TUATARA

Opinie o TUATARA

Czy pracownicy w TUATARA dogadują się między sobą?

Tatiana Nowy wpis

Zainteresowałam się oferta na stanowisko BUSINESS CONSULTANT (MID), planuje spróbować i wziąć udział w rekrutacji. Zastanawiam się natomiast nad przedstawionymi widełkami czyli 17-21 tyś. Skąd wzięła się taka rozbieżność? Jest jakaś zagwarantowana podstawa? Firma również pisze o delegacjach,wszelkie koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywa pracodawca?

Nowy wpis

@Tatiana

Pani Tatiano, wiemy, że kandydaci różnią się między sobą, więc wynagrodzenie zależy od doświadczenia kandydata i jego stopnia spełnienia naszych oczekiwań co do tej roli. Adresując temat wyjazdów służbowych, wszelkie koszty związane z nimi są pokrywane przez nas. Rozmowy odnośnie konkretnego wynagrodzenia odbywają się w procesie rekrutacyjnym - zapraszamy więc do aplikowania, abyśmy mieli szansę poznać się i porozmawiać.

zazenowany kandydat

Proces do zespolu HR - masakra. Przeczolganie przez 4 etapy procesu rekrutacyjnego, ulozenie strategii onboardingu i offboardingu oraz podanie konkretnych pytan jakie zadajesz kandydatom w formie prezentacji bo takie jest zadanie. Po co? Nie wiem. Takie PRLowskie standardy, podanie wszystkiego na tacy a pozniej wyrzucaja Cie z procesu z jakiegos banalnego powodu ktory znali od samego poczatku procesu BO IM TO WYARTYKULOWALES i to rzekomo nie byl problem. Czy firma wykorzysta moje pomysly i zaimplementuje je w swoim dziale HR za (usunięte przez administratora) Mam nadzieje ze nie. Lacznie ok 9h spedzonych na tym procesie rekrutacyjnym (wlaczajac przygotowanie atrakcyjnej wizualnie prezentacji) a w odpowiedzi otrzymanie MAILA z odrzuceniem z procesu. Serio? Nie mozecie poswiecic kandydatowi po 4 etapach nawet 5 minut na rozmowe? (usunięte przez administratora) Nie polecam tego dzialu. W dodatku prezentacja ma byc „atrakcyjna wizualnie” XDD

Ewcia
@zazenowany kandydat

Co, wow, 4 etapy? A ktoś o tym opowie? Znaczy na czym każdy ten etap polegał? I ile czasu zajął ten proces, to był w sumie kilka dni, czy już raczej tygodnie? Czy te 4 etapy prowadziła jedna i ta sama osoba, czy nie?

Nowy wpis

@zazenowany kandydat

Kandydatko, dziekujemy Ci za podzielenie się z nami swoją informacją zwrotną. Czujemy potrzebę zmierzenia się z Twoimi stwierdzeniami, ponieważ odbiór tej sytuacji z naszej strony różni się. Nasze oczekiwania odnośnie do tej roli były sprecyzowane w ogłoszeniu rekrutacyjnym, a kluczowe etapy procesu zostały ustalone już na pierwszej rozmowie telefonicznej. Kolejne rundy miały na celu dokładne ocenienie kompetencji naszych kandydatów i znalezienie osoby najlepiej spełniającej nasze oczekiwania. Dojście do etapu prezentacji zadania oznaczało, że znalazłaś się w gronie trzech najlepszych kandydatek w tym procesie (na tle ponad 450 aplikujących na tę pozycję). Spotkania z Tobą i pozostałymi kandydatkami umożliwiły nam dokładniejszą ocenę Waszych umiejętności, co miało wpływ na wybór ostatecznej kandydatki, której przedstawiliśmy ofertę. Nie zostałaś odrzucona z procesu z powodu "banalnego powodu". Nasza decyzja opierała się na holistycznym spojrzeniu na Twoje kwalifikacje i dopasowanie do roli. Po prostu w tej konkretnej rekrutacji znalazła się osoba, która jeszcze lepiej spełniła nasze kryteria. W kwestii prezentacji wizualnej zadania, od zawsze w TUATARA przykładamy dużą wagę do estetyki, ponieważ uważamy, że doskonała treść zasługuje na piękne opracowanie. Biorę sobie do serca feedback odnośnie formy przekazania informacji zwrotnej. Moją intencją było to, aby przekazać szczegółowy feedback i nie zaskoczyć kandydata telefonem w nieodpowiednim momencie. Od dzisiaj jednak będę pytała o preferencje kandydatów, z którymi będę rozmawiać. Zachęcam do rozmowy bezpośrednio ze mną odnośnie Twoich odczuć i spostrzeżeń: dominika.szalonka@tuatara.pl

Jakie narzędzia pracy zapewnia TUATARA? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Zapewniamy niezbędne narzędzia pracy w tym komputer, natomiast co do zasady telefonów służbowych w firmie nie stosujemy.

Matt
@TUATARA

Witam. Nie zauważyłem daty przy ofercie pracy, dostępnej na Waszej stronie. Ofercie pracy dla React.Native Mobile App Developera (Mid.). Spełniam wszystkie oczekiwania wobec kandydata, lecz nie dysponuję wyższym wykształceniem informatycznym. Czy to przeszkoda nie do przeskoczenia, w przypadku chęci zatrudnienia?

Firma TUATARA w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Chatbot Consultant. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Czy TUATARA zapewnia kartę multisportu?

Tak, oferujemy dofinansowanie 50% do karty Multisport dla pracownika (PLUS lub LIGHT) oraz karty dla osób towarzyszących (LIGHT, PLUS oraz różne dla dzieci - te płatne 100% przez pracownika). Wyjasnię może od razu też jak wyglądają pozostałe benefity: Medicover (w tym Centra Medyczne Damiana): pakiet rodzinny lub indywidualny jest finansowany w 100% przez TUATARĘ, Język angielski - za zajęcia z lektorem pobieramy symboliczną opłatę, zajęcia odbywają się w czasie pracy w czwartki - nie trzeba tego czasu odrabiać. Ubezpieczenie grupowe w Warcie - TUATARA ponosi 100% kosztu, można podpiąć osobę towarzyszącą.

Damian

Pracowałem w Tuatarze 5 lat. Jak każda firma ma swoje plusy i minusy ale tych pierwszych jest zdecydowanie więcej :) + ciekawe i zróżnicowane projekty + duży wpływ na tworzony produkt + rozwój w nowych technologiach + CTO Tomek, człowiek z niesamowitą wiedzą + dobre zarządzanie zadaniami w zespole + praca zdalna / hybrydowa / z biura + pakiet benefitów (medicover, warta, multisport, lekcje angielskiego, płatne dni wolne b2b) Ogolnie fajne miejsce żeby rozwinąć skrzydła

Grażyna
@Damian

A co trzeba zrobić, żeby pracować wyłącznie z domu? Są jakieś wybrane stanowiska do pracy zdalnej? Jakie?

@Damian

Damian, dziękujemy za tę opinię! Jest dokładnie tak jak piszesz :) w ramach rozwijania skrzydeł może wyjaśnimy jeszcze, że u nas mocno przenikają się 2 warstwy: biznesowo-konsultingowa z technologiczną co w połączeniu z płaską strukturą firmy daje naprawdę duży potecnjał do rozwoju dla osób, które chcą zacząć poznawać "ten drugi" obszar i też w nim uczestniczyć.

@Grażyna

Grażyna, zdecydowana większość stanowisk ma do wyboru styl pracy: hybrydowy lub zdalny - pozostawiamy wybór pracownikowi. Zawsze jest to widoczne w ogłoszniu pracowym. Jeśli jednak zdarzy się, że wymagamy obecności w biurze, np. 1 raz w tygodniu, to w ofercie pracy zmieszczamy formę hybrydową. Mamy w firmie osoby, które preferują pracę 100% z biura i mają swoje miesjca w biurze, ale generalnie mamy hot-desk i dowolność.

Ob. J.

MIałam okazję uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym na stanowisko programistki. Nie dostałam pracy ale proces rekrutacyjny wspominam pozytywnie.

@Ob. J.

Dziękujemy za miły feedback i zapraszamy do przyszłych rekrutacji :)

Wiktoria
@Ob. J.

Możesz powiedzieć coś więcej? Z ilu etapów składała się rekrutacja? Dostałaś jakieś zadania do wykonania? Wszystko odbywało się po polsku? Dostałaś feedback z wytłumaczeniem dlaczego się nie udało?

Czy nowo zatrudnione osoby w TUATARA otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Pierwszego dnia pracy podpisujemy umowę, której treść uzgadniamy wspólnie wcześniej. Dotyczy to zarówno umów o pracę, B2B czy innych form zatrudnienia. Forma zatrudnienia zależy preferencji od pracownika.

Jolanta
@TUATARA

Rozumiem, a jakie wynagrodzenie jest proponowane w zależności od umowy, o ile to nie tajemnica? Najlepiej proszę o informację o podstawie + premiach.

@Jolanta

O szczegółach dotyczących modelu wynagradzania rozmawiamy indywidualnie z kandydatami zaproszonymi do procesu rekrutacyjnego.

Ob. J.
@TUATARA

Stawki dostępne są na stronie internetowej, w zakładce "Oferty pracy" - https://tuatara.pl/pl/praca/

MW

TUATARA to firma z wielkimi ambicjami, inspirującymi projektami i świetnymi ludźmi. Benefity to m.in. pakiet prywatnej opieki medycznej, nauka języka angielskiego czy karta Multisportu. Polecam serdecznie.

Zofia
@MW

Te benefity są całkowicie finansowane czy trzeba się dorzucać? Jak tak to ile %?

@Zofia

Pakiet rodzinny i indywidualny Medicover jest finansowany w 100% przez TUATARĘ, za zajęcia z angielskiego pobieramy symboliczną opłatę, zajęcia odbywają się w czasie pracy w czwartki - nie trzeba tego czasu odpracowywać. Do karty Multisport oferujemy dofinansowanie 50%. Za ubezpieczenie grupowe TUATARA ponosi 100% kosztu.

Witold

Widzę, że pracownicy mogą tu liczyć na szkolenia. Jak często są one organizowane?

@Witold

Szkolenia organizujemy zarówno indywidualnie dla pracowników jak i grupowo dla zespołów. Nie mamy sztywnego kalendarza szkoleń, ofert jest dużo więc wybieramy mądrze. Szkolenia mają dawać zysk pracownikowi oraz Tuatarze, staramy się więc dobierać obszary ciekawe dla wnioskującego oraz takie, na których zależy również firmie oczywiście :) Obecnie w sierpniu odbywamy szkolenia w ramach wspomnianego wcześniej (usunięte przez administratora) (Program Rozwoju Liderów) i jeszcze przez kilka miesięcy będą sie one odbywały ze sporą częstotliwością, ponieważ akurat ten program tego wymaga. Jednocześnie pracownicy indywidualnie, z własnej inicjatywy, mogą proponoać swój udział różnych sposobach podnoszenia kwalifikacji (nie tylko typowe szkolenia, ale też konferencje, czy webinary). Doceniamy jeśli pracownik ma pomysł na siebie :)

Jak w firmie wygląda kwestia premii i bonusów?

@Kandydat

Poza miesięcznym wynagrodzeniem, TUATARA oferuje pracownikom bogaty pakiet świadczeń benefitowych, w ramach którego proponujemy zarówno świadczenia pozapłacowe, jak i płacowe. O szczegółach bardzo chętnie opowiemy podczas procesu rekrutacyjnego, osoby zainteresowane pracą w naszej firmie zapraszamy na stronę https://tuatara.pl/job-offers/ do zapoznania się z ofertami pracy i złożenia aplikacji.

Jak długo trwa proces awansu w TUATARA?

W TUATARA dbamy o rozwój osobisty pracowników proponując im nowe obszary i odpowiedzialności. Wspieramy też osoby, które mają ochotę podejmować wyzwania w pracy. Nie mamy pionowej korporacyjnej struktury, w której mielibyśmy drabinę awansów. Struktura spłaszczona zdecydowanie bardziej sprzyja integracji oraz szybkim decyzjom. Łącząc technologie z wiedzą biznesową otrzymujemy duże pole do popisu dla pracowników, którzy chcą rozwinąć się w obu zakresach. Chętni, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub objąć nowe role, otrzymują szkolenia lub w przypadku nowych liderów - cały PRL (Program Rozwoju Liderów ;) ). Awansowanie w TUATARZE to rozwijanie się. Pracownicy mają szansę porozmawiać o finansach oraz o swoich pomysłach i ambicjach na cyklicznych spotkaniach z HR oraz liderami. Następnie biorąc pod uwagę bieżące prace projektowe, wspólnie dobieramy odpowiednią ścieżkę.

Co jaki czas w TUATARA można ubiegać się o podwyżkę?

Podwyżki wynagrodzeń w TUATARA są ściśle powiązane z efektami pracy danej osoby oraz jej rozwojem. Nie mamy ścisłych zasad, uzależniających lub ograniczających przyznanie podwyżki w zależności od upływu określonego czasu zatrudnienia. Każdy pracownik w tym przypadku traktowany jest indywidualnie.

Czy TUATARA organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Dzień dobry! Jak najbardziej tak – wspieramy rozwój zespołu organizując szkolenia, bo to pomaga nam skutecznie stawiać czoła kolejnym projektom. Zakres programów szkoleniowych ustalamy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb zainteresowanych osób, obranego przez nich kierunku rozwoju i przyszłych inicjatyw oraz potrzeb firmy. Chętnie pomagamy sobie nawzajem rozwijać nasze umiejętności.

Jak się pracuje z ludźmi z TUATARA?

Dzień dobry! Kierując się opinią naszych pracowników, możemy śmiało stwierdzić, że pracuje się nam bardzo dobrze! Lubimy naszą pracę zespołową. Super jest też to, że dzięki płaskiej strukturze mamy łatwy dostęp do wszystkich członków załogi - wsparcie i kontakt na każdym szczeblu. To bardzo przyspiesza decyzyjność, pomaga w pracy i podnosi morale. Charakteryzuje nas ludzkie podejście oraz zachęcanie do podejmowania inicjatywy i dzielenia pomysłami - zarówno wewnątrz TUATARY jak i w pracy z klientami.

Jaki jest wkład kierownictwa TUATARA w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Dzień dobry! W TUATARZE nie mamy kultury organizacyjnej opartej na hierarchii służbowej, stawiamy na bezpośredni kontakt z innymi osobami, niezależnie od miejsca w strukturze, swobodną wymianę poglądów czy możliwość zgłaszania pomysłów, współpracę, otwartość i szczerość w relacjach. Regularnie widujemy się nie tylko na integracjach inicjowanych przez kierownictwo spółki, ale też na spotkaniach, które mają na celu dzielenie się wiedzą. Każdy może zaproponować temat i zaprosić współpracowników do wysłuchania prezentacji. Co dwa tygodnie odbywają się też ogólnofirmowe spotkania, na których omawiane są bieżące sprawy dotyczące naszej firmy – nowe leady, projekty, powitania nowych pracowników, czy informacje o najbliższych wydarzeniach. Wszystkie wewnątrzfirmowe spotkania aktualnie odbywają się na ZOOMie.

Uli

Jk wygląda praca w ksiegowości, jakie są zarobki, czy jest duza rotacja. Jak duzy jest dział?

@Uli

Dzień dobry. TUATARA nie ma wydzielonego osobnego działu księgowości. Księgowość prowadzona jest przez osobę pełniącą obowiązki głównego księgowego. Jest to samodzielne stanowisko pracy, podlegające bezpośrednio Dyrektorowi Finansowemu. W miarę rozwoju firmy planujemy rozbudowę zespołu. Zapraszamy do złożenia CV w odpowiedzi na ofertę pracy samodzielnej księgowej/samodzielnego księgowego – z pewnością odpowiemy na bardziej szczegółowe pytania :) Pozdrawiamy!

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie TUATARA?

Firma stosuje elastyczne godziny pracy, pracujemy zadaniowo, a tryb pracy ustala się indywidualnie z liderem. Bierzemy wtedy pod uwagę preferencje danego pracownika oraz potrzeby Jego zespołu.

Czy TUATARA zatrudnia studentów?

Tak, zatrudniamy studentów, ale w ramach ofert pracy, jakie mamy widoczne w zakładce job offers na naszej stronie. Nie prowadzimy programów stażowych dla studentów.

Jakie są zarobki w firmie na start i ewentualne awanse?

@Zainteresowany

Do warunków zatrudnienia i ścieżki rozwoju każdego pracownika podchodzimy indywidualnie. Na zadane pytanie nie da się odpowiedzieć uniwersalnie, liczbami i datami. Zachęcamy do aplikacji na praca@tuatara.pl, w odpowiedzi na nasze oferty pracy. W procesie rekrutacyjnym na pewno otrzyma Pan wszelkie informacje.

Zostaw merytoryczną opinię o TUATARA - Warszawa

• Jak się pracuje w TUATARA?

Zobacz opinie na temat firmy TUATARA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

TUATARA