Opinie o Camaieu Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Camaieu Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Camaieu Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Camaieu Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Upadłość a zwolnienia pracowników Wiedza i praktyka | Klaudia Łuczak Z dniem ogło­sze­nia upa­dło­ści dłuż­nik tra­ci pra­wo za­rzą­du. Wszel­kie czyn­no­ści zwią­za­ne z ma­są upa­dło­ści wy­ko­ny­wa­ne są przez syn­dyka, w tym czyn­no­ści zwią­za­ne z wy­ko­ny­wa­niem funkcji pra­co­daw­cy. Syn­dyk z dniem ogło­sze­nia upa­dło­ści przej­mu­je obo­wiąz­ki i upraw­nie­nia pra­co­daw­cy wy­ni­ka­ją­ce z Ko­dek­su pra­cy oraz in­nych prze­pi­sów do­ty­czą­cych praw i obo­wiązków pra­co­dawcy i pra­cow­ni­ków (Uchwała SN z dnia 24 mar­ca 1994 r., sygn. akt: I PZP 5/95, oraz wyrok SN z dnia 18 czerw­ca 2002 r. sygn. akt: I PKN 171/01). Skutkiem ogło­sze­nia upa­dło­ści jest przede wszyst­kim moż­li­wość skró­ce­nia okre­su wy­po­wie­dze­nia. Syn­dyk ja­ko pra­codawca po­sia­da upra­wie­nie do wcze­śniej­sze­go roz­wią­za­nia umo­wy o pra­cę oraz skrócenia trzy­mie­sięcz­ne­go okresu wy­po­wie­dze­nia, jed­nak­że naj­wy­żej do 1 mie­sią­ca (art. 361 k.p.). Skró­ce­nie okre­su wy­po­wie­dze­nia na pod­sta­wie art. 361 k.p.  po­wo­du­je, że umo­wa o pra­cę roz­wią­zu­je się z upły­wem skró­co­ne­go okre­su, a za póź­niej­szy okres pra­cow­nik otrzy­mu­je od­szko­do­wa­nie. Po­za otrzy­ma­niem od­szko­do­wa­nia, zwol­nio­ny pra­cow­nik nie na­by­wa jed­nak pra­wa do świad­czeń, ja­kie przy­słu­gi­wa­ły­by mu w związ­ku ze sto­sun­kiem pra­cy. Ogło­sze­nie upa­dło­ści skut­ku­je uchy­le­niem ochro­ny przed roz­wią­za­niem sto­sun­ku pra­cy (art. 39 i 41 k.p.). Syn­dyk nie ma obo­wiąz­ku za­wia­da­mia­nia na pi­śmie or­ga­ni­za­cji związ­ko­wych o za­mia­rze wy­po­wie­dze­nia umo­wy o pra­cę pra­cow­nikom za­trud­nio­nym na czas nie­okre­ślo­ny (art. 38 k.p.). Brak ochro­ny przed wy­po­wie­dze­niem umo­wy o pra­cę do­ty­czy rów­nież ko­biet w cią­ży (art. 177 §4 k.p.). Ko­bie­cie w cią­ży przy­słu­gu­ją jed­nak pew­ne upraw­nie­nia m.in. ter­min roz­wią­za­nia umo­wy o pra­cę uzgad­nia się z za­kła­do­wą or­ga­ni­za­cją związ­ko­wą. W sy­tu­acji gdy brak jest ww. or­ga­ni­za­cji ter­min roz­wią­za­nia umo­wy o pra­cę mo­że­my usta­lić sa­mo­dziel­nie. Ter­min ten nie mo­że być krót­szy, niż ter­min za­koń­cze­nia okre­su wy­po­wie­dze­nia. Po­nad­to do dnia po­ro­du pra­cow­ni­cy przy­słu­gu­je za­si­łek w wy­so­ko­ści za­sił­ku ma­cie­rzyń­skie­go na pod­sta­wie art. 30 ust. 3 u.ś.p.u.s. W sy­tu­acji, gdy upa­dły za­trud­nia co naj­mniej 20 pra­cow­ni­ków Syn­dyk zo­bo­wią­za­ny jest do sto­so­wa­nia pro­ce­dur zwią­za­nych ze zwol­nie­nia­mi gru­po­wy­mi. Jed­no­cze­śnie wska­zać na­le­ży, że o zwol­nie­niach gru­po­wych moż­na mó­wić, gdy syn­dyk wy­po­wia­da umo­wę: – 10 pra­cow­ni­kom, gdy pra­co­daw­ca za­trud­nia ich mniej niż 100, – 10 % pra­cow­ni­kom, gdy pra­co­daw­ca za­trud­nia ich co naj­mniej 100, ale mniej niż 300, – 30 pra­cow­ni­kom, gdy pra­co­daw­ca za­trud­nia ich co naj­mniej 300 lub wię­cej. Syn­dyk do­ko­nu­jąc zwol­nień gru­po­wych zo­bo­wią­za­ny jest prze­strzegać od­po­wied­nich pro­ce­dur tj. kon­sul­tacji z pra­cow­ni­ka­mi, zgło­sze­nia do urzę­du pra­cy in­for­ma­cji o zwol­nie­niu gru­po­wym, a tak­że zo­bo­wią­za­ny jest do wy­pła­ce­nia od­praw. Odpra­wa wy­pła­ca­na przez syn­dy­ka uza­leż­nio­na jest od cza­su tr­wa­nia sto­sun­ku pra­cy w przed­się­bior­stwie upa­dłe­go i mo­że wy­no­sić od mie­sięcz­ne­go do na­wet trzymie­sięcz­ne­go wy­na­gro­dze­nia (art. 8 usta­wy o szcze­gól­nych za­sa­dach roz­wią­zy­wa­nia z pra­cow­ni­ka­mi sto­sun­ków pra­cy z przy­czyn nie­do­ty­czą­cych pra­cow­ni­ków). Odprawa, bądź za­le­głe wy­na­gro­dze­nie, w przy­pad­ku nie­wy­pła­cal­no­ści pra­co­daw­cy, mo­że zo­stać wy­pła­cone tak­że z Fun­du­szu Gwa­ran­to­wa­nych Świad­czeń Pra­cow­ni­czych (FGŚP).

Okaże się niedługo..

zielona
@11

A jest gdzieś informacja, że firma ogłosiła upadłość? Nadal jest zarejestrowana i funkcjonuje do końca czerwca zgodnie z informacją na stronie. Upada, ale nie ogłosiła upadłości dlatego skąd wnioski o nie otrzymaniu wypłat i odpraw, czy ktoś ma pewne info?

Wyluzujcie
@11

W Polsce nie ogłoszono upadłości tylko we Francji złożono wniosek o upadłość !!! Od kilku miesięcy sklepy są w stanie likwidacji. Dziewczyny, wszystko otrzymacie.

@Wyluzujcie

To prawda, że Francja złożyła wniosek, a u nas ogłoszenie upadłośći nie jest takie proste. Nie ma co się martwić na zapas.

Prawda
@Wyluzujcie

Wypłatę w kwietniu też miałam otrzymać 10tego a jej nie otrzymałam w terminie!!!! Wiec firma i jej pozycja lub stan prawny mam gdzieś... Firma ma korzenie w Francji, a skoro tam nie ma kasy to skad Polska ma ją brać?? Z sprzedaży starej kolekcji???(usunięte przez administratora)

Leila
@Prawda

Akurat stan prawny powinien Cię najbardziej zainteresować ;) Ale coś mi się wydaję, że już nawet nie pracujesz więc tak to byś wiedziała skąd są pieniądze ;)

Prawda
@Leila

W moim sklepie są stare szmatki.. letnie bluzki, ktore w zeszłym roku przez 4 tygodnie byly na manekinach i każdy to widział. Spodnie mierzone dziesiątki razy, pogniecione bo leżały w kartonie rok. Sklep robi male obroty. Wiem skąd biorą pieniądze, ale za chwilę się skończą. Mam nadzieję że wtedy jak dostaniemy odprawy. Firma jest mało wiarygodna. Pracownicy juz raz przeżyli opóźnioną wypłatę. W dobie podwójnego kryzysu- wirusa i likwidacji - to chyba zrozumiałe ze jest się o co martwić?? Bo jeśli Ty się nie martwisz to siedzisz chyba u boku "góry"..

Margaret

Uuuu wszystkie komentarze usunięte :) :)

Lucyna

Witam ktore sklepy na sląsku są otwarte mam karte podarunkowa na 300 zl w moim miescie jest zlikwidowany prosze o pomoc

NN
@Lucyna

Ruda Śląska - Plaza i Zabrze - Platan chyba są jeszcze otwarte.

@NN

Dzis Camaïeu oglosil upadlosc , czytaliscie??? Ani groszy nikt nie dostanie juz :( (usunięte przez administratora)

balboa

przecież to było do przewidzenia juz w lutym, marcu..kto miałby na te wszystkie odprawy pieniądze? W tym miejscu gratuluję dziewczynom ktore odeszly na czas! bo wiedziały co się święci!

@balboa

Racja... teraz nic sie nie da ... Centra Handlowe juz na pewno się dowiedzili o tym i zaraz closed….

Camejkaaa pznan

Jak to bylo królu segregatorów i wsi - cisniemy ze sprzedażą ! To teraz trzęś portkami , bo koledzy z rodzinnej fr puszcza cię w skarpetkach. Tak żałosnej i zakłamanej osoby nie znałam nigdy, ale jak to mówią Bóg jest sprawiedliwy i mam nadzieje go nie oszczędzi ....

Magda
@Camejkaaa pznan

Na PD też nam nie jest obcy.. żadna z nas nie traktowała go na poziomie, bo żadnego poziomu nie reprezentował. Nie miał żadnych argumentów, od vm'owych po sprzedażowych.. Pajac po prostu. Jestem ciekawa co tym dziewczynom teraz powie. Nic się nie stało dziewczyny? To Francji problem a nie Polski? Heh.. Cieszyć się tylko, że to wszystko się kończy. Powodzenia tym które jeszcze zostały ;*

Rak

Ciekawe jak to w Polsce bedzie wyglądać :/ zostalam bo liczylam na odprawę...

"Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce. Obserwujcie wiadomości od nas by nie przegapić operacji likwidacyjnej i skorzystać ze wspaniałych cen na całą kolekcję. Zamykamy się z końcem czerwca 2020" - napisano na polskiej stronie internetowej Camaieu.

Aaa

Ktoś coś więcej wie??? Niestety jestem na samym koncu do zamkniecia :/

@Aaa

Chyba nic nie będzie.. onet tez juz pisze ze oglosili bankructwo :/

@567

O ja cię. A co będzie z dziewczynami, które są w ciąży czy też dopiero co urodziły ? Trochę się martwię :(

@Kasia

Niestety nic nie bedzie bo firma zniknie .... koniec Camaïeu sp zoo , tylko Camaïeu w likwidacji zaraz bedzie ....

Lol

Jak firma oglasza upadlosc to przeciez nic nie dostaniemy

Centeum
@Lol

Centrum już dostało wypowiedzenia, mamy napisane w nim że mamy odprawy

Pi
@Centeum

Wiesz co.. ja na umowie mam zapisane ze wypłaty będę miala wypłacane do 10.tego każdego miesiąca. A jakoś w kwietniu w terminie wyplaty nie dostałam, zresztą jak wszystkie pracownice..

Ela

Zwróciłam towar i dowiedziałam się, że mogę nie otrzymać zwrotu pieniędzy. To jest skandal.Firma, którą lubiłam i cenilam za piękna produkty okazała się nietzetelna

Lulilaj
@Ela

Zwróciłas stacjonarnie?? Czy zwrot internetowy? Ktoś bzdury Ci opowiada.

@Ela

Proszę zgłosić sprawę do rzecznika praw konsumenta

Sprzedawca

Miła rozmowa, bez dziwnych pytań, wspominam całkiem sympatycznie

Dlaczego Camaieu? Czy kupuje pani w Camaieu, jeśli tak, to w którym ze sklepów? Ile chce pani zarabiać?

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Askier

Teraz to uciekać na. Zwolnienie lekarskie dla własnego spokoju

Do komentarza ponizej

No ja równiez nie mam nic do pracy niektórych osób z biura, ale np ja pomimo tego syfu ktory się zrobił caly czas również wykonywałam swoje obowiązki nalezycie. Nikt mi nie dziękował.. co do dzialu technicznego to akurat mam zarzuty. Wiele spraw nie bylo rozwiązywanych, albo musiałam pisac kilka razy żeby w ogóle był odzew. Dziś z perspektywy czasu wiem, dlaczego.. po prostu juz wiedzieli, że nie warto czegoś poruszać lub naprawiać bo za 6-10 miesięcy sklepy się będą zamykać. . Najgorsze jest w tym wszystkim to, ze firma caly czas kazala działać, funkcjonować w atmosferze rodzinnej... Ze kazdy na każdego moze liczyć, kazdy kazdemu pomoże.. ale jak przyszło co do czego, to każdy nabierał wody w usta i nic nie mówił. Zrobiło się (usunięte przez administratora) Co to za firma w ktorej pracownicy działają w jednej wielkiej konspiracji... Masakra.. wszystkie wartosci, przyjaźnie byly tylko na pokaz. Mówię tu o kontakcie z biurem, bo te na płaszczyźnie sklepowej byly okej . I dokladnie jak ktos tu niżej napisal.. Pamiętam te słowa góry... odejdzmy z podniesionym czolem w dobrych relacjach z klientami.. hehe! Klienci nie chcą nic kupowac bo stare ubrania, karty nie ma, bonow nie ma.. i dobrych emocji wśród pracowników również nie ma. Dobry biznes to biznes oparty na relacjach z pracownikami, tutaj po prostu tego zabrakło. Dlatego wygląda to tak jak wygląda...

@Do komentarza ponizej

Musimy walczyc o swoje , zalozyc pozew grupowy przeciwko firmy , przeciwko DG KW

Kik

Myślę ze firma jako firma poniosla ogromną porażkę. Odchodząc z rynku po wielu latach wspólnej pracy, budowania relacji z klientkami, pracownik powinien mieć dobre wspomnienia. Niestety, jest zupelnie na odwrót. Z rozmowy z dziewczynami, ktore pracowały nawet 10lat czuć złość i żal. Za to, ze nikt im prawdy nie powiedział i DR kłamał prosto w oczy. Zostają bo liczą na odprawę ale widać, ze są zrezygnowane. "Góra" chciała odejść z podniesionym czołem, a odchodzi z sceny wygwizdana, przez własnych pracowników. Porażką jest też to, ze wasza wartość którą była duma i która była jedną z kluczowych wartosci od początku firmy zamienila się w wstyd... Jedno z lepszych przykładów nieumiejętnego zarządzania biznesem.

Toska
@Kik

Haha, a jak się czyta wypociny na linkedin niektórych naszych dobrodziejcow to człowiek się zastanawia czy w tej samej firmie pracował i czego tak słabo się skończyło :D teraz zostaje tylko uśmiech pod nosem

@Kik

Ja wspominam czasy naszego pierwszego DG .... wtedy byly fajne czasy ....

@1234

Ja tylko dobrze wspominać bede przyjaźnie które zawarłam w tej pracy...

Luvka
@Kik

Nic dodac nic ująć!! Idealnie podsumowane!

Kuku

Moj sklep też swego czasu znosił złote jajka, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem...

@Kuku

Po prostu game over .... kolejna siec sie zamyka w Polsce

Lull

I tak każdy sklep zamkną... Nie szkoda mi firmy bo każdy wie, ze byla po prostu źle zarządzana. Ekipa byla super i tylko tego bedzie mi żal- ze już razem nie będziemy pracować.

Kamaj
@Lull

Ale generalnie tak narzekamy a ja muszę powiedzieć też pozytyw, że nie wiem jak Wy ale my jako sklep mogliśmy w każdej sprawie i przede wszystkim ekspresowo liczyć na osoby z biura (usunięte przez administratora) bo pomimo to jak firma z Francji i nasza (usunięte przez administratora) się zachowała to na te osoby można było liczyć. DZIEKUJEMY!

było
@Kamaj

to co piszesz to też jest zasługa ludzi, nie firmy.

Wypowiedzenie

Hej Dostalyscie wypowiedzenia miesiąc czy 3 miesiące wcześniej?? Czy to ma wplyw na wysokosc odpraw?

Kamejka
@Wypowiedzenie

U nas wypowiedzenie jest skrócone do miesiąca ale za pozostałe 2 miesiące dostaje sie odszkodowanie + 3 miesięczna odprawa,ale to zależy ile lat sie pracuje, wiadomo :)

KAKADU RÓŻOWE

POLITYKA STRATEGII SZKOLENIOWEJ W TEJ FIRMIE PRZYPOMINA FUNKCJONOWANIE SEKTY. MANIPULACJA POWODUJACA POCZUCIE WINY Z POWODU NIESATYSFAKCJONUJĄCYCH WYNIKÓW. NAWET JEŻELI SPRZEDAWCA NIE MIAŁ NA TO WPŁYWU DR MA W ZANADRZU CAŁY WACHLARZ ARGUMENTÓW I ALGORYTMÓW PROWADZENIA ROZMOWY PT. JAK SPROWADZIĆ CIĘ DO POZIOMU G*WNA, KTÓRE NARAŻA FIRMĘ NA STRATY. PRACOWNICA CAMAIEU MA BYĆ JAK PIES PAWŁOWA, KTÓRY WIDZĄC KLIENTKĘ W PROGU SKLEPU MA LECIEĆ I UJADAĆ, OPYCHAĆ SZMATY JAK PRZEKUPA NA SWOIM PRYWATNYM STOISKU NA TARGU. PORAŻKA, (usunięte przez administratora) TOTALNE. PRAKTYKI WZGLĘDEM PRACOWNIC GODNE WSTYDU, LEPIEJ ZAMIAST FORMATEK O AKCJACH CHARYTATYWNYCH DAJCIE FORMATKI Z LINKIEM DO TEGO FORUM ŻEBY SIĘ KLIENCI DOWIEDZIELI JACY JESTEŚCIE MIŁOSIERNI.

Fakkamaju
@KAKADU RÓŻOWE

Mózgi sprane w Ace w 90º odwirowane sto razy i wysuszone na słońcu pustyni muszą znaleźć nowe miejsca pracy. Mam nadzieję, że teraz nimi będą pomiatali.

Do zaklejony licznik i Zielona

Ale wy (usunięte przez administratora) gadacie!! A kiedy zapadla decyzja ze na 100% sklepy się zamykają?? W lutym?? Na zebraniach?? Totalne brednie!! Decyzja zapadla w zeszlym roku, mniej wiecej w kwietniu lub maju. A juz od grudnia bylo wiadomo, ze coś jest nie tak. Nie przychodziły essasiele w dostawach jako zapowiedz NK.(usunięte przez administratora)mowil ze po prostu chcą wyprzedac magazyn!! Mowil to dziewczynom ktore pracowaly w firmie po 6-8 lat!! Rozumiecie? Zero szacunku, zaufania i lojalności dla pracowników. Pracownikow, ktorzy byli oddani firmie i naprawdę robili wszystko, ze te sklepy funkcjonowały jak nalezy. Za to ja i pewnie mnóstwo dziewczyn ma pretensje, ze firma nie miała jaj nam tego powiedziec. Masakra!! To ludzie tworzą firmę, to my budowalysmy relacje i zaufanie wśród klientek, ktore szczerze nam dziekowaly za pomoc i do nas wracały robiąc obrót!! Gdyby firma potrafila się zachować na poziomie i Z KLASĄ to by nam po prostu wszystko powiedzieli- sluchajcie dziewczyny zamykamy sie za 6-8 miesiecy. Mowimy wam to bo z wami pracujemy i mamy do was szacunek. Tak to powinno wyglądać!!!! A nie ze (usunięte przez administratora)i szanowna pani (usunięte przez administratora)sciemniali i mieli nas totalnie gdzies!! Nikt nam nic nie mowil! Kazdy klamal- o doatawach, o planach firmy o wszystkim!! Mam nadzieję ze to przeczyta góra- czuję sie oszukana i potraktowana jak śmieć!! Gdybyście mieli odrobinkę godności i szacunku to powiedzielibyscie wszystko prscownikom wcześniej i swiat by się nie zawalił!! Trudno- zamkneloby się sklepy, miło pożegnało i kazdy poszedłby w swoją stronę. A tak to pozostaje niesmak...

CALA PRAWDA
@Do zaklejony licznik i Zielona

Zgadzam się z Tobą w 100000000...000 procentach ! Mam takie samo odczucia! Tyle lat już pracujemy a oni tak nas załatwili! Żal tylko zostawiać swoich ludzi i ekip bo ja jestem bardzo z nimi zżyta. Ja chociaz myślę że dostaniemy odprawy bo jak nie to się okaże jakimi pustymi są ludźmi !

@CALA PRAWDA

Taka jest prawda :( ale na pewno DG zadbala o siebie , dostanie $$$ premii i to suma waszych pensji minimum ....

@Do zaklejony licznik i Zielona

No to przecież wiem, o co ci chodzi? Szkoda, że jak ja od dawna byłam świadoma, że oddanie dla tej firmy to żenada i wiedziałam jakie pracownica ma tam znaczenie to takie oddane fr4jerstwo nie chciało mnie słuchać i brało za lesera. Mówiłam już dawno i patrzyłam z politowaniem. To Wy uwazalyscie się za lepsze i bardziej wartościowe. Po prostu jesteście tak podatne na manipulacje i pozbawione finansowego szacunku do samych siebie. Łudzilyscie się, że jesteście lepsze od tych ekip, które o zamknięciu sklepu dowiedziały się rano otwierając sklep. Naprawdę licząc przez lata na docenienie byłyście głupsze niż Jehowi czekający na Armagedon po którym zostaną wskrzeszeni HAHAHA

Do zaklejony licznik
@Zaklejony licznik

Do twojej wiadomości- nie bylam przyklejona do tyl4ka DR i nie żyłam tą firmą po godzinach. Oczywiście byly takie osoby i z niedowierzaniem na to patrzyłam, bo znam przypadki gdy kierowniczki na urlopie pisały plany naprawcze albo dzwonily znad morza dopytac jak wyniki tygodniowe. Natomiast pracowałam w tej firmie i jak w każdej swojej poprzedniej pracy- wykonywałam ją sumiennie i robiłam wszystko, zeby wyniki były zadowalające. I właśnie dlatego mam żal do DG i DR- sumiennie i dobrze wykonywałam swoje obowiazki, jak trzeba było jechac na zebrania do Warszawy czy innego miasta z regionu to się jechało, nierzadko o 6 rano. I właśnie o to mam pretensje, że w stosunki do dziewczyn, ktore dobrze swoją pracę wykonywały i widać było szczere chęci to firma nie zachowala się w porzadku. Chodzi o zasady. Firma rzekomo bazowala na fundamentach, ktore stanowily uczciwość i DUMA. Dlatego chcialabym aby DG postawila sobie to pytanie: czy jest DUMNA z swojego zachowania? Czy to jest ODPOWIEDZIALNE (kolejny fundament firmy) prowadzenie firmy, ze pracownikom mydli się oczy i karze aby DR mowil pracownikom, ze tylko wyprzedaje się magazyn i chce się upłynnić zalegajacy stock a NK dojdzie z opóźnieniem?? Gdyby pracownicy byli dobrze traktowani, to nie byloby na tym portalu ani jednej wypowiedzi o zamknięciu. Co myśleć o firmie, ktorej pracownicy na obcym portalu piszą do siebie z pytaniami czy coś wiadomo o zamknieciach czy wyplatach? Dlaczego piszą pytania co z przymierzalniami w okresie wirusa?? Bo ani DR ani DG nie są osobami odpowiednimi na swoim miejscu...

@Do zaklejony licznik

Ale to wszystko wiemy nie od dziś, firma jest beznadziejna od dawna, od dawna nas wszystkie wyzyskiwala o czym tu wszystkie pisalysmy wiec tez nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, ja też mam żal i jest mi smutno, ale mam inną pracę a z ta juz dawno nie wiązałam przyszłości bo większość się domyślala co sie dzieje.. Ci na górze mieli nas gdzieś i mają nadal, niestety nic sie nie zmieni, a jeżeli odpraw nie dadzą to pójdziemy do sądu domagać sie o swoje

Wyzej
@Zielona

Piszę to bo wiem, ze z góry to czytają. I mam nadzieję ze dziewczyny, ktorych sklepy zamykają się w czerwcu też to przeczytają- zeby w ostatnich dniach zlały wszystko bo my zostałysmy tez tak potraktowane...

Fdjkf
@Wyzej

Ale co mają zlać? Większość ma umowy zlecenie wiec każdy chcę jeszcze trochę godzin złapać, popracować i zarobić bo teraz ciężko będzie znaleźć pracę :( zrobi sie byle jak odsylke i tyle, orderow ani zwolnień za to nie będzie ????

Paula
@Fdjkf

Domyślam się ze chodzi o to aby się juz nie angażować.. my sklep pakowalysmy nie dorabiajac metek, nie patrząc na dobre poskladanie rzeczy, mieszalysmy rodziny itd... obsługi nie bylo wcale bo po co? I tak już nikt nie chcial kupowac tych szmatek... niestety ale zgadzam sie z tym co napisala.. moja pracownica na uz powiedziala mi dokladnie to samo... 'potraktowali nas jak smiec' (pomimo ze byla to jej praca dorywcza na studiach, pracowala 1,5 roku).. pracownicy mają zal ze biuro nie powiedzialo wczesniej o co chodzi..

Fdjkf
@Paula

Tak właśnie napisałam ;) zrobi sie byle odsylke i tyle, orderow ani wolnień za to nie będzie -co tez napisałam ;)

@Do zaklejony licznik i Zielona

Dlaczego nie ma informacji o zamknietych sklepow ????

Ona
@1234

Ciekawe czy panie dostały wg jakieś SMS bo co z nieodebranymi paczkami na przykład ?

Papapa
@Ona

Pewnie do najbliższego sklepu są przerzucane.. info też pewnie zero do klientek.. na fb dawno nie było żadnego postu.. powinni napisać oficjalną wiadomość i tyle. Trzeba odejść godnie z podniesioną głową.. ehh przepraszam. To Camaieu :)

@Papapa

Klient nasz Pan , ale nie w tej firmie :(

Cammaa Karma

Jak pięknie widać że góra się trzęsie :) i pisze do goworka o usuwanie niepochlebnych im komentarzy, ale pamiętajcie w sieci wszystko zostaje wystarczy poszukać, a to co Wy nam narobiliście w sercach na zawsze zostanie!

@Cammaa Karma

Camaïeu Promenada zamkniete .... kolejny sklep out :(

@Cammaa Karma

Camaïeu Promenada koniec , sklep zamkniety ....

Jazda
@1234

Co się jeszcze w Wawie zamknęlo

Lol
@Jazda

Wola Park chyba... Nie widnieje już na liście sklepów galerii

Zaklejony licznik

(usunięte przez administratora)chwalił chwalił i kazał brać przykład z ze sklepu Pani co takie cudne TT wyrabiała. Pracownice Pani dobrze zostały nauczone i działały w słusznej sprawie. Szkoda że nie słyszały jak sobie nimi mordę wycierała.

Wiosna

(usunięte przez administratora)Na handlu znal się tyle ile ja znam język chiński. Kompletnie nie rozumiał specyfiki danego sklepu a to juz nie lata 90. kiedy klient kupowal jak leci bo niczego nie było. Teraz klient ma wybor bo sklepów mnóstwo i to pod klienta robi się sklep. Zresztą dla niego wazniejsze byly segregatory w jednym kolorze i rowno poukładane krzesełka na zapleczu niż sklep. Pamietam nawet sytuację jak pod nosem smialy się klientki jak wychodził na sklep i rozpoczynał swoje wywody. (usunięte przez administratora) Dobrze ze ten cyrk się kończy... A szkoda bo gdyby były przemyślane dzialania handlowe a nie wymyślane wieczorem o 20.00 na kolanie promocje, to ten sklep dzialalby dłużej i prezniej

Sabina

Proszę o pomoc ! Jak uzyskać zwrot za karte podarunkowa???? Kupiona w lutym dla mamy a sklepu juz nie ma. Podobno inne sklepy w okolicy tez sie beda zamykac To nieuczciwe ! Podobno jest wazna rok lub poltora roku ale co jak niczego nie wybiore ??? W sklepach te same ubrania od kilku miesiecy ? Biuro obslugi nie odbiera telefonow !

Mnbi
@Sabina

Proszę napisać emaila do obsługi klienta. :) Na pewno Pani pomogą.

@Sabina

Lepiej coś wybierz póki jakkolwiek sklep jest ???? nie liczyłabym na zwrot, ale obym sie myliła ;)

Sabina
@Xyz

Jak to jakikolwiek sklep jest ?? Karta jest za 300zl mama byla kilka razy w sklepie ale nic nie wybrala. Byly do sprzedania ubrania ktore mama nawet kupila rok temu. Obsluga twierdzi ze dostaja nowe rzeczy ale jakos tego nie widac. Czy ktos mi powie o co chodzi ??? CZy firma ma jakies problemy ze nowego towaru nie ma ?? To byl moj i mojej mamy ulubiony sklep ale niestety przestaje być bo caly czas jest ta sama kolekcja !

Leila
@Sabina

Ciężko emaila napisać do Biura Obsługi? Jaki jest problem??

@Leila

Bardzo etyczne sprzedawać karty w momencie gdy nie są planowane nowe dostawy i zamknięcia sklepów. Całe Camaieu Polska :)

@Zaklejony licznik

* i planowane zamknięcia sklepów.

@Zaklejony licznik

Od kiedy zapadła decyzja na 100% karty zostały wycofane ze sprzedaży :)

@Zielona

Żyj sobie w przekonaniu że dopiero wtedy zapadła decyzja. Chyba nie masz pojęcia jak planowana jest produkcja i dostawy.

@Zaklejony licznik

Oj to chyba ma najmniejsze znaczenie w tym momencie :D

Ciekawska

Jak tam u Was dziewczyny? Chodzą ludzie u Was po galerii, robią zakupy??? U mnie cieniutko....

Kamejka

Dziewczyny!! Czy wiadomo co z przymierzalniami??? Albo z przyjmowaniem zwrotów od klientek skoro będą kupować bo będzie brak możliwości przyjmierzenia ubrań na miejscu??? Ktoś się nad tym zastanawia jak ja???

Szał
@Kamejka

Przymierzalnie nie czynne, przynajmniej u nas i polecam wszystkim niż zostawiać ubrania na "kwarantanne", a zwroty obowiązkowo na kwarantanne za nim na sklep

@Szał

Dziewczyny, co dalej ? koniec czerwca się zbliza ….

Hello
@1234

I co z tego,że się zbliża?? Szukamy nowej pracy i tyle. :) Świat się nie kończy na Camaieu.

Titu

Brak pomysłu na siebie???? :P

balladyna
@Titu

brak pomysłu na siebie to praca w tej firmie. Ta firma to typowy przykład przerostu formy nad treścią. Efekty są widoczne, do czego doprowadziło zarządzanie przez takich znawców handlu jak DR z PN... Skończyłam pracę pod koniec zeszłego roku, byłam w szoku jak przechodziłam w galerii handlowej a po Camaieu ani śladu :o a teraz jestem w większym jak czytam co się dzieje w firmie w Polsce. Dziewczyny... ja też tkwiłam w tym bagnie, dawałam się wykorzystywać,ale przejrzałam na oczy!! Dzisiaj to nie pakowałabym nawet tego sklepu!! Jak sobie przypomnę jak mnie... NAS pracownikow..... traktowano to bym tylko splunęła tylko!! Dziękuję tylko Camaieu za te wspaniałe przyjaźnie które nawiązałam własnie w tej pracy.. wspaniałe dziewczyny... WARTOSCIOWE, pracowite, bardzo starające się o wyniki i wskaźniki, a kompletnie nie doceniane przez firmę... to pokazało, że są naprawdę fajnymi ludźmi i dobrymi pracownikami

Paulina

Czy były już wyplaty za kwiecień??

Lollll
@Paulina

Jeszcze nie

Misia

Czy są jakieś wytyczne co do rozpoczęcia pracy od poniedziałku? Dostaniemy jakieś środki ochrony? Czy ubrania będą dezyfnekowane po przymierzeniu przez klientki?

@Misia

Tak, dostaniemy maseczki i płyny, co do przymierzalni to chyba jeszcze nie jest pewne czy będą czynne, będzie duzo wiecej pracy choć myślę, ze jednak będzie mało ludzi..

Kicia
@Xyz

Jakiej pracy? Nie bedzie jej wcale. Jest maj, a w każdym sklepie wiszą jeszcze swetry i kurtki zimowe :) Klientka przyjdzie po coś nowego i letniego a tu szok :) co tu kupić? Aaa przepraszam.. wyciagniemy z kartonów nowy- stary towar :) :)

@Kicia

Praca = pakowanie rzeczy do odsylki, przyjmowanie zwrotów i słuchanie pretensji klientów ;)

Abc
@Xyz

Ciekawe czy w ogóle wypłaty dostaniemy :/ zero informacji w tym temacie

Canalie
@Abc

Jeśli masz l4 bądź urlop to pewnie coś tam dostaniesz

Galeria Centrum
@Misia

Odzież będzie palona po przymierzeniu w kotle, który będzie ustawiony na zapleczu. Oczywiście wtedy jeżeli klientka jej nie kupi. Jest to również ekonomiczny sposób pozbycia się odpadu tekstylnego, który i tak powstanie po zamknięciu sieci. Ogień w kotle poza odzieżą będzie zasilany brykietem grillowym, po które będziecie chodzić do pobliskich marketów w czasie pracy. Jak będziecie miłe i miały dobre wyniki to w nagrodę może nawet odwiedzi was DR z rusztem, który zostanie położony na kotle i zjecie razem jakieś danie na gorąco, np. kaszankę.

Lulilaj
@Abc

100% wypłaty za kwiecień.

KkKaAa

Co masz na myśli ?

Asia

Co maszz na myśli ???

Xyz

Jakie nowe wyzwanie? O co chodzi??

Zielona

No nieźle.. to jeszcze otwieramy ten cyrk od poniedziałku, kto by pomyślał...

cooo
@Zielona

jakim cudem niby jak galerie są pozamykane? :O są jakieś sklepy kamaja zewnętrznie, poza galeriami?

Hello
@cooo

Od 4 maja sklepy odzieżowe w Galeriach są czynne.

Mary

(usunięte przez administratora) Firma caly czas nas wykorzystywała.. najpierw pracowałysmy wszystkie weekendy jako KS i ZKS bo przecież to takie "ważne" zeby menager był w pracy, ile z was w domu robiło analizy i raporty dla DR?? Ile razy zostawałyscie dluzej w pracy charytatywnie żeby dokończyć ściany, dostawę lub podnieść TT? Ile razy przesuwałyscie urlopy bo byla delo czy jakaś "bardzo ważna" akcja handlowa? Teraz za te wszystkie poświęcenia mamy podziękowania- poprzez brak informacji co dalej, brak wypłaty na czas a te wszystkie odprawy, które nam obiecywano pozostaną tylko wspomnieniem. SZUKAĆ NOWEJ PRACY i tyle!!! I mieć nauczkę na przyszłość żeby nigdy tak nie poświęcać się firmie tym bardziej, ze przez cały czas wpajano nam ze to co robimy jest "niesamowicie ważne". Ja sie pytam co w tej pracy bylo takie wazne?? Sprzedawanie ciuchów ktore przeleżały rok w kartonie na magazynie??? Albo tych koszul wiskozowych ktore byly na 4 wyjscia??? Ale pamiętajcie, ze ważne są wartości.. DUMA... hahaha!! Teraz to nie duma drodzy DR i DG a wstyd...

Pn
@Mary

I choć na żal już za późno to niestety żałuję wszystkiego. Od tego ze zaczęłam tam pracę po wszystkie darmowe godziny ktore przepracowałam po to, zeby ratowac wskaźniki... Jaki człowiek był glupi :( jak to z tymi wypowiedzeniami? Wszystkie są na 1msc czy ktoś otrzymał 3 msc?

Lalka
@Mary

Zgadzam się w 100 procentach z tym komentarzem i każdym innym pod nim...!

Rys
@Mary

Ta firma to było jedno wielkie pranie mózgu. Sama dałam się w nie wkręcić dopóki pewne granice nie zostały przekroczone i nie poszłam po rozum do głowy.

@Rys

PL zamykaja 30/06 ....

Zostaw merytoryczną opinię o Camaieu Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Camaieu Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Camaieu Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Camaieu Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Camaieu Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Camaieu Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Camaieu Polska Sp. z o.o.