Opinie o Meritoros SA w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Meritoros SA. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Meritoros SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Meritoros SA w Kraków

Zofia

Widzę, że tu się mocno rozwinął wątek o warszawskim Śródmieściu, a co z Krakowem? Chcę wysyłać aplikację na staż na Podgórzu, ale w formularzu nie ma nic o wynagrodzeniu. Zależy mi na nauce, ale utrzymać się w KrK też muszę. Ktoś coś wie?

Maria

Mamy elastyczny czas pracy i pracujemy w trybie zadaniowym. Zaczynamy pracę między godziną 7:00, a 10:00. Studenci wychodzą w trakcie pracy na uczelnię i wracają po zajęciach. Po 3 miesiącach okresu próbnego jest możliwość pracy hybrydowej (3dni z domu, 2 dni z biura).

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Meritoros SA? Chodzi o pracę jako Księgowa, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 19 sierpnia.

@Karola

@Karola zapraszamy do aplikowania w przyszłości. Aplikacje przechowujemy zgodnie z klauzulą RODO.

Widziałam informacje o pracy jako specjalistka ds. kadr i płac, że można pracować w niepełnym wymiarze. Taka praca na pół etatu by mnie interesowała, o ile mówimy o pracy 4 godziny dziennie, nie 8 ale przez mniejszą ilość dni, bo i tak niektórzy robią. Jak to wygląda tutaj? W ogłoszeniach aż tak szczególowo firma nie pisze.

Nie wiem czy ta informacja mi nie umknęła przypadkiem ale podczas czytania odpowiedzi względem tego w jaki sposób prowadzony jest proces rekrutacyjny i co ewentualnie może być proponowane to czy zatrudnienie w niepełnym wymiarze jest opcjonalne? Zatrudniał się może ktoś na pól etatu?

Maria Nowy wpis

Zatrudniamy również na pół etatu. Zawieramy informację na temat wymiaru etatu w ogłoszeniach.

Pytanie takie o naliczanie wynagrodzenia. Czy Specjalistka ds. kadr i płac ma je jakoś uzależnione od stażu pracy? Zauważyłam, że w takich ogłoszeniach jak to sprzed 9 dni nie ma konkretnej informacji ani odnośnie stawki ani od tego, od czego zależy. Za to jest podkreślone, od ilu lat oczekują doświadczenia. Ktoś może był teraz na rozmowie jakiejś i czegoś się dowiedział? I mógł podzielić tym oczywiście

Maria

Stawka jest uzależniona od doświadczenia i wiedzy merytorycznej. Wiedza merytoryczna jest weryfikowana podczas pierwszego spotkania rekrutacyjnego przez Dyrektor Operacyjną. Ofertę zatrudnienia przygotowujemy w oparciu o oczekiwania finansowe, które zostały podane przez Kandydatkę/Kandydata podczas rozmowy rekrutacyjnej.

@Maria

W jaki sposób, są jakieś testy? Pisze Pani o pierwszym spotkaniu, a łącznie ile trwa cały ten proces rekrutacji? Bo ja jeszcze tak naprawdę nie opuściłam poprzedniej firmy i muszę się zwolnić chociaż na te parę dni, żeby się przygotować na rozmowy i je odbyć, to chciałabym wiedzieć. Dwie są czy więcej?

Maria Nowy wpis

Z reguły mamy jedno spotkanie, które trwa około 45 minut. Jeśli jest konieczność drugiego spotkania, informujemy o tym podczas rozmowy rekrutacyjnej. Test wiedzy merytorycznej, to pytania które zadaje Dyrektor Operacyjna i są adekwatne do stanowiska tj. kadrowo- płacowe lub księgowe.

Można poznac stawkę na specjalistkę ds. kadr i płac? O dziwo jak wchodzę w ogłoszenie, to nie ma podanych nawet orientacyjnych widełek ze strony pracodawcy. Chyba że to jakoś indywidualnie jest ustalane? Sporo niżej pisaliście o czasie pracy, a nadal nic nie wiadomo o zarobkach. Najlepiej jakby napisał ktoś, kto był na rozmowie i się dowiedział, albo tam po prostu pracuje.

Alicja

Stawka jest uzależniona od doświadczenia i wiedzy merytorycznej kandydatki/kandydata. Zachęcamy do aplikowania na stanowisko Specjalisty/ki ds. kadr i płac, obecnie rekrutację prowadzimy w Krakowie oraz we Wrocławiu.

@Alicja

No tak jest w ofercie napisane, że co do wymagań, to najlepiej gdyby był to kandydat z przynajmniej dwuletnim doświadczeniem na podobnym stanowisku, dysponujący praktyczną i aktualną znajomością przepisów prawa pracy, prawa podatkowego, a także prawa ubezpieczeń społecznych. Wymienia się również potrzebę znajomości oprogramowania kadrowego. Czy więc którykolwiek z tych wymogów jest weryfikowany praktycznie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej? I czy osoba spełniające te wymagania może równie dobrze otrzymać pensję zasadniczą na poziomie 4000, jak i 6000 zł netto?

Maria

Tak, wszystkie z powyższych elementów są weryfikowane podczas rozmowy w części merytorycznej. Do osoby, z którą chcemy nawiązać współpracę, wracamy z ofertą zatrudnienia w oparciu o oczekiwania finansowe, podane podczas spotkania rekrutacyjnego.

Czy kandydat na stanowisko Księgowy / Księgowa w firmie Meritoros SA ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Meritoros SA? Chodzi o pracę jako Księgowa, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 11 października.

Zofia

J
@Zofia

Cześć Zofia, cieszymy się, że jesteś zainteresowana stażem u nas! Staże w Meritoros są płatne, stażyści są zatrudnieni na podstawie umowy zlecenie i dodatkowo mają dostęp do szeregu benefitów pozapłacowych - mogą korzystać m.in z Karty Multisport, szkoleń, lekcji języka angielskiego. Oczywiście nie zapominajmy też o integracjach :) Śmiało skontaktuj się z nami: rekrutacja@meritoros.pl - z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące stażu :)

Barbara
@J

Ja również mam pytanie w kwestii stażu. Czy godziny pracy są na tyle elastyczne żeby pogodzić pracę i studia? Studiuje zupełnie niezwiązany z tą pracą kierunek i chciałabym go skończyć

@Barbara

Cześć Barbara, jasne, czas pracy jest elastyczny, grafik ustalamy bezpośrednio ze stażystą, tak, żeby mógł spokojnie pogodzić studia oraz staż. Nasi pracownicy oraz stażyści bardzo cenią sobie elastyczność oraz jak sami stwierdzają - mają realną możliwość wykorzystywania jej na co dzień. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami stażowymi na naszej stronie internetowej www.mweritoros.pl

Kamila
@Justyna

To ja jeszcze mam pytanie. Ten staż, o którym cały czas mowa, to jest organizowany przez samą firmę czy przez pośrednika? Konkretnie mam tutaj na myśli Urząd Pracy. I jak stawka się prezentuje względem zwykłej stawki pracownika?

@Kamila

Cześć @Kamila, aktualnie rekrutujemy stażystów do naszego oddziału w Krakowie - Podgórzu - staż jest organizowany przez Meritoros. Staże są u nas płatne, a stażyści mają zapewnione wszechstronne warunku rozwoju, a wielu z nich zostaje u nas po odbyciu stażu.

@Justyna

No właśnie co do elastyczności. To, czy jest opcja na hybrydową pracę? Właśnie do łączenia tego z nauką? Albo sporadyczne dni na pracę zdalną np. w czasie trwania sesji?

@Halina

Cześć! Jak najbardziej - pracujemy w trybie hybrydowym - maksymalnie 3 dni w tygodniu z domu. Pierwsze trzy miesiące odbywają się w trybie stacjonarnym ze względu na wdrożenie nowego pracownika/stażysty, natomiast jeśli chodzi o elastyczność nie ma najmniejszego problemu.

Maciej
@Zofia

Na stażu otrzymuje się normalne wynagrodzenie - plus jeśli studiując pracujesz dłużej to stażystów obejmuje też część standardowych benefitów pracowniczych (np. Multisport etc)

@Maciej

Zainteresowało mnie przy tym zagadnienie słynnego work-life balance. Wystąpiła wzmianka na temat łączenia pracy ze studiami. Jak dodatkowo firma wspiera w tym stażystę / pracownika?

Maria

Jak proces rekrutacyjny na stanowisko RPA Junior Developera będzie wyglądać? może ktoś go ocenić tak samo jak warunki pracy na miejscu? wyświetliła mi się oferta na Stare Miasto i jestem jej ciekaw. Mile widziane doświadczenie – 2 lata, ogólnie potrzeba roku. Będzie to mocno przeważało podczas wyboru? Na co jeszcze zwrócić uwagę przed złożeniem dokumentów?

Maria

Proces rekrutacyjny składa się z jednego etapu - rozmowy z Dyrektorem IT, członkiem zespołu RPA oraz HR. Pytania techniczne są zadawane w oparciu o doświadczenie wymienione w cv oraz wymagania, które ujęliśmy w sekcji "nasze wymagania" m.in. znajomość UiPath, znajomość języka Python. "Będzie to mocno przeważało podczas wyboru?" - zwracamy uwagę na doświadczenie i znajomość środowisk i języków, które wymieniliśmy w ogłoszeniu. Rok doświadczenia jest dla nas ok. "Na co jeszcze zwrócić uwagę przed złożeniem dokumentów?" - czy odnośniki w cv działają, np. do GitHuba, LinkedIn :)

Alicja

Cześć, Meritoros zapewnia szeroką gamę benefitów - między innymi atrakcyjny system premiowy i pracę hybrydową. Zapraszam na stronę https://meritoros.pl/pl/kariera/ oraz do aplikowania na nasze oferty pracy.

@Alicja

Na ile osiągalne, że się tak wyrażę są u Was te premie i jakie to kwoty? Bo nic mi po tym, skoro na samej potencjalności by się kończyło, prawda? Wolę zamiast tego wiedzieć, jaki zakres pensji zasadniczej jest u Was do uzyskania na stanowisku księgowego? Bo macie na stronie ofertę zatrudnienia dla osoby z min. dwuletnim doświadczeniem w biurze rachunkowym, a także doświadczeniem w prowadzeniu pełnej księgowości.

Alicja

Posiadamy premie marżowe, stażowe, funkcyjne oraz inne. Ich wysokości uzależnione są między innymi od kontraktów jakie obsługuje dany zespół księgowy oraz stażu pracownika, a także pełnionej funkcji. Wszystkie premie są realne do osiągnięcia. Również te marżowe, które dostaje u nas duża część pracowników. Jeśli jesteś zainteresowany/a zaaplikowaniem na stanowisko księgowego to proszę o przesłanie CV przez nasza stronę internetową. Wszystkie dalsze informację przekaże nasz specjalista. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami

Karola
@Alicja

Witam. co w przypadku braku nawiązania kontaktu skoro tylko wybrani mają na niego szansę? Jeśli przyślę swoje dokumenty do Państwa teraz i nie otrzymam odzewu to jeśli po paru miesiącach bym chciała ponowić próbę, to czy będzie miało to sens? Chyba ze cv trzymane są na zapas i po prostu już trzeba czekać?

@Karola

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Meritoros SA w przypadku pracy jako Księgowa?

Alicja

Cześć, obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko Księgowy/Księgowa w formie zdalnej. Poniżej przesyłam link do oferty https://meritoros.pl/pl/oferty-pracy/ksiegowy-ksiegowa-zdalnie/

@Alicja

Fajnie, a jeszcze napiszcie, jaki sprzęt do domu dostaje pracownik Ksiegowy?? Co firma zapewnia? Umowa jest podpisywana też zdalni np. poprzez wysłanie skanu?

@Halina

Pracownik otrzymuje od nas sprzęt niezbędny do wykonywania swojej pracy. Umowę możemy podpisać zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie. Zachęcam do aplikowania: https://meritoros.pl/pl/oferty-pracy/ksiegowy-ksiegowa-zdalnie/

Czy CV należy przesłać droga mailowa czy przez stronę? Jaki jest czas odpowiedzi na przesłane cv? :)

@.

Cześć, obydwie formy dostarczenia CV są ok. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami, natomiast staramy się kontaktować jak najszybciej. Zachęcamy do przesłania aplikacji.

Meritoros Sp. z o.o. właśnie rekrutuje w mieście Kraków. Nie wiecie, czy poszukują pracowników także w innych lokalizacjach?

Alicja

Obecnie prowadzimy rekrutację także w Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie :) Wszystkie aktualne oferty pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://meritoros.pl/pl/kariera/

Magdalena
@Alicja

Oferta pracy we Wrocławiu jako stażystka wymienia zainteresowanie księgowością jako oczekiwania, czy w tej firmie jest możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę po zakończonym stażu ? Ile razy w tygodniu odbywa się nauka j.angielskiego w godz.pracy ?

@Magdalena

Cześć Magdalena, zajęcia z języka angielskiego odbywają się raz w tygodniu, w godzinach pracy. Po ukończonym stażu jest możliwość zatrudnienia na umowę o pracę. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi rekrutacjami na naszej stronie internetowej: https://meritoros.pl/pl/

@Alicja

Jeszcze co do pracy w tych miastach, czy jest opcja na pracę zdalną całkowicie? No bo jak kandydat pasuje, to jest szansa na taką elastyczną formę pracy?

@Halina

Obecnie prowadzimy rekrutacje na stanowisko Księgowego/Księgowej, gdzie praca jest w 100% zdalna :) https://meritoros.pl/pl/oferty-pracy/ksiegowy-ksiegowa-zdalnie/

Wiola156

Rozpoczęłam pracę w dniu 01 lutego w Warszawie na Śródmieściu. Niestety kierownictwo niekompetentne bardzo zle relacje z byłymi pracownikami Brak wdrożenia mojej osoby w zakres obowiązków i w specyfikę firm. Zostałam pozostawiona bez żadnego wsparcia. Do dnia dzisiejszego nie zostałam zgłoszona do ubezpieczenia ZUS a należy to zrobić w terminie 7 dni.

@Wiola156

Pracuje w tej firmie i nigdy o czymś takim nie słyszałam, raczej to tu nie pasuje. Podejrzewam złośliwy komentarz kogoś kto nie przebrnął okresu próbnego.

@Alicja

Tak? A w takim razie co z tym całym wdrożeniem? Jest czy go nie ma?

@Agata

Z tego co wiem, to jest procedura dotycząca wdrażania pracownika do pracy, wiec jest mało prawdopodobne, żeby wdrożenie nie było zrobione.

@Alicja

Ano chyba, że tak. A są jeszcze w firmie jakieś inne dość ścisłe procedury, do których ludzie muszą się stosować?

@Agata

Są procedury, baza wiedzy, kodeks dobrych praktyk itd. Ogólnie dokumenty ułatwiające i porządkujące prace :)

@Alicja

No to dobrze w sumie, bo nie trzeba się domyślać co i jak. A co w przypadku niedostosowywania się? Od razu sankcją byłoby podziękowanie za współpracę?

@Agata

Raczej zatrudnia się osoby, które są odpowiedzialne i świadome tego, że tutaj, jak w każdej firmie, panują pewne standardy, warunkujące jakość świadczonych usług. Procedury nie są trudne w odbiorze dlatego nie sądzę, żeby często zdarzała się sytuacja, gdy ktoś się do nich nie zastosował. Wiadomo, że może się to zdarzyć, ale zawsze pierwszy w kontakcie z pracownikiem jest kierownik danego oddziału, który pomaga, gdyby cokolwiek było niezrozumiałe.

Kamila
@Alicja

I to kierownik prowadzi szkolenia? No bo pracownika trzeba jakoś wdrożyć. Prawda?

Joanna
@Kamila

Na chwilę obecną jest to rola kierownika. Jednak i w tym aspekcie firma ciągle się rozwija i wdraża nowe rozwiązania, aby ułatwić pracownikom szybki dostęp do tych informacji. W celu odświeżenia wiadomości raz im przekazanych.

Paulina
@Wiola156

Na pewno pracowaliśmy w tej samej firmie? Pracowałam w tym samym czasie w Warszawie nie kojarzę takiej Pani i sytuacji.

Agata

Z tego co widzę po komentarzach chyba nastroje pracowników zależą od oddziału, w którym pracują. W Warszawie na Śródmieściu jest tak słabo, że mają problem, żeby kogoś do zusu zgłosić. W Krakowie za to podobno mnóstwo benefitów i szkoleń. Czy faktycznie jest między nimi aż taki kontrast? Miał ktoś może styczność z tym i z tym i by się odniósł?

@Agata

Szkolenia są udostępniane przez teamsa, więc tutaj nie ma mowy o różnicach. Każdy może w nich uczestniczyć (to znaczy słuchać). Inna sprawa czy masz czas żeby się na nich skupiać, bo roboty za Ciebie nikt nie zrobi. Fakt jest taki, że każdy oddział jest inny, w zależności od tego kto nim kieruje. Są lepsi i gorsi kierownicy. Myślę, że w tej firmie przydałoby się mniej szkoleń dla księgowych, a więcej dla kierowników z tego jak zarządzać oddziałem i ludźmi.

@Tomek

A tu nie ma czegoś takiego, że ludzie wspólnie zgłaszają jakie szkolenia właśnie by się przydały? Bo tak to śmiało można wystartować z tym o czym piszesz, ciekawe jakby to w praniu wyszło później

@Agata

Każdy oddział jest inny, pracowałam w Warszawie parę lat. To nie kierownik zgłasza do ZUS-u, jest to w gestii pracodawcy. Praca jak w każdym biurze rachunkowym, nie wiem czego wy oczekujecie. Firma dba o pracownika to mogę powiedzieć z czystym sercem, nie było sytuacji żeby ktoś został sam, zawsze miałam wsparcie kierownika na Śródmieściu. Bardzo duży jest nacisk na to aby utrzymać pracownika. Przeszłam parę biur, to naprawdę było jedno z najlepszych, gdyby nie przeprowadzka dalej bym tam pracowała. Polecam !

Tetiana

Pracuję tu od kilku miesięcy. Prawdę mówiąc, do tej pory nie wierzę w swoje szczęście, że udało mi się znaleźć taką pracę. Moje jedyne pragnienie – godnie i profesjonalnie reprezentować Biuro. Podziwiam moich kolegów, którzy sprawili, że zmiana pracy była dla mnie przyjemnym wydarzeniem, a także zarząd firmy, który w mojej wizji naprawdę dba o swoich pracowników nie słowami, ale czynami.

Jak wygląda sprawa grafiku w Meritoros Sp. z o.o. Biura Rachunkowe. Czy pracodawca idzie na rękę?

Obowiązuje elastyczny czas pracy więc w zasadzie nie ma czegoś takiego jak "grafik". Można w trakcie pracy wyjść w dowlonym momencie bez zbędnych tłumaczeń. Czyli nawet na zakupy, do lekarza czy pobiegać (ale to raczej przy home workingu ;) ). Firma nie ewidencjonuje "spóźnień" etc a godziny pracy są monitorowane tylko w celu przeciwdziałaniu nadgodzinom i monitorowaniu zyskowności kontraktów. Pozdrawiam Zarząd

Mieczysław

Czyli samo branie nadgodzin nie wchodzi w grę tutaj, tak?

Maciej
@Mieczysław

Czasami nadgodziny sie zdarzają jeśli sytuacja tego wymaga, ale są rozliczane i nie można ich "brać" dobrowolnie. Zarzad

Aktualnie pracuję w Meritoros i z ręką na sercu polecam! Pracodawca bardzo dba o pracowników. Wprowadzono bardzo dużo benefitów. Rzadko zdarza się, aby w firmie, która nie jest korporacją były zachowane takie standardy pracy. Pierwszy raz spotkałam się z takim nowoczesnym biurem rachunkowym, które wprowadza robotyzację i usprawnia pracę. Z papierem praktycznie już nie pracujemy, co pozwala nam pracować zdalnie. Dodatkowym plusem - atmosfera w pracy :)

Justyna

Rozpoczęłam swoją przygodę w Meritoros parę miesięcy temu. Do tej pory słyszałam tylko negatywne opinie nt. pracy w biurach rachunkowych. Postanowiłam jednak zaryzykować ze względu na chęć poszerzania wierzy i umiejętności w swoim zawodzie - bo gdzie nauczysz się więcej, jak nie w biurze rachunkowym? Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zostałam pozytywnie zaskoczona. Meritoros zaskoczył mnie cudowną atmosferą i życzliwymi, chętnymi do pomocy ludźmi. Kierownik zawsze stara się pomóc w każdej sytuacji, wykazuje się ogromną wyrozumiałością. Dodatkowym plusem jest elastyczność godzin pracy - to duże ułatwienie w życiu codziennym, kiedy musisz załatwić jakieś sprawy na mieście lub iść do lekarza. Nikt nad Tobą nie stoi i nie kontroluje, a wsparcie oferowane jest niemal z każdej strony. Ponadto na plus jest również możliwość pracy zdalnej, oferowane benefity i wyjazdy integracyjne. Rzadko można spotkać się też z firmą, w której Zarząd docenia swoich Pracowników - lepszej firmy chyba nie znajdę. Polecam serdecznie pracę w Meritoros! :)

A

Bardzo dobry i uczciwy pracodawca, gwarantuje obszerny zestaw benefitów pracowniczych (w tym dodatkowe dni płatnego urlopu), co w innych biurach rachunkowych jest rzadko spotykane. Praca w tym miejscu pozwoliła mi na ogromny rozwój kompetencji, także dzięki szkoleniom, które gwarantuje pracodawca. Oddział w którym mam okazję pracować to Kraków-Czyżyny.

admin

Czy dobrze współpracowało Ci się z firmą Meritoros Sp. z o.o. Biura Rachunkowe? Wypowiedz się na naszym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Meritoros SA - Kraków

• Jak się pracuje w Meritoros SA?

Zobacz opinie na temat firmy Meritoros SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Meritoros SA?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Meritoros SA?

Kandydaci do pracy w Meritoros SA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Meritoros SA
  • Krowoderska 63 B lok. 6