Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Autoliv Poland Sp.z o.o. w Oława

Hilary

Można się przyjąć na jedną zmianę?

Koleś
@Hilary

Pewnie,jak się dostaniesz do biura to będziesz miał jedną zmianę,na produkcji są 3 zmiany.

Gość Nowy wpis

Po ostatnich komentarzach, widzę ze ktoś miał chyba problemy ze swoją kandydaturą. Ja znalazłem wczorajsze ogłoszenie dla PM'a i myślałem, że wstępnie coś o tym stanowisku tu poczytam sobie, chociażby o zarobkach, bo chce mieć porównanie. kojarzycie może widełki za prace nad projektami?

Robot Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Są ciekawe oferty zatrudnienia, ale po "Aplikuj" znaczek mieli się na okrągło bez końca. Oba telefony firmowe (do Jelcza i Oławy) nie są odbierane przez Operatora. Zapowiedź: "wybierz 1 a potem numer wewnętrzny (jaki?) lub poczekaj na zgłoszenie się Operatora" kończy się rozłączeniem. Firma bezkontaktowa. Dno. Podajcie jakiś tel. wewnętrzny ślimaki, przecież to nie totolotek?

Pytasz o produkcje? Ja właśnie widziałem kilka ofert pracy od nich i zainteresowała mnie oferta dla technika laboratorium testowego. W ofercie zaznaczyli, że jest to praca hybrydowa. Ile razy w tygodniu można pracować z domu?

Witajcie, dobrze widzę, że chyba o stażu nikt nie pisał ostatnio? Taka oferta była jakiś czas temu wystawiona i się nią interesowałam. Chodziło o zakres PLC. Miało to być najpierw zlecenie ale potem już umowa o pracę. Powiedzcie ile osób tak średnio zostaje już na zawsze? I czy w ogóle warto? Co się zawiera w tych nowoczesnych narzędziach oraz szkoleniach z opisu?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Autoliv Poland Sp.z o.o. na stanowisko Project Buyer? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
zainteresowana

Witam, czy wie ktoś może jaka jest obecnie stawka? ile można zarobić jako pracownik produkcji? S jakieś dodatki do podstawy?

Antosia

Była wzmianka o tym, że produkcja ma 3 zmiany, biuro natomiast 1. Jak to się ma do aktualnych warunków pracy? czy w przypadku drugiego wariantu zdarzają się nadgodziny? Są ewentualne lepiej płatne czy może wybierane? Czy czasami da rade się elastycznie ugadac?

Hilary

Można się przyjąć na jedną zmianę?

@Hilary

nie można się przyjąć na jedną zmianę chyba,że jest zaświadczenie od lekarza a na chwilę obecną nie ma żadnych przyjęć do pracy

Alojzy
@iwona

Nie ma przyjęć? :/

Ahahhahah
@Alojzy

Alojzy.. Masz dookoła pełno firm, a wybierasz taki zakład..? Masakra!

Alojzy
@Ahahhahah

Niedawno się tu przeprowadziłem, znajomi polecili więc zapytałem. No to jakie zakłady w Oławie polecasz?

Koleś

Iwona

pisano tutaj, że jak sie nie ma zaswiadczenia od lekarza odnosnie pracy na jedna zmiane to trzeba na wszystkie. ja np. nie moge pracowac na nocki ze wzgledu na leki. czy jak mam zaswiadczenie to mam szanse, ze mnie w ogole beda chcieli do tej firmy?

@Iwona

Nie wiem, trzeba dopytać, są osoby co pracują na dwie zmiany ze względu na stan zdrowia ale nie wiem jak się odniosą przy przyjęciu do pracy

Paulina
@Iwona

a jak tu kwestia z dogadywaniem się wychodzi właśnie pod tym względem, nie idą z niczym na rękę jak ktoś ma jakiś problem czy nikt nie podejmował jeszcze rozmów?

Jak się pracuje z ludźmi z Autoliv Poland Sp.z o.o.?

Zależy z kim się pracuje, ludzie są różni. Jak w pracy masz ubeków, którzy biegają za liderami i kabluja, lub po prostu nie najbardziej przyjemne osoby, to kiepsko się pracuje. Lecz jak masz dobrą ekipę, to i praca przyjemniejsza.

Agnieszka

a jakie są szanse że trafię na dobrą ekipę, czy można się ewentualnie przenieść do tego fajnego zespołu? nie ukrywam że atmosfera pracy jest dla mnie bardzo ważna.

@Agnieszka

Jak dla każdego z nas. Ale wątpię, byś mogła wybrać z kim stać, tylko pójdziesz tam gdzie są potrzebni ludzie. Do kogo trafisz zależy od Twojego szczęścia, lecz jak juz pisałem wyżej, w takich zakładach pełno lizusów i donosicieli.

Paulina
@Anonim

Czyli trzeba zagrać na podobnych warunkach i byłby spokój? To donoszenie mnie zastanawia, bo niby na co? Jak człowiek dobrze pracuje to raczej nie ma się czego obawiać?

Iwona

Normalnie ludzie jak ludzie, charaktery różne - pracuje się jak wszędzie, co to za pytanie - jak się pracuje z ludźmi z Autoliv?

Yoyo

Macie jakiś kontakt, gdzie wysłać CV?

Cziki

Cześć, mam pytanie. Czy można tu pracować na jedną zmianę? Chodzi mi o Oławę.

Czy w Autoliv Poland Sp.z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

iwona

tak są paczki dla dzieci w formie pieniężnej,czyli przelew na konto oraz dodatek wakacyjny oraz świadczenie na święta bożego narodzenia

Opa

Kantyna Autoliv BusinessBar: miałam przyjemność tam pracować chwilkę. Popieram wcześniejsze opinie o złym traktowaniu pracowników. Poza tym, szokujące jest to, że sprzedają starocie Ludziom! Jajecznica na drugi i trzeci dzień ląduje na zapiekankach, co nie zejdzie zamrażają i za jakiś czas odmrażają i Tym karmią ludzi, którzy tam kupują. Kpina! Gdzie jest Sanepid??? Pracownicy Autolivu uważajcie! To chodzi o Wasze zdrowie!

Beata
@Opa

Popieram! Rotacja ludzi tam jest ogromna. Ludzie sami rezygnują.

Bea
@Beata

Beata, dlaczego jest ogromna rotacja? Pracujesz w Oławie czy Jelczu ? Przyjmują teraz czy stagnacja? I jak jest z zarobkami, ile można zarobić średnio na rękę ( powiedzmy bez nadgodzin, pracy w święta itp.) ?

Aneta

Witajcie, może napiszecie jak obecnie Wam się pracuje w Autoliv Poland? Na pewno znajdą się osoby zainteresowane tym tematem. Na forum już dawno nic nowego się nie pojawiło a fajnie by było uzyskać jakieś świeże informacje. Piszcie.

@Aneta

Wielkie (usunięte przez administratora) nie pchaj się tam pracowników traktują jak śmieci. Kiedyś firma miała dobrą opinię teraz ma najgorszą.

Powinni zacząć od sprawdzenia numerów IP tych wszystkich którzy tu rzucali błotem na kolegów, koleżanki i firmę. Od tych powinni zacząć zwalniać i tych to dyscyplinarnie. Tak Wam źle było to nie pasuje tamto nie pasuje. Teraz wiele oławskich firm pospuszcza etaty to wróci szacunek do pracodawców. Wszystkich zwolnionych zapraszam do otwarcia własnych działalności gospodarczych. Teraz jest mały ZUS więc spokojnie możecie się rozwijać w każdej branży. Usługi, gastronomia, drobny handel, firmy sprzątające, możecie szyć maseczki bo maszynę do szycia większość ma opanowaną. Tysiące możliwości, wykorzystajcie to jako szansę na rozwój.

Zupa
@Marek

A żebyś wiedział że tak zrobię. Czas najwyższy pracować na siebie a nie na cudze pałace.

Fan Autolivu

Uwielbiam Waszą firmę, nigdy w niej nie pracowałem, nie byłem w niej, nawet nie wiem gdzie jest ale kiedyś przed przypadek wszedłem na to forum i się zakochałem. Takich prostackich komentarzy i opinii nigdzie nie ma. Sięgacie dna, muszę koniecznie jechać do tej Oławy i stanąć przed wejściem zakładu. Obraz jaki tu przedstawiacie to obraz społeczeństwa jakie tam jest. Z punktu widzenia społecznego jestem zafascynowany społecznością tego miejsca a zwłaszcza oczywiście waszej firmy. Nie szanujecie pracodawcy dzięki któremu macie pieniądze na życie, nie szanujecie ludzi z którymi pracujecie i jesteście cały dzień ze sobą. To w jaki sposób o sobie piszecie to jest otwieranie szamba od spodu. Bądźcie sobą dalej, piszcie więcej o sobie o tym co czujecie, jak widzicie otoczenie, o waszych obawach, zauroczeniach. Każdego dnia otwieram pocztę i czekam czy jest coś nowego na forum Autoliv Oława.

@Fan Autolivu

ja pracuję tam 4 lata i też mi wstyd nawet bardzo co inni piszą,żenada jak można pisać takie bzdury o swoich kolegach i koleżankach z pracy wstyd i jeszcze raz wstyd

nie pracuję w Autolive
@Fan Autolivu

Nie szanujecie pracodawcy dzięki któremu macie pieniądze na życie ????!!!! pieniądze dostaja za pracę, a to co napisłaś - mozna by pomyśleć, zw Autolive rozdaje...

Czy Autoliv Poland Sp.z o.o. organizuje staże dla studentów?

iwona.z

w dziale HR trzeba zapytać

Olo

300 osób do.zwolnienia w ramach zwolnień grupowych

Jarosław

Jak wygląda praca na produkcji w obecnej chwili, kiedy występuje pandemia? Macie zapewnione jakieś większe bezpieczeństwo podczas pracy?

Bolek
@Jarosław

A Wy w goworku jak tam, macie coś zapewnione, dostaliście pieluchy aby pisać bez wychodzenia do toalety, macie home office czy siedzicie biurowcu ? napisz też jestem ciekawy

@Jarosław

mamy zapewnione bezpieczenstwo pracy tak jak to jest możliwe

salvador dalii

Jestem pracownikiem Laboratorium, akutalnie dzieje sie bardzo źle, wygląda to jak produkcja, tylko słupki sie liczą. Byl z nami dobry kierownik niestety awansowal, zastąpiła go osoba totalnie sie do tego nie nadająca, nie potrafi nad sobą panować. Nie polecam, z laboratorium ma to tyle wspolnego co nic. Nazwe powinni zmienić na "strzelnice" pracownicy wiedzą o co chodzi. Uciekam jak tylko nadarzy sie okazja. minusy: kierownik dla którego liczy sie tylko jego własna kariera liderzy totalnie dwulicowi, inż. z zawodówką bije wszystkich na łeb swoją niekompetencją, złośliwoscią i zawiścią kadra, która sie z tobą nie liczy i nie szanuje dużo pseudo donosicieli praca w bardzo ciezkich warunkach (+90, -35) brak szacunku do pracownika każde wyrażenie zdania inny niż "grupy rządzącej" konczy sie ignorowaniem i polowaniem. plusy:dużo młodych ludzi praca co drugą sobote (można nadgdzonić marną stawke) trafiają sie ludzie wporządku ale jest ich co raz mniej. nie ma problemu z urlopami dobry socjal cieżko o zwolnienie

pracownik LAB
@salvador dalii

Taki komentarz mogła napisać tylko jedna osoba, która notabene już tu nie pracuje :) "Jestem pracownikiem Laboratorium" było dla zmyłki, wszyscy wiemy o kogo chodzi:)))) "kierownik dla którego liczy sie tylko jego własna kariera" - Na dzień dobry dostaliśmy nowe maski gazowe i nauszniki, a kurteczki do LT-ka się już szyją. Także nasza nowa pani kierownik dba o nasze zdrówko jak może:) "liderzy totalnie dwulicowi" - nie generalizujmy... "inż. z zawodówką bije wszystkich na łeb swoją niekompetencją, złośliwoscią i zawiścią" - hmmm.... złośliwy to jest twój komentarz, a za niekompetencje to zwalniają właśnie takich jak ty "cieżko o zwolnienie" - chyba nie tak cieżko, jesteś tego najlepszym przykładem :)

obiektywnie
@salvador dalii

Ocena wybitnie złośliwa i niesprawiedliwa. Bieżący kierownik laboratorium pełni swoją funkcje dopiero od niedawna i ciezko po takim czasie o obiektywną, merytoryczną ocene. Ponadto od czasów poprzedniego kierownictwa nie było żadnych zasadniczych zmian - laboratorium porusza się wcześniej wytyczonym, stabilnym torem - co za tym idzie Twoja opinia to bardziej emocjonalna wycieczka , próba zemsty, niż sensowny komentarz. Praca jest wymagająca, również intelektualnie. Może być dobrym sposobem dla osób by nabrać nieco doświadczenia w bądź co bądź nietypowej branży Safety/Automotive - jeśli ktoś ma aspiracje iść dalej tą ścieżką. Daleko tu specyfiki pracy na produkcji (czy na budowie) - ta ocena to również emocjonlna i grubo przestrzelona. Możliwość rozwoju - nauki jezyków, niezły socjal, mnóstwo pozytywnych ludzi. Podpisuje się pod poprzednim komentarzem, że cały ten wpis to próba zemsty sfrustrowanego EX pracownika.

@pracownik LAB

Chyba osobunie z biurunia dostały setunie za pisanie takich bzdur. Lajki pod postem świadczą same za siebie.

Miki
@salvador dalii

Jako jedyny ma jaja zeby powiedziec jak zeczywiscie jest slupki statystyki a niedlugo normy to raczej malo safty\automotive. Typowe korpo kto wchodzi pod stol to I awansuje jak ludzie po roku pracy a ktos (usunięte przez administratora) 3-4 lata ale ma wlasne zdanie I nie ma szans na awans.

Wujek samo zło
@salvador dalii

@obiektywnie, @pracownik LAB, jak to jest że zawsze jak zła opinia to były pracownik? W takim razie zawsze jak ktoś broni zakładu to kierownik i kierowniczka ;) ? Rozumiem ze laboratorium to kraina mlekiem i miodem płynąca?idźcie do ludzi i porozmawiajcie. Zobaczycie jak bardzo ludzie są wkurwieni... za te znaczące podwyżki, za te nadawanie z palca stopni, na to ze nikt ich nie szanuje i nikt nie liczy się z och zdaniem. Zapomniał bym o obiecankach cacankach, których jest masa

ROBO-COProduction
@salvador dalii

Można by rzec że prawda leży po środku ale niestety tak nie jest. Od kilku lat praca w laboratorium to równia pochyła. To, co na początku wydawać się mogło prestiżem i poważna funkcja w tym momencie sprowadza się do odtwórczej sekwencji powtarzania czynności, dzięki której można "dokładać" tejże pracy w nieskończoność. Warto zwrócić tu uwagę na wymagania co do stanowiska, rekrutowani są ludzie bez charyzmy o małych aspiracjach zawodowych tzw. "Żołnierze", którzy wykonają każde polecenie bez zajakniecia a ludzie inteligentni nie chcą być na równi z takimi. Atmosfera jest gęsta, morale beznadziejne. Rada? Przywróccie pracownikom poczucie szacunku jakim powinni być darzeni, niech poczują się istotnym elementem układanki a nie jednostka MENPOWER inaczej ten kolos na glinianych nogach runie z hukiem.

Szeregowiec
@salvador dalii

Dwa, trzy lata temu praca była na poziomie jak i zarobki. Aktualnie stawka słaba. Praca w komorach bardzo ciężka.Salvador ma racje co do strzelnicy . Liczą się tylko słupki. Morale spadają z miesiąca na miesiąc. Słabe podwyżki co roku. Brak ścieżki rozwoju. Zero możliwości awansu. Nie można wyrazić własnego zdania innego niż "biuro" ponieważ trafia się na czarną listę. Brak komunikacji technicy - biuro. Jak zaczną odchodzić wartościowi i "oddani" pracownicy może co niektórym otworzą się oczy i nadejdą zmiany.

pracownik LAB
@salvador dalii

Muszę was rozczarować, bo akurat jestem takim samym pracownikiem jak wy i większość z was znam od podszewki. Wiem jaki stosunek do pracy mają co niektórzy z was. Chcielibyście nic nie robić i brać za to pieniądze ( i to nie małe). Najlepiej jakby przełożony jeszcze robił wam kawę i przyniósł karty do grania. Tak to można by było robić, prawda? Robić wam się nie chce i tyle. Wielu z was podchodzi do pracy olewatorsko. Swoje obowiązki wykonujecie niesumiennie i kombinujecie jak tu zrobić jak najmniej. A potem się dziwicie, że są jakieś zgrzyty między wami a kadrą z biura oraz że nie traktują was poważnie. Zacznijcie od siebie. A jeśli nie odpowiadają wam warunki pracy (komory, temperatura, ilość testów) to czemu tu tkwicie? Jest wielu pracodawców, którzy przyjmą was z otwartymi rękami. Po co się męczyć? Obojgu stronom wyjdzie to na dobre. Jakie słupki się liczą? Jakie statystyki? Kto was z tego rozlicza? Każdy mądry wie, że w d… sobie można wsadzić te słupki, bo nijak się mają do rzeczywistej ilości przeprowadzanych testów. Raz jest więcej testów, raz mniej, o inżynieryjnych testach, które w ogóle nie są wliczane to już nie wspomnę. Nikt was z tego nie rozlicza i nie zabiera premii za zbyt małą ilość. Więc jak już wspomniałem słupki i statystyki można włożyć między bajki. Nie ma szans na awans? Wielu moich znajomych techników poszło wyżej (mówię tu o inżynierach) i wcale nie musieli wchodzić pod stół. Po prostu mieli wyższe aspiracje, zdobyli odpowiednie w tym kierunku wykształcenie i konsekwentnie dążyli do celu. Jeśli chodzi wam o takie awanse jak TW, to przyznaje, że przynajmniej na jednej zmianie jest to WIELKIE NIEPOROZUMIENIE, a winę za to ponosi nie kto inny jak… sami wiecie… I jeszcze w jednym przyznam wam racje i stanę po waszej stronie… Pomysł z nadawaniem stopni pracownikom też był WIELKIM NIEPOROZUMIENIEM. Od samego początku było wiele nieścisłości, jeśli chodzi o kryteria. To też nie dziwie się, że tak wiele osób czuje się niesprawiedliwie ocenionych. I jeszcze te podwyżki adekwatne do stopnia – strzał w kolano. Nie dziwie się, że ludzie są wk… O ile broniłem biura za ten początkowy złośliwy wpis, to tutaj muszę wypomnieć ten ogromny błąd. Najlepiej by było czym prędzej zrezygnować z tych poziomów. Ludzie poczuli by się sprawiedliwiej traktowani. Na pewno nniej byłoby takich złośliwości, jakie tu widzimy

Młody snajper
@pracownik LAB

Nie byłoby łatwiej zrobić spotkanie i wyjaśnić wszystko z przełożona? Po co wylewac brudy na zewnątrz. Każdy tutaj pisze jak jest zle... Nie podoba sie? Wyjazd na produkcje(pozdro dla kumatych). Myślę, ze po miesiącu na produkcji szybko co niektórzy zmienili my zdanie.

JA
@Młody snajper

Jak Ci się nie podoba że ludzie wylewaja tu żale to po co się odzywasz? Opusc forum i zajmij się sobą, ludzie mają prawo wypowiadać się w każdej kwestii czy to twarzą w twarz czy to na forum pod pseudonimem.

Handlarz
@JA

Piszcie cos wiecej, bo ja sie nudze... A tak to chociaż polewka jak sie czyta te gorzkie żale;-)

Strzelczy
@pracownik LAB

Jesteś żenujący w w swoich wywodach osoby które awansowały to jedni z największych lizusów (oczywiście w tej grupie jest parę osób którym po wielu podaniach i rozmowach kafalfikacyjnych udało się ).Kolejna sprawa nie rozliczanie to może dotyczy Twojej osoby.Wszyscy jesteśmy monitorowani na bieżąco nowym systemem,To -po zakończeniu zmiany. Narazie nie zabierana premia bo jej niema ( raz na pół roku bonus jakiej wysokości pracujący wiedzą).Mam nadzieję że Twoje wypociny zostaną godnie nagrodzone(może tzw zasłużony awans).

uśmiechniety technik
@Strzelczy

Żenujące jest to jak sie użalacie nad swoją rzekomo nędzną dolą. Młody snajper ma racje, jak sie nie podoba to wypad

turysta ze wschodu
@uśmiechniety technik

Na szswalni hodzo słuchy, ze polockom w labie w (usunięte przez administratora)sie powywracyalo i bydo sie zwalniać, co by za marne grosze nie robic. Jakby co to my tako robote chetnie przytulim. Pono nasi juz dzisiaj calymi wycieczkami hodzo do HRu podania skladac

Rumak
@Szeregowiec

Zagadzam się. Ja połowe z Was wywaliłbym za bramę. Skoro macie takie wysokie kompetencje to co wy tu robicie? Straszycie, że sie zwalniacie a tu co? Nikt Was nie chce przyjąć? Poprzyjmowali dzieciaczki i płaczą mamusi w ramie. Cieszcie się, że nie ma takich wysokich wymagań, aby tu pracowac, inaczej tyrałbyś na lince. 15 minut przerwy i wypad z powrotem do roboty. A tutaj laptopik,internet,kawka, muzyczka,siedzicie na fb bez żadnej spiny etc. Ja bym to juz dawno ukrócił, wtedy moze byście zrozumieli.

Siara
@Rumak

Tobie wąski sufit na głowę się czasem nie spadł ?

Wiesław Paleta
@salvador dalii

Odpowiedzi w stylu "Ja połowe z Was wywaliłbym za bramę" , "Nie pasuje to się zwolnijcie" są co najmniej nie na miejscu. Czasu PGR-ów już dawno minęły. Można przypuszczać, że osoby piszące tego typu nie są technikami. Nie mniej jednak pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie na omawiany temat: Niestety czasy świetności LAB-u już minęły. Naturalną koleją rzeczy jest to, że pracy, obowiązków jest coraz więcej (komórka się rozwija). Większość pracowników (szczególnie tych doświadczonych) nie jest doceniana. W stylu wypowiedzi pracowników biura można odczuć brak szacunku/wywyższanie się w stosunku do techników. Coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem spychologii. Jeśli każdy pracownik byłby szanowany, każdy by robił to co do niego należy i pracował ze świadomością, że otrzyma za to adekwatne wynagrodzenie nie było by tej gównoburzy. Bez Pozdrowień :)

Tedi
@obiektywnie

Ta kierowniczunia to rzeczywiscie porażka, a ma się za bóg wie co. Jedyne co potrafi to się narzucać (usunięte przez administratora)

Labowy
@Tedi

Racja, woda już bije do głowy.. już strach czesc Pani kierownik powiedzieć. Kariera uderzyła

Zostaw merytoryczną opinię o Autoliv Poland Sp.z o.o. - Oława

• Jak się pracuje w Autoliv Poland Sp.z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Autoliv Poland Sp.z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Autoliv Poland Sp.z o.o.