KFS Sp. z o.o.

Opinie o KFS Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika KFS Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

10.08.2023 12:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

KFS Sp. z o.o.ikona wywiad

Firma Kingfisher działa w branży home improvement. W naszym portfolio znajdziemy takie marki jak: B&Q, Screwfix, Brico Dépôt, Koçtaş oraz dobrze znana na polskim rynku Castorama. Prawie 6 lat temu otworzyliśmy w Krakowie Globalne Centrum Usług Wspólnych (Global Business Services – GBS). Obecnie współpracujemy z rynkami: brytyjskim, francuskim, rumuńskim, polskim, hiszpańskim i portugalskim.

Jak wyglądały początki firmy?

KFS Sp. z o.o.ikona wywiad

Jesienią 2017 roku zatrudniliśmy pierwsze osoby i rozpoczęliśmy przygotowania do przenoszenia procesów księgowych w ramach projektu mającego na celu centralizację usług w Grupie. Przez pierwszych kilka miesięcy korzystaliśmy z biura zastępczego w oczekiwaniu na przygotowanie docelowej lokalizacji, ale już w połowie 2018 roku przenieśliśmy się do pięknego, nowego biura w kompleksie Equal przy ul. Wielickiej w krakowskim Podgórzu, które w tym roku odświeżyliśmy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

KFS Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie Kingfisher zatrudnia ponad 82000 osób w 8 krajach Europy, natomiast GBS liczy w tej chwili ponad 550 pracowników, z których większość pracuje w obszarze księgowości i finansów. Poza rozbudowanym działem F&A w naszej strukturze znajdziemy obszar Transition&Transformation, który zajmuje się przenoszeniem i usprawnianiem procesów biznesowych. W firmie funkcjonuje również TVC, czyli zespół walidacji tłumaczeń, BACoE odpowiedzialny za analizę finansową, a także najnowszy dział – Engineering Centre of Excellence, do którego szukamy programistów i inżynierów. W naszej pracy wykorzystujemy głównie język angielski, jednak dodatkowym atutem jest znajomość języka francuskiego, hiszpańskiego lub rumuńskiego.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

KFS Sp. z o.o.ikona wywiad

W przypadku większości wakatów cały proces rekrutacji odbywa się zdalnie. Zaczynamy od uważnej analizy aplikacji i wybrania kandydatów spełniających kryteria. Pierwszym etapem jest około półgodzinna rozmowa telefoniczna z rekruterką, podczas której staramy się poznać oczekiwania kandydata/ki i zweryfikować poziom języka angielskiego oraz podstaw merytorycznych w danym obszarze. Następnie zapraszamy najlepszych kandydatów na spotkanie wirtualne przez MS Teams, w którym bierze udział nasz/a Hiring Manager/ka. W przypadku niektórych stanowisk może pojawić się dodatkowa weryfikacja językowa lub test techniczny. Staramy się, aby wszyscy kandydaci zaangażowani w proces otrzymali informację zwrotną na temat procesu rekrutacji – zarówno po pierwszym, jak i drugim spotkaniu.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

KFS Sp. z o.o.ikona wywiad

Na początku nowy pracownik uczestniczy w onboardingu, który obejmuje dopełnienie wszelkich wymaganych formalności, odbiór sprzętu i spotkania z przedstawicielami odpowiednich działów. W następnych dniach/tygodniach (w zależności od indywidualnych potrzeb i specyfiki stanowiska) każda nowo dołączająca osoba jest wdrażana w swoje zadania przez przełożonego oraz członków zespołu. Jakiś czas temu uruchomiliśmy w GBS program buddy, dzięki któremu wspieramy wprowadzenie w kulturę organizacyjną firmy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

KFS Sp. z o.o.ikona wywiad

W GBS staramy się tworzyć warunki, które będą sprzyjać rozwojowi kompetencji naszych pracowników, począwszy od nauki języków obcych (angielski, francuski, rumuński, hiszpański, polski dla obcokrajowców), przez kursy księgowe (współpracujemy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce) i dofinansowania do studiów i certyfikacji, aż po szeroką bazę szkoleń online (oferujemy wszystkim zatrudnionym dostęp do platformy LinkedIn Learning). W ramach dbania o work-life balance organizujemy wycieczki rowerowe, pikniki, spotkania integracyjne, klub filmowy czy cotygodniowe treningi badmintona. W GBS od ponad dwóch lat działa program „Well, well, wellbeing!”, dzięki któremu zwiększamy świadomość w zakresie zdrowia psychicznego i profilaktyki stresu – dajemy możliwość uczestnictwa w spotkaniach indywidualnych z psychoterapeutką, która prowadzi dodatkowe, cykliczne, ogólnodostępne webinary i sesje antystresowe.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

KFS Sp. z o.o.ikona wywiad

Mocno rozwijamy wspomniany już dział Engineering Centre of Excellence, który zajmuje się budowaniem i utrzymywaniem systemów wykorzystywanych przez marki grupy Kingfisher. W tym momencie szukamy: programistów, testerów, DevOpsów, SRE, Data Engineerów oraz przedstawicieli innych specjalizacji. W zeszłym roku wewnątrz działu T&T powstał nowy zespół, który również będzie rósł w najbliższym czasie – mowa o BDACoE – Business Data Analysis Centre of Excellence. Do tego zespołu zatrudniamy: PowerBI Developerów na stanowiska frontendowe, BI Data Modellerów na stanowiska backendowe, oraz Power Platform Developerów. Z racji, że cały czas przejmujemy kolejne aktywności i realizujemy nowe projekty, zazwyczaj otwarta jest również rekrutacja na stanowiska księgowe w obszarze Accounts Payable i General Accounting.

PituPitu Nowy wpis

Chce jako aktualny pracownik ostrzec ludzi potencjalnie składających, że od 1. maja 2024 wprowadzają narzędzie do inwigilacji działające w tle i mówiące ile czasu miałeś/miałaś otwarta dane okno, jest lista dozwolonych aplikacji i adresów i liczy na co wchodziles ile klikales. Mierzyć mają efektywna pracę i jak będziesz mieć "pozytywne wyniki" to po 3 miesiącach inwigilacji dostaniesz max 8% premii. Aa no i będzie każdy dostawał taki raporcik co i jak. Ofc wszystko dla dobra pracowników, bo to o "premie chodzi" ;) Zamordyzm welcome to!

Alicja_ abolicja

Firma zeszła totalnie na (usunięte przez administratora), nie ma premii, chce zeby ludzie pracowali za pięciu za marne grosze. Nie ma żadnych rocznych premii. Zrobiło się z firmy totalne (usunięte przez administratora) Przemie sa ale dla szefa, service delivery managers, team managers i proces expertów i to bardzo wysokie - srednio dwie/trzy pensje raz na rok. :) Traktuja pracowników niepoważnie i próbują im wmawiać że wszystko jest w porządku zgodnie z procedurami i normami etycznymi. Pytanie z jakimi i gdzie??? Czy jest jeszcze jedna taka firma która tak perfidnie (usunięte przez administratora) pracowników... ??? :) Jak szukasz pracy to tylko gdzie indziej- przynakmniej jak się szanujesz.....

robox Nowy wpis
@Alicja_ abolicja

Alicjo alicjo, premie roczne dla Expertów i menedzerów to od dwoch lat niecała (jedna) pensja, nie wiem o czym mówisz , tak było za czasów plandemii

PituPitu Nowy wpis
@Alicja_ abolicja

Zgoda

Natalka Nowy wpis

Niedawno pojawiła się oferta dla Analityka Finansowego BACoE. Nie widzę aby wspominano w niej o zarobkach. występuje stała podstawa czy może jednak jest ona powiększana o jakiś system motywacyjny?

Była pracownica

Po pewnym czasie spędzonym w KFS chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem w dziale GA żeby ludzie wiedzieli gdzie aplikują. Z tego co mi wiadomo w GFR/GNFR sytuacja jest 1:1. Na moje oko dotyczy to około 80-90 procent zespołów w firmie więc jest duże prawdopodobieństwo, że doświadczysz tego samego. Zacznę od pozytywnych stron: ludzie i atmosfera na plus, menedżerowie 'średniego szczebla' w zdecydowanej większości też dobrzy ludzie. Benefity standard jak w każdym korpo. Biuro w centrum, można łatwo dojechać. I to tyle. Z drugiej strony zarobki poniżej tego co się zarabia w firmach tuż obok, nie wiem jak w innych. Jeśli chodzi o szkolenia to nic więcej prócz tych z Linkedin także zero możliwości rozwoju, proces pocięty więc mało przydatne przy ewentualnej zmianie pracodawcy. Liczba pracowników w zespołach spada przez co ci bardziej doświadczeni odchodzą a na ich miejsce zatrudnia się osoby bez doświadczenia. I te osoby też nie zawsze zostają przez presję jaką się na nich narzuca. Ilość nadgodzin jak na jakiejś budowie i nie ma gadania że już wystarczy albo że w sobotę masz wolne. Menedżerowie 'średniego' szczebla niestety mają tutaj ograniczone możliwości. Nie ma bonusu rocznego a te nagrody przyznawane za niby ekstra wkład pracy to grosze. Menedżerowie wysokiego szczebla nie mają szacunku do nikogo. Powiem tak, jeżeli szukasz pierwszej pracy w korpo i nie dostałaś się tam gdzie chcesz to śmiało aplikuj, w cv zawsze coś będzie. Ale nie jest to firma na więcej niż rok.

Aga
@Była pracownica

Hmmm... nie do końca zgodzę się z opinią.firma oferuje kursy językowe (hiszpański, francuski, angielski, rumunski) dodatkowo można skorzystać ze szkoleń z zakresu ksiegowosci.

@ala
@Aga

Zgodzę się że w firmie nie jest idealnie ale jednak opcja szkoleń jest dość rozbudowana (na pewno dużo bardziej niż w wielu innych korpo). Są kursy językowe, szkolenia z księgowości prowadzone przez SKwP, dużo kursów z kompetencji miękkich oraz można ubiegać się o dofinansowanie kursów zewnętrznych, kwota takiego dofinansowania to 4k rocznie. Niby są limity zgłoszeń ale w rzeczywistości chyba wszystkie są przyjmowane bo jest mniej chętnych niż limit zakłada. Co do rozwoju to można rozwijać się w różnych zespołach np analizy finansowej, automatyzacji procesów, gdzie można rozwijać umiejętności techniczne lub na stanowisku analityka biznesowego, Można też bez większego problemu przenosić się w ramach zespołów w GA i tym samym również zdobywać nowe doświadczenia. Oczywiście są zespoły gdzie wykonuje się powtarzalne procesy przeniesione z innych centrów ale po pierwsze taki jest cel tworzenia centrów SSC a po drugie jeżeli się ktoś chce rozwijać to jest dużo na to przestrzeni.

Wira

Cześć, Czy często po okresie próbnym proponują umowę na czas nieokreślony? Wiem ze kiedyś tak to funkcjonowało. Czy wogole są chętni żeby dawać umowę na czas nieokreślony i po jakim czasie można ja dostać? Z góry dzięki za odpowiedz

@Wira

Okres próbny chyba 3 miechy, dostaniesz na pewno umowę na czas nieokreślony, biorą wszystkich.

Wercia

Jak to wszystkich? To o jakich stanowiskach wy teraz tu piszecie? I co z późniejszymi wymaganiami podczas samej pracy? Zwiększają się z czasem? W który dział polecacie teraz uderzać? Gdzie jest potencjalnie najlepiej?

@nieznany
@Wira

Cześć Po okresie próbnym dają umowe na rok, dopiero 3 umowa jest na czas nieokreślony. Tak to wygląda od czasów pandemii, wcześniej faktycznie od razu po próbnym była na czas nieokreślony.

Klarysa
@@nieznany

Jaka jest konkretna przyczyna tej zmiany, którą w tym momencie przytaczasz? Co do samego okresu pandemii to jeszcze jakieś inne zostały wprowadzone, które do dziś występują? W samej firmie warunki są względnie stałe czy jednak zmienne?

Wercia

Od razu nie? a czemu, co ich od tego odwiodło skoro wcześniej mogło być inaczej? Ta pandemia to cos jeszcze tu w organizacji pracy pozmieniała? Wprowadzili cos dzięki niej? jak ludzie na to zareagowali?

Mońka

Piszesz tak na postawie doświadczenia znajomego? Można byłoby na tyle słabo pracować ze jednak woleliby jeszcze jedna roczną dorzucić na zaś? Czyli po dwóch latach się zdarzało, że już na stałych ludzie pracowali? Wiadomo czy dużo jest takich osób?

Kitty
@Mońka

A firmie są rotacje i to jest raczej powodem zmiany polityki. Nie słyszałam o przypadku żeby komuś nie przedłużyli.

@
@Klarysa

Możliwe że decyzja o drugiej umowie na czas określony była podjęta na podstawie wyników osiąganych przez konkretnego pracownika. Większość ludzi po 3 miesiącach dostaje przedłużenie na czas nieokreślony. Ponadto główną stałą zmianą po pandemii jest to że w większości pracuje się tylko jeden dzień z biura a w przypadku osób które mieszkają powyżej 50 km od biura to raz na kwartał.

Dziś

Dzień dobry, Czy ktoś może wie jak wygląda praca w dziale administracji? Obecnie poszukują senior executive assistant. Zastanawiam się czy warto aplikować

Chodzi tu o te ofertę, w której doświadczenia wymagają? Ja przynajmniej widzę taki jeszcze dopisek o tym w samym tytule. Pod wszystkie wymagania niestety nie podchodzę, zastanawiam się przy tym jednak ile płacą w takim razie za ich spełnienie?

bhf

Szkoda ze po rozmowie na miejscu obiecali ze do 2 tyg dadza feedback, a tu już wiem że kogoś wybrali a odpowiedzi brak. Szkoda czasu na takie rekrutacje.

Nie wiecie czasem jak teraz płaca na stanowisku BI Data Modeller? Jak widać udokumentowane roczne doświadczenie to minimum. Zastanawiam się czy im więcej się go ma tym można mieć wyższa podstawę? Oraz czy tryb zdalny jest od razu możliwy?

IT
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Jak wygląda praca w firmie jeśli mowa o dziale IT?

Prócz opisu sytuacji w administracji, o którego poproszono można byłoby również prosić o jakieś aktualne informację względem praktyk? Jak widać po zakładce są dostępne i to w formie płatnej. Jak są wycenione i przede wszystkim co potem? jakie stanowiska proponują?

Inflacyjne

Jakie podwyzki inflacyjne w tym roku?

cccccchdgnejtrvcvrevlnrutkcfrc

Darujcie sobie Engineering. Dopytujcie o najmniejsze detale podczas części technicznej, wyciągnijcie własne wnioski na temat dojrzałości organizacji i managementu.

Lidia
@cccccchdgnejtrvcvrevlnrutkcfrc

Ja to nawet jak się postaram to jednak ich nie wyciągnę, ponieważ to nie mój dział, na który planuje aspirować. Możesz wiec wyjaśnić z jakich przyczyn ma być to uznane za jakieś nieprofesjonalne? Ta część techniczna jest już na tej pierwszej rozmowie czy jednak ma się więcej etapów?

Nax
@cccccchdgnejtrvcvrevlnrutkcfrc

Święte słowa. Niekompetentny management traktuje Cię jak tanią siłę roboczą. Nie polecam, bo szkoda nerwów.

@cccccchdgnejtrvcvrevlnrutkcfrc

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Jako młoda organizacja IT, ciągle się rozwijamy i dążymy do stworzenia atmosfery, w której dobrze się pracuje i rozwija. Twoja opinia jest dla nas cenna, wierzymy, że konstruktywny dialog pozwoli nam ulepszyć nasze metody zarządzania i stworzyć lepsze warunki pracy dla wszystkich.

@KFS Sp. z o.o.

To jak wyglądają przy tym przygotowania właśnie do tej części technicznej? Zastanawiam się kto jest odpowiedzialny za ewentualne przygotowanie zadań oraz późniejszą weryfikacje ich efektów? Ile osób bierze w tym udział?

Czy firma KFS Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Krak

A jak dział analityczny? Dali ogłoszenie na Analityka Finansowego.

@Krak

Jeżeli chodzi o dział analityczny to polecam! Fajny zespołu, w porządku menadżer, zupełne przeciwieństwo reszty firmy

@Q

A poziom trudności jeśli chodzi o zakres zadań i ogólnych obowiązków? Zespół mnie wesprze w razie czego? Ile tam jest miejsca dla osób bez doświadczenia? Jest opcja na przyjęcie?

Tak
@Krak

Szczególnie to ze ludzie zmieniaja sie jak w "kogiel mogiel" a szfostwo to jak to mówią lubi "pedałować"... :)

Vera
@Tak

Co masz na mysli jak w kogiel mogiel? Tyle ludzi odchodzi z dzialu analitycznego?

@Vera

Zauważyłam na takim portalu gdzie sobie ofert szukam, że trzy opcje na pracę są teraz dostępne. Całej struktury firmy jeszcze nie znam. Czy ktoś może opowiedzieć więcej o dziale annalistycznym? jakie wszystkie stanowiska na niego się składają? Które jest najmniej wymagające?

Vera
@Magdalena

A co masz na mysli mniej wymagajace? Polecam popatrzec kto tam jest na linkedin i zagadac jak jestes zainteresowana.

@Magdalena

Są dwa zespoły analizy finansowej, oba dość nowe (starszy istnieje dopiero od 2022 roku). Oba dość szybko się rozwijają więc do niedawna intensywnie rekrutowały, teraz chyba się to uspokoiło.Generalnie pracy jest dużo szczególnie w okresie budżetowania, jednak nie jest ona powtarzalna i nużąca. Żeby móc się spokojnie zaaklimatyzować lepiej zacząć pracę między lutym a czerwcem, wtedy jest chyba najspokojniej. Jednak piszący " najspokojniej" bynajmniej nie mam na myśli że w tych okresach jest nudno lub nie ma nic do roboty. Zespół jest bardzo dynamiczny i cały czas coś się dzieje jednak mimo tej intensywności nie ma dużej rotacji (od początku istnienia odeszły chyba tylko dwie osoby z 13, jak na 1.5 roku istnienia nie jest to chyba powyżej krakowskiej średniej ????). W każdej chwili można liczyć na wsparcie przełożonych lub bardziej doświadczonych kolegów. Jeżeli chodzi o doświadczenie to osoby które nie mają żadnego w analizie finansowej ale mają doświadczenie w finansach i księgowości powinny się tu odnaleźć na stanowisku mida (tak było w moim przypadku) dla osób które zaczynają dopiero swoją karierę polecam stanowiska juniorskie. Z takich bardziej technicznych kwestii to polityka firmy zakłada że zespół raz w tygodniu pracuje z biura, jednak w wyjątkowych przypadkach przełożony może zezwolić na pracę z domu w ten wyznaczony dzień, z doświadczenia wiem że przełożeni w zespołach analitycznych są dość elastyczni w tej (ale też w innych) kwestii. Firma zapewnia też kwartalne budżety na integrację zespołowe z których chętnie korzystamy. Dużym plusem jest partnerska relacja z zespołem buissnes partnerów i menadżerów w UK. Podsumowując bywa ciężko, jednak nie pozostaje to niezauważone i niedocenione, zarówno przez bezpośrednich przełożonych jak i senio managerów.

Asia

Hej, hak wyglada model pracy w firmie? Zakładam,że hybryda... ile dni z domu a ile dniz biura? Jaka opieke medyczna oferuje - Medicover czy Luxmed?

Teiro
@Asia

Hej, Tak, hybryda - 1 dzień z biura, 4 dni HO. Opieka medyczna - luxmed ;)

Tola
@Teiro

Hybryda liczona jest tygodniowo? Co gdyby ktoś w miesiącu cztery dni z rzędu chciałby sobie wziąć? Można byłoby się wtedy na to dogadać? Druga sprawa bo z przypadku przeziębienia jeśli jednak praca z domu jest możliwa? jedynie l4 wchodzi w grę czy również w taki sposób można pracować? Ciekawa jestem hak bardzo idą tu na rękę

@Tola

Każdy zespół ma wyznaczony dzień w tygodniu w którym przychodzi do biura. Dni te zmieniają się rotacyjnie co kwartał (poza piątkami, wtedy nikt nie musi przychodzić). Jednak w przypadku gdy nie możesz przyjść z jakiś powodów w dany dzień do biura zawsze jest możliwość dogadać się z przełożonym, mi nigdy nikt nie robił problemów

Jak długo trwa proces awansu w KFS Sp. z o.o.?

Wira

Alina

Firma nie respektuje praw pracowniczych i jest nie fair. Płace marne. Wymagaja ile chca, kompresuja prace coraz mniejsza iloscia pracownikow za te same zadania jako ktos odejdzie. :) Brak jakichkolwiek zasad etycznych zarówno w podejsciu do pracwników jak i do premii rocznych. Ten temat sie tutaj co chwile wrzewija z tego co widze- fakt to jest prawda. Szkolenia żadne, rozwój żaden- totalna porażka. Będzie trzeba się zwijac.....

@Alina

Odnośnie tych wspominanych szkoleń to jakich tak w ujęciu praktycznym można byłoby się ewentualnie spodziewać? Macie porównanie z innych miejsc pracy? Ta wspomniana etyka a raczej je przytoczony brak to o jakie konkretnie zachowania się opiera?

Gosia GFR

Firma z wynikami finansowymi zjezdza i bedzie dalej juz tylko zjezdzac w dół... Czas prosperity na czasów pandemi jest juz za nami teraz juz bedzie tylko i co widac jest coraz bardziej nerwowo spadek zysków, zamykanie sklep po sklepie w szcegolnosci w Francji i tez w uk. Koszty materialow poszly w kosmos plus koszty uslug w tym zakresie i przy kryzysie jaki coraz mocniej napiera nikt lub prawie nikt nic nie bedzie remontował takze zcasy swietnosci juz forma ma za soba... :)

Ile płącą na początek w tym(usunięte przez administratora) accounting plaza '' tzw (usunięte przez administratora)?? Z tego co piszecie miernota i bida, brak premi rocznych i zabawa w kotka i myszke... Slyszalam ostatnio wiele negatywnych opini o firmie i nie wiem czy aplikowanie ma sens Z tego co widac chyba nie ma to sensu...

Wrozka

KFS bawi sie z pracownikami w kotka i myszke. :) Na poczatku zartudniali pracowników z doswiadczeniem, natomiast teraż interesują ich głownie tani studenci i absolwenci. Na stanowiskach kierowniczych tzw. ''service delivery managers'' z krótkich ''miniówkach" i z chamstwem przyniesionym z poprzedniej firmy bez jezyka angielskiego na cywilizowanym poziomie tzw ''tłuki i nieuki''. Totalny dramat

Zostaw merytoryczną opinię o KFS Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w KFS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KFS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KFS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 4 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KFS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w KFS Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KFS Sp. z o.o.