Opinie o SOLIDEX (Firma w upadłości) w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy SOLIDEX (Firma w upadłości). Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości) o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SOLIDEX (Firma w upadłości) w Kraków

Skara Brae

Panie Henryku, ja mam uprzejme pytanie: a nie mógłby mnie Pan zabrać na wakacje?

To już prawdopodobnie jeden z ostatnich wpisów nt. staroświeckiej firmy Solidex. Nie ma już działu handlowego. Nie ma wsparcia sprzedaży, inżynierów. Firma jest wygaszana. Nie prowadzi w zasadzie działalności.

Kosmaty Zenobio

To juz jest koniec. Polowa pracownikow na wypowiedzeniu, zostaje minimalna ilość aby moc swiadczyc serwis w ramach podpisanych umów. Światło juz zgaszone w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu RIP Solidex

Poniźsze komentarze pisane przez niektórych byłych pracowników mocno mijają się z prawdą.Ludzie głęboki oddech i do przodu,nie patrzcie na to co za Wami.Więcej klasy i przyzwoitości

zbig
@były pracownik

to nie fair zarzucać byłym pracownikom kłamstwo i brak przyzwoitości gdy piszą o swoich spostrzeżeniach na temat tej firmy ! każdy ma swoje zdanie i może je tu wypowiedzieć a ty próbujesz zamykać ludziom usta...

Dyrektor Handlowy

Telefon zadzwonił niedługo po wysłaniu CV. Spotkanie z panią z HR w porządku. Standardowe pytania mające na celu ogólne rozeznanie się co do poziomu i "jakości" kandydata. Na koniec spotkania dostaję info o standardowym, 2-tygodniowym okresie oczekiwania na info zwrotne. Po tym okresie otrzymuję telefon z informacją, że jestem zakwalifikowany do grupy rezerwowej i mam czekać kolejne 2 tygodnie na efekty rozmów z kandydatami z pierwszej grupy. Mijają te kolejne 2 tygodnie i cisza więc dzwonię. Dostaje info, że jest sezon grypowy i prośbę o jeszcze kilka dni cierpliwości. Dzwonię po 6 dniach i słyszę, że "dzisiaj po południu będę coś więcej wiedzieć". Od tej drugiej rozmowy mija już 6 dni. No i nie wiem jak to traktować ... Nie mam pretensji do Pani z HR, z którą rozmawiałem i później kontaktowałem telefonicznie bo to w sumie nie jej decyzje. Zapewne robi to co może i musi. No ale ogólny wizerunek firmy po tym względem nie jest dobry.

Standardowy scenariusz jaki zazwyczaj ma miejsce pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Jak wygląda aktualna sytuacja w firmie? Polecacie?

Wieloletni pracownik nadal..
@Zainteresowany

Z przykrością muszę stwierdzić ze firma jest na równi pochyłej..... Piszą juz o tym w gazetach... O wewnetrznej korespondecji Zarządu do pracowników wstyd pisać... Nie ma planu nie ma koncepcji. Ratuj się kto może...

zbig
@Zainteresowany

z powodu grzechu zaniechania i ewidentnych bledow zarzadu zamykane sa oddzialy i planowane sa zwolnienia grupowe, koronawirus swietnie to przykryje

Znajomy farbowanej

Chyba Twój. Co umowy nie przedłużyli? Byłeś tak kiepski, że bez żalu dali Tobie rozwinąć skrzydła gdzie indziej ? Może więcej szczegółów ętelektualisto? Ograniczony zasób słownictwa nie pozwala na wielkopomne elaboraty? Zasileczek czeka na Ciebie.

Czy można liczyć w SOLIDEX na prywatną opiekę medyczną?

bud

nie

Abc

Są pakiety LUXMED

Ile pracowników zatrudnia aktualnie SOLIDEX ?

solidex??

Unikać, jak koronawirusa! 1. Chaos, brak przywództwa, marionetkowy zarząd, 2. Brak inżynierów, którzy wciąż odchodzą, 3. Papierologia a la "Tępa Dzida", 4. Chamskie krakowskie (usunięte przez administratora) (przepraszam jeśli kogoś tym uraziłem) ale kultura pracy niektórych ludzi w centrali jest na poziomie budki z piwem, 5. Jednym słowem firma, która mentalnie i operacyjnie jest opóźniona o jakieś 10 lat i powinna już wówczas zniknąć z rynku, 6. A co najważniejsze - to brak szacunku dla ludzi, którzy tu pracują! "Zarząd" zapomnał, że ludzie to największa wartość firmy ! PS. nadchodzi plajta

Uciekaj daleko

Szkoda nawet tracić czas na pisanie opinii.

melB
@Uciekaj daleko

ale po co? firma zmienia profil na developerski - teraz będzie budować biurowce, nie siec

Bycie dobrym handlowcem w tej firmie zdecydowanie nie popłaca.... Bez układów długo nie popracujesz! Strasznie dużo zmian, zmiany co dzien i nie na lepsze...ani dla firmy Solidex ani dla jeszcze klientów tejże firmy. Żal ze firma z taka długa historia na rynku sie kończy!!! Reasumując szukasz pracy na 3 miesiące albo jak jakimś cudem uda ci sie popracowac pol roku to polecam , na przeczekanie w poszukiwaniu lepszej Normalnej z wyszkolona kadra zarządzająca!

On

(...) Bez układów długo nie popracujesz! (...) .....co to ma znaczyć....?? O jakich układach piszesz ?? Poza tym bycie właśnie dobrym handlowcem popłaca...i to nie zależnie gdzie się pracuje. Pracuje, handlowcy powinni to właśnie czasami robić....a nie markować robotę. Odnoszę wrażenie, że Ty właśnie markowałeś(aś)!

Odkrywca

"Bycie" ..... nie wiem czy należy to komentować :-) Nie zgadzam się z opinią, ze tylko Solidex zwalania handlowców. Każda firma zwalnia ludzi mało efektywnych a handlowiec, który liczy na ciepłą posadkę nie pracując u Klienta, to żaden handlowiec. Może należałoby się w takim razie zastanowić nad wpisem, zanim się go dokona. Gdyby "bycie" - nie uszło to mojej uwadze - utożsamiane było z pracą, nadal byś tam pracował/-a. Pomyśl o tym. Polecam ;-)

Super Mario
@On

Zbyszku a dlaczego tak myślisz?

Wiktoria
@Super Mario

Może @On zechce jeszcze Ci odpowiedzieć. SOLIDEX właśnie poszukuje (między innymi) Key Account Managera. Wiesz może, czy wymagają od kandydatów na to stanowisko dużego doświadczenia w podobnej materii?

Marian
@Wiktoria

Zechce, nie zechce... Z tym największy jest ambaras żeby dwoje chciało naraz...

Jakub
@Marian

Jeśli jesteś pracownikiem to dodaj, czy do firmy przyjmowane są także osoby bez doświadczenia i po krótkim przeszkoleniu mogą zacząć pracę?

Jakub

Pracujesz jako handlowiec, więc dodaj informacje o wysokości obowiązujących targetów. Czy można je zrobić i uzyskać premie? Odpowiedź mi proszę.

jak kropla deszczu

Zbigniew, a wiesz że w 2019 wciąż cię kocham. To już tyle lat gdy ja cie dażę uczuciem a ty mnie nie chcesz. Kto wie, może w 2020 poznam właściciela równie wyróżniającej się osobowości i nietuzinkowego charakteru który mnie nie odrzuci i zaakceptuje taką jaka jestem a może nawet odwzajemni moje uczucia...

Karol

Z przykroscia musze stwierdzic, ze dopoki wlasciciel pociaga za sznurki z tylnego siedzenia w firmie nic sie nie zmieni. A poniewaz firma zawsze bedzie w jego rekach, mimo ze powtarzane sa opinie ze nie ma go w firmie, to sterowanie ludzmi, ktorzy za cene wynagrodzenia godza sie byc marionetkami tez nie bedzie mialo konca. Opinie ze handlowcy to lenie i zlodzieje to w tej firmie slogan powtarzany przez lata. Firma nie ma ani pomyslu ani mozliwosci prowadzenia duzych projektow. Zyje nadal w swiadomosci sprzed 15 lat. Odradzam. Zadna szansa rozwoju. Ludzie OK ale zastraszeni poprzednimi poczynaniami wlasciciela.

@Karol

Pracownicy, którzy "za cenę wynagrodzenia godzą się być marionetkami", ta część jest dla mnie niezrozumiała, dlaczego określasz osoby zatrudnione w SOLIDEX jako marionetki? Tzn. za jakie wynagrodzenie godzą się pracować? Wyjaśnij proszę tę kwestię.

Były pracownik SOLIDEX

Spółka SOLIDEX umożliwiła mi rozwój, zdobycie doświadczenia i rozwinięcie skrzydeł. Dużą wartością tej firmy są ludzie, którzy dają z siebie 200%, wielu z nich to osoby z ogromnym doświadczeniem od których można się uczyć, niektórzy pracują tam już 25 lat (wbrew komentarzom da się ). Z tego co wiem Spółka ma fajne plany na przyszłość, także warto tam aplikować. Jeżeli potrafisz wykorzystać szansę na rozwój i jeżeli chcesz coś zrobić nie tylko dla swojego własnego dobra, a dla dobra firmy to w SOLIDEX się rozwiniesz i zyskasz cenne doświadczenie. Podobało mi się podejście ludzi, którzy nie czekają tylko na potkniecie innych, aby na tym zyskać, co teraz spotyka się w wielu firmach, tylko służą pomocą i doświadczeniem, chcą współpracować dla dobra firmy. SOLIDEX-owi kibicuję i życzę sukcesów.

nicki
@Były pracownik SOLIDEX

oczywiście szefuńciu ma pan kompletną rację

Sprzedaż
@Były pracownik SOLIDEX

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka...

makumba

Ludzie! Na miłość boską! Dajcie sobie spokój z tą firmą. Przecież wszyscy w branży śmieją sie z nich. Szkoda pisania. Co zostalo napisane powinno wystarczyć. Opisywanie ich kolejnych, obecnych działań nie ma żadnego sensu . Nie wiem jakim lamel albo despero trzeba być, żeby tam pojsc pracować ...

@makumba

Makumba – słowo pochodzenia afrykańskiego, związane z kulturą Bantu, kojarzone m.in. z imieniem jednego ze środkowoafrykańskich bóstw, względnie pojęciem magii lub po prostu z nazwą instrumentu muzycznego.....na miłość bogów...

Bla bla
@makumba

Zgadzam sie z toba! Piszesz ze wszyscy sie śmieją z Solidex, ależ skad! Wszyscy współczują!!! Ale tez sa tacy którzy podziwiają tych którzy jeszcze pracują - ludzie szacun dla was!

Witold
@makumba

Rozumiem, że jesteś rozczarowany współpracą w firmą, choć w swojej wypowiedzi nie wspomniałeś dlaczego? Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii, ale mógłbyś wyjaśnić jakie aspekty zatrudnienia Ci nie odpowiadają. Napisz co chciałbyś poprawić lub zmienić w zatrudnieniu w SOLIDEX, tak żeby pracowało się w bardziej komfortowym otoczeniu. Czekam na Twoją obiektywną opinię.

Mela
@Witold

Ja jestem zadowolona z pracy. Polecam pracodawcę

Witold
@Mela

Jakie stanowisko zajmujesz w firmie SOLIDEX? Mogłabyś rozwinąć swoją wypowiedź? Fajnie, że jesteś zadowolona, ale mimo wszystko wolałbym poznać szczegóły Twojego zadowolenia. Uzasadnienie wypowiedzi będzie pomocne dla czytelników rozważających wysłanie CV do tego miejsca pracy.

Agnieszka

@Nak17 piszesz, że nie polecasz pracy w SOLIDEX. Co jest konkretnie powodem Twojego niezadowolenia? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami. W jakim dziale byłeś zatrudniony?

Nak17
@Agnieszka

Sama sobie odpowiesz jak tam dluzej popracujesz. Chociaz na Twym ,,stanowisku,, puki będziesz posluszna nic Ci nie grozi. Nie widze powodu pomagamia Ci w Twej ,, pracy,,

@Nak17

...puki...

Były..

A ja podziwiam pracujących tam ludzi . Mimo ,, paskudnych,, działań właściciela próbują coś zrobić ,,.Mimo wszystko,, jak mawia właściciel. Byłem, pracowałem,widziałem. Szacun ludziska. Będę wam kibicował.

@Były..

Dzięki... ale takiego SOMSa to nie ma cała branża, co ?? :)

Uwaga ! W Solidex w Warszawie czystki, zwolnili 4 handlowców!!! Zdecydowanie odprawiam prace i pracodawcę.

Chyba odradzam miało byc?! Złe wiadomosci szybko obiegły rynek! Swiat zwiariowal! W 3City jedyny handlowiec Sam sie zwolnił!!! Solidex sie kończy!

rt

Pracowalem tam kilkanascie lat temu - widze, ze nic sie nie zmienilo ;) Dziwne, bo firma miala wszystko - pozycje, pieniadze, fajnych ludzi, sprzet. Tylko zten mobbing i dziwne uklady interpersonalne na wyzszym szczeblu mimo ze wlasciciel byl w moim odczuciu przyzwoitym czlowiekiem. Tymniemniej nigdzie nie zdobylem tyle wiedzy, obycia i samodzielnosci co tam. W pewnym sensie uksztaltowalo mnie to zawodowo, w pozytywnym sensie. Mimo wszystko wiec nie zaluje.

Agnieszka
@rt

Jeśli rzeczywiście w swoim wpisie miałaś na myśli zjawisko mobbingu, to zachęcam byś skorzystała z nowej funkcji na forum. Możesz ją odnaleźć klikając w baner "zero tolerancji". Zawsze warto walczyć z tym zjawiskiem i mu przeciwdziałać. Wracając jednak do merytoryki Twojego wpisu - opisujesz funkcjonowanie firmy, czy atmosferę tam panującą. Nie wspominasz jednak nic na temat warunków zatrudniania, czy kwestii wynagrodzenia. Zachęcam do przedstawienia tych aspektów dla potencjalnych kandydatów.

• Jak się pracuje w SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Zobacz opinie na temat firmy SOLIDEX (Firma w upadłości) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Kandydaci do pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SOLIDEX (Firma w upadłości)