Opinie o Ing Bank Śląski S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Ing Bank Śląski S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ing Bank Śląski S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ing Bank Śląski S.A. w Katowice

papka

Czy ing w ogóle otwiera aplikacje wysłane przez pracuj.pl?

ktoś
@papka

tak

Jolanta
@ktoś

a z feedbackiem jak? pytam, bo to pytanie jednak zastanawia. otrzymał ktoś może jakąś rozwiniętą odpowiedź po nieudanej rekrutacji?

zażenowana WSTYDŹCIE SIĘ ING

Moja przyjaciółka pracuje w ing i jestem zażenowana tym co tam się dzieję...moim zdanie sprawa nadaję się do gazety lub programu typu UWAGA. ING niby instytucja wysokiego zaufania...prestiżowa itd. prowadzi co jakiś czas rekrutację do różnych działów...oferując staże , lub zatrudniając na zleceniówkach. Jak to bywa w wielu firmach obiecuję się złote góry, że to tylko na początek i że jest to uzależnione od tego czy osoba się sprawdzi itd. Dodam, że mówię tutaj o stanowiskach biurowych na "zapleczu" Mimo zadowalających wyników pracownicy nie otrzymują umowy o pracę - najczęściej mogą na to liczyć po 2-3 latach. ponadto pracują za prawie najniższe stawki wykonując ciężką i odpowiedzialną pracę. dosłownie są to pieniądze minimalnie wyższe niż minimalna krajowa. Równocześnie wykonują identyczną pracę co część zespołu zatrudnionego na umowę o pracę. Przy modelu pracy hybrydowym lub zdalnym - etatowcy otrzymują solidny dodatek za to, że pracują z domu wykorzystując własne zasoby. Mogą otrzymywać różne dodatki, benefity itd. Biorą udział w tym "cudownym" korpo świecie czyli organizują im zawody dla pracowników czyli są krótko mówiąc traktowani jak część zespołu. Pracownikom zatrudnionym na zleceniówkach nie należy się kompletnie nic...nie dość, że pracują za znacznie mniejsze pieniądze to nie ma mowy o żadnych dodatkach zaznaczam że wykonują DOKŁADNIE TĘ SAMĄ PRACE w DOKŁADNIE TYCH SAMYCH WARUNKACH z DOKŁADNIE TYM SAMYM WYMIARZE CZASU PRACY. "nie mają prawa chorować" bo nie możesz mieć L4 nie ma prawa do urlopu... Co więcej pracownicy na zleceniówkach biorą udział w spotkaniach, otrzymują mailingi itd. które są kierowane zarówno do etatowców jak i do tych zatrudnionych na zleceniówkach. Tam się mówi i piszę o wszystkich przywilejach dla etatowców, o premiach podwyżkach itd. a ci na zleceniówkach patrzą na to i widzą, że nie dostają NIC. niedawno występował prezes, który opowiadał o tym, że ludzie są dla niego najważniejsi itd. I ONI TEGO WSZYSTEGO SŁUCHAJĄ po czym robią taką robotę za najniższe możliwe pieniądze. to jest czysta dyskryminacja i wykorzystywanie ludzi i jestem w szoku, że tak instytucja dopuszcza się czegoś takiego... Pewnie niektórych zastanawia dlaczego w takim razie przyjaciółka tam pracuje...a dlatego, że ma nadzieje, że będzie lepiej...że jak będzie robiła wyniki to ktoś ją doceni. no i co? robi wyniki...i dalej robi na zleceniówce na stawce jak ochroniarz w markecie... MASAKRA WSTYD nie mieści mi się to w głowie jak tak można

Mikrus
@zażenowana WSTYDŹCIE SIĘ ING

Dopóki jelenie będą się godzić na takie traktowanie dopóty będzie ono miało miejsce. :) Nie podobają się warunki to wystarczy zmienić bank, co za problem?

Pracownik infolinii

Stanowczo nie polecam nowi liderzy bez pojęcia o zarządzaniu zespołem ! Liczą się tylko tabelki . Faforyzowanie tylko nowych pracowników. Wytykanie błędów tylko starym nowo cacy . !!!! Ostatnio atmosfera bardzo kiepska . Liczą się nie ludzie tylko wyniki .

Jolanta

Dzień dobry, orientuje się ktoś w stawce dla Product Ownera? Niestety w ogłoszeniu nie podali a fajnie jest się zorientować. Pracował ktoś na tym stanowisku na 100% zdalnie? Pytam, bo to podobno oferują, jeśli tak to jak praca wygląda? Proszę o opinię

Wysłałem CV, na odpowiedź czekałem ponad 2 tygodnie, po 2 tygodniach zadzwonili do mnie z HR i umówiłem się na rozmowę telefoniczną. Pytania o moje CV, doświadczenie, co sprawiało trudności itd., miałem dostać informację zwrotną w ciągu tygodnia. Niestety czekałem kolejne 2 tygodnie, zadzowniłem zapytać na jakim to jest etapie i dowiedziałem się, że kierownik prowadzi rozmowy i w następnym tygodniu będzie informacja. Ostatecznie zostałem zaproszony na 2 etap, który odbywał się przez MS Teams na którym menadżer opowiadał o firmie, o tym czym jego dział się zajmuje, zapytał o moje oczekiwania itd. Obie rozmowy przebiegały miło, byłem zadowolony. Kolejny tydzień czekania i później telefon z podziękowaniem i informacją, że zdecydowali się na kandydata z większymi umiejętnościami i doświadczeniem. Cały proces rekrutacji trwał z 1,5 miesiąca.... do tego na rozmowach rekrutacyjnych nikt nie sprawdził moich umiejętności w żaden sposób a później info, że ich nie mam. Nie wiem czy jest sens marnować czas...

o cv, o doświadczenie, typowe pyt rekrutacyjne

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Aleksandra

Jak aktualnie wygląda wynagrodzenie zasadnicze na stanowisku Specjalista ds. Bankowości Detalicznej? Jak wgląda system premiowy?

Łukasz

zdecydowanie nie polecam pracy na infolinii tego banku. Każdy, kto ma choć trochę szacunku do siebie i swoich bliskich, powinien unikać tej firmy. Marne wynagrodzenie w stosunku do wymagań i odpowiedzialności. Brak wsparcia i szacunku ze strony firmy. Przełożeni potrafią jedynie wytykać nawet małe potknięcia i błędy. Ponieważ nie ma chętnych do tej pracy marzeń, często zdarza się, że nowe osoby otrzymują na start pensje, które odpowiadają wynagrodzeniom osób pracujących tam kilka lat. Jak mają czuć się pozostali pracownicy? Ci, którzy podejmują takie decyzje nie maja nawet chwili autorefleksji. Ceni się tam miernych, ale wiernych. Coś Wam to przypomina? Pracownicy, którzy do tej pory mieli mocno średnie wyniki i niczym się nie wyróżniali, zaczynają szkolić pozostałe osoby. I nagle wszystko wiedzą lepiej. Inni, którzy muszą się koniecznie wykazać, wprowadzają zasady, które powodują dyskomfort i niemiłosiernie wydłużają procesy związane z realizacją zadań. Bardzo dużo błędnych informacji wysyłanych do klientów, oraz pomyłek popełnianych przez tych miernych, nie kończy się żadnymi konsekwencjami, czy zmianami, a zadanie wyjaśnień i tłumaczeń, spada wyłącznie na infolinię. zapewniam, są inne normalne firmy

Człowiek
@Łukasz

To już na etapie rekrutacji wychodzi słoma z butów. Raz, że nie potrafią wysłać info o godzinie spotkania, dwa nie potrafią się zapoznać z CV hmm a raczej jest problem z czytaniem ze zrozumieniem, trzy zadają infantylne pytania, które skierowane mogłyby być do przedszkolaka. Wstyd bo już w krótkiej rozmowie wychodzi analfabetyzm rekrutera i bezmyślność PRL-owskiej organizacji. To co oni oferują w pakiecie szkoleniowym? Dzięki Bogu się nie przekonam.

HRBP 2022

Wzięłam udział w rekrutacji na stanowisko HRBP do Katowic. Po jakimś czasie od złożenia aplikacji zadzwoniła do mnie rekruterka, by umówić się na trzydziestominutową rozmowę wstępną. Skontaktowała się ze mną o umówionej porze. Rozmowa odbyła się w bardzo miłej atmosferze, uzyskałam wiele informacji na temat stanowiska, obszaru biznesowego, który HRBP ma obsługiwać, warunkach pracy itp. W ramach podsumowania usłyszałam, że zostaję zarekomendowana do drugiego etapu (rozmowa z potencjalnym przełożonym), oraz że rekruterka skontaktuje się ze mną maksymalnie do 2 tygodni. Ta rozmowa wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie (mają za to ode mnie duży +). I to tyle w kwestii pozytywów. Rekrutacja zaczęła się we wrześniu, a ja pod koniec października wciąż nie wiem, na czym stoję - nie mówiąc już o tym, że drugiego etapu nie było ;) Nie mam pretensji, że nie mnie zatrudniono. To oczywiste, że spośród wszystkich kandydatów wybiera się 1 osobę, jednak brak informacji pozostawił we mnie pewien niesmak. Nie oczekuję wiele - tylko odpowiedzi w terminie. Nawet nie trzeba do mnie dzwonić, wystarczy mi szablonowa odpowiedź z e-Recruitera, której wysłanie zajmuje kilka sekund ;) Zajmuję się rekrutacją od lat i wiem, jak ważna jest odpowiedź wysłana nawet kandydatom, których odrzucamy po rozpatrzeniu CV, nie mówiąc już o tych, z którymi rozmawialiśmy. Efekt jest taki, że oprócz tego, że już nigdy nie wezmę udziału w procesie rekrutacyjnym do ING, mam również negatywne odczucia do samej marki i jej produktów bankowych.

Sisi
@HRBP 2022

Zgadzam się z Panią całkowicie. Jeśli od pracowników oczekuje się bycia profesjonalnym to samym wzorem w temacie powinna wykazać się Pani HR. Popieram

kandydatka
@HRBP 2022

W kwestii rekrutacji to pewnie zależy na jakiego rekrutera się trafi. Ja pracy nie dostałam, ale cały proces rekrutacji oceniam pozytywnie, bo rozmowa rekrutacyjna telefoniczna była w porządku, bez (usunięte przez administratora) pytań, dużo dowiedziałam się o stanowisku i sama miałam czas żeby zadawać pytania. Dość szybko dostałam zaproszenie na drugi etap - rozmowę z dyrektorem oddziału, którą też oceniam pozytywnie chociaż była trudna i długa. Na koniec powiedziano mi że do dnia X (konkretna data) zapadnie decyzja i otrzymam informację zwrotną niezależnie od decyzji. Traktowałam to z przymrużeniem oka (każdy tak mówi a wiadomo jak jest), ale rzeczywiście umówionego dnia dostałam telefon bezpośrednio od dyrektora oddziału i z informacją że zdecydował wybrać kogoś innego, ale dziękuje za czas itd. Także przyznam że byłam też pozytywnie zaskoczona bo bardzo rzadko się zdarza że ktoś dotrzymuje słowa, że poinformuje o decyzji nawet jeśli jest negatywna a bezpośredni telefon to jeszcze większa rzadkość (często jak już są to szablonowe maile).

M.
@HRBP 2022

Cześć, ja również brałam udział w rekrutacji na pewne stanowisko, która zaczęła się w lipcu. Dostałam się do trzeciego, ostatniego etapu, którym była rozmowa z potencjalnym przełożonym oraz dyrektorem. Odbyła się ona w sierpniu. Z informacji, które na niej dostałam wynikało, ze to ostatni etap i bierze w nim udział tylko kilka osób. Feedback miał się pojawić maksymalnie do 2-3 tygodni, a cisza trwa do tej pory ???? Abstrahując już od tego, jak rozwleczoną była ta rekrutacja, to w mojej ocenie, pracodawca z taka renoma, który pozostawia ludzi bez odpowiedzi (mimo zapewnień ze ja da, jakakolwiek by ona nie była) powinien niezwłocznie poprawić proces, który ewidentnie ma wady…

Stefan

Brak info w sprawie rekrutacji pomimo zapewnień o wyniku. Nie polecam, sama rozmowa kwalifikacyjna to zawracanie głowy. Szkoda czasu.

qwerty

Witam, czy moge dowiedzieć się o warunkach pracy, zarobkach i atmosferze w dziale ZAKUPÓW? Na ile może liczyć SENIOR BUYER? pOZDRAWIAM, m.

@qwerty

Hej, Jeżeli chodzi o zakupy do to zajmuje się tym koleżanka (kawa, ciastka, artykuły biurowe). Ona zamawia i to przychodzi. Jest do tego osobne stanowisko? Ona ma jakąś premię za to?

Wojciech

Chyba nie o o chodziło. To nie ma takiego działu? Bo jak ktoś pytał to myślałem że jest zapotrzebowanie na takiego pracownika.

Qwerty
@Wojciech

Jest aktualnie ogłoszenie na stanowisko senior buyer stąd moje pytanie. Zastanawiam się czy warto aplikować. Mam 10letnie doświadczenie.

Były
@Qwerty

Nie aplikuj. Szef działu niejaki WM ma prawomocny wy*ok sądu za (usunięte przez administratora). Zachowuje się ciągle tak samo a powinien zostać odsunięty od zarządzania ludźmi. Ciągle publicznie lży i upokarza ludzi, krzyczy na spotkaniach. Mały człowiek ale co zrobić, podobno ma kwity na zarząd. Tak się chwali przy kieliszku. Chcesz tam być ?

@Wojciech

Szukają teraz kogoś.

Włochaty
@Były

Dodatkowo WM lata na koszt banku do Turcji przeszczepiać sobie włosy a pracownicy muszą mieć własne długopisy.

Emka
@qwerty

A ile zarabia senior buyer?

Nikt

Praca żenada - nie polecam Świątki piątki i niedziele 24 h i zero docenienia

Nowyy w branżyy

Straszą zwolnieniami.. redukcje stanowisk. Jako nowy pracownik jestem zszokowany.. na infolinii ciągle kolejki i słyszy się ostatnio o zwolnieniach. Strach przychodzić do pracy sam nie wiem ile dam radę, myślałem że ING to stabilny pracodowaca

Firma dodała nową ofertę pracy na Analityk. Czy ktoś o tym słyszał?

Lucy

Analityk? Zależy gdzie. Z pewnego źródła wiem, że pracy tu nie zabraknie. Doradca święta krowa, analityk obsługuje kilku doradców. Robisz 1,5 etatu z wypłatą za 1 etat.

Sylwia
@Lucy

A jaką wypłatę się dokładnie dostaje i jakie konkretnie są obowiązki jak piszesz o obowiązkach jak za 1,5 etatu?

Aleks

Staż z lwem w leasingu w Warszawie, jakie zarobki? Wysłałam CV na staż z lwem, zastanawiam się jakie są widełki. Był ktoś na takim stażu? Może ktoś coś napisać na ten temat?

Hej, chcialam dopytac o prace w HR jako Rekruter, czy ktos z Was wie jaka tam panuje atmosfera i jakie sa widelki placowe?

Magda

Bank na pozor dbajacy o dobrostan psychiczny. Niby planow nie ma, ale tabelki przychodza, i mejle ,ze nie bedziecie sie wozic na garbie pracownika, ktory ma 140%wykonu. Albo rozmowy roczne, na ktorych szefowa mowi Ci , ze powinnas szukac innej pracy. W pandemii Bank wielce rozdawal zasilki jesli wspolmalzonek stracil zrodlo dochodu, no bo ciezka sytuacja bez precedensu na swiecie. W tej samej pandemii ten sam bank zwolnil grupowo ludzi, ktorzy pracowali w poczuciu zagrozenia, zwlaszcza w pierwszych miesiacach tego szalenstwa, pomijajac fakt ,ze maski i szyby ochronne dali po miesiacu. Zwalniajac ludzi w najgorszym momencie pod wzgledem gospodarczym-pandemia i widmo gigantycznego kryzysu i inflacji , Bank zwalnia pracownikow na gorszych i nie za bardzo rownych zasadach: niektorzy w czasie okresu wypowiedzenia dostaja 2 a inni 1 miesiac bez obowiazku swiadczenia pracy. A pracownicy zwalniani 5 lat temu, w duzo lepszej sytuacji na rynku pracy , caly 3 miesieczny okres wypowiedzenia pracy dostali w gratisie bez obowiazku swiadczenia pracy. Wiec ciezko sie czuc rowno traktowanym, tym bardziej, ze nikt nie wytlumaczyl pracownikom kryterium, wg ktorego jedni nie musza pracowac na 3 mcznym okresie wypowiedzenia ,a inni musza. Dwa-niby tak bank dba o wellbeing pracownikow: a po raz kolejny wybiera sie na wycieczke dla pracownikow oplacona przez Bank gorska wyprawe, gdy szefowa dobrze wie, ze pracownik nie dal rok temu rady, poplakal sie, poniewaz ze wzgledu na swoj stan zdrowia duze aktywnnosci fizyczne go przerastaja. I mozna bylo nastepnym razem wybrac cos mniej obciazajacego, rowerki wodne,kajaki ,zwiedzanie miasta- bo skoro wycieczka jest benefitem pracowniczym to powinna byc tak wybrana, by kazdy byl fizycznie w niej w stanie uczestniczyc. A nie by czul sie pominiety przez grupe.

Toja
@Magda

Planów nie ma? W ING? Brednie....

Askier
@Magda

Płaczesz bo poszłaś na górską wyprawę a wolisz kajak? I to jest twój problem w banku? Nosz ja(usunięte przez administratora) masz problemy kobieto..

@Toja

Są tylko plany i plany i tabelki i znowu tabelki

Sylwia
@Ania

To chyba domena zachodnich korporacji, firma zawsze będzie dążyła do najlepszych wyników. W momencie, kiedy banki tracą, bo teraz coraz mniej osób decyduje się na kredyty, to w ogóle nie dziwi. Ale jak rozumiem, poza tym praca jest okej?

@Sylwia

Dla mnie jest okey

Petent

Dobry wieczór, czy jest możliwe przejście z pionu klientów detalicznych do korpo? Jest sens aplikować na indywiduala? Czy lepiej poczekać na odpowiednią rekrutację i uderzać bezpośrednio do korpo? Dziękuję i pozdrawiam!

@Petent

Z pionu klientów, co to znaczy? Trochę nie rozumiem tej korpomowy ale jak można się czegoś dowiedzieć o pracy no to dopytam bo bardzo mi zależy

@Marta

Ze specjalisty w obszarze bankowości detalicznej na specjalistę w bankowości korporacyjnej.

K.
@Petent

Raczej małe szanse, choć nie mówię że zerowe. Pion klientów detalicznych i korpo to od jakiegoś czasu dwa oddzielne obszary i tzw. detal nie ma praktycznie do czynienia z obsługą firm. Zatem najpierw trzeba by przejść przez obsługę małych firm a potem starać się dostać na korpo. I też nie jest łatwo się tam dostać bo rotacja jest praktycznie zerowa,jedynie awanse i tzw. naturalne odejścia.

@K.

Dzięki wielkie za merytoryczną odpowiedź, pozdrawiam i życzę świetnych wyników!

joaska

Drodzy jakies opinie o stanowiskach, widełki, atmosfera pracy? 1/ Expert - Fraud Management Product Katowice 2/Product Management - Expert - Tribe Cash Management Warszawa 3/ Specialist - Financial Crime Compliance Warszawa

Xyz

Coż, na plus ze kierownik pojawia się raz na dwa tygodnie, czas pracy nie jest przez nikogo weryfikowany, wiec pracownicy sie spozniaja, badz wychodza wczesniej. Dwie siatki zakupow tez czlowiek zdązy w trakcie pracy przyniesc, zarezerwowac wakacje, kupic kiecke, bo strony internetowe nie sa blokowane. Praca w oddziale detalicznym -jesli sie trafi na oddzial gdzie kierownika nie ma na stale to high life.

olka

Cześć, czy ktoś mógłby podzielić się opinią o stanowisku specialist- financial crime compliance w Katowicach- czy zespół i przełożony są w porządku, czy wymagana normalna jest realna do wyrobienia? na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? z góry dziękuję za odp

olka
@olka

norma* :)

kandydat

Czy często zdarzają się sytuacje, że przełożony, prezes/dyrektor organizuje spotkania, które przeciągają się poza godziny pracy pracowników?

Znajomy
@kandydat

Niestety można trafić na szefa, który organizuje spotkania zazwyczaj w piątki pi południu, trwające do 17, jak większość pracowników pracuje gora do 16.00. Taki weekend:) Albo pracownikom z Katowic robi spotkania wyjazdowe, blizej siebie, no. w Warszawie

Zostaw merytoryczną opinię o Ing Bank Śląski S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Ing Bank Śląski S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ing Bank Śląski S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ing Bank Śląski S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 6 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ing Bank Śląski S.A.?

Kandydaci do pracy w Ing Bank Śląski S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ing Bank Śląski S.A.