Opinie o Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Ciekawe

jak tutaj wygląda płaca na wstęp? jakiś koordynator załogi czy cuś? taki entry lvl z lekkim doświadczeniem?

Chętny

Jak są jakieś programy polecające i ktoś chce zarobić, to proszę o pozostawienie mejla.

Tryton
@Chętny

Niestety nie ma programów polecających

On

Pracuje i jestem zadowolony. Fajne pieniadze i benefity. Super ludzie. Na GoWorku oczywiscie wiekszosc rzeczy wypisuja sfrustrowani pracownicy, ktorzy nie mieli odwagi odezwac sie w biurze i madrza sie tylko przez internet. Co do pracy HO - ok jest mozliwosc pracy z domu ale zatrudniani byliscie do pracy w biurze wiec po co ten caly placz i lament?

Yo
@On

Stawki zaczynaja się od 17 brutto

Ciekawski

Z jakim doświadczeniem można dostać się na Mechanical Project Engineer? ile stopniowa rekrutacja? jakie widełki?

Set
@Ciekawski

10-15 lat dosw. Rekrutacja 4 etapy, plus testy, angielski , behawioralny i logiczny

ciekawski
@Set

a coś dla mniej doświadczonych jest?

stary wyjadacz
@ciekawski

dla mniej doswiadczonych sa staze w Lyngby.

Najmądrzejszy
@stary wyjadacz

dla polakow tez?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Agent Celny?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
New employee

Praca jako Project engineer: - jakie widełki płacowe są na tym stanowisku w firmie? - czy nowo przyjęte osoby na tym stanowisku rozpoczęły już pracę w 'starych' zespołach projektowych, czy może zostały utworzone całkowicie nowe teamy? dzięki za pomoc. czekam na kolejny etap rekrutacji

Ruchacz
@New employee

z jakim doświadczeniem startujesz?

NIerób
@Ruchacz

Da sie załapać do tej wydmuszki?

Eryk

Poza dobrymi stawkami to jest świetny pracodawca, super ludzie i wiadomo atmosfera, polecam

Sprostowanie
@Eryk

Firma prowadzi rekrutacje więc podejrzewam, że powyższy komentarz został wstawiony dla podbicia statysty :D Firma jak to firma. Ma wady i zalety. Na pewno atutem jest to, że można względnie dobrze zarobić. Praca jest ciekawa, a jak trafisz na dobry team to i szef będzie znośny. I tak bajka by płynęła gdyby nie odpały zarządu, z którymi trzeba się mierzyć. Jak poprosisz o zapłatę za nadgodziny usłyszysz, że firma nie zapłaci bo stawia na work-life balance a następnie dorzuca Ci tyle roboty, że będziesz kończyć po 14 godzinach. Potem nagle zobaczysz, ze kochanka wysoko postawionego Menago mimo braku wiedzy, doświadczenia i umiejętności robi zawrotna karierę albo ulubieniec mierny, wierny i bierny dostaje pozycje Team Leada w działce o której nie ma pojęcia. Rozmach bywa oszałamiający: ostatnio na topie jest przy wygłaszaniu frazesów o inkluzywnosci i otwarciu na dyskusje cenzurowanie niewygodnych pytań. Nierówne płace to tez standard. Podsumowując jeśli potrafisz się od pewnych rzeczy odciąć i koncentrować na pracy to polecam. To również dobre miejsce dla osób nastawionych na karierę, które dla awansu postrafią się wyrzec własnego zdania, ślepo uwierzyć w głoszoną menagement propagandę i nie wodzieć, że niewielu z rządzących rozumie głoszone przez siebie hasła bądź tez nie ma zamiaru sie do nich stosować. W przeciwnym razie czeka Cię wiele rozczarowań, ale w ogólnym rozrachunku i one są do zniesienia.

Meg
@Sprostowanie

Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Dodam, że własne zdanie oraz umiejętność myślenia outside the box i widzenia szerokokątnego są absolutnie nieakceptowalne. Jak ktoś czytuje Orwella to tam właśnie tak jest jak w jego książkach.

Pikus
@Meg

A czego się spodziewacie? Że będziecie mówić Zarządowi jak maja zarządzać firmą? Duńczycy zbudowali tą firmę jak w pieluchy sikaliście nie macie pojęcia o tym biznesie- zagrożeniach i wyzwaniach. Jeśli szukacie idealnego świata to zachęcam do otwarcia własnego biznesu wówczas pogadamy.

@Pikus

uuuuuu widzę grubo jest, polskie piekieło widac jak na dłoni po tym wpisie.

Sedno
@Wacław

Tak mniej wiecej sie zachowuja nasi TL. Nie podoba sie to (usunięte przez administratora) a potem wielkie zdziwienie wHQ, że rotacja, niskie oceny na kompasie i krytyka w internecie. Ale nawet nie to boli. Z firmy odchodza lub mysla o odejsciu najlepsi i najbardziej doswiadczeni pracownicy. Zostana na stanowisku ludzie pokroju PiKusa a wartosciowych ludzi zastapi sie studentami. Czy firma sobie poradzi? Oczywiscie. Dopoki swiat potrzebuje ropy biznes bedzie sie krecic. Pytanie tylko czy o to chodzi w spolecznie odpowiedzialnym biznesie i czy tak sie tworzy dobre miejsca pracy. Mnie to osobiscie boli. Tak po ludzku. Mozna bylo stworzyc cos dobrego i wartosciowego. Wystarczyly 2 lata zeby zabic w wiekszosci z nas entuzjazm, chec wspolpracy i zaangazowanie. Tylko Pan PKus Rozkwita.

@Sedno

Smutne ale niestety coraz bardziej widoczne w Polsce, korpo matołki zabijają w ludziach entuzjazm , zaangażowanie, chęć budowania firmy, zastanawiam się czy taki rzeczywiście jest zamiar inwestora. Jak widać tez , korpo matoł pokroju Pikusia, nie zrozumie ze ludzie nie szukają świata idealnego tylko raczej normalności, czuje ze niestety w nie dalekiej przyszłości, korpo będą to miejsca dla dzbanuszkow nie mających swojego zdania

T
@Sprostowanie

Też się podpisuję rękoma i nogami pod postem powyżej. Bardzo dobrze i dosadnie ujęte jak to wszystko wygląda.

@Meg
@Pikus

@Pikus ....Nawet brzmisz jak z Orwella :) Żal mi Ciebie. Organizacja to ludzie. To my pracujemy na pensje zarządu a nie the other way around.

nie-frajer
@@Meg

Oj kazdy ma to samo zdanie o PiKusiu :) Masakra, co za ludzie pracuja czasem w tych firmach. Skandynawowie jakby wiedzieli to by pewnie się za głowę złapali. Polskie matołki.

Wojti
@Pikus

Dunczycy zbudowali te firme? Te firme zbudowala jedna dunska rodzina. Mysle ze A.P. Moller widzac co tam sie dzisiaj wyprawia i jak niekompetentni ludzie przepalaja kase, to w grobie sie przewraca.Maersk byl super firma, ale zostal typowym korpo gdzie kazdy na etacie, ma w (usunięte przez administratora) calosc, liczy sie od 9-17 i do domu.

Wanda

Hej, jakie macie godziny pracy w firmie Maersk Drilling? Nie mogę znaleźć nigdzie informacji na ten temat. Szczególnie interesuje mnie to, czy są tam jakieś nocne zmiany i czy są konieczne, czy może można pracować na jedną. Dajcie znać, jak to jest.

zapytanie

Czesc, Czy praca w Maersk to kolejne trojmiejskie korpo gdzie zostaly przerzucone njaprostsze procesy z zachodnich krajow tylko dla taniej sily roboczej czy sa ciekawe projekty i mozna sie czegos nauczyc i rozwinac swoje umiejetnosci? Jesli sa teamy w ktorych zadania to nie tylko przesypywanie piasku z kupke na kupke to prosze o ich wymienienie.

Bolesław Chrobry

Dodaj treść twojegJak uregulowany jest home office? Pracodawca dopłaca do prądu, Internetu oraz miejsca zorganizowane w domu? Jaka to kwota? Jest refundacja za brak posiłków w miejscu pracy czy tez orgaznizowany jest catering do domu?o wpisu

Waclaw
@Bolesław Chrobry

Bez problemu możesz bumelowac w domu na HO, pracodawca płaci za prąd internet , za telewizje kablową, możesz nawet na koszt pracodawcy kupić sobie ekspres do kawy , dodatkowo kupujesz sobie kawkę oczywiście na koszt pracodawcy, za owoce których nie zjadłbyś w biurze dostajesz voucher do warzywniaka i do cukierni na drożdżówki , posiłek oczywiście , nie możesz na HO głodny chodzić, normalnie mamy MENU , wybierasz i zawożą tobie lunch, nawet nie trzeba butów zakładać , na koniec deser itd i w sumie po robocie

Roman Bratni

Witam, mam kilka pytań odnośnie procesu rekrutacji. Może to moje mylne wrażenia, ale od kilku dni wydzwania do mnie pani z MD zachęcając do podjęcia rozmów. Umówiłem się na interview. Takie "nagabywanie" to dla mnie oznaka dużego zapotrzebowania kadrowego tzw. nóż na gardle. Jak to jest w rzeczywistości? Czy aż tak brakuje ludzi w firmie? Co za tym idzie, na ile można sobie pozwolić stawiając swoje warunki finansowe? W kwestii benefitów, to pomijając tak zabawne sprawy jak owoce, które kilkukrotnie się przewinęły powyżej, to czy firma zapewnia np. mieszkania dla osób spoza 3City? Czy jakieś zwroty za dojazdy? Może auto? Czy jest jakiś prywatny "pension plan"? Health care? Generalnie będę wdzięczny za wszystkie informacje, które mogą okazać się pomocne podczas interview.

Bombka
@Roman Bratni

Firma przenosi wiele stanowisk do PL stąd wiele ogłoszeń i aktywna rekrutacja. Skoro widzisz, że rekruterce zależy to znaczy, że doswiadczeniem pasujesz na stanowisko. Negocjuj dobra stawke. Co do benefitow to pojawilo soe tu chyba z milion postow na ten temat, wiec wystarczy poczytac forum.

tk
@Roman Bratni

Tak sa,, zdesperowani'' bo z zagranicy duzo osob ucieka wiec latwiej zatrudnic tutaj placac w PLN. Kasa i benefity ok ale trzeba pamietac ze to firma oil&gas wiec jak potraca kontrakty to moze byc fala zwolnien.

Frajerka
@tk

Jesli widzisz, że im zależy to idź do raportu zarobkow Haysa i negocjuj stawkę z górnych widełek. Firma niby prorownosciowa, equal treatment, empowering women i takie tam, ale jak juz wiele osob zauwazylo wartosci w niej sa papierowe i maja wymiar li tylko marketingowy. A potem bedziesz się czuć jak (usunięte przez administratora) jak odkryjesz, ze kolega z teamu z mniejszym doswiadczeniem i miernymi umiejetnosciami zarabia 4 kafle więcej niż Ty.

łysy
@Frajerka

A podobno w tej firmie nie ma dyskryminacji ? Co z jawnością wynagrodzeń?

nie-frajer
@łysy

hahahah chyba śnisz. Jaka jawność. Polaczki by dostały piany :)

Ziom
@nie-frajer

A co ? Jak masz zagraniczny paszport to uważasz ze masz prawo zarabiać 2x więcej ? I tak wszem i wobec wiadomo, że każdy z obcym paszportem zarabia grubo ponad to co kolega obok. Do tego dodatki takie jak mieszkanie na koszt firmy i darmowe loty do domu nie wspomnę o benefiach dla rodziny.. czas aby wynagrodzenia były jawne to ukryci proceder dyskryminacji. Tylko ze to nie w smak managementowi..

Frajerka
@nie-frajer

Brak jawnosci tworzy przestrzeń do spekulacji i żenujących sytuacji jak omawianie spraw firmy na forum w internecie. Żyjemy w XXI wieku i standardem biznesowym w szanujacych sie firmach jest podawanie widełek przy ogłoszeniu o pracę i transparentna polityka wynagrodzeń, żeby każdy wiedział czego może się spodziewać przy awansie. Piany dostaje się kiedy widzisz, że z powodów pozamerytorycznych jesteś mniej warty/warta dla firmy. Tu nie chodzi o zazdrość wobec tych, którzy dobrze zarabiają a o elementarną uczciwość pracodawcy wobec pracowników.

tk

Zatrudniają na potęgę z powodu nowych kontraktów no i przenoszenia stanowisk z zagranicy. Praca jak każda inna w korpo. Benefity i kasa bardzo dobra, ale coś kosztem czegoś. Wrzucają na głęboką wodę, więc albo się utopisz albo wyjdziesz zwycięsko. Chcesz odpowiednio zarabiać i pracować w korpo to idealne miejsce dla Ciebie. Szukasz czegoś stabilnego (bez widma nagłej redukcji) na dłużej, bez ciągłego stresu, a praca to nie jest twoja jedyna pasja to szukaj dalej.

@tk

Jaki jest średni wiek nowo zatrudnianych osób na stanowiska inżynieryjne? Zauważyłem, że zniknęły wszystkie głoszenia ze strony firmy. Czy oddelegowano rekrutację na zewnątrz, czy tak szybko znaleziono właściwe osoby? Pozdrawiam.

Alf
@tk

Oj za to co tu placa / przynajmiej jestem sklonny wziac to ryzyko.. nikt nie zarabia ponizej 10 tys ( niestety jeszcze PLN:()

pazerny
@Alf

Brutto czy netto?

Alf
@pazerny

No a jak sadzisz? Brutto to do ZUS sie podaje a nie na tym forum

@Alf

Nieprawda

Małgorzata
@tk

Czy mogłabym się dowiedzieć od Ciebie czegoś więcej na temat tych benefitów? Jakie są zapewniane pracownikom w Maersk Drillingu?

Johny

Hej, Duzo kobiet pracuje? jaka średnia wieku?

Ola
@Johny

Dziewczyny szukasz czy pracy?

Johny
@Ola

Jak widać po wpisach w firmie można łączyć przyjmne z pożytecznym i karierę zrobić :)

Meg
@Johny

W niektórych działach za dużo

Kacper

Te testy są ciężkie ?

alo
@Kacper

Są i nie są. Zależy od tego, czy testy analityczne sprawiają Ci ogółem trudności. Poćwicz sobie darmowe w internecie i sam sprawdź, czy analityka na czas Ci leży. :)

Offshore worker
@alo

Jesli aplikujesz na dobrze platna prace, bedzie duze zainteresowanie. Jesli juz dojdziesz do etapu gdzie jestes proszony/a o zrobienie PI testow warto poprosic o tydzien i zrobic kurs przygotowawczy np 12minprep. Jest troche firm w internecie ktore takie kursy online robia. Pozwoli to podbic wynik testu o jakies 5-10 prawidlowych odpowiedzi a to bardzo bardzo duzo.

Wacław

Witam, Jak sytuacja w firmie Maersk Drilling ? Zastanawiam się nad ta firma , klimat się poprawił ? Jak podchodzą do pracy zdalnej? Dział techniczny rozpoczął już prace ?

Nikodem

To są tu jakieś benefity czy nie ? Ale ja pytam o realne a nie typu „bułka maślana na drugie śniadanie” Fryzjer , kosmetyczka ,strefa SPA Niewiem czy warto ruszać tam z Intela ...

@Nikodem

Karta pre-paid, ubezpieczenie, lux-med, codziennie ciastka i owoce.

ciekawski
@odpowiedz

jaki pakiet luxmedu?

nowa

Czy ktoś się orientuje jakie są widełki na stanowisku AP?

Covid

Trojmiasto w czerwonej strefie. A firma zmusza pracowników do przychodzenia do biura. Open space. Suche powietrze. Masakra.

DIVOC
@Covid

Czy Ty prawda, że przy tej durnej polityce firmy do biura przyszedł ktoś z COVID? Jak zareagował management?

Przyszedł.
@DIVOC

Management rozdał naklejki i nadmuchał w kuchni baloniki (serio). Dopiero mocny feedback na skraju hejtu + liczba zakażeń sięgająca 9 000 sprawiła, iż zgodzono się na pracę hybrydową. Nie wiem po co to firmie było. Czasem się zastanawiam, czy to nie był jakiś test z serii "Jak bardzo dadzą się upodlić polscy pracownicy ".

...

W Maersk często powtarzane jest, ze pracownicy to jedna z głównych wartości firmy - niestety nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Firma nie prowadzi dialogu z pracownikiem, jedynie oznajmia swoje decyzje, nie biorąc argumentów pracownika pod uwagę. Do takiego stopnia, ze prosi pracownika o feedback, w żaden sposób się do niego nie ustosunkowując. W takim układzie należy jedynie wykonywać obowiązki. Jeśli nawet znajdzie się miejsce na rozmowę, nie zostanie ona potraktowana poważnie. Zarządzanie firmy w czasie pandemii uświadomiło pracownikom, ze firma zupełnie nie dba o ich poczucie bezpieczeństwa, nie jest elastyczna. Przez taka nieumiejętność zarządzania, współpracy i brak chęci wyjścia pracownikowi na przeciw, reputacja Maersk została mocno naruszona.

Johnny 104
@...

Smutne jak pięknie firma reklamuje się wszędzie swoimi wartościami... Rzeczywistość jest jednak nieco odmienna. Business is business. That's all.

Lans
@...

No to czas najwyższy aby Zarząd miał partnerów do rozmow.. Związki Zawodowe.

Dan Humphrey
@Lans

Czy Ty prawda, że przy tej durnej polityce firmy do biura przyszedł ktoś z Covidem?

Ona

Proszę o informację jak przebiega rekrutacja na stanowisk AP?Czy są testy sprawdzające znajomość przepisów podatkowych? Za info będę wdzięczna.

Rozczarowany

Firmie coś się ostatnio stało. Menedżment chyba zapomniał o wartościach, którymi jeszcze niedawno tak się chlubił. Z pracownikami sie nie rozmawia, ew. dyskusje robione sa dla odhaczenia. I tak Cie maja w powazaniu. Decyzja o powrocie do firmy wszystkich pracownikow w środku szalejącej pandemii, ogłoszona tonem nieznoszącym sprzeciwu, bez podania żadnego konkretnego powodu, kiedy jeszcze kilka tygodni temu noszono nas niemal na rękach za to że tak swietnie pracujemy zdalnie jest przedziwna a przede wszystkim niebezpieczna dla pracowników. A szkoda bo zapowiadało się świetnie...

@Rozczarowany

To już nawet nie jest kwestia wirusa ani bezpieczeństwa. W obliczu trwającej obecnie na całym świecie transformacji cyfrowej, kiedy większość korporacji pozwala pracownikom na pracę zdalną, bądź hybrydową - decyzja Maerska jest po prostu... niezrozumiała. Ale cóż - poszedł przykaz z góry, a pracownicy nie mają nic do gadania. Szkoda.

Jola

A o czym pracownicy maja decydowac ? Widziały gały co brały - miejsce wykonywania pracy zgodne z umowa - biuro a nie dom!

@Jola

Czyli przez ostatnie pół roku było niezgodne z umową? :)

Mex

Jak ktoś się chce zwolnic z Suppy Chian to ja chętnie go zastąpię.. będę pracować z biura :0 nie ma problemu

Johnny 104
@Rozczarowany

Zdecydowanie zgadzam się. Wielkie rozczarowanie.

Max
@Rozczarowany

Co można powiedzieć więcej - upadek i totalna porażka

Zostaw merytoryczną opinię o Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Maersk Drilling Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Maersk Drilling Poland Sp. z o.o.