Opinie o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. w Gdańsk

counter
2 126 235 5 1
BeautifulClaire

Pracuję dla Swarovskiego już od jakiegoś czasu, a w końcu odchodzę za parę tygodni. Napisałam w końcu, ponieważ to, czego tu doświadczyłam i zobaczyłam, było po prostu okropne i niepokojące. Należę do jednego z zespołów finansowych, ale wiele rzeczy jest oczywistych i dobrze znanych we wszystkich działach i zespołach. Dodatkowo, historie, które usłyszałam od ludzi z innych działów (takich jak HR Ops) i rzeczy, które słyszałam w kuchni, są czymś, co można by uznać za po prostu szokujące. Jest tu kilka pozytywnych aspektów - pensja jest dobra, nie ma na co narzekać. W pewnym momencie Swarovski był jednym z lepiej płatnych miejsc na rynku, ale już nie jest. Zaczynają pojawiać się podobne lub lepsze oferty różnych firm. Niektóre z nich działają od dawna i wyrównują luki rynkowe, a niektóre z przepłacają, aby rozpocząć swoją działalność. Benefity są fajne. Większość z nich jest standardem rynkowym, ale jest kilka unikalnych. Biuro i lokalizacja to dobry dodatek. Nadal pracuje tu kilku przyzwoitych i fajnych ludzi. Jak długo… kto wie, bo wiele osób, które znam, już od dłuższego czasu szuka pracy, a niektórzy prawdopodobnie pójdą niedługo w moje ślady. Przechodząc do negatywów - mogłabym naprawdę wyliczać bez końca, więc podkreślę najważniejsze według mnie. Przede wszystkim obciążenie pracą. W okresie tranzycji - oczywiście wszystko to jeden wielki bałagan i jest wiele do zrobienia, także nie ma co się dziwić, że są jakieś nadgodziny. Po tranzycji nic nie specjalnie się nie zmieniło. Zarządzanie pracą to katastrofa – nie jest sprawiedliwie rozłożona, więc są ludzie, którzy prawie nic nie robią i kręcą się po biurze, aby dobić do tych 8 godzin, a inni muszą pracować przez 10-12 godzin dziennie. W zależności od zespołu będziesz mieć dużo czasu na kontakty towarzyskie lub eskalację po eskalacji i być zmuszanym (a czasem nawet zastraszanym) do pracy w nadgodzinach. Z tego powodu duża liczba osób stale chodzi na zwolnienia lekarskie, ponieważ po prostu się wypalają i próbują znaleźć sposób na ucieczkę. A dla osób nie będących na zwolnieniu zgadnij co? Więcej pracy … i ten cykl po prostu trwa i ma się dobrze. A teraz chce przejść do wielkiego punktu numer 2, którym są ogólnie menedżerowie i brak przywództwa. Ten aspekt to koszmar. Jest kilku dobrych liderów zespołów, ale stanowią mniejszość. Wyższe kierownictwo albo ignoruje sytuacje, albo sami stanowią część problemu. Oprócz złego zarządzania pracą zdarzają się sytuacje, w których lokalne zespoły traktują ludzi bardzo źle, a kierownictwo akceptuje to złe traktowanie bez zapewnienia jakiegokolwiek wsparcia. Nie ma jasnej wizji tego, dokąd zmierzamy i dokąd zmierza centrum. Nie ma wyraźnych ścieżek rozwoju i promocji, a podwyżki i awanse są dawane bez jasnych kryteriów merytorycznych, ale w oparciu o jakieś abstrakcyjne powody czy to polityczne i / lub na zasadzie przyjaźni. Może to być jeden z powodów tak słabego poziomu managmentu. Nie czułam, że moja liderka w ogóle wiedziała co robi. Jest też mobbing i nękanie przez samych menedżerów. Poza licznymi sytuacjami, których sama doświadczyłam i widziałam, słyszałam o niektórych naprawdę chorych sytuacjach, które miały miejsce na przykład we wspomnianym wcześniej dziale HR Ops. Od pracujących tam znajomych wiem, że rotacja jest bardzo wysoka, a morale bardzo niskie. Nikt nie robi nic z niskim poziomem liderów i tego co dzieje się w niektórych zespołach. Po zasłyszeniu niektórych historii, myślę, że menedżerowie wysokiego szczebla są w niektórych przypadkach najgorszymi liderami w HUB-ie, więc w jaki sposób mogą pomóc poprawić poziom w podległych sobie działach. Każda próba zwrócenia uwagi na patologie, z tego co słyszałam, została zamieciona pod dywan. Wszystko to jest po prostu smutne, szokujące i naprawdę obciążające dla wielu osób, które szukają ucieczki. Trzecią ważną obserwacją jest rozwój, jakiego możesz się spodziewać w pracy. Po przyjściu z ustabilizowanego centrum do Swarovski GBS bardzo się cofnęłam, ponieważ często brakuje podstawowych narzędzi, będących standardem gdziekolwiek indziej. Poziom i ogrom manualnej pracy, którą trzeba czasem wykonać, które można by np. zautomatyzować, jest po prostu oszałamiające. Mówi się o prowadzeniu projektów LEAN, o implementacji RPA itp., ale to głównie hasła i obietnice bez pokrycia. Im dłużej tu pracuję, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak ogłupiająca dla mnie była ta praca. Podsumowując - bardzo odradzam Ci przyjęcie oferty Swarovskiego, zanim naprawdę upewnisz się, że zespół, do którego dołączasz, jest zarządzany przez kogoś kompetentnego. Jeśli nie masz nic przeciwko ciągłej pracy w godzinach nadliczbowych, jeśli chcesz dostać trochę więcej pieniędzy i zniżki na produkty Swarovski, i jeśli szukasz miejsca, które nie lubi ambitnych pracowników, to jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie. Jeśli jednak nie, to odpuść albo uciekaj! Cieszę się, że wkrótce odchodzę i mam nadzieję, że zapomnę szybko o tym miejscu.

Tak148Nie
Em.

Zacznę od tego, że zgodnie z kodeksem pracy "każdy ma prawo do pozytywnego środowiska pracy pod względem psychosocjalnym, czyli nie tylko zakaz: mobbingu i prześladowania, ale także środowisko pracy powinno być miejscem, gdzie pracownicy dobrze się czują pod względem psychosocjalnym". Niestety zdaje mi się, że dobra opinia, która towarzyszyła Swarovski-emu od założenia powoli się kończy. Centrum, które zachęcało benefitami, zarobkami i współpracą przy tworzeniu nowego SSC w dalszym ciągu to oferuje. To czego jednak na początku nie było wiadomo, a teraz jest już wiedzą powszechniej i znaną to: słaba kadra zarządzająca (na każdym szczeblu), fatalna współpraca z pracownikami zza granicy, przyzwolenie na mobbing. Zarobki — rzeczywiście wciąż są konkurencyjne, ale już nie tak jak dwa-trzy lata temu. Przypuszczam, że ze względu na początkowe etapy, gdzie było wiele kierunków tranzycji i trzeba było zachęcić odpowiednich pracowników, te różnice były większe. Inne centra też nie pozostały obojętne, odpowiednio zwiększając choćby podwyżki inflacyjne. W tym momencie myślę, że różnica to kilkaset złotych brutto przy podstawie pensji. Premia roczna rzeczywiście jest duża, ale pamiętajmy, że trzeba ją wypracować. Benefity — Kwestia sporna. Parking rzeczywiście dla wielu osób jest wygodny. Dużo imprez firmowych, tak aby choć trochę odstresować się po codziennych zmaganiach. Dofinansowanie jedzenia to świetny benefit. Jednak już LuxMed dla partnera lub dla rodziny jest dużo droższy — różnica ponad 100 złotych przy pakiecie dla rodziny w stosunku do innych centrów. Owoce to fajny benefit, gdyby jednak było ich więcej. Rozwijanie centrum — Z jednej strony jest wiele miejsca na poprawę i wdrażanie nowych projektów. Jednak z drugiej strony brak jest jasnego kierunku centrum, brak nadzorowania i rozliczania projektów, komplet brak struktury back-upu, który zmusza pracowników do skupiania się na bieżących zadaniach. Zespoły również są zaprojektowane, tak że naprawdę ciężko zaangażować kogoś do ciekawych i rozwijających tematów. Przez to tworzą się niekończące się projekty, które tak naprawdę powinny być załatwione w 2-3 miesiące. Awanse — Tu rzeczywiście na awans trzeba zasłużyć i go wypracować, co czasem może zniechęcać, bo osoby rekrutujące z zewnątrz mają pod tym względem łatwiej. Niestety wiele rzeczy trudno zweryfikować podczas rekrutacji osoby z zewnątrz. Kolejnym problem jest sposób tworzenia zespołów. Niestety tworzy się zespoły, których część członków jest do niezastąpienia, przez co uniemożliwia im się awans czy przenosiny do RTR. Przez własne wyniki albo przez to, że jako jedyni obsługują dany kraj, nie mają szans na zmianę działu lub zespołu. Team Leaderzy/Managerzy/Dyrektor — Tu niestety jest jeden wielki minus. Wielu z nich jest kiepska w zarządzaniu zespołem i ludźmi — pewnie stąd nowe szkolenia z umiejętności miękkich — części rzeczy jednak nie da się wypracować. Częste jest odsuwanie od siebie odpowiedzialności i cedowanie na pracowników. Dobry Team leader wspiera, pomaga (nie mylić z wykonywaniem przez ciebie pracy) niestety nie tutaj, nie w Swarovskim. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ani team leaderzy, ani managerowie nie potrafią postawić się pracownikom zza granicy, którzy w codziennej pracy i komunikacji prezentują zachowania uznawane przez prawodawstwo za MOBBING. Każdy jest tego świadom, nikt z tym nic nie robi. W tym centrum nie pracuje się do jednej "bramki", są ONI i jesteśmy MY, tylko że w ich oczach jesteśmy niegodni, aby z nimi pracować. Jeżeli ktoś nie umie odciąć się grubą kreską po zakończeniu pracy, to niestety będzie miał spory problem. Innym tematem jest komunikacja w centrum, spotkania zespołowe, spotkania działowe. Mam wrażenie, że nikt nie wie, co robi inny dział lub drugi zespół. Można pracować rok i nie znać z widzenia dyrektora centrum, czy managera departamentu. Mogłabym pisać dalej, ale wystarczająco dużo mnie to kosztowało. Generalnie, nie polecam.

Tak55Nie1
Talia

Kolejny rok z rzędu jest problem z rozliczaniem dni za pracę w święto dla pracowników. Ustalenia z managerami i team leaderami przed pracą to jedno (możliwość wypłaty), a zachowanie działu HR w momencie rozliczania to drugie (wyłączna możliwość odbioru tego dnia)... Ehhh...jestem zawiedziona.

Tak10Nie2
Anonymous

Muszę przyznać, ze jestem zaskoczona tak negatywnymi opiniami na temat Swarovskiego. Możliwe, ze wszystko zależy od działu, w którym jesteś. W moich oczach firma jest naprawdę fajna, nie ma presji pracy, nadgodziny raczej nie praktykowane. Na wsparcie mojego team lidera nie mogę narzekać. Team tez bardzo zgrany, godziny pracy mocno elastyczne. Co mogłabym poradzić z własnego doświadczenia - negocjujcie dobre wynagrodzenia, bo później jest ciężko cokolwiek podnieść. Wychodzą nierówności w płacach na tych samych stanowiskach i to frustruje. Jeśli chodzi o same benefity to są porządne, przed pandemia imprezy firmowe 4x w roku. Osobiście poleciłabym Swarovskiego jako miejsce pracy. Moje doświadczenia z ta firma nie maja nic wspólnego z poniższymi negatywnymi opiniami.

Tak4Nie9
Bialaperla Nowy wpis
Kandydat

Hej, Mój mąż miał już rozmowę przez telefon i na Skypie w sprawie pracy w dziale w obsłudze klienta - chciałam więc zapytać ile się czeka na feedback? Piszą/dzwonią nawet jeśli jest negatywny? Dzięki z góry!

Bialaperla Nowy wpis
@Bialaperla

W dziale obsługi klienta*

Tak1Nie1
zawiedziony nadzieje Nowy wpis

żałuje podjęcia pracy w tym miejscu. Początkowe wrażanie pozytywne, w odróżnieniu do większości naprawdę dobry kontakt z Austriakami, świetna organizacja procesów globalnych, nie najgorsze zarobki i niezłe benefity. Ale do pracy w Gdańsku trzeba mieć albo dużo cierpliwości, albo nie przejmować się dobrym wypełnianiem obowiązków. Bałagan jest ogromy, poszczególne działy nie komunikują się ze sobą, mimo że są częścią jednego procesu, wszyscy grają pod swoje KPI, Gdańsk zmienia globalne procedury i wprowadza swoje głupie pomysły tylko żeby w statystykach przed Austriakami wyglądał dobrze. Wiążące się z tym obciążenie praca zrzuca na szeregowych pracowników. Nie ma żadnych solidnych lokalnych procesów HRowych, nie ma 360, nie ma zbierania feedbacku po okresie próbnym, rozmowy roczne zależą od TL, nie ma żadnych standardowych arkuszy wiec mogą trwać 5 min z jednostronnym zadaniem niewykonywalnych celi rocznych, nie ma exit interview. Mimo podkreślanego równego traktowania część Headów zachowuje się jak święte krowy, jeden kicający menadżer wyższego szczebla zaczepia po pijaku na FB pracownice i nikt z tym nic nie robi.

Jan

Pracowałem tam 2 lata. Właściwie wciąż pracuję ale szukam i jestem na zwolnieniu lekarskim bo dłużej już nie dawałem rady. Przeszedłem przez tranzycję , przejmowaliśmy wiele zagadnień. Ludzie byli zwalniani po drugiej stronie. Teraz jeszcze więcej zwalniają w AUstrii. Przenoszą biznes do Szwajcarii. Wyciszają produkcję w AUstrii i przenoszą do Tajwanu, Wietnamu itp. Najgorsze jest to że ze zbierających wiedzę nagle centrum stało się nauczycielem dla Austriaków i Szwajcarów. Zagranicą zatrudniają ludzi którzy czasami mniej wiedzą niż kadra w Gdańsku. Teraz duży nacisk na Customer Service przed świętami (żniwami), po kryzysie covidowym firma zaczeła sie zwijać. Zapanował straszny stres, ludzie którzy mają juniora robią rzeczy experta. Firma nawet zawiesiła awanse po 2 latach z Juniora na specjaliste. czcyli jestes Juniorem a robisz prace regulara bez podwyżki i zmiany nazwy stanowiska. Jeżeli trafisz do dobrego/fajnego działu - masz szczescie, ale wlasciwie takich ogłoszen nie ma. :O) .. POwodzenia. Na początek może być, bo płacą dobrze, ale tereaz już wszyscy dociągają do nich więc można poszukać gdzieś indziej i dostać coś ciekawszego. Teraz chyba nawet nie ma tranzycji wyjazdowych. Tylko wszystko przez telefon. (Jedniodniowe tranycje, z ludźmi któzy pojutre juz nie pracują w centrali - czyli radź sobie sam. - nie musze pisać o nastawieniu psychicznym ludzi którzy wiedą że będą zwolnieni w Austrii)

do Jana
@Jan

kompletna nieprawda. Ja znam te firme, bo pracuje tam 4 moich kolegow i kolezanek. Duzo rozmawiamy o naszych pracach i firmach. i torche sie czuje w obowiazku napisac, co ja mysle. Bo jakos ponad 500 osob pracuje i nie narzeka. Piszesz, ze jestes zna zwolnieniu i oszukiwanie firmy to nienajlepsza o tobie wizytowka. jakie rzeczy Junior robi experckie? To jest niemozliwe, na pewno ich centrala by sobie na to nie pozwolila. Firma jest fajna, spoko placa, praca jak wszedzie w taich centrach i tyle. jesli cos komus nie odpowiada to zwyczajnie zmienia prace i nikt mu nie ma nic za zle.

do do jana Nowy wpis
@do Jana

co ty się w ogóle wypowiadasz po opiniach swoich znajomych. Sam tam nie pracujesz! Jan opisał konkretne przykłady problemów, z którymi naprawdę trzeba się borykać pracując obecnie w biurze w Gdańsku. I nie jest to odosobniona opinia, przejrzyj sobie poprzednie negatywne opinie pełne konkretnych przypadków problemów wewnętrznych, pewne rzeczy powtarzają się niezależnie od działu, w którym pracujesz.

Krysztalek

Niestety, to co opisujesz wrzeszcz1, zgadza się ze stanem faktycznym. Obecnie ten dział mogę polecić jedynie bardzo mlodym ludziom, którzy stawiają pierwsze kroki w pracy. Tacy są preferowani przez management, a nawet szybciej awansowani, bo przecież jesteśmy "equal", a nie jesteśmy. Pod tą przykrywką dyskryminuje się osoby, które mają doswiadczenie, a faworyzuje te bez, które mają blade osobowosci, brak zdania i mówią po angielsku, bo to ich jedyny jezyk w jakim się potrafią komunikować. Sparkling managerka chyba woli mieć takich team leaderów, niż wybrać tych, którzy mogliby ją w przyszłości zastąpić. Jeżeli nie masz doświadczenia w zadządzaniu, prowadzeniu projektów, nie posiadasz wiedzy merytorycznej i praktycznej, masz poniżej 25 lat, polskie prawo pracy jest Ci zupełnie obce, to czekają Ciebie wielkie możliwość, jak w ju es end ej w latach osiemdziesiątych, od pucybuta do milionera, czyli od juniora do team lidera. Jeżeli posiadasz: wykształcenie kierunkowe, praktykę, kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w międzynarodowych firmach, jakiekolwiek ambicję, chęć rozwoju i przeświadczenie, że lizanie (usunięte przez administratora) jest po prostu nie higieniczne, to nie jest to miejsce dla Ciebie. Bardzo nieprzyjemnie jest pisać taką opinię, ponieważ zatrudniając się w tej firmie, byly inne aspiracje i nadzieje. Teraz jednak szukam innego miejsca, bo męczy mnie już patrzenie na brak profesjonalizmu na każdym szczeblu, a chyba nie o to chodzi. Zawsze lepiej uczyć się od mistrza a nie od amatora.

Tak39Nie4
Żonkiś
@Krysztalek

Gżeś, to ty dalej tam siedzisz?

@Krysztalek

Kto miał styczność z.centrala w Szwajcarii ten wie, co mówią o centrum w Gdańsku.

zzz

Że tania siła robocza i bezmózgie wykonywanie zadań.

jakikolwiek
@zzz

Wiesz tak sobie mysle, ze kazda praca jest w jakims tam stopniu powtarzalna, prawda ? Nawet Tina Turner spiewa ciagle te same kawałki co koncert. Lekarze przyjmują pacjentow z powtarzalnymi dolegliwościami. Pani/Pan na poczcie przybija pieczatki. Kurier jeździ pod te same adresy. Nauczyciel ma staly program nauczania. Proponuje zostać fizykiem jadrowym, naukowcem, kabareciarzem, bo tam raczej te same zarty przez 3 lata nie przejdą albo pojsc do rządu - tam wymyslaja kity codziennie nowe, wiec jest dla Ciebie szansa na nie pozostanie bezmozgiem. A tak poważnie to co chcesz tu udowodnić na tym forum? Ze nagle 500 osób z dobrej, stabilnej finansowo, improve"ującej się w dobrym kierunku(LEAN), firmie pełnej benefitów jak nikt w Trojmiescie nagle się zwolni przez Twoje wypowiedzi Albo ktoś kto tu wchodzi się przestraszy ? Możemy sobie poczatować tutaj ale chyba marne twoje szanse brachu/siostro. #stayhome #stayzdrowy #pozdrawiam xoxo

Tak1Nie3
@jakikolwiek

Wciąż te same blablabla od Ciebie. Że benefity, że 500 zadowolonych pracowników. i jeszcze inny bełkot. A dlaczego nagle tyle osób się zaczęło do maerska przenosić? Jakie masz argumenty na nieudolność TL? Ludzie z RTR którzy w ciągu miesiąca połowę dnia przesiadują w fun roomie albo inne osoby pisząc naprawdę żenujące teksty do Sparklera? I to wszystko w czasie pracy. Bonusy i podwyżki odsunięte w czasie i to jest taka stabilna firma wg Ciebie? Ps tak odeslij mnie na kasę dobiedry, żal mi Ciebie.

cokolwiek
@zzz

a Ty nie masz pracy, ze tak non stop piszesz? Juz po lunchowej przerwie dawno. Wracaj do pracy lepiej, bo inaczej firma upadnie bez Ciebie. taka kolej zycia, ze ludzie dzis zmieniaja firmy, by miec doswiadczenie w CV, nie zauwazono ostatnio wielkich odejsc.

@jakikolwiek

Na forum się dzieje swoją opinią. Chyba od tego jest to forum. Ale tobie chyba to przeszkadza, bo trzeba peany tu jedynie pisać. Za moją opinię nikt mi nie płaci, a Tobie? No chyba sporo masz przerw bo ciągle piszesz, no albo to twoje zadanie.tak czy inaczej każdy ma swoje opinie. Każdy może się nimi dzielić. A jak ktoś tu zagląda to niech sam oceni.

Alan
@Krysztalek

Probleme w korporacjach jest, że zatrudniają ludzi po studiach (najczęściej), którzy myślą, że błyskawicznie zrobią mega kariery. Na większość stanowisk w takich firmach realnie potrzebne jest dobre średnie wykształcenie. Nie potrzeba studiów na te stanowiska. Zacznijcie zatrudniać ludzi z średnim wykształceniem, a ci po studiach niech sobie szukają ambitniejszych stanowisk. Problemem jest poziom prezentowany przez absolwentów średnich uczelni i szczegónie wyższych. Niczego nie potrafią, a ambicje mają do kosmosu. Wszyscy są wyjątkowi i zasługują na więcej. Życie to weryfikuje. Dzisiaj studia w Polsce to standard, a jednostek solidnych jak na lekarstwo.

krysztal
@Alan

No niby tak, ale w korporacjach potrzeba tez ludzi na wyzsze stanowiska. Przeciez sa liderzy i managerowie itd. Kazda firma sklada sie z roznych poziomow stanowisk. Oczywiscie najwiecej jest tak jak mowisz niezbyt ambitnych, no ale po to one sa, aby te osoby mogly zdobywac doswiadczenie. Inna kwestia, ze to osoby przychodzac do firmy mysla, ze zjadly wszytskie rozumy i sa specialistami najwyzszej klasy, ale to juz takie pokolenie chyba i same firmy rozpuszczaja pracownikow poprzez miedzy innymi zatrudnianie ich ponownie do firmy. Wtedy pracownik nie szanuje tego co ma a inni co sie staraja nie maja juz motywacji. kolo zamkniete.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kasiunia
Kandydat

Hej, czy pracuje z was ktoś lub jest w procesie rekrutacji na stanowisko: Consumer Service Specialist with Italian, albo z innym językiem?

Uk man
@Kasiunia

Hej, ja pracuję, ale w dziale UK. To jest jednak ten sam departament. Coz powiedziec - zarobki fajne, atmosfera w teamie spoko jak na online teraz. Benefity sa. Praca spokojna, ciekawa. firma jest generalnie spo0ko, no tez fajna marka nie.

roomia
@Uk man

A czy można spytać jakie są widełki płacowe? Co warto zaproponować?

Agata
@Kasiunia

Czesc. Ja jestem w procesie rekrutacji na takie stanowisko. Czytam opinie tutaj i zaczynam się wahać czy dobrze robię. Jaka jest Twoja opinia?

Kasiunia
@Agata

Hej, ja zrezygnowałam, bo to tylko praca na teraz, do grudnia. A szukam czegoś na stałe.

Ola
@Kasiunia

Taki krótki czas jest faktycznie zniechęcający. Mimo to kandyduje na stanowisko z włoskim i czeka mnie najpierw rozmowa telefoniczna. Czy rekrutacja przebiega po angielsku? Wymagają doświadczenia w obsłudze klienta? Pytają o widełki finansowe?

hotshot
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.
Kandydat

Hej! Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o stanowisku sprzedawcy? A może ktoś miał doświadczenie pracy w Manufakturze w Łodzi?

Kuba

Swarovski jest firma w ktorej ludzie nie są traktowani równo. Generalnie nie polecam tu pracować.W dziale AR jest taka tl która wspiera tylko tych którzy są jej bliski przyjaciółmi. Ludziom brakuje kompetencji w tej firmie. Nie wiem co ja tu dalej robię.

Tak23Nie3
Rafi
@Kuba

Nie tylko w twoim dziale. W firmie jest nierówne traktowanie ludzi w zespołach. Nie ma nawet pozorów równego traktowania, a managerowie zgłaszane problemy traktują jako problem z pracownikiem. Gdyby wreszcie obiecana ankieta 360 została puszczona to wyszły by brudy z zespołów. Ale już nikt w słynną ankietę nie wierzy. A nawet jeżeli się pojawi to będą tradycyjnie tendencyjne pytania. ????

Tak14Nie
Alex
@Kuba

Kuba ma racja , w swarovski pracują tylko znajomość który nie znaja nic w księgowość i TL AR ona nie ma dobry wizja w management i profesionalizm

Tak12Nie
Dawid
Klient
@Alex

Wszystko prawda, nie ma kontrol i ankieta pszed HR na mój opinia ankieta bardzo ważna

Tak14Nie2
Jokey
@Kuba

Najlepsze jaja są przy prowadzonych projektach. Takich bubli jeszcze nie widziałem. Szef oddziału może na głowie stawać, bo sprawia dobre wrażenie na callach, ale z tymi sliskimi menadzerami to daleko nie zajedzie. Jeżeli to czyta jakiś HR Manadzer - czas puścić otwarta ankietę opinii pracowników o swoich zwierzchnikach!!!!

Tak12Nie
Jack
@Jokey

Masz na myśli ich Team liderów ?

TakNie1

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

@Pytanie

Rozmowy są prowadzone online. Przynajmniej ja tak miałem dwa dni temu

@Kandydat

Jak wyglada proces rekrutacji? Ile etapów?

Kandydat

Na jakiej wysokości pensje można liczyć z 2-3 letnim doświadczeniem w księgowości?

ksiegowy
@Kandydat

a co to jest 2-3 letnie doswiadczenie w ksiegowosci :) :) Junior raczej, bo senior pewnie nie. Trzeba wykazac sie doswiadczeniem jak w kazdej firmie duzej. Tak mysle, nie bylem nigdy w Swarovskim.

Xp123
Użytkownicy czekają na odpowiedź 85 dni.
Kandydat

Hej, czy wie ktoś jak wygląda rozmowa na stanowisko AP Junior? Odbywa się ona w całości po angielsku? Są jakieś testy dotyczące znajomości Excela?

TakNie3
Good luck

Nie mogę uwierzyć, że nadal muszę pracować w tej firmie przez koronawirusa. Jednak chce się z Wami podzielić wiedzą na temat pracy w firmie, bo sam na razie nie mogę się wyrwać (wszyscy wiemy jak jest na rynku pracy). Niestety w Swaro nikt nie interesuje się pracownikami od zawsze (od kiedy tu jestem), menadżerowie mają nas za nic i mają w nosie, że jesteśmy ludźmi myslacymi. Jeżeli nie macie wyboru oczywiscie jakoś tu można wytrzymać, tylko chce Wam dac znać, że w tej firmie cofnięcie się w rozwoju zawodowym to standard. To firma gdzie ważniejsze są jakiś śmieszne akcje dla dzieci pt. Sukces tygodnia, w którym uczestniczy ta sama grupa, która trzyma władzę i wspólnie kawkuje. Hitem rowniez było spotkanie - grupa wsparcia rodziców, ale czasu na sprawdzenie co się dzieje w zespołach i zapobieganie rosnącej frustracji w firmie nie ma czasu. A ja myślałem, że to poważny pracodawca, a nie grupa terapeutyczna.

Tak25Nie2
lucky
@Good luck

a juz mialem zadac pytanie czy cos sie dzieje ciekawego w tej firmie, bo bede sie joinowal. A tu masz czlowieku. Nie chce trafic z deszczu pod rynne, wiec bylbym wdzieczny za kilka wiecej szczegolow. To znaczy troche nie kumam nie podoba ci sie ze jakies tam akcje firma robi i angazuje pracownikow ? U nas jest tego teraz full w mojej obecnej firie, szczeglonie w cowidzie. to raczej nie argument przeciw. ale mowisz o zespolach? skad frustracja? nie masz managera nad soba caly czas siedzisz w domu i dlaczego frustracja troche tego nie kumam szczezre

muniek

Cześć! Biorę właśnie udział w procesie rekrutacyjnym do tej firmy. Niedługo mam rozmowę z managementem na stanowisko accountanta. Wiecie może na jakie pytania trzeba być przygotowanym? Czy trzeba mieć excel w małym paluszku? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Pzdr!

KK
@muniek

Hej, jak będziesz po daj znać, też jestem ciekawa!:)

Prg

Rekrutacja to jedno wielkie nieszczescie, dlugi czas oczekiwania na feedback (ponad miesiąc) - w miedzyczasie zdazylem juz znaleźć pracę, w dodatku nie podałem jakiejs wygórowanej kwoty, po łaskawym feedbacku brak jakiejkolwiek informacji, dlaczego się nie powiódł - mimo że na wszystkie pytania techniczne odpowiedzi byly podawane odrazu i prawidłowo, Angielski C1, nie wiem czego oczekują ale ludziom z sektora IT odradzam bo to strata czasu.

Tak8Nie1
Oraca

Czy pracuje sie w swarovskim w swieta?

świętoszek
@Oraca

tak, pracuje się i dostaje się potem inny dzień 1 do 1.

Anonymous

Tak4Nie9
Credit mnagement specialist

Hej, czy ktos wie o posadzie creditmanagement specialist? - atmosfera, pensja? Czy pracuje sie w swieta?

Nowa
@Credit mnagement specialist

Weź człowieku nie szukaj obiektywnych informacji na tej stronie. Nikt ci tu nic nie powie dobrego bo albo wywalony z pracy albo niezadowolony bo mu coś uwierało. Daj spokój. Zagadaj lepiej na linked in do kogoś. Ja tak zrobiłam i pracuje od 3 mies. Jest fajnie i tez fajnie firma działa w warunkach covida. Polecam ale tak jak mówię zapytaj szczerze kogokolwiek z finansów na linked in.

Tak3Nie4
odradzam
@Credit mnagement specialist

W credit mgnt jest strasznie duża presja. Wiele osób się wypala i szybko odchodzi. Najgorzej jest na rynku wlosko-hiszpanskim. Afera goni aferę, a zespół lokalny wyniszcza psychicznie ludzi pracujących w hubie. Generalnie nie polecam.

Tak8Nie3
Kuba

Najgorsza firma w Trójmieście. Brak profesjonalizmu. Nieludzkie podejście niekompetentnych menadżerów. Jedna, wielka klika popaprańców. Praca w nieładzie, bez celu, żadnej wizji przyszłości. Nie polecam pracy w tej firmie. Firma nie identyfikuje się z pracownikami, całkowity brak szacunku.

Tak31Nie
@Kuba

„Firma nie identyfikuje się z pracownikami” .... dobre :)! Jakie to czasy nastały dziwne. A może to najpierw Ty powinieneś się zidentyfikować z firma, by moc dać tez coś od siebie ? Napisz co wniosłeś i chętnie poczytam. A firma jest bardzo dobra i zachowuje się profesjonalnie nawet w dobie wirusa. Wiec schowaj bzdety pod poduszkę i idź spać.

Tak4Nie12
Oj marek marek
@Nocny Marek

Wiadomo rynek pracownika się skończył na razie. Trzeba sobie zasługi zbierać. Jak lubisz takie traktowanie to jesteś w dobrym miejscu.

Tak9Nie
@Oj marek marek

ale jakie traktowanie ? Jak Ci zle , to sie zwolnij. Wiecznie narzekajacych pozdrawiam:)

TakNie5
Już tam nie pracuje
@Nocny Marek

Już tam nie pracuje. Trzy razy przy wypowiedzeniu chciano mnie przekupić bym został.

@Już tam nie pracuje

a dlaczego nie chciałeś zostać? I troche nei wierze, ze ci proponowano az trzy razy. pracowników jest na rynku pomimo wszystko sporo.

Tak1Nie2
juz tam nie pracuje
@Nocny Marek

nie chcesz, to nie wierz. nie muszę Cię przekonywać. pracowników pewnie jest sporo na rynku.

adam

no widać, że reprezentujesz godnie firmę - sam się udzielasz na tym portalu, czyli też ci nie wierzę, że super w tej firmie, w której pracujesz. dobrze, że to jest jasne, że walisz wazelię.

Tak4Nie1
Talia

Tak10Nie2
@Talia

Czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Ta firma to jeden wielki przekręt i zniewaga pracownika. Dobrze że w końcu pewnego TL z OTC wywalili.

Tak3Nie2
Rocketman
@what

chyba posuwasz się zbyt daleko. Może administratorzy tej strony w końcu by zareagowali na takie oskarżenia i zarzuty ? Jeśli kogos zwalniają, bo się nie sprawdził, to chyba dobrze świadczy o firmie, ze firma reaguje na takie sytuacje.

Tak5Nie1
Prawo pracy
@what

Jest to dokładnie zgodnie z prawem pracy. Prawo pracy zakazuje wypłaty dni świątecznych przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Wiec podążamy za litera prawa. Polecam Kodeks Pracy.

Krzysztof
@Talia

Odbiór wolnego za przepracowane nadgodziny to także spore udogodnienie. Czy możesz liczyć na inne benefity, które podwyższą pensję? Mam na myśli premie lub pakier socjalny. Liczę, że o tym napiszesz.

Tak3Nie1
@Rocketman

Słucham? Gdzie są oskarżenia i zarzuty? Doskonale wiesz że wszystkie posty poniżej to sama prawda o firmie.

Tak2Nie3
@what

Twoje słowa to są zarzuty i oskarżenia. Zresztą dość normalne na tym portalu. Każdy kto ma trochę oleju w głowie - nie czyta tego śmietnika. Wystarczy poobserwować pracowników danej firmy na portalach społecznościowych. W przypadku Swarovski widać zadowolonych ludzi, extra atmosferę i mnóstwo benefitów. A narzekacze i leniuszki znajdą się w KAŻDEJ firmie, więc luz..

Tak5Nie5
@Camelia

Czyli idąc Twoim rozumowaniem sama nie masz oleju w głowie. Plus za samokrytykę. Niestety nie, nie widać zadowolenia wśród pracowników. A już zwłaszcza po tym co zostało ostatnio ogłoszone z bonusami i podwyżkami. Więc przestań bzdury pisać. Ale taka Twoja praca, w końcu PR....

Tak5Nie6
@what

"Olej w głowie" to tylko powiedzenie. Ja pracuje w Swarovski i dla mnie jest to fajna praca. Mam fajny team. Fajna liderke. Che tu tylko napisac, żeby inne osoby nie sugerowaly się czarnymi wizjami roztaczanymi przez ludzi, którym nic nigdy nie pasuje. Wszystkie firmy rewidują nagrody podwyżki itd. pewnie jest to związane z korona wirusem, obrotami i tak dalej, ale chyba wszyscy wiemy i wierzymy, ze to sytuacja przejsciowa. Nie kumam ciebie co zostało ogłoszone? Firma dzieli się zyskiem, jakikolwiek by nie był to się dzieli. Firma nie zwalnia, wprost przeciwnie - zatrudnia. zawsze możesz iść do innej formy, w Lidlu na kasie daja 3500 podobno, wiec chyba nikt nikogo nie trzyma.

Tak6Nie6
AntyPR
@Camelia

I pojawia się argument z Lidla. Nie ma to jak powiedzieć jak się nie podoba to idź na kase. Gratuluję podejścia. Oby tak dalej - super pokazujesz jaka opinię ma firma na temat ludzi.

Tak5Nie
@AntyPR

Jak wolisz to może być też inny argument z innej sieciówki lub innego shared service. Przecież nikt nikogo na sile w firmie nie trzyma. Można sobie przejść do innej podobnej firmy. Obyśmy nie musieli cię witać ponownie, bo w wielu przypadkach okazuje się, ze trawa jest zawsze bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma. Już tylko takie argumenty niestety przychodzą mi do głowy czytając wypowiedzi podobne do Twoich. Szczególnie w takiej sytuacji, w jakiej znajdujemy się obecnie, powinniśmy szanować swoje miejsce pracy. Swarovski to firma stabilna, ugruntowana rynkowo. I ja się cieszę, ze pracuję w takiej firmie. Jeśli ty masz odmienne zdanie, to jest to TYLKO i WYLACZNIE twoja sprawa. Oby ludzie czytający Twoje nieuargumentowane wypowiedzi mogli sami sobie wyrobić opinie o tym co się tutaj wypisuje.

Tak1Nie3
ten sam nick lub cokolwiek

Każdy wykorzystuje przerwę na lunch lub fajkę jak mu sie podoba. I nikt mi za pisanie tutaj nie placi. Nie chowam sie pod zadnymi nickami roznymi, cos ci sie pomylilo. Ale za to widac jak namietnie siedzisz na tej stronie od dluzszego juz czasu podniecajac dyskusje. Czegokolwiek bys nie napisal/a, wszystko bedzie tylko niestety wyrzuceniem przez ciebie jakichs tam żali. Tylko do kogo i o co, to moze oszczedz nam tu, tylko moze zwyczajnie wez sie za porzadna prace i uszanuj innych 500 pracownikow tej firmy, ktora pracuje i jest zadowolona. A ty niestety zawsze pozostaniesz tylko malutkim maluteczki procentem tych, ktorym sie nie udalo lub nie udaje.. zycie. pozdrawiam.

TakNie7
Słabe to
@ten sam nick lub cokolwiek

Nie ma to jak przy braku argumentów atakować i poniżać inna osobę. Pokazuje to Twoja dojrzałość. Wcale nie trzeba szukać na rynku 3city daleko, żeby spotkać kogoś kto przewinął się przez tę firmę, lub zna kogoś. Myślę, że najgorszym elementem jest kultura organizacyjna. I potwierdzają to wszyscy, których znam. Innym się może podobać. A jeszcze innym mogą za to płacić. Jeżeli Tobie płacą, to średnio robisz swoją robotę. Jeżeli nie płacą i piszesz takie komentarze ad personam, to jedynie znaczy jak jesteś zakompleksiona.

Georgia
@Słabe to

Ahahaha dobra już nie mam ochoty ci odpowiadać bo nie ma na co :) Zmień firmę. Jeśli ja zmieniłeś to super. Miłego !

Zebra
@Georgia

Piszesz z tylu nicków - po co? Myślisz, że ktoś się nabierze?

Sparkling star
@Zebra

Czymże się tak denerwujesz ? Cały czas obnażasz swoją niestabilność emocjonalna. Ilość różnorakich nickow nie robi różnicy. Zwyczajnie jesteś „cięty” lub „cieta” na tę firmę z tylko Tobie znanych powodów. Reszta natomiast pracuje i cieszy się pensją i stabilnością firmy w tych trudnych czasach. Pozdrawiam i spędź spokojnie niedzielę #stayhome :) nie zarażaj innych .. tym bardziej swym negatywnym podejściem do życia. Have a sparkling afternoon ! :)

Tak2Nie2
magdamagda
@Georgia

Hehe i pisałaś że nie zmieniasz nicków. Masz rozdwojenie jaźni? Hahaahahaha Tak #stayhome

jakikolwiek
@magdamagda

Czlowieku mylisz osoby ha ha Masz jeszcze jakies opinie dotyczące firmy czy chcesz sobie zwyczajnie pogadać ? jak poczatować w godzinach pracy to wbijaj na skype. pozdro

Accountant

Niedługo mam rozmowę telefoniczną na stanowisko Junior RTR Accountant. Czy mogę uzyskać informację jak wygląda rozmowa telefoniczna oraz rozmowa w biurze? Chciałabym się również dowiedzieć jaka panuje atmosfera w dziale RTR oraz jak jest z menagerami. Chętnie dowiem sie o zarobkach i innych wartych uwagi rzeczach o firmie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Tak1Nie1
werty
@Accountant

Chyba warto poczytać o czym jest pisane poniżej. Od razu widać że jest to bardzo słaba firma.

FA

Czy ktoś wie może jakich zarobków można się spodziewać na RTR accountant?

DS_7
@FA

Podpinam sie pod pytanie.

ja to wiem
@FA

Nawet ponad 7tysiecy.

Tak4Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 126 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Cypriana Kamila Norwida 5