opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

Okna Dako (Dako)

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 267 ocen
Opinie(434)
Dodaj opinię

Opinie(434)

Dodaj opinię
Logo
  • Historia
  • .
  • Misja
  • .
  • Nasz zespół
  • .
  • Proces rekrutacji
  • .
  • Początek pracy
  • .
  • Warunki pracy
  • .
  • Kontakt

Historia

Misja

Nasz zespół

Proces rekrutacji

Początek pracy

Warunki pracy

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Kraków
  • Tarnów
  • Mielec
  • Krosno
  • Nowy Sącz
  • Nowy Targ
  • Skawina
  • Zakopane
  • Dębica
  • Wadowice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Nowy Sącz
  • Chełmiec
  • Świniarsko
  • Piątkowa
  • Biczyce Dolne
  • Januszowa
  • Rdziostów
  • Kunów
  • Podrzecze
  • Niskowa
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Nowy Sącz
  4. /
  5. Opinie o Okna Dako (Dako Sp. Z O.O.)

Opinie

Opinie o Okna Dako (Dako) Nowy Sącz

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    • 6
    • 7

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o Dako Sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    anonim

    22.02.2016 08:37

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    123

    05.05.2016 00:12

    Inne

    1700 na reke
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    11.02.2016 00:19

    Inne

    Tak, wypłata jest na czas i o to nie trzeba się martwić.
    ReviewUserIcon
    anonim

    10.02.2016 18:46

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    pytanie

    21.02.2016 21:02

    Inne

    A jakie wynagrodzenie w biurze? Specjalista ds fakturowania?
    ReviewUserIcon
    Kris

    13.03.2016 22:21

    Inne

    1600 netto, nie licz na wiecej. Wiem bo pracowalem
    ReviewUserIcon
    anonim

    02.02.2016 09:58

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    zainteresowany

    10.02.2016 18:30

    Inne

    Jakie zarobki są w biurze? Specjalista ds fakturowania? Wie ktoś może?
    ReviewUserIcon
    Karol

    02.02.2016 08:31

    Inne

    Nie polecam tej firmy nikomu naprawde a szczególnie działu lakierni proszkowej i kierownika tam szkoda gadać wyzysk jedzenie na kolanie na przerwie szybko bo na stołówke nie wolno iść codzinne zostawanie bo pan kierownik ma fuchy i trzeba na niego pracować starasznie nie przyjemny, przeklina cały czas nie polecam nikomu szukajcie gdzie indziej naprawde :)
    ReviewUserIcon
    info

    19.11.2015 22:53

    Inne

    @Dziecko DK-Prof :D to i tak miales super prowizje, znajomy mowil ze podobno 2 lata temu w dziale sprzedazy mieli cos kolo 0,25% czy 0,3%
    ReviewUserIcon
    Dziecko DK-Prof :D

    11.11.2015 14:48

    Inne

    Ja na początku kariery pracowałem jako Regionalny Kierownik Sprzedaży w DK- Prof (to spółka należy do DAKO produkje bramy) za 2000 zł netto + 0,78% netto premii ( od obrotu netto) Powiem tak warunki handlowe - odbiegają od standardów dzisiejszych firm. Zdobyłem doświadzczenie i kontakty. Tyle z plusów. TRaktują ludzi i klientów jak śmieci - jak zło konieczne. Przepracowałem dwa lata i jak to wytrzymasz to już wszędzie sobie dasz radę. Ludzie pokażcie im ,że za 2000 zł dobrych ludzi nie dostaną. Dzisiaj jestem menagerem w firmie HORMANN i śmieję się z czarnych ciężkich czasów ;) Nie polecam nikomu chyba ,że na pierwszą pracę.
    ReviewUserIcon
    ja

    22.10.2015 21:05

    Inne

    Jak masz ochotę zasuwać za murzyna szczególnie na produkcji i robić na bandę biurowców oraz wiecznie wymagających nie wiadomo czego właścicieli oraz rypać na zmiany i w soboty za najniższą kasę to idź do Dako . Wreszcie poszedłem z tego prawie że obozu pracy .
    ReviewUserIcon
    yyyy

    15.09.2015 21:13

    Inne

    hehehe, jakąś propagandą tu zajechało. I to taką prymitywną.
    ReviewUserIcon
    hmmmm

    28.08.2015 22:34

    Inne

    Dlaczego sa usuwane niektóre posty ??? Post nie byl obrazliwy, ani wylgarny a zostal usuniety b zawiera negatywne info o produktach DAKO
    ReviewUserIcon
    hmmmm

    26.08.2015 16:39

    Inne

    Szukałem opinii na temat okien :) i znalazłem opinie o dobrej jakości okien ale nie wiem jak pożenić dobra jakość okien z jakością kadry, pracy - zawsze mi się wydawało ze jak firma zorganizowana i pookładana to daje dobrej jakości produkt, a jak w firmie bałagan i brak kompetencji to chyba nie da sie dobrej jakości produktu uzyskać :( - No bo i jak ???
    ReviewUserIcon
    anonim

    13.08.2015 13:14

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    pryk

    23.08.2015 21:07

    Inne

    A co ma jakośc okien do jakości pracy Kajtek? Z jakiej bajki żeś się urwał? Na sądeckim rynku pracy Dako ma jedną z najgorszych opinii, chodzi tu oczywiscie o pracodawce i o warunki pracy.Czy ktoś widział zeby firma zatrudniająca prawie 400 pracowników nie miała pakietów socjalnych?Przy obecnych przychodach tej firmy to ogromna porażka. Prezes że nie wierzy w potencjach ludzki,a nikt nie zbudował imperium z gmachu i produktu ale zawsze zbudował fortune z ludzi i to ludzie sa przyszłoscią każdej firmy, która chce piąć się na góry.Popatrzcie na nie daleka konkurencję, ludzie pracują lata, zadowoleni z wynagrodzeń i korzyści jakie daje im konkurencja.W Dako awans rodzi sie z pustego wakatu nie jest poparte wynikiem, osiagnieciami. Ktoś w poprzednich postach napisał, ze dzieci awansuja na manadzerów to świadczy tylko o kondycji firmy i o wiedzy ludzi zajmujacych sie rekrutacją.Dzieci sie uczą zdobywaja kontakty, doswiadczenie i wylatują szukać szczęścia gdzie indziej nie budują tylko żerują....ci którzy pracuja wiedza ile ludzi odeszło od stycznia z Dako i ile odejdzie jeszcze do grudnia.Problem tej firmy jest ciagle taki sam nie chodzi tu oto zeby obrzucac sie blotem tylko zeby konstruktywnie podejśc do tematu.Odbieranie i dawanie, brak komfortu psychicznego pracy, podejscie do ludzi jak do złodzieji, a czasem krzywdzące stosunki koleżeńskie gdzie przełozony faworyzuje jedne osobę puszczajac jej przez palce nie wiedze i brak umiejetnosci to tylko nie które z elementów pracy w Dako. Zapraszam Kaceper do pracy, przejdziesz trzy etapy rekrutacji poczujesz się jak młody bóg, potem jak wykorzystana dziwka a potem bedziesz marzył o znalezieniu nowej pracy patrząc na dobrej jakosci okna zDako.
    ReviewUserIcon
    Rumun

    30.07.2015 10:55

    Inne

    Całe to DAKO to jedna wielka kupa smiechu,dlaczego tak wiele wpisów jest na export, to bardzo proste bez tlumaczenia jakis''dobrych ''ludzi że kursy i tak dalej darmowe, co to jest i co to za łaska skoro na wypłate sie bierze 1400 zl.Specjalista jest kombajnem do wszystkiego jak murzyn zasuwa za pare groszy majac na sobie odowiedzialnosc za reklamacje itp pomylisz sie płacisz i nie ma litosci.Dyrektor eksportu szkoda gadać dziwie sie ze jeszcze jej nikt nie zwalił ze stanowiska, bawimy sie wpisanie i odpowiadanie na emaile na spotkania 5/10 min które sluza tylko temu zeby pokazac ze cos robi. Gdzie jej pomysły , gdzie opieka nad swoim zespolem kpina. Awansuja na manadzerow dzieci, ktore nie maja ani dosiadczenia ani zielonego pojecia czym jest handel, posluzne skrzaty robia wszystko co sie im karze ze spuszczonymi glowami, zeby tylko sie nie narazić. To nie struktura firmy jest zla, nie produkt ale ludzie którzy zarzadzaja innymi ludzmi nie maja pojecia o fundamentalnych rzeczach zarzadzania ludzmi.Dziwie sie ze stac prezesa na zatrudnianie dzieci i głupich blondynek, bo to juz chyba nie ten poziom i troche wstyd ze inni ida do przodu a DAKO stoi i stac bedzie w tyle.
    ReviewUserIcon
    dmoch

    05.08.2015 23:58

    Inne

    Prosty rahchunek ile ludzi odeszło w tym roku z eksportu ?calkiem sporo a potem ktos napisze ze dlaczego na eksport pisza, pisza bo jest do dupy.nerwowka wprowadzana przez dyrektorke,niby taka kolezanka wszystkich a w szklance wody cie utopi przepytanki,plany nieadekwatne do warunkow pracy.to nie pieniadze sa wazne tylko to ze nikt z nia nie moze wytrzymacz
    ReviewUserIcon
    js

    28.07.2015 10:40

    Inne

    powiedz że chcesz zarabiać 1300 zł lub dla takiej firmy to możesz za darmo nawet to masz gwarantowane przyjęcie :)
    ReviewUserIcon
    anonim

    12.06.2015 12:30

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    xxx

    30.06.2015 16:14

    Inne

    no to szybko składaj papiery... kariera czeka na ciebie, tylko żebyś później nie była rozczarowana...
    ReviewUserIcon
    pracownik

    29.05.2015 23:11

    Inne

    Anonimowość w sieci - jakże pięknie można się wypowiedzieć "obiektywnie" , oczywiście nie podpisując się . Dosc istotny szczegół ze mimo tych samych wad ktore wymieniacie DAKO ma w mniejszym lub większym stopniu grubo ponad setkę firm stricte współpracujących na rynku nie wspominając o exporcie wiec suma sumarum jest to firma dynamicznie sie rozwijajaca aczkolwiek nie kazdemu dogodzi...
    ReviewUserIcon
    branżowiec

    27.05.2015 21:37

    Inne

    buehehehehe, niezła ściema konkurencji odnośnie upadłości - każdy kto zna i siedzi w branży wie, że jest dynamiczny rozwój DAKO. Widać firmę wszędzie, ja jestem po rozmowie na handlowca i powiem, że firma robi wrażenie a warunki całkiem spoko.
    ReviewUserIcon
    pizdzi

    31.07.2015 21:43

    Inne

    No tak bo jestes dopiero po rozmowie zobaczymy co napiszesz po 3 miesiacach.....
    ReviewUserIcon
    prl

    31.07.2015 22:08

    Inne

    no a kto inny przyjdzie do roboty za najnizsze w kraju zarobki, jak nie osoby bez doswiadczenia
    ReviewUserIcon
    pracownik_były

    13.05.2015 22:02

    Inne

    cala grupa DAKO, a jest tam kilka spółek, wolnym krokiem zmierza do upadłości, wystarczy sprawdzić rotację pracowników (czyt. wymianę na nowych, naiwnych) dużo tu napisano o paniach rekrutujących...:) zabawne, one nie mają nic do powiedzenia, działają wg. schematu narzuconego przez jedną osobę... prezesa... przez duże "P", w odpowiedzi na wasze pytania odnośnie stanowisk managerskich, kierowników regionalnych itp., praca na okres przejściowy i tylko po to żeby wykorzystać kontakty w nowej pracy. pozdrawiam wszystkich wytrwałych ...nareszcie wolny:)
    ReviewUserIcon
    znawca firm

    12.05.2015 16:18

    Inne

    teraz podobno robia rozmowy kwalifikacyjne dla przedstawicieli na skype zeby duzo grosza na paliwie zaoszczedzic haha tania firma i pewnie takie same zarobki, to juz lepiej niech na parkingu pod mc donaldem rekrutuja przynajmniej cos zjedza przy okazji buaha
    ReviewUserIcon
    pracownik

    09.05.2015 19:07

    Inne

    Śmieszna firma... na rozmowie obiecują zadowalającą kasę a potem okazuje się... Teraz wystrzelili z wypłatami... 1800 za cały miesiąc, to już za marzec lepiej dali... I to się nazywa pełen sezon... a co miesiąc pięciu do biura przyjmują a pracownikowi na hali głupia stówę żałują...
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Okna Dako (Dako)?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - Dako Sp. z o.o.

    Al. Piłsudskiego 88 33-300 Nowy Sącz

    NIP:7341000714

    REGON:49047041800000

    KRS:0000053948

    http://dako.eu
    Branże: Poligrafia i druk

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIcon
    ReviewUserIcon
    anonim

    30.04.2015 23:38

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    d

    01.05.2015 09:44

    Inne

    nie warto
    ReviewUserIcon
    cieć

    08.05.2015 10:36

    Inne

    Na rozmowie dowiesz się, ze jesteś jednych z wybrańców niebios, dako oferuje wszystko, czyli adekwatne wynagrodzenie,prowizje, która ma skompensować wynagrodzenie i tu wyobrażasz już sobie nie wiadomo co.....a tu potem realia sa takie że wynagrodzenie kiszka, prowizje to 0,0xx i spadasz z niebios na ziemie. Ogólnie wszyscy muszą kombinować bo jakby robili tak jak szefuncio sobie życzy to sprzedaży by w cale nie było ani na Polsce ani na eksporcie. Nie ma stabilności, dzisiaj jesteś królem jutro cię zmieszają z błotem, a po namyśle dochodzisz do wniosku, ze dako to tylko piękna otoczka i szukasz pracy gdzie indziej.
    ReviewUserIcon
    sądeccy nowobogaccy

    23.03.2015 10:16

    Inne

    Rekrutację prowadzą pani dyrektor i pani od HR. Umawiają Cię na rozmowę o konkretnej godzinie, a potem każą na siebie długo czekać. Obie panie przez całą rozmowę jak roboty, zero uśmiechu i emocji. Od początku chcą pokazać, kto tu rządzi, a wychodzi im to śmiesznie. Pytania standardowe: czemu chcesz u nas pracować, czym się zajmowałeś w poprzedniej pracy, ile chcesz zarabiać, plus testy psychologiczne. Na 1. spotkaniu nie podają informacji o wynagrodzeniu (mówię o stanowisku Manager Marketingu). Rekrutacja jest kilkuetapowa. Nazwa stanowiska "manager" na wyrost. W firmie brak działu marketingu.
    ReviewUserIcon
    live

    08.05.2015 10:14

    Inne

    Nie, no jest dział marketingu rozrośnięty ze ho ho i są dwie szefowe, które nie mogą się dogadać i nie rozgarnięty chłopek roztropek zarządzający magazynem marketingowym.Powiem cud malina dział marketingu DAKO.:)
    ReviewUserIcon
    kierowca

    10.03.2015 20:36

    Inne

    W tym momencie to tam już nie ma gdzie kolejnego biurka wstawic
    ReviewUserIcon
    maga

    03.03.2015 21:08

    Inne

    A jak wygląda praca w dziale logistyki? czy tam też taka kiszka?
    ReviewUserIcon
    Zizi

    27.02.2015 12:19

    Inne

    Poczytaj wpisy wcześniejsze i jeszcze raz się zastanów co robisz..
    ReviewUserIcon
    Eva

    19.03.2015 01:08

    Inne

    Byłam na takiej rozmowie i uważam że brak polotu plus totalny brak znajomości technik działań marketingowych. Łatwo odnieść wrażenie że firma szuka taniego zająca do pracy już nie wspomnę o postawie wyższości obu Pań . Moim zdaniem szkoda czasu , prawdziwego fachowca z doświadczeniem z pewnością odrzucą.
    ReviewUserIcon
    Ewa

    25.02.2015 18:47

    Inne

    Bardzo proszę o informacje jak wyglada sprawa pracy w marketingu, jest obecnie oferta na marketing manager, jakie sa zarobki na tym stanowisku, mam 10 letnie doswiadczenie w marketingu - kadra kierownicza, 3 jezyki biegle, ile powiedziec na rozmowie ????
    ReviewUserIcon
    jj

    21.02.2015 20:41

    Inne

    No właśnie tyle się mówi o eksporcie... a czy ktoś wspomniał o innych działach? Ludzie pracują tam nawet po kilkanaście lat i co, jakie mają zarobki? Jak się nie upomnisz to nie masz na co liczyć, a nawet jak się upomnisz to najpierw zostaną wytknięte Twoje wszystkie błędy i porażki, potem dowiesz się jaka to firma nie jest biedna, potem kadra kierownicza musi się zastanowić no i porozmawiać z zarządem no a jak już tak minie 2-3 miesiące i dalej się przypominasz oczywiście (bo liczą że odpuścisz) to może dostaniesz najwyżej 200 zł, zwykle 100 zł ale bywało, że i 50 zł - śmiech :) szkoda się poniżać! Najlepsze w tym, że bywało, że człowiek się wkurzył, zwolnił się a na jego miejsce pojawiała się nowa istota oczywiście z stawką startową większą nawet o 400-500 zł, gdzie się jeszcze oczywiście musiała wdrożyć, a pół roboty spadało na innych. Najlepsze w tym to, że pracownik ze stażem np 10 lat i więcej, mający oczywiście robotę w jednym palcu zarabia mnie...dużo mniej niż istota siedząca obok bez doświadczenia, szkoląca się, świeżo po studiach (dodam że robiąca to samo, ten sam dział, podobne stanowisko)itp..tak docenia się "starych" lojalnych pracowników, bez których firma wiele by straciła, albo inaczej... na których miejsce trzeba byłoby zatrudnić 2 lub więcej osób - nikt tego nie widzi! nikt nie docenia!
    ReviewUserIcon
    Były

    19.02.2015 20:21

    Inne

    Wiecie jakie są progi ubóstwa w Unii? Nie? To wam podam niektóre - za Eurostatem, kwoty netto, miesięcznie: Niemcy - 4102,00 zł Belgia - 4501,00 zł Francja - 4390,00 zł Szwecja - 5534,00 zł Luksemburg - 6977,00 zł Hehe, to tak na poprawę humoru. Srednie wynagrodzenie jest jeszcze większe.
    ReviewUserIcon
    Yhm...

    17.02.2015 19:39

    Inne

    O eksporcie tyle się mówi, bo tam najwięcej się dzieje. Ja mam wrażenie, że rotacja to też wina firmy. Osoby odchodzą, bo nie chcą pracować na zasadach proponowanych przez firme – głownie chodzi o wynagrodzenie. Wszyscy, którzy pracują akceptują stres w mniejszym lub większym stopniu, ale odporność na niego spada, gdy firma zamiast motywować pracownika, dokłada mu jeszcze więcej za te same pieniądze, i to się tyczy wszystkich działów. Zarobki są niskie, tak jak ktoś napisał wyżej około 2 tys. Podwyżka podobno była na koniec roku, ale chyba nie dla wszystkich. Ale chyba dużo nie zmieniła. Nikt nikogo nie trzyma – bardzo motywujący tekst. Ciekawe co by zrobili, gdyby naraz odeszło kilka osób. Jeżeli w eksporcie tak im mówią to współczuję. Odwalić robotę od 8-16 - a ktoś płaci za nadgodziny? kto będzie za podstawowe wynagrodzenie pracował z wielką ochota? Pozytywem jest większość ludzi w firmie. Nie dziwne, że firma pokrywa koszty lekcji skoro sama każe ludziom na nie chodzić. Inne firmy, oferują znacznie więcej w pakietach socjalnych. Jeżeli jest tak jak przestawiono w jednym z postów powyżej, że średnie wynagrodzenie wynosi około 3 tysiące na rękę, to firma sama wystawia sobie świadectwo.
    ReviewUserIcon
    Hm...

    10.02.2015 17:27

    Inne

    Popatrzcie całościowo na firmę - są działy gdzie ludzie pracują nawet po kilkanaście lat. Wszyscy uczepili się eksportu. Fakt że jest rotacja, ale nie jest ona spowodowana tym iż kogoś się zwalnia. Każdy ma zapowiedziane iż będzie to praca w stresie i już na początku jest pytanie jak sobie pan/pani radzi ze stresem. Zadaniem managera lub koordynatora jest pozyskanie klienta, ale zadaniem specjalisty jest jego utrzymanie i to co mamy za zadanie robić to nie tylko bezsensowne klepanie ofert bez refleksji, ale czasami dopytanie klienta czy oferta mu odpowiada czy nie. No chyba że ktoś nie mówi w językach obcych (bo to też się zdarza) to musi wtedy liczyć na managera - nic tutaj już się nie poradzi. Wtedy taka osoba ma mniej stresów bo to nie ona ma bezpośredni kontakt z klientem. Jeśli chodzi o zarobki to regularnie są podwyżki - otrzymaliśmy taką końcem roku m.in. Może szału nie ma, ale jak komuś się nie podoba to przecież nikt nikogo na siłę tutaj nie trzyma. Każdy narzeka że jest zawalony robotą, ale w takich przedsiębiorstwach (mam doświadczenie) zwykle tak bywa bo ludziom brakuje umiejętności zarządzania czasem i swoimi zasobami. Jak się myśli tylko o tym by odwalić robotę od 8.00 do 16.00 to wiecznie będziemy niezadowoleni - czas poszukać pozytywów, a praca stanie się dużo bardziej przyjemna. Możliwość awansu - widać po niektórych stanowiskach że jest to możliwe, ale pewnie zależy to od predyspozycji danej osoby. Najfajniejsza jest możliwość samorozwoju - np. nauka języka za free (która firma to zapewnia??).
    ReviewUserIcon
    ciekawy

    07.02.2015 22:57

    Inne

    To jakie są te zarobki w Dako w eksporcie? Na Interii jest dzis ciekawy raport: http://praca.interia.pl/zarobki/news-wynagrodzenia-specjalistow-w-2014-r,nId,1601756 Zgodnie z nim średnia zarobków brutto specjalisty w przemyśle lekkim to 4300, a w handlu 3900. Czyli na rękę wychodzi gdzies tak w okolicach 2800 - 3100. A ile jest w Dako?
    ReviewUserIcon
    WSI

    01.02.2015 21:45

    Inne

    Jak dalej bedą takie wynagrodzenia to nikt tam nie zostanie. Ktokolwiek nowy przychodzi to patrzy się na to z niedowierzaniem. Nie mówiąc już nawet o tym jak reagują ludzie z zewnatrz, gdy im się powie jakie są zarobki, wstyd po prostu.
    ReviewUserIcon
    mechanik

    28.01.2015 23:28

    Inne

    Ludzie odchodzą, bo nie ma żadnych zasad, każdy wszystko ma w d... jak sam nie załatwisz sobie tego, co potrzeba - nic nie będziesz miał. Kadra kierownicza w większości nie potrafi podjąć decyzji, zero profesjonalizmu, brak decyzyjności, żadnych umiejętności potrzebnych do zarządzania, o wiadomościach technicznych nie wspomnę (o umiejętnościach również). Żadnego systemu motywacyjnego, pensje na poziomie 1600 - 2100 na rękę dla pracownika szeregowego, kierownictwo trochę więcej, więc się o pracownika (podwładnego) nie będzie upominało, pewno wszędzie tak jest, że za umiejętności nikt nie płaci, tylko za to, jak się ustawić potrafisz. Jak chcesz urlop, to z wielką łaską dostaniesz. Nawet prostego systemu zarządzania klientami nie ma, każdy dział ma swoją bazę danych, więc jest zamieszanie, nikt tego nie kontroluje, jeden i ten sam adres trzeba podawać po dwadzieścia razy do różnych celów. O rozwoju zawodowym mowy nie ma, o szkoleniach - zapomnij! Awans? śmiech na sali... Komputery stare, jak świat, a niektórzy podobno muszą maile wysyłać z komórki, bo laptopy nie działają. Internet... - w zasadzie najwolniejszy internet TPSA działa szybciej, poczty wysłać nie można, problemy z odbiorem e-maili również są na prządku dziennym, a szukanie potrzebnych danych w sieci trwa wieki. Dlatego informatycy odcięli możliwość korzystania z internetu niektórym (żeby było szybciej... ) Za błąd w wycenach ponosisz odpowiedzialność finansową, a prowizja jest taka, że przekroczenie wyznaczonych targetów daje ci kilkadziesiąt złotych do pensji. Nadgodziny niepłatne, bo przecież jak pracujesz w nadgodzinach, to zarabiasz na prowizję (jakieś 10 do 150 zł za miesiąc, jeśli nie masz potrąceń), oczywiście jeśli klient kupi to, co liczyłeś i przekroczysz określony pułap. Nieraz jest tak, ze jeszcze Ci odbiorą z pensji, bo nie wyrobiłeś limitu i jeszcze się pomyliłeś. Kompletnie nie opłaca się zostawać, chyba, ze masz poczucie humoru i lubisz się śmiać z siebie, jaki frajer jesteś. Ale najfajniejsze jest to, że jak tam trafisz, to wbijają ci w głowę, że DAKO to najlepsza rzecz, jaka Cię wżyciu spotkała, to takie fajne zdarzenie, że klękajcie narody! Dopiero po kilku tygodniach pracy zobaczysz, jak wygląda praca. Bo to, co naobiecują na rozmowie wstępnej, nijak ma się do rzeczywistości. Co mogę dodać? Jeśli nie masz pracy - to na przeczekanie z dużym bólem można spróbować, tylko uzbrój się w cierpliwość, bo w Sączu ciężko o pracę. Na podwyżkę po okresie próbnym nie licz, pracuj na minimalnych swoich możliwościach. Na kierowników nie licz, bo mało co umieją zrobić (w gębie mocni, nic poza tym). Dlatego ludzie odchodzą do Wiśniowskiego, Carbonu, Fakro, Newagu... albo do konkurencji okiennej. Albo do innych firm... Bo do DAKO, to raczej nie ma tłumu ludzi w kolejce.
    ReviewUserIcon
    yy

    24.01.2015 19:04

    Inne

    Chyba jednak nie dlatego, z tych pracuja i przedluzyli umowe po okresie probnym, nie bylo chyba osoby, ktora by sie zwolnila z powodu "braku ograniania".
    ReviewUserIcon
    xxx

    12.01.2015 22:55

    Inne

    Tu raczej nie w wypłatach problem - w exporcie sami się zwalniają, bo w większości do pracy przychodzą humaniści po filologiach, a to jednak branża budowlana, niektórzy po prostu nie ogarniają technicznie...
    ReviewUserIcon
    żyła

    01.02.2015 14:31

    Inne

    Smiesznym jest mówienie że ludzie odchodzą bo sie nie nadają, jesli po trzech miesiacach specjalista ma przedłużona umowę to musi sie nadawać ponieważ przeszedł tekst kwalifikacyjny, wiec kto pisze takie rzeczy chyba nie ma pojecia o czym mówi!Ludzie moim zdaniem odchodzą bo poprostu są wyzyskiwani, siedzenie po godzinach za darmo, płatne pomyłki, głupie spotkania które sa bez senzu bo pytanie dlaczego nie dobijasz do wyznaczonego planu jest pytaniem retorycznym na które to dyrektor eksportu powinien odpowiadać bo to przecież nie specjalista ustalala politykę firmy tylko dyrektor, prezes!wiec jesli nie dobijam do planu to sprawa jest prosta jest albo za drogo, albo za mało mam wycen albo mój przełozony jest do bani. ..albo to nie dla mnie robota bo i tak też moze być... Brak stabilności i równowagi w Dako ciagle nowi ludzie, bezsennsowne awanse brak stabilnej polityki cenowej a tak jak ktoś już wspomniał wpajane jest pracownikowi że jest tym wybranym. Firma duża ale bez przyszłosci, bo nie szanuje ludzi a to się kiedyś zemści....
    ReviewUserIcon
    cbm

    11.01.2015 18:08

    Inne

    odchodzą bo mało im płacą
    ReviewUserIcon
    byly pracownik

    10.01.2015 12:57

    Inne

    caly czas sie ktos zwalnia, tam nigdy nie bedzie dobrze a w exporcie to nagorzej
    ReviewUserIcon
    ????????

    09.01.2015 22:26

    Inne

    teraz już nie ma duzej rotacji, dzial eksportu sie rozrasta i po prostu szukaja wiecej osob, niektore po okresie probnym sie sprawdzaja, niektóre same rezygnuja.
    ReviewUserIcon
    poszukujacy

    03.01.2015 17:53

    Inne

    widze ze opinie o tej firmie nie sa dobre, moze ktos napisac dlaczego jest taka rotacja i czy warto w ogole przyjezdzac na rozmowe ???( konkretnie jak jest w dziale exportu)dzieki
    ReviewUserIcon
    hello

    19.12.2014 15:44

    Inne

    dziewczyna jest w ciąży dlatego jest oferta na kadrowa. stawki nie znam, pewnie podobnie jak wszędzie w Sączu.

    Zostaw merytoryczną opinię o Dako Sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.