Miinto Tech PL Sp. z o.o.

Opinie o Miinto Tech PL Sp. z o.o.

Aktualność udostępniona dla Ciebie

Aktualność
Podczas rekrutacji często spotykamy się z pytaniem, czy praca zdalna lub w systemie hybrydowym jest u nas możliwa.

Bezpieczeństwo pracowników jest naszym priorytetem, dlatego w czasie, kiedy mierzymy się z kolejnymi falami pandemii COVID-19, działamy zgodnie z rekomendacjami obowiązującymi w krajach, w których znajdują się nasze biura. Zawsze umożliwiamy pracę zdalną, gdy jest to podyktowane względami bezpieczeństwa.

Wiemy jednak, jak bardzo ważne są spotkania z ludźmi, dlatego wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych pracowników i na stałe wprowadziliśmy wyjątkowy model pracy hybrydowej - Miinto Hybrid Ways, który działa w naszej firmie bez względu na sytuację epidemiologiczną. Na czym on polega?

Nasze zespoły samodzielnie ustalają zasady trybu pracy łączącego pracę z biura i z domu w taki sposób, by utrzymać balans między elastycznością i wygodą oraz efektywną współpracą i integracją.
Przykładowo, ustalane są dni, kiedy wszyscy wspólnie spotykają się w biurze, by móc porozmawiać na żywo, wymienić się doświadczeniami i zjeść wspólny posiłek.

Równie ważny jest dla nas komfort pracowników, którzy stale pracują w trybie remote! Dlatego pod koniec 2021 roku wprowadziliśmy nowy benefit. Miinto Remote Packages pozwala wszystkim zdalnym, pełnoetatowym pracownikom na przyjazd do najbliższego biura Miinto na 1 do 5 dni w każdym miesiącu. Miinto ponosi koszty hoteli i przejazdów lub przelotów. Wszystko po to, by wspomagać integrację i współpracę w zespołach, nawet jeśli ich członków dzieli duża odległość!

Aktualność
W Miinto wsłuchiwanie się w opinie pracowników to zdecydowanie coś więcej niż buzzword.

Otwarty dialog pozwala nam na wprowadzanie zmian, które realnie odpowiadają na ich potrzeby.

Aby szybko i skutecznie reagować, wprowadziliśmy rozwiązanie, które działa na zasadzie „pulse survey”, czyli powtarzającego się, wysyłanego co tydzień mechanizmu zbierania opinii pracowników.

Officevibe to narzędzie, które zostało wdrożone w kwietniu ubiegłego roku i które na bieżąco dostarcza danych dotyczących zadowolenia pracowników i feedbacku na temat firmy, mierząc 10 głównych obszarów, m.in.: relacje z przełożonym, relacje ze współpracownikami, jakość informacji zwrotnych i komunikacji wewnętrznej, poczucie przynależności do organizacji czy możliwości rozwoju osobistego.

Dzięki pozyskanym regularnie informacjom, możemy dbać o kulturę organizacyjną, a także monitorować nastroje i zaangażowanie pracowników oraz szybko reagować na zasygnalizowane problemy.

Oto kilka najważniejszych danych, jakie udało nam się pozyskać:

• eNPS, czyli stopień w jakim pracownicy poleciliby Miinto jako pracodawcę przyjaciołom, mierzony w skali od -100 do 100, wynosi 37

• ogólny poziom zaangażowania, czyli średnia z wyników z 10 kluczowych metryk, wzrósł na przestrzeni roku z 7.7/10 na 8.0/10

• relacje z menedżerem oraz relacje ze współpracownikami utrzymują się na stałym poziomie ok. 8.7/10

• metryka związana z jakością feedbacku i komunikacji, wynosi 8.0/10

• dzięki wprowadzeniu bezpłatnych zajęć sportowych, ćwiczeń online oraz zapewnieniu zdrowych przekąsek i napojów w biurach, obszar wellness wzrósł z 6.8/10 na 7.8/10

Największym zaskoczeniem okazały się wyniki ankiet w zespołach Tech, gdzie ogólny poziom zaangażowania wzrósł z 7.6/10 na 9.0/10, a eNPS z 15 na 70!

rynkowy

niezły ten NPS mają, w mojej firmie jak były takie badania to był bliski 0 :D

TM

Dołączyłem do zespołu technicznego jakiś rok temu i zrobiła na mnie duże wrażenie otwarta komunikacja i zwracanie uwagi nie tylko na umiejętności techniczne ale też na umiejętności miękkie. Czuję, że w tym miejscu mam przestrzeń do dyskusji odnośnie rozwiązań technicznych jak i rozwoju osobistego. Cieszy mnie też, że w tym roku mocno rozwinął się nasz zespół produktowy, dzięki czemu czuję, że wiemy w którą stronę chcemy iść z produktem i mamy wsparcie w dyskusjach z biznesem. Wymagania i priorytety są lepiej analizowane dzięki czemu implementując funkcjonalności wiemy dlaczego to robimy.

@TM

Dzień dobry, dziękujemy za ten wartościowy głos! Staramy się tworzyć przestrzeń do rozwoju zarówno kompetencji miękkich, jak i twardych – stricte technicznych. Dodatkowo oddawanie głosu naszym pracownikom i dawanie im poczucia sprawczości przekłada się na tworzenie kultury otwartego dialogu – bardzo dla nas ważnego. Życzymy dalszego, nieskrępowanego rozwoju! ???? Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Development

Jeśli ktoś chce przeżyć fajną przygodę w swojej karierze, zobaczyć i poczuć klimat firmy która jest w fazie bardzo szybkiego skalowania, to Miinto jest tym co naprawdę warto spróbować. Więc jeśli chcecie mieć co potem opowiadać swoim dzieciom i wnukom ;), to zdecydowanie zachęcam do spróbowania swoich sił. Pierwszą rzeczą którą uwielbiam w Miinto, jest bardzo przyjazne i luźne podejście. Od samego początku procesu rekrutacji, poprzez sprawny proces onboardingu, czy to już w normalnym codziennym trybie pracy, cały czas czujesz się świetnie, otoczony osobami które chętnie ci pomogą. Wymagania są bardzo wysokie, ale jednocześnie jest sporo miejsca na fun co daje poczucie uczestniczenia w fajnej i pełnej wyzwań przygodzie z fajną młodą ekipą.  Drugą rzeczą, jest właśnie fakt że Miinto to głównie młodzi ludzie, niekiedy osoby gdzieś na początku kariery. Także jest masa pozytywnej energii w każdym dziale. Całość dopełnia doświadczony (ale wciąż młody ;) ) management, którego struktura zorganizowana jest bardzo płasko. Daje to ogromną łatwość w nawiązywaniu kontaktów także z pracownikami wyższego szczebla, bez przesadnej pompy związanej z tytułami.  Trzecia ale równie ważna dla mnie sprawa, to bardzo częsty feedback. Zaczyna się to już na poziomie rekrutacji, gdzie żaden kandydat nie zostaje z niczym (czując się fatalnie), tylko niezależnie od decyzji otrzymuje rzetelne informacje na swój temat. Bywają osoby które podchodzą do rekrutacji kolejny raz, uzbrojone już z wiedzę z poprzedniej rekrutacji, co pozwoliło im nadrobić brakujące wymagania. Później w toku pracy feedback otrzymujemy na bieżąco, jednocześnie jesteśmy zachęcani do robienia tego w drugą stronę. To bardzo zdrowe podejście, dzięki temu można szybko rozwiać wszelkie niejasności czy problemy które z czasem mogłyby urosnąć do rangi nierozwiązywalnych. W firmach w których wcześniej pracowałem nie było to normą i wiele razy przez to pojawiały się problemy pomiędzy członkami zespołu, czy wypalenie zawodowe. Czwarta rzecz dla mnie równie istotna, to odgórna zasada  żeby dana osoba była jak najlepiej dopasowana do stanowiska i pracy którą wykonuje, i jednocześnie zadowolona i zapalona do dalszego rozwoju. Niejednokrotnie ktoś zaczyna na jednym stanowisku, a potem z czasem proponowane mu są inne bardziej rozwojowe kierunki (tu ogromną rolę pełni właśnie rzetelny feedback w obie strony).Jednocześnie gdy ktoś nie widzi dalszego rozwoju, ma otwartą drogę dalej, bez rzucania komukolwiek kłód pod nogi. Można by tak pisać jeszcze całkiem długo, niemniej maksymalna liczba znaków zobowiązuje ;)Więc na koniec nieco więcej o obszarze firmy w którym pracuje, czyli tzw. Tech'u. Tech podzielony jest na 3 komponenty: Engineering, Development i Product. Jest to taka trójca wzajemnie uzupełniających elementów.  Będąc w developmencie, dostajemy od zespołu inżynieryjnego pełne wsparcie bardzo mocnych technicznie osób. Nie jest to po to aby kogokolwiek rozróżniać czy dzielić na lepszych czy gorszych, ale drobiazgowo przemyślana i opracowana strategia, bazująca na wielu latach doświadczenia. Tym samym, np. rozpoczynając pracę jako programista w zespołach w developmencie, otrzymujemy na start już wszystkie drogowskazy i gotowe środowiska, tak aby możliwie najsprawniej zacząć proces tworzenia kodu.Jednocześnie, to nie jest tak że kompletnie nie mamy wpływu na stack, bo jak pisałem wcześniej, miejsce na rzetelny feedback jest i tym samym wszelkie konstruktywne pomysły są chętnie rozważane. Kluczowa jest oczywiście bieżąca komunikacja, czy to w obrębie danego zespołu, czy też pomiędzy zespołami. Jednocześnie nie czuć tutaj żadnego rodzaju rywalizacji czy też chęci pokazania komuś swojej wyższości. Każdy stara się skupić na jak najlepszym wykonywaniu swojej pracy, mając na uwadze to że tak naprawdę wszyscy mamy wspólny cel (to swoją droga jest tez efekt wymagającej rekrutacji, trafiają tu osoby już poukładane i z profesjonalnym podejściem do pracy). Tyle mojej "krótkiej" opinii i opisu pracy w Miinto. Mam nadzieje że dla kogoś to co napisałem w te niedzielne popołudnie okaże się przydatne i wartościowe :)

@Development

Dzień dobry, dziękujemy za tak obszerną i pozytywną opinię! Zdecydowanie, dała nam ona dobrą energię nie tylko w niedzielne popołudnie, ale będzie nam towarzyszyć przez najbliższe dni! :) Jesteśmy dumni, że są z nami tacy pracownicy – prawdziwi ambasadorzy Miinto! Cieszymy się, że została zwrócona uwaga na tak wiele aspektów, nad którymi pracujemy od miesięcy i które wpisują się w DNA naszej organizacji! Jakość zarządzania menedżerskiego, relacje z zespołem, transparentność czy częsty feedback – to dla nas niezmiernie ważne! Bardzo sprawnie została też opisana codzienna komunikacja – fundament naszej kultury organizacyjnej. Dziękujemy! Życzymy sukcesów! Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

TyMek

Pracuję w Miinto od niedawna (w Tech). Przychodząc do firmy, miałem z tyłu głowy te wszystkie negatywne komentarze w tym serwisie. Postanowiłem zaryzykować i nie żałuję. Firma stwarza warunki do rozwoju a Przełożeni dają komfort pracy i parasol ochronny. Firma dużo wymaga ale też i dobrze wynagradza. Nie wiem jak było wcześniej, ale doświadczam transparentności, wsparcia i profesjonalizmu. Polecam.

@TyMek

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem! Cieszymy się, że pracownicy, którzy są z nami od niedawna, dzielą się tak budującymi opiniami! :) Transparentność, poczucie bezpieczeństwa czy stwarzanie przestrzeni do rozwoju to zdecydowanie nasze priorytety – cieszymy się, że są one dostrzegalne już od pierwszych dni w Miinto. Życzymy powodzenia! Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Artur

Bardzo ciekawy model pracy. Firma regularnie, przeważnie raz na kwartał identyfikuje ważne obszary dla rozwoju całej organizacji. Następnie na ich podstawie wyznaczane są cele, za które poszczególne zespoły są odpowiedzialne. Mamy dzięki temu w zespole możliwość organizacji pracy po swojemu, bez narzucania ram pracy od 8 do 16, co jest dla mnie niesamowicie istotne. Mam wpływ na to jak i co robimy, ale z dużą swobodą dotycząca czasu i miejsca z którego pracujemy. Cenne jest dla mnie rozliczanie nas za wyniki naszej pracy, a nie za utarte schematy, które przyjęły się w innych firmach, często mało produktywne.

@Artur

Dzień dobry, Bardzo dziękujemy za komentarz! Zdecydowanie, zaufanie jest dla nas ważną wartością i stanowi podstawę modelu pracy, który rozwijamy – jak widać, z sukcesem :) Jesteśmy doskonałym potwierdzeniem, że autonomia w podejmowaniu decyzji, kreatywność, wzajemny szacunek oraz dobra współpraca w zespole długofalowo sprawdzają się znacznie lepiej niż utarte, organizacyjne schematy. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

ex-pracownik

Szczerze odradzam prace w firmie Miinto. Zarobki są bardzo marne, z tygodnia na tydzień coraz mniej godzin pracy i samej pracy. Obecnie duża część pracowników została zastąpiona firmą zagraniczną najprawdopodobniej w celu cięcia kosztów. Na pewno nie jest to stabilna praca, nawet nie można nazwać jej dodatkową przy tamtejszych zarobkach.

@ex-pracownik

Marne to znaczy, że najniższa czy trochę więcej? Czemu jest mniej godzin, to macie jakąś godzinówkę płaconą? Co to znaczy, że zastąpili ludzi inną firmą? Inni pracownicy weszli na ich stanowiska? Ile tak mniej więcej godzin w miesiącu dają na pewniaka?

ex-pracownik Nowy wpis

Marne zarobki oznacza 500 zł na miesiąc takie wypłaty też się zdarzały. Ciężko było wyrobić najniższą krajową mając niekiedy po 30h pracy w miesiącu. Niestety zastąpili polskich pracowników firmą zagraniczną, ze względu na cięcie kosztów...

Marina Nowy wpis
@ex-pracownik

A na których stanowiskach, działach takie cięcia godzin są? Faktycznie teraz ofert nie ma, a chciałam w przyszłości aplikować na Customer Care Agent. No ale wówczas oferowana była umowa o pracę na pełny etat. To oni jakoś aneksy dają w celu zmniejszenia wymiaru etatów ostatnio czy jak to wygląda?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Miinto Tech PL Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

3-lata

Jako były pracownik Tech, muszę wyrazić swoje rozczarowanie wobec Miinto i ich podejścia. Doświadczyłem tam toksycznego środowiska pracy, które promuje mikrozarządzanie, nadmierną presję oraz bylejakość. W Miinto, atmosfera była naszpikowana ciągłymi interwencjami z góry, co prowadziło do braku autonomii i zaufania w zespole. Mikrozarządzanie stało się normą, co ograniczało innowacyjność i kreatywność w projektach. Dodatkowo, presja była nie do zniesienia, co skutkowało przeciążeniem pracowników oraz wyższym poziomem stresu. Co najgorsze wszystko jest robione na szybko i byle jak.

Wiki

Oszuści, dałam się nabrać, najpierw zachęcają wysokimi zarobkami prowizją ale sami korzystają z naszysz pieniędzy i naiwności

@Wiki

Możesz rozwinąć? Czy chodzi o pieniądze pracowników czy klientów? W jaki sposób mogą być one wykorzystywane?

dawno_temu_zwolniony

prawilnie przypominam że lubią zwalniać, wystarczy że prezes potrzebuje nieco poprawić tabele. nie idź, jeśli chcesz mieć święty spokój, idź jeśli chcesz nabawić się depresji

Zuza
@dawno_temu_zwolniony

A czy oprócz braku stabilności jest aż tak źle? Pytam, bo nie wszystkim musi zależeć na długiej współpracy, ja do końca studiów nie planuje raczej nigdzie dłużej zagrzać miejsca. Czy jeśli jest się świadomym, że "nie znasz dnia ani godziny" to idzie wysiedzieć w customer care? ;)

@Zuza

Jak lubisz być wykorzystywana i dawać sobą pomiatać za śmieszny hajs to powodzenia. Nie znasz dnia ani godziny, zawsze może paść na Ciebie bo będzie trzeba kogoś zwolnić, albo wywalą Cię do innego działu za gorszy hajs bo w CS nie będziesz potrzebna.

Mikołaj
@ZleDziecko

Co znaczy "pomiatać za śmieszny hajs"? Na jaką kwotę wynagrodzenia można się tu umówić na rozmowie kwalifikacyjnej? I z jakimi zachowaniami masz do czynienia, że tak rozgoryczony wpis dajesz?

Maja
@ZleDziecko

Powiedz chociaż, że dają więcej niż najniższa krajowa. Firma nie ma podstaw do zwalniania ludzi, a to robią? Wiesz może co mają na celu? Do jakiego działu głównie są degradacje, o których piszesz?

28 zł brutto za pracę

z kilkoma językami obcymi na zleceniu, brak płatnych przerw, brak indywidualnego podejscia i rozmowy - customer service to tylko pojedyncze trybiki machiny, nie ludzie.

@28 zł brutto za pracę

28brutto i to nie każdy tyle dostaje - nie szalejmy tak :D

minto

tak jak mowi cala reszta: caly czas są zwolnienia, co chwile redukcja osób w dzialach, redukcja godzin, nagle mam kilka godzin na tydzien a wczesniej 3/4 etatu, jak mam sie za to utrzymac? Na zapracowane bonusy ktore mi obiecano czekam juz prawie rok, chyba sie nie doczekam, bo pewnie wszystkich nas pozwalniają

@minto

To na jakich umowach tutaj pracujecie że można obcinać tak po prostu godziny? Jak firma argumentuje takie redukcje? nie ma teraz żadnych rekrutacji skoro zwalniają?

@Agata

Zlecenie bo firma opiera się na wyzysku na studentach, taka jest prawda. Czym motywują? Nie muszą się z niczego tłumaczyć - nie ma zapotrzebowania, nie ma odpowiedniej ilości pracy i to tyle.

ZleDziecko

Dodam poraz kolejny bo ktoś usuwa :) Żeby dostać awans wystarczy chodzić do biura i być przysłowiowym (usunięte przez administratora). To gwarantuje wszystko, pomimo najgorszych wyników jakie się ma w teamie czy na rynku. Jeszcze kiedyś, poleciłbym firmę z czystym sumieniem. Dzisiaj stoi to pod znakiem zapytania. btw. zacznijcie doceniać w końcu języki obce.

Agnieszka
@ZleDziecko

A co z osobami, które nie są lizusami ale za to mają bardzo dobre wyniki? Nie mają szans na awans? Przy okazji czytałam tutaj, że na umowę o pracę trzeba zasłużyć. Co trzeba zrobić w takim razie, żeby mieć umowę o pracę?

Ewcia

Ciebie zwolnili z dnia na dzień? I taki był powód, że cięcie kosztów czy inny? Ciekawe, czy jakaś odprawa się nie należy w takich sytuacjach. Jak to jest?

jasne
@Ewcia

na b2b nic się nie należy, zrozumcie że startupy, a szczególnie taka polska outsourcingową odnoga to nie są stabilne miejsca zatrudnienia

Nela
@jasne

To ile czasu mniej więcej jest zatrudnienie na b2b? Jakiegoś doświadczenia fajnego można chociaż tutaj załapać?

Czy zdarzają się nadgodziny w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Michaśka

Już po rekrutacji na Cloud Engineera? Była przecież oferta, potrzebuje się upewnić…ja zauważyłam w ogóle, że zachęcali lodami jako benefitem, a tak bardziej finansowo potrafią docenić? Premie są jakieś?

masowe zwolnienia, usuwanie negatywnych opinii, kolesiostwo i wiele innych cudownych atrakcji:)

poki mnie nie wywala to jestem

a mi sie ogolnie podoba praca tu, niestety wszystkie osoby ktore znalam (nie jest ich za wiele bo zdalna) zostaly wywalone.. ja skacze miedzy dzialami by nie stracic pracy, z poprzedniego dzialu wywalono z 80% osob, tez nie jest to praca by sie utrzymac, sa miesiace gdzie moge wypracowac tylko 5 godzin tygodniowo (przed masowymi zwolnieniami bylo ich 30+) wiec nic pewnego ta praca, bardzo niestabilna

Dev

To, że w Miinto jest śmietnik technologiczny to wiedziałem od dawna, ale to co tam się teraz wyprawia zaczyna mnie bawić, doprawdy. Kiedyś pamiętam, że mieli soft na PHP z Symfony, potem przeszli na PHP z Laravel. Potem przeszli na Golang. No i teraz widzę, że Java xD z perspektywy deva który na to patrzy z boku, spoza organizacji jest to dość zabawne, ale z perspektywy kogoś kto siedzi w środku już chyba nie do końca...

dev z miinto
@Dev

To ja może powiem jak jest z perspektywy kogoś w środku - to nie jest tak, że zastępujemy elementy stacku technologicznego i że w jednym miesiącu wszyscy kodzimy w phpie, potem w javie, potem jeszcze w czymś innym. Core to PHP, od którego powoli odchodzimy na rzecz Go; zmiany z tym związane trwają już dosłownie od lat i są one naprawdę bardzo gładko wprowadzane, krok po kroku. Java jest bodajże w jednym czy w dwóch zespołach, które używają jej do konkretnych celów i zadań. nie ma tu ani żadnych rewolucji, ani zastępowania jednej technologii inną tylko po to, żeby dodać sobie problemów - do części rzeczy lepiej działa php, do innych go, do innych Java. nawe pythona też wprowadzamy :-)

Dev
@dev z miinto

To jest bardzo ciekawe. Zwłaszcza, że PHP jeśli chodzi o aplikacje internetowe jest wciąż bardzo dobrym, ba, jednym z najlepszych wyborów. A Miinto to zdaje się ecommerce jest. Co do Go to się nie wypowiem bo nie wiem, ale Java do tych celów to raczej nie jest najlepszy wybór.

dev
@Dev

Znam temat od środka i niestety ale w tej firmie brak jest choćby dobrego CTO. Wszystkie procesy core są kompletnie odseparowane od tego co się dzieje w zespołach. Bardzo mało rzeczy jest dogadywanych między zespołami co tworzy ogromny chaos. Nie wspominam o aktualnych technologiach które są zarzucone na rzecz rozwiązań wymagających ciągłych poprawek. W firmie na każdym kroku kadra kłamie i tworzy udawaną miłą atmosferę. Chcesz się czegokolwiek nauczyć to idź to jakiegokolwiek corpo byle nie miinto...

Wanda
@dev

A zgłaszaliście problemy szefostwu i jakieś wizje rozwiązania ich? Na jaki temat kadra nie mówi prawdy wg Ciebie, podasz jakieś przykłady o co może chodzić? Piszesz, że tu nie można się niczego nauczyć, a są prowadzone szkolenia dla pracowników czy zupełnie nic?

@dev

A jak jest z wynagrodzeniami? Można tutaj dobrze zarobić? Na jakiej umowie jest praca? Możesz dać znać? Chciałabym też podpytać jak z tymi zwolnieniami? Dużo ogólnie zostało zwolnionych?

zwolniony

Ta firma to żart i tyle. Kolejne zwolnienia, a jeszcze przed chwilą CEO obiecywał, że to bezpieczne miejsce i żeby się nie martwić tym że inni zwalniają. Dziś znów zwolnienia sporej grupy osób. Odradzam, unikać szerokim łukiem.

zwolniony zanim to było modne
@zwolniony

ile osób teraz? z jakich działów

@zwolniony zanim to było modne

Z 10% firmy. Ogólnie (usunięte przez administratora) że firma chce się uniezależnić od inwestorów, że musi ciąć koszty. I znów czynnik ludzki jest tylko cyferką w tabelce. Możesz być super pracownikiem, zbierać pochwały a na koniec okaże się, że jednak bilans excella się nie zgadza. Na pytanie czy będą kolejne zwolnienia odpowiedź "szanownego" KK-"nie planujemy, ale zobaczymy co będzie się działo na rynku". Czyli nic Ci nie gwarantują. Niestabilna firma, z wiecznym faworyzowaniem jednostek. Polecam tylko ludziom o mocnych nerwach.

@zwolniony zanim to było modne

Poleciało ponad 30 osób na różnych rynkach. Niestety, bełkotmowa o próbie uniezależnienia się od inwestoró, konieczność cięcia kosztów itp. tylko pogrąża tę firmę. Kolejny raz CEO udawadnia, że pracownik jest tylko numerem w tabelce. Firma nie ejst jakimś molochem typu Google. Może w Polsce nie funkcjonuje najlepiej, ale na rynkach skanduynawskich, póki co, radzi sobie nieźle. Na pytanie, czy będą kolejne zwolnienia bada odpowiedź "na razie nie planujemy, ale zobaczymy co będzie się działo na rynku". Czyli nikt nie moze czuć się bezpieczny. No może z wyjatkiem Techu, który i tak jest faworyzowany (nikt specjalnie się z tym nie kryje). Moja rada - nie warto poświęcać czas i energię na rekrutację tutaj. Nie minęły 2 lata a znów pogrom bez wyraźnego powodu. Firma jest niestabilna, nierzetelna i traktuje pracownika jak tanią siłę roboczą. Jesli jednak lubisz emocjanalny rollercoaster - zapraszam. Wrażenia gwarantowane, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy wylecisz.

heheszki
@Bye Miinto

Bo są rzeczy ważne i ważniejsze, jak śniadanka, obiady, lody i batony. Imprezy firmowe, alko i podróże służbowe w jedną i drugą stronę. A ludzie... to właśnie tylko cyferki w excelu :)

so what
@Bye Miinto

przyjdą następni frajerzy i znowu stwierdza, że te wpisy to przesada, a GoWork jest niewiarygodny. koniec końców okazuje się że my _jesteśmy_ tania siła robocza, bo przecież Skandynawia, hygge i luxury fashion, to przecież musi być (usunięte przez administratora). juniorzy, idźcie do korpo, dostaniecie tam (usunięte przez administratora) ale przynajmniej poznacie dorosłych ludzi, duże systemy, inflacyjne podwyżki i umowę o pracę. nikt Was nie szurnie z dnia na dzien. wiem że to niepopularne co mówię, ale startupy zostały właśnie wyjaśnione przez rynek.

@so what

@So What W tej rundzie zwolnień akurat przodowali pracownicy z centrali, więc Twój zarzut akurat tutaj nie pasuje. W Miinto nie pasuje ten, kto akurat w danym momencie nie dowozi wartości istotnej z perspektywy firmy. Może się do wydawać okrutne ale większość biznesów działa właśnie w taki sposób. I tym właśnie kluczem została zdefiniowana ta runda zwolnień (btw, moja rola również została właśnie z tego powodu zlikwidowana). @Bye Miinto Być może Tech jest faworyzowany, ale to akurat zasługa techowego managementu że potrafi wykazać że ich zespół dowozi oczekiwaną wartość.

@so what

To już problem tych, którzy przychodzą. Jeśli jednak ktoś szuka informacji i spojrzy, że pewne złe rzeczy się powtarzają, to zapali mu się lampka. Podróże, hotele, udogodnienia w postaci lunchy, imprezek co dwa tygodnie to taki wypychacz dla gawiedzi, by pokazać, jak to firma dba o life balance pracowników. Niestety to tylko jedna strona miintowego życia. Druga to ta ciemna, na czele której stoi CEO i jego brygada. A Ci mają gdzieś zaangażowanie. Życie to sztuka wyboru. Ale Miinto to wydmuszka, pozornie super firma. A gnije od środka

Bye Miinto

Bzdura. Zwolnieni zostali ludzie z bardzo wysoką oceną półroczną. Stanowiska potrzebne, ale oczywiście nie ma ludzi niezastąpionych. Zawalą robotą tych, którzy zostali. Oczywiście bez żadnych dodatków czy podwyżek. I z tego, co słychać to nie koniec czystek. Także sorry, ale nikt nie może czuć się bezpiecznie.

ON

:D pracowałem w Miinto przez rok. Takiego chaosu i braku transparentności jak w techu w tej firmie to chyba nigdy nie widziałem. Układy, układy + firma powoli staje się zakładnikiem kilku osób -> gdy ich zabraknie platforma się wywali. Nie mogłem zrozumieć jak w tak znanej firmie może być taka prowizorka

@Bye Miinto

Tu się w pełni zgadzam, współpracownicy super, firma ma duży potencjał biznesowy i dla osób zainteresowanych modą i e-commerce fajne miejsce. Natomiast widoczny micromanagement, faworyzowanie jednostek (tworzy się tam trochę firma friends and family) i obsadzanie losowych ludzi na losowych miejscach (kiedyś to się zemści) i dziwne próby przekonywania o racjonalności złych decyzji i o tym "jacy to nie jesteśmy super" :) Poznałem bardzo fajnych ludzi, ale koniec końców, po spędzonym tam roku uważam Miinto za krok w tył w karierze.

Katarzyna
@były pracownik

No to mam pytanie do ciebie właśnie w kwestii obsadzania stanowisk. Czy da się tam w ogóle dostać z zewnątrz na jakieś dobre stanowisko, nie znając nikogo? Czy tylko wewnętrzne rekrutacje organizują? Bardzo mnie to nurtuje.

@Katarzyna

Obecnie chyba nie rekrutują i długo pewnie nie będą. Ludzie się zwalniają a ich obowiązki dostają w ramach promocji obecni pracownicy. Jeśli jednak już pojawi się ogłoszenie, to można się dostać na wyższe stanowisko. Zależy od działu i kto ma jakie oczekiwania względem nowej osoby.

Zlazloj Zlizlek
@heheszki

Dokładnie, te wszystko obiadki, śniadanka, owocki, lody i imprezy firmowe - one służą po to, by stworzyć pozór fajnego i propracowniczego miejsca i uśpić czujność pracowników do momentu zwolnień. Wtedy propracowniczość znika i okazuje się, że człowiek jest faktycznie okienkiem w excelu. Nie dajcie się na to łapać. A tym, którzy zostali, polecam założyć związek zawodowy. Wtedy każde masowe zwolnienia i ich warunki muszą być dyskutowane ze związkiem.

@Zlazloj Zlizlek

To chyba nie takie proste. Wiesz może czy zachowali okresy wypowiedzenia tym pracownikom? Wypłacili wszystko jak trzeba? Smutno się czyta o kolejnych zwolnieniach

it

kolesiostwo w całej firmie, tech to grupa zakochanych w sobie managerów, którzy za nic mają uwagi czy zdanie innych osób. Firma jak na dzisiejsze standardy zacofana kulturowo, zero miejsca na różnorodność, hermetyczne zespoły (tech), aż chciałoby się powiedzieć patriarchat. Management w Danii to grupka osób która nie ma pojęcia o biznesie, robią dobry PR, ładnie wyglądaja na zdjęciach ale w trakcie jakiekolwiek interakcji z nimi wychodzi ich niekompetencja i brak doświadczenia na każdym kroku. Dodatkowo teraz zwolnienia, totalny brak stabilizacji i transparentności w firmie.

obecna

ta firma to żart i nic więcej nie ma sensu dodawać. Zwolnienie, decyzje na bazie widzimisie zadufanego w sobie CEO. Omijać szerokim łukiem, naprawdę - po prostu nie warto. Też się zawijam właśnie, bo szkoda czasu i energii na to miejsce.

Messenger

This message will be in English as the management responsible for the mess is mostly located in DK and they probably pretend to not know how to use google translate so that they can avoid reading what is written here in the reviews ;) So hey question to you c-level guys - how is it going with keeping toxic leaders in some teams? I bet it’s going great because job is done and no official compain has been made. Coloring grass green even if the grass is filled with (usunięte przez administratora) is what management in Miinto mastered to perfection. Don’t bother applying to Miinto unless you want to have a poor salary with a chance of maximum 2-4% salary increase once per year. You will need to face chaotic decisions, unexeprienced leaders chosen for the postion just to fill in the gaps after others left. Benefit package is nice, but you will find better in other companies.

Brak reakcji na skargi o (usunięte przez administratora)- w finansach już kilka osób odeszło przez jedną osobę zespołu, o sytuacji wie zarówno HR, jak i polska managerka i wszyscy powyżej, skargi sypią się również z innych działów, ale reakcji brak. Kolega tak smaruje wazeliną, że czasami trzeba było na spotkaniach mocno kontrolować swój odruch wymiotny, w dodatku wiedzy merytorycznej zero. Cały zespół znajdował błędy tego gościa i musiał je poprawiać. Ciekawe ile nie zostało wyłapanych, współczuję ludziom, którzy będą pracować w polskiej księgowości jak ten cały (usunięte przez administratora) w końcu wyjdzie i trzeba będzie posprzątać.

Nie dało by nic

WSTAWIAM DRUGI RAZ BO SIĘ KOMUŚ USUNĘŁO :P Nowy rok - nowe zwolnienia w miinto. Raptem cały poprzedni kwartał obcinano godziny, teraz zwolniono kilkadziesiąt osób zasadniczo z dnia na dzień.. i zapewne w marcu kolejna runda - jak rok temu, równowaga. Od 1 stycznia część pracowników otrzymała "Podwyżki" w zamian za likwidację mnożnika i obcięcie godzin dla zleceniobiorców (bo na UOP tutaj trzeba przynajmnien zasłużyć) przy czym zostały zmniejszone budżety na wypłaty (zatem czy to aby nie obniżka?) co przełożyło się, że część ludzi nie jest w stanie wyrobić nawet pół etatu - ale spokojnie, gdy tylko robota ruszy to dorzucą Wam złotóweczkę per godzina pracy i wszyscy zadowoleni, nie? Ale spokojnie, to nie oznacza, że kierownictwo/menagment z Danii rzadziej będzie wizytować Nobu czy np. Hotel Warszawa - a to kluczowe dla tego biznesu, nie to, co ludzie xD

Zostaw merytoryczną opinię o Miinto Tech PL Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miinto Tech PL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 93.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 43 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Miinto Tech PL Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miinto Tech PL Sp. z o.o.