Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Opinie o Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Czy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

HR

W przypadku gdy pracodawca chce się przekonać czy pracownik spełnia oczekiwania na stanowisku, podpisywana jest umowa kodeksowa na okres próbny (maksymalnie 3 miesiące), po tym okresie może być kontynuowana umowa na czas określony. Umowa zlecenia to inny rodzaj świadczenia czynności i oczywiście funkcjonuje w naszej organizacji , natomiast nie zstępuję umowy na okres próbny

Hanna
@HR

Kto w takim razie ma szansę na ominięcie okresu próbnego w Mitsubishi Electricu? :) Czy chodzi tutaj o posiadane doświadczenie czy jeszcze o coś innego? Jak wygląda taki idealny kandydat na nowego pracownika w firmie? Jakie musi spełniać wymogi?

ten po okresie próbnym :)
@Hanna

Nikt :) standardem tej firmy jest to, że najpierw weryfikują twoje umiejętności przez 3 miesiące na okresie próbnym, a po tym czasie przedstawiają Ci umowę o której była mowa (bądź nie) na rozmowie kwalifikacyjnej :)

Kamil

To prawda ze jest nowy zarząd głównego działu firmy? Jak się sprawdza ?

Inżynier sprzedaży
@Kamil

Nowy zarząd sprawdza się rewelacyjnie. Wszyscy dostaliśmy podwyżki i lepsze samochody służbowe. Toyota Camry to teraz standard :-)

Inżynier wsparcia
@Inżynier sprzedaży

Z tym Camry to puściłeś wodze fantazji kolego.

...
@Inżynier sprzedaży

Chyba raczej wszyscy nie dostali podwyżek.

Kandydat na inż. sprzedaży

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w ME? Moje doświadczenie to 10 lat w sprzedaży automatyki, z czego 6 ostatnich lat to sterowniki i napędy Siemens. Wcześniej projektowałem systemy automatyki i programowałem PLC/DCS/SCADA dla klientów z przemysłu chemicznego, ciepłownictwa i energetyki. Czy z takim doświadczeniem mogę liczyć na większy samochód niż Toyota Corolla? - auto trochę małe ze względu na mój wzrost i liczną rodzinę.Czy auto firmowe mogą prowadzić członkowie rodziny?

HR
@Kandydat na inż. sprzedaży

Dzień dobry, jest nam miło, że zainteresował się Pan naszą ofertą pracy. Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie od strony procesu rekrutacyjnego. W procesie sprawdzamy kluczowe kompetencje na stanowisku m.in. wiedzę techniczną, wiedzę rynkową, doświadczenia w prowadzeniu projektów etc. dopiero na tej podstawie przygotowana jest adekwatna do kandydata/ kandydatki oferta finansowa. Jednocześnie pragnę zapewnić, że płace oferowane w Mitsubishi Electric odpowiadają standardom rynkowym. Inżynierowi sprzedaży Działu Factory Automation poza podstawą przysługuje premia kwartalna, której wysokość zależy od zrealizowanego budżetu i KPI. Są też dodatkowe premie. Pracownik otrzymuje niezbędne narzędzia pracy, wymagane na zajmowanym stanowisku, w tym samochód służbowy, który może być używany także prywatnie. Zapraszam serdecznie do aplikowania za stanowisko. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania w kontakcie bezpośrednim. Z pozdrowieniami, Dział HR rekrutacja@mpl.mee.com

Inżynier sprzedaży
@Kandydat na inż. sprzedaży

Wynagrodzenia, nawet na tym samym stanowisku, są różne i zależą od wielu czynników, zarówno obiektywnych (przychody generowane dla firmy) jak i subiektywnych (np. widzimisię szefa). Możesz przyjąć, że inżynier sprzedaży z pięcioletnim stażem zarabia średnio ok. 12-15 tys. złotych/m-c brutto. Do tego dochodzi kwartalna premia w wysokości maksymalnie jednej pensji. Razem w sprzyjających okolicznościach możesz zarobić ok. 18-20 tys. miesięcznie. Najlepsi sprzedawcy wyciągają ok. 25 tys. miesięcznie - ale tych jest niewielu. Jeżeli chodzi o auta, to Toyota Corolla jest na start. Jeżeli będziesz dobrze negocjował dostaniesz Mitsubishi Outlander lub Toyota Camry. Normalnie takie auta dostają pracownicy o stażu w firmie powyżej 4 lat.

Czym Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce zachęcają? Jakie mają dodatki?

Inżynier

W tej chwili niczym sensownym nie zachęcają. Atmosfera w firmie z tygodnia na tydzień jest coraz gorsza. Dużo zmian w ostatnim czasie (nowy zarząd głównego działu firmy) nie są przez większość osób akceptowalne przez co pojawia się wiele spięć i konfliktów pomiędzy pracownikami ... Coraz większe wymagania, rosnąca ilość pracy i odpowiedzialności nie przekłada się zupełnie na wynagrodzenie (po kilku latach pracy wypłata 13% wyższa od bazowej). Wielu pracowników w ostatnim czasie rozważa zmianę pracy przez co zwyczajnie kolejni wątpią w dalszy sens pracy tutaj. Szkoda, bo jak zaczynałem pracę wyglądało to naprawdę dobrze. Plus jest taki, że pracownicy mają dostęp do nowych technologii i dla kogoś kto chcę się uczyć można tutaj wiele się nauczyć. Niemniej praca na maks 3-4 lata.

Automatyk
@Inżynier

W jakich widełkach można się spodziewać podstawy wypłaty? Widziałem ostatnio ogłoszenie na stanowisko w dziale wsparcia technicznego i zastanawiałem się czy nie aplikować, ale nie chce marnować czasu a w ogłoszeniu nie wspominają nic o wysokości zarobków. "Atrakcyjne wynagrodzenie" dla każdego oznacza co innego :)

Niestety prawda
@Inżynier

Niestety potwierdzam zmianę na gorsze. Wypłata nie jest wyższa a nawet niższa z powodu nierealnych celów i KPI. Wprowadzenie dużej ilości zmian na raz spowodowało, że ludzie przestali się orientować w realizacji podstawowych procesów. Bardzo upierdliwy oraz zawieszający się system raportowy i ofertowy. ://

Inżynier
@Automatyk

To zależy mocno od doświadczenia Twojego. Trudno powiedzieć tak nie znając Twoich "osiągnięć".

Automatyk
@Inżynier

3 lata w Niemczech w delegacji z firmy integratorskiej, ale wolałbym coś bardziej stacjonarnego ze względu na rodzinę.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Igi

@Lol o to super, a jak procentowo wychodzi ta coroczna podwyżka?

Co jaki okres czasu w Mitsubishi Electric Europe B.V. można ubiegać się o podwyżkę?

Lol

Cześć Zmiana wynagrodzenia jest możliwa co roku . Natomiast co kwartał jeśli zadania są zrealizowanym otrzymujesz premie .

YxzY
@Lol

Zmiana wynagrodzenia co roku? Zapewne masz na myśli "podwyżkę" inflacyjną, 3,5-4% która jest standardem. Waloryzacja wynagrodzenia o wskaźnik inflacji jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Są to zatem, jak łatwo policzyć, bardzo niewielkie kwoty.

Honorata

Wiecie, czy Mitsubishi szuka nowych ludzi do pracy? Myślę, czy nie wysłać CV, ale nie jestem pewna, czy mają zapotrzebowanie. Jeśli prowadzą rekrutacje, to na jakie stanowiska?

Witek

Zawsze można pracować w spokojnym miejscu bo tu praca jest dla ambitnych!

zzz

Toruń Kraków czy Warszawa typowa bezduszna korpomachine

Nie korpo
@zzz

Co ty tam wypisujesz "plaga kolesiostwa" a nie korpo

lala
@zzz

Firma nie ma siedziby w Toruniu, rozumiem że nie jesteś pracownikiem ? :-)

Może ktoś ma wiedzę czy firma prowadzi rekrutacje na jakieś stanowisko?

admin

Co powinni wiedzieć kandydaci na pracowników Mitsubishi Electric Europe B.V. zanim wyślą do tej firmy CV? Napisz tym osobom jak przygotować się do pracy w tej firmie i czy jest to pracodawca godny polecenia.

aneta
@admin

Witam, fajnie byłoby gdyby potencjalni pracownicy wiedzieli jaką pracą są zainteresowani i określili to w mailu , Firma ma charakter sprzedażowy i daje wiele możliwości jeśli chodzi o wybór departamentu . Większość stanowisk jest skierowana do inżynierów takich kierunków jak automatyka, elektronika, mechatronika, Cv można wysłać na adres recruitment@mpl.mee.com pozdrawiam Aneta Łołka

Zostaw merytoryczną opinię o Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Balice

• Jak się pracuje w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 11 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce