Opinie o SOLIDEX (Firma w upadłości) w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy SOLIDEX (Firma w upadłości). Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości) o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SOLIDEX (Firma w upadłości) w Kraków

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w SOLIDEX? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Skot

Ta firma już nie istnieje. Mam inne teraz obiekty zainteresowań

Maria Skotniczny Nowy wpis
@Skot

Hahaha, a jakież to Zbyszku?

Skot Nowy wpis
@Skot

Ty miałeś i masz tylko 1 obiekt zainteresowań. I wszyscy wiedzą jaki. To widać i czuć

Zbyszek Nowy wpis

Ktoś chcę jeszcze coś dodać? SOMS jest na sprzedaż :)

Gffg Nowy wpis

Cieszę się iż zbigniew nie istnieje już w branży informatycznej. Mam nadzieję że zakończył wszelką działalność biznesową i cieszy się życiem osobistym. Życzę mu zeby był szczęśliwy zanim skończy mu się czas

Klient

Przyszła pandemia i Solidex się zwinął....przypadek? Nie sądzę... A to peszek...

179-179
@Klient

Firma chyliła się ku upadkowi już od dawna, to cud, iż tyle lat spółka była jeszcze aktywna. Pandemia okazała się tylko i wyłącznie przysłowiowym gwoździem do trumny. Już 10 lat temu było widać jak na dłoni iż spółka porusza się po równi pochyłej. Śmierć spółki była już dawno przesądzona i nie powinna nikogo zaskoczyć. Rak toczył firmę od dawna, rak był nieoperacyjny w wysokim stopniu zjadliwy i zakaźny. Zarząd i nadzór był całkowicie niereformowalny, spółka była jak sparaliżowana na różnych poziomach abstrakcji, to nie była organizacja samoucząca się ani nowoczesna, ani innowacyjna. Zbiór elementów tworzących szkielet spółki np. zarządzanie, nadzór, kultura organizacyjna spółki, polityka zatrudnienia - wszystko to było abstrakcyjnie niedostosowane do aktualnych czasów, kojarzyło się raczej z drugą połową XX wieku. To była spółka na miarę możliwości jego kreatora. Teraz są inne czasy, inaczej zarządza się firmą, inaczej prowadzi się politykę zatrudnienia, inaczej planuje się rozwój spółki. IT jest to niezwykle dynamiczna branża, zwłaszcza w Polsce. IT to nowe technologie, ale żeby osiągnąć sukces biznesowy w IT tą nowość, nowoczesność, innowacyjność trzeba także wprowadzić na wielu poziomach funkcjonowania organizacji tworząc niejako nowy model spółki. Albo ktoś dostosowuje się do dynamicznego środowiska, zwiększa kompetencje i zasoby organizacji, zarządza spółką innowacyjnie i nowocześnie, wkracza dynamicznie na nowe rynki, otacza się ludźmi o wysokich kompetencjach i oczekuje się od nich konstruktywnej krytyki i efektywnych zmian albo... bankrutuje.

Dyrektor Handlowy

Telefon zadzwonił niedługo po wysłaniu CV. Spotkanie z panią z HR w porządku. Standardowe pytania mające na celu ogólne rozeznanie się co do poziomu i "jakości" kandydata. Na koniec spotkania dostaję info o standardowym, 2-tygodniowym okresie oczekiwania na info zwrotne. Po tym okresie otrzymuję telefon z informacją, że jestem zakwalifikowany do grupy rezerwowej i mam czekać kolejne 2 tygodnie na efekty rozmów z kandydatami z pierwszej grupy. Mijają te kolejne 2 tygodnie i cisza więc dzwonię. Dostaje info, że jest sezon grypowy i prośbę o jeszcze kilka dni cierpliwości. Dzwonię po 6 dniach i słyszę, że "dzisiaj po południu będę coś więcej wiedzieć". Od tej drugiej rozmowy mija już 6 dni. No i nie wiem jak to traktować ... Nie mam pretensji do Pani z HR, z którą rozmawiałem i później kontaktowałem telefonicznie bo to w sumie nie jej decyzje. Zapewne robi to co może i musi. No ale ogólny wizerunek firmy po tym względem nie jest dobry.

Standardowy scenariusz jaki zazwyczaj ma miejsce pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Czyli trzeba znać angielski prawniczy?

Maria
@Marta

tak, zwłaszcza w spółce która ogłosiła upadłość: https://www.imsig.pl/krs/0000027297

Hinch

Heniu wróć!

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w SOLIDEX?

Kentucky Highway

Bardziej prawniczy

Johnnie Walker

Kto złożył wniosek o upadłość

Krakowski sąd rejonowy ogłosił upadłość Solidexu. Postanowienie wydano 24 lipca 2020r. Wskazano sędziego komisarza i wyznaczono syndyka.

Obserwator

Ile wynosiło zadłużenie spółki na dzień złożenia wniosku o upadłość ?

Jaro

Pytanie kto złożył wniosek o upadłość do sądu.

Scotty

Taka kobieta jak Pani nie musi za to płacić....

@Scotty

Co Pan ma na myśli. Czy można uprzejmie prosić o rozwinięcie wypowiedzi

słaba płeć
@Scotty

Darowizna to nie jest zapłata, to jest inny tytuł prawny. A wie Pan, co powiedział Mark Twain o odwadze? "Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu"

Pani mgr inż

Solidex kończy działalność. To wspaniała wiadomość. Tak długo czekałam na ten moment, że myślałam że już nigdy nie doczekam. A jednak udało się. Życie jest piękne, a może to prawda że w życiu piękne są tylko chwile....a to jest właśnie taką piękna chwila!!!!

Jedni upadają a inni rosną latami w siłę. To nie jest przypadek a szereg czynników, ciąg zdarzeń, decyzji, strategii itp itd. Dla porównania np inna krakowska firma Comarch to aktualnie globalna spółka informatyczna, zatrudnia około 7 tys pracowników.

Szkoda Solidexu. :( Dawno już mnie tam nie ma ale byłam wtedy gdy Solidex stawał się potęgą. Zostanie sentyment.

Red White

Upadłość to zamknięcie pewnego rozdziału To co, może by tak odpocząć i pojechać na wspaniałe wakacje. Albo zająć się życiem prywatnym, może to szansa by znalesc czas dla ludzi i spraw których się nie dostrzegało...

administrator gowork

Czy wszystkim pracownikom jest wypłacane na bieżąco wynagrodzenie?

Gowork Admin

Co praktycznie oznacza upadłość

solidex_poznan

Zdecydowanie nie polecam w ogóle aplikowania do tej firmy a co dopiero pracy tam. Strasznie dużo formalności ale ok, dokładny pracodawca w sumie to nawet dobrze świadczy ale to co wydarzyło się potem.. Zostałem zatrudniony na stanowisko handlowca w Poznaniu, wiadomo czasy mamy niepewne. Dzwonię, upewniam się i słyszę tak stanowisko pracy czeka na Pana. Wszystko działo się w marcu a tu tego samego dnia - wypowiedzenie umowy o pracę, która miała zacząć się 1 kwietnia, faktycznie niezły pryma aprilis :) Dzwonię, no jednak to nie żart, zero uprzedzenia, zero reakcji tylko mail "skany dokumentów personalnych" a w nich wypowiedzenie. Człowiek składa wypowiedzenie w obecnej pracy, robi z siebie durnia a tu traktują go naprawdę najgorzej w życiu! I tym sposobem zostaje bez pracy w trudnych czasach pandemii. Odradzam kontakty, odradzam aplikowanie - jak najdalej od SOLIDEXU!!!

handlowy
@solidex_poznan

Bo to (usunięte przez administratora) jest. Wiedzieli o złej sytuacji w firmie, a mimo to zatrudniali i dawali ludziom nadzieję.

Krystyna
@solidex_poznan

Dlaczego wziąłeś udział w rekrutacji do tej firmy. Co skłoniło Cię żeby wysłać tam CV ?

Forrest Gump
@solidex_poznan

Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, zacznij się walić deską po nodze. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę gdy przestaniesz.

zibig

Czy firma ogłosila w końcu upadłość, czy dopiero jutro?

Firma wypłaciła tyko część wynagrodzenia wszystkim pracownikom za maj 2020. I co dalej? Decydenci nabrali wody w usta. Szykują się pozwy do sądu i skargi do Państwowej Inspekcji Pracy. A szkoda. Mogliśmy chociaż rozstać się w zgodzie.

Jadwiga Mikołajczyk
@były pracownik

Jeśli można pocieczyc i zażartować to spróbuj znalesc tego jakieś pozytywne aspekty np. chociaż zapewne nie przytyłeś w pandemii. Ja siedzę w bogatej firmie gdzie bidy nie ma a zarządzanie bezstresowe i na pandemii przytyłam 8 kg. Co z tego że mam pracę i kasę jak jestem brzydka i gruba...wcześniej to chociaż byłam tylko brzydka, a teraz moje problemy uległy podwojeniu z nadmiaru dobrobytu. Pamiętaj, pieniądze szczęścia nie dają!!! :-)

• Jak się pracuje w SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Zobacz opinie na temat firmy SOLIDEX (Firma w upadłości) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Kandydaci do pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SOLIDEX (Firma w upadłości)