Opinie o Grupa Żywiec S.A. w Żywiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Grupa Żywiec S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Grupa Żywiec S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Żywiec S.A. w Żywiec

Zosia

Firma, która nie wróży nic dobrego.

Ffffff
@Zosia

Potwierdzam. W jednym w kanale w terenie od kilku miesięcy nie robi się planów. W biurze tylko zmieniają cele do planów. Niby na lepsze, a wychodzi tylko na gorsze. Były stare punkty, teraz są nowe. Ponoć lepiej opłacalne. A wyszło na gorsze.

Wojtek

Cześć, praca w biurze nie wygląda lepiej. Stres, nerwy i same absurdy. Robimy coś, ale nie wiemy po co i dla sztuki. Na wyższej stanowiska dostają się ludzie bez kompetencji. Trudno się z takimi współpracuje, jeśli nie wiedzą czego chcą. Flagowy projekt dyrektora sprzedaży CCT, w którym wszystko osoby działają dla idei. Nie polecam.

Gazeta
@Wojtek

Wojtek, masz rację. Dodam jeszcze, że zarobki są poniżej średniej rynkowej w biurze głównym. Lepiej zarabiają osoby zatrudnione przez GZ niż GZ SiD. Ludzie pracujący w GZ są dodatkowo w związkach zawodowych. Czyli są od lat i nic się nie zmienia.

Wojtek

Praca w biurze to sam stres i nerwy. Nie polecam.

Żenada.

Przedstawiciel Handlowy

Etap pierwszy. Telefon HR z biura. Pierwszy z ustaleniem terminu rozmowy, drugi to sama rozmowa. Pytania standardowe. Raczej łatwy i jeśli ktoś ma doświadczenie w handlu bez problemu go przejdzie. Po 5 dniach kolejny telefon (o bardzo późnej porze popołudniowej), zaproszenie na drugi etap, czyli spotkanie z potencjalnym przełożonym. Po 2 dniach spotkanie. Dość długa rozmowa, pytanie dlaczego akurat GŻ, pytania o znajomość marki , zasad ustawiania towaru itp itd. Do tego scenka sprzedażowa, sprawdzenie podstaw matematyki handlowca, plus zadanie na kreatywność.

J/w

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierownik sklepu Delikatesy Centrum
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Żywiec
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Kierowca kat. C / C+E
Eurovia Polska S.A.
logo firmy Pracownik produkcji żywności Rybarzowice OD ZARAZ
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
Tomi

Praca jako PH w Detalu: Pracuję już prawie rok jako PH w detalu i mogę rzetelnie opisać jak działa firma. Ambicje firmy i zarządu są bardzo wysokie, szkoda tylko, że zbyt wygórowane i odrealnione od rzeczywistości. Prawda jest taka, że jest tu więcej problemów, niż rzeczy które działają. Zaczynając od floty samochodowej, która się rozsypuje i strach nią jeździć. Nowi PH dostają samochody nie nadające się do jazdy. Często po odbiorze takiego samochodu przejedzie on 50km i musi trafić na lawetę. Auta są zdewastowane i wyeksploatowane. Ja otrzymałem samochód w którym nie działały światła, klimatyzacja a wnętrze było tak brudne, że mogłem przykleić się do fotela, oczywiście na nikim nie robi to wrażenia, ot standard. Kolejną sprawą są bardzo wysokie targety nierealne do zrobienia, stało się tak od maja 2018. Dynamika została nałożona ok 15% i na 300 przedstawicieli jakimś cudem nie wiem czy 50 robi premię za sprzedaż. Wstyd się przyznać innym PH z konkurencji, że przy gorącym lecie, gorącej majówce nie robi się planów mimo dopychania klientów towarem. Brak pakietów sprzedażowych a jak już są to nie działają, ciągła nerwówka o to. Niby masz sprzedawać, ale nie masz co bo nie działa. Akcja na Brackie to niewypał. Piwa nie ma na hurtowniach a my mamy sprzedawać pakiety. Puszka się rozlewa a my dostajemy pytania czemu nie ma na sklepach pakietów? Jak mają być jak nie ma produktu w hurtowni? Ludzie to jest chore... Czasami mam wrażenie że osoby powyżej KOS pracują innej firmie i mają zupełnie inną wiedzę niż ja w rynku. Jako PH nie mamy nic na przeterminy, aj przepraszam 48 puszek tatry w miesiącu ( dwie zgrzewki ) na 110 sklepów. Jako PH masz pchać asortyment a na przeterminy nie masz nic mimo, że ich pilnujesz i minimalizujesz robiąc przeceny z klientem. Ciągłe obiecywanie na sklepie że oddam.... Wielu klientów już nie traktuje nas poważnie, często słyszę "Wy nic nie macie... Jak chcecie handować?" Ciągłe problemy rozliczeniami, klient może czekać na opłacenie FV nawet i 3 mce. Straszna biurokracja, ciągle muszę monitorować stan płatności za FV a przecież to nie moje obowiązki. Świecenie oczami przed klientem, że FV zaś niezapłacona... Nasza praca to 80% układanie lodówek, plakatowanie, robienie cen w lodówkach, układanie, przekładanie itp... Zadania typowo dla kogoś co dopiero skończył liceum. PH jesteśmy tylko na papierze. Wchodząc do sklepu nic ciekawego nie mam zazwyczaj do zaproponowania, wielu klientów z przyzwyczajenia nazywa nas osobami od "lodówek" nie przedstawicielami. Jak mamy kontrole na sklepach to jesteśmy sprawdzani z ułożenia lodówki, cenówek, ekspozycji, plakatów itp a nie z pracy jako przedstawiciel czy wyników sprzedaży. Konkurencja z KP czy CP śmieje się z nas i w sumie mają z czego.... Ogólnie nie polecam i planuję odejść... Szkoda nerwów i pracy za podstawę która wynosi ok 2500 netto. Jedyny plus to socjal i dostęp do samochodu nawet prywatnie, ale to jedyne plusy pracy w GŻ. Szkoda.

Niki
@Tomi

Sama prawda. U nas w zespole na Śląsku nikt nie robi planów a raporty zawierają masę błędów. Jak to jest możliwe ze w lecie przy takich upalach nie robimy planów? ?? KP i CP zamyka bez problemów bo piwo się sprzedaje a nam wciskają ściemy! !!!!!! No ale ktoś musi dostać premie za wyniki finansowe które są ucina na nas PH.

Roky
@Tomi

Grzecznie przyznam prawdę... Niestety... Też jeżdżę na rejonie Śląska i widzę że się sprzedaje wszystko, że na Hurtowni brakuje piwa a my nie robimy planów... Proszę na to zwrócić uwagę! Bo wiem że ktoś to z zainteresowanych czyta... Jakieś dziwne akcje z mserwis, nic człowiek nie wie, dowiaduje się jako ostatni albo po fakcie.... No ale człowiek się stara, jeździ działa ogólnie jest ok. Tylko czasami czujemy się bezsilni!! Aaa i jeszcze jedno... W Lipcu była piękna pogoda! Nie było problemu ze sprzedażą piwa, proszę nie pisać takich dziwactwa....

old ph
@Tomi

Szczera prawda , pracowałem tam prawie 3 lata . Tak wlasnie jest jak opisał kolega wszystko sie zgadza ...

Zalamany

Tak wycofali żywca 0,5 procent

Grabczons

Grupa Żywiec ma bardzo ciekawa flotę samochodowa.... skody fabie z przebiegiem... Hmm... 280 tys? :D wstyd... piękna wizytówka praktycznie lidera na polskim rynku. Szkoda mi tych przedstawicieli którzy jeżdżą tymi rzechami. To juz nawet bezpieczne nie jest. Fakt pojawiają sie juz nowe fabie ale zanim zajeżdża do zera te stare to trochę minie ..

@Grabczons

Co do aut to mijasz się z prawdą - auta są wymieniane po przejeździe 180 000 km.

Pracownik ph
@Chce się RZ.

Co ty sciemniasz... Ja mam 187 tys ponad i nikt się nie kwapi do wymiany

Bolo

Narzekacie na wysokośc zarobków. Czy są jakieś szanse na podwyżki? Mam zamiar aplikować.

Aneta

Witajcie! Ostatnio tutaj nam się zagęściło od opinii, ale nadal mamy mało konkretów. Czy ktoś z Was zechce opisać warunki panujące w Grupa Żywiec S.A.? Oczywiście wiem, że na każdym stanowisku pracy może to wglądać inaczej, dlatego liczę na to, że chętnie podejmiecie rozmowę i opiszecie swoje doświadczenia.

ph

Człowieku daj sobie spokój. Najpierw Cię omotają, a później wycisnął jak cytrynę........

@ph

Dokładnie

Igor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

@Igor

Sprawdź na stronie firmy.

DNA

Łódź . Byłem na rozmowie całkiem niezła na pierwszy rzut oka fajni ludzie. Po krótkim zagajeniu. Pada pytanie ile Pan zarabia ja że 4 -5 tys. Brutto! Odp. Menago to niech pracuje Pan tam gdzie pracuje nie stać mnie na Pana. To ile zarabia PH w Tak dużej korpo?

@DNA

A coś Ty myślał że w Żywcu zarabia się kokosy? Łódź ma najniższe stawki w Polsce: 2900 - 3300 brutto, a pracujesz na 2 etatach. Może w Warszawie byś dostał na starcie 4000 brutto.

Czy jest jakiś problem, że nikt nie pisze?

Mirek

Może czegoś ktoś nie zapamiętał i teraz ma pretensje!

Aneta

@Edek, niekiedy rekruterzy nie informują o ostatecznej decyzji- czy probowałeś sam się z nimi kontaktować? W jakiej atmosferze przebiegała rozmowa? Na jakie stanowisko wtedy aplikowałeś? @Robert, czy Twoja opinia dotyczy oddziału firmy w Żywcu? @Leszek, jak rozumiem polecasz pracę w tym miejscu? Co Ci się najbardziej podoba w Twojej pracy?

Edek
@Aneta

Witam Aneto. Rozmowa miała miejsce w dawnym browarze Special (Elbląg), było tam ostatnio 5-6 ogłoszeń na różne posady na utrzymaniu ruchu. HR był bezpośrednio z GŻ, potem rozmowa z kierownikiem i doświadczonym pracownikiem działu, rzeczowa i konkretna. Panowie byli zainteresowani współpracą, sprzedali nawet tekst, że jestem jednym z dwóch najmocniejszych kandydatów. Odpowiedź miała być w trakcie tygodnia. Potem nikt się nie odezwał, telefon do HR i głucha cisza, nikt nie odbiera i tylko sms, o co chodzi. Potem już brak kontaktu. Po kilku dniach ogloszenie pojawiło się ponownie w sieci, więc nikogo nie wzięli... Ogólnie cyrk na kółkach, nie sądziłem że taka firma może się zachować w tak beznadziejny sposób.

Aneta

@PHi, czy rekrutacją do Żywiec zajmuje się wyłącznie firma outsorcingowa? My niestety nie jesteśmy w żaden sposób związani z Grupa Żywiec ani z firmą outsorcingową, więc dobrze abyś wszelkie uwagi przekazał bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za rekrutację. Być może był to jednostkowy przypadek? Czy ktoś z Was w ostatnim czasie również brał udział w rekrutacji do tej firmy? Jak u Was wyglądała rozmowa?

PHi

Rozmowa na PH przez outsourcing, firmę Target Pro: 1. Pomylono moje imię 2. Zapytano, czy nie byłem umówiony później 3. Ziewanie jednego z rekruterów 4. Pytanie ile chcę zarabiać, bez zadeklarowania zarobków w tej firmie przez rekrutera 5. Autem poruszasz się po trasówce i nie mozesz korzystac prywatnie To ja mam pytanie, szukacie świeżaka, który popracuje za półdarmo i nie pamięta nazwy firmy witając się na sklepie, tak jak wy nie macie kultury by zapamiętać jego imie na rozmowie? Wygląda na to, że tak, szkoda gadać i pisać dalej.

Robert

Grupa Zywiec wynagradza ponizej rynku. Praca w biurze w Warszawie to praca gdzie wynagradza sie projektami - rzeczywiscie ciekawymi ale tym pracownika sie nie utrzyma. Bardzo slabe zasady awansow, brak wytycznych, niejasne zasady. Brak podwyzek bez awansow pionowych, o ile nie rzuci sie papierami nie ma czego szukac. Rzucajac nimi okazuje sie ze firma nadal jest daleko od oferty konkurencji. Na prawde nie polecam.

Edek

Musiałem wziąć dzień wolnego w obecnej pracy, ponieważ rozmowa w browarze musiała odbyć się do godziny 13 z powodu prac zakładu na zmiany (tekst HRu). Sama rozmowa z kierownictwem przebiegła pozytywynie, odpowiedź miałem dostać w trakcie tygodnia. Nie otrzymałem jej nigdy... Żenujące, takie postępowanie jest niedopuszczalne.

Leszek

Idealnych firm nie ma. To duża firma i dobre perspektywy na przyszłość.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Żywiec S.A. - Żywiec

• Jak się pracuje w Grupa Żywiec S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Żywiec S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Żywiec S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 0 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Żywiec S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Żywiec S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Żywiec S.A.