Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

Opinie o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

obiektywna opinia

Nie mam zwyczaju udzielać się na forach, ale tym razem zrobię wyjątek. Pracuję w Swaro na stanowisku seniora od kilku lat. Przed dołączeniem zdarzyło się mi pracować w niejednej korpo, więc myślę, że mam dobre porównanie. Moim skromnym zdaniem, Swarovski jest bardzo dobrym pracodawcą. Pomijam benefity, kasę i imprezy firmowe, które były (przed pandemią, wiadomo) na bardzo dobrym poziomie. Teraz jest troszkę gorzej, bo koronawirus naszemu biznesowi nie sprzyja. My, jako pracownicy, którzy mam nadzieję doceniają, to co mają (w innych firmach zdarzały się na początku pandemii masowe zwolnienia, u nas Dyrektor cały czas powtarza, że takich w Gdańsku nie będzie) wspieramy firmę w tym trudnym okresie jak możemy – czyli nie narzekając. Komentarze typu, że nie ma dopłaty do prądu podczas pracy w domu doprowadziły do śmiechu nawet moją drugą połowę, która stwierdziła, że nasze sprzęty zużywają prądu zero. Na myśl by mi nie przyszło dopytywać się o dopłatę wynoszącą 20 zł (bilet miesięczny, którego teraz kupować nie trzeba lub paliwo są znacznie droższe. Może o to to też trzeba po Covid zrobić dym?), bo byłby mi wstyd. Uważam, że firma i tak bardzo dobrze mnie traktuje. O przypadkach prób mobbingu słyszałam 2 razy. Obie osoby w firmie już nie pracują, w tym kierownik, który został wyprowadzony z firmy pod obstawą. Daje do myślenia? Zarządzający często nas instruują, co robić w przypadkach, gdyby mobbing się zaczął lub, gdybyśmy byli tego świadkami. Jest na to cała procedura. Co można zarzucić firmie, to fakt, że potrzebują trochę czasu na to, żeby zadziałać. Niestety, uroki pracy w dużej firmie. Komentarze na tej stronie bardzo mnie zdziwiły, bo dojrzali pracownicy, którzy przeszli z innych firm w Trójmieście są firmą zachwyceni. Słyszę historie osób z zewnątrz, które chciały aplikować do nas, ale się powstrzymały, bo przeczytały, to co tutaj przeczytały. Zdajecie sobie sprawę, że działacie na szkodę firmy i robicie pod górkę kolegom i koleżankom z działu rekrutacji, osobom zajmującym się Employer Brandingiem i wszystkim innym którzy stają na głowie, żebyśmy przyciągnęli jak najlepszych ludzi? Mam nadzieję, że wszyscy malkontenci niedługo odejdą i zrobią miejsce dla osób, które docenią dobrego pracodawcę. Takich przypadków też było już kilka. Po pewnym czasie część z tych osób wraca do Swaro z własnej woli i już nie narzeka ????

Hm
@obiektywna opinia

Ale jakie niby korpo zwalniało masowo pracowników ze tylko swar taki dobry ze nie zwalnia? Większość firm zatrudnia normalnie wiec nie widzę powodu do zachwytu Po drugie na miejsca osób które odchodzą coraz częściej nie są nowe zatrudniane i praca jest podzielona po zespole, jeśli lubisz coraz więcej obowiązków i stresu to super

@Hm

Chciałam przez to tylko powiedzieć, że może być gorzej. Ja mam to szczęście pracować w zespole, z którego ludzie nie odchodzą i problemu z workloadem nie ma.

Sprawdź w słowniku
@obiektywna opinia

Sprawdz w słowniku - na czym polega obiektywna ocena. Nie jest ona do końca prawdziwa i jest pełna subiektywnej oceny. Oczywiście każdy tu pisze subkieywna ocenie nawet osoby, którym się za to płaci, ale tamci przynajmniej nie próbują zaczarować rzeczywistości.

Seriously?
@obiektywna opinia

Ja widać po zawartości Obiektywna Opinia jest napisana przez kogoś albo z rekrutacji albo z PR. Długość wywodu, treść - łatwo to wychwycić. Rozumiem, że firma ma problem wizerunkowy i w ogóle się nie dziwię. Takimi wpisami nikogo się nie oszuka. ???? Ale rozumiem, że taka masz rolę, doceniam umiejętność pisania, takie zadanie postawione. Ale nie o tym chciałam napisać. Z jednej strony chciałam wziąć w obronę szefa oddziału, bo to niezasluzone czepianie się jego prób ludzkiego podejścia do pracowników, mimo swojej roli. Więc jak ktoś chce zostawić negatywny feedback w tej kwestii myślę, że nie będzie on sprawiedliwy. Moim zdaniem cały problem leży w ludziach, którzy zostali menadżerem (bo w tej firmie nie ma team leaderow). Słyszałam o kilku przyzwoitych za to że umieją zadbac o zespół, komunikować się, a jednocześnie porządkować pracę z regionem czy regionami. Ale sama tego nie doświadczyłam. U mnie jest źle i jak tylko znajdę inna pracę to uciekam. Są marne zarobki porównując do wkładu pracy, menedżer nie ma pojęcia czym się zajmuje i nie bardzo go to interesuje, bo zajmuje się popisywaniem przed zwierzchnikiem. Ktoś tu wspomniał o dojrzałości. Jaka dojrzałość? Oczekuje się tego od pracowników A od menadżerów nie? Myślę, że we wszystkich rośnie frustracja spowodowana i covidem i traktowaniem ludzi byle jak, napuszczaniem ludzi w zespołach przeciwko sobie itp. To wszystko będzie wychodzić na powierzchnię, jeżeli nie dzisiaj to jak tylko sytuacja covidowa się zmieni na lepsze. Dla mnie żadne zarobki już mnie w tej chwili nie zatrzymają bo kwestie godności, poszanowania wiedzy, współpracy nie należą do wartości, które są cenione w tej firmie.

odp
@Seriously?

Hej moge wiedziec ile masz lat stazu pracy? Jestes mloda osoba czy starsza? Bo to dosc czeste wsrod osob juz starszaych i wypalonych.

Seriously?
@odp

A ja myślałam, że ktoś ze Swaro jest w stanie jakieś wnioski wyciągnąć z tych komentarzy. Jak bardzo można się pomylić. ????

Skecz
@Hm

Na przykład Airhelp, Lufthansa. Naprawdę trzeba trochę się doinformować.

@Skecz

Cognizant w maju zwolnił caly zespół francuskojęzyczny, bo im projekt anulowali.

@Seriously?

Tak, to prawda pracuję w rekrutacji. Nikt mi nie płaci i nie prosił mnie o udzielanie się tutaj. Zdecydowałam się to zrobić, po tym jak w ubiegłym tygodniu sąsiadka powiedziała, że chciała do nas aplikować, ale po przeczytaniu opinii tutaj, stwierdziła, że nie chce pracować w takiej firmie. Tracimy kandydatów. Tak, to wpływa na moją pracę, którą na prawdę lubię. Poza tym z tego co wiem, problemu z wizerunkiem nie ma. Przykro mi, że macie tak negatywne doświadczenia. Ja miałam identyczne (napuszczanie pracowników na siebie, mobbing) w poprzenich miejscach pracy. Tutaj do tej pory mam bardzo dobrze i złego słowa nie powiem.

No cóż
@Skecz

Są firmy które tez teraz zatrudniają sporo osób i nadal normalnie przyznają podwyżki wiec no rynek nadal działa normalnie po prostu nasza firma ogranicza bardzo koszta i oszczędza na wszystkim o to chodzi w tył całym zamieszaniu myśle

poziom rekrutacji w swaro
@obiektywna opinia

"Mam nadzieję, że wszyscy malkontenci niedługo odejdą i zrobią miejsce dla osób, które docenią dobrego pracodawcę." oho, to jest osoba, która sama przyznała się, że pracuje w rekrutacji. fajny poziom

Gdańszczanka
@obiektywna opinia

@obiektywna opinia , w końcu sensowna, rzeczowa opinia, pod którą podpisuję sie obiema rękoma i nogami! Ja również pracowałam w kilku korpo. Wiadomo jak wszędzie są pozytywy i negatywy. Ale, koleżanki i koledzy, zastanówcie się. Rok temu narzekaliście, że macie za mało HO, teraz pracujemy z domu, to chcecie dopłat za prąd. Tak jak wspomniała koleżanka nie pomyślicie o tym ile czasu i kasy zaoszczędzacie na dojazdach. Zadajcie sobie pytanie czy kedykolwiek uda się Was zadowolić? Jeśli swaro aż tak Was irytuje, widzicie same minusy pracy tutaj (brak dopłat, słaby menagment, brak podwyżek etc.) może czas najwyższy zmienić pracę? Albo założyć własną działalność i mieć ludzi "pod sobą" a nie "nad sobą". Naprawdę trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia.

Sopocianin
@Gdańszczanka

W koncu ktos tu normalnie pisze. Ja juz tez mam dosc tych obelg na nasza firme. Zazwyczaj pisze to ktos, kto sie zwalnia, jest zwalniany lub malkontenci, ktorym nigdy w zyciu nic nie pasuje i sss...... we wlasne gniazdo, co jest najgorszym z mozliwych ruchow. Polecalbym wrocic wszystkim tym do swoich miejscowosci, zaczac prace tam w lokalnej firmie u prywaciarza, ktory zaplaci wam jakies 2500 na reke i bedzie wyzywal od nieukow i nierobow. Bo jak widac praca w wielkiej firmie, super marce, z porzadnymi zarobkami i warunkami, ktorych wielu moze pozazdroscic jakims sposobem wam nie odpowiada. Mozecie rowniez przeniesc sie do innego shared servisu, gdzie wiele rzeczy bedzie podobne, a jednak moze odnajdziecie sobie tam cos lepszego, czego wam z calego serca zycze. Ja zostaje w Swarovskim. po trzecim moim korpo - to najlepsza firma z nich choc nie bez malych wad, ale przeciez nie popelnia bledow tylko ten, co nic nie robi. Bede namawial moich ludzi z teamu do napisania tu swoich pozytywnych uwag, bo to co tu sie dzieje nie dosc, ze nie jest prawda do konca, to jeszcze obrazacie ludzi, co jest ponizej pasa. Zwyczajnie nie zaslugujecie, by w tej firmie pracowac tyle wam powiem. pozdro.

Karol

Nie polecam .......po prosto mam coś ważnego , nie długo będę puszc nagrywania rozmowa TL i pracowników jak mowie i jak kombinuj bardzo w OTC .Nie ma poziom

Poziom
@Karol

Ty ma poziom. Na zdrowie!

Oraca

Czy pracuje sie w swarovskim w swieta?

świętoszek
@Oraca

tak, pracuje się i dostaje się potem inny dzień 1 do 1.

@Oraca

nie :)

@ja

co znaczy NIE?

Ogarnij się Talibie

A co Tobie przeszkadza, że ludzie się bawią i flirtują itd? Wszyscy są dorośli, nikt nie orbi niczego bez zgody innych, to za co chcesz ludzi zwalniac? Sni Ci się państwo katolickie? Co Ty w ogóle piszesz, jakieś oskarżenia, 1jakieś wymysły! Jakby było jakies molestowanie to by to było zgloszone, nie bój się. Jak Ci nie pasuje to się nie zbliżaj, a kariery ludzie robią swoimi osagnięciami, to Ty wymyślasz telenowelę, bo Ci się nudzi. Weź się ogarnij człowieku!

Yhm intrygi

A kto jest nastepny znawco? Nic sie nie dzieje, gdyby sie dzialo to zadzialalyby procedury dobrze opisane w firmie wiec zejdz na ziemie...

Twój komentarz nadaje się na Pudelka a nie na stronę z opiniami o firmach. Jak widać siedzisz w pracy tylko dla plotek. Nie ma tu nic merytorycznego. Zajmij się pracą bo eweidentnbie się nudzisz.

A to my nie pracujemy już z domu?

do ja
@ja

Wida, ze nie wiesz nawet gdzie pracujesz. Siedziec "w pracy" to znaczy pracowac, obojetnie czy w biurze czy w domu czy gdziekolwiek. (usunięte przez administratora)

do ty
@do ja

Aż żal komentować. Nie wiem, gdzie pracuję? A to ciekawe... Nie odpisuj mi już, bo ta konwersacja nie ma sensu hejterze (tak, nazwijmy to po imieniu).

Firma Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Senior Employee Lifecycle Specialist with German. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
sparkling

Czytam te wszystkie posty i ciężko się z nimi nie zgodzić. Poziom managementu jest zerowy. Przykład idzie z samej góry od jaśnie nam panującego Dyrektora, który o ustaleniach dotyczących zwalnianego managera poinformował cały hub hehe. (usunięte przez administratora) Tragiczny pracodawca. Gdyby nie covid to by mnie już tu nie było.

moje zdanie
@sparkling

A co złego w tym, ze Magda lubi swoją prace, a Zarządzający skopiował w emailu ludzi przez przypadek? Potem przeprosił i ładnie się zachował. Tobie się nigdy nie zdarzyło? Jeżeli nie, to gratuluje, bo mi niestety kilka razy. Uwierz mi, ze ludzie od Employer Brandingu, PR itd. robią co mogą, by naprawić to co trzeba. Niestety trochę to trwa. Jestem zszokowana ilością hejterow w naszym Hubie (palmface).

Facepalmface

Teraz już wszystkich rusza w firmie. Będą wylewać swoje frustracje na każdego, co popadnie. Słabości poszczególnych osób liderów itd są wina zarządzających? Dajcie spokój popatrz jak jest w innych firmach. W tej jest cud miód. Przynajmniej mamy kontakt z władzami firmy. W niektórych widzisz tylko swego liderka i nic poza tym.

Wlasnie! Tylko TWOJE Zdanie!

A ty ile pracujesz i co dałeś/dałaś z siebie swojej firmie oprócz narzekania? Masz jakiś problem? Zgłoś go przełożonemu, a nie wylewaj smutków tutaj bo zaklamujesz rzeczywistość, która nie jest taka zła. W firmie pracuje coś koło 500 ludzi i jakoś chyba dają radę. A ze ty pracujesz już tak długo i jeszcze nie odeszłaś odszedłeś to tylko współczucie dla firmy, ze muszą tobie płacić, pewnie na HomeOffice netflixa oglądasz 3/4 dnia. Żal! Jakby powiedziała moja 11 córka.

Ytr
@Wlasnie! Tylko TWOJE Zdanie!

Jak widać propaganda w akcji. Zamiast zająć się problemami lepiej zaatakować kogoś kto napisał. Żal to mało powiedziane o tych wazeliniarzach. A dyrektor - czy już teraz odpowiada na dzień dobry?

Sparkling pracownik
@sparkling

ja tez jestem sparkling i nie zajmuje sie pr-em. Troche wstyd, ze mamy takich pracownikow, co to siedza, biora kase i wypisuja na firme na tym portalu. Zabieraja zwyczajnie pensje komus, kto moglby zrobic ich prace z usmiechem i bez frustracji. POlecam jakies webinary joga na rozluznienie mozgu.

@Ytr

No żal, żal. Mamy wszyscy siedzieć i narzekać, to będziemy OK. Jak jesteśmy zadowoleni z pracy i pracodawcy (po wielu przejściach w poprzednich firmach), to jesteśmy wazeliniarzami.

Taki tam z Customer Service

Pracowałem, pracuję i mam nadzieję, że będę pracować. Czasami jest ciężej (bo ktoś zachorował i musisz przejąć część jego pracy, albo po prostu są jakieś zmiany i musisz się do nich dostosować i czegoś nowego nauczyć) jak to w dużej firmie. Pracuję jednak tu od trzech lat i ani przez chwilę nie pomyślałem o zmianie miejsca zatrudnienia. Stanowisko regularsa. Wynagrodzenie dobre. Nigdy nie byłem przez nikogo mobbingowany ani nie widziałem aby ktoś był - bo po prostu bym tego tak nie zostawił! Wylewające się żale mnie zastanawiają, ale wydaje się że są irracjonalne chociaż pewnie spowodowane dużą ilością pracy, obowiązków itd. Osobom tak negatywnie nastawionym do pracy w Swarovskim polecam zmianę, bo zdrowie jest najważniejsze. Nie warto inwestować czasu i energii na pracę w miejscu, które cię frustruje! Życie jest jedno moi drodzy ;)

Kamil

Hej! Czy firma wymaga prawo jazdy kategorii B?

@Kamil

Ale ze niby na jakie stanowisko aplikujesz ze myślisz ze prawo jazdy w pracy korporacyjnej Ci się przyda?

Jazda
@123

W tej firmie jest taka jazda bez trzymanki że w sumie prawko może się przydać żeby omijać szerokim łukiem tą firmę.

Abc

Z jednym tylko się nie zgodzę ze imprezy były fajne bo z całym szacunkiem ale było widać mizerny budżet i mierna organizacje. Dziwie się ze ktokolwiek był dumny z organizacji czegoś takiego.

do abc
@Abc

sory ale ty chyba pracujesz w innej firmie. wielkie imprezy 3-4 razy do roku to nie jest fajnie? pracuje w swarovski gbs, dzis sobie tu weszlam, zeby zobaczyc te komentarze i sory, ale musze zaprzeczyc. wymyslaja dla nas rozne tematyczne imprezy od summer party po wielkie hotelu typu mariot , kostiumowe i niekostiumowe, do woli, do wyboru. ludziom to juz na glowe pada. podaj firmie, w ktorej jest organizowana taka duza liczb imprez z mega jedzeniem i napojami roznymi konkursy nagrody i tak dalej. wez sie w glowe puknij.

Abc
@do abc

3-4 razy do roku super impreza przy krakersach jak octoberfest i kółeczkach? Każdemu to co lubi jeśli dla kogoś to szał to brawo

do abc
@Abc

akurat tu robisz przeklamanie, bo oktoberfest byl nadprogramowa impreza, dodatkowa, ktora wyszla spontanicznie. Zorganizowana w Aquaparku/ restauracji, moze nie tak bogata jak wszystkie inne, ale zawsze fajnie sie spotkac. Szkoda, ze nie wsponimasz o mega imprezach/balach w Garnizonie, Mariott 5* w Gdyni, Summer Party na Plazy w Browar Port w Gdyni, Focus nowy hotel we Wrzeszczu...ale rozumiem, ze tak ci latwiej.. gratulacje za manipulacje slowna.

Jan

Pracowałem tam 2 lata. Właściwie wciąż pracuję ale szukam i jestem na zwolnieniu lekarskim bo dłużej już nie dawałem rady. Przeszedłem przez tranzycję , przejmowaliśmy wiele zagadnień. Ludzie byli zwalniani po drugiej stronie. Teraz jeszcze więcej zwalniają w AUstrii. Przenoszą biznes do Szwajcarii. Wyciszają produkcję w AUstrii i przenoszą do Tajwanu, Wietnamu itp. Najgorsze jest to że ze zbierających wiedzę nagle centrum stało się nauczycielem dla Austriaków i Szwajcarów. Zagranicą zatrudniają ludzi którzy czasami mniej wiedzą niż kadra w Gdańsku. Teraz duży nacisk na Customer Service przed świętami (żniwami), po kryzysie covidowym firma zaczeła sie zwijać. Zapanował straszny stres, ludzie którzy mają juniora robią rzeczy experta. Firma nawet zawiesiła awanse po 2 latach z Juniora na specjaliste. czcyli jestes Juniorem a robisz prace regulara bez podwyżki i zmiany nazwy stanowiska. Jeżeli trafisz do dobrego/fajnego działu - masz szczescie, ale wlasciwie takich ogłoszen nie ma. :O) .. POwodzenia. Na początek może być, bo płacą dobrze, ale tereaz już wszyscy dociągają do nich więc można poszukać gdzieś indziej i dostać coś ciekawszego. Teraz chyba nawet nie ma tranzycji wyjazdowych. Tylko wszystko przez telefon. (Jedniodniowe tranycje, z ludźmi któzy pojutre juz nie pracują w centrali - czyli radź sobie sam. - nie musze pisać o nastawieniu psychicznym ludzi którzy wiedą że będą zwolnieni w Austrii)

do Jana
@Jan

kompletna nieprawda. Ja znam te firme, bo pracuje tam 4 moich kolegow i kolezanek. Duzo rozmawiamy o naszych pracach i firmach. i torche sie czuje w obowiazku napisac, co ja mysle. Bo jakos ponad 500 osob pracuje i nie narzeka. Piszesz, ze jestes zna zwolnieniu i oszukiwanie firmy to nienajlepsza o tobie wizytowka. jakie rzeczy Junior robi experckie? To jest niemozliwe, na pewno ich centrala by sobie na to nie pozwolila. Firma jest fajna, spoko placa, praca jak wszedzie w taich centrach i tyle. jesli cos komus nie odpowiada to zwyczajnie zmienia prace i nikt mu nie ma nic za zle.

do do jana
@do Jana

co ty się w ogóle wypowiadasz po opiniach swoich znajomych. Sam tam nie pracujesz! Jan opisał konkretne przykłady problemów, z którymi naprawdę trzeba się borykać pracując obecnie w biurze w Gdańsku. I nie jest to odosobniona opinia, przejrzyj sobie poprzednie negatywne opinie pełne konkretnych przypadków problemów wewnętrznych, pewne rzeczy powtarzają się niezależnie od działu, w którym pracujesz.

taka prawda
@do Jana

no a ja znam 5 osób, które mówią, że tylko chcą odejść i szukają każdej nadarzającej się okazji.

Yyy
@do Jana

Chyba ktoś tu się zna z naszymi sparkling menadzerkami bo wszyscy inni co mają oczy niezaślepione blaskiem sparkling kryształów widzą co w tej firmie się dzieje. ..może zmień przyjaciół na tych z dolnej półki to się wtedy dowiesz jaka jest prawda.

VeryFunny
@do Jana

Bardzo zabawne. 500 osób pracuje i nie narzeka. A ja na każdym callu z różnymi ludźmi z firmy śmiejemy się z tego co tu się dzieje. Przyjrzyjmy się kilku faktom: - projekty i udoskonalenia - bardzo zabawny temat. Tona projektow jest wprowadzana w tzw. Picku czyli w okresie tuż przed świętami kiedy wszyscy są ekstremalnie zajęci a tu jakieś glupoty mają być wprowadzane w życie. Co za geniusz na to pozwala? Często jest to tylko kosmetyczną zmiana. - świetny dają przykład menadżerowie kiedy żartuja pomiędzy sobą na callach kiedy słucha ich cały zespół pracowników którzy ciężko pracuje A Państwo menadzerstwo nic tylko kawki i radość z pogaduszek między sobą. Wielu z nich nic nie robi, nie umie podejmować decyzji, proponować rozwiązań, modelu pracy, obgaduja na 1-2-1 z innymi swoich kolegów z zespołu i napuszczaja ludzi na siebie nawzajem. Takiego syfu w żadnej firmie nie spotkałam. - zarobki - większość starej gwardii, która jeszcze została i nie uciekła do tej pory może dostaje przyzwoite wynagrodzenie. Wszyscy szeregowy pracownicy nowo zatrudnieni dostaja śmieszne wynagrodzenie poniżej średniej korpo. Koleżankę właśnie zaczęła to wiem. - przyszłość - jaką przyszłość w tej firmie? Technologicznie - dinozaury, komunikacyjne - nie ma komunikacji między działami, rozwój - menadżerowie pilnują żebyś się nie rozwijal/a żeby nie być broń boże lepszymi, dostępne szkolenia - o wartościach jak mieć sparkling personality ????. Wnioski Czekam na moment jak to wszystko pierdyknie. ????

Bialaperla

Hej, Mój mąż miał już rozmowę przez telefon i na Skypie w sprawie pracy w dziale w obsłudze klienta - chciałam więc zapytać ile się czeka na feedback? Piszą/dzwonią nawet jeśli jest negatywny? Dzięki z góry!

Bialaperla
@Bialaperla

W dziale obsługi klienta*

Kasiunia

Hej, czy pracuje z was ktoś lub jest w procesie rekrutacji na stanowisko: Consumer Service Specialist with Italian, albo z innym językiem?

Uk man
@Kasiunia

Hej, ja pracuję, ale w dziale UK. To jest jednak ten sam departament. Coz powiedziec - zarobki fajne, atmosfera w teamie spoko jak na online teraz. Benefity sa. Praca spokojna, ciekawa. firma jest generalnie spo0ko, no tez fajna marka nie.

roomia
@Uk man

A czy można spytać jakie są widełki płacowe? Co warto zaproponować?

Agata
@Kasiunia

Czesc. Ja jestem w procesie rekrutacji na takie stanowisko. Czytam opinie tutaj i zaczynam się wahać czy dobrze robię. Jaka jest Twoja opinia?

Kasiunia
@Agata

Hej, ja zrezygnowałam, bo to tylko praca na teraz, do grudnia. A szukam czegoś na stałe.

Ola
@Kasiunia

Taki krótki czas jest faktycznie zniechęcający. Mimo to kandyduje na stanowisko z włoskim i czeka mnie najpierw rozmowa telefoniczna. Czy rekrutacja przebiega po angielsku? Wymagają doświadczenia w obsłudze klienta? Pytają o widełki finansowe?

hotshot

Hej! Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o stanowisku sprzedawcy? A może ktoś miał doświadczenie pracy w Manufakturze w Łodzi?

Kuba

Swarovski jest firma w ktorej ludzie nie są traktowani równo. Generalnie nie polecam tu pracować.W dziale AR jest taka tl która wspiera tylko tych którzy są jej bliski przyjaciółmi. Ludziom brakuje kompetencji w tej firmie. Nie wiem co ja tu dalej robię.

Rafi
@Kuba

Nie tylko w twoim dziale. W firmie jest nierówne traktowanie ludzi w zespołach. Nie ma nawet pozorów równego traktowania, a managerowie zgłaszane problemy traktują jako problem z pracownikiem. Gdyby wreszcie obiecana ankieta 360 została puszczona to wyszły by brudy z zespołów. Ale już nikt w słynną ankietę nie wierzy. A nawet jeżeli się pojawi to będą tradycyjnie tendencyjne pytania. ????

Alex
@Kuba

Kuba ma racja , w swarovski pracują tylko znajomość który nie znaja nic w księgowość i TL AR ona nie ma dobry wizja w management i profesionalizm

Dawid
@Alex

Wszystko prawda, nie ma kontrol i ankieta pszed HR na mój opinia ankieta bardzo ważna

Jokey
@Kuba

Najlepsze jaja są przy prowadzonych projektach. Takich bubli jeszcze nie widziałem. Szef oddziału może na głowie stawać, bo sprawia dobre wrażenie na callach, ale z tymi sliskimi menadzerami to daleko nie zajedzie. Jeżeli to czyta jakiś HR Manadzer - czas puścić otwarta ankietę opinii pracowników o swoich zwierzchnikach!!!!

Jack
@Jokey

Masz na myśli ich Team liderów ?

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Rozmowy są prowadzone online. Przynajmniej ja tak miałem dwa dni temu

@Kandydat

Jak wyglada proces rekrutacji? Ile etapów?

Na jakiej wysokości pensje można liczyć z 2-3 letnim doświadczeniem w księgowości?

ksiegowy
@Kandydat

a co to jest 2-3 letnie doswiadczenie w ksiegowosci :) :) Junior raczej, bo senior pewnie nie. Trzeba wykazac sie doswiadczeniem jak w kazdej firmie duzej. Tak mysle, nie bylem nigdy w Swarovskim.

Xp123

Hej, czy wie ktoś jak wygląda rozmowa na stanowisko AP Junior? Odbywa się ona w całości po angielsku? Są jakieś testy dotyczące znajomości Excela?

Good luck

Nie mogę uwierzyć, że nadal muszę pracować w tej firmie przez koronawirusa. Jednak chce się z Wami podzielić wiedzą na temat pracy w firmie, bo sam na razie nie mogę się wyrwać (wszyscy wiemy jak jest na rynku pracy). Niestety w Swaro nikt nie interesuje się pracownikami od zawsze (od kiedy tu jestem), menadżerowie mają nas za nic i mają w nosie, że jesteśmy ludźmi myslacymi. Jeżeli nie macie wyboru oczywiscie jakoś tu można wytrzymać, tylko chce Wam dac znać, że w tej firmie cofnięcie się w rozwoju zawodowym to standard. To firma gdzie ważniejsze są jakiś śmieszne akcje dla dzieci pt. Sukces tygodnia, w którym uczestniczy ta sama grupa, która trzyma władzę i wspólnie kawkuje. Hitem rowniez było spotkanie - grupa wsparcia rodziców, ale czasu na sprawdzenie co się dzieje w zespołach i zapobieganie rosnącej frustracji w firmie nie ma czasu. A ja myślałem, że to poważny pracodawca, a nie grupa terapeutyczna.

lucky
@Good luck

a juz mialem zadac pytanie czy cos sie dzieje ciekawego w tej firmie, bo bede sie joinowal. A tu masz czlowieku. Nie chce trafic z deszczu pod rynne, wiec bylbym wdzieczny za kilka wiecej szczegolow. To znaczy troche nie kumam nie podoba ci sie ze jakies tam akcje firma robi i angazuje pracownikow ? U nas jest tego teraz full w mojej obecnej firie, szczeglonie w cowidzie. to raczej nie argument przeciw. ale mowisz o zespolach? skad frustracja? nie masz managera nad soba caly czas siedzisz w domu i dlaczego frustracja troche tego nie kumam szczezre

muniek

Cześć! Biorę właśnie udział w procesie rekrutacyjnym do tej firmy. Niedługo mam rozmowę z managementem na stanowisko accountanta. Wiecie może na jakie pytania trzeba być przygotowanym? Czy trzeba mieć excel w małym paluszku? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Pzdr!

KK
@muniek

Hej, jak będziesz po daj znać, też jestem ciekawa!:)

Prg

Rekrutacja to jedno wielkie nieszczescie, dlugi czas oczekiwania na feedback (ponad miesiąc) - w miedzyczasie zdazylem juz znaleźć pracę, w dodatku nie podałem jakiejs wygórowanej kwoty, po łaskawym feedbacku brak jakiejkolwiek informacji, dlaczego się nie powiódł - mimo że na wszystkie pytania techniczne odpowiedzi byly podawane odrazu i prawidłowo, Angielski C1, nie wiem czego oczekują ale ludziom z sektora IT odradzam bo to strata czasu.

Anonymous

Muszę przyznać, ze jestem zaskoczona tak negatywnymi opiniami na temat Swarovskiego. Możliwe, ze wszystko zależy od działu, w którym jesteś. W moich oczach firma jest naprawdę fajna, nie ma presji pracy, nadgodziny raczej nie praktykowane. Na wsparcie mojego team lidera nie mogę narzekać. Team tez bardzo zgrany, godziny pracy mocno elastyczne. Co mogłabym poradzić z własnego doświadczenia - negocjujcie dobre wynagrodzenia, bo później jest ciężko cokolwiek podnieść. Wychodzą nierówności w płacach na tych samych stanowiskach i to frustruje. Jeśli chodzi o same benefity to są porządne, przed pandemia imprezy firmowe 4x w roku. Osobiście poleciłabym Swarovskiego jako miejsce pracy. Moje doświadczenia z ta firma nie maja nic wspólnego z poniższymi negatywnymi opiniami.

Zostaw merytoryczną opinię o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 10 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.