Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

Opinie o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

Aktualność
Zobacz nasz globalny spot Employer Brandingowy, w którym pojawia się nasze gdańskie biurko i nasi gdańscy pracownicy.

Więcej na:
Swarovski Careers

nowy pracownik
@Elvine

Zaczęłam kilka miesięcy temu w jednym z działów operacyjnych - zarówno rekrutacja, jak i onboarding na wysokim poziomie. Fakt faktem, rekrutacja jest czasochłonna, kilka meetingów, na których jest się konkretnie przepytanym w kilku językach, pytania niestandardowe, maglują kandydata. Jasna ścieżka kariery i - jeśli zaczyna się od juniora/regulara - realna możliwość awansu. Ludzie są dla siebie mili, pomocni i przede wszystkim profesjonalni, jest sporo obcokrajowców. Wiadomo, trzeba nastawić się na starcie na dużo nauki i szkoleń, jak wszędzie. Pracy jest sporo, ale rzadko kiedy zdarzają się nadgodziny. Swaro to solidna firma, są dobre wynagrodzenia, sporo benefitów, bez problemu wydają dodatkowy sprzęt na HO, mają ludzkie i elastyczne godziny pracy. Jeśli chodzi o biuro, to robi wrażenie, wszędzie są kryształki, do tego całkiem blisko do przystanków, i parking dostępny dla wszystkich pracowników. Mam doświadczenie z innymi korpo i w porównaniu do nich Swarovski wypada naprawdę spoko. Wiadomo, nigdzie nie jest idealnie, coś zawsze będzie komuś nie pasować. Ja nie mam się do czego przyczepić. Też mogę tylko polecić pracę w Swarovskim. :)

Ziomo

Hej wszystkim. Jestem byly pracownikiem Swarovski GBS. Zmienilem prace tylko dlatego, ze chcialo mi sie juz odmiany, nie dlatego, ze tam bylo jakos niefajnie. Zwyczajna zmiana w karierze. Pracowalem jeszcze z biura ponad rok, a do niedawna online. Firma jest porzadna, zarabia sie ok, teamy sa spoko. Kazda jakas tam informacja jest przekazywana w sposob czytelny, praktycznie wiesz wszystko co sie dzieje, nawet jak jestes online, tym bardziej jak jestes online w sumie. Nawet sam Boss firmy odpowiada na najdrobniejsze pytania. Swoja droga ludzie tez sa smieszni, zadajac non stop te same pytania, ale to juz inna inszosc. Benefity sa spoko, duzo mozliwosci i takich dodatkow do pensji w innej formie, sa tez prezenty :) Oczywiscie sa narzekania osob z jakichs tam teamow, no ale wiecie jak to jest, a jest jakas firma bez narzekan? Wystarczy dobrze stawiac swoje oczekiwania, pracowac rzetelnie i byc mila osoba, wtapiac sie w team, wspolpracowac, itd itd a praca bedzie wam sie podobac. Mamy (mielismy i chyba tam kiedys wroca) fajne biuro w spokojnej dzielnicy w Garnizonie z miejscami prakingowymi (duza ilosc). Takze podsumowujac - nie czytajcie tych skrajnych opinii tutaj, bo nie warto. To jakies przepraszam za uzycie tego slowa jednostki, ktore albo nie umieja sobie poradzic z problemami albo wiecznie im wszystko przeszkadza albo zwyczajnie chca komus dolozyc. Nie mowie, ze nie wroce do tej firmy kiedys, gdyby mnie jeszcze chcieli hehehehe Pozdro dla moich ziomalkow ze Swaro. K.

IT ziom

Stawiac sobie oczekiwania a niczego nie oczekiwac to chyba dwie rozne sprawy. I co to ma do wtapiania sie w team? Kazda firma jest podobna. sa teamy, w ktorych sie pracuje. Swarovski to nie jest jakas mega informatyczna firma, gdzie mozesz sie zakopac pod ziemie i nie wylazic przed tysiac lat dopoki twoj manago cie nie zawola. Jak w kazdej firmie warto jest byc czescia zespolu. To ludzie tworza firme. A oczekiwania? Chyba nie watpisz, ze ktos kto bedzie ci placil pensje bedzie mial oczekiwania to chyba jasne. Jak nie masz oczekiwan to proponuje zostac w domu. czasami mi sie az tu wchodzic nie chce bo takie glupoty leca. Firma jest spoko, nawet lepsza od innych. ale kazdy ma wybor i kazdy idzie tam gdzie mu lepiej albo gdzie mu wiecej zaplaca takze nie widze rozkminy tu.

Nowy pracownik

Uważam, że powinienem się tutaj wypowiedzieć. Dołączyłam do firmy teraz w maju. Profesjonalny onboarding i mili ludzie. Moze i nie mam doświadczenia w tej firmie, ale mam tu znajomych i sa zadowoleni. To chciałam tylko napisać. Dobrej nocy.

CS

Pracuję w Swaro od ponad roku i powiem tylko tyle, że jest to w mojej 9-letniej karierze najlepsza firma w jakiej pracowałem :))) Oczywiście że zdarzają się cięższe dni, większa ilość pracy, ale produkty z którymi mamy do czynienia, projekty które pomagamy zrealizować światowego formatu projektantom, wspaniali ludzie dookoła, komfort pracy i świadomość tego, że jest się we właściwym miejscu, dodaje skrzydeł. Wynagrodzenie i benefity bardzo OK. Aplikującym życzę powodzenia a zazdroszczącym niezazdroszczenia ;)

Kaziu Nowy wpis

A na jakim stanowisku pracowałeś, bo to w sumie istotne? Czyli będą szukać kogoś teraz na Twoje miejsce? Dobrze, że chociaż zespół świetny, bo to chyba ważniejsze? A i nie było opcji pracy na umowie o pracę?

Były pracownik Nowy wpis
@Kaziu

Customer service, z tego co wiem już znaleźli. Miałem umowę o pracę, na czas określony. Pozdrawiam

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

W sieci znalazłem ofertę na stanowisko junior employee lifecycle specialist with Italian . Czytam , że można pracować zarówno zdalnie , jak i hybrydowo . Od czego to zależy ? Kto wybiera ten system pracy ? ;-) Widzę , że można liczyć na nagrody uznania . Za co ? I w jakiej wysokości ? Dajcie znać , napiszcie . ;-)

@Pracodawca

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w Swarovski Global Business Services w Gdańsku. Z uwagi na różnorodność ról w firmie Swarovski nasi pracownicy pracują w różnych systemach czasu pracy, dostosowanych do ich specyfiki, przewidzianych przez prawo pracy. Na stanowisku Junior Employee Lifecycle Specialist with Italian możliwa jest praca w trybie hybrydowym lub zdalnym. Praca zdalna jest możliwa w określonych przypadkach dla kandydatów spoza województwa pomorskiego. Odnosząc się do zapytania o premie uznaniowe - w firmie Swarovski oferujemy szeroki pakiet benefitów pracowniczych , m.in. nagrody przyznawane pracownikowi za projekty i innowacyjne rozwiązania, które wpływają na efektywność pracy. Zachęcamy do aplikowania wszystkich entuzjastów pracy w dziale Human Resources, władających biegle językiem włoskim.

Aktualność
Firma Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Senior Employee Lifecycle Specialist with German. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
Tatiana

Hej, z tego co zdązyłam zauważyć to poszukują kogoś na stanowisko Customer Service Specialist z językiem holenderskim no i w sumie angielskim. Czy jeżeli posiadam umiejętności mile widziane przez nich, ale niewymagane, to mam szanse na lepsze zarobki? No i powiecie mi w jakim wieku mniej więcej pracują tam osoby? No bo tutaj piszecie, że tak 40+ lub 45+, są jacyś młodsi ludzie na pokładzie? :) Ciekawi mnie też ta opcja urlopu wolantariackiego, ktoś powie na jakich zasadach się on odbywa?

W Swaro od lat
@Tatiana

Co do zarobków to się nie wypowiem, bo nie wiem. Są ludzie po 40, ale większość to chyba jednak młodsza. Voluntary leave to jeden dzień w roku, który wykorzystujemy na to, żeby zrobić coś fajnego dla środowiska, albo innych ludzi, zwierząt. Wybierasz co jest bliskie Twojemu sercu :) Najlepiej takie akcje wychodzą, jak robimy całym zespołem. Potem fotki i chwialimy się wszystkim innym na Viva Engage :-)

@W Swaro od lat

Tylko jeden dzień na taki urlop? Jest on brany z puli przysługującego pracownikowi wolnego czy zupełnie osobno funkcjonuje? Kierowcy też uczestniczą w tej akcji i to sposób na integracje?

Więcej na:
Swarovski Careers

Aktualność

Swarovski on Fifth, a major milestone for Swarovski.

Two weeks ago we hosted a party to celebrate the global launch of the new SWAROVSKI X SKIMS Collection at our new flagship store on Fifth Avenue. New Yorkers experience all the facets of our brand in one luxury destination that brings to life Swarovski’s savoir-faire, joyful extravagance and 128-year heritage as well as showcasing creative collaborations like SWAROVSKI X SKIMS.

#SWAROVSKIxSKIMS#SwarovskionFifth#SwarovskiFifthAvenue#Swarovski

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Hahaha

Dobre pytanie :) obecnie w firmie można zawiesić siekierę w powietrzu: ludzie się masowo zwalaniają, praca tych co odchodzą zostaje rozdzielona pomiędzy tych co zostają, pracuje się na minimum 1,5-2 etaty w ramach zakresu swoich obowiązków, co wiąże się z brakiem jakiejkolwiek gratyfikacji finansowej. Drugi etat gratis do pierwszego :) także atmosfera iście fantastyczna! Komentarzy ostatnio nowych nie ma bo firma je regularnie usuwa, ten pewnie też zniknie do wieczora.

Zadowolony pracownik
@Hahaha

Hej, też jestem pracownikiem i polecam- atmosfera luźna, nigdy nie spotkałam się z brakiem uprzejmości lub chęci pomocy, nawiązałam też wiele fajnych znajomości. Pracuję już ponad 3 lata i nie jestem w stanie wskazać, żadnej negatywnej sytuacji. Myślę, że warto czytać opinie ale najlepiej z przymrużeniem oka i samemu się przekonać. W organizacji jest ok 500 osób i zawsze znajdą się mnie i bardziej zadowoleni z pracy kierujący się wieloma róznymi kryteriami.

Ciekawy
@Hahaha

Jakoś post nie zginał, wiec już widać, ze cos mącisz. Ja to nie lubię takich osób, co to narzekają na portalach, zamiast porozmawiać szczerze ze swoim przełożonym. Nie pracuje w Swarovskim, ale w waszej konkurencji i wszyscy moi znajomi ze Swarovskiego mówią, że płacą dobrze, a praca jak w każdym shared service tylko lepsze warunki, więcej swobody takiej codziennej i podobno jeszcze wciąż do października jesteście w domu, a potem tylko 2 dni z biura. To ja na twoim miejscu bym całował próg tej firmy, bo w innych nie ma niestety tak dobrze. Poza tym wątpię, by ktoś dostawał cały etat dodatkowo, może zwyczajnie nie wyrabiasz się zw swoją pracą i inaczej to odbierasz? Jakoś te wasze 700 osób nie narzeka tutaj od dłuższego czasu, to daje do myślenia. Czyli chyba nie jest aż tak źle, ale rozumiem, że ty odszedłeś i teraz takie wywody będziesz tu uprawiał, powodzenia, każdy inteligenty wie swoje. Pozdrowienia z Oliwy dla staffu w Swarovskim.

@Ciekawy

Niestety jako pracownik z 4 letnim stażem zgadzam się z powyższą opinią - z mojego 3 osobowego zespołu zostałem sam z koleżanką, praca koleżanki, która odeszła została podzielona między nami, nie dostałem z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia. Wiem, że w większości zespołów jest podobnie, jeśli nie teraz to w perspektywie 1-2 miesięcy bo dużo osób właśnie jest na okresie wypowiedzenia. Mimo super ludzi w zespole atmosfera jest ciężka bo to że lubisz koleżankę czy kolegę pracy nie sprawi, że obowiązków ubędzie, pracy zawsze było dużo, teraz sytuacja jest tragiczna. Pomóc już nie ma jak bo brakuje rąk do pracy . Management na pytania pracowników, skargi i zażalenia odpowiada, że to możliwość nauczenia się nowych rzeczy. Nikt nie pyta czy chcesz wziąć nowe obowiązki tylko je dostajesz bo ktoś to zrobić musi. @ciekawy - Jak osoby pracujące mają chcieć podzielić się opinią skoro jeśli nie jest ona pozytywna zostanie negatywnie odebrana przez osoby, które nie spędziły dnia pracując w Swarovskim. Nie pracowałeś - nie komentuj, niech się wypowiedzą Twoi przyjaciele, którzy pracują - mają możliwość głosu, nikt nie musi tego robić za nich. Pozdrawiam

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

Buyer

Cześć, szukam opinii na temat pracy Kupca. Warunki, zespół, zakres obowiązków- będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami!

tajemniczaEla

Bardzo miła firma, spoko prezenty i fajne wydarzenia. Ofc jest to praca w korpo, ale ludzie są naprawdę Ok, pomocni i nie miałam dotychczas żadnych problemów. Również zarobki jak na Polskę również Ok.

@tajemniczaEla

O jakich prezentach piszesz? Masz na myśli dodatkowe benefity? Jak już wspomniałaś o dobrych zarobkach to możesz zdradzić na jakim są poziomie? Jeśli polityka firmy tego zabrania to orientacyjne widełki będą ok.

Alex

Uczestniczyłam w procesie rekrutacji na stanowisko zarządzające, odbyłam 2 rozmowy, a przede mną miała być potencjalna finałowa. Niestety mimo bardzo uprzejmej pracownicy, która prowadziła mnie przez proces zostałam bez jakiejkolwiek odpowiedzi, mimo że zapewniano mnie o tym, że nawet w przypadku nie zaproszenia na ostatni etap otrzymam feedback. Próbowałam się skontaktować telefonicznie aby otrzymać jaką informację, niestety bez odpowiedzi. @Pracodawca

@Alex

Szanowna Pani! Bardzo dziękujęmy za informację - prosimy o kontakt pod adresem: recruiting.gdansk@swarovski.com. Postaramy się jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę.

@Alex

Jak się kontaktowałaś? Przez e-maila czy dzwoniłaś i nikt nie odbierał? Ogólnie czujesz że dobrze ci poszło i powinni się odezwać po drugim etapie? Dogadałaś warunki np. finansowe?

Bezczelny

Czytając opinie większość widzę pozytywne więc pytanie z jakiego powodu średnia to 2,4??? Usuwacie komentarze biednych pracowników?

Może kandydat

Hej jakie widełki na stanowiskach HR z językiem obcym? Da radę wycisnąć 11,5-12 k brutto za specjalistę z doświadczeniem w podobnym zakresie?

Chcę tu zostać

Pracuję w Swarovskim już prawie 1.5 roku i najchętniej zostałabym tu na zawsze haha ???? Pracodawca jest naprawdę sympatyczny, są różne grupy które działają w firmie żeby zapewnić pracownikom fajne wydarzenia, zniżki, webinary, widać ze Swarovskiemu się chce. Te wszystkie konkursy pracownicze, wydarzenia to wcale nie jest taka oczywista sprawa, kto pracował kiedyś gdzieś indziej ten wie ;) Ja Swarovskiego z czystego serca polecam. Cenię sobie tutaj najbardziej ludzi, ich otwartość i chęć do pomocy. To jest największy atut tej firmy. W obecnej sytuacji zadaję sobie tylko jedne pytanie - czy będą podwyżki inflacyjne i jak wysokie? Poza tym firma super.

Sonia
@Chcę tu zostać

A teraz bez tych podwyżek to ile się zarabia u nich, jesteś w stanie jakieś widełki płacowe podać? Czyli pracownicy mają zniżki na produkty, podałbyś ile? :)

@Sonia

Zniżka teoretycznie 50% - praktycznie 32% bo trzeba zapłacić podatek

Mieczysław

O to całkiem fajna zniżka jak się chce zrobić zakupy. A wracając do podwyżek inflacyjnych to jakieś były? Nie mam na myśli oczywiście tej lipcowej co podnosiła minimalną.Ty jesteś zadowolony ze swojej stawki czy też liczysz że coś pójdzie w górę?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. na stanowisko Kontroler jakości?

Agata

Witam czy ktoś pracuje w tej firmie z językiem niemieckim jako customer service i mógłby napisać jakaś opinie i ile wynosi stawka brutto na początek dziękuje :)

ok boomer

Jaka jest średnia wieku pracowników w Swarovski GBS? Czy rekruterzy są przygotowani do rozmów kwalifikacyjnych z osobami 40+? Jakie są mechanizmy zapobiegania dyskryminacji ze względu na wiek w czasie rekrutacji? Ile osób w wieku 40+ zostało zatrudnionych w Swarovski GBS w ciągu ostatniego roku? Czy pracuje tam chociaż jedna osoba w wieku 50+?

@ok boomer

W firmie Swarovski cenimy i promujemy różnorodność. Dokładamy wszelkich starań, by oferować kandydatom równe szanse, bez względu na wiek, płeć, narodowość i inne czynniki. Kluczowym elementem oceny podczas procesu rekrutacyjnego są realne kompetencje oraz doświadczenie zawodowe kandydatów, niezależnie od wieku – istotne jest spełnianie kryteriów merytorycznych ważnych na danym stanowisku. Należą do nich między innymi: znajomość określonych języków obcych, wykształcenie kierunkowe i/lub doświadczenie w określonej branży. Bardzo cenimy również motywację i entuzjazm kandydatów oraz ich gotowość do nauki nowych rzeczy. Nowo zatrudnionym pracownikom oferujemy bogaty pakiet szkoleń stanowiskowych, które służą płynnemu procesowi adaptacji do firmy, a także wyrównaniu lub pogłębieniu umiejętności kluczowych na danym stanowisku. W przypadku zainteresowania konkretnymi ofertami pracy, zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Rekrutacji: recruiting.gdansk@swarovski.com

Info
@ok boomer

Średnia wieku około 28 lat tak było na jednym z townhalli

Pracownik z HR
@Info

na ktorym townhallu? chyba z dwa lata temu. Teraz wydaje mi sie, ze jest wiekszy balans, zatrudniamy rowniez osoby w wieku powyzej 40. wystarczy zobaczyc na LinkedIn. takze spokojnie, jest diversity.

Ładnie
@Pracownik z HR

Taka zaczepna i niemiła odpowiedz a wystarczy podać aktualne dane skoro te są nieaktualne. Ludzie odpowiadają zgodnie ze swoją wiedza.

@Ładnie

zaczepna? niemila? zwyczajnie odpowiadam, ze wydaje mi sie, ze teraz jest zupelnie inaczej. Wydaje mi sie, poniewaz nie jestem w dziale, w ktrorym mam dostep do takich danych. Wydaje mi sie rowniez, ze mozna spokojnie na rozmowie kwalifikacyjnej zapytac o takie dane, jesli ktos jest zorientowany i je uzyskac. Podajesz dane, do ktorych nie masz pewnosci, wiec po co ludzi mylic? A osobom starajacym sie do pracy w Swarovski - polecam naprawde kontakt z rekruterem i zadanie mu wszelkich pytan, ktore was nurtuja. pozdrawiam.

Niefortunnie

Niestety po zadaniu rekruterowi pytania czy w dziale rtr robi się nadgodziny dwoje moich znajomych uzyskało informacje ze nie. Jest to niezgodne z prawda wiec jeśli chodzi o zadawanie pytań do rekruterow to albo mijaja się z prawda albo maja słabsza wiedzę niż się Ci wydaje. Lepiej zadać pytanie osobom które w danym dziale pracują żeby mieć obiektywna opinie.

ok boomer
@Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

Ilu kandydatów 40 + w ciągu ostatnich 24 miesięcy spełniło wymagania Waszej firmy w zakresie realnych kompetencji oraz doświadczenia zawodowego w takim stopniu, że zostali zatrudnieni? Jaki to był % zatrudnionych w tym okresie? Czy firma w tym czasie zatrudniła chociaż jedną osobę 50+?

niedoszły pracownik
@Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.

to może ja się wypowiem, mając 35 lat zaaplikowałam do Swarovski na stanowisko juniorskie pomimo ładnych paru lat doświadczenia zawodowego oraz spełnienia wszystkich wymagań w ogloszeniu. Koleżanka, która tam pracuje dowiedziała się HRów, że nie zostane zaproszona na rozmowe bo jestem za stara a oni wolą zatrudniać młodszych.

Katarzyna
@niedoszły pracownik

Dyskryminacją przy zatrudnianiu zajmują się odpowiednie krajowe instytucje. Zgłoś to.

Swojak
@Pracownik z HR

Myślę, że mój wpis będzie tutaj i teraz adekwatny. Jestem osobą mającą prawie 45+ i w Swarovskim pracuję ponad 4 lata, więc tak jest różnorodność wieku. Wszystko zależy jak się zaprezentujesz i co w danym momencie jest wymagane.

Super

Aplikowałam do Swarovskiego ponad rok temu i proces rekrutacyjny wspominam świetnie. Do aplikowania zachęciła mnie rekruterka ze Swarovskiego, która napisała do mnie na LinkedInie. Aplikowałam, a potem poszło to naprawdę szybko. Rekruterka była bardzo sympatyczna, w przeciągu kilku dni zostałam umówiona na rozmowę o pracę, a jeszcze kilka dni później została mi już przedstawiona oferta, która odpowiadała moim oczekiwaniom. Rekrutacja i dbanie o kandydata 10/10!

Seba

Der Rekrutierungsprozess war äußerst positiv. Von Anfang bis Ende fühlte ich mich als Bewerber gut betreut und informiert. Die Gespräche waren freundlich und offen, was es mir leicht machte, mich wohl zu fühlen.

Zostaw merytoryczną opinię o Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Swarovski Global Business Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 10 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Swarovski Global Business Services Sp. z o.o.