Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

1.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Administrator Nowy wpis

Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce zatrudni osobę na stanowisko Asystentka. Aplikowałeś na tę ofertę i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Podziel się swoimi wrażeniami z bezpośredniego spotkania z rekruterem. Twoja opinia może okazać się pomocna.

Na stronie GoWork.pl pojawiła się oferta pracy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce jako Inżynier Serwisu. Ktoś z Was będzie aplikował?

Anonim Nowy wpis
@Administrator

Radzę omijać szerokim łukiem. Kolesiostwo i wątpliwe szanse na rozwój.

AAA Nowy wpis
@Anonim

kadra zarzadzajaca kolesie z lat 90-tych ;-) basic level management

;-) Nowy wpis
@AAA

Aneta, masz racje co do managementu ale daj spokój, zostaw. Było mineło, żal minie ;-)

Jedeny plus w tej firmie jest że można się zwolnić!

inżynier
Kandydat

Czesc, jak się pracuje w dziale sprzedaży w Mitsubishi, widzę cały czas oferty na te stanowiska . Czy to rozwój czy ludzie odchodzą ?

inżynierexxx
@inżynier

to zależy w jakiej dywizji i pod czyimi rządami , różnie bywa ;-) Jeśli chodzi o produty nie ma się czego wstydzić, to największy atut ME bo można cały czas rozwijać się technicznie. Za to prowadzenie firmy....tu już nie ma się czym chwalić. ME ma klimat polskiej firmy z lat 90-tych. Mogłaby nazywać się (usunięte przez administratora)C lub (usunięte przez administratora)" . Kluczowe decyzji oparte na zasłyszanych opiniach ,a nie analizie danych czy doświadczonych ekspertach. Trzeba tez zapomnieć o wystandaryzowanych procesach, nowoczesnych rozwiązaniach systemowych. Wszystko robione jak najtaniej lub wcale ,wdrożenia zmian trwają latam, dlatego ludzie tez odchodzą Dużo można ugrać jeśli się dobrze się ułoży z (usunięte przez administratora) ! Duzo plotek i decyzji rozgrywanych w kuluarach

@inżynier

W Mitsubishi Electric mamy 3 działy sprzedaży, zajmujące się różnymi obszarami naszej działalności. Oferty wynikają więc z różnych czynników. Część wynika z rozwoju zarówno wewnętrznych pracowników jak i całej firmy, a część oczywiście z powodu rotacji, która pojawia się również u nas. Dodatkowo ogłoszenie na to samo stanowisko często musi być wystawione więcej niż raz, bo nie zawsze udaje się znaleźć odpowiedniego pracownika przy pierwszej publikacji.

@inżynierexxx

Dziękujemy za opinię, każda jest dla nas cenna i istotna. Podejmujemy od dłuższego czasu szereg działań zmierzających do odpowiedniego rozwoju zarówno firmy jak i jej pracowników. Dużo projektów jest w trakcie realizacji i wkrótce będzie możliwa ich implementacja. Pragniemy podkreślić, że decyzje zawsze są podejmowane z uwzględnieniem danych, raportów rynkowych i przy współpracy z wieloma ekspertami z różnych dziedzin. Od kilku już lat współpracujemy przy projektach z wyspecjalizowanymi firmami z danych obszarów. Systemowo również się zmieniamy, ale jako korporacja międzynarodowa, niektóre systemy są dla nas obowiązkowe i nie mamy możliwości ich w pełni zmienić (te staramy się dostosowywać do potrzeb naszych pracowników na ile tylko jest to możliwe). Do projektów zmian i podejmowanych decyzji zapraszane jest coraz większe grono managerów. Zachęcamy również pracowników do przedstawiania swoich propozycji, jesteśmy otwarci na dialog.

dulszyzna

coś jest na rzeczy, firma dla takich co umieją przetrwać i dopasować się do wątpliwej moralności zarządzających (części). Jeśli jesteś na wysokim stanowisku spokojnie "przejdzie" niezauważone łamanie procedur, niemoralne zachowania czy wykorzystywanie pozycji. Są równi i równiejsi, wystarczy w nazwie stanowiska "manager " i hulaj dusza

@dulszyzna

Dla naszej firmy działanie zgodne z procedurami i etyką są niezwykle istotne. Nadużycia nie są akceptowane i nie zgadzamy się na nieodpowiednie działania, niezależnie od poziomu zajmowanej pozycji. Zawsze staramy się tłumaczyć i wyciągać konsekwencje, nawet jeśli zachowania dotyczą stanowisk managerskich, a może nawet zwłaszcza wtedy. Nasi pracownicy mają możliwość zgłaszania nieprawidłowości zarówno bezpośrednio, jak i anonimowo z użyciem linii etyki. Zachęcamy do zgłaszania takich sytuacji, wówczas będziemy w stanie reagować.

sprawdzam
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

To może zacznijcie od sprawdzenia co się dzieje z samochodami służbowymi, delegacjami i tymi owianymi już nawet u konkurencji obiadami/kolacjami/spotkaniami/imprezami, na które Wasi pracownicy zapraszają klientów :) Sprawdżcie ile z tych spotkań jest zasadnych, a ile to po prostu przepuszczenie kasy.

kris
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

kiedy firma pytała pracownikow o opinie , satysfakcję z pracy, kadre kierownicza ?

@kris

Dzień dobry, ostatnie badanie satysfakcji odbyło się pod koniec roku 2019. Kolejne planowane jest w roku bieżącym, tj. 2022.

ciekawosc
Klient
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

dzien dobry , a w jaki sposob pracownicy moga zglaszac pomysly , kto je rozpartuje ?

Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś na stanowisko Inżynier Wsparcia Technicznego oferowane przez firmę Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
gienia
Kandydat

Byłam na rozmowie rozmowie rekrutacyjnej - obszar HR. Rozmowa trwała bardzo długo - prawie 2h, była interesująca - Panie bardzo chciały dużo sie dowiedzieć - odniosłam wrażenie, że nauczyć - co sie robi w innych firmach, żeby wprowdzic do tej. Mieli udzielić informacji zwrotnej, ale oczywiscie jej nie było - a minęło 6 miesięcy :-), nawet jak dzwoniłam i pisałam maile. Sądziłam, że taka firma jest na poziomie i udziela informacji zwrotnej niezależnie jaka ona jest, bo na tym zależało - ale jak widać słabiutko.

@gienia

Dzień dobry, jest nam niezwykle przykro z powodu tej sytuacji. Przykładamy ogromną wagę do informacji zwrotnej i kontaktujemy się z kandydatami niezależnie od naszej decyzji. Niestety w międzyczasie zakończyła się współpraca naszej firmy z rekruterem i mogły pojawić się takie sytuacje, za co bardzo przepraszamy. Na pewno poprawimy ten obszar, aby nie dopuszczać do takich sytuacji w przyszłości.

Ile można zarobić na stanowisku Inżynier Sprzedaży w firmie Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce w miejscowości Wrocław?

bieda
@Administrator

5,5 - 7 max

Co jaki czas w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce można ubiegać się o podwyżkę?

Odpowiedź
@Pytanie

Zwykle są podwyżki raz na rok (inflacyjne). Jeżeli masz argumenty, żeby zarabiać więcej (wykonujesz swoją robotę dobrze, robisz więcej niż w Twoim zakresie obowiązków) to powinieneś to komunikować managerowi jakwcześniej jak to możliwe - żeby ten z kolei mógł iść z tym tematem wyżej :) Chodzenie po podwyżkę i oczekiwianie, że w następnym miesiącu Ci ją dadzą jest nierealne. To wszystko "trwa", a dlaczego to zapewne usłyszysz piękne bajki od swojego menago :)

Czy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

HR
@Pytanie

W przypadku gdy pracodawca chce się przekonać czy pracownik spełnia oczekiwania na stanowisku, podpisywana jest umowa kodeksowa na okres próbny (maksymalnie 3 miesiące), po tym okresie może być kontynuowana umowa na czas określony. Umowa zlecenia to inny rodzaj świadczenia czynności i oczywiście funkcjonuje w naszej organizacji , natomiast nie zstępuję umowy na okres próbny

Hanna
@HR

Kto w takim razie ma szansę na ominięcie okresu próbnego w Mitsubishi Electricu? :) Czy chodzi tutaj o posiadane doświadczenie czy jeszcze o coś innego? Jak wygląda taki idealny kandydat na nowego pracownika w firmie? Jakie musi spełniać wymogi?

ten po okresie próbnym :)
@Hanna

Nikt :) standardem tej firmy jest to, że najpierw weryfikują twoje umiejętności przez 3 miesiące na okresie próbnym, a po tym czasie przedstawiają Ci umowę o której była mowa (bądź nie) na rozmowie kwalifikacyjnej :)

Kamil

To prawda ze jest nowy zarząd głównego działu firmy? Jak się sprawdza ?

Inżynier sprzedaży
@Kamil

Nowy zarząd sprawdza się rewelacyjnie. Wszyscy dostaliśmy podwyżki i lepsze samochody służbowe. Toyota Camry to teraz standard :-)

Inżynier wsparcia
@Inżynier sprzedaży

Z tym Camry to puściłeś wodze fantazji kolego.

...
@Inżynier sprzedaży

Chyba raczej wszyscy nie dostali podwyżek.

Kandydat na inż. sprzedaży
Kandydat

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w ME? Moje doświadczenie to 10 lat w sprzedaży automatyki, z czego 6 ostatnich lat to sterowniki i napędy Siemens. Wcześniej projektowałem systemy automatyki i programowałem PLC/DCS/SCADA dla klientów z przemysłu chemicznego, ciepłownictwa i energetyki. Czy z takim doświadczeniem mogę liczyć na większy samochód niż Toyota Corolla? - auto trochę małe ze względu na mój wzrost i liczną rodzinę.Czy auto firmowe mogą prowadzić członkowie rodziny?

HR
@Kandydat na inż. sprzedaży

Dzień dobry, jest nam miło, że zainteresował się Pan naszą ofertą pracy. Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie od strony procesu rekrutacyjnego. W procesie sprawdzamy kluczowe kompetencje na stanowisku m.in. wiedzę techniczną, wiedzę rynkową, doświadczenia w prowadzeniu projektów etc. dopiero na tej podstawie przygotowana jest adekwatna do kandydata/ kandydatki oferta finansowa. Jednocześnie pragnę zapewnić, że płace oferowane w Mitsubishi Electric odpowiadają standardom rynkowym. Inżynierowi sprzedaży Działu Factory Automation poza podstawą przysługuje premia kwartalna, której wysokość zależy od zrealizowanego budżetu i KPI. Są też dodatkowe premie. Pracownik otrzymuje niezbędne narzędzia pracy, wymagane na zajmowanym stanowisku, w tym samochód służbowy, który może być używany także prywatnie. Zapraszam serdecznie do aplikowania za stanowisko. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania w kontakcie bezpośrednim. Z pozdrowieniami, Dział HR rekrutacja@mpl.mee.com

Inżynier sprzedaży
@Kandydat na inż. sprzedaży

Wynagrodzenia, nawet na tym samym stanowisku, są różne i zależą od wielu czynników, zarówno obiektywnych (przychody generowane dla firmy) jak i subiektywnych (np. widzimisię szefa). Możesz przyjąć, że inżynier sprzedaży z pięcioletnim stażem zarabia średnio ok. 12-15 tys. złotych/m-c brutto. Do tego dochodzi kwartalna premia w wysokości maksymalnie jednej pensji. Razem w sprzyjających okolicznościach możesz zarobić ok. 18-20 tys. miesięcznie. Najlepsi sprzedawcy wyciągają ok. 25 tys. miesięcznie - ale tych jest niewielu. Jeżeli chodzi o auta, to Toyota Corolla jest na start. Jeżeli będziesz dobrze negocjował dostaniesz Mitsubishi Outlander lub Toyota Camry. Normalnie takie auta dostają pracownicy o stażu w firmie powyżej 4 lat.

Czym Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce zachęcają? Jakie mają dodatki?

Inżynier
@Pytanie

W tej chwili niczym sensownym nie zachęcają. Atmosfera w firmie z tygodnia na tydzień jest coraz gorsza. Dużo zmian w ostatnim czasie (nowy zarząd głównego działu firmy) nie są przez większość osób akceptowalne przez co pojawia się wiele spięć i konfliktów pomiędzy pracownikami ... Coraz większe wymagania, rosnąca ilość pracy i odpowiedzialności nie przekłada się zupełnie na wynagrodzenie (po kilku latach pracy wypłata 13% wyższa od bazowej). Wielu pracowników w ostatnim czasie rozważa zmianę pracy przez co zwyczajnie kolejni wątpią w dalszy sens pracy tutaj. Szkoda, bo jak zaczynałem pracę wyglądało to naprawdę dobrze. Plus jest taki, że pracownicy mają dostęp do nowych technologii i dla kogoś kto chcę się uczyć można tutaj wiele się nauczyć. Niemniej praca na maks 3-4 lata.

Automatyk
@Inżynier

W jakich widełkach można się spodziewać podstawy wypłaty? Widziałem ostatnio ogłoszenie na stanowisko w dziale wsparcia technicznego i zastanawiałem się czy nie aplikować, ale nie chce marnować czasu a w ogłoszeniu nie wspominają nic o wysokości zarobków. "Atrakcyjne wynagrodzenie" dla każdego oznacza co innego :)

Niestety prawda
@Inżynier

Niestety potwierdzam zmianę na gorsze. Wypłata nie jest wyższa a nawet niższa z powodu nierealnych celów i KPI. Wprowadzenie dużej ilości zmian na raz spowodowało, że ludzie przestali się orientować w realizacji podstawowych procesów. Bardzo upierdliwy oraz zawieszający się system raportowy i ofertowy. ://

Inżynier
@Automatyk

To zależy mocno od doświadczenia Twojego. Trudno powiedzieć tak nie znając Twoich "osiągnięć".

Automatyk
@Inżynier

3 lata w Niemczech w delegacji z firmy integratorskiej, ale wolałbym coś bardziej stacjonarnego ze względu na rodzinę.

Igi

@Lol o to super, a jak procentowo wychodzi ta coroczna podwyżka?

Co jaki okres czasu w Mitsubishi Electric Europe B.V. można ubiegać się o podwyżkę?

Lol
@Pytanie

Cześć Zmiana wynagrodzenia jest możliwa co roku . Natomiast co kwartał jeśli zadania są zrealizowanym otrzymujesz premie .

YxzY
@Lol

Zmiana wynagrodzenia co roku? Zapewne masz na myśli "podwyżkę" inflacyjną, 3,5-4% która jest standardem. Waloryzacja wynagrodzenia o wskaźnik inflacji jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Są to zatem, jak łatwo policzyć, bardzo niewielkie kwoty.

Honorata

Wiecie, czy Mitsubishi szuka nowych ludzi do pracy? Myślę, czy nie wysłać CV, ale nie jestem pewna, czy mają zapotrzebowanie. Jeśli prowadzą rekrutacje, to na jakie stanowiska?

Witek

Zawsze można pracować w spokojnym miejscu bo tu praca jest dla ambitnych!

zzz

Toruń Kraków czy Warszawa typowa bezduszna korpomachine

Nie korpo
@zzz

Co ty tam wypisujesz "plaga kolesiostwa" a nie korpo

lala
@zzz

Firma nie ma siedziby w Toruniu, rozumiem że nie jesteś pracownikiem ? :-)

Zainteresowany

Może ktoś ma wiedzę czy firma prowadzi rekrutacje na jakieś stanowisko?

Co powinni wiedzieć kandydaci na pracowników Mitsubishi Electric Europe B.V. zanim wyślą do tej firmy CV? Napisz tym osobom jak przygotować się do pracy w tej firmie i czy jest to pracodawca godny polecenia.

aneta
@admin

Witam, fajnie byłoby gdyby potencjalni pracownicy wiedzieli jaką pracą są zainteresowani i określili to w mailu , Firma ma charakter sprzedażowy i daje wiele możliwości jeśli chodzi o wybór departamentu . Większość stanowisk jest skierowana do inżynierów takich kierunków jak automatyka, elektronika, mechatronika, Cv można wysłać na adres recruitment@mpl.mee.com pozdrawiam Aneta Łołka

Zostaw merytoryczną opinię o Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Balice

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce