Trident BMC Sp. z o.o.

Opinie o Trident BMC Sp. z o.o.

Michal

Praca w Chinach. Zależy gdzie podjedziesz. Ale 360 godzin w miesiącu bez dnia wolnego. A jeżeli zachorujesz albo słabo się czujesz a nie masz układów menadżerowie cię zjedza. Są grupki ludzie chleja z prowadzoncymi i mają wolne na drugi dzień. Są układy ty musisz zapier..... za innych którzy nic nie umieją ale są albo rodziną albo znajomymi. Atmosfera fatalna. Każdy robi pod górę. To jest moja opinia. Pojedź przekonasz się sam.

Robert

Rodzina układy znajomości bez tego jest kiepsko co innego w biurze co innego na miejscu jak pojedziesz szybko zrozumisz co to znaczy ich brak

igor
@Robert

gdzie tak zle jest w szanghaj

Cyrk

Ciekawe co z gościem który wyskoczył z 10 piętra 23lata chłopak. Czy firma poniesie jakieś konsekwencje i czy poczują się do pomocy chłopakowi?

Radar
@Cyrk

Mógłbyś podać więcej szczegółów? Jakiś okoliczności, które go do tego doprowadziły?

Ted

Kiedy kasa będzie

Ciekawy
@Ted

No właśnie podłącze sie do tematu. W umowie jest jasno ze wynagrodzenia do 15tego każdego miesiąca. Pozatym szereg obowiazkow z których pracownik musi sie wywiązać. Dlamnie osobiscie jeden dzien nie robi wielkiego hallo ale skoro my musimy sie wywiazac z umowy to czy firma by nie mogła zrobic przelewu jeden dzie wczesniej zeby wszyscy dostali a nie tylko nieliczni

Spawacz

Rozmowa. Pani powiedziała że kontrakt jest. Czekać na telefon. Czekam 3 miesiace

Czy jest jakaś szansa wyjazdu?

A jak wyglada praca przy montażu scrubberów? Czy jeśli jest podpisany kontrakt to później dzwonią i oferują kolejny wyjazd? Jakie są godziny pracy i socjal?

Zbyszek

Bardzo dobra firma pod wieloma względami więc warto dostać się tu do pracy, polecam!!!

Pytajnik
@Zbyszek

Tak? To jaką umowę oferują umowa o pracę czy umowa zlecenie? Pytanie retoryczne chyba.

welder
@Pytajnik

Na projekty masz kontrakt

@Zbyszek

Kamil
@welder

Kontakty są terminowe i jak skończy się projekt to możesz dalej pracować nad następnym, czy od początku jest rekrutacja?

@
@Kamil

Jak dostaniesz się już na listę, to rekrutacji później już nie ma, dzwonią babki z kadr czy chcesz jechać i tyle.

chinczyk

napisze na temat stoczni Yu Lian mieszczacej sie na wyspie koło shanghaju na temat bezpieczenstwa ,rusztowania chinskie strach po tym chodzic ,iskry leca na głowe ,ale w tym wszystkim najwazniejsze to chodzic w kombinezonach chociaz jest goraco i duza wilgotnosc to dla szefostwa jest podstawa bezpieczenstwa . jedzenie na stołowce stoczniowej -praktycznie takie same codziennie ,dla europejczyka mało zjadliwe ,ilosc ograniczona zdarzało sie ze ostatni mieli tylko ryz i jakies łby od ryb z oczami ,doszło do tego ze ludzie przestali jezdzic na lanch wody do picia na statku było pod dostatkiem razem z tonikami kierownictwo -praktycznie rodzinka , kuzyni ,synowe ,jedna klika poustawiani nowy pracownik traktowany jak zywe mieso armatnie ,wykorzystac i spuscic do kraju stawka godzinowa brutto wiec realnie trzeba od tego odprowadzic podatek ubezpieczenie ponc jakies jest ogolne ,nie korzystałem wiec trudno mi cos napisac pracujesz 7 dni po 12 godz transport do i z pracy zorganizowany hotel w porzadku jedzenie troszke lepsze niz na stoczni ale zawsze takie same ,po czasie obrzydnie Ogolnie nie polecam ,przy 360 godz na miesiac pracy wyciagniesz ok 17000 w zaleznosci od stawki jaka dostaniesz od tegojeszcze odjac podatek ,za prace w trudnych warunkach goraco i duza wilgotnosc i jeszcze przy braku kompetencji przełozonych (moze to dla niektorych kupa kasy ale policz godziny przez stawke i wyjdzie ci ile masz na godz ,w europie ta stawka to minimum a warunki normalne ) ale wiadomo wszystko zalezy od tego co kto czego potrzebuje

Endru

Czy są wypłacalni?

Koreańczyk
@chinczyk

Mówisz 17000. To w pip kasy na miesiąc. Znajdź stocznie w Polsce gdzie tyle zarobisz ... na kwartał chyba i z nadgodzinami jeszcze

Małgorzata
@Endru

To bardzo istotna sprawa - dlatego też mam nadzieję, że @chinczyk szybko odpowie. Skoro o to pytasz to na pewno jesteś zainteresowany pracą w Baltec Marine, co dobrze się składa, ponieważ zauważyłam, iż właśnie szukają kilku pracowników. https://pracodawcy.pracuj.pl/baltec-marine-sp-z-o-o,7761 - tu masz aktualne oferty. Któraś z nich Ci pasuje?

Torenzce
@chinczyk

Czyli wychodzi na to, że nawet nie ma kiedy pozwiedzać, ani wyskoczyć do jakiegoś klubu, aby jakąś Chinkę pobajerować. Widziałem ostatnio ogłoszenia jest kilka form, które się ogłaszają o pracę przy statkach niby te 14$ brutto, ale albo własna działalność albo jakaś umowa śmieciowa gdzie wychodzi śmieszna stawka. Faktycznie jak się policzy ilość godzin i stawkę to śmieszne pieniądze z tego wychodzą a tyra się jak osioł 12h przez 7 dni w tygodniu. W Europie normalnie można 12€ na rękę mieć, więc przy tej ilości to tu zarobi się prawie 19000 zł, ale na rękę, a tam ledwo brutto. Te oferty d..py nie urywają. Ponadto człowiek potrzebuje przynajmniej ten jeden dzień wolnego, aby się zresetować i psychicznie od tej roboty uwolnić inaczej szajba odwala. Wiem, bo trochę już widziałem jak ludzie pracują na zagranicznych projektach. Niektórzy myślą, że jak będą dodatkowo chodzić do pracy w dzień wolny to staną się bogatsi tylko, że gość, który robi z tobą ósmego dnia chodzi jak cyborg chcesz, aby ci pomógł, a on ledwo głowę podnosi, ale to nic gorzej jak trafisz na takiego z ADHD i zacznie go nosić. Pier.le takie oferty!

PIP
@chinczyk

Kasy w PIP? Może pora aby tym się zainteresowała się Państwowa Inspekcja Pracy (PIP), bo jak określić pracę 360h/miesiąc? Kto tak organizuje zadania, że ludzie tyle nadgodzin wypracowują (12h dziennie i 7 dni w tygodniu)? Jak się to ma do szacunku do człowieka i warunków pracy i bhp? 360h/miesiąc to 2,14 etatu (bo 1 etat to 168h). Wszystko co jest powyżej 168h na miesiąc jest płatne ekstra 50% lub 100%. Oznacza to, że stawka godzinowa wynosi max 35-37,3PLN/h: 168*37,3+(360-168)*1,5*37,3=17 008PLN (przy założeniu tylko stawki wyższej o 50%, a nie 100%). Trochę matematyki i okazuje się, że stawka godzinowa wynosi nie więcej jak ~37PLN/h (8,35EUR brutto a realnie mniej). Jeśli dołożyć do tego podnoszone wcześniej kwestie bhp, to wnioski same się nasuwają. Jeden etat bez nadgodzin (168h) wychodzi max 168*37,3=6266PLN.

Małgorzata
@chinczyk

Okej, a czy możesz odnieść się do tego banera, który wyskakuje po wejściu na zakładkę praca na stronie Baltec Marine: http://baltecmarine.pl/#PRACA Szukają tu elektryków okrętowych i monterów rurociągów, podane zarobki to "od 14.000 zł netto". Co o tym myślisz? Pytam Ciebie, bo wydajesz się najbardziej zorientowany w temacie.

Rumun
@Koreańczyk

(usunięte przez administratora)Porownujesz pracę zagranicą do Polski:), za 360h. 17000 tysi to splujki. Firma zapomina o setkach, dodatkach, etc.

Co tam praca.
@Koreańczyk

Koreanczyku w Polsce, faktycznie nie zarobisz 17000, chyba ze na wlasnej dzialalnosci szarpiac tak jak w Chinach 360 godzin w miesiacu, bo nie powiesz mi ze te 17k na miesiac dostaniesz pracujac w Chinach 40 godzin tygodniowo. Chcesz licytowac gdzie lepiej? To moze porownajmy Norwegie? Rotacja 4/2, minimum 210 Nok/h, praca 54 h/ tydzien, feriepenge, norweskie skladki emerytalne, bezplatne zakwarerowanie, wyzywienie i przeloty, blisko do Polski. Masz to w Chinach? A moze chodzi Tobie o darmowe zwiedzanie swiata? No tak to tez jest sposob na dalekie wyprawy za friko.

wolny
@chinczyk

17 k za 360 haha chyba sobie jaja robicie ze znajdują się jelenie co za tyle pracują

Kokosowy platek
@Torenzce

Zamiast szlajac sie po klubach, mozesz sobie wynajac lokalna dziewczyne, bedzie na Ciebie czekala na kwaterze i zadba o Ciebie tak jak trzeba. Przy takiej opiece to sila beda musieli Cie wysylac z kontraktu do domu.

Jan P
@Koreańczyk

(usunięte przez administratora) Przy prawie 400 godzinach miesiecznie 17.000 jest faktycznie wyczynem 100lecia. Firma brak organizacji uzupelnia gnaniem ludzi do pracy ponad sily. Osobiscie zmusili mnie do niemal 48 godzin pracy bez snu pod grozba zjazdu. Zreszta nie tylko mnie. To normalna praktyka w tej firmie. Tak to jest jak na stanowiska zatrudnia sie kuzynow, synkow czy inne wynalazki ktore nigdy nic nie mialy wspolnego ze stocznia. Skoro juz napisales o super pensji to na 100% albo jestes kolejnym z rodzinki albo jestes nieudacznikiem ktory nigdy nie mogl sobie zalatwic normalnej pracy w ktorej zarobil i byl szanowany jako pracownik.

Kat 666

O ktorej otwieraja rozladunki??

Leo

Torrry

Prawda 12 h na dobe jest na papierze , a supervisorzy jak im sie pali każą pracowac duzo ponad 12 h a jak sie zbuntujesz..... cóż szukaj innej firmy, sami karierowicze nieliczący sie z ludźmi, alkohol tez napewno nie jest tak skrupulatnie sprawdzany podczas pracy jak to Pan aktualny pracownik pisze .....

Aktualnie pracuję dla firmy Baltec Marine. Moim zdaniem każdy pracownik wybierający się do pracy na drugi koniec świata powinien trochę poczytać o miejscu do którego się wybiera i jakie warunki klimatyczne tam panują. Ciepło jest tak jak we wcześniejszych postach chodzimy w kombinezonach. Ale czy to jest złe? Czy osoba pisząca że jest to uwłaczające chciała by pracować na stoczni w strojach kąpielowych? Każdy pracownik dostaje wyprawkę lecąc na kontrakt, zostaje dogłębnie informowany o warunkach pracy a wszystkie szczegóły są zawarte w umowie, także proszę czytać ze zrozumieniem. Biuro: każda osobą pracująca w biurze ma określony zakres obowiązków ale nie spotkałem się z ignorancją, jeżeli dany pracownik zgłasza problem natychmiast staramy się go rozwiązać. Pragnę również przypomnieć że znajdujemy się w Państwie posiadającym ustrój co niektórzy powinni pamiętać go jeszcze w Polsce. Zatem rzeczy oczywiste w Chinach nabierają zupełnie innego biegu i nie są od nas zależne. Co do jedzenia , jeżeli są zgłoszenia dotyczące zmiany menu infamujemy hotel i w miarę możliwości starają się przygotować oczekiwane danie ale warto pamiętać że nie dostaniemy ruskich pierogów kotleta mielonego z ziemniaczkami i koperkiem w sosie z prawdziwków ;) Chiński personel kuchenny przygotowując dania dla nas tak samo się uczy jak my kuchni chińskiej ;) Przypominam ponownie o ustroju i produkty żywnościowe też nie są dostępne od ręki. Lunch na stoczni nie jest dedykowany tylko dla Baltec Marine uczestnikami posiłku są ludzie przeróżnej narodowości i niestety tylko polska część personelu uważa jedzenie za marginalne choć chciałbym poinformować rozżalonego @Leon że firma cateringowa została zmieniona. Ważne, pracujemy na stoczni nie w biurze kawiarni czy teatrze ilość godzin jest zawarta w umowie i każdy podpisując dokument wie jaki rodzaj pracy wykonuje i co się z tym wiąże. Temat alkoholu regularnie są wykonywane wybiórcze lub całościowe badania alkomatem, bardzo restrykcyjnie podchodzi się do sprawy alkoholu lub innych używek. Jeżeli ktokolwiek jest w stanie nie odpowiednim uruchamiamy odpowiednie procedury. Ale o oczywistych rzeczach nie warto się rozpisywać. Suma summarum firma jest rzetelna, wynagrodzenie otrzymujemy regularnie a wszystkie rozterki w trakcie pobytu staramy się rozwiązywać natychmiastowo. Określenie drugiego człowieka "bydłem" itp uznaje za brak elementarnej kultury osobistej i świadczy to tylko i wyłącznie o nadawcy ;)

Pracownik roku

Zdecydowanie nie jesteś pracownikiem tej firmy... Ewentualnie supervisorem

@Pracownik roku

Nie jestem obciążony chorobą dwubiegunową i wiem na jakim stanowisku pracuje.

Exx worker.

Firma ma pracownika za nic, jesteś sztuką. Jest stała ekipa ona jest ok, reszta mięso armatnie. Brońcie się od kontraktów w Chinach . (usunięte przez administratora) brud smród. - BHP nie istnieje, najważniejsze jest pasek pod kąskiem żeby nie spadł, ktoś pali ci nad głową to ich nie interesuje. - żarcie codziennie to samo, jak ktoś liczy że tam się naje to się przejedzie. Codziennie rano to samo, lunch na stoczni lunch (usunięte przez administratora) na kolacje bydło je gdzie indziej a kierownicy gdzie indziej. - polamiesz się, choroba to albo wyrzucą cię do domu najbliższym samolotem tak aby pozbyć się problemu a jak polezysz aby się zregenerować, odpocząć nic ci nie zapłacą. - kontrakt podpisujesz na jakiś czas przykładowo 4 tygodnie i jest adnotacja że może się przedłużyć, i jak niby nic nikt cię nawet nie zapyta czy możesz zostać dłużej siedzisz aż ci raczą kupić bilet do domu np 11 tygodni. - ludzie którzy tam pracują to sama rodzina z polecenia, tacy którzy się nie znają na robocie. Jedyna dobra rzecz wypłata jest na czas.

Tinn
@Exx worker.

Dokładnie tak, a teraz wymagają by pracować 20 godzin. Zero organizacji i ludzi mają za nic

Ciekawy

Jak to wyglada w tych Chinach czy pracuje sie jak na innych projektach 7/12 czy jest jakiś inny uklad

Tinn
@Ciekawy

Taaaa, a tak 7/20

Tin

12 godzin pracy to nic. Teraz pracują po 20 godzin w ciężkich warunkach. Czy to jest normalne?

Glowa w mur

Droga firmo, ostatnio dramatycznie apelujecie o cale zespoly pracownikow, tyle ze nie mozna sie do Was dodzwonic. Moglbym podjac sie zorganizowania tylu ludzi ilu trzeba bedzie, ale jak mozna z Wami prowadzic jakikolwiek biznes skoro nie podejmujecie telefonow, lacznie z obsluga sekretariatu?

Olga

GoWork ostatnio dobrze odniósł się do opinii tego rodzaju, jaką wystawiłeś. Zobacz sam - https://www.gowork.pl/hejttonieopinia. Wnioski myślę, że wyciągniesz sam. Jak chcesz się podzielić opinią to napisz, jakie są zarobki, czy też rodzaj umowy w Baltec Marine. Dla osób takich jak ja, niezwiązanych z tą firmą, będzie to z pewnością bardziej pomocne.

Kk

Mam pytanie jaki jest mniejwiecej okres spędzony w domu po kontrakcie ?

Kredens

Wie ktoś może ile po kontrakcie jesteś w domu itp?

Czy twoim zdaniem przedsiębiorstwo Baltec Marine Sp. z o.o. w miejscowości Kowale jest pracodawcą godnym polecenia? Dodaj opinię i wypowiedz się jak naprawdę wygląda kariera w tej firmie. Rynek pracy czeka na twój głos.

Pracowałem w tej firmie 2 lata więcej mnie tam nie zobaczą na statkach i na stoczniach zero ubezpieczenia nic nikogo nie o chodzisz masz być i tyle z tą rodzina cała prawda i jeszcze bardziej (usunięte przez administratora) Foreman co wiszą tylko a telefonach nic kąpletnie nie umieją jacyś Spawacz czy tapeciarze żeby tam jeździć to musisz pić z nimi a jeszcze jest tam taki jeden osiol Foreman co mówi z kim nie przeszedłem na ty płacą na czas ale jak to policzysz to czasem robisz 2miesiace a potem miesiąc albo lepiej czekasz na wyjazd to musicie otym wiedzieć te same pieniądze zarobie norwegi54godz tygodniowo i co miesiąc jestem w domy ubezpieczony normalne podatki wszystko legal do mię parę razy dzwonili ale im odmawiam niechce im przez tel narzucać teraz wogule przestanę odbierać zastanówcie się zanim tam pojedziecie spróbujcie gdzieś indziej pozdro

rfv

jak liczą podatek za te chiny, i ile wychodzi netto?

Dawid
@rfv

Też jestem tego ciekaw, mam nadzieję że ktoś niedługo odpowie na to pytanie. Na wątku panuje spory ruch w ostatnim czasie, więc chciałbym prosić wszystkich byłych lub obecnych pracowników do dzielenia się swoimi opiniami na temat pracy w firmie, atmosfery w zespole i warunków płacowych, takie informacje są bardzo cenne dla potencjalnych kandydatów.

Mintaj

I nic więcej??? Nikt tam nie pracuje?

Zostaw merytoryczną opinię o Trident BMC Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Trident BMC Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Trident BMC Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Trident BMC Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 7 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Trident BMC Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Trident BMC Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Trident BMC Sp. z o.o.