Opinie o aldi.pl - ALDI Sp. z o.o. w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Aldi Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Aldi Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aldi Sp. z o.o. w Chorzów

Pracownik od x lat

Czy mógłby mi ktoś logicznie i normalnie wytłumaczyć bo może jestem tępa, wiem że góra to czyta i fajnie by było jakby odpowiedziała, jak pracować w 3osoby na zmianie,? Jedna stoi na wejściu, Druga siedzi na kasie Trzecia ogarnia pieczywo, robi zamówienia, wyklada towar, przyjmuje dostawę mrożonek, siedzi na kasie żeby obsłużyć ludzi bo trzeba otwierać jak jest 3 klientów, zmienić na przerwy bo każdemu się należy i nie wyobrażam sobie żeby mój pracownik z niej rezygnował bądź jadła na raty , więc na sklepie przez godzinę zostają dwie osoby, skoro jedna jest na wejściu a druga na kasie to kto otworzy 2kase jak będzie kolejka? Kto wyda pojemniki sarrii, kto przyjmie dostawę i kto ją wyłoży? Już nie wspomnę o zwrotach, fakturach i jak klient coś będzie chciał, czy góra nie potrafi zrozumieć że łatwiej było nam zrobić 60tys pracując normalnym trybem, i nawet jak się zostało w 3 na zmianie, niż teraz ten tryb pracy co jest, nie wiem może to ja jestem jakąś niedojebana i mam złe stanowisko, ale widzę że firma popada w skrajności w skrajność, :) lubiłam swoją pracę naprawdę lubiłam, ale ta sytuacja pokazuje że prócz pracowników którymi się otaczam nic innego w tej pracy nie cieszy, szkoda że zapominają ze to ludzie tworzą te sklepy, że to my jesteśmy na pierwszej lińi frōntu, i zamiast wsparcia, słyszy się tylko ze jest źle i trzeba skrōcić/zmienić! Szkoda Aldi naprawdę Szkoda,

Xlat
@Pracownik od x lat

Wielkie brawa!!! Ktoś to w końcu głośno powiedział!!!! Ja pracuje w max 3, 4 osoby. Dwoimy się i troimy żeby wszystko zrobić. Pot leci po plecach.. Zrobienie przerw...kazdy idzie na szybko coś zjeść byle nie siedzieć pół godziny bo nie ma czasu. Myślę że przesadzamy z tą gonitwą. Powinniśmy zacząć pracować tak jak oni każą. Do każdej kasy podchodzić co chwilę żeby obsłużyć klienta, w rezultacie na sklepie nic nie zrobione., brak towaru w półce. Trudno jak nie ma pomocy to będzie nie zrobione. Mamy prawo do normalnych warunków pracy, liczy się klient a nie nasze narażenie i ciężkość pracy. Góra uważa że jak mało klientów na sklepie to mamy mało pracy. A obowiązki się nie zmieniły, jeszcze mamy dołożone..

Funkcyjna
@Pracownik od x lat

Dokładnie, moim jednym motywatorem była premia, a teraz już nie będę się strać, mam rodzinę i nie będę ryzykować za gołą pensje i parę prowadzeń wstyd dla firmy wstyd! Mają nas za nic wymagają ponad siły

Pracownik od x lat
@Funkcyjna

Tu juz nie chodzi o premie, nigdy jej nie było i jakoś nie szczególnie mnie ona ucieszyła, wiadomo fajnie jak wpadnie jakiś gorsz, ale nie liczę i oczekuje na więcej, wolała bym żeby już dawno wprowadzili premie dla pracowników którzy pracują cały miesiąc, a nie tak jak 30% pracowników na bele jakie kichnięcie bierze el4, ja nie mówię bo każdemu się należy chorobowe i jak najbardziej trzeba z nieko korzystać, ale pewnie każdy z nas ma kogoś takiego na sklepie który zbyt często korzysta z el4 będąc całkiem zdrowym, w wielu miejscach pracy bardzo to ograniczyło wycieczki na zwolnienia lekarskie co sprawiło mniejsze problemy z brakiem personelu, niestety na każdym sklepie zazwyczaj jest pracowników na styk, :) ja nie oczekuje dodatkowej premii bo widzę że sklepy tracą w czasie epidemi , i dla każdego pracodawcy jest to Ciężko czas nawet jak na taką firmę jak Aldi, ja oczekuje szacunku i wsparcia firmy, a nie dokładania pracy narzekania, krytykowania, wymagań nie wiadomo skąd,( tyle dobrze ze naprawdę mam Bl z krwi i kości, ale wiem że niektórzy mają typowego zombie dla którego ludzie nie są ważni,) zajmowania czasu pierdolami jak pv na 8kartek gdzie zwyczajnie nie ma czasu nawet tego przecenic a co dopiero dobrze przeliczyc, większość ograniczeń jest rządowych i rozumiem że jak każdy pracodawca trzeba tego przestrzegać, ale też trzeba kim tego przestrzegać,

Olga
@Xlat

U mnie w aldi albo idzie się na szybką przerywana przerwę albo wcale...Ale 15 minut za darmo trzeba odpracowac.ehh

X
@Pracownik od x lat

Niestety liczba pracowników na zmianie zależna jest od obrotów i liczby personelu, który nie jest na żadnej opiece itp. Dziwne, u nas pomimo ruchu dajemy rade w cztery osoby. Zamówienia, przerwy, dostawa z ranki zostaje dla 2 zmiany. Ranka ogarnia całą resztę. I musterungi da się zrobic, i resztkami wyjechać, pieczywo wypiec. Wystarczy chcieć. Oczywiście wszystko w swoim tempie, nikt nie będzie się zabijał :) Smutno z tymi przerwami, u nas puszczamy już od 9 i każdy siedzi te 30 minut.

@X

I to powód to dumy że cała dostawę zostawisz drugiej zmianie??

X
@Mmm

Nie widzimy w tym nic złego, tak się umówiliśmy. Chyba, że wjeżdża wcześniej, to wiadomo, że się za nią zabieramy. Niestety zazwyczaj przyjeżdża chwilę przed 14 lub 15.

@X

A no to inaczej to wygląda. To rzecz jasna :)

Spostrzegawcza
@Pracownik od x lat

No jak ma być dobrze skoro zatrudniają nam wszystkich z lidla i próbują stosowoac swoje mądrości. I oby to były jeszcze super osoby. Jeden co się go pozbyli, bo przestał do pracy jeździć. Drugi co sporo zaczynał robić i obiecywać a nigdy nie kończył. Pieniądze są marnowane na kasę dla takich ludzi. A popatrzcie, jak rozwija się Dino. Polska sieć a mają więcej sklepów niż Aldi. Dobrze, że szefostwo też rozliczą...

Opole
@Spostrzegawcza

W temacie. Widzę, że nawet osoby zwolnione z lidla za kradzież znajdują zatrudnienie na stanowisku rejonowego. Dziwne skoro tyle osób pracuje z lidla. Nikt nic nie wie? A może interes jest do ubicia?

Berenika
@Opole

Firma lubi takich, również mobberów kierowników,a jak ktoś się odezwie i sprzeciwi jest usuwany po cichu.Firma schodzi na psy.

Mobbingowana
@Berenika

Zgadzam się, jqk najbardziej się zgadzam!! Firma chce aby kierownicy byli jak gestapowcy, aby był nqcisk nq liczby, tabelki, zysk, małe straty, mało ludzi dużo pracy, pqrqnoja! Człowieka jako jednostkę mq się za nic, jesteśmy tylko ogniwem, a jqk coś źle to słyszysz... Nq Pani miejsce jest pełno innych! A nie warto docenić stałych, doświadczonych pracowników? Czy ważne są karierowiczki co po trupach pną się wyżej??? Najgozej jqk z dziqdq nq Pana...oj wtedy odwala!! Prezesi!!! Przyjrzyjcie się dlaczego ludzie uciekają na chorobowe, i to nie małolat tylko doświadczeni pracownicy! W Aldi jest mobbing i to nie tylko przez kierowników ale i regionalnych! Ciekawe jaka tragedia musi się stać by ktoś to dostrzegł!!

@Mobbingowana

Zgadzam się z Tobą, znam przypadek że dziewczyny ledwo szkołę skończyła. Jest osobą despotyczną i egoistyczna i uwaga najpierw po 3 miesiącach pracy proponowali jej stanowisko kierownika a przyjęła je po 6 miesiącach od zatrudnienia, pracując poraz pierwszy w markecie. Jaka będzie kierowniczką? Odpowiedź sama się nasuwa.

Dorota

Witam wszystko w polsce się otwiera masek po mieście nie nosimy ale Aldi twardo grup się trzyma.Nie wiem o co chodzi chyba nagrodę Nobla dostaną za twardą dyktaturę

Nico
@Dorota

No jak o co chodzi o pieniądze. Dzięki temu są dwie godziny dłużej otwarte.

Tunka
@Dorota

Jakie grupy?U nas cały czas mieszają...jak się zarazimy to wyjdzie że każdy z każdą miał kontakt i pójdziemy wszyscy na kwarantannę.

@Tunka

A w jakim mieście pracujesz?

Ktoś

Cześć, pracował ktoś z Oktawianem bezpośrednio? Jakie wrażenia?

Były kierowca

Wysyłka na magazynie to śmiech na sali!! Tych dwóch gamoni z biura to chyba z księżyca się urwało no i ci od wydawania listów przewozowych to dramat, a zwłaszcza ta stara ruda baba co myśli że najważniejsza a tak serio to kompletnie nic nie robi

Dj Rutra
@Były kierowca

pełna zgoda, dziwne że ktoś rudej nie wywalił. dyrekcji proponuję się przyjrzeć jak ona ściemnia i tylko pysk w telefonie, (usunięte przez administratora) i prostactwo

Sprzedawca

Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik mroźni
Bolesławiec
Wielkopolski Indyk Sp. z o.o.
Abc

Słyszeliście coś o podwyżkach?

Byla
@Abc

Podwyżki były, co niektórzy dostali aneksy.

@Byla

Jakie było kryterium przyznania podwyżki?

@Abc

Może to były podwyżki roczne (stażowe)

Bleee

W mojej firmie szkoła ludzi bez doświadczenia i wykształcenia na kierowników, osoby którzy pracują od listopada zeszłego roku. Firma zdaje sobie sprawę jak ciężko potem się pod takimi ludźmi pracuje.

On

Tragedia zwalnia się starych pracowników co dawali z siebie wszystko a zostawia młokosów którym na niczym nie zależy .No tak ale nowi nie sprzeciwia się jednej pani rejonowej która ma dobre plecy w tej firmie .

On

O Sylwii

Jola kola

Witam, jak firma reaguje na związki między pracownikami którzy są na dwóch różnych sklepach?

Kamila
@Jola kola

U nas nie rejonowy nie ma z tym problemu

sławek

witam, chce aplikowac na zastepce kierownika w miejscowosci nadmorskiej.....jaka jest stawka zastepcy ktos wie?

Do Sławek
@sławek

No cóż miejscowości nadmorskie to dopiero startują a stawki w tej firmie są różne w zależności od miasta czy województwa. Uśredniając na jakieś 4k możesz liczyć.

....
@Do Sławek

Ale brutto.

Maja

Sklep ok ale te ich reklamy w radio, to mlaskanie jest obrzydliwe. Niech ktoś coś z tym zrobi , bo właśnie przez te mlaskania przestałam chodzić do Aldii

Justyna

Witam. Jak wyglada wynagrodzenie w Aldi na stanowisku kasjera na pelny etet? Czy sa jakies dodatki do wynagrodzenia? Jaka jest kwota wynagrodzenia brutto i netto?

Mmm

Drodzy zarządcy Spółki proponuję pracować fizycznie i założyć przylbice, która jest uciążliwa dla dużo pracownikow.

do Mmn
@Mmm

Ogarnij się człowieku. Przyłbica bądź maseczka to nie jest wymysł zarządców Aldi, takie mamy prawo w kraju. Firma Aldi jako pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi takie rzeczy. Niedawno byłam w banku i tam kasjerki wszystkie miały założone przyłbice. Jest na pewno uciążliwa ale taką mamy sytuacje i trzeba się przyzwyczaić. Osobiście wolę przyłbice niż maseczkę. Z koleżankami żartujemy że jak ubierzemy uniformy i założymy przyłbice to możemy kręcić seksmisje.

Mmo
@do Mmn

Chodzi o to że nie mamy wyboru, a za pewno ktoś by wolał maseczkę nosić :) więc się nie irytuj. I zapoznaj się z prawem.(usunięte przez administratora)

Joanna

Wracam z opieki,która i tak finansiwal zus i po tygodniu dostaje wypowiedzenie.przypadek?czy któraś z mam znalazła sie w takiej samej sytuacji,bo nie wiem co mam o tym myśleć.chcialam znać powód zwolnienia,ale kierownik oczywiście ,że nie musi mi powodu podawać.i teraz sobie myślę,że to dlatego że byłam na opiece.teraz żałuję ,że wróciłam.jakbym wiedziała że tak to się skończy to bym dalej była na opiece.tak to jest,człowiek się przejmuje praca A oni mają nas głęboko w du....

xxx-ALDI
@Joanna

Joanno! uściślij! czy po tygodniu od powrotu z opieki nad dzieckiem wróciłaś i dostałaś wypowiedzenie? ( a ile na tej opiece byłaś tydzień?,dwa? ,a może już drugi miesiąc się zbliżał...?!!) .Czy może: tydzień byłaś na opiece i pierwszego dnia po powrocie kierownik wręczył ci wypowiedzenie.?... No tak, faktycznie widać jak się przejęłaś pracą.

Joanna
@xxx-ALDI

A jakie ma to znaczenie tydzień czy dwa,?to chyba nie jest powód do zwolnienia?

@Joanna

Podpisalas porozumienie stron? Czy nie przedłużyli Ci umowy? Jeśli tak to masz 7 dni, aby się odwołać od tej decyzji. Po pierwsze przysługuje Ci okres wypowiedzenia płatny, po drugie jeśli pracowałas okolo roku to powinien przysługiwać Ci zasiłek z urzędu pracy. Ponadto poczytaj o tarczy antykryzysowej 3.0. podobno jest zasiłek dla ludzi,którzy stracili pracę przez Covid-19. I warto też wybrać się do mopsu. Na marginesie coraz mniej pojmuję politykę tej firmy. Sami sugerują, żeby iść na zasiłek. Jak chcesz wrócić to nie, bo nie jesteś potrzebny. Wysyłają na przymusowe urlopy...a na koniec Cie zwolnią. A najgorsze chyba w tym wszystkim są komentarze jak wyżej. Jak jej " zazdrościsz " to sama idź na l4 albo na urlop...

@Joanna

Firma cie potrzebowała, podejrzewam że zaraz uciekłaś pod miotłę. Teraz stwierdzili że jednak Ciebie nie potrzebują ????????‍♀️Życie korporacji ... Ja nie wiem czy jedni serio myśleli że to potrwa 2 tygodnie? Słabe ogniwa się wymienia, teraz ludzi do pracy nie brakuje.

@Eldi

Nie wiedziałam że praca w markecie należy do pracy w korporacji.z tym że ludzi do pracy nie brakuje to bym nie powiedziała..u nas sprzedawcy i zastępcy szukają od stycznia i tłumów nie ma ...

Maagda
@Eldi

Nie wiedziałam,że jak ktoś bierze opiekę na dziecko to jest słabym ogniwem.rozumiem jak ktoś bierze l4 z byle jakiego powodu to tak,ale wolne żeby zająć się dzieckiem?chyba nie masz rodziny albo twój tok myślenia jest tak wąski ,że szkoda gadać.dzieki tak inteligentnym ludziom pracodawcy robią co chcą z pracownikami.ciemna masa się lepiej zarządza

@Ania

Heloł. Tym rządzi korporacja. na markecie jesteśmy tylko pionkami. Nie brakuje teraz? Kolejna nieświadoma. Tyle ludzi jest bez pracy, popatrz dalej niż czubek własnego nosa ;)

@Ania

Ja tylko mówię jak widzi Cię korporacja.

Olga
@Joanna

Droga Joanno,jeżeli faktycznie zostałaś zwolniona z tego powodu,a wszystko raczej wskazuje,że tak,to mała strata. Szkoda czasu i zdrowia na pracę w takiej firmie,jeżeli w takiej sytuacji nie można liczyć na pracodawcę to czemu ktoś ma się mu poświęcać.glowa do góry,może o pracę teraz będzie trochę trudniej,ale bez przesady,kryzys wiecznie trwał nie będzie.a poza tym w marketach to akurat pracy nie brakuje.tylko to działa w ten sposób że pracodawcy chcą bazować na kryzysie i ustalać warunki pracy..mam nadzieję ,że będzie dobrze.a najgorsza w tym wszystkim jest ta zawiść współpracowników.pewnie połowa twoich koleżanek pomyślała sobie. ,a dobrze jej tak,,. A podobno w aldi taki zgrany team...

Ciekawy

Tak to jest każde chorobowe odbija się po miesiącu lub 2nie polecam

Oko...
@Joanna

A umowę jaka miałaś? Bo ja mam do lipca a też wróciłam z zasiłku. I nie wiem czy mi przedłuża.....

Dorota

Witam czy wiecie coś o znisieniu grup.Państwo poluzowało ale Aldi twardo się trzyma tych obustrzeń.

Olkaa

Mam pytanie odnośnie przyjęcia do pracy, prócz badań wstępnych trzeba jeszcze coś załatwiać? Zaświadczenie o Niekaralności?

Bi
@Olkaa

Tak zaświadczenie o niekaralności też jest wymagane

DG
@Olkaa

Zaświadczenia o niekaralności już nie trzeba dostarczać ponieważ są to informacje poufne o których mowa jest w RODO.

Dorota

Tylko sama się nie zwolnij bo w sumie nie mają prawa tego zrobić bo zasiłek płacił ZUS Nie wiem dlaczego taką nagonkę zrobili na pracowników którzy wzięli opiekę ze względu na zamknięte , przeczkola i źłobki. Niech sprawdzą jak pracownik wcześniej pracował i wyciągną wnioski,a nie odrazu na bruk. Pozdrawiam

Mirka

Czy w firmie Aldi obowiązuje dress code?

@Mirka

Tak granatowe spodnie i jasnoniebieskie koszule. Ciuchy oczywiście dostajesz od aldiego ale zanim przyślą dobre spodnie to trochę czasu mija bo chyba nawet tego do końca nie ogarniają

Mmm

I spodnie które są złe wykonane, wszystko z nich zostaje niebieskie.

Kasjerka

Niebieski mundurek, oraz przyłbica jak w filmie Seksmisja.

Dorota

Dzień dobry czy ktoś wie kiedy zniosą ,w Aldi godzinę techniczną i grupy bo przez te obustrzenia firmy stracę pracę . Mam małe dzieci i jestem sama i nie mogę pracować na popołudniu bo nie mam opieki. Klienci też ponoć już psioczą że to głupota inne firmy już, zniosły te rzeczy, na co czeka Aldi ,nie my między sobą się zarazimy ale kienci którzy przychodzą 2 razy dziennie mogą nas zarazić. Na to nie ma reguły maseczki ,rękawiczki to duża ochrona tylko trzeba przestrzegać zasad i będzie wszystko dobrze.Pozdrawiam

@Dorota

Spróbuj się dogadać i brać co drugi tydzień opiekę może ? Przerwy już zeszły, pewnie zaraz wymieszają grupy.

Dorota

Dzięki za podpowiedź oby jak najszybciej znieśli grupy to może,, nie stracę pracy

JA
@Dorota

Ja przez te podziały na grupy też może stracę pracę już nie mogę się doczekać kiedy to zniosą bo inaczej będę się musiała zwolnić

Anita

Czy są tu jakieś mamy które kontynuują jeszcze opiekę na dziecko?

@Anita

Tak ja kontynuuje opiekę nad dziećmi.

Anita
@Bleee

I jak podchodzi do tego twój kierownik?bo ja jak poinformowałam że jeszcze nie wracam to się nasluchalam..A czy to moja wina że pozamykali przedszkola..

@Anita

Najpierw mówili żebyśmy brali opieki na dzieci a teraz problem mają. Ogólnie nieciekawie do tego kierownictwo podchodzi i uważa że jak się na małe dzieci to powinno się w domu siedzieć.

JA
@Anita

Ja też kontynuuje opiekę kierowniczka normalnie do tego podchodzi nie robi żadnych wyrzutów

@JA

Bhhahaha boicie cię ??? Czegoś ??? Żeby na świat nie wyszło. Ludzie tak uważają że liderki nic nie umieją co mają umieć jak mistrz nic nie umie !!!!!

Matka
@Anita

A nie da się dogadać? Przecież przedszkola działają w godzinach rannych. Można przychodzić do pracy po południu, albo przychodzić np co drugi tydzień do pracy. Można określić dni kiedy rzeczywiście potrzebujemy tą opiekę. Jakoś nie umiem uwierzyć że rzeczywiście 7 dni w tygodniu potrzebujemy brać opiekę nad dzieckiem ????

xyz

@Pracownik od x lat a to czemu tak mało osób jest? Przez pandemię czy to stała praktyka?

Zostaw merytoryczną opinię o Aldi Sp. z o.o. - Chorzów

• Jak się pracuje w Aldi Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aldi Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 527.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aldi Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 430, z czego 22 to opinie pozytywne, 221 to opinie negatywne, a 187 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aldi Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aldi Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aldi Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 889 ocen.

Aldi Sp. z o.o.