Copernicus Sp. z o.o.

Szczecin

Opinie o Copernicus Sp. z o.o.

Rosa

Injesion Molding. Poznałaś tylko część osób obsługujących wtryskarki, więc nie mów, że nikt z nas nie ma pojęcia o swojej pracy.

Marta

@njesion Molding rozumiem, że największe zastrzeżenia masz do sposobu i długości podejmowania przez firmie decyzji o zatrudnieniu? A jak przebiegał sam proces - to była jedna rozmowa, a może kilka etapów? Co sprawiło Ci podczas rekrutacji w Copernicusie największe trudności?

Injesion Molding

Witam wszystkich mówiąc bez złości i chęci rewanżu to proces rekrutacji dramat"( Nie rzeczowy , nie konkretny , ok 4-ch. przekladanych terminów dotyczących podjęcia decyzji przyznania zatrudnienia. Zarząd : Myślę że lepszy kierunek by obrał niz ewentualny , brak wzmianki czy też zorganizowania swego rodzaju konfrontacji z samym zainteresowanym odnośnie rekomendacji czerpanych po nawiązywaniu kontaktów z poprzednimi pracodawcami co do ubiegajacego się o pracę. A szybko zebrane obserwacje przy przedstawieniu całej firmy pozwoliły wysunąć wnioski ze nikt powtarzam " NIKT " nie zna się na wtryskarkach , procesie wtrysku, itd.p. A szkoda gdyż sporo zainwestowanych środków w wyposażenie poszczególnych działów i tu dodam dobrych producentów. Podsumowując myślę że nie przypadkiem jest ciągle opisywany problem ze znalezieniem kogoś konkretnego :-) Do tego jeszcze skromne wrażenie że podczas spotkania i negocjacji wynagrodzenia prezes ma mało stanowczosci w przejęciu decyzji od reki (natychmiastowo) Aczkolwiek człowiek bez. mądry, na wysokim poziomie p.Profesor.

Injesion Molding

Marta

@katarzynka czy dowiedziałaś się czego na rozmowie rekrutacyjnej czym mogłabyś podzielić się z innymi poszukującymi pracy? Oferty są nadal aktualne więc na pewno inni będą wdzięczni za przekazanie takich wiadomości.

Izabela

Czy oferta dla specjalisty ds. płac jest jeszcze aktualna? Może ktoś wie?

katarzynka

... kolezanka powiedziala ze 2200 netto na reke i opel corsa ale wszystkiego sie dowiem za da tygodnie. i odpowiem wam

Marta

Jak wyglądają warunki pracy na stanowisku Samodzielnego księgowego?

Kdiuk

Ile może zarobi przedstawiciel handlowy? Jakie samochody są do dyspozycji i co z paliwem? Czy dają komórkę i laptopa? Chcę się tu zatrudnić i tak pytam.

erwin

podpinam się pod pytanie Krzysztofa

erwin

podpinam się pod pytanie Krzysztofa

Ziutek

Czy fabryka w Poznaniu ma nowe oferty pracy? Zależy mi na pracy u nich!

Gibon

W jakim charakterze zaczynasz pracę?

Krzysztof

Również jestem ciekaw obecnej sytuacji firmy oraz jak wygląda atmosfera w pracy i warunki płacowe.

Kaczor

Mam zamiar rozpocząć pracę w Copernicusie . Czy ktoś ma orientację jakie tam są wynagrodzenia Czy płacą terminowo? Poza tym czy są jeszcze jakieś dodatki do zasadniczej?, może socjal mają dla pracowników?

Iwona

Super firma ;)

bartrk

A jak ze stażem lub praktyką dla studentów. Jestem studentem inżynierii biomedycznej specjalność elektronika i szukam firmy w której praktyki będą miały sens.

jasio

to firma produkujaca produkty medyczne zajmuje się fotowoltaniką? :D Firma idzie na dno.... a co do pisanych tutaj umów o pracę. Z tego co moja połówka tam pytałą to umowy o pracę są ale na kilka miesięcy i kilka dostaniecie takich umów a kasa bylejaka. Można w wielu innych firmach w Szczecinie dostać spokojnie już lepsze pieniądze. Nie ma rewelki chyba, że ktoś chce poczuć się kimś w kitlu.... :D

jasio

Firma przestała być firmą Biotonu. To chyb oddźwięk procesu o naruszenie praw patentowych, które to procesy Bioton skrzętnie utajniał. Bioton liczył, że dzięki Copernicusowi pozyska rządowe pieniądze na innowacje. Już była podpisana umowa ale niestety została zerwana.... Teraz dowiadujemy się, że Bioton pozbył się akcji i jeszcze będzie sprzedawał wstrzykiwacze Copernicusa bo pewnie zapłacili za naruszenie patentów i musi Copernicus jakoś je spłacać.... Nie wiem jak dalej pójdzie ta pociągnie ale nici napewno wyszły z zapowiadanych w gazecie budowy hali na Gumieńcach....

rosa

Uwaga copernicus szuka kierownika działu wtryskarek. Osoba, którą przyjmą dostanie w pakiecie fajny zespół. Fajnie by było gdyby to był ktoś w miarę wyluzowany z dużym poczuciem humoru i cierpliwością :P no i żeby miał pojęcie o pracy z wtryskarkami.

monika sz.

jeżeli rzeczywiście można zarobić te 4 000 jak piszecie to w tej sekundzie jeszcze wyślę im moje cv, ale nie wiem czy w tej kwestii mogę wam ufać tutaj na forum. w sumie to na forach internetowych bardzo mówi mało się o zarobkach a jak już padają jakieś sumy to często są one wzięte z kosmosu. ktoś potwierdzi oficjalnie jeszcze te 4000?

lord

Copernicus zdaje się być firma godną zaufania, i nawet nie byłbym tak wybredny jak moi przedmówcy chcąc pracować pierwotnie w oparciu o umowę na czas określony, może być zlecenie, nie sądze także aby bali mi na początek tyle ile operator pisze czyli ponad 4 tys na rekę, fakt kadra do tego typu pracy musi być wykwalifikowana, ale raczej podana kwota dla pracodawców nie jest raczej korzystna za pracownika na start. Czy umowy o dzieło znacznie różni się od stałęj umowy o pracę?

fastryga

no to ja również jestem zainteresowana zatrudnieniem w Copernicus Sp. z o.o., natomiast czy obecnie prowadzone jakiekolwiek rekrutacje i nabory na jakieś stanowiska pracy? nie ukrywam że podstawowym warunkiem dla mnie jest umowa o prace na jakiś dłuższy okres, czy otrzymam takie warunki w tej firmie?

operator OSN CNC

Witam interesuje mnie jaką obróbkę jakie maszyny macie i jaka kasa jest .Jak mniej niż 4 z przodu to nie będę wcale się starać o pracę w waszej firmie.

Info

Gdzie można znaleźć informacje o tym stażu?

Kandydatka

Wysłałam CV na rekrutacja@data.pl, taki mi został podany jak dzwoniłam do firmy, bodajże na montaż. Jeśli trzeba na inny to bym prosiła o napisanie prawidłowego.

Aaa

A na jaki adres wysłałaś CV ? i na montaż czy produkcje?

Kandydatka

Witam, właśnie 3 tygodnie temu dzwoniłam do firmy dowiedzieć się czy potrzebują na produkcje. Dowiedziałam się, że cały czas potrzebują i żebym wysłała swoje CV na maila. Niestety do tej pory nikt się nie odezwał. Nie mam doświadczenia na produkcji, ale czy to niezbędny wymóg?

kul

czesc. widziałem, ogłoszenie na przedstawiciela handlowego. Jak wygląda praca na tym stanowisku? stresowa? cisna z góry? jak atmosfera. dzieki z góry za pomoc

rosa

Kozik napiszę wprost na montaż jest bardzo dużo chętnych, nie wiem tylko dlaczego wstrzymują się z rekrutacją. Na narzędziowni jest spora rotacja, a na wtryskarni od kilku lat jest praktycznie niezmienny zespół i bardzo ciężko znaleźć kogoś dobrego właśnie na wtryskarnię. Na inne działy nie mają problemu ze znalezieniem pracowników.

to współczuję takiej sytuacji :(

rosa

Napisze tak dziewczyny z montażu traktowane są jak księżniczki, chłopaki z narzędziowni jak święte krowy a pracownicy wtryskarni jak woły robocze. I mimo, że pracowników na wtryskarnie najtrudniej jest znaleźć to traktowani są jak niedorozwoje umysłowe. Dziewczyny z montażu mają dobrze.

ZiutGraal
@rosa 11.08.2014 13:30

T aaaaaaaa? To zapraszam na narzędziownię . Będziesz świętą krową, a po drodze będziesz robił formy, obrabiał, frezował , drążył, składał wszystko do kupy tak żeby to wszystko działało na wtryskowni gdzie brak jest fachowców i rąk do pracy.

Tika

z Twojej wypowiedzi wnioskuję że brakuje ludzi na produkcji? i nie bardzo są szanowani, tylko co to znaczy np w jaki sposób się to objawia?

rosa

Tika jak pracowałaś na produkcji to wydaje mi się, że nie będziesz miała problemu z nauczeniem się składania wszystkiego do kupy.Jak nie złożysz papierów to niczego nie będziesz wiedziała. Zastanawia mnie jednak fakt, że w tej firmie najmniej szanuje się ludzi na dziale, na który najtrudniej jest im znaleźć pracowników.

Tika

dziękuje za odp :) przepraszam za takie pytanie o wysokość zarobków, no ale wiadomo że to mnie ciekawi, ale mam jeszcze jedno pytanie i jeśli to możliwe to proszę o odp, pracowałam na produkcji ale zapewne ta różni się trochę profilem, czy zatrudniają u was że tak się określę pracownika którego trzeba właściwie na nowo uczyć wszystkiego, co wynika z innego profilu działalności? i np jakie są wymagania? co trzeba umieć? oprócz oczywiście chęci do pracy :) pozdrawiam

rosa

Tika jak chcesz pracować to z pracodawcą się kontaktuj. Zarobki są takie, że z głodu nie umrzesz.

Tika

Jakie zarobki są dla pracownika produkcji?

Tika

Ale jest tam taka możliwość zatrudnienia na produkcji?

rosa

Tika na produkcję śmiało możesz CV słać.

Tika

Witam, mam pytanie czy aktualnie może poszukują tam do pracy na produkcję?

rosa

Sweteś czyżbyś był tym o kim napisałam? Jesteśmy różni i to jest fajne, ale jak zdarzy się taki "ciężki przypadek", to naprawdę psuje relacje w całej grupie.

rosa

Jest jeszcze jeden troll, który strasznie dezorganizuje pracę i nie ma pojęcia co się aktualnie produkuje. Albo jest kompletnym (usunięte przez administratora), albo sabotażystą.

otton

Nareszcie nie ma tego drania wcielenia zła dla ludzi i firmy pseudo kierownisiunia Andrzeja po.TRZASKI..wzięli go w nareszcie wyrzucili

rosa

Mnie jakoś nie chcą na żadne szkolenie wysłać. Czyżbym tak genialna była, że nie trzeba mnie dokształcać? Pozdrowienia dla chłopaków z narzędziowni. Wiem, że to czytacie. :)

mariolka

Nie rozumiem stwierdzenia: "W każdym pracowniku widzą człowieka" Czy to znaczy, że każdy z pracowników ma normy dopasowane do jego możliwości? Czyli jeśli jeśli jest powolny to może mniej wykonać niż inny i jeśli czuje się źle to kierownictwo wybaczy mu zły stan? Dla mnie ta firma gdzie może jest jedna lub dwie linie produkcyjne to wycinek dużej korporacji gdzie też jest podział na linie produkcyjne. Nie rozumiem co to znaczy: "Poprawiają błędy, szkolą a nie tylko myślą o zwalnianiu jak w onnych firmach". Poprawianie czy szkolenie jest w interesie firmy. Pytanie czy pracownicy przeszkoleni i mający większą świadomość pracy i wyrobu dostają lepsze wynagrodzenie, podwyżki. Widzę, że kilku "pracowników" rzuca banały licząć, że poprawi wizerunek ale jak ktoś ze zrozumieniem czyta to widzi, że proste pytania na temat umowy o braku pracy u konkurencji czy też informowania pozostają bez odpowiedzi... POwiedzcie jak wygląda kwestia wynagrodzenia, podwyżek itd. bo to interesuje ludzi a nie stwierdzenia że super, hiper... Firma dobra nie potrzebuje reklamy...

rosa

Wacuś zapomniałeś dodać, że (usunięte przez administratora) dziękujemy. W pracy jest dobra atmosfera bo jest dobrze dobrany zespół. Wszyscy starają się ze sobą współpracować. Jak pojawia się problem to wszyscy się mobilizują, żeby go rozwiązać. nie polecam więc firmy ludziom, których wymieniłam wcześniej.

Wacuś

Kilka lat i jestem bardzo zadowolony. Pracowałem już w kilku firmach i mam porównanie. Szefostwo firmy stara się rozumieć rzeczywiste problemy wszystkich pracowników, od kierownictwa po (usunięte przez administratora) i to jest szalenie budujące. Poprawiają błędy, szkolą a nie tylko myślą o zwalnianiu jak w onnych firmach. Według mnie za kilka lat ludzie w Szczecinie będą bardzo się starać o pracę w Copernicusie. Pozdrawiam.

Wacuś

Gorąco polecam firmę Copernicus. Atmosfera pracy coraz lepsza i zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Kierownictwo ma coraz lepsze podejście do pracowników a to jest szalenie istotne. Przynajmniej dla mnie ;-)

julek

a ja tam miło wspominam prace w Copernicusie tak jak było napisane wszystko jest ok jeżeli chodzi o stronę formalna umowa itp, indywidualne podejście do każdego nikt nie jest anonimowy, brak osób które funkcjonują na znajomościach i ślizganiu się , atmosfera ok bywa różnie ale to normalne raz jest lepiej raz gorzej, szczerze polecam jeżeli ktoś szuka stabilnej i pewnej pracy:)

rosa

dossa musisz mieć zaświadczenie od psychiatry że jesteś zdrowo rąbnięty, normalnych nie przyjmują ;)

Zostaw opinię o Copernicus Sp. z o.o. - Szczecin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Copernicus Sp. z o.o.