Opinie o Accenture Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Accenture Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Accenture Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Accenture Sp. z o.o. w Warszawa

Mira

Student to ma szanse ale na umowę śmieciową.

Chris

Hey, Dziwia mnie przezycia co niektorych gdyz, sciezka ktora przeszedlem i przechodze jest zupelnie inna, aczkolwiek z tego co widze wiekszosc wypowaida sie o Wawce, to moze i prawda, w LDZ(tam gdzie pracuje) nie ma takiej lipy ;) Kasa - Dupy nie urywa, ale też nie najgorzej Atmosfera - Bardzo dobra Dodatkowe benfity jak w kadzej kropo, multisport, imprezy, social, szkolenia Projekty - Jedne ciekawe, drugie mniej Trudno o awans? Szczerze? Dużo zależy w dużej mierze od Ciebie i jak się umiesz ustawić, kiedy i jak zaangażować, bądźmy szczerzy, jak ktoś potrafi walczyć o swoje, bez problemu(wiem z doświadczenia :D ), jak nie... no to faktycznie... 2 lata to może być mało na awans :)

wrrr

Dużo ofert pracy bo dużo osób odchodzi jak nie ma realnych szans na podwyżki, awanse.

zaintersowany

Mnie trochę niepokoi ogromna ilość ofert, jakby tam rotacja była bez przerwy. W korpo przepracowałem naście lat i taki wysyp ofert kojarzy mi się raczej z efektem masowych wykopków. Ale spróbuję, co mi tam :-), Za mniej niż 3000 netto nie pójdę.

1. Rozmowa z rekruterem 2. Rozmowa techniczna, do przygotowania zadanie o chmurze, pytania techniczne 3. Rozmowa z menago. Dłuuuga przerwa 4. Oferta Każdy opowiadał na czym polega praca i co to accenture, no i zawsze pytania o dostępność i finanse, widełki nie są ujawnianie U mnie całość rekrutacji zamknęła sie w pół roku, z czego 4 miesiące czekałem na odpowiedź, w moim przypadku przypomnienie o sobie zadziałało.

HR: - Co robiłeś i co chcesz robić Techniczna: - Skalowanie VM, DB - Co to maszyny spot, on demand, reserved - DevOps - IAC Nazwałbym to bardziej szczegółowym egzaminem na certyfikat cloud -Czy chciałabym wyjeżdżać?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
abc

Zgodzę się z tyn, że staż nie gwarantuje pracy. Ale spójrzmy na dzisiejsze realia (np. w branży IT). Programy stażowe mają na celu przyciągnąć młode osoby, które za niewielkie pieniądze wdrożą się do jakiś zadań, a następnie zostaną w firmie. Na rynku brakuje programistów więc każda firma podchodzi do sprawy w ten sposób. Jeśli korporacja nie potrafi zatrzymać stażystów (bo oferuje marne grosze i śmieciówkę), to zyskuje na tym konkurencja, która z otwartymi ramionami przyjmuje (po części doszkolonych)juz stażystów. Co do promocji na uczelniach wyższych - płacisz i możesz się reklamować. Dziś jak masz kasę - to wiele możesz! Moim zdaniem lepiej zapłacić uczelni za super reklamę - przynajniej skutecznie przyciągnie tania siłę roboczą.

ponizej_krytyki

Byłem w tej firmie na rozmowie i opinię mam jednoznacznie negatywną. Po pierwsze- zatrudniają studenciaków na śmiesznie-płatne staże, często dłuższe niż 6 miesięcy (!?!). Po drugie- po upływie tych 6 miesięcy- jeśli oferują jakąkolwiek pracę- to zarobki są śmieszne a praca często na drugim końcu Polski lub za granicą (o czym dowiadujesz się dopiero pod koniec stażu!). Po trzecie- mało się u nich nauczysz, bo 80% ludzi jak nie więcej to właśnie studenciaki na stażu, bez wcześniejszego doświadczenia. Po 4.- zatrudniają na śmieciówki. O samej rozmowie rekrutacyjnej lepiej nie wspominać bo: - spóźnienia/nieobecności osób rekrutujących są normą (nawet 0,5 godzinne obsuwy, a po co komu punktualność) - pytają głównie o oczekiwania finansowe, jeśli zejdziesz bardzo nisko to jeszcze masz szansę się załapać (pytanie, czy w ogóle warto) - na praktyki z programowania rekrutują kilkoma etapami, a jeśli już je zaczniesz, to okaże się, że będzie pracował raczej jako tester niż uczył się programować (nonsens) - narzucają terminy spotkań w godzinach południowych i nie są elastyczni. Ogólnie firma prezentuje się fatalnie- bardziej przypomina śmieciowy outsourcing niż międzynarodowa korporację. Najgorsze jest jednak to, że Accenture chętnie promuje się na uczelniach wyższych, a uczelniane biura karier (np. na SGGW w Warszawie) jeszcze ich rekomendują swoim absolwentom !

kathrine

no ale też plecy się liczą. Słyszałam od jednej znajomej z Accenture, że jak masz układy z górą - to i przez kilka miesięcy możesz siedzieć na zwolnieniu lekarskim i jesteś nietykalna. Dziwi mnie tylko to, że ZUS nie sprawdza takich delikwentek, czy nie nadużywają L4. Pracuję w dużej korporacji w Warszawie i gdy ktoś u mnie w firmie przebywa na zwolnieniu lekarskim ponad 2 tygodnie - jest już kontrolowany. Nie do pomyślenia dla mnie jakie bezprawie tam panuje. Dziś kiedy jest tak duże bezrobocie każdy trzęsie się, aby nie stratić robboty. WIęc dla mnie takie nadużycia to kolejny polski absurd. Nic tylko dostać się takiej korpo :)

Nadia

nie każda korporacja respektuje zwracanie biletów, ale akurat w tych, których pracowałam - była stosowana taka praktyka. Swoją drogą, czy ktoś mógłby wypowiedzieć się jakie są szanse na pracę w dziale HR? Mam kilka lat doświdczenia w rekrutacji ale po tych wszystkich komentarzach powyżej - mam bardzo mieszane uczucia. Nikogo nie znam w accenture ale też nie ehciałabym tracić czasu na interview jeśli tak naprawdę biorą tylko swoich ludzi do pracy. Może ktoś coś słyszał? Wielkie dzięki za odpowiedzii..

Pan X

kpina to co wyprawia Accenture. Galanonim spróbuj wystąpić do nich o zwrot kosztów podróży. Każda szanująca się firma dokonuje zwrotów kosztu podróży kandydatom. Trzeba tylko przedstawić bilety. Powodzenia, może chociaż na tym polu okażą klasę ale to też pozostaje wątpliwe :(

galanonim

Generalnie firma sobie kpi z potencjalnego pracownika. W moim przypadku aplikowałem na stanowisko analityka poprzez headhuntera, odezwali sie z mailowo ! czy przyjade do warszawy na rozmowe techniczną - do warszawy mam pół polski do przejechania... dziś każda szanująca się firma która chce zatrudnić osobę techniczną która nie mieszka w mieście gdzie znajduje się firma, przeprowadza rozmowę techniczną przez telefon ! ale nie w Accenture... generalnie wybrałem się na rozmowę z czystej ciekawości jak to wygląda i w sumie to... nie wygląda. Rozmowa techniczna gdzie nikt mojej wiedzy nie sprawdził, była pseudo durna HR-owa rozmowa, zapytano się mnie czy będzie dla mnie problemem przyjechać jeszcze raz aby ktoś jeszcze ze mną porozmawiał ! Pomijam już nawet fakt że stanowisko na które rekrutowali okazało się zupełnie inne od opisu który przedstawił headhunter ! Minął już jakiś czas od mojej rozmowy tam i nikt nawet nie pofatygował się żeby mi napisać zwykłego maila o stanie sytuacji. W życiu nie spotkałem się z takim brakiem profesjonalizmu w takiej firmie, a mają się za nie wiadomo co, potencjalny kandydacie jeśli to czytasz - daj sobie spokój, szkoda Twojego czasu, firm takich jest masa ;)

Adamo

Mnie już nic niue zdziwi w tej firmie. Miałem podobnie do Ciebie Bas - otrzymałem mailika z info, że niestety doświadczenie i wykształcenie nie spełnia ich oczekiwań. Zastanawiam się, po co dzwonią do kandydatów i zapraszają ich do biura na rozmowy - skoro i tak obsadzają wakaty swoimi ludźmi.Straciłem sporo czasu na ich durne rozmowy i testy językowe. Przecież jak aplikowałem jakiś czas temu wysłałem CV, w którym dokładnie opisałem zakres obowiązków i profil ukończonych studiów (łącznie z tematem prac dyplomowych). Jestem zażenowany elokwencją rekruterów, którzy nie potrafią wczytać się w dokumenty aplikacyjne kandydatów. Przestrzegam przed tą firmą !!!! Jak zresztą większość moich przyjaciół, którzy podobnie do mnie stracili czas na zabawy z rekruterami :(

Bas

A ja aplikowałam na Global Customer Experience Agent with English and Russian. Rozmowę telefoniczną przeszłam pozytywnie. Sprawdzono mój angielski (rekruter), po czym poinformowano mnie, że rosyjski będzie sprawdzony przy następnej rozmowie i będzie w tej sprawie kontaktował się ze mną już pracodawca, czyli w domyśle HR Accenture. Niestety, do rozmowy telefonicznej nie doszło. Dostałam zaś e-mail z informacją, że jednak moje doświadczenie i wykształcenie nie spełnia ich oczekiwań. Trochę to dziwne.

przykre
@Bas

Bas, jeżeli aplikowałaś na stanowisko z j.rosyjskim w Krakowie lub Warszawie to nie dziw się, że odrzucili Twoją kandydaturę (nawet jeśli masz super kwalifikacje). Smutna prawda jest taka, że zarówno w Warszawie jak i Krk żyje mnóstwo native speakerów rosyjskiego i Polacy nie mają szans w starciu z nimi

Adamo

ma ktoś rozeznanie czy jest szansa aby sie dostac do marketingu?

Alicja

mysle ze wystarczy aby wzieli cie do pracy. teraz brakuje javowcow wiec na pewno ciebie wezma/ z kasa moze byc roznie. z tego co moja znajoma opowidala to juz kokosow nie placa / LePiej na pewno zarobisz u konkurencji. Moj brat po studiach dostal prace w comarchu, a mam tez znajomych w samsungu, hp, roche, asseco,codilime. powodzenia

poszukujacy

a jak jest teraz z kasa? jestem poczatkujacym programista javy i nie bardzo orientuje siee jakie stawki w warszawce. myslicie ze tytul inzyniera wystarcczy zebym dostal prace?

jgkdsjg
@poszukujacy

Z tytułem inżyniera to praktyk szukaj jak nie masz doświadczenia. :)

pawel

odradzam ta firme. obecnie jedna wielka klika rodzinno-przyjacielska. jak masz uklady- przewegetujesz spokojnie do emerytury, ale ja startujesz bez plecow to przygotuj sie na niezly zapierdziel Nie licz tez na nagrody!

Zibi

kiedys pracowalem w accenture ale odszedlem po 2 latacg. Dopłaty do przedszkols sa, karta multisport, sodexo, luxmed lub medicover, bilety do kina, etc. Co do awansow- chybs szybciej zmienisz firme niz awansujesz. mialem najwyzsze oceny i nawet premii nie dostalem - ale kumpel z nizsza ocena dostal lewel wyzej. Zal...

Ea
@Zibi

Ja pracuje w Accenture, ale za granica. Tez to tak widze jak @Zibi... " - ale kumpel z nizsza ocena dostal lewel wyzej. Zal... "... Ja napisalam w sumie 600 podan...z tego 10 do Accenture. Az w koncu jestem w Accenture. Zawsze chcialam do duzej firmy. Jestem po studiach i mam 3 lata doswiadczenie. Mialam juz 15 roznych prac. Teraz juz rok w Accenture jestem. Drugi projekt. Duzo mozliwosci bo jest bardzo duzo projektow w duzych firmach za granica. Co do ludzi jest naprawde bardzo duzo milych osob. Az sie chce pracowac nawet jak duzo roboty. Oczywiscie nie wszyscy sa mili... Co do procesu: Napisalam podanie do Accenture i za 2 godziny mialam email, ze sa zainteresowani. Za tydzien mialam rozmowe przez telefon z HR. Pytanie CV i angielski. Za tydzien mialam rozmowe druga z menedzerem. Pytanie CV i angielski. Za 1 1/2 tygodnia mialam rozmowe w Accenture z innym menedzerem. Pytanie CV i angielski i zadanie. Wszystkie rozmowe trwaly od 1-1:30 h. Znajomy powiedzial, ze dostal odmowe a potem dostal prace...Tez jest w Accenture. Haha.

@Ea

Witam, Mam Pytanie, mialem rozmole 1,5 tygodni temu i powiedziali ze oddzwonia do mnie za 2 tygodni. Juz czekam 1,5 tygodni i nikt nie oddzania do mnie, czy jest sens zadzwonic do nich ?

abix

WItam Zastanwiam sie nad Accenture ale widze sporo negatywnych opini. Ktos z pracownikow moglby napisac o socjalu, czy jest dofinansowanie do przedszkola?, czy faktycznie nie można awansowac?

Twixy

Praca w Accenture w Warszawie na Puławskiej to koszmar. Typowe korpo - głupie procedury, nie ma awansu dla ludzi uczciwych (usunięte przez administratora)Żenada. Odradzam to korpo.

Piotrek

Tak czytam te wpisy i widzę, że coraz więcej osób ma negatywne opinie o Accenture. Moi znajomi, którzy pracują w Warszawie pomimo tego, że jeszcze tam są zatrudnieni - mają też coraz gorsze zdanie o warunkach pracy, atmosferze, polityce personalnej itp. Zgodzę się z przedmówcami, że trudniej teraz dostać pracę w Accenuture. Wynika to z tego, że więcej osób dostaje się do firmy z polecenia znajomych, rodziny, itd. Mało tego, tacy pracownicy są bardziej uprzywilejowani i "nietykalni". Wysokie absencje spowodowane zwolnieniami, spóźnieniami, demoralizującym wpływem na zespół nie stanowią przesłani do zwolnienia takiej osoby. Protegowany może robić chce, a przełożeni, managerowie mogą tylko zamknąć oczy i udawać, że nic nie widzą. Z perspektywy "uprzywilejowanego pracownika" - taka praca to sielanka - chyba w żadnej innej firmie nie ma takich luzów jak tu. Na wszystko przymyka się oko. Słuchając opowieści znajomych o tym co wyprawia się w Accenture, nie dziwię się, że sporo dobrych osób ucieka z tej firmy. Żaden pracownik, szanujący swój czas i pracę nie chce tolerować takiej nagannej postawy współpracowników. Jeśli firma nic nie potrafi zrobić z takimi "przodownikami pracy" - życzę powodzenia w nowych rekrutacjach, które też wiele pozostawiają do życzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Accenture Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Accenture Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Accenture Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 311.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Accenture Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 12 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Accenture Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Accenture Sp. z o.o. napisali 17 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Accenture Sp. z o.o.