMNICA. I najlepiej żeby ciemny lud nic nie wiedział. Wtedy z z takimi lepiej się negocjuje stawki za prace.

utu

@ Kajtek To jak ci sie wydaje, ze kasa jest naprawde dobra, to powiedz, ile to jest ta dobra kasa? Bo tego juz k...a czytać nie sie da jak piszecie te sponsorowane posty

tr.jf.pf.jp.ts.

Kajtek, masz rację. Wydaje Ci się. P.s. czytam i czytam to wszystko i się nadziwić nie mogę. Podziwiam dział HR, PR czy jaki tam jeszcze, że z taką zawziętością jesteście tu aktywni. Prosiłbym, aby pozostałe działy równie ciężko pracowały nad poprawą tego i tamtego w firmie, a głównie tego co ląduje poza firmą a jest jej głównym pionem działalności. Nie będę pisał więcej, żeby nie szkodzić firmie. Póki co. Póki jest nadzieja na poprawę;) Tyle osób na pewnych stanowiskach się ostatnio zmieniało, że powoli zaczynam jednak w to wątpić... Ogarnijcie się ludzie.

ghjg

Proszę napiszcie jakie kwalifikacje trzeba mieć na dyrektora personalnego , bo za bardzo nie sprecyzowali tego w ogłoszeniu , a chciałbym aplikować na to stanowisko. Spodziewam się wynagrodzenia adekwatnego do zajmowanego stanowiska. Na ile mogę liczyć? Ktoś się orientuje?

robot

@wis A wlasnie, ze ważne jak sie to robi!!!!!! Mam dosc bylejakosci i robienia " a jakoś to będzie". Jesteście powazna firma czy pseudo dorobkiewicze??? Chcecie być szanowani i mieć uznanie na rynku? To sie zachowujcie jak na wasze aspiracje przystalo! Jak szukacie byle jak to będziecie mieć byle jaki zespół. Co innego odpowiedz na tym forum na konkretne pytanie, a co innego robienie z siebie nie powiem kogo.

Zostaw merytoryczną opinię o DAKO Sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAKO Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DAKO Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DAKO Sp. z o.o.