Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

Opinie o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

Credit mnagement specialist

Hej, czy ktos wie o posadzie creditmanagement specialist? - atmosfera, pensja? Czy pracuje sie w swieta?

Nowa
@Credit mnagement specialist

Weź człowieku nie szukaj obiektywnych informacji na tej stronie. Nikt ci tu nic nie powie dobrego bo albo wywalony z pracy albo niezadowolony bo mu coś uwierało. Daj spokój. Zagadaj lepiej na linked in do kogoś. Ja tak zrobiłam i pracuje od 3 mies. Jest fajnie i tez fajnie firma działa w warunkach covida. Polecam ale tak jak mówię zapytaj szczerze kogokolwiek z finansów na linked in.

Kuba

Najgorsza firma w Trójmieście. Brak profesjonalizmu. Nieludzkie podejście niekompetentnych menadżerów. Jedna, wielka klika popaprańców. Praca w nieładzie, bez celu, żadnej wizji przyszłości. Nie polecam pracy w tej firmie. Firma nie identyfikuje się z pracownikami, całkowity brak szacunku.

@Kuba

„Firma nie identyfikuje się z pracownikami” .... dobre :)! Jakie to czasy nastały dziwne. A może to najpierw Ty powinieneś się zidentyfikować z firma, by moc dać tez coś od siebie ? Napisz co wniosłeś i chętnie poczytam. A firma jest bardzo dobra i zachowuje się profesjonalnie nawet w dobie wirusa. Wiec schowaj bzdety pod poduszkę i idź spać.

Oj marek marek
@Nocny Marek

Wiadomo rynek pracownika się skończył na razie. Trzeba sobie zasługi zbierać. Jak lubisz takie traktowanie to jesteś w dobrym miejscu.

@Oj marek marek

ale jakie traktowanie ? Jak Ci zle , to sie zwolnij. Wiecznie narzekajacych pozdrawiam:)

Już tam nie pracuje
@Nocny Marek

Już tam nie pracuje. Trzy razy przy wypowiedzeniu chciano mnie przekupić bym został.

@Już tam nie pracuje

a dlaczego nie chciałeś zostać? I troche nei wierze, ze ci proponowano az trzy razy. pracowników jest na rynku pomimo wszystko sporo.

juz tam nie pracuje
@Nocny Marek

nie chcesz, to nie wierz. nie muszę Cię przekonywać. pracowników pewnie jest sporo na rynku.

adam

no widać, że reprezentujesz godnie firmę - sam się udzielasz na tym portalu, czyli też ci nie wierzę, że super w tej firmie, w której pracujesz. dobrze, że to jest jasne, że walisz wazelię.

Talia

Kolejny rok z rzędu jest problem z rozliczaniem dni za pracę w święto dla pracowników. Ustalenia z managerami i team leaderami przed pracą to jedno (możliwość wypłaty), a zachowanie działu HR w momencie rozliczania to drugie (wyłączna możliwość odbioru tego dnia)... Ehhh...jestem zawiedziona.

@Talia

Czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Ta firma to jeden wielki przekręt i zniewaga pracownika. Dobrze że w końcu pewnego TL z OTC wywalili.

Rocketman
@what

chyba posuwasz się zbyt daleko. Może administratorzy tej strony w końcu by zareagowali na takie oskarżenia i zarzuty ? Jeśli kogos zwalniają, bo się nie sprawdził, to chyba dobrze świadczy o firmie, ze firma reaguje na takie sytuacje.

Prawo pracy
@what

Jest to dokładnie zgodnie z prawem pracy. Prawo pracy zakazuje wypłaty dni świątecznych przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Wiec podążamy za litera prawa. Polecam Kodeks Pracy.

Krzysztof
@Talia

Odbiór wolnego za przepracowane nadgodziny to także spore udogodnienie. Czy możesz liczyć na inne benefity, które podwyższą pensję? Mam na myśli premie lub pakier socjalny. Liczę, że o tym napiszesz.

@Rocketman

Słucham? Gdzie są oskarżenia i zarzuty? Doskonale wiesz że wszystkie posty poniżej to sama prawda o firmie.

@what

Twoje słowa to są zarzuty i oskarżenia. Zresztą dość normalne na tym portalu. Każdy kto ma trochę oleju w głowie - nie czyta tego śmietnika. Wystarczy poobserwować pracowników danej firmy na portalach społecznościowych. W przypadku Swarovski widać zadowolonych ludzi, extra atmosferę i mnóstwo benefitów. A narzekacze i leniuszki znajdą się w KAŻDEJ firmie, więc luz..

@Camelia

Czyli idąc Twoim rozumowaniem sama nie masz oleju w głowie. Plus za samokrytykę. Niestety nie, nie widać zadowolenia wśród pracowników. A już zwłaszcza po tym co zostało ostatnio ogłoszone z bonusami i podwyżkami. Więc przestań bzdury pisać. Ale taka Twoja praca, w końcu PR....

@what

"Olej w głowie" to tylko powiedzenie. Ja pracuje w Swarovski i dla mnie jest to fajna praca. Mam fajny team. Fajna liderke. Che tu tylko napisac, żeby inne osoby nie sugerowaly się czarnymi wizjami roztaczanymi przez ludzi, którym nic nigdy nie pasuje. Wszystkie firmy rewidują nagrody podwyżki itd. pewnie jest to związane z korona wirusem, obrotami i tak dalej, ale chyba wszyscy wiemy i wierzymy, ze to sytuacja przejsciowa. Nie kumam ciebie co zostało ogłoszone? Firma dzieli się zyskiem, jakikolwiek by nie był to się dzieli. Firma nie zwalnia, wprost przeciwnie - zatrudnia. zawsze możesz iść do innej formy, w Lidlu na kasie daja 3500 podobno, wiec chyba nikt nikogo nie trzyma.

AntyPR
@Camelia

I pojawia się argument z Lidla. Nie ma to jak powiedzieć jak się nie podoba to idź na kase. Gratuluję podejścia. Oby tak dalej - super pokazujesz jaka opinię ma firma na temat ludzi.

@AntyPR

Jak wolisz to może być też inny argument z innej sieciówki lub innego shared service. Przecież nikt nikogo na sile w firmie nie trzyma. Można sobie przejść do innej podobnej firmy. Obyśmy nie musieli cię witać ponownie, bo w wielu przypadkach okazuje się, ze trawa jest zawsze bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma. Już tylko takie argumenty niestety przychodzą mi do głowy czytając wypowiedzi podobne do Twoich. Szczególnie w takiej sytuacji, w jakiej znajdujemy się obecnie, powinniśmy szanować swoje miejsce pracy. Swarovski to firma stabilna, ugruntowana rynkowo. I ja się cieszę, ze pracuję w takiej firmie. Jeśli ty masz odmienne zdanie, to jest to TYLKO i WYLACZNIE twoja sprawa. Oby ludzie czytający Twoje nieuargumentowane wypowiedzi mogli sami sobie wyrobić opinie o tym co się tutaj wypisuje.

ten sam nick lub cokolwiek

Każdy wykorzystuje przerwę na lunch lub fajkę jak mu sie podoba. I nikt mi za pisanie tutaj nie placi. Nie chowam sie pod zadnymi nickami roznymi, cos ci sie pomylilo. Ale za to widac jak namietnie siedzisz na tej stronie od dluzszego juz czasu podniecajac dyskusje. Czegokolwiek bys nie napisal/a, wszystko bedzie tylko niestety wyrzuceniem przez ciebie jakichs tam żali. Tylko do kogo i o co, to moze oszczedz nam tu, tylko moze zwyczajnie wez sie za porzadna prace i uszanuj innych 500 pracownikow tej firmy, ktora pracuje i jest zadowolona. A ty niestety zawsze pozostaniesz tylko malutkim maluteczki procentem tych, ktorym sie nie udalo lub nie udaje.. zycie. pozdrawiam.

Słabe to
@ten sam nick lub cokolwiek

Nie ma to jak przy braku argumentów atakować i poniżać inna osobę. Pokazuje to Twoja dojrzałość. Wcale nie trzeba szukać na rynku 3city daleko, żeby spotkać kogoś kto przewinął się przez tę firmę, lub zna kogoś. Myślę, że najgorszym elementem jest kultura organizacyjna. I potwierdzają to wszyscy, których znam. Innym się może podobać. A jeszcze innym mogą za to płacić. Jeżeli Tobie płacą, to średnio robisz swoją robotę. Jeżeli nie płacą i piszesz takie komentarze ad personam, to jedynie znaczy jak jesteś zakompleksiona.

Georgia
@Słabe to

Ahahaha dobra już nie mam ochoty ci odpowiadać bo nie ma na co :) Zmień firmę. Jeśli ja zmieniłeś to super. Miłego !

Zebra
@Georgia

Piszesz z tylu nicków - po co? Myślisz, że ktoś się nabierze?

Sparkling star
@Zebra

Czymże się tak denerwujesz ? Cały czas obnażasz swoją niestabilność emocjonalna. Ilość różnorakich nickow nie robi różnicy. Zwyczajnie jesteś „cięty” lub „cieta” na tę firmę z tylko Tobie znanych powodów. Reszta natomiast pracuje i cieszy się pensją i stabilnością firmy w tych trudnych czasach. Pozdrawiam i spędź spokojnie niedzielę #stayhome :) nie zarażaj innych .. tym bardziej swym negatywnym podejściem do życia. Have a sparkling afternoon ! :)

magdamagda
@Georgia

Hehe i pisałaś że nie zmieniasz nicków. Masz rozdwojenie jaźni? Hahaahahaha Tak #stayhome

jakikolwiek
@magdamagda

Czlowieku mylisz osoby ha ha Masz jeszcze jakies opinie dotyczące firmy czy chcesz sobie zwyczajnie pogadać ? jak poczatować w godzinach pracy to wbijaj na skype. pozdro

Accountant

Niedługo mam rozmowę telefoniczną na stanowisko Junior RTR Accountant. Czy mogę uzyskać informację jak wygląda rozmowa telefoniczna oraz rozmowa w biurze? Chciałabym się również dowiedzieć jaka panuje atmosfera w dziale RTR oraz jak jest z menagerami. Chętnie dowiem sie o zarobkach i innych wartych uwagi rzeczach o firmie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

werty
@Accountant

Chyba warto poczytać o czym jest pisane poniżej. Od razu widać że jest to bardzo słaba firma.

Firma Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Senior Employee Lifecycle Specialist with German. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
FA

Czy ktoś wie może jakich zarobków można się spodziewać na RTR accountant?

DS_7
@FA

Podpinam sie pod pytanie.

ja to wiem
@FA

Nawet ponad 7tysiecy.

Karolajna

HR Administration Specialist, Payroll Specialist - jaki poziom języka jest wymagany? B1-B2 wystarczy czy C1 to minimum?

Czy w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

odp

nie

tak, sa szkolenia zewnatrzne. ilosc i tematyka zalezy do dzialu

Em.

Dla wszystkich, którzy mówią, że zjawisko nieakceptowalnego zachowania nie ma miejsca w tej firmie... Przeczytajcie poniższą odpowiedź zarządu, na nie moje pytanie na temat "nieistniejącego" problemu nieakceptowalnego zachowania i porównajcie z poniższymi wpisami innych osób... Q: (longer text summary) …there are cases occurring when the Hub & Spokes employees are treated in a rude and impolite way by the local Business Services or business colleagues. Escalations to my line manager do not always work. Is there a “whistleblowing” process for such cases? A: First of all, let me stress that any misbehavior like showing disrespect, shouting or offending in any other way (these are examples only) to another Swarovski employee is absolutely unacceptable in our company. If you are a victim of such behavior, inform the colleague about how you feel in result and ask to stop it immediately. Hierarchy does not matter here, we are all obliged to show respect to all our colleagues, regardless of position. If your reaction doesn’t help or you don’t have the opportunity to do so, escalate to your line manager. I believe that everyone in our management team reacts to such (fortunately very rare!) cases with care and sense of urgency. In the unlikely event when you feel you don’t receive enough support from your reporting line while being treated in an unacceptable way by your counterparty, please escalate to next management level and to the HR.

@Em.

Niestety to prawda. Cześć ludzi zwalniało się podając, że lokalni pracownicy poniżają ich. Nic się nie zmieniło jak widzę. A senior management - o czym mówimy - nawet dzień dobry w windzie nie są w stanie odpowiedzieć, ani nie są w stanie zareagować. Tacy forward managerowie. Co góra każe to przepychają.

NoOtherName

Witam, Aplikuje na stanowisko Consumer Service Specialist with French, który będzię tworzony od marca przyszłego roku. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat samego działu CS, przełożonych i ogólnie klimatu jaki tam teraz panuje ?

Renata
@NoOtherName

Hej, pracuje tam moja kolezanka, bardzo rozwojowa firma. Fajny dzial. Ona akurat pracuje na niemieckim rynku, ale sobie chwali. czytam tu poniżej jakies opisy i pytałam się jej - mowila, ze to jakies bzdury. Wiec sama widzisz czy sam widzisz, ze trzeba sobie samemu opinie wyrobić. Czytanie zwłaszcza negatywnych wpisow tutaj to jakies nieporozumienie. Firma jest naprawdę fajna i z tradycjami, szanują liudzi i maja swietne zarobki i dodatkowe rzeczy do pensji.

Przerażona

Mam rozmowę niedługo i jest mi aż smutno, bo stanowisko wydawało się ciekawe. ☹️

rekrutacja

Dla tych, którzy maja w planie pracować w tej firmie: Rekrutacja w dwóch etapach: -telefoniczny: krótka rozmowa, pracownik firmy miły jednak bardzo chaotyczny (może nowy?) zadaje pytania, ale nie pozwala dokończyć odpowiedzi bo ma pytanie na inny temat. Nie trzeba przygotowywać się do rozmowy, nie jest się pytanym "co wiesz o firmie". Pytania idą w kierunku: dlaczego się wybrało Swarovskiego i owe stanowisko. Zostały mi udzielone informacje na temat stanowiska i obowiązków. Poinformowano mnie również o obecnym napięciu i stresie jaki panuje w zespole zapewniając, że to chwilowa sytuacja. -spotkanie w siedzibie: uważam, że ten etap był jeszcze bardziej nie profesjonalny niż telefoniczny. Dresscode biznesowy nie obowiązuje rekruterów swarovskiego, zostałam przywitana m.in w swetrze ze światecznym nadrukiem. Nie musicie ubierać jak na profesionalna rozmowę rekrutacyjną. Miałm wrażenie, że zostaje firma przedstawiana w negatywnym świetle, "występują eskalacje między ludźmi" (to mówi managerka o swoim zespole!). Były zadawane pytania w języku angielskim np."czego oczekujesz od swojego szefa, co wniesiesz do firmy, co chciałabyś w sobie zmienić". Musiałam poruszyć jako pierwsza temat wynagrodzeń bo ten wątek umknął rekruterom. Rozmowa była bez planu, osoby prowadzące rozmowe nie współgrały ze sobą. Ja mam doświadczenie w rozmowach i takie małe rzeczy są widoczne. Pracownicy zapomnieli o jednej rzeczy, że rozmowa jest nie tylko dla nich ale też dla potencjalnego pracownika. On również ocenia firme patrząc przez pryzmat osób siedzących na przeciwko. Jako podpowiedz mogę ci powiedzieć: nie możesz pokazywać, że nie boisz się wyzwań i masz coś do powiedzenia. Nie pokazuj, że znasz swoja wartość i nie dasz sobie na głowę wejść (nawet jak osiągnąłeś coś w życiu i jesteś po 30.) Odpowiadając na pytania myśl jak ludzie 10-20 lat temu! Wiesz, szef jest najważniejszy i najmądrzejszy, ty jestś tylko szarym pracownikiem za mało kasy i nic więcej nie chcesz, ambicje i cele w życiu to słowa ci obce!!! Nie myśl o rozwoju w firmie bo pokazujesz, że chcesz coś jeszcze osiągnąć. Managerowie albo i cała firma boi sie takich ludzi, nie chce ich u siebie.

Em.

Zacznę od tego, że zgodnie z kodeksem pracy "każdy ma prawo do pozytywnego środowiska pracy pod względem psychosocjalnym, czyli nie tylko zakaz: mobbingu i prześladowania, ale także środowisko pracy powinno być miejscem, gdzie pracownicy dobrze się czują pod względem psychosocjalnym". Niestety zdaje mi się, że dobra opinia, która towarzyszyła Swarovski-emu od założenia powoli się kończy. Centrum, które zachęcało benefitami, zarobkami i współpracą przy tworzeniu nowego SSC w dalszym ciągu to oferuje. To czego jednak na początku nie było wiadomo, a teraz jest już wiedzą powszechniej i znaną to: słaba kadra zarządzająca (na każdym szczeblu), fatalna współpraca z pracownikami zza granicy, przyzwolenie na mobbing. Zarobki — rzeczywiście wciąż są konkurencyjne, ale już nie tak jak dwa-trzy lata temu. Przypuszczam, że ze względu na początkowe etapy, gdzie było wiele kierunków tranzycji i trzeba było zachęcić odpowiednich pracowników, te różnice były większe. Inne centra też nie pozostały obojętne, odpowiednio zwiększając choćby podwyżki inflacyjne. W tym momencie myślę, że różnica to kilkaset złotych brutto przy podstawie pensji. Premia roczna rzeczywiście jest duża, ale pamiętajmy, że trzeba ją wypracować. Benefity — Kwestia sporna. Parking rzeczywiście dla wielu osób jest wygodny. Dużo imprez firmowych, tak aby choć trochę odstresować się po codziennych zmaganiach. Dofinansowanie jedzenia to świetny benefit. Jednak już LuxMed dla partnera lub dla rodziny jest dużo droższy — różnica ponad 100 złotych przy pakiecie dla rodziny w stosunku do innych centrów. Owoce to fajny benefit, gdyby jednak było ich więcej. Rozwijanie centrum — Z jednej strony jest wiele miejsca na poprawę i wdrażanie nowych projektów. Jednak z drugiej strony brak jest jasnego kierunku centrum, brak nadzorowania i rozliczania projektów, komplet brak struktury back-upu, który zmusza pracowników do skupiania się na bieżących zadaniach. Zespoły również są zaprojektowane, tak że naprawdę ciężko zaangażować kogoś do ciekawych i rozwijających tematów. Przez to tworzą się niekończące się projekty, które tak naprawdę powinny być załatwione w 2-3 miesiące. Awanse — Tu rzeczywiście na awans trzeba zasłużyć i go wypracować, co czasem może zniechęcać, bo osoby rekrutujące z zewnątrz mają pod tym względem łatwiej. Niestety wiele rzeczy trudno zweryfikować podczas rekrutacji osoby z zewnątrz. Kolejnym problem jest sposób tworzenia zespołów. Niestety tworzy się zespoły, których część członków jest do niezastąpienia, przez co uniemożliwia im się awans czy przenosiny do RTR. Przez własne wyniki albo przez to, że jako jedyni obsługują dany kraj, nie mają szans na zmianę działu lub zespołu. Team Leaderzy/Managerzy/Dyrektor — Tu niestety jest jeden wielki minus. Wielu z nich jest kiepska w zarządzaniu zespołem i ludźmi — pewnie stąd nowe szkolenia z umiejętności miękkich — części rzeczy jednak nie da się wypracować. Częste jest odsuwanie od siebie odpowiedzialności i cedowanie na pracowników. Dobry Team leader wspiera, pomaga (nie mylić z wykonywaniem przez ciebie pracy) niestety nie tutaj, nie w Swarovskim. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ani team leaderzy, ani managerowie nie potrafią postawić się pracownikom zza granicy, którzy w codziennej pracy i komunikacji prezentują zachowania uznawane przez prawodawstwo za MOBBING. Każdy jest tego świadom, nikt z tym nic nie robi. W tym centrum nie pracuje się do jednej "bramki", są ONI i jesteśmy MY, tylko że w ich oczach jesteśmy niegodni, aby z nimi pracować. Jeżeli ktoś nie umie odciąć się grubą kreską po zakończeniu pracy, to niestety będzie miał spory problem. Innym tematem jest komunikacja w centrum, spotkania zespołowe, spotkania działowe. Mam wrażenie, że nikt nie wie, co robi inny dział lub drugi zespół. Można pracować rok i nie znać z widzenia dyrektora centrum, czy managera departamentu. Mogłabym pisać dalej, ale wystarczająco dużo mnie to kosztowało. Generalnie, nie polecam.

Korpo

Niestety musze sie zgodzić z negatywnymi komentarzami na temat tej firmy. Pierwsza rzecz jaka razi w tej firmie najbardziej to brak szacunku ze strony ludzi z którymi sie współpracuje. Ludzie potrafią zmieszać cie z błotem za nic i wynika to tylko i wyłącznie z tego ze firma przeniosła sie do Polski to trzeba gnoić Polaków. Najlepsze jest to, ze cały management o tym wie i jedynie co potrafią zaproponować to pójście na szkolenie z radzenia sobie ze stresem. Serio? Jesteście tak glupi, ze ludzie po takim szkoleniu poradzą sobie z fala całego szamba ktora jest na nas codziennie wylewana? Obudzcie sie trochę i przejrzyjcie na oczy bo z takim chamstwem i brakiem kultury osobistej jeszcze w żadnej firmie sie nie spotkałam. Szczerze ta praca powoli wyniszcza człowieka i ludzie sie zwalniają bo mimo dobrych pieniedzy i benefitow zapomina sie o jednym, ze pracownik ( a szczególnie ten dobry) jest fundamentem każdej firmy. A wiec dalej marny managemencie zyj sobie w przekonaniu, ze jak nie ten pracownik to inny, tylko pamiętajcie, że dobrych pracowników jest coraz mniej a coraz wiecej milenialsow co przychodzą do pracy popstrykac sobie focie na insta i sie polansowac.

Nana
@Korpo

O jakim dziale konkretnie mówisz?

BeautifulClaire

Pracuję dla Swarovskiego już od jakiegoś czasu, a w końcu odchodzę za parę tygodni. Napisałam w końcu, ponieważ to, czego tu doświadczyłam i zobaczyłam, było po prostu okropne i niepokojące. Należę do jednego z zespołów finansowych, ale wiele rzeczy jest oczywistych i dobrze znanych we wszystkich działach i zespołach. Dodatkowo, historie, które usłyszałam od ludzi z innych działów (takich jak HR Ops) i rzeczy, które słyszałam w kuchni, są czymś, co można by uznać za po prostu szokujące. Jest tu kilka pozytywnych aspektów - pensja jest dobra, nie ma na co narzekać. W pewnym momencie Swarovski był jednym z lepiej płatnych miejsc na rynku, ale już nie jest. Zaczynają pojawiać się podobne lub lepsze oferty różnych firm. Niektóre z nich działają od dawna i wyrównują luki rynkowe, a niektóre z przepłacają, aby rozpocząć swoją działalność. Benefity są fajne. Większość z nich jest standardem rynkowym, ale jest kilka unikalnych. Biuro i lokalizacja to dobry dodatek. Nadal pracuje tu kilku przyzwoitych i fajnych ludzi. Jak długo… kto wie, bo wiele osób, które znam, już od dłuższego czasu szuka pracy, a niektórzy prawdopodobnie pójdą niedługo w moje ślady. Przechodząc do negatywów - mogłabym naprawdę wyliczać bez końca, więc podkreślę najważniejsze według mnie. Przede wszystkim obciążenie pracą. W okresie tranzycji - oczywiście wszystko to jeden wielki bałagan i jest wiele do zrobienia, także nie ma co się dziwić, że są jakieś nadgodziny. Po tranzycji nic nie specjalnie się nie zmieniło. Zarządzanie pracą to katastrofa – nie jest sprawiedliwie rozłożona, więc są ludzie, którzy prawie nic nie robią i kręcą się po biurze, aby dobić do tych 8 godzin, a inni muszą pracować przez 10-12 godzin dziennie. W zależności od zespołu będziesz mieć dużo czasu na kontakty towarzyskie lub eskalację po eskalacji i być zmuszanym (a czasem nawet zastraszanym) do pracy w nadgodzinach. Z tego powodu duża liczba osób stale chodzi na zwolnienia lekarskie, ponieważ po prostu się wypalają i próbują znaleźć sposób na ucieczkę. A dla osób nie będących na zwolnieniu zgadnij co? Więcej pracy … i ten cykl po prostu trwa i ma się dobrze. A teraz chce przejść do wielkiego punktu numer 2, którym są ogólnie menedżerowie i brak przywództwa. Ten aspekt to koszmar. Jest kilku dobrych liderów zespołów, ale stanowią mniejszość. Wyższe kierownictwo albo ignoruje sytuacje, albo sami stanowią część problemu. Oprócz złego zarządzania pracą zdarzają się sytuacje, w których lokalne zespoły traktują ludzi bardzo źle, a kierownictwo akceptuje to złe traktowanie bez zapewnienia jakiegokolwiek wsparcia. Nie ma jasnej wizji tego, dokąd zmierzamy i dokąd zmierza centrum. Nie ma wyraźnych ścieżek rozwoju i promocji, a podwyżki i awanse są dawane bez jasnych kryteriów merytorycznych, ale w oparciu o jakieś abstrakcyjne powody czy to polityczne i / lub na zasadzie przyjaźni. Może to być jeden z powodów tak słabego poziomu managmentu. Nie czułam, że moja liderka w ogóle wiedziała co robi. Jest też mobbing i nękanie przez samych menedżerów. Poza licznymi sytuacjami, których sama doświadczyłam i widziałam, słyszałam o niektórych naprawdę chorych sytuacjach, które miały miejsce na przykład we wspomnianym wcześniej dziale HR Ops. Od pracujących tam znajomych wiem, że rotacja jest bardzo wysoka, a morale bardzo niskie. Nikt nie robi nic z niskim poziomem liderów i tego co dzieje się w niektórych zespołach. Po zasłyszeniu niektórych historii, myślę, że menedżerowie wysokiego szczebla są w niektórych przypadkach najgorszymi liderami w HUB-ie, więc w jaki sposób mogą pomóc poprawić poziom w podległych sobie działach. Każda próba zwrócenia uwagi na patologie, z tego co słyszałam, została zamieciona pod dywan. Wszystko to jest po prostu smutne, szokujące i naprawdę obciążające dla wielu osób, które szukają ucieczki. Trzecią ważną obserwacją jest rozwój, jakiego możesz się spodziewać w pracy. Po przyjściu z ustabilizowanego centrum do Swarovski GBS bardzo się cofnęłam, ponieważ często brakuje podstawowych narzędzi, będących standardem gdziekolwiek indziej. Poziom i ogrom manualnej pracy, którą trzeba czasem wykonać, które można by np. zautomatyzować, jest po prostu oszałamiające. Mówi się o prowadzeniu projektów LEAN, o implementacji RPA itp., ale to głównie hasła i obietnice bez pokrycia. Im dłużej tu pracuję, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak ogłupiająca dla mnie była ta praca. Podsumowując - bardzo odradzam Ci przyjęcie oferty Swarovskiego, zanim naprawdę upewnisz się, że zespół, do którego dołączasz, jest zarządzany przez kogoś kompetentnego. Jeśli nie masz nic przeciwko ciągłej pracy w godzinach nadliczbowych, jeśli chcesz dostać trochę więcej pieniędzy i zniżki na produkty Swarovski, i jeśli szukasz miejsca, które nie lubi ambitnych pracowników, to jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie. Jeśli jednak nie, to odpuść albo uciekaj! Cieszę się, że wkrótce odchodzę i mam nadzieję, że zapomnę szybko o tym miejscu.

@BeautifulClaire

Czy możesz zdradzic jakie inne firmy Cię interesują :)? Mam podobna sytuacja z jedną z największych firm na Przymorzu i również rozglądam się za czymś innym

prima aprilis

Ten post to jakiś żart? Przecież nic z tego nie jest prawdą. Prima aprilis jest w poniedziałek dopiero.

Justyna
@prima aprilis

No i długo bedziesz negował/ negowała czyjąć opinię ? bardzo fajnie, że w końcu z pracowników ktoś napisał jak wygląda naprawde praca w dziale Customer Service jednej z najlepszych firm na swiecie. I tym sie wlasnie roznimy od innych: - nie byciem zwyklym call center -praca z najlepszymi projektantami i firmami na swiecie - swietnymi benefitami ( poczytajcie sobie na pracuj.pl) - zdywersyfikowanym zespolem - i moglabym wymieniac a co tam, wymienię: 1. dobre pensje 2. mlody zespol, duzo obcokrajowcow, wiec zespol ciekawy 3. karta Mybenefit wiec fitnesy itp. 4. gadzety Swarovski 5. bizuteria i akcesoria Swarovski - znizki 6. kilka eventow w roku 7. 6 kuchni , 3 typy ekspresow do kawy, kawa Nespresso, kawa mielona, itp. 8. Fun room 9. Chill out room 10. creative room 11. miejsce parkingowe dla kazdego 12. ubezpieczenia, przychodnie, itp. 13. spokojne miejsce nie w mordorze - Garnizon, caly budnek Swarovski - bez kolejek w windzie i bez korkow przy budynku cos jeszcze ? I to nie jest prima aprilis ! pozdrawiam i zapraszamy !

qwerty
@Justyna

Coś się ludzie z HR uaktywnili w ostatnich dniach żeby promować firme jako idealne miejsce do pracy. Trochę za późno bo już nikt się na to nie nabierze.

Yyy

kilkadziesiąt? dobre sobie. część z benefitów to prawda, a część to może była kiedyś. niestety kadra mangerska jest jaka jest. szkoda, że nie piszecie o tym jak traktujecie pracowników - np. zwracając uwagę, kto jest jakim ojcem matką i że może życie osobiste nie jest tak ważne. I takie zdania powtarzane przez managerów różnego szczebla.

qwerty

Owszem kandydaci są bo przyciąga ich nazwa firmy i dobre pieniądze. Natomiast jakość ludzi których Swarovski zatrudnia jest mizerna. Zarowno merytorycznie jak i w kwestii kultury osobistej tudzież jej braku. Spróbuj zanegować ten fakt.

rzucam papierami

Dawno się tak nie uśmiałam. Dziękuję że mnie rozbawilas. Naprawdę. Tylko jedna rzecz skomentuje bo inne są tak żałośnie nieprawdziwe że szkoda czasu oraz wielokrotnie już o tym tutaj pisano. Otóż zgrane zespoły to mit. Na porządku dziennym są donosy do team leadera na innych ludzi z zespołu że ktoś byl za długo na lunchu albo na fajce albo zrobił jakiś fakap. Ilość eskalacji o nic jest zatrważająca ale przy poziomie managementu to nie dziwi. Przykład idzie z samej gory. Dno dno i jeszcze raz dno. Nie ma chyba w tej firmie ani jednego team leadera czy managera z finansow który by sobą coś reprezentowal. Dlaczego jest aż tak źle? No dlaczego? Tak pracuje w tej firmie ale jestem już u kresu wytrzymałości. Wykończyli mnie psychicznie. Mobbing na porządku dziennym i hr przymyka oko. Lada dzień mam nadzieję dostać inna pracę. Ilość g**** w Swarovskim jest niewyobrażalna. Może się szanowny pan managing director zastanowi. Aha przepraszam co ja od niego wymagam.

iuaj
@rzucam papierami

sama prawda. przykład idzie z góry.

grek
@Yyy

wszystikie benefity sa dlaczego klamiesz, ze byla kiedys. sa te i jest ich jeszcze wiecej, moze sobie policzyc, bo cos widac, ze masz proble,my z zauwazaniem i liczeniem.

@grek

ale hejt - aż się nie udało napisać po polsku :)

@prima aprilis

Witam Karuzela, prozes o kontakt pod e8melon8@yahoo.com. Mam rozmowe kwalifikacyjna do Svarowskiego i mam pytania. Dziekuje. Pozdrawiam Anna.

@rzucam papierami

Witam Karuela, prosze o kontakt pod e8melon8@yahoo.com. Mam rozmowę kwalifikacyjna i mam pytania. Dziękuje. Pozdrawiam Anna.

Workellin

Eisai ellinas?

Jarek
@prima aprilis

@Prima aprilis. Przeciez po stylu wpisu widac, ze to sprytnie skonstruowana reklama zapewne dzialu rekrutacji lub hr. Widze ich tutaj wiecej. ????

Isa

Witam, zamierzam aplikowac do obslugi klienta. Chcialabym sie dowiedziec czy warto i jaka stawke proponuje firma na wejscie. Planuje przeprowadzke do Gdanska z poludnia Polski i mysle czy mnie bedzie stac????. Bede wdzieczna za odpowiedz.

Krzysztof
@grek

Faktycznie ilość wymienionych benefitów robi wrażenie. Czy za prywatne miejsce parkingowe potrącana jest z pensji jakaś kwota?

AgataJ

Witam, czy w Państwa firmie występują stanowiska PMowe? Wkrotce przeprowadzam się do Trójmiasta i jestem zainteresowana Państwa firmą. Będę wdzięczna za informacje.

janka

czy warto być w tej firmie na stanowisku managerskim? jaki jest szef centrum?

Poiu

Wszystko zależy od tego pod jakiego TL trafisz, jest kilku bardzo kompetentnych, pomocnych i ludzkich, jednak większość to ludzie z przypadku. Im wyżej patrzysz tym, większy bałagan i brak szacunku do ludzi (przede wszystkim finanse). Firma zatrudnia dziesiątki nowych ludzi, bo potrafi ładnie opowiadać o tym ile jest benefitów i jak dobra jest organizacja (tylko wszyscy zapominają ze często są to miejsca z których pracownicy się pozwalniali, ogromna rotacja). Niestety jak tylko Cię zatrudniają, stajesz się dla nich nikim. Regularne mobowanie, nierówny rozkład pracy ( jedni pracownicy nie robią nic, chodzą tylko po kuchniach za każdym razem z innymi dziewczynami) a z drugiej strony ludzie którzy siedzą od rana do nocy i są przeciążeni. Management nic nie robi i jedyne co ich interesuje to kolor KPI, głuchy na to co zgłaszają pracownicy. Włoska organizacja dopuszcza się zachowań skandalicznych, z pełnym przyzwoleniem szefostwa w Gdańsku. Dobrzy pracownicy masowo odchodzą. Rzeczywiście firma daje konkurencyjne warunki finansowe, ale to wszystko jest uzależnione od tego ile sobie wywalczysz na początku, bo później o podwyżce możesz śnić (chociaż MNGT uważa ze podwyżka inflacyjna załatwia sprawę). Niektórzy TL i Mng oprócz braku wiedzy merytorycznej nie potrafią zarządzać i nadają się tylko do regularnych wyjść na piwko po pracy. Szef HUBa ma zupełnie w poważaniu to ci się dzieje i jaka opinia zaczyna krążyć, HR nie interesują się problemami takimi jak zastraszanie pracowników, okłamywanie ich a obiecywanie gruszek na wierzbie to chleb powszedni. Kultura przeniesiona z Infosysu. Start bardzo dobry, ale z rozrostem firmy i zatrudnianiem nieodpowiednich ludzi na wysokich stanowiskach efekt jest taki ze ryba dawno się zepsuła. Dobre miejsce do pracy jesli zamierzasz cały czas przebywać na urlopach i zwolnieniach lekarskich, ale w przypadku miejsca do pracy, zdecydowanie warto się 2 razy zastanowić.

Sebastian
@Poiu

Człowieku ale musisz byc sfrustrowany. Tylko ciekawe czym i dlaczego, skoro w Swarovskim pracuje 350 osób i jakoś się tłumnie nie zwolnili. Jesli komuś sie nie podoba, znajdzcie sobie inna pracę, naprawdę ostatnimi czasy ludziom się w ....poprzewracało. Aż żal. To jest świetna firma z tradycjami i extra warunkami pracy. Idźcie do kogoś innego i pogadamy wtedy. Zawsze trawa jest zielona bardziej gdzie nas nie ma. I jeszcze jedno przysłowie nad którym się warto zastanowić: Ceń szefa swego, bo możesz mieć gorszego. Dz\iękuję za uwage.

M
@Sebastian

Patrząc na ilość otwartych pozycji na waszym workdayu to wątpię aby tak super było. BTW. Czy dział finansowy w SSC musi być zawsze matecznikiem patologii?

inteligent
@M

Ogłoszenia dotyczą nie tylko funkcji lokalizacji Gdańsk. Poza tym sa to nowe ogłoszenia, gdyz firma się rozrasta i bedzie się rozrastać. Dołaczyłam do działu FIN jakiś czas temu. Jesli ktoś lubi to co robi, to nie narzeka na pracę. Jej ilość jest duża w każdym zakładzie pracy, firmie, itd. Grunt to sobie ją dobrze rozłożyc i omówić z przełożonym. Narzekać jest zawsze na wszystko łatwo. Teraz najlepiej wszyscy by zostali managerami w 0,5 roku bez dawania od siebie niczego poza wychodzeniem z pracy za pieć 16.00. Spójrzcie czasami na siebie z zewnatrz. ale może to trudne dla niektórych?

Aleksandra
@inteligent

Jak długo pracujesz już w Swarovski Global Business Services? Jestem ciekawa, jakie warunki zatrudnienia zaoferowano Tobie na początku. Czy była zagwarantowana umowa o pracę? Twoja wypowiedź może pomóc osobom zastanawiającym się nad złożeniem CV do struktur firmy.

@Aleksandra

Oczywiście, że umowa o pracę. A jakże inaczej ? Tu nie ma innych, po 3 mies próbnym masz juz na stałe. Warunki finansowe - jedne z lepszych w 3M. Pracuje niedługo. jakies 4 miesiące chyba teraz będą, pozdro.

Natasha
@Poiu

Cześć, czy można się z Tobą skontaktować? Mam kilka pytań. Otrzymałem ofertę pracy w tej firmie, ale jak czytam komentarze, to aż się boję :(

@odpowiedz

To dobrze, że pracodawca po okresie próbnym zatrudnia pracowników na stałe. Chciałbym skorzystać z Twojej wiedzy i zapytać o kwestię ewentualnych awansów w firmie Swarovski Global Business Services. Czy w firmie obowiązuje jasna i przejrzysta ścieżka kariery zawodowej? Proszę o informację na ten temat.

@Sebastian

Dziękuję Ci za wypowiedź, właśnie dałeś próbkę dialogu z managementem (facility manager), jeżeli ktoś na takim stanowisku używa sformułowań że „ludziom w ... się poprzewracało” zamiast szukać powodu pewnych zjawisk w firmie, to udowadnia to jak bardzo dziwne zasady panują w przedsiębiorstwie. Zauważ że moja wypowiedź zaczęła się od podkreślenia, że nie każdy dział ma źle. Publiczne fora służą do wyrażenia swojej opinii a nie obrażania innych uczestników.

@Poiu

Oczywiście każdy ma prawo do swojej subiektywnej opinii o pracodawcy. Twoja wcześniejsza wypowiedź była dość szczegółowa. Gdybyś mógł dodać jeszcze komentarz na temat premii. Pisałeś, że o podwyżkach nie ma mowy, ale premie lub inne dodatki do wynagrodzenia takie jak pakiet socjalny, mogą w znaczny sposób podnieść podstawę pensji. Czy obowiązują one w Swarovski Global Business Services?

@Czesław

Generalnie z premiami jest różnie, jedni dostają konkretne (jeśli lubi Cię TL - Bo nie kompetencje są oceniane) inni minimalne (100-200 zł brutto). To wszystko zależy od tego pod jakiego TL trafisz i jaką kwotę będzie starał się wywalczyć. Benefity, również są i nie można zaprzeczyć miejscom parkingowym dla każdego z pracowników, zniżkom na posiłki w pobliskich restauracjach czy kartom multisport. Rzeczywiście w biurze są Fun Room i Chillout Room, ale nikt nie korzysta bo nie ma kiedy a niewybredne komentarze osób na wysokich stanowiskach jeszcze bardziej zniechęcają do przebywania w tych pomieszczeniach. Pakiet medyczny jest również, natomiast dość niski. Podsumowując, benefity takie jak w każdej trójmiejskiej korporacji (multisport, pakiet medyczny, ubezpieczenie itd.) + miejsce parkingowe, dzień warzywny i dzień owocowy, zniżki na produkty (aczkolwiek przy czasowych akcjach promocyjnych w sklepach stacjonarnych można zapłacić o wiele mniej), zniżki w niektórych restauracjach na terenie garnizonu. Jednak sposób traktowania pracowników jest na tyle przykry, że aż nie do wytrzymania. Mam doświadczenie w pracy w korporacjach (SSC oraz BPO) i zdaję sobie sprawę z tego, że są pewne zasady i trzeba się podporządkowywać i gdyby zarząd miał reagować na każde słowo przeciętnego pracownika, to niczym innym by się nie zajmował, ale dawanie przyzwolenia na pewne zjawiska jest niedopuszczalne.

Marysia
@Poiu

W kązdej firmie są różne zachowania. Tu podobno pracuje ponad 300 osób, więc nic dziwnego. Skoro są fajne pensje, skoro sa fajne benefity i zniżki i nie jest tak źle, to rozumiem, że warto , bo to fajna marka. dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam, Marysia

Model
@Czesław

Na awans trzeba zasłużyć ciężko pracując.

@Marysia

Widzę, że fajne warunki zatrudnienia mogą zachęcić Cię do złożenia CV. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/swarovski-global-business-services-sp-z-o-o,181542 jest sporo ofert pracy. Napisz na jakie stanowisko będziesz aplikować? Chętnie dowiem się też o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

iuaj

dokładnie tak. na szczęście udało się wyzwolić spod mocy faraona :)

Karola

Co to znaczy od 7 bolesci? tak ogolnie to mozna sobie pisac, zazwyczaj pisza to osoby zwolnione, jesli zwolnione,czyli sie nie nadawaly. rzadko sie zdarza, ze ktos odchodzi sam, chyba , ze ma inna super propozycje, wiec ja bym to tak przez palce czytalaa.

Dobry pan
@Karola

Co znaczy od 7 boleści? Już tłumaczę. Większość nie nadaje się do zarządzania własnym kalendarzem w Outlooku, a tymczasem jakimś cudem zarządzają ludźmi. Nie potrafią radzić sobie z pracownikami, którzy mają inne niż oni zdanie, wyższe niż oni kompetencje (tak, tak to wcale nie taka niecodzienna sytuacja w tej firmie ), chcą się rozwijać, albo zgłaszają rozbieżność pomiędzy obietnicami składanymi w trakcie rekrutacji, a rzeczywista pracą. Managerowie w tej firmie nie wchodzą w żaden dialog z pracownikiem. Jak nie mają na niego pomysłu to go zwalniają. Ewentualnie gnębią i poniżają go tak długo, aż sam odejdzie. To, że ktos został zwolniony nie znaczy wcale, że nie nadawał się do pracy. Poza tym pochwalcie się jaką macie rotację w firmie. Ile osób zwolniliście jeszcze na okresie próbnym? Ile odeszło z własnej woli jak zorientowali się, że im naściemniano na rekrutacji? Ta firma to wrzód na Trójmiejskim rynku pracy. Wielu managerów w poprzednich miejscach pracy oskarżana była o mobbing- z resztą jest to tajemnica poliszynela. Radzę posypać głowę popiołem i zacząć traktować pracowników jak ludzi, a nie cyferki w Excelu. I nie mów mi, że piszę ogolnikami, bo jeszcze podam konkrety, poparte dowodami I ciekawe co wtedy zrobicie ? Management w Szwajcarii wie jak się w Polsce zabawiacie?

Grzegorz
@Dobry pan

o jakie grozby. Karola rozumiem odeszla z firmy ? smuteczek.

Dobry pan

Najlepszym dowodem jest Twoja odpowiedź. W każdej normalnej, zdrowo funkcjonującej firmie po takiej ilości negatywnych sytuacji, które są tu opisane (i oboje wiemy, że są prawdziwe) ktoś podjąłby jakieś działania, żeby wyeliminować te (usunięte przez administratora). Wy natomiast marnujecie czas i energię na wdawanie się w pyskówki na GoWork. Nie ośmieszajcie się już w tym Swarovskim bo Prima Aprilis się skończył.

inteligent

Całe szczęście, że się "wreście" zwolniłaś, plus dla firmy patrząc na twoją pisownię :)

Nie ma co sie oszukiwać, (usunięte przez administratora), w ktorym jestes tylko pionkiem jak w kazdym innym korpo. Benefity przecietne, bez szalu. Parking ? Dla osob, ktore nie korzystaja to zaden benefit. Wiekszość managerów z przypadku, ktorzy nie potrafią zarządzac teamem. W całej firmie negatywna atmosfera, w kuchniach słychać tylko narzekania. Pracownicy wyrywaja sobie owoce na porzadku dziennym - biedny pan dostawca. Szkoda, bo zapowiadalo sie fajnie - moze tylko na rekrutacji tak sciemniają :)

Witam Nick, prosze o kontakt pod e8melon8@yahoo.com. Mam rozmowę kwalifikacyjna i mam pytania. Dziękuje. Pozdrawiam Anna.

@Anna

Hej Ania, Mam rekrutację niedługo do działu GL. Czy mogłabyś proszę krótko opisać jak wygląda rekrutacja? Z góry dziękuję.

Zostaw merytoryczną opinię o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 10 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.