Okna Dako (Dako Sp. Z O.O.)

Opinie o DAKO Sp. z o.o.

Joanna

@Andrzej a może Ty jesteś pracownikiem firmy i możesz opowiedzieć nam swój punkt widzenia? W dyskusji na temat pracodawcy każdy głos jest naprawdę ważny, jeżeli wnosi merytoryczne uwagi.

@khjk Cieszmy się z tego, że nie żyjemy w czasie gdy istnieją obozy. Może dlatego tak łatwo niektórzy szafują tym zwrotem. Nie obrażaj ludzi, którzy przeżywili obóz.

rty
@Andrzej

Nerwowy Andrzejku, a gdzie ty tu widzisz obrażanie kogokolwiek?

Joanna

Oczywiście @khjk, że nikt nie będzie pracował dla samej pracy, trzeba mieć cały czas motywację, żeby odnosić jakieś wyniki. Dobrze by było tylko, że ktoś szczerze napisał o warunkach w Fabrykce Okien DAKO z wyszczególnieniem argumentów, które przemawiają za, a które przeciw. Wtedy na pewno każdy będzie mógł wyrobić sobie własną opinie na temat firmy.

Trewor

Generalnie w pracy należy pracować. Jeśli ktoś widzi się w takiej pracy to będzie mu tu dobrze. Powodzenia

khjk
@Trewor

Tylko tyle do powiedzenia Trewor? Nie za dużo. W obozach też była praca i generalnie trzeba było pracować. Tu chodzi o to, jakie są warunki tej pracy, jakie korzyści z tej pracy wynosi pracownik. Praca dla pracy mało kogo interesuje.

Serwisant

Mimo umówionej godziny trzeba czekać około 30 min. Luźna rozmowa. Niestety po podaniu ile chce się zarabiać zaczynają się dziwne podchody że jednak może coś tam itp. Pracodawca szuka ludzi którzy będą pracować jak za najmniejsze pieniądze. Jak powiesz mało to jest szansa że Cię zatrudnią.

Dlaczego chce się pracować w Dako.

Nie Jestem Robotem

Znalazł lepszą ofertę Aluminium ma straszne tyły jeśli chodzi o produkcje ciągle góra naciskała na niego jak by był jakimś magikiem. Prawda jest taka że dział aluminium jest zbyt mały by wyrobić to co tam dostają. A właściciele sypia ile popadnie. Ja tego nie rozumiem nie mogą się nachapać czy co ? Nie idź na aluminium Mów że chcesz na PCV. Magazyn też odradzam będziesz nosił okna cały dzień. Są tacy co po 4 godzinach idą do domu :) Na Aluminium urlopy wstrzymane osoby którym proponowano posadkę kierownika odmawiały :) Masakra :D

sd

Czy możne mi ktoś wyjaśnić dlaczego po tylu latach pracy zwolnił się nagle kierownik produkcji aluminium? Czy coś tu jest nie tak ? Ciekawi mnie to, gdyż chciałbym aplikować na to stanowisko, ale bez zebrania więcej informacji to nie wiem czy warto.

weq
@sd

Już nie wytrzymał !!! Większość po jakimś czasie stwierdza, że traci tylko czas pracując w dako.

Maniek

DAKO to spoko firma i miejsce do pracy dla wielu ludzi.

wer
@Maniek

Maniek, jeżeli rzeczywiście masz coś do powiedzenia pozytywnego to, rozwiń to. Podaj argumenty, przykłady , dlaczego ta firma jest spoko tak jak mówisz. To co napisałeś to tylko pusta, nic nie znacząca autoreklama firmy dako.

Harcerzyk

Odnoszę wrażenie , że wpisów dokonuje ta sama osoba. Musi mieć dużą złość do Dako, skoro tak uparcie wpisuje? Ja tu pracuję i zupełnie nie narzekam, z tym, że ja lubię w pracy przykładać się do tego co robię.

ijk
@Harcerzyk

Harcerzyk , a gdzie ty tu widzisz złość ? Jeżeli ktoś pisze celne i prawdziwe komentarze do danych sytuacji, to co cię w tym boli? Po to jest to forum.

qwerty

Pojawiło się ogłoszenie, RKS na rynek czeski. Ktoś może powiedzieć coś więcej? Widełki wynagrodzenia, narzędzia pracy?

ertert
@qwerty

Cicho sza. Ta firma jak zwykle nic nie podaje. Że niby warunki ustalane są indywidualnie. Idź na rozmowę wstępną, to przeżyjesz szok.

qwerty
@ertert

właśnie szoku chcę uniknąć, nie lubię tracić swojego czasu na wycieczki po X set kilometrów i brać po to dzień wolnego. liczyłem że może jakiś były pracownik się wypowie jak to wygląda.

Mały

Myślę, że DAKO bez problemów poradzi sobie z takimi osobami które potrafią jedynie siać ferment i oskarżać firmę o wszystko. Skąd tyle roszczeniowych postaw mamy w dzisiejszych czasach? Firma jest spokojna i dobrze sobie radzi na rynku. Życzę powodzenia

Zuch

Fajna firma ale poziom opinii pozostawia bardzo dużo do życzenia. Osoby zainteresowane pracą poszukają innej.

er
@Zuch

Na takie opinie firma sama sobie pracuje.

Zuch

Czy Dako nie ma aktualnie nowych ofert pracy? Bardzo chciałbym podjąć pracę jako doradca tech.-handlowy?

Zuch

@assdf Nie zgadzam się z Tobą. Na jakiej podstawie uważasz, że firma już dobrze zarobiła i powinna więcej płacić? Ja też chciałbym więcej zarabiać ale rozumiem sytuację i cierpliwie czekam. Radzę to i wam.

assdf
@Zuch

Czekaj cierpliwie na lepsze zarobki, powodzenia. Na marginesie, to coś słabo się cenisz. Z tego co wcześniej pisałeś to prowadziłeś firmę, nie dziwię się ze padła. Nauki ekonomiczne pobierałeś chyba u najsławniejszego ekonomisty Ryszarda Petru. Czy Ty nie rozumiesz że pracownik przychodząc do firmy ma to gdzieś czy firma się już dorobiła , czy jeszcze nie. Pracownik idzie tam gdzie najlepiej zarobi. PRAWO RYNKU! Jeżeli widać ze firma chce się dorobić kosztem pracownika ( czyli traktować go jak niewolnika) , to taką firmę należy omijać z daleka. Chyba ze ktoś jest masochistą i lubi być wykorzystywany ( chyba Twój przypadek) to oczywiście może sobie tak pracować charytatywnie. W tych czasach ludzie są coraz bardziej mobilni i nikt nie pracuje całe życie w jednej firmie żeby słuchać takich bajek, jak Ty opowiadasz, ze będą wypłaty adekwatne do pracy w niewiadomo jakiej przyszłości gdy już wszyscy nachapią się oprócz pracownika, a teraz to pracownik ma pracować za grosze bo firma ma się odpowiednio rozwinąć. Ale czyja firma ? Przecież firma ma właściciela . To znaczy na czyimś garbie ma dorobić się w pierwszej kolejności właściciel? Przecież on korzysta w pierwszej kolejności z dorobku firmy. A nie znam żadnego który pracuje charytatywnie. To tak jak byś to wymagał od pracownika, wręcz było jego obowiązkiem , pracować charytatywnie. Pracodawca nie robi żadnej laski zatrudniając pracownika. Od go zatrudnia bo ma z niego korzyści. Tak samo pracownik idzie tam pracować gdzie ma korzyści. Z takiej współpracy korzyści maja być obustronne. KONIEC I KROPKA. A jak to wygląda w dako? Chyba każdy kto tam pracował, to wie doskonale.

Zuch

@asd Jesteś w błędzie tak myśląc, firma to nie instytucja charytatywna i nie będzie dobrze płaciła do czasu osiągnięcia odpowiednich dochodów. A to bierze się z pracy ludzi, nawet Salomon z pustego nie naleje. Wiem co mówię gdyż prowadziłam swoją firmę i wiem jak to funkcjonuje.

kuba
@Zuch

Ehh, firma nie będzie dobrze płaciła dopóty, dopóki wlasciciel nie zdecyduje się na podniesienie wynagrodzeń. Niestety w Pl, nawet pomimo osiągania przez pracowników dobrych lub bardzo dobrych wyników, pracodawcy, szczególnie na takiej prowincji jak NS, nie są chętni do podnoszenia wynagrodzeń, bo i po co? I tak znajdą się tacy co przyjdą do pracy za niewielkie pieniadze

kuba

assdf
@Zuch

Sam jesteś w błędzie. To co piszesz to jest filozofia pseudoprzedsiębiorców z NS i okolic. Ani firma , ani pracodawca nie pracuje charytatywnie. Zawieranie umowy o prace , jest to umowa dwustronna , z której korzyści mają wynieść dwie strony. Tak jak przy innych jakichkolwiek umowach. Ja oferuje swoja prace ,firma mi za to płaci. Tak samo jak przedsiębiorca może powiedzieć pracownikowi ze jak mu się warunki umowy nie podobają to może zmienić prace ,tak samo pracownik jak mu nie płacą adekwatnie do jego pracy , to może wyśmiać takiego przedsiębiorcę. Takie obiecywanie ze będą wypłaty adekwatne do pracy w niewiadomo jakiej przyszłości gdy już wszyscy nachapią się oprócz pracownika, a teraz to pracownik ma pracować za grosze bo firma ma się odpowiedni rozwinąć to jest śmiech na sali. Ciekawe jak idziesz do sklepu i coś chcesz kupić (tak jak przedsiębiorca kupuje prace ludzką) to tez tak mówisz żeby dawali ci upusty bo ty się dopiero musisz dorobić, i jak się dorobisz to będziesz wtedy płacił tak jak podaje cena. A tak wracając do dako ,to czy firma 20 letnia to jest firma dopiero na dorobku według wcześniejszej teorii?

salvador
@Zuch

Na taką przypadłość najlepiej zatrudnić rodzinę albo dymać samemu. Pracownik chce żyć ze swojej pracy niezależnie od tego czy firma weszła już na ścieżkę wzrostu czy jeszcze generuje straty. Pracodawcy bardzo chętnie widzą pracownika przy dyszlu w pierwszym etapie, ale w drugim wcale się nie kwapią aby zasiadł obok woźnicy. Ryzyko prowadzenia biznesu nie powinno być udziałem pracownika, jeśli jednocześnie nie partycypuje w zyskach.

Zenobia

DAKO uczestniczy w międzynarodowych targach w 2017 roku! Firma nastawiona ewidentnie na rozwój i silną ekspansję na nowe rynki. Fajnie się w takiej firmie pracuje. Nie rozumiem niektórych osób. Przecież jeśli komuś nie odpowiada firma można zmienić ją na inną.

asd
@Zenobia

Zenobia. Ty nie pisz co dako robi dla swojego własnego interesu, bo to nie jest forum o tym, tylko ty napisz jakie korzyści ma lub możne mieć konkretny pracownik na konkretnym stanowisku dla siebie. Ludzie nie po to idą pracować w danej firmie , że są dobroczynni, tylko dla konkretnych korzyści. Jeżeli ktoś jest zadowolony z pracy , to z konkretnych powodów np. wysokość pensji, przechodzi określoną ścieszkę rozwoju , osiąga jakieś benefity itp. Wiec jeżeli twierdzisz ze fajnie się pracuje w dako to opisz jakieś konkrety o których wcześniej wspomniałem a nie jakieś dyrdymały, ze fajna firma bo wystawia się na targach.

mmm

to jak się tam pracuje? warto się starać o pracę w biurze? ile dają na początek? więcej niż najniższą?

Joanna

@Zocha rzeczywiście tak jak wspomina @kleks bardzo cenne będą dla użytkowników forum pełniejsze wypowiedzi. Dlatego też mam nadzieję, że rozwiniesz swoją wypowiedź mówiąc coś więcej na temat tego co podoba Ci się w pracy w firmie. Jeśli możesz to podaj również to jakie stanowisko w Dako zajmujesz. Warunki pracy mogą się w ramach jednej firmy diametralnie różnić w zależności od zakresu obowiązków, czy też działu w jakim się pracuje.

Zocha

Fabryka Okien DAKO to super firma i nie mam nic do dodania.

Joanna

@xfgdfg jak pewnie sam zauważyłeś nie jest częste by pracodawcy w Polsce podawali w ogłoszeniach zakres możliwych zarobków. @zenek a jak wygląda praca na produkcji w DAKO? Często zdarza się praca w soboty?

mom
@Joanna

To niech pracodawcy nauczą się podawać zakres stawki przy ogłoszeniach o pracę. Po to wchodziliśmy do unii żeby dorównywać do lepszych wzorców. A poza tym jeżeli praca to tez towar na sprzedaż , to tak jak jest w sklepie, jest towar jest cena.

qwe

Drodzy forumowicze . UWAGA !! Miałbym wielką prośbę , jeżeli już będziecie pisać o tym jak to dobrze jest w dako , podawali przykłady jakie są zarobki na konkretnych stanowiskach. Sama ta informacja zrobi największa reklamę firmie. Nie potrzeba będzie zachwalać w inny sposób, jak tu nieraz się próbuje. Bo czyż nie taka informacja każdego najbardziej interesuje. PRAWDA REKLAMUJE SIĘ SAMA.

zenek
@qwe

Pracuje na produkcji. Zarobki kształtują się w granicach 2100 -2500 w zależności ile sobót w danym miesiącu się przepracuje. Stan zarobków na marzec 2017.

joj
@qwe

Stanowisko doradca techniczno-handlowy . Wyplata to około 2000zł . W tej stawce zawiera się premia. Jak nie ma premii to jest znacznie mniej. Stawki jak najbardziej aktualne na marzec 2017

Zostaw merytoryczną opinię o DAKO Sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAKO Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DAKO Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DAKO Sp. z o.o.