0 Dodaj merytoryczną opinię
counter

Opinie o TaxCoach sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie TaxCoach sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na http://GoWork.pl 14 września i zastanawiam się nad złożeniem CV.

Nowy wpis

@Pytanie

Umowa o pracę zawierana jest początkowo na 3 miesięczny okres próbny. Po 3 miesiącach istnieje możliwość podpisania umowy o pracę na rok lub na czas nieokreślony. Pozdrawiam,

Kandydat

Czy w firmie TaxCoach jest jakaś ścieżka kariery? Jak tam się pracuje?

@Pytanie

Dzień dobry, Dziękujemy za zainteresowanie pracą w firmie TaxCoach. W firmie jest ścieżka kariery oraz budżet na szkolenia. Oprócz tego zespół TaxCoach wspierają: doradca podatkowy, coach ds. procesowych i organizacyjnych, główna księgowa i zewnętrzna firma wykonująca szkolenia z podatków i rachunkowości oraz office manager. Godziny pracy są elastyczne (w przedziałach 7-18) w trybie pracy ośmiogodzinnym. Członkowie zespołu samodzielnie wybierają na którą godzinę bardziej im odpowiada przychodzić do pracy. Ścieżka kariery podzielona jest na 3 działy: księgowość, kadry i płace, obsługa VAT dla firm klientów zagranicznych. W ramach struktury organizacyjnej można wyróżnić stanowiska: Asystent podatkowy/księgowy/kadrowy Młodszy spec. ds. księgowości/kadr/podatków Spec. ds. księgowości/kadr/podatków Starszy spec. ds. księgowości/kadr/podatków Główna księgowa Dyrektor ds. podatkowych Z perspektywy firmy dbamy o atmosferę i starannie dobieramy nowych członków zespołu, aby pasowali do naszego stylu komunikacji podzielając nasze cele biznesowe. Zespół jest ze sobą zgrany i pomocny wobec siebie - czasem wychodzi po pracy na spotkania integracyjne. Zarząd dba, o regularne wyjścia integracyjne finansowane ze środków firmowych zapewniając budżet na 1 do 2 spotkań firmowych w roku. Aby dowiedzieć się jak się u nas pracuje - zapraszamy w ramach drzwi otwartych na pierwsze spotkanie rekrutacyjne. Będzie można zaobserwować atmosferę oraz poznać nasz zespół. Pozdrawiamy, TaxCoach

Pytanie Nowy wpis
@TaxCoach sp. z o.o.

Dzień dobry kiedy przewidują Państwo drzwi otwarte?

Nowy wpis

@Pytanie

Dzień dobry, Dziękuję za zainteresowanie naszą firmą oraz powyższą wiadomość. W roku 2020 nie przewidujemy drzwi otwartych. Pragnę jednak zaznaczyć, że nabór kandydatów w szerokim spektrum stanowisk cały czas trwa. Jeśli są Państwo zainteresowani poznaniem naszej firmy od środka, zachęcamy do składania aplikacji przez GoWork. Podczas rekrutacji odpowiemy Państwu na wszelkie pytania. Życzę wszystkiego dobrego i samych sukcesów! Zarząd TaxCoach :-)

Kandydat

Są możliwości rozwijania kariery w TaxCoach? Są możliwości awansu?

Tak2Nie

Tak1Nie

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez pracodawcę TaxCoach sp. z o.o. dla pracy jako Księgowy są dla was satysfakcjonujące?

Tak1Nie2
Anna
@Pytanie

Pracuję w TaxCoach dwa lata. Fajna atmosfera, można sie sporo nauczyć. Zależy kto czego szuka, dla mnie ok. Kasa również.

Tak1Nie2

Aktualność
  • Oto nasza nowa strona zrobiona specjalnie dla Was! :-)

Po dokonaniu odwiedzin:
    - poznasz nas od środka
    - dowiesz się o nowych usługach
    - sprawdzisz nowe lokalizacje w których działamy

Zapraszamy serdecznie!
  • Pomocna?
    Tak3Nie1

Aktualność

Tarcza finansowa PFR dla małych i średnich firm już gotowa.
     Od dziś ruszają dotacje dla mikro, małych i średnich firm.
     Do wzięcia 100 mld złotych.  17 banków obsłuży wnioski.

Kto może skorzystać z pomocy?

Od dziś, czyli od 29 kwietnia mikro, małe i średnie firmy zatrudniające od 1 do 249 pracowników mogą składać wnioski o dotacje w ramach do tzw. tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Obsługą dotacji zajmuje się 17 banków komercyjnych i większość spółdzielczych. Łączna wartość pomocy ma wynieść 100 mld zł, z czego do firm mikro, małych i średnich trafi 75 mld zł (reszta przeznaczona jest na pomoc dużym). PFR szacuje, że ze wsparcia może skorzystać 670 tysięcy MŚP, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Wniosek oparty jest na oświadczeniach przedsiębiorcy, a jego weryfikację przeprowadzi automatycznie PFR na podstawie danych z banków (identyfikacja, w tym numer NIP), ZUS (zatrudnienie) i Ministerstwa Finansów (m.in. przychód ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy dla MŚP).
     Po potwierdzeniu tych informacji obliczona będzie wysokość subwencji. Średnio ma to być 80 tys. zł. Maksymalnie - 324 tys. zł.
    Dzięki współpracy banków, PFR, Krajowej Izby Rozliczeniowej i instytucji finansowych w bardzo krótkim czasie powstał system, który pozwoli uzyskać firmom konkretną pomoc finansową na podstawie formularza wypełnianego poprzez bankowość elektroniczną.
    W poniedziałek 27 kwietnia wieczorem program uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej, co było ostatnim wymaganym krokiem do jego uruchomienia. Po technicznym wdrożeniu ostatnich zaleceń Komisji Europejskiej przyjmowanie wniosków rozpocznie się w ciągu kolejnych kilku dni. Już dziś nabór wniosków uruchomił m.in. Bank Pocztowy (pełna lista banków na końcu artykułu).
    W obecnej sytuacji gospodarczej kluczowe dla wielu firm jest szybkie pozyskanie kapitału, który pozwoli na utrzymanie płynności, regulowanie zobowiązań, w tym wynagrodzeń pracowników.
    Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji będą mogli złożyć przedstawiciele firm, które są klientami danego banku. Wniosek oparty będzie na oświadczeniach przedsiębiorcy, a jego weryfikację przeprowadzi automatycznie PFR na podstawie danych z banków (identyfikacja, w tym numer NIP), ZUS (zatrudnienie) i Ministerstwa Finansów (m.in. przychód ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy dla MŚP). Po potwierdzeniu tych informacji obliczona będzie wysokość subwencji.
    Jeśli na podstawie dostępnych danych zostanie ona przyznana w niższej wysokości niż wnioskował przedsiębiorca, otrzyma on od Funduszu za pośrednictwem banku informację o przyczynach podjęcia takiej decyzji. W tej sytuacji subwencja będzie wypłacona w niższej wysokości, ustalonej przez PFR, a przedsiębiorca będzie mógł złożyć odwołanie od decyzji. Możliwość odwołania zostanie uruchomiona w systemach bankowych od 11 maja.
    Całość procesu, w tym otrzymanie decyzji i podpisanie umowy z PFR oraz złożenie odwołania od decyzji Funduszu odbędzie się on line w systemie transakcyjnym banku. Firmy, które złożą wniosek lub otrzymają subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR, nie ponoszą żadnych kosztów, np. z tytułu prowizji bankowej czy za rozpatrzenie wniosku.
    Co jest potrzebne do złożenia wniosku?
    Aby sprawnie wypełnić wniosek,  należy przygotować dane, takie jak liczba zatrudnionych (w tym na umowy cywilnoprawne) w przeliczeniu na pełen etat oraz wysokość przychodów w danych miesiącach, które pozwolą zakwalifikować przedsiębiorstwo do grupy mikro lub małych i średnich, a także wyliczyć należną kwotę subwencji.
    Ponieważ podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń, które wpływają na przyznanie subwencji i jej wysokość, będą rejestry publiczne, ważne jest, aby przedsiębiorca, który będzie się ubiegać o jej przyznanie złożył deklarację VAT w czasie, który pozwoli na jej przetworzenie i zatwierdzenie przez Ministerstwo Finansów. Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku warto zapoznać się również z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej PFR, gdzie szczegółowo opisane są zasady Tarczy Finansowej PFR, a także na stronach internetowych swoich banków.
    Szybkie i bezpieczne wnioskowanie oraz dystrybucja środków możliwa będzie dzięki uczestnictwu w projekcie Krajowej Izby Rozliczeniowej, która stworzyła nowoczesny system automatycznego przekazywania informacji między bankami a PFR. Bardzo dużą pracę, bez której wdrożenie Tarczy Finansowej byłoby niemożliwe, wykonały również banki uczestniczące w projekcie. To kolejny przykład udanej współpracy sektora bankowego z instytucjami publicznymi.
    Do kogo kierowana jest Tarcza Finansowa PFR?
    Program PFR kierowany jest do:

• mikrofirm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 1 do 9 pracowników (bez właściciela), których roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza 2 mln EUR;

• małych i średnich firm, zatrudniających do 249 pracowników, których roczny obrót nie przekracza 50 mln EUR lub suma bilansowa nie przekracza 43 mln EUR.

Z subwencji będą mogły skorzystać firmy, które dotknął spadek przychodów o co najmniej 25% w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z COVID-19.
    Maksymalna kwota subwencji dla mikrofirm zależy od skali spadku przychodów oraz liczby zatrudnionych i wynosić może do 324 tys. zł (średnio 70-90 tys. zł), a 75% jej wartości może być bezzwrotne. 25% wartości jest bezzwrotne pod warunkiem kontynuowania działalności w ciągu 12 miesięcy od jej udzielenia. Dodatkowe 50% subwencji jest bezzwrotne w zależności od poziomu utrzymania średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy. W przypadku zmniejszenia zatrudnienia procent zwrotu subwencji przez przedsiębiorcę jest odpowiednio wyższy, co stanowi silny bodziec dla beneficjentów do utrzymywania miejsc pracy. Po 12 miesiącach zaczyna się spłata ratalna reszty subwencji rozłożona na 24 miesiące.
    Dla firm z sektora MŚP kwota subwencji, która stanowi 4%, 6% lub 8% sprzedaży rocznej w zależności od skali spadku sprzedaży, może wynieść maksymalnie 3,5 mln zł (średnio 1,9 mln zł). 75% subwencji finansowej może być bezzwrotne, w tym 25% pod warunkiem kontynuacji działalności, 25% w zależności od poniesionej przez przedsiębiorstwo straty na sprzedaży, a dodatkowo 25% w zależności od utrzymania średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy. Zwrot subwencji przez przedsiębiorcę będzie proporcjonalnie wyższy w przypadku spadku zatrudnienia.
    Całkowita wielkość wsparcia dla mikrofirm to 25 mld zł, z czego zakładana kwota środków bezzwrotnych wyniesie ok 16 mld zł. Maksymalna wartość programu dla MŚP to 50 mld zł, z czego zakładana kwota środków bezzwrotnych może wynieść 32 mld zł.
    Dla dużych firm, których zatrudnienie wynosi co najmniej 250 pracowników (całkowite zatrudnienie w grupie kapitałowej), a obrót przekracza 50 mln EUR lub suma bilansowa przekracza 43 mln EUR w ujęciu skonsolidowanym, w ramach Tarczy Finansowej PFR przewidziane jest finansowanie płynnościowe, pożyczki preferencyjne lub instrumenty kapitałowe na indywidualnie ustalanych z PFR warunkach. Wnioski o finansowanie dla dużych firm można będzie złożyć bezpośrednio w PFR na stronie internetowej.
    Z tej drogi finansowania mogą również skorzystać mniejsze firmy. Warunkiem jest zatrudnianie powyżej 150 pracowników oraz obrót przekraczający 100 mln zł, w sytuacji kiedy ich luka finansowania zgodnie z projekcjami finansowymi przekracza 3,5 mln zł lub finansowanie dotyczy Programu Sektorowego w związku z COVID-19.
    Warunkiem uzyskania wsparcia w ramach Tarczy Finansowej PFR jest prowadzenie działalności na dzień 31 grudnia 2019 r., a także niezaleganie z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne.
    Wnioski o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm można złożyć wyłącznie za pośrednictwem następujących banków:
    1.    Alior Bank
    13.mBank
    14.Nest Bank
    15.PKO Bank Polski
    16.Santander Bank Polska
    17.SGB-Bank S.A. oraz Banki Spółdzielcze SGB i współpracujące Banki Spółdzielcze
    Terminy uruchomienia usługi w kolejnych bankach można sprawdzić na stronie PFR ()

Tak3Nie
    Stella

Szkoda, że nikt z pracowników nie podzielił się opinią o pracy oraz atmosferze w firmie.

Tak1Nie1

@Stella

Dzień dobry, Bardzo nam miło, że zainteresowała się Pani ofertą współpracy oraz atmosferą w TaxCoach. Niestety mamy jeszcze stosunkowo mały zespół, więc ilość opinii jest ograniczona z uwagi na rozmiar spółki. Zależy nam aby współpraca odbywała się w oparciu o przyjazne relacje z troską o wspólne interesy jak i interesy naszych klientów. Obecnie organizujemy mocny zespół w celu realizacji kluczowych założeń misji dla której spółka TaxCoach została powołana. W związku z pandemią, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo pracujemy do odwołania w trybie home office. Po ustaniu ograniczeń związanych z COVID-19 bardzo chętnie zaprosimy Panią do naszego biura na kawę w celu przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej. Pozdrawiamy, Zespół TaxCoach :-)

Tak3Nie

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie TaxCoach sp. z o.o.? 20 lutego na portalu http://GoWork.pl się ogłoszenie na Księgowy. Ktoś z Was aplikował?

Tak1Nie1

@Pytanie

Dzień dobry, Wynagrodzenie jest zależne od wyników oraz formy wspolpracy. Ludzie w TaxCoach zarabiają od kilku do kilkunastu tysiecy. Aby poznać bliżej warunki współpracy zapraszamy do złożenia aplikacji.

Tak6Nie3
    Ada
     Rekomendacja

Duże ciśnienie na jakość i wyniki. Na plus atmosfera w zespole.

Tak7Nie2

@Ada

Uprzejmie dziękujemy za opinię! Robimy wszystko, aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy. TaxCoach to ludzie i ich sukcesy. Dlatego ważne jest pełne zaangażowanie nas wszystkich. :-)

Tak5Nie3

Zostaw merytoryczną opinię o TaxCoach sp. z o.o. - Poznań