Stalco Sp. z o.o. S.K.A.

5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Stalco Sp. z o.o. S.K.A.

Aktualność udostępniona dla Ciebie

JAK NASZE HOBBY MOŻE WPŁYNĄĆ NA AKTYWNOŚĆ ZAWODOWĄ

„Motywacja do treningu to poczucie realizowania planu krok po kroku, z osiąganiem po drodze wielu małych celów.”

W życiu ważna jest nie tylko praca, ale przede wszystkim hobby. Zapraszamy do lektury i poznania trochę bliżej naszego Managera ds. Rozwoju BHP  – Piotra Grzeszyńskiego, który od lat i z wieloma sukcesami rozwija swoją pasję – kulturystykę.

Jak i kiedy się rozpoczęła Twoja przygoda z kulturystyka?

Tak naprawdę przygoda z kulturystyką zaczęła się w styczniu 2003 roku. Za namową dwóch kolegów zdecydowaliśmy, że warto będzie troszkę się poruszać i dobrze wyglądać na wakacje. Oczywiście zaraz po hucznym Sylwestrze udaliśmy się na siłownię, wykupiliśmy miesięczne karnety i… jeden z kolegów „wytrzymał” 2 miesiące, drugi aż trzy, a w styczniu tego roku teraz już moja pasja i hobby obchodziły 18-stkę.

Początki to zupełnie inny styl, inne zainteresowania i inny kierunek tzw. kulturystyka bycia duuuuużym czyli trening oparty o maksymalne ciężary, ale małą liczbę powtórzeń. No i tak ćwicząc i dużo jedząc, jedząc i dużo ćwicząc w 2009 roku na magicznej wadze pojawiła się cyfra ponad 120kg… wszystko ładnie i pięknie, bo siły było mnóstwo, ale kondycyjnie pokonać 100, 200, 300m to było dla mnie wyzwanie.

W Polsce i ogólnie na świecie „bardzo” modne stało się bycie FIT… pomyślałem, dlaczego nie spróbować i tak zmieniłem sposób żywienia i treningu o 180 stopni!
W treningu już nie liczyły się maksymalne ciężary i mała liczba powtórzeń, ale dużo mniejsza ich waga i ilość powtórzeń zwiększona do maksimum! No i jedzenie, czyli trzy najważniejsze zasady: ZDROWO, REGULARNIE, MNIEJSZE ILOŚCI.

Początki były trudne, bo i mnóstwo było pokus, ale szybkie efekty, lepsza kondycja i rewelacyjne samopoczucie upewniły mnie o dobrym kierunku! I tak do dziś waga o 40 kg w dół, kondycja rewelacyjna na najwyższym poziomie, ale doszedł jeden duży koszt – kompleksowa wymiana całej garderoby z rozmiaru XXL/XXXL na …M, ale i z tym jakoś poradziłem sobie. Dziś cały czas w szafie goszczą „M-ki”, a magiczna cyfra na wadzę to okolice 84 kg.

Ile czasu w tygodniu poświęcasz na treningi?

Podczas „wypracowywania” sylwetki FIT na treningach potrzeba dużej regularności, dużego skupienia na treningu, precyzji oraz sporo czasu. Jeżeli chodzi o ilość treningów i poświęcony czas, to w normalnym okresie ćwiczeń mówimy o 5 treningach w tygodniu po min. 1.5h, a na ok. 6-8 tygodni przed startem w zawodach zwiększamy intensywność do 6 treningów tygodniowo po blisko 2h… przyjemny w całym tym cyklu jest grudzień, czyli okres regeneracyjny dla organizmu, w którym zmniejszamy ilość tygodniowych treningów do 3/4 po ok. 1.15h… no i możemy sobie pozwolić na „delikatne” odstępstwa od diety.

Jak wygląda Twoja codzienna dieta?

Każdy myśli, że dieta to tylko kurczak i ryż lub nic niejedzenie, a prawda jest nieco inna. Musimy pamiętać o zbilansowanych posiłkach i co bardzo ważne regularności. Idealne odstępny czasowe pomiędzy posiłkami to 3 godziny.

Optymalna ilość posiłków w ciągu dnia to 5 (oczywiście wszystko uzależnione jest od trybu dnia, intensywności oraz od wysiłku). Pamiętajmy o unikaniu efektu najedzenia się aż po „korek”. Unikajmy mocno przetworzonych produktów, kolorowych, wysoko słodzonych napojów, a w szczególności gazowanych. Zwracajmy oczywiście też uwagę na pieczywo, makarony i produkty wysokowęglowodanowe.

Moja codzienna dieta opiera o dużą ilość warzyw (szczególnie sezonowych), wysokiej jakości mięso – wołowina, indyk, ryby. Jeżeli chodzi o składniki węglowodanowe to poranna owsianka czy wafle ryżowe, jak pora obiadowa to różnego rodzaju kasze oraz ryż natomiast ostatni posiłek opierajmy o skład białkowo- tłuszczowy. I co bardzo ważne dużo, dużo, dużo wody.

Co Cię motywuje do treningów?

Motywacja do treningu to poczucie realizowania planu krok po kroku, z osiąganiem po drodze wielu małych celów. Cała motywacja, samozaparcie i właśnie te małe kroki, ale można to również spuentować ważnymi słowami jakże ważnego sportowca:

"Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

To właśnie te słowa są tym moim motywującym mottem.

Czy sport pomaga ci w pracy zawodowej? Jak?

Tak i to bardzo. Częste trening znacznie poprawiają samopoczucie, rozładowują stres oraz motywują. Efekt daje motywację! To dzięki nim budzę się codziennie rano z uśmiechem na twarzy.
Pozytywne nastawienie po przebudzeniu to udany dzień zawodowo i prywatnie, a to bardzo ważne!
Potencjalny kandydat
Kandydat

Jaki jest socjal w firmie ? Jakaś karta Multisport ?

@Potencjalny kandydat

Dzień dobry, zapewniamy pełne wyposażenie stanowiska pracy.

Lukasz Nowy wpis
@Stalco Sp. z o.o. S.K.A.

Witam potrzebujecie w obecnej chwili przedstawiciela regionalnego?

Nowy wpis

@Lukasz

Dzień dobry, Panie Łukaszu, aktualnie nie poszukujemy osoby na to stanowisko przedstawiciela regionalnego, proszę na bieżąco śledzić nasze oferty pracy na stronie: https://pracodawcy.pracuj.pl/stalco-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-spolka-komandytowo-akcyjna,107459

Janex Nowy wpis
Klient

Nasza firma od dziesięciu lat współpracuje z STALCO które to dostarcza nam kompleksowo produkty na kilka sklepów i jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy. Oferują dobre warunki handlowe i ciekawe promocję i w razie czego szybki serwis. Jako jedyni z producentów na rynku narzędziowym tak kompleksowo wspierają swoich partnerów począwszy od dobrej opieki handlowców, przyjazdów na dni otwarte a także projektowaniem sklepu, planowaniem rozmieszczenia asortymentu, układem stoisk, planowaniem zatowarowań, szkoleń marketingowych, projektów graficznych na materiały POS. Polecamy!

Nowy wpis

JAK NASZE HOBBY MOŻE WPŁYNĄĆ NA AKTYWNOŚĆ ZAWODOWĄ

Jak i kiedy się rozpoczęła Twoja przygoda z kulturystyka?

Ile czasu w tygodniu poświęcasz na treningi?

Jak wygląda Twoja codzienna dieta?

Co Cię motywuje do treningów?

"Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać" - Michael Jordan

To właśnie te słowa są tym moim motywującym mottem.

Czy sport pomaga ci w pracy zawodowej? Jak?

078pol

Polecam pracę w Stalco, pracowałem w kilku firmach na terenie Skawiny zanim trafiłem na właściwą.

@078pol

Czym zajmowałeś się w Stalco? Czy uważasz że ta firma to dobre miejsce do rozwoju? Zatrudniają tu też osoby bez doświadczenia, świeżo po szkole? Zastanawiam się czy warto wysyłać CV, więc może mi podpowiesz. :D

Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś na stanowisko Pracownik Magazynu oferowane przez firmę Stalco Sp. z o.o. S.K.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
lopez
Kandydat

Polecam pracodawcę, duża rodzinna firma która się dynamicznie rozwija (z tego co mówili na rozmowie mnóstwo nowych stanowisk pracy), jeśli chodzi o rekrutację jest tylko jeden etap rekrutacji, same konkretne pytania o doświadczenie bez zbędnych pytań coachingowych "gdzie się widzisz za 5 lat" "czemu wybrałeś naszą firmę" itp. za to wielki plus, bo zawsze mnie to irytowało w innych firmach. Przyjąłem ofertę pracy.

@lopez

A jak z zarobkami tu wygląda? Możesz podać jakieś widełki płacowe obowiązujące w Stalco? I czy ciężko się tu dostać w ogóle? :) Mam nadzieję że niedługo mi odpowiesz!

STALCO POMAGA

#Stalco Pomaga
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Strażakom z OSP Chorągwica , którym przekazaliśmy Produkty STALCO.
Warto pomagać!

xyz

Stabilna firma na duży plus

@xyz

Widzę że chwalisz Stalco. Co uważasz za największy plus tej firmy, a co ewentualnie mogłoby się poprawić? No i od jak dawna pracujesz w tym miejscu?

AB

Jestem zatrudniona w firmie od wielu lat, nie wyobrażam sobie pracować gdzie indziej - atmosfera w biurze do pozazdroszczenia :)

@AB

Fajnie że Twoim zdaniem atmosfera w Stalco jest dobra. Czy pracownicy integrują się też ze sobą poza godzinami pracy? I jakie jest tu podejście szefostwa do pracowników? Możesz coś napisać na ten temat? :)

Zelek

Pracowałem w biurze 2 lata (przeprowadzka do innego miasta) i ten czas oceniam jako dobrze wykorzystany, fajni ludzi, atmosfera. Na duży plus, poczucie stabilności zatrudnienia, firma jest bardzo stabilna i rozwojowa co przy obecnej sytuacji jest dla pracownika bardzo ważne. Być może kiedyś się nasze drogi się ponownie skrzyżują, kto wie :)

Kandydat

Jak wygląda socjal w pracy ? Jakiś dostęp do karty Multisport ?

RafałC
Kandydat

W zeszłym tygodniu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko PH. Rozmowa w super atmosferze, stres który miałem na początku rozmowy szybko znikł. Firma duża i z olbrzymim potencjałem a mimo to stwarza wrazenie rodzinnej z empatycznym podejsciem. Podczas rozmowy dostałem informacje o tym że nawet jeśli nie otrzymam pracy zadzwonią i poinformuj mnie o tym, co u każdego innego pracodawcy stanowi ewenement. Telefon niestety z zla informacja dostałem dziś. Żałuję ale nie poddaje się i będę dalej walczył aż może kiedyś mi się uda. Nie pracowałem tu ale zdecydowanie pracodawca godny polecenia.

Kamila

Atmosfera świetna, przychodzi się do pracy z chęcią, a nie z przymusu :)

#StalcowspieraSportowców

Kolejny rok z rzędu jesteśmy sponsorem zawodnika rajdowego i wspieramy działania Waldemara Kluzy z Kluza Racing Team
Przez ten czas udało nam się świętować wiele wygranych wyścigów i być częścią tworzenia niezapomnianych chwil.
Dziękujemy Waldek i czekamy na więcej!
Paulina
Kandydat

Witam zatrudniacie może kobiety z kilkuletnim doświadczeniem na magazynie ? Szukam pracy i jestem ciekawa :)

@Paulina

Dzień dobry, Pani Paulino nie widzimy żadnych przeciwskazań :) Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko pracownika magazynu także prosimy złożyć CV https://www.pracuj.pl/praca/pracownik-magazynu-skawina,oferta,1000945986 każdą kandydaturę rozpatrujemy indywidualnie.

Michał
Klient

Świetna jakość produktów, dostawy na czas, magazyn i administracja działa bardzo sprawnie, współpraca z firmą na plus

Premium
@Michał

Towarzystwo wzajemnej adoracji!!

Michał
@Premium

@Premium nie wiem o co Ci chodzi. Ja pisałem o współpracy ze stalco jako klient.

Peroo

Jak jest tak pięknie to po co autoryzować wpisy?

@Peroo

Dzień dobry, autoryzacją opinii zajmuje się serwis gowork. Jeśli ma Pan / Pani jeszcze jakieś pytania chętnie na nie odpowiemy.

Kamila
Kandydat

Czy prowadzicie otwarte rekrutacje do pracy w administracji?

@Kamila

Aktualnie zamknęliśmy rekrutację na stanowisko asystentki ds. sprzedaży. Prosimy na bieżąco sprawdzać nasze oferty pracy: https://pracodawcy.pracuj.pl/stalco-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-spolka-komandytowo-akcyjna,107459

K.J.

Pracowałem na magazynie 2 lata, praca była wymagająca, ale za uczciwe pieniądze, atmosfera i współpracownicy na duży plus. Z wieloma osobami nadal utrzymuję kontakt. Przeszkadzała mi jedynie logistyka magazynowa i przepływ informacji, ale wiem, że była przeprowadzka magazynu i pewnie zostało to usprawnione.

Molik

hej, Pracuje już jakiś czas w firmie. Ludzie pracujący tu mają długi staż pracy co pokazuje, że są zadowoleni. Pracy jest dużo i czasami każdego dopada zmęczenie ale szanse na rozwój są na prawdę duże a firma jest otwarta na zaangażowanych ludzi. Na minus - korki w Skawinie ale gdzie ich nie ma :)

Wojciech
@Molik

Dzięki za pozytywną opinię. :) Często odbywają się rekrutacje wewnętrzne? Rzeczywiście istnieje szansa na rozwój w strukturach Stalco? Chciałem się jeszcze dowiedzieć czy organizowane są szkolenia.

K.P.
@Wojciech

Jeśli się jest zaangażowanym pracownikiem, szanse na rozwój są. Sama firma się rozwija, jest zapotrzebowanie na pracowników, więc rekrutacje pojawiają się systematycznie. A szkolenia są organizowane bardzo często, Stalco stawia na profesjonalistów.

Zadowolony

Firma w której możesz czuć stabilność, większość pracowników pracuje do dawna, możliwości rozwoju jest dużo

JJ
@Zadowolony