Opinie o Polpharma Biologics S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Polpharma Biologics S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Polpharma Biologics S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie biotechnologii

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polpharma Biologics S.A. w Gdańsk

Kamkucha19

Firma nie wypłaciła pracownikom pełnych miesięcznych pensji za miesiąc marzec. Nie jest dobrze.

kumientki
@Kamkucha19

Bałagan we firmie spowodował problem z płacami.

Polpharma Biologics
@kumientki

@Kamkucha19 i @Kumientki nieprawdziwa informacja podana w wypowiedzi Kamkucha19 wymaga sprostowania. Polpharma Biologics zawsze wypłaca pracownikom należne wynagrodzenia. Prawdą jest jedynie, że na skutek wdrażania nowych systemów do zarządzania czasem pracy i kalkulacji wynagrodzeń, szczególnie w jednym miesiącu pojawiły się pojedyncze błędy w naliczeniu wynagrodzeń ok 3% pracowników Firmy. Wszystkie pomyłki zostały wyjaśnione z pracownikami, naliczenia zostały skorygowane i należne wyrównania natychmiast wypłacone pracownikom. Ustawienia systemowe, które były powodem tej sytuacji zostały poprawione i zabezpieczone w taki sposób, aby w przyszłości takie pomyłki się nie zdarzały. Sylwia Czarkowska, Szef Polityki Wynagrodzeń i Przeniesień Międzynarodowych w Polpharma Biologics

Wkrótce były pracownik
@Polpharma Biologics

Informacja jest jak najbardziej prawdziwa. Bałagan to ja mam w domu,a w firmie jest po prostu(usunięte przez administratora) Kolesiostwo i trzymanie się najwyższych stołków za wszelką cenę Ciągle Zmiany decyzji dot. Procesów, wizje i misje nie mające nic wspólnego z rzeczywistością i możliwościami. Jak w naszym rządzie obiecanki cacanki a głupiemu radość. I wszystko całą dobę najlepiej i za michę ryżu....

Rafał

Dzień dobry, jestem partnerem pracownika PB S.A. Uważam, że to firma w której pracownik może zdobyć ogromne doświadczenie, wiele się nauczyć, skorzystać z wielu opcji i dróg rozwoju. Za to wielkie brawa. Jednocześnie to firma, która robi z pracowników (usunięte przez administratora) Nie pamiętam, kiedy byłem z partnerką w kinie. Praca od rana do nocy, bez wypłacanych nadgodzin jest standardem. Oczywiście Menagerowie, bardzo doświadczeni Menagerowie, nie proszą pracownika wprost o pracę po nocach. Nie muszą tego robić, wystarczy przecież zarzucić pracownika taką ilością zadań, że nawet do toalety musi biegać, żeby nie tracić czasu. Jeśli ktoś jest gotowy na takie poświęcenie to OK, ale czy jest to zgodne z obowiązującym w Polsce prawem? Dość duża rotacja pracowników wskazuje na to, że po 2-3 latach większość pracowników ma dość. Nie jestem tym zdziwiony. Zmienność strategii i planów firmy jest tak duża, że chyba nikt tam nie jest w stanie powiedzieć, jakie zadanie "NA JUŻ" zostanie pracownikowi wrzucone jutro. Najlepiej o 17:00 w piątek z terminem wykonania na poniedziałek na godzinę 8:20. Tak, żeby przypadkiem pracownik nie nudził się w weekend.

Obecny pracownik

Nic dodać nic ująć

JarekZegarek
@Rafał

powanie takie jaja sie dzieja? a powiedz w ktorej PB Twoj pratner pracuje, Duchnice czy Gdansk? pozdro

Rafał
@JarekZegarek

Moja partnerka pracuje w Gdańsku. Szanowna Polpharmo, czy naprawdę na forum mam zacząć rzucać nazwiskami, żeby byli Państwo łaskawi przestrzegać prawa? Mam podać dokładne imię i nazwisko Menagera/ki bardzo wysokiego szczebla, który/a jest odpowiedzialna za codzienne łamanie przepisów kodeksu pracy w takiej firmie? Myślę, że nadchodzące roczne premie, rewizja wynagrodzeń i inne zmiany są doskonałą okazją, żeby przy okazji wprowadzić do firmy uczciwe rozliczanie nadgodzin. I to nie jest Państwa dobra wola, tylko obowiązek. Widzę kilka odpowiedzi Pani Alicji. Ja odpowiedzi nie oczekuję, oczekuję natomiast tego, że moja partnerka, jak i dziesiątki innych osób w Państwa firmie, będzie uczciwie rozliczana.

JarekZegarek
@Rafał

Dzieki za odpowiedz, to chcialem uslyszec ze chodzi o Gdansk. Bo to wlasnie tam mialem sie ewentualnie wybierac, ale jak czytam tutaj niektore komentarze to az sie wierzyc nie chce... pracuje w tej branzy od ponad 10ciu lat, "prerobilem" kilka duzych zakladow farmaceutycznych i sporo widzialem (nie w Polsce) ale z takimi rzeczami o jakich tutaj mozna przeczytac to sie nigdy nie spotkalem... osobiscie jakby mi szef wyskoczyl z jakims projektem w piatek wieczorem i liczyl ze na poniedzialek bedzie gotowy to w poniedzialek nie zobaczylby ani projektu ani mnie :P

Sirkena77
@JarekZegarek

Pewnie Duchnice. To tu jest największy bałagan.

Wlasne doswiadczenie
@Rafał

Mialem kontakt z osobami ktore poszly do PB z innej firmy. Nie polecam ich ale mam otwarte spojrzenie. Widze jednak ze problem jest szerszy. Mamy wspolprace z roznymi grupami. Wiekszosc jest OK i wie co chce ale sa tez takie co nie bardzo wiedza. Ja osobiscie mam nadzieje ze PB zmieni swoj stosunek i otrzyma pozytywne opinie. Zycze tego firmie, jej pracownikom i osobom z nia wspolpracujacym.

@Sirkena77

Bałagan to mało powiedziane. To połączenie Januszewa z Korpo. Wymagania ogromne a zadanie przewidziane na już lub wczoraj. Dla mega odpornych

Pan Kleks
@Rafał

Ok czyli praca w nadgodzinach które nie są ani odbierane ani wypłacane? Czy w każdym dziale tak się dzieje? Czy są działy gdzie to ciśnienie jest większe?

Jozef

Chcę aplikować na stanowisko specjalista USP, lub DSP. Mam 1,5 roczne doświadczenie w produkcji substancji czynnych i wykształcenie kierunkowe (biotech). Jakich widełek się spodziewać. Boje się że zaniżę swoją wartość

Operator Produkcji w Polpharma , jakie zarobki, jak atmosfera w pracy czy warto?

Eeee
@Piotr

Zależy gdzie masz pracować. Jak na wsparciu lub USP to nie warto. Kasa przeciętna roboty mnóstwo

Pierwszy telefon w celu ustalenia terminu dłuższej rozmowy. Kolejna rozmowa wstępna z krótką rozmową po angielsku i ustaleniem oczekiwań finansowych. Na koniec rozmowy ustalenie terminu kolejnego spotkania i zapewnienie o wysłaniu zaproszenia do rozmowy na teams z kierownikiem. Mimo zbliżającego się terminu oraz jego finalnego nadejścia brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej od Pana z działu HR z którym rozmawiałem. Informacji zwrotnej brak, nie polecam aplikować.

Omówienie doświadczenia zawodowego

Cześć. Jakie benefity oferuje PB? Multisport, 13-tka, wczasy pod grusza?

Kabi
@Kandydat

Dofinansowanie do multisporta jest, luxmed podstawowy pakiet, 13-tki nie ma, wczasy tylko dla najniżej zarabiających. Ogolnie z benefitami jest bardzo przeciętnie albo nawet slabo

@Kabi

@Kandydat jak widzę dla jednych przeciętnie albo słabo to dla mnie całkiem dobrze. Mamy premie roczne i okolicznościowe. Opiekę medyczną, ubezpieczenia w tym na życie czy dla NNW dla dzieci. Grusza to wiadomo standard – ale tez jest, zarówno dla nas jak i dzieci. Z fajnych rzeczy mamy też pożyczki na zakup mieszkania czy domu, platformę z benefitami. Jest trzeci filar. Jest karta sportowa. Jest karta Sodexo. Generalnie jest tego sporo, wszystkiego nie wymieniłem, ale osobiście mi odpowiada.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Polpharma Biologics S.A.?

Analityk

Chciałbym dowiedzieć się o pracy w mikrobiologii w Duchnicach? Już kilkakrotnie było pytanie na ten temat i brak odpowiedzi. Aż brak słów? Interesuje mnie system pracy czy zmianowy, czy doświadczenie duże potrzebne, czy kierownictwo w porządku. No takie podstawowe informacje. Zaczynam dopiero drogę

Mikrobiolog

Proszę o informację czy w mikrobiologii praca jest zmianowa?

nowy

Czy jako lider dostaną powyżej 9500 brutto? Inreresuje mnie stanowisko lidera DSP lub USP ?

Tomcat
@nowy

Nie

Jakość Duchnice

Jeśli: - chcesz mieć 10 razy więcej pracy niż jesteś w stanie wykonać - lubisz płakać z frustracji i przepracowania - uwielbiasz pracę w nadgodzinach za darmo - chcesz pracować w trakcie urlopów i zwolnień - uważasz, że wskaźniki KPI to rzecz najważniejsza na świecie - lubisz być wiecznie strofowany i negatywnie oceniany - nie lubisz samodzielnie myśleć i wolisz wykonywać bezmyślnie polecenia - nie masz żadnych kompetencji i nie zamierzasz ich zdobywać To to miejsce jest właśnie dla ciebie.

Hej. Może ktoś mi podpowiedzieć jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?

Kandydatka

Poziom rekrutacji bardzo słaby…. Najpierw proponują rozmowę na LinkedIn- i jak najbardziej, jest miło i merytorycznie. Potem proszą o przesłanie CV przez ich portal po założeniu konta. Przesyłam. Dostaję informację od rekrutera, że w przeciągu ok 2 tyg będzie info zwrotna czy CV przeszla, bo rekrutacja jest mega pilna! Mijają prawie 4 mce. Oferta dawno zniknęła, status aplikacji w zakładce kandydata dalej „w toku”. Warto byłoby chociaż aktualizować statusy procesu rekrutacji, bo to na prawdę nie przyjemne podejście względem potencjalnego przyszłego pracownika

Brałem udział w rekrutacji, która przebiegała w miłej i dosyć profesjonalnej atmosferze. Duży minus za brak feedbacku pomimo, że obiecano mi dać znać o wynikach rekrutacji.

@Kandydat

Dziękuję za miłe słowa i przepraszam serdecznie za zaistniałą sytuację (brak feedbacku), która absolutnie nie jest naszym standardem. Bardzo chciałabym zrozumieć, o którą rekrutację chodzi. Proszę o kontakt mailowy: alicja.kryczalo-lara@polpharmabiologics.com Pozdrawiam, Alicja Kryczało-Lara Talent Attraction Manager, Polpharma Biologics

@Polpharma Biologics S.A.

Co trzeba zrobić aby dostać pracę w Polpharmie? Wiele razy aplikowałem na różne stanowiska i spełniałem wszystkie kryteria i ani razu nie dostałem telefonu z zaproszeniem na rozmowę. Moi znajomi którzy tam pracują opowiadają o osobach którym kompletnie nie zależy lub ludziach z przypadku z tzw. łapanki. Nie wiem jakim kluczem dobierane są tam osoby ale chyba niezbyt dobrze to świadczy o HR'ach....

ducia
@Kandydat

Tak sobie tłumacz. No debil.

Natalia

Hej, Mam pytanie dotyczace pracy jako Specialista na Upstream. Czy ktos moze pracuej albo pracowal na takim stanowisku i chcialby podzielic sie doswiedczeniem i ewentualnymi zarobkami czego mzona sie spodziewac? Chodzi o PB Duchnice

jan
@Natalia

I po co Ci to? Popracujesz może rok czasu i się sama zwolnisz. Zarobisz około 5 k na rękę. Wmówią ci że jesteś wyjątkowa jak wszyscy a przy najbliższej okazji poczujesz się jak worek kartofli przerzucany z miejsca na miejsce.

hephaestus
@Natalia

Poprzedni komentator trafia mniej więcej w zarobki. Na Upstreamie nikt ci nie powie że jesteś wyjątkowa tylko tak zarzuci robotą że nie wiadomo które terminy olać. Plus jest taki że jeśli ma się odpowiednie nerwy to nie ma konsekwencji za nie dotrzymywanie nierealnych terminów ponieważ jest to sytuacja codzienna. Minus jeśli jest to pierwsza praca i jeszcze nie ma się wyrobionego takiego zmysłu. Uwaga obecnie praca na zmianach 12h

Chętny do pracy

Pojawiło się ogłoszenie do laboratorium mikrobiologicznego w Duchnicach i chciałbym dowiedzieć się jakie są opinie na jego temat. Atmosfera, praca.

Agnieszka
@Chętny do pracy

Też jestem ciekawa. A wiesz może jakie wymagają doświadczenie? Ile placą? Jest w ogłoszeniu? nie mogę znaleźć.

m

pracę zaczęłam chwilę przed odłączeniem sie od Starogardu i stwierdzam ze to były super czasy. Wszyscy wiedzieli w co i o co grają. Panowała atmosfera szacunku i wzajmengo wsparcia. Teraz z roku na rok jest coraz gorzej. Zrobiło się jakoś tak korpo-strasznie. Codziennie myślę o zmianie, ale tu lokalnie ciężko coś znaleźć w branży biotechnologicznej Dodatkowo widać, że ludzie zaczynają stad uciekać. Szczególnie Ci co byli tu właściwie od początku. Czy to tonący statek?

Bronisław
@m

Ale uciekają bo atmosfera się pogorszyła czy jest większy nacisk na wyniki? Bo zwykle w koropo tak jest. Z kierownictwem można się dogadać czy też są jakieś zgrzyty?

@Bronisław

Atmosfera się pogorszyła. Pracy było zawsze dużo i to się nie zmienia. Zawsze są nowe projekty i ciągle biegasz i zostajesz po godzinach

jak poniżej

Pracowałam w Polpharma Biologics ponad rok. Warunki finansowe dobre. Niestety to by bylo na tyle. Ogromna presja na wyniki, wiecznie niezadowolone kierownictwo. Ogromna rotacja w zespole - to o czymś świadczy. Ludzie odchodzili bo psychicznie nie dawali sobie rady. Do tej pory odczuwam skutki pracy w tym miejscu. Obecnie jestem już w innej firmie gdzie moja psychika odpoczywa. Nigdy więcej tego miejsca.

Dominika
@jak poniżej

cześć. możesz napisać kiedy konkretnie pracowałaś? ciekawa też bym była tych wyników na tamten czas, czego wymagali i co należało robić żeby jakkolwiek temu sprostać? chcę się rozeznać w szczegółach dotyczących specyfiki pracy pod firmą

O
@jak poniżej

Niestety się zgadzam. A na produkcji to ludzie nawet nie mają jak na przerwy wychodzić. Tam nawet wody nie ma i trzeba siedzieć nawet z nadgodzinami bez jedzenia i picia..

Is

Nie polecam firmy. Rekrutacja leży i kwiczy. Obiecują, że wrócą z odpowiedzią czy ktoś się dostał, a jeśli nie to dlaczego, a głucha cisza, żenada. Można by odnaleźć te 5 min na rozmowę przez telefon czy napisanie maila. Nie polecam raz jeszcze

Biotechnolog

Brak poszanowania kandydatów na pracowników, ucinają proces rekrutacyjny w połowie bez żadnej informacji. Dotyczy to zarówno sytuacji, kiedy sam składasz CV jak i wtedy, kiedy zostajesz "złowiony" przez rekrutera przez Linkedina. Brak profesjonalizmu na etapie rekrutacji nie świadczy o firmie zbyt dobrze.

Agnieszka
@Biotechnolog

Jak to ucinają proces? Przerywają i wypraszają kandydata czy jak?

Biotechnolog
@Agnieszka

Nie, proces rekrutacyjny jest złożony z kilku etapów. Po prostu po pewnym etapie informują, w jakim czasie wrócą z odpowiedzią zwrotną - i przestają się kontaktować. Nie odbierają telefonu i nie odpisują na maile.

Katarzyna
@Biotechnolog

Dziwne, rozumiem w sumie brak kontaktu z ich strony, wiele firm dalej tak robi no ale skoro nie odbierają i nie odpisują to już zastanawiające faktycznie. A jak z tymi etapami - napiszesz co to są za etapy i jak wyglądają?

Niezadowolony

Niestety nic dobrego na temat tego pracodawcy powiedzieć nie można... Wielkie hasła we care, ale liczą się tylko pieniądze nie pracownicy. Pacjenci też się nie liczą, skoro w kontroli jakości wymienia się ludzi co 18miesiecy. W dużym skrócie jak to wygląda. Dostajesz pracę, rekruter informuje cię że to umowa na agencję pracy na okres 6 miesięcy. Po tym okresie obiecywana jest umowa na PB. Po 6 miesiącach dzień przed końcem umowy, bo nikt tu nie szanuje na tyle ludzi żeby informować wcześniej mówią Ci że umowa na agencję na 12 miesięcy. Po w sumie 18 miesiącach nie ma dla nikogo etatu więc połowa bądź więcej zespołu wymieniana jest na totalnych amatorów agencyjnych, którzy przyjdą na kolejne 18 miesięcy. Nie interesuje tu nikogo że zanim pracownika ktoś wyszkoli mija 6 miesięcy minimum, nie liczy sie kompetentny pracownik tylko ktoś kto przyjdzie na agencję żeby zmniejszyć firmie kosztu zatrudnienia. Oczywiście usłyszysz jak to jesteś równo traktowany. W rzeczywistości pracujesz przez 18 miesięcy za niemal najniższą krajową, a jeżeli chcesz skontaktować się z HR lub bhp to usłyszysz że nie jesteś pracownikiem pb. Dodatkowo tak bardzo nikt tu Cię nie uszanuje, ze o przedłużeniu bądź zerwaniu umowy dowiesz się dzień przed lub w ten sam dzień, tak żebyś chyba nie miał okazji znaleźć innej pracy. Co więcej jak już jesteś tym szczęśliwcem i dostaniesz umowę to za równie śmieszne pieniądze i na okres próbny, bo przecież jesteś nowym pracownikiem. I nikt już nie pamięta, że robiłeś za pół darmo po nocy często w nadgodzinach za które agencyjnym ludziom nie płaci się tyle co pracownikom pb. Jesteś jak obcy człowiek, który przyszedł z ulicy i został uprzywilejowany do pracy w PB. Na prawdę szerokim łukiem od tego miejsca. To nie jest tego warte...

Julia
@Niezadowolony

No ok na 18 miesięcy jest pracownik, a na ile jest to wystarczający okres aby zdobyć doświadczenie odpowiednie aby gdzies indziej znaleźć dobrą pracę?

Lojal
@Niezadowolony

Dzięki za info. Celowo niszczą firmę, krajowe realia.

P.
@Niezadowolony

Niestety 100 % w pracy przez agencje i podejsciu PB. Jednak jak juz się pracuje na PB to warunki są super.

Ilona
@P.

Jakie warunki masz dokładniej na mysli?

Zostaw merytoryczną opinię o Polpharma Biologics S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Polpharma Biologics S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polpharma Biologics S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polpharma Biologics S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 5 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polpharma Biologics S.A.?

Kandydaci do pracy w Polpharma Biologics S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polpharma Biologics S.A.