Szkoła w Chmurze Sp. z o.o.

Opinie o Szkoła w Chmurze Sp. z o.o.

Zakłopotana

Zrezygnowałam z tej firmy ze względu na organizacje, menedżer który kompletnie nie ma nic wspólnego z zarządzaniem, a menedżer menadżerów żyje w totalnie innej rzeczywistości - (usunięte przez administratora) bez elementarnej wiedzy. Wiele do życzenia pozostawia sobie sam PREZES, (usunięte przez administratora) Odradzam wszystkim którzy szukają normalnej firmy.

Beatka

W chmurze od początku 2022. Szkoła jest wypłacalna, pracuje kiedy chcę i gdzie chcę. Nie jestem nauczycielką, pracowałam na UZ, nie było problemu z przejściem na UoP, jak to jest w wielu innych firmach. Czasami przespałam wysłanie podpisanego rachunku, ale Panie z kadr zawsze robiły tak, że wypłata była na czas. Widzę, że jest tu sporo rozgoryczonych osób, z doświadczenia wiem, że jak mówię, co mnie wkurza, z szacunkiem i mam logiczne argumenty to zawsze temat zostanie przegadany. Krzyczenie dla krzyczenia, albo do wyborczej to dla mnie dziecinne zachowanie. Poza tym jest tu dużo szalenie inspirujących osób! Czasami tylko tęsknię za Chmurą, gdzie był czas na budowanie społeczności pracowników, opowieści przy kominku i wspólne gotowanie. Teraz jest trudniej, bo minister edukacji co jakiś czas rzuca kłody pod nogi Szkole w Chmurze. Ps. Osobiście bardzo się tutaj rozwinęłam i nabrałam pewności siebie

piękna opinia ale nieprawdziwa
@Beatka

Opinia może dotyczyć jedynie jednego z zespołów Atomówek, działu redakcji lub społeczności. Niestety nie ma nic wspólnego z prawdą. Nawet jeśli kiedykolwiek Chmura była takim miejscem - w tym momencie nim nie jest. Być może ze względu na parę niewłaściwych osób na stanowiskach dyrektorek/supervisorek/koordynatorek lub wszystkie te trzy jednocześnie. Koszmar nie praca. Dawno się tak nie stresowałam i żadnej pracy jak tutaj.

Dziękuję,żeSięTymPodzielileś

Moje największe rozczarowanie zawodowe i źle ulokowane zaufanie w życiu. Jeszcze w maju dałabym sobie za to miejsce uciąć rękę (teraz nie miałabym ręki!) . To wszystko co dobre, pisze tu parę osób będących w szkole od początku. I faktycznie te osoby źle tam nie mają. Dobre opinie ta firma/spółka (nie organizacja pani dyrektor!) będzie przy obecnym funkcjonowaniu w stanie utrzymać tylko dzięki dużej rotacji pracowniczej. Z jakiegoś powodu mała grupa osób w tej pracy może naprawdę dużo. Może edytować wiadomości służbowe po czasie, wykorzystywać innych 3/4 doby, rozjeżdżać efekty wielogodzinnej pracy innych poza jakąkolwiek kontrolą i bez konsekwencji. Byłam nauczycielem w tej szkole pierwszy raz w życiu i najpiękniejsza rzecz jaka mnie spotkała to uczniowie - cudowni ludzie. Tego nie zapomnę nigdy i na pewno za tym zatęsknię. Najgorsza - osoby nienauczycielskie wewnątrz struktur tej firmy. Początkowo nie lokowałam swojego rozczarowania bezpośrednio w całej firmie i przypisywałam je pojedynczym osobom. Jak wiadomo w tak liczebnym miejscu musi dochodzić do różnic charakterów - mogą się one zdarzyć naprawdę różne- a co za tym idzie ich starć. Problem w tym, że w firmie nie działa jakakolwiek struktura/polityka antymobbingowa a ewentualne istnienie tego zjawiska zarząd prostu przemilcza. Sama śmiałam się z tego w maju. Dopóki nie trafiłam na „te” osoby. Kluczowym problemem jest budowanie fantastycznego wizerunku firmy jako szkoły z panią dyrektor na czele, która niestety o edukacji domowej ma nikłe pojęcie. Propagując akceptację dla różnorodności zupełnie nie akceptuje tej różnorodności i cudzej wrażliwości w kontakcie osobistym. Co gorsza nie słucha zupełnie głosów ludzi, którzy chcą dla szkoły dobrze i mają naprawdę dobre a jednocześnie zgodne z prawem oświatowym pomysły. Osobiście nie potrafi nawiązywać jakiejkolwiek relacji, co niestety sugeruje sposób, w jaki przedstawia się w mediach społecznościowych. Może to być szokiem w przypływie szczerości i ludzkiej chęci nawiązania kontaktu z tą osobą lub np. zwrócenia się do niej o pomoc. Pracownikom potrafi odpowiadać bardzo opryskliwie z jakiegoś powodu czując, że ma do tego prawo. To ja Pani powiem, że będąc dyrektorką największej szkoły w Europie powinna Pani wymagać od siebie samej najwięcej. Efekt ma być jeden - jej racja i wizja wyemfazowana w dyskursie publicznej. Kluczowe osoby w tej firmie do kontaktu z pracownikami potrzebują kogoś na kształt mediatora lub osoby z wykształceniem psychologicznym, która wykorzystuje główne założenia NVC niestety często jedynie do pacyfikacji sprzecznych z wizją zarządu opinii i uwag. Grobowa cisza na wielu piątkowych spotkaniach, która od początku pracy mnie dziwiła - teraz nie dziwi mnie wcale. Coś co nie podoba mi się najbardziej? Zamiatanie problemów pod dywan. Uciszanie ich. Zarówno byłych pracowników jak i niezadowolonych rodziców. Niestety strażaczki to prawda i realnie działające osoby w tej firmie. Ktoś mówi o „szkole” źle? Kto zna 10osob, które powiedzą o nich dobrze: najlepiej w mediach. Niesamowite, że tylko ta szkoła walczy tak z systemem i jest przez niego nieustannie atakowana, prawda? Jeśli komunikacja z urzędami, ministerstwem i kuratoriami wygląda tak jak wewnątrz firmy w sytuacji konfliktu, to jest to dla mnie teraz w pełni zrozumiałe. Muszę szczerze przyznać, że żałuję pracy w tej firmie. Dlaczego? Chciałabym żyć nadal wizerunkiem tej szkoły budowanym w mediach społecznościowych bo … byłoby mi po prostu łatwiej. Bardzo korporacyjne w tej firmie jest też pracowanie na sukces kogoś innego poza sobą samym. Mając dziecko na edukacji domowej jestem przerażona tym, że być może wygląda teraz tak większość firm. Do osiągnięć w tego typu firmach nie potrzeba pracowitości, indywidualnego wkładu, zaangażowania - wystarczy umiejętność zupełnego podporządkowania się „guru” - osobom decyzyjnym. A boli to chyba dlatego mocno w przypadku tej szkoły, że rekrutacja sugerowała poszukiwanie osób zupełnie innych. Nie sądzę bym kiedykolwiek powróciła do nauczycielstwa. Ta trauma, której tu doświadczyłam, spychanie osób nauczycielskich na koniec łańcucha komunikacyjnego to było po prostu straszne. W żadnej innej pracy tego nie doświadczyłam. Ta szkoła była ostatnim bastionem normalności i zmiany systemu na lepsze, w jaki wierzyłam. Jeśli nawet to nie było prawdziwe to … po prostu brak mi słów. Chcę żebyście wiedzieli też, że macie kilka osób w swoich strukturach o naprawdę dużym ego, które karmią się nazwami stanowisk jakie dopisują sobie do swoich nazwisk a mówią dosłownie wszystko to co mówicie o nauczycielach w 4 ścianach za zamkniętymi drzwiami. Przemyślcie kierunek, w którym zmierzacie. Idea szkoły jest fantastyczna i serce pęka na milion kawałków jeśli okazałoby się, że to tylko wymyślona przez kogoś fasada, produkt do sprzedania.

Strach się bać

Te komentarze niżej to sama prawda, brakuje tylko informacji o tym, że dyrekcja chmury stosuje metody rodem z sekty, gadanie o ideach w sytuacji gdzie rozstrzygane są sprawy o (usunięte przez administratora) gdzie pracownicy uciekają z firmy, wyrzucanie osób o innych poglądach, grono ludzi wokół dyrekcji zaślepionych ich praniem mózgu, masakra!!!

@Niewartotampracować
@Strach się bać

Potwierdzam, zostałam wyrzucona również za to, że nie czuli ze mną vibe'u i miałam inne propozycje niż chcieli (podczas zwolnienia zostały podane 3 powody zwolnienia, każdy wykluczający się i żaden niezgodny z prawdą).

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Interwent/ka kryzysowy/a w firmie Szkoła w Chmurze Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
Brak dialogu

To miejsce, w którym dużo mówi się o dialogu. Jednak na tym na historia się kończy. NVC nie pełni tu funkcji budowania nowej jakości komunikacji a pacyfikacji drugiej strony dyskusji. Osobiście spaliłbym się ze wstydu zarówno na miejscu dyrekcji jak i założycieli będąc twarzą firmy, która tak traktuje ludzi. Materiał na film dokumentalny.

@Była
@Brak dialogu

Potwierdzam! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że osoby szczycące się tam NVC szefostwo to najbardziej medialne, są najbardziej passive agressive. Natomiast trzecia osoba, dziewczyna, która najbradziej szefostwo supportuje jest mistrzem manipulacji i zwalniania ludzi za plecami, bo najpierw rozmawia z osobami o tym, co im w pracy nie działa, a drugiego dnia ludzie dostawali wypowiedzenia.

Stacjonarna rekrutacja! :(

Dlaczego wymagają przyjazdu do Warszawy na rekrutację będącą pracą w grupach z kilkudziestoma innymi kandydatami na stanowisko? Rekrutacja miała być zdalnie na stanowisko opiekuna rodziców, zaznaczało się to w formularzu rekrutacyjnym! Dodatkowo musieliśmy zrobić kilkanaście zadań rekrutacyjnych + wysyłało się CV. Dlaczego więc po sprawdzeniu umiejętności pisania, komunikacji i researchu, zrobieniu za darmo kilkunastu zadań nie można odbyć rozmowy rekrutacyjnej zdalnie? Przecież nikt z drugiego końca Polski nie przyjedzie w ciemno, nie mając gwarancji dostania pracy, bo zapraszają kilkudziestu kandydatów na pracę w grupach. Nie można porozmawiać zdalnie na rozmowie rekrutacyjnej? Tylko kilkadziesiąt osób na marne musi jechać do Warszawy, żeby nie dostać pracy...ani zwrotów kosztów dojazdu!

@Stacjonarna rekrutacja! :(

Prawie 2 lata temu też byłam na takim spotkaniu rekrutacyjnym na stanowisko opiekuna uczniów i rodziców. Za te kilka godzin uczestnicy otrzymali wynagrodzenie i zwrot kosztów za podróż. Na początku, to spotkanie wywołało u mnie mieszane uczucia. Ale dzięki niemu, poznałam narzędzia, którymi posługuje się na co dzień w pracy. Na takim spotkaniu, jesteś też oceniany - jak radzisz sobie w stresującej sytuacji, czy szybko się uczysz, czy zadajesz pytania itp. To nie jest bezsensowne spotkanie kilkudziesięciu osób:) chociaż, w pierwszej chwili też tak myślałam.

Annie już podziękujemy

@PracodawcaCzar prysł.. miejsce, które było pełne dialogu i wzajemnego wsparcia, zamienia sie teraz w korporacyjny belkot. Osoba zajmująca kluczowe stanowisko kompletnie nie potrafi porozumieć się ze swoimi współpracownikami, na co zarząd wydaje sie być ślepy. Brak zrozumienia i podejmowanie decyzji z dnia na dzień sprawiają , ze osoby zaangażowane cierpią.Ktoś musi wreszcie obudzić sie z tego letargu, bo inaczej wszystko, nad czym pracowano przez lata, pójdzie na marne. Zarządzie , obudźcie się!

Bez znaczenia
@Annie już podziękujemy

Zdecydowanie zgadzam się z powyższym!Osoba z pozornym uśmiechem na twarzy , potrzebująca z każdej strony "asystentów " nie potrafiąca samodzielnie rozmawiać ze swoimi współpracownikami nie powinna zajmować tak ważnego stanowiska . Zdecydowanie można zauważyć że jakiekolwiek negatywne słowo "wypowiedziane" o A.ŚR trafia pod osąd i wiąże się z konsekwencjami...Zespół jest w rozsypce a góra jakby nie zauważała problemu, podrzędny pracownik nie jest ważny ...przyjdzie nowy .

Annie już podziękujemy

Osoba ta kieruje jednym z największych zespołów SwCh. Niestety, dramatem jest to, że góra nie dostrzega, jak działania A.SR ciągną na dno całą instytucję. Wprowadziła reżim i stworzyła szkodliwą atmosferę. Zarządzanie wymaga nie tylko bycia przełożonym, ale także bycia człowiekiem, czego tutaj wyraźnie brakuje. Od kilku miesięcy do komunikacji ze współpracownikami potrzebuje mediatorów,bo jej bezpośrednia komunikacja prowadzi do totalnego braku porozumienia. Osoba ta zwalnia ludzi za odmienne zdanie, inwigiluje pracowników na firmowych kanałach i zbiera na nich "haki" w swoich plikach. Stosuje także naganne procesy wobec pracowników, które mają znamiona (usunięte przez administratora).@Pracodawca

Delta
@Annie już podziękujemy

Jak ma się NVC i wszystkie ,niby ideały' , z którymi tak bardzo obnosi się ta korporacja, bo to nie jest szkoła, to jest korporacja. Pracowałam krótko, bo w bardzo krótkim czasie wyświetliło mi się za dużo czerwonych flag. Po rozmowie kwalifikacyjnej innej niż wszystkie, po leśnym szkoleniu wdrażającym i integracji, ta firma była dla mnie chyba największym rozczarowaniem zawodowym w życiu...Z całego serca NIE POLECAM! PR mają cudowny ,niestety nic poza tym, przykro...

Stokrotka

Zwalniają ludzi najbardziej zaangażowanych i pracowitych. Potrzebują wyznawców ślepo realizujących ich cele. Nawet jeśli te cele przekraczają granice dobrego smaku i rozsądku. (usunięte przez administratora) w szkole na porządku dziennym. Na nauczycieli szuka się haków a zamiast możliwości poprawy dostaje się wypowiedzenie w środku dnia.

Chmurek

Pracuję w Chmurze ponad rok. To co się dzieje to sytuacja do opisania w prasie i do Uwagi. Miejsce dla dzieci w porządku … dla innych, szczególnie z zespołu edukacyjnego (nauczycieli, liderów) to totalny zjazd po równi pochyłej. Gdzie jest założyciel szkoły, który tak deklarował dialog? Gdzie podziały się idee prezentowane na festiwalach, webinariach? (usunięte przez administratora) na każdym kroku od końcówki wakacji nasila się z każdym miesiącem. Inwigilacja rozmów. Wtyki w każdym zespole. „Strażaczki” gaszące pożary na Facebookach i innych portalach. Ktoś powie o Chmurze źle? BJ biegnie do zespołu marketingu i robi burzę mózgów: kto może mówić o nas coś dobrego w mediach. Hipokryzja taka, że po prostu niedobrze się robi. Pani dyrektor kręcąca o sobie filmiki na portale społecznościowe w rzeczywistości jest osobą zupełnie pozbawioną skrupułów i podstawowych umiejętności rozumienia drugiego człowieka. Sposób w jaki odzywa się na publicznym komunikatorze do ludzi z pracy jest … poniżej krytyki. Ludzie najbardziej utalentowani i pracowici mają w tej firmie jakieś dziwne problemy lub znikają po cichu. Za to co firma mówi po ich odejściu założyłbym pozew zbiorowy. Ludzie zarządzający zespołami czują się ewidentnie bezkarni. Team „liderki” to zazwyczaj osoby zupełnie bez doświadczenia w zakresie zarządzania ludźmi nie znające się jej tylko na kodeksie pracy ale też prawie oświatowym. Ktoś miał wizję ale był to ktos mało otwarty na słuchanie ludzi, którzy znają się lepiej na realizacja tego pomysłu niż on sam. Nie dziwi mnie ciąg dram tej firmy z kuratoriami i urzędami. To wydmuszka, która w środku nie ma niczego co prezentuje na zewnątrz. Dodatkowo, wynagrodzenie to żart. 4500 to w tej firmie max za egzaminowanie. W pakiecie macie robić za call center. Plusy? Praca zdalna. Sam pomysł takiej szkoły dla młodych - trafiony. Szkoda żeby 30 tys dzieciaków zostało bez niczego jak to wszystko rypnie.

Nie polecam

Ciekawa alternatywa dla uczniów. Daje dużo możliwości. Jednocześnie jest to najgorszy pracodawca z jakim miałam okazję współpracować. Podejście do pracownika rodem z korporacji z lat 90. lub gorzej. Niska płaca, zero struktury, mnóstwo obowiązków, które nie są częścią stanowiska. Osoba zarządzająca jednym z największych zespołów (wspomniana poniżej Anna Ś R) jest zupełnie niekompetentna i posiada praktycznie zerowe zdolności komunikacyjne. Na porządku dziennym jest sianie terroru i grożenie rozwiązaniem umowy, jeżeli podwładny chociażby zasugeruje, że może warto rozważyć inne opcje niż te które ta Pani narzuca. (usunięte przez administratora) pracownika to jej ulubiony i jedyny model współpracy, ale wydaje się, że zarządowi Szkoły w Chmurze to pasuje. Przykre, ponieważ tak dużo mówi się o komunikacji bez przemocy w tej instytucji… Warto, żeby jakies organy regulujące prawa pracowników w końcu zainteresowały się tą organizacją, bo naprawdę w dzisiejszych czasach rzadko spotyka się z takim traktowaniem przez pracodawcę. A szkoda bo fajna idea.

Dominika

Składanie aplikacji polecam każdemu, kto lubi nieprofesjonalne, niepoważne i lekceważące podejście do kandydata. Swego czasu starałam się o pracę w Szkole w chmurze. Złożyłam CV i szybko otrzymałam zaproszenie na uzupełnienie aplikacji. Po około 3 tygodniach, wieczorem, zadzwoniono do mnie z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną z osobą, której miałam podlegać. Sama rozmowa przebiegała bardzo sympatycznie i dowiedziałam się, jakie zadania będą na mnie czekać. Dodatkowym atutem był elastyczny czas pracy i tryb zdalny. Niestety okazało się na koniec rozmowy, że proponowane wynagrodzenie jest, wg mnie, skandalicznie niskie (mimo że o moich oczekiwaniach była mowa podczas uzupełnienia aplikacji) i poinformowano mnie, że więcej mogę oczekiwać dopiero po zakończeniu okresu próbnego i odpowiednich wynikach. Rozumiem to i uważam za zupełnie normalne, jednak odpowiedzialność i obowiązki przewidziane na stanowisku koordynatora oraz doświadczenie i wkład kandydata powinny być uczciwie wynagradzane od samego początku. Po kolejnych 3 tygodniach otrzymałam informację, że @Pracodawca chce nawiązać ze mną współpracę i proponuje wyższe wynagrodzenie. Zgodziłam się i ucieszyłam. Poinformowałam o konieczności złożenia wypowiedzenia przed końcem listopada, Pani zapewniła mnie, że rozpoczyna stosowne kroki, żebym mogła dołączyć do zespołu od 1 lutego. Złożyłam wypowiedzenie i... kilka dni później otrzymałam telefon, że Pani "się trochę pospieszyła" i "przerzuca się argumentami z członkiem zarządu", który chce przeprowadzić ze mną dodatkową rozmowę rekrutacyjną. I że "nie powinnam się martwić, bo ona chce ze mną współpracować". Zero konkretów, o co dokładnie chodzi, nic. Pozostawiono mnie bez informacji, bez poczucia bezpieczeństwa (brak stabilizacji, niepewność pracy), bez przepraszam. Na rozmowę poszłam, choć wiedziałam, że z szacunku do siebie nigdy nie będę współpracować z osobami, którym tak łatwo przychodzi takie traktowanie innych. Okazało się, że struktura, w ramach której miałam pracować, jest w totalnej "przebudowie", że osób do koordynacji jest znacznie więcej (zakładam, że to efekt wywalczonego wyższego wynagrodzenia)... Osoba z zarządu szkoły przekazała mi znacznie więcej informacji na temat stanowiska, niż dowiedziałam się pierwotnie. Zadano dodatkowe pytania, porozmawialiśmy... Na koniec usłyszałam, że kolejnym etapem jest ponowna narada i w ciągu tygodnia otrzymam odpowiedź, czy zostałam przyjęta, czy nie. Od tamtej pory minęły 3 tygodnie i nikt nawet do mnie nie zadzwonił. Pomijam w tej historii problemy z dodzwonieniem się, nieprzesłane linki do rozmów (dopiero po mojej interwencji), niepełne wiadomości bez kodów dostępu do spotkań... Dobrze, że nie była to moja jedyna tocząca się rekrutacja i dostałam inną pracę. Bardzo współczuję każdemu, kogo (usunięte przez administratora) ci ludzie i kto został przez nich na lodzie. Szkoda, że dopiero po fakcie dowiedziałam się o złej sławie krążącej o @Pracodawca wśród moich znajomych. Mam nadzieję, że moja opinia, mój przykład pomoże innym w decyzji, gdy pojawią się pierwsze "red flagi" i nikt nie pozwoli się w ten sposób tratować. Zabawne (choć nie dziwne), że ankieta satysfakcji i oceny jest wysyłana po rozmowie uzupełniającej aplikację, a nie po zakończeniu rekrutacji.

Belfer
@Dominika

Miałem niemalże identyczną sytuację. Też twierdzono, że sprawa pewna, że śmiało mogę rezygnować z dotychczasowej pracy, że czekam już tylko ma umowę... potem milczenie, nieodbieranie moich telefonów, a finalnie odmowa! Bez przeprosin, wyjaśnień, a wręcz z pretensjami, że aplikowalem, bo "na to stanowisko mają osób aż za dużo". Żałuję że nie nagrywalem rozmów, aby wykazać jak sobie sami zaprzeczali.

bułka
@Dominika

Pracowałam w tej korporacji jakiś czas. I nie dziwi mnie wasza sytuacja... Widziałam i słyszałam co nie co, co się dzieje na różnych działach i odnoszę wrażenie, że cały czas działają tam po omacku. Robią z siebie "Chmurkową" empatyczną społeczność, a to zwykła fasada, nic więcej. Wybierają niekompetentne osoby na wysokie stanowiska, które nie potrafią zarządzać ludźmi i później jest zamieszanie i totalny brak profesjonalizmu (a to wszystko z uśmiechem na twarzy). Cieszcie się, że tam nie pracujecie.

Nauczyciel
@Belfer

U mnie po wysłanym cv przyszedł po jakimś czasie SMS żebym to ja skontaktował się w sprawie pracy. Oczywiście widząc ich profesjonalizm w sposobie prowadzenia rekrutacji dałem sobie spokój. Ktoś młody na początku drogi nauczyciela niech się rekrutuje. Ja z doświadczeniem nie mam czasu na dziecinade... Nikt nigdy mnie tak nie poirytowal. Nigdy nie zdarzyło się żeby pracodawca szukający pracownika wysłał SMS po tygodniach bym to ja się odezwał... Czuję że tam jest niezły bajzel. Później obserwując działania tej szkoły urltwierdzilem się że słusznie dałem sobie spokój. Widać że szkoła z parciem na wyciąganie państwowej kasy, a pandemia dała im rozwinąć skrzydła... Czuję że długo nie pociągną w takim stanie... No ale co zarząd zarobi to ich..ktos miał lebska głowę do zrobienia biznesu. Tego nie można odmówić. Generalnie nauczyciele szukajcie pracy w szkołach normalnych gdzie macie umowę, bezpieczeństwo zatrudnienia itd. Ta szkoła to takie nowoczesne korpo.. Widać muszą mieć przemiał bo wiecznie oferty pracy... To nie świadczy dobrze o firmie.

do Belfer
@Belfer

Takie akcje są niedopuszczalne i powinny spotykać się ze skutkami prawnymi. Mogą Państwo (i powinni) dochodzić swoich praw z art. 23. KC. Ci nieodpowiedzialni ludzie uczą nasze dzieci! Z całą pewnością wielu przypadkach przysługuje Państwu roszczenie odszkodowanie. Polecam konsultację prawną z dobrym prawnikiem. W przypadkach złej sytuacji finansowej (a nawet i nie tylko) można skorzystać z bezpłatnej porady prawnej w Urzędach Miasta. Prawo przewiduje również instytucję pozwu zbiorowego, co znacznie ogranicza koszty procesu - które w przypadku spraw z zakresu prawa pracy nie są wysokie i oczywiście zwrotne po wygranym procesie. Polecam walczyć o swoje prawa. Sytuacje, które Państwo opisują są szczególnie krytyczne ze względu na podmiot, którym jest "placówka" edukacyjna...

zawiedziona
@bułka

Zgadzam się z Tobą, obserwuję tę samą sytuację od kilku miesięcy i niestety dzieje się źle. Panuje ogromny chaos, ludziom mydli się oczy, brakuje konkretnych rozmów, a człowiek odbija się od ściany próbując coś załatwić. Nowa przełożona od kilku miesięcy kompletnie nie radzi sobie z zarządzaniem swoim zespołem, a w ostatnim czasie inwigilacja jest totalna. Nasz zespół jest przerażony.

zawiedziona

Kilka miesięcy temu, gdy pytano mnie o pracę tutaj, entuzjastycznie odpowiadałam, że jest cudownie. Niestety, z biegiem czasu chmura zamienia się w korporacyjnego giganta. Osoby na kierowniczych stanowiskach nie mają empatii, a nawet potrzebują asystentów do komunikacji z pracownikami. Co to o nich mówi? Dziwne sprawy są tuszowane, zespoły drżą i boją się swobodnej rozmowy ze względu na inwigilację. Założycielu tej szkoły, gdzie jesteś?!

Nadia

Witam! Mam rozmowę na stanowisko Opiekuna rodziców i dzieci, może ktoś coś przybliży?

Nauczyciel specjalista

Ostrzegam nauczycieli, szkoła w chmurze nie opłaca faktur na czas. Trzeba czekać półtora miesiąca na opłacenie faktury za zajęcia i to po nękaniu ich mailami i telefonami. To sztuczny twór zatrudniający przypadkowych ludzi, nie ma nic wspólnego z profesjonalnym kształceniem czy obsługa pracownika. Popełniają masę błędów.

xyz

To korporacyjne sanktuarium, w którym jednostka ludzka uchodzi jedynie za marginalne ogniwo w sprawnie funkcjonującym mechanizmie finansowym. Priorytetem są cyferki na ekranie komputera, zdecydowanie bardziej niż potrzeby i aspiracje pracowników. Nie ważne, jakie stanowisko zajmujesz - dla nich wszyscy są równie bezwartościowi. Oczywiście, są tam zespoły, gdzie panuje spokój, a ludzie pracują w miłej atmosferze ale to tak jakby znaleźć rajski zakątek na pustyni. Niestety, są też zespoły, gdzie (usunięte przez administratora) ma się świetnie (tak, zespoły, w liczbie mnogiej)... Trudno się dziwić, skoro selekcja kadrowa wybierając liderów/koordynatorów jak zwał tak zwał, wydaje się opierać na kryteriach, które w większości przypadków nie gwarantują umiejętności skutecznego zarządzania zespołem. W kontekście nauczycieli, sytuacja jawi się równie niepokojąco. Zatrudniani w kwietniu na hura żeby wyrobić się z egzaminami, żeby w czerwcu ich "ładnie" pożegnać (można poczytać w gazecie "W", sporo prawdy jest w tym co wtedy pisali). Zastanawiam się, czy będzie powtórka z rozrywki i czy w czerwcu znowu zrobią czystkę?(teraz potrzebują nauczycieli na matury, a po maturach...). I jeszcze to ich słynne NVC, jednak można obrzydzić tak ciekawą metodę komunikacji... NVC i korpo, wyobrażacie to sobie? Jakikolwiek będziecie mieli problem itp., to usłyszycie (moje ulubione xD) "słyszę cię..." i to by było na tyle, to jest chyba ich ulubione słowo/a roku, a raczej dekady, bo powtarzają to jak zdartą płytę i tyle wiesz, że oni cię słyszą...ale czy coś więcej, czy ci pomogą, odpowiedzą na pytanie/problem? Odp. wam od razu - Nie. Podsumowując, pracy tam raczej nie polecam. Lepiej spędzić czas na czymś bardziej wartościowym, na przykład na oglądaniu rosnącej trawy. Ostateczna decyzja pozostaje jednak w gestii potencjalnych kandydatów, którzy mogą zdecydować, czy chcą podpisać umowę z korporacyjnym molochem, który jak dotąd, raczej nie zdobył sobie szczególnej estymy...

Były egzaminator

Dziwne traktowanie pracownika w tej placówce. Na początek chwalą, że jest się dobrym egzaminatorem, a za jakiś czas wysyłają wypowiedzenie bez jakiejkolwiek rozmowy z dnia na dzień :) Nic dziwnego, że jest tutaj wiele negatywnych opinii :) Nie polecam.

Monika M.
@Były egzaminator

Możesz wytłumaczyć, na czym dokładnie polega praca egzaminatora? Rozumiem ,ze 40 h tygodniowo to nie tylko siedzenie ,,na kamerce"...? Jak to wygląda w praktyce? Ile h spędza się przed kamerą, ile czasu na np.sprawdzaniu prac uczniowskich? Będę wdzięczna za wszelkie informacje:)

Konstatnty

Obiecuje gruszki na wierzbie, pani rekruterka jakby za karę tam była. Nie fajna atmosfera

Proces rekrutacji

Cóż dla uczniów super. Dla kandydatów według mnie instytucja nie jest zorganizowana i nie ma dla nich szacunku. Sami jednak możecie obiektywnie to ocenić. Złożyłem aplikację poprzez formularz na stronie, w którym widnieje informacja, że SzwCh kontaktuje się w ciągu kilku dni, wyłącznie z wybranymi kandydatami (co zresztą rozumiem i szanuję). Swoją aplikację wysłałem w formie WideoCV na platformie (usunięte przez administratora) aby widzieć, czy rekruter otworzył moje zgłoszenie — nikt nie zrobił tego w ciągu następnego miesiąca. Wybór kandydatów w SzwCh raczej nie odbywa się na podstawie imienia i nazwiska, zatem nikt nie zapoznał się z moją aplikacją. Wysłałem maila z prośbą o wyjaśnienie. Kolejny miesiąc później otrzymałem podpisanego dwa razy maila zwrotnego ze skopiowaną klauzulą o kontakcie z wybranymi kandydatami — moja aplikacja nadal nie została otwarta. Odpowiedziałem więc na maila i wystosowałem pismo, ponawiając pytanie, na które jednak do tej pory nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Zadzwoniłem na infolinię dwukrotnie i otrzymałem od konsultantów informację, że przekażą moje zgłoszenie do działu rekrutacji, który wystawi mi feedback. Niestety Szkoła w Chmurze otwarcie mówiąc, (usunięte przez administratora) mnie, ponieważ po następnych dwóch miesiącach gdy złożyłem wizytę w sekretariacie osoba zupełnie nieznająca sprawy oraz (prawdopodobnie) jakaś liderka, w biegu przekazały mi informację, że nie mają obowiązku udzielać feedbacku, ponieważ są dużą organizacją (co oczywiście jest bzdurą, ponieważ zarówno mój obecny pracodawca Google jak i poprzedni — Canal+ po każdym assessment'cie wystawiali feedback). Naturalnie rozumiem, że każda firma ma swoje procedury a w mniejszych olewanie kandydatów to norma, ale po co w takim wypadku zapewniają (jak widzę nie tylko mnie), że informacja zwrotna zostanie wysłana? W dalszej dyskusji rozmówcy dodali, że pomimo mojej prośby i wniosku nadal nie udzielą mi informacji czy moja aplikacja została odrzucona, czy nie, ponieważ nie mają takiego obowiązku. Pytanie o powód wprowadzania w błąd na infolinii pozostawili bez odpowiedzi. Podsumowując serdecznie i z całego serca odradzam wszystkim, którzy myślą o aplikowaniu tam. Czytając opinie, naprawdę cieszę się, że nie podjąłem współpracy. Ponadto Szkoła w Chmurze ma problemy finansowe i nie jest stałym miejscem zatrudnienia, podejście do kandydatów (a z tego co czytam także do pracowników) i organizacja są skrajnie nie profesjonalne, nie ma po co psuć sobie nerwów :)

CiasteczzkowyPotwór
@Proces rekrutacji

Może nie byłeś na tyle dobry aby do Ciebie się odezwali? Albo zrezygnowano z rekrutacji na to stanowisko? Brałem udział w rekrutacji w tamtym tygodniu i po złożeniu CV odpowiedz zaproszeniem na spotkanie była na kolejny dzień.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Pracownik123

15.01.2024 02:01

Pracownik123ikona wywiad

Chcę podzielić się moją historią pracy w zespole Kształcenia Specjalnego Szkoły w Chmurze.

Pracownik123ikona wywiad

Pracowałam na stanowisku opiekuna do rodziców i uczniów ze specjalnymi potrzebami. Na co dzień odpisywałam na wiadomości mailowe i zapytania kierowane do nas poprzez Facebooka oraz odbierałam telefony od rodziców i współpracowników.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Pracownik123ikona wywiad

Tak, miałam możliwość pracy zdalnej. Był to jeden z niewielu plusów pracy w tej firmie.

Pracownik123ikona wywiad

Zrezygnowałam sama z dalszej współpracy. Na decyzję o złożeniu wypowiedzenia wpłynął mail od rodzica, który z powodu opóźnień szkoły w dokumentacji IPET, sam musiał ponosić koszty zajęć dziecka ze specjalistami i nie mógł liczyć na zwrot pieniędzy z funduszu państwowego, dopóki nie otrzyma niezbędnych dokumentów. To nie był jedyny taki mail, z którym się spotkałam podczas tej pracy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Pracownik123ikona wywiad

Wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 23,50 zł netto. Wyżsi rangą pracownicy dostają 30 zł netto za godzinę pracy.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Pracownik123ikona wywiad

Pracowałam w tej firmie nieco ponad dwa miesiące.

Pracownik123ikona wywiad

Miałam okazję pracować z ludźmi pełnymi pasji i zaangażować się we wspaniały projekt, pomagający wielu rodzinom. Kolejne pozytywne aspekty współpracy z tą firmą to możliwość pracy zdalnej i elastyczne godziny pracy.

Pracownik123ikona wywiad

Wypowiem się tylko o zespole Kształcenia Specjalnego Szkoły w Chmurze. Jako negatywne aspekty pracy w tej firmie mogę wskazać brak otwartej komunikacji, brak jasnych i klarownych procedur oraz przemęczenie moich współpracowników, spowodowane zbyt dużą ilością pracy i za małą liczbą pracowników. Wiem, że członkowie innych zespołów mają bardzo dobrą atmosferę w pracy i bardziej poukładane procedury.

Pracownik123ikona wywiad

Możliwe są awanse, zwłaszcza jeśli ktoś ma dłuższy staż współpracy. Ja nie byłam zainteresowana tym tematem.

Pracownik123ikona wywiad

Odbyłam szkolenie wdrożeniowe, poza nim nie brałam udziału w żadnych szkoleniach. Podczas mojej rezygnacji z dalszej współpracy słyszałam, że firma ma zamiar wprowadzić zmiany w organizacji i planować więcej szkoleń.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Pracownik123ikona wywiad

Chętnie wzięłabym udział w szkoleniu dotyczącym tematyki dbania o zdrowie psychiczne czy empatycznego słuchania. Na moim stanowisku powinna też być możliwość korzystania z superwizji i omówienia trudnych przypadków rozmów. Myślę, że przydałyby się regularne szkolenia dla całego zespołu Kształcenia Specjalnego z zakresu prawa oświatowego i zmian dotyczących tego obszaru szkolnictwa.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Pracownik123ikona wywiad

Atmosfera pomiędzy pracownikami firmy wydawała mi się sztucznie pozytywna. Brakowało mi otwartej komunikacji.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Pracownik123ikona wywiad

Atmosferę pomiędzy pracownikami a kadrą zarządzającą oceniam bardzo dobrze. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach mają w sobie mnóstwo pasji, chcą dbać o pracowników, jednak w moim odczuciu brakuje im wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania zespołem.

Pracownik123ikona wywiad

W moim odczuciu narzekanie czy negatywne informacje zwrotne są w firmie źle odbierane, co blokuje drogę do otwartej komunikacji. Dodatkowo zbyt niskie wynagrodzenie wpływa na atmosferę niekorzystnie.

Pracownik123ikona wywiad

Pracodawca wywiązywał się z ustalonych warunków współpracy, zaskoczył mnie jednak niejasnym zapiskiem w umowie na temat zwrotu sprzętu firmowego. Dopytałam o tę kwestię i okazało się, że pracownik otrzymuje sprzęt na koszt firmy, jednak zwrot jest na koszt pracownika. Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim.

Pracownik123ikona wywiad

Zdecydowanie sugerowałabym organizację szkoleń z zarządzania dla osób na stanowiskach kierowniczych. Można by również poszerzyć zakres obowiązków jednego z szeregowych pracowników o zbieranie próśb, zarzutów i opisu trudnych sytuacji w firmie. Tak by można było jednej osobie wewnątrz firmy wytłumaczyć, co się wydarzyło czy zakomunikować swoje potrzeby. Proponowałabym również szkolenie dla pracowników Szkoły w Chmurze o tematyce work-life balance. W firmie pracuje wiele osób pełnych pasji, z poczuciem misji, przez co często osoby te zapominają, że mają prawo odpocząć od pracy. Zdarzało się, że spotkania zespołowe odbywały się w weekendy lub w dzień roboczy po godzinie 22. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.

szerokim łukiem

rekruterka zadała pytanie "wymień mi swoich 5 TALENTÓW" a gdy odpowiedziałem, że mogę wymienic 5 umiejętnośći lub cech osobowości ponieważ z talentem człowiek się rodzi i raczej nikt nie ma ich aż pięciu, pani się skrzywiła i oburzyła jakbym zepsuł jej cały plan

@szerokim łukiem

Starsze dziwią mnie tego pytania na rozmowach rekrutacyjnych… czemu mają służyć? Jaki jest ich cel? Akurat od takiego miejsca jak Szkoła w Chmurze spodziewałabym się raczej ciekawej rozmowy niż przepytywaniu z talentów, zalet, wad itp…

Zostaw merytoryczną opinię o Szkoła w Chmurze Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Szkoła w Chmurze Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Szkoła w Chmurze Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 67.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Szkoła w Chmurze Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 7 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Szkoła w Chmurze Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Szkoła w Chmurze Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Szkoła w Chmurze Sp. z o.o.