Opinie o Bank Pocztowy w Warszawa

"Poszukujemy ludzi z pasją, zaangażowanych oraz czerpiących satysfakcję z pracy. Dlatego dajemy również szansę osobom bez doświadczenia zwłaszcza w tych obszarach, w których od podstaw poprzez szkolenia wewnętrzne przygotowujemy do realizowania stawianych celów zgodnie z panującymi standardami w Banku. Osoby bez doświadczenia mogą rozpocząć swoją karierę w sieci sprzedaży na stanowisku Młodszego Opiekuna Klienta."

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Pocztowy w Warszawa

Dno

W centrali w BDG zwolnienia od 1 stycznia. Pracę traci wielu doświadczonych pracowników IT i Rozwoju. Wyglada na to, że finansowo bank stoi bardzo źle. Ot władza PiS.

A.

To teraz parę słów prawdy!!! Pracuję w tym Banku od prawie 10 lat w Centrali w Bydgoszczy. Stanowisko Starszy Inspektor. Zarabiam najniższą krajową pensję... Przez te wszystkie lata myślałam, że kiedyś Kadra Zarządzająca razem z moim Naczelnikiem na czele zaczną doceniać pracowników. Oj, jak srogo się pomyliłam. Przełożony ma Cię za zero, nic nie wartego śmiecia. Obowiązków masz coraz więcej, ale kogo to obchodzi, że musisz iść do domu, bł skończyłaś pracę ?. Nie doświadczych pomocy ani zrozumienia. Zamiast tego spróbuj tylko popełnić błąd lub się pomylić. Zniszczą Cię psychicznie. Praca tutaj to najgorszy koszmar jaki mogłam sobie tylko wyobrazić. Na szczęście już niedługo :). A wszystkim, którzy rozważają jeszcze podjęcie tutaj pracy mówię: Uciekajcie!!!. Nie marnujcie życia i zdrowia.

@A.

Święta prawda. Duża część starszej kadry już opuściła B.P. Teraz szukają już wśród nastolatków, zaraz po maturze i Ukraińców. Wiadomo, bez doświadczenia, można im wmówić, że najniższa krajowa to kupa kasy. O kadrze zarządzającej lepiej się nie wypowiadać, bo administrator i tak to zaraz usunie. Tylko czego się tu bać?? Prawdy o firmie??

>>>>
@A.

W takim razie ciekawi mnie ile zarabia młodszy inspektor?? To wcale nie jest śmieszne, a bardzo tragiczne i wręcz nie do pojęcia.

>>>>
@A.

Przynajmniej dowiedzieliśmy się w jaki sposób Bank wypracował 10 mln zysku w I kwartale, którymi tak się chwali:))

@Pika

@Pika, czy sądzisz, że długoletni pracownicy opuścili firmę ze względu na zarobki? Może jednak podzielisz się uwagami dotyczącymi kadry zarządzającej? Co według Ciebie przydałoby się zmienić? Czy jest też coś, co podoba Ci się w pracy? Są jakieś szkolenia, szanse rozwoju?

@Agnieszka

Rozmawiałem ostatnio z wieloma osobami, które uważają, że nowy system managersko-dyrektorski jest zbyt rozbudowany i nie potrzebny. Ba, śmialiśmy się, że w niektórych miejscach jest więcej managerów niż pracowników. Ludzie mają już dość pisania dziesiątków maili do kilku osób, a wolą zająć się pracą. Pamiętam jak najlepsze wyniki Bank osiągał kiedy było tylko 2 - 3 dyrektorów na region i nikt nie narzekał, a plan był zrobiony. Cała sytuacja jest bardzo deprymująca dla młodych pracowników, którzy nie wytrzymują takiego sposobu zarządzania, przez co są ciągłe wakaty. Do tego zmiana systemu prowizyjnego spowodowała, że starsi pracownicy też zaczęli szukać szczęścia gdzie indziej, a kto ma uczyć nowych?? Dyrektorzy?? Szczerze wątpię.

@Pika

A mogłabyś napisać coś więcej na temat zmian w wypłacie prowizji? Od czego są one obecnie zależne? Rozumiem, że obecnie trudniej jest osiągnąć wyższe wynagrodzenie? Czy poza wspomnianymi przez Ciebie wadami firma jest miejscem, które mogłabyś polecić?

@Agnieszka

Niestety wrócili pośrednicy i plany poszły do góry o 100%, a zarzekali się, że z pośrednikami koniec na wieki. Oczywiście przestali również płacić za niektóre kredyty. Dodać do tego najniższą krajową i wychodzi nam kraina łez i rozpaczy. Agnieszko największemu wrogowi nie polecę tego banku.

Doradca klienta w BP
@Pika

Agnieszko Jako świeżo "były" pracownik BP mogę jedynie powiedzieć, że praca w tej instytucji to żenada. Dla tego pseudo banku nie są ważni klienci(bez których przeciez bank nie będzie istniał ) nie są ważni pracownicy na końcu łańcucha pokarmowego czytaj doradcy klienta tylko podła, mściwa i bardzo nie kompetenta kadra kierownicza czyli dyr. regionalny, dyr.d/s rynku nota bene z bożej łaski oraz managerowie d/s wsparcia sprzedaży czyli wszyscy Ci NADLUDZIE którym nie wolno się sprzeciwić. Jeżeli ktoś choć trochę szanuje siebie samego i ma sumienie to na pewno długo w tej firmie nie wytrzyma - wiem co mówię bo przeszłam tutaj taki survival, że książke można by napisać.

@granatowa.pantera

Witam Bylam na rozmowie o prace w krakowie w BP na stanowisko doradca klienta. Pan przedstawil mi oferte unikajac informacji dotyczacych zarobkow. Zadajac mu pytanie odpowiedzial pytaniem czego oczekuje. Powiedzialam ze chcialabym zarabiac 2/2,5tys na reke. Po czym przedstawil mi program prowizyjny gdzie mozna zarobic dodatkowe 1tys zl. Mam szanse isc do placowki w krakowie albo do mikro oddzialu w olkuszu. wspomne rowniez ze rozmowa przebiegla bardzo luzno.Pytanie moje czy jest szansa sie tam pchac czy raczej odpuscic.

@@granatowa.pantera

Poczytaj komentarze i sama podejmij decyzję.

Były
@@granatowa.pantera

Powiem tak , musisz być silnie nastawiona na pozyskiwanie klienta .Jeśli nie masz doświadczenia , warto .A jeśli jesteś pracownikiem doświadczonym z innego banku , nie daj się oczarować system prowizyjnym ;)

maniek
@Były

głupoty piszesz.. pensja to 2100 brutto!!!! w bankach spółdzielczych więcej płacą, w biedrze więcej płacą.. szkoda zdrowia i życia

Doradca klienta w BP
@@granatowa.pantera

Odpuścić i szukać NORMALNEJ pracy bo ten pseudo bank to (usunięte przez administratora) nad syfy

Papa Smerf

Wydawałoby się, że w B.P. praca jak w każdym banku - plany, obsługa, raporty. Jednak ten jest naprawdę specyficzny. Żeby w zabawny sposób to przedstawić, przytoczę krótką historię. Pamiętam jak byłem doradcą klienta w placówce, a jej dyrektor woził w służbowej Skodzie Citi GO worki ziemniaków:)). Z uwagi na malutki bagażnik w tym mikrusie, worki były nawet na przednim siedzeniu. Oczywiście dyrektor nie posprzątał potem tej gliny i ziemi, która była w całym samochodzie i trzeba było tą Skodą jeździć:)). Resztę wystarczy poczytać na forum.

Opiekun Klienta

Standardowo, pytania otwarte, dotyczące przebiegu kariery zawodowej, motywacja do pracy, jak postrzegam bank, co bank wyróżnia. Generalnie dyr sam więcej mówi niż czeka na wypowiedź kandydata. Motywacja - rozpisuje jakie można zdobyć zarobki, Podpowiada i czeka na to gdzie potencjalny pracownik będzie szukał klientów. Nacisk na tzw ZOR czyli państwowe i duże firmy w których będzie można sprzedać kredyty, karty kredytowe i założyć konta ROR i oszczędnościowe. Bardzo ważne aby wpasować się w model połowa czasu pracy w oddziale połowa w terenie. Po odbytej rozmowie dyr informuje że jeśli zaakceptuje informuje że chce otrzymać namiary. Po otrzymaniu telefonuje i ustala opinię, pomocne oczywiście na piśmie będą referencje od poprzedniego pracodawcy, kolejnym etapem jest telefon z centrali i pytania dotyczące osoby i motywacji do pracy. Moje odczucia były kiepskie po tym telefonie ponieważ odniosłem wrażenie jakby kobieta z którą rozmawiałem dzwoniła do mnie w tajemnicy z ciekawych pytań zadała czy kandydat uczestniczy jeszcze w innej rekrutacji... Po tej rozmowie dzwoni dyr i informuje czy zatrudnia czy nie. Następnie po pozytywnym zaopiniowaniu proponuje pracę o 2,5 tygodniowy wyjazd do Łodzi na szkolenie i hotel Ibis (w którym za dodatkową opłatą można zaparkować swój samochód). Szkolenie 1-szy tydzień ogólne zagadnienia szkolenie miękkie (budowanie pozytywnego wizerunku banku), 2-gi tydzień to szkolenie z systemów i zdobycie certyfikatu uprawniającego do obsługi i sprzedaży) kolejne 2 dni to scenki sprzedażowe i powrót do swojego oddziału. W oddziale jest osoba która wprowadza do pracy szkoli itd. Pensja to 1m-c 1800 zł netto, kolejny to 1550zł netto 3-ci podstawa czyli 1100zł netto + prowizja, Od czwartego miesiąca to już normalna praca. Plany sprzedażowe 1 m-c 3 konta 1 karta kredytowa, 3500 kredytu gotówkowego, 2 m-c 5 kont ROR ok 5000zł kredytu i 1 karta kredytowa, 3 m-c 7 kont ror 5000 - 7000 zł kredytu 1 karta kredytowa, od czwartego 12 kont, 70 000 kredytu gotówkowego, 1-2 karty kredytowe i wciąż mało i mało od regionalnego. Jak się wykona swój plan to są naciski żeby pracować dla grupy i ciągły mobbing.

Pytania: co motywuje do pracy, jak pracownik będzie poszukiwał potencjalnych klientów, jakie zarobki są satysfakcjonujące, czy łatwo nawiązuje kontakt z klientem, czy swobodnie prowadzi rozmowę sprzedażową. Ogólnie standardowe pytania rozmowa zajęła mi ok 45-50 minut.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Agnieszka

https://www.pocztowy.pl/kariera/ Zapraszam Was do przejrzenia aktualnych ofert pracy. Pracodawca nie pisze zbyt wiele o oferowanych warunkach zatrudnienia, czy możecie powiedzieć, na co może liczyć nowy pracownik? Istnieje możliwość wynegocjowania na przykład lepszej stawki? Bank Pocztowy organizuje sporo konkursów dla swoich klientów, czy są też takie atrakcje dla pracowników? @@granatowa.pantera, jak długo czekałaś na kontakt z przedstawicielem firmy od momentu przesłania aplikacji? Czy rekrutacja była wieloetapowa i wymagała na przykład rozwiązywania jakichś zadań?

@Agnieszka

24.09 wyslalam cv 25.09 zadzwonili a 26.09 mialam juz rozmowe. Rozmowa byla jedna. Zapewniona mnie ze mam ta prace i ze zadzwonia do mnie z odzialu w olkuszu zapraszajac na rozmowe. Nie mialam zadnych zadan do rozwiazania.

@Agnieszka

Witam, wyslalam cv 24.09 zadzwonili 25.09 a na rozmowie bylam.25.09. Nie rozwiazywalam zadnych zadan, jestem osoba bez doswiadczenia. Rozmowa jak jak pisalam przebiegla bardzo luzno. Przedstawiciel skupial sie bardziej na mojej urodzie i mowil wprot komplementy typu ma pani piekna cere, pani atutem tez to ze naturalnie sie pani usmiecha. Bylam zawstydzona i uznalabym to nawet za flirt.

BP
@@granatowa.pantera

wspaniale! prawo rekrutujący!. I tu po raz kolejny widoczne są kompetencje pracowników BP. Żenada. Zastanów się czy szukał na stanowisko Doradcy czy .? :)

!!!!!!!!!!
@BP

Pewnie starsi, niewyżyci faceci zobaczyli młodą ładną dziewczyną i sądzili, że ma mało rozumku. I kto tu wyszedł na ofiarę losu??Sytuacja niedopuszczalna w poważnej, szanowanej instytucji, no ale to bank państwowy.

Skok

Skok jaworzno przejmuje bank pocztowy za miesiac

Agnieszka

@Ghsjsjd, rozumiem, że nie zdecydowałaś się na pracę? Czy stało się to tylko ze względu na zarobki? Wspominasz o wysokości podstawy, a czy podczas rozmowy była mowa o premii i innych dodatkach? Mogłabyś też opisać samą rekrutację oraz rozmowę kwalifikacyjną?

Ghsjsjd

Byłam na rozmowie... Podstawa to tylko 2100 brutto.... Jestem wręcz zszokowana że za takie pieniądze ludzie godzą się jeszcze pracować (oddział w B-B i Żywcu)

Agnieszka

@Ja, z jakiego powodu odradzasz pracę w firmie? Rozumiem, że możesz mieć jakieś negatywne doświadczenia, ale na pewno są także dobre strony zatrudnienia u tego pracodawcy. Możesz nieco szerzej opisać obecną sytuację? Szczegółowe wpisy pomogą osobom, które rozważają wzięcie udziału w rekrutacji.

Henry

Podpowiedzcie czy bank prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Na jaką umowę na starcie można liczyć?

@Henry

Nie idź tam. Znajdziesz dużo lepsze oferty niz w tym czymś.

Agnieszka

Czy ktoś z forumowiczów może w merytoryczny sposób przedstawić sytuację w firmie oraz warunki zatrudnienia? Z pewnością wiele zależy od zajmowanego stanowiska, dlatego opinie mogą się różnić, ale każda z nich jest cenna i przyda się innym. Może macie jakieś porady dla kandydatów? Czy wcześniejsze doświadczenie zawodowe jest niezbędne, by podjąć zatrudnienie? Czy firma jest przyjazna osobom niepełnosprawnym?

Izolda

Spoko praca i całkiem niezłe zarobki!!!

Buhahhahahahahahaaha.

@Izolda

2150 brutto to są super zarobki ? Plus prowizja której nie uświadczysz płatna po 3 miesiącach to są super warunki ? Uprawnienia do ubezpieczeń zajmuje pół roku w tym czasie jedziesz na minimalnej bo nie sprzedajesz . Kredyt 10 zł za kazde 10000 to super prowizja ? Jak same odrzuty ? W czasie gdy nabywasz uprawnienia każą szukać klientów mamią że wypłaca za lead a to ściema ?? Za2150 robić plany niewykonalne ?

@Izolda

A jak długo ? Czy wiadomo już coś na temat sprzedaży banku pocztowego i co z pracownikami banku i poczty ?

@Nik

Jakieś dezycje mają być pod koniec maja .. wyjazdy na dywanik do dyrektora sieci wcześniej z 3 narady obowiązkowe bo niby miał być dyr ale nigdy go nie było w czerwcu będą zwalniać tak grozili na 3 naradzie wice ktoś tam

Aga16

co znaczy niezłe?

@Aga16

2150 plus prowizja wypłacana co 3 miesiące tak z 10-20 zł jak się starasz

@Aga16

2150 brutto tj podstawa bardzo słaba w innych bankach masz większe podstawy minimum 2500 brutto

Pracownik bp
@Nik

To akurat oszczerstwo i nie prawda pracuje tu 2 rok i premie wypłacają co miesiąc może nie są super wysokie ale jak wykonasz plan nie jest zle...

@Pracownik bp

Taka jasne wypłacają po 3 miesiącach nie oznaczają tego człowiek dostaje grosze i nie wie nawet za co oni też nie wiedzą . Idzie się pogubić zaczynałam prace to wiem kiedy mi wypłacili prawda ? Poza tym jak się zaczyna pracę i nie ma dostępu do ubezpieczeń każą szukać klientów i robić plany i inna osoba co ma dostęp ma robić i niby zwrócą (usunięte przez administratora) prawda nie zwracają pomimo tzw lead ponadto w regulaminie którego nie widziałam na oczy i nie jest dostępny w intranecie jest zapisane że doradca nie może robić lead dlatego rzuciłam te robotę od początku ściema i wyzysk na szkoleniu gadali że oddadzą kasę reklamacje składałam i nic.. znalazłam szybko pracę i przestrzegam wszystkich .po moim odejściu zlikwidowali cały psf

Buhahhahahahahahhaha, chyba kpisz.

@Nik

Nik ale o co Ci chodzi??? czytasz to co piszesz???

@anonymous

Tak prawda to jest.moge odpowiedzieć na wszystkie pytania odnośnie pracy w psf

Agnieszka

@Ja, skąd informacja o tym, że firma zostanie sprzedana? Czy to oficjalna informacja? Podaj proszę link, który będzie potwierdzeniem Twojego wpisu, będę wdzięczna. Czy jesteś osobą zatrudnioną w Bank Pocztowy? Jakie są Twoje odczucia związane z tym pracodawcą, możesz go polecić innym?

@Agnieszka

Ty jakimś niekumatym pracowmikiem gowork jesteś?? poczytaj sobie wpisy niżej leniu patentowany to się dowiesz

Js
@Agnieszka

Wpisz sobie w google bank pocztowy sprzedaż zaznacz wiadomości i poczytaj

Potejncjalny pracownik

Witam. Za kilka dni mam rozmowę na stanowisko Doradca Klienta w Lublinie. Chciałem zapytać na jaką podstawę mogę liczyć i jakie są warunki pracy w tym Oddziale? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

@Potejncjalny pracownik

Daj sobie spokój bank pocztowy idzie na sprzedaż problem ze nikt go nie chce kupic

Wawa

Nie polecam. Bank to jakaś porażka. Teraz też pocztowy24 nieczynny. Jako pracownik ile się nasluchalam o tym banku. Albo problemy z wyplatami albo z kontem internetowym. Klienci mają konta xxx a nagle robią się widoczne dla wszystkich.. I te konta.. Raz bezpłatne.. Potem płatne.. Listonosi na prośbę naczelnikow przynoszą dowody klientow. Są zakładane lewe konta.. I za jakiś czas osoba dostaje list, że ma konto na sporym minusie.. Jak było bezpłatne było ok. Jak zrobiło się płatne problem. Ja odziedziczyłam taki (usunięte przez administratora) Przepracowalam ponad 3 lata na czterech umowach i teraz odchodzę z kwitkiem. Bo co? Nie chcę zakładać lewych kont i oszukiwać we wnioskach kredytowych? Jedno wielkie (usunięte przez administratora) Pozdrawiam Warszawa woj.

@Wawa

paranoja ztymi kontami, jak przyszlam do pracy w pazdzierniku ludzie podostawali wezwanie do zaplaty na 300-500 zł firmowe i zwykle osob fizycznych. bo tez jak zakladali obiecywali ze darmowe a tu oplaty i jak tu namowic kogos wmalej miejscowosci to poszla fama ze zlodziejstwo. nie chcieli ludzie zakladac nawet jak proponowalam te 30 zl.tragedia..kredyty same odrzuty.ubezpieczenia podrozyli a idz pan z taka robota

Agnieszka

@Julita, a czy Ty jesteś w jakiś sposób związana z Bank Pocztowy? Jesteś pracownikiem tej firmy? Jeśli tak, to zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią na jej temat. @Wawa, dziękuję za Twoją opinią. Może takie działania, o których wspominasz, zależą od oddziału lub zdarzały się sporadycznie?

Julita

Jeśli jest tak źle to zawsze można zmienić firmę a po co to narzekanie?

Agnieszka

@Kris, oczywiście rozumiem. Dziękuję za Twoją odpowiedź na moje pytania. Czy ktoś z Was także pracuje w Bank Pocztowy w Warszawie i zechciałby podzielić się z innymi użytkownikami forum swoją opinią na temat pracy w tym miejscu?

Agnieszka

@Izolda, rozumiem, że pracujesz w Bank Pocztowy. Długo już jesteś związana z tym pracodawcą? @Kris, po Twoich wypowiedziach wnoszę, że pracowałeś lub pracujesz w Bank Pocztowy. Co jeszcze możecie powiedzieć o pracy w tym miejscu? Czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity socjalne? @Nick, rozumiem, że jesteś zainteresowany pracą w Bank Pocztowy. Wysyłałeś już swoje CV?

@Agnieszka

Są benefity ale bez szaleństw nikt nie odczuje ich poza tym to standard w firmach, dostałem 100 zł brutto na święta bożego narodzenia pisząc elaborat na co przeznaczę kazano wpisywać buty leki itd. są karty Multisport ale to jak wcześniej pisałem standard.nikt nie idzie do pracy na pocztę dla karty. Mogłoby jej nawet nie być z resztą się za nią płaci więc co to za benefit

Cześć mam pytanie jak to wyglada czy bank zatrudniając pracownika tez go sprawdza w bazach, bo wiem że alior sprawdza big.

Nie.

Nik

No co ty na jakiej podstawie i po co

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Pocztowy - Warszawa

• Jak się pracuje w Bank Pocztowy?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Pocztowy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Pocztowy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bank Pocztowy?

Kandydaci do pracy w Bank Pocztowy napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bank Pocztowy