Opinie o Camaieu Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Camaieu Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Camaieu Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Camaieu Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Wypowiedzenie

Dziewczyny patrzcie jakie wypowiedzenie podpisujecie... Jeżeli tym co skracaja wypowiedzenia z 3 miesięcy do 1 miesiąca bo widzę takie tu komentarze...I podpiszecie za porozumieniem stron to nie należy Wam się odszkodowanie za dwa dodatkowe miesiące wypowiedzenia tylko wypłaca Wam właśnie za jeden. "bo się tak jakby na to godzicie".... P. S. Jakie macie treści? Jestem ciekawa co to będzie... Przykre jest to co się dzieje i jak tu koleżanki piszą ta kompletna cisza to wstyd...

Camaju

Część dziewczyny ! I co wiadomo coś ? Pisała góra co odnośnie dalej ? Czy dalej nas będą zwodzić ?

Cisza
@Camaju

Nic nie wiadomo. Cisza totalna. Zwodzenie cały czas jak tylko padają pytania. Dowiemy się pewnie czegokolwiek jak przyjdą wypłaty w maju. Zachowanie firmy skandaliczne. Wstydzcie się.

Zycie
@Cisza

Polecam szukać już nowej pracy - dużo rekrutacji jest prowadzonych online. Nie trzeba robić medycyny pracy - wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego (Na czas epidemii). Tutaj wiadomo że nic już nie będzie a i na jakieś docenienie nie ma co liczyć, wręcz przeciwnie

Palpu

Hej, jak sprawa na Śląsku wygląda?? Ja dopiero całkiem niedawno dowiedziałam że Camaieu się zamyka :( kierowniczka nic wcześniej nam nie powiedziala.Wiadomo które sklepy zamykają się jako pierwsze??

@Palpu

Dziwne ze wam nic nie mowia ! Jak mozna Tak traktowac personel !

Ej
@Palpu

Porażka!! Jak tak można. Znieczulica...

Lidia

A czy ktoś na poludniu dostał juz wypowiedzenie??

Sprzedawca

Miła rozmowa, bez dziwnych pytań, wspominam całkiem sympatycznie

Dlaczego Camaieu? Czy kupuje pani w Camaieu, jeśli tak, to w którym ze sklepów? Ile chce pani zarabiać?

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Czy któraś z dziewczyn dostała już wypowiedzenia jeśli zamykam się sklep w Czerwcu ?

Me

Niestety nie... jestem w tej samej sytuacji. Wypowiedzenia teraz dostaną dziewczyny z maja.

Yyy

Tak, Szczecin !

@Me

No bo właśnie zastanawiam się czy nie powinniśmy już dostać skoro 3 miesiące wypowiedzenia mam na umowie

Hello

Nie bo skracają do 1 msc.

Maja
@Hello

A co podali jako powód skrócenia czasu wypowiedzenia?

Hello
@Maja

Likwidacja stanowiska pracy.

@Hello

Ale rozumiem że za porozumieniem stron tak ?

A ile sklepow zostaje po zamkniecie Szczecina?

Misia
@1234

@1234 żadne, z końcem czerwca miał być miał być KOMPLETNY koniec tego pier#olnika :)

@Misia

Ja pracowalam kiedy otwierali sklepy w Polsce i wtedy bylo fajnie ....

Poinformowana

Drogie koleżanki. Z tego co mam bezpośrednie informacje to żadne sklepy w Polsce już się nie otworzą , nawet po uwolnieniu obostrzeń. Nie liczcie już na nic.

KkKaAa

Ale jak to ???

Szał
@Poinformowana

No nie :( tego sie spodziewałam, że niedługo będziemy pakować rzeczy :( a chciałam jeszcze zakupy zrobić :p

Cama
@Szał

Ja tak samo :( może otworzą kasy dla pracowników ?

@Poinformowana

Mysle ze taka duza firma , by tak nie zrobila…. :(

Irys
@Poinformowana

Myślicie, że wszystkie sklepy zostaną zamknięte z końcem maja???

Lollll

Wszędzie wychodzą z tego co wiadomo, po prostu marka się kończy i tyle.

@Lollll

Haha cenzura w Camaieu nawet na odchodnym... usuwanie komentarzy najważniejsze

I wszędzie się zamykają poza Francją i Beneluksem.. takich ambitnych i zaradnych zarzadcow miałyśmy dziewczyny bez pojęcia o handlu(usunięte przez administratora)

Wiesz wstyd coś takiego pisać, gdyby nie pracownicy to już dawno ten (usunięte przez administratora) by piekło pochłonęło... piszesz bardziej pracowite... ile razy jedna dziewczyna była na zmianie po 12h? Brak ludzi do pracy, ucinane struktury, a pracy coraz więcej... do tego wyimaginowane pojęcie o handlu regionalnego. Góra tak rządziła, że kasa z Francji się rozeszła w błyskawicznym tempie. Teraz najlepiej spychologie zrobić, bo regionalny prędzej by umarł niż się przyznał do błędu... Ale karma zawsze wraca...

Camillo N00b
@11

Poziom zaangażowanej pracownicy Camaieu. Nawet trolllować się dajesz. Gdzie tu mowa o szanowaniu się jako pracownika. Tylko wasza mentalność pozwalała na ten stanz który tak długo trwał. Ja odeszłam po pół roku i znalazłam dużo lepszą pracę. A reszta dalej latała i żaliła na swój ciężki los jednocześnie pokazując, że ich wymogi mają pokrycie i działają. ;)

aaa1

Sraty pierdaty.. I tak cud że ten badziew tak długo trwał tylko dzięki sprzedawcom w sklepach

Camjka
@11

Dużo regionalnych w tej firmie przeżyłam, ale takiego mistrza jak ten z którego robi się salami nie miałam . Powinien pracować na środkach czyszczących jako mr proper., tylko uroda nie ta:)

@Camillo N00b

Odeszłaś, a jednak zagladasz na portal, to żałosne, skoro masz inną wspaniałą pracę, w co osobiście wątpię, pewnie nie przedłużyli Ci umowy... I teraz z żalu się pastwisz... Wiesz Twoją opinię o kant tyłka można rozbić, jest ona zbędna i nikomu niepotrzebna tak samo jak Ty, ale to już pewnie wiesz.

Nikita

Czy ktoś już dostał wypłatę????

Ja jeszcze nie...

Xyz
@Nikita

Niestety nie. Wszyscy czekają.... każdy chce w końcu opłacić rachunki. Okaże się do 18:00 czy dziś dostaniemy.

@Xyz

Faktycznie a rachunki nie poczekają. Nie wiem co myśleć...

Abc
@Lollll

Robią z nas idiotki! Czlowiek tyle lat się poświęcał tej firmie, robił tabelki, raporty i zaprzątał sobie głowę co więcej może zrobić aby bylo jeszcze lepiej a tu nawet wypłaty nie ma na czas.. ta firma udowadnia, ze jest warta tyle co te ciuchy, ktore sprzedaje, czyli nic.

Lalka
@Abc

Zgadzam się.. Pokazują na sam koniec prawdziwa twarz jak traktują ludzi....

Zielona

Jest wypłata

Mnb
@Zielona

Zobaczymy jaka przyjdzie za miesiąc. Zero informacji od pracodawcy jak będzie wyglądała sytuacja z wypłatami ! Przez tyle czasu nie mogą ustalić planu? Wstyd !!! Jak tak można?

No ale jak to ?
@Mnb

No właśnie, zamiast coś konkretnego napisać. Mam znajome z innych sieciowek to one odrazu wiedziały co mają robić i że wypłaty mają zagwarantowane a u nas ? Grają na zwłoke. Im to na rękę. Nic, jeśli postopią niewłaściwie i nie fair wobec nad to myślę ze grupowy pozew

Tak to
@No ale jak to ?

Grupowy pozew!!!! PIP !!! Tyle lat w pracy i odejść bez niczego? Nie damy się dziewczyny! Trzeba reagować i nie bać się bo prawo stoi po naszej stronie.

Kamil nooo
@Zielona

Przecież mówiłem Wam ze będzie wypłata. Po restrykcjach cisniemy dalej ze sprzedażą !!! Porządek musi być !

No to tak
@Tak to

Właśnie ! Bo jak już zagraniczna sieciowa to myślą że nic im nie zrobimy. Nie możemy się bać, wręcz odwrotnie !

Fatma
@No to tak

Pewnie dziewczyny! Mamy swoje prawa. Łączymy siły. Przez koronawirusa firma przecież nie podjęła decyzji o zamknięciu sklepów w PL. Jest o co walczyć!

Kamila
@Fatma

Jak można taka skargę zgłosić?

@Kamila

Do PIP ???

Lala
@Kamil nooo

Kamilu. Jakich restrykcjach? Ruszysz ze sprzedażą sam. I nie wiem kto Ci pomoże! Twoje zarypiste sprzatanko w salonach na wizycie nawet nie było w stanie pokonać koronawirusa? :) yyyyyy... Doprecyzuj swoją odpowiedź dziewczyna odnośnie wypłat. Bo tak nie wygląda odpowiedź rzetelnego regionalnego. To że Twoja kasa się zgadza to nie znaczy że według Ciebie zwykły sprzedawca nie ma prawa otrzymać kontretnej odpowiedzi. Co to w ogóle za odpowiedź regionalnego: "mówiłem wam że będzie wypłata" Odpowiedz regionalnego to: " Kochani, robię wszystko byście wypłatę mieli na czas" A Ty jak zwykle z pretensja. Jesteś roszczeniowy czy jak? Karma wraca!

Likwidują sklepy, na Szczecinie są 3 i wszystkie będą zamykane, więc urlop bezpłatny nie ma sensu bo nie będzie do czego wracać. Wszystkie dostałyśmy wypowiedzenia. Ponoć Francja wycofuje się z Polskiego rynku.

Jazda
@11

Przecież to było oczywiste od stycznia. Natomiast wypowiedzenia miały być później... nawet nie wiadomo co z pieniędzmi

Ezg
@11

To bardzo ciekawe. W Szczecinie zamykają sklepy w późniejszym terminie a juz macie wypowiedzenia?? Jak to możliwe? Ekipy z maja i czerwca jeszcze nie dostały wypowiedzen (tylko kwiecien) a Wy tak??

@Ezg

Mnie o to nie pytaj, nie wiem... pisze jak jest. Wiesz kto ma wypowiedzenie przed ogłoszeniem upadłość ten ma odprawę.

Ezg
@11

Czyli Twoim zdaniem 3/4 ekip nie otrzyma odpraw (mimo wieloletniej pracy) a ten kto dostal juz wypowiedzenie podpisane dostanie odprawę? No sorry. Ogłoszenie upadłości to nie taka prosta sprawa, trwa miesiącami, firma musi mieć olbrzymie długi i udowodnić to.

@Ezg

Masz rację, że firma musi udowodnić że jest niewypłacalna, ale dla nich to nic trudnego. Pracujesz w tej firmie wiesz co potrafi i jakich metod używa... zaczyna się od braku wypłaty w terminie... Wiesz każda wie swoje, a to co pisze nie robie tego złośliwie, wystarczy poczytać jak to wygląda od strony prawnej.

Qwerty
@11

Ale jak może zacząć się od braku wypłat w terminie skoro dopiero dziś odwalili taką kaszanę a pracuje 6 lat i zawsze była na czas. Żeby takie coś miało sens to powinni przez dłuższy czas mieć problem z wypłata a myślę że to nie jest konkretny powód do upadłości, co myślicie ?

Tatarka
@Qwerty

Sytuacja firmy od ponad pół roku jest nieciekawa na co wskazują zamknięcia nie tylko w Polsce kto ma wiedzieć ten wie z resztą. A ta sytuacja z epidemia generuje na pewno bardzo duże straty. Nie wiem czy mieli zaplecze finansowe wystarczające na przetrwanie, obserwując działanie tej firmy- raczej wątpię. Nie wierzę że jest problem z jakimś bankiem. Sorki - przelewy w ostatnich miesiącach były dużo wcześniej niz 10 tego (jak dawniej). Nigdy nie było takiej sytuacji i według mnie wszystkiego można się spodziewać . To będzie straszny rok dla handlu i nie wiadomo czy nie ostatni na rzecz zakupów w Internecie

Qwerty
@Tatarka

No też racja. Ale niestety człowiek po fakcie będzie pluł sobie w gębę, bo a to witryna się przejmował, a to tt nie takie a Oni tak się odwdzięczają. Nie warte były tego nerwy...

@11

... Najwięcej zwolnień szykuje firma Camaieu Polska, marka odzieżowa, która planuje zwolnić 141 pracowników w Polsce, w tym czterech z terenu Katowic. Zwolnienia mają być przeprowadzone od kwietnia do grudnia 2020 roku.

@1234

Któraś tu już pisała o tym że w dzienniku zachodnim o tym piszą. Oni już to do urzędów zgłosili a my nadal nie wiemy na czym stoimy

Lala
@11

Hahahahahah Jak dobrze ze juz tam nie pracuje. A zatrudniła mnie firma mimo całych obostrzeń ???? są jednak ludzie na tym świecie!

Dziewczyny mam pytanie czy któraś z was jest może na zwolnieniu i miała problem z wystawieniem elektronicznego zwolnienia w tym miesiącu?

KkKaAa

Problem ? Tzn ?

Lalka

U mnie normalnie lekarz wysłał do ZUSu.

Dziewczyny jeżeli nie dostaniem dziś pieniędzy, to trzeba dzwonić do Państwowej Inspekcji Pracy, nie mają prawa nie wypłacić wypłat. Za to są kary pieniężne dla firmy. (usunięte przez administratora)

Zenada
@11

Ci co mieli dostać to dostali hahah... nie to co podrzedni pracownicy tacy jak my

Nowivki
@Zenada

Odpowiem na wszelkie pytania moich podwładnych !

Może niektórzy wiedzą więcej niż inni. Wypłaty mają być po świętach. Ponieważ według pani KW dziś nie działa Europejski Bank Centralny.

X

Czy komuś wpłynęła wypłata?

Lol
@X

Nie. Śmiech na sali. Teraz jak się wycofują to traktują pracownika jak śmiecia. Kazali się kierować pewnymi wartościami a teraz sami nie mają godności. Przynajmniej to daje mi przykład, że nie warto oddawać się w pełni firmom.

Jeżeli pracodawca skróci okres wypowiedzenia to musi zapłacić odszkodowanie za pozostałe miesiące w wysokości miesięcznej pensji nie później niż w ostatni dzień pracy, jeżeli nie to podlega karze grzywny.

Tosia
@11

Czy tak jakby płacą za 2 miesiące?? Czy ktoś jeszcze dostał wypowiedzenie???

Hmm

Hmm widzę, że obecnie sytuacja słaba..Ale to już od razu Was zwalniają a nie choćby jakiś urlop niepłatny?

Dziewczyny pracodawca ma prawo skrócić okres wypowiedzenia z 3 miesięcy do miesiąca w trzech przypadkach: ogłoszenie upadłości pracodawcy, likwidacja zakładu pracy bądź inna przyczyna niezależne od pracownika

Ja dostałam miesięczne, do końca kwietnia, a pracuję w firmie bardzo długo. Więc tak to wygląda. Dostałam pocztą. Dlatego napisałam.

Tak, jestem pewna, do końca czerwca. Mogą dać na koniec pracy ale nie muszą, dlaczego mają przedłużać i płacić np za dodatkowy miesiąc wypowiedzenia. Te wypowiedzenia są miesięczne jeżeli długo pracujesz, więc liczą się od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, nie mogą dać Ci wypowiedzenia w miesiącu który już trwa.

jj
@11

czy wypowiedzenia nie są 3 miesięczne??

W Szczecinie zamykają trzy sklepy. Na Sterze, Gryfie i Galaxy.

Wiem, że do końca czerwca chcą zamknąć sklepy w Szczecine. Dziewczyny dostały wypowiedzenia.

Czarna
@11

Zamykają sklep w czerwcu a juz dostały wypowiedzenia? Jesteś pewna????

cooo
@11

A to nie miało być tak, że wypowiedzenia zostaną wystawione w ostatni dzień pracyyy?

Xyz
@cooo

Absolutnie nie.

Zostaw merytoryczną opinię o Camaieu Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Camaieu Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Camaieu Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Camaieu Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Camaieu Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Camaieu Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Camaieu Polska Sp. z o.o.