Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Opinie o Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Wieloletni pracownik

Pracuję w @Pracodawca od kilkunastu lat. @Pracodawca jest zdecydowanie stabilnym pracodawcom, dbającym o pracowników, z ciekawym pakietem benefitów pracowniczych. Sporo pozytywnych zmian w tym obszarze w ostatnich 2-3 latach i cały czas wdrażane i planowane nowe. Sama organizacja daje duże możliwości nauki i rozwoju nie tylko poprzez szkolenia, ale też dzięki ciekawym projektom, które są realizowane. Natomiast do tego jak wszędzie potrzebne są chęci, inicjatywa, zaangażowanie i wyjściu poza strefę komfortu. Pracodawca ma wspierać pracownika w rozwoju, a nie zmuszać go do niego - niestety nie wszyscy to rozumieją. W firmie panuje luźna, koleżeńska atmosfera nastawiona na współpracę. Pomimo spędzony wspominanych kilkunastu lat w firmie nie ma nudy, cały czas coś się dzieje i cały czas otwierają się nowe możliwości na stawianie kolejnych kroków na ścieżce kariery zawodowej. Zdecydowanie polecam!

Czy w firmie Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Inżynier Sprzedaży?

Łucja

Dzień dobry, czy praca na recepcji byłaby możliwa? najlepiej od wiosny? Przeglądam okolice za zatrudnieniem, posiadam już doświadczenie. widziałam te ostatnia opinie odnosząca się właśnie do recepcji, nie wiem tylko czy nie pracuje w niej stały zespół? w tym roku jeszcze nie pojawiła się żadna opinia, czy warunki pracy nie uległy żadnej zmianie?

@Łucja

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie i zainteresowanie pracą w naszej firmie. Aktualnie nie mamy ofert pracy na stanowiska recepcyjne, ponieważ pracuje na nich nasz stały zespół. Zachęcamy jednak do śledzenia naszych ogłoszeń i aplikowania w momencie, gdyby interesujące Panią stanowiska się pojawiły. Pozdrawiamy

kkkk

W Balicach bardzo miła recepcjonistka. @Pracodawca super rekrutacja-wlasciwa osoba do tej roli. Zawsze chętna do pomocy, usmiechnieta. Pozdrawiam

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Mariusz

Witam, czy podczas pracy w Mitsubishi Electric Europe zdarzają się wyjazdy międzynarodowe?

@Mariusz

Dzień dobry, Tak, zdarzają się wyjazdy międzynarodowe. Jest to jednak uzależnione od stanowiska i obszarów odpowiedzialności. Zawsze dokładną odpowiedź można uzyskać już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego w ramach prowadzonej rekrutacji. Pozdrawiamy serdecznie

Marika
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Jakie były organizowane w ostatnim czasie? I w jaki sposób same delegacje są rozliczane? Widziałam ofertę dla asystentki gdzie wspomniane rozliczenia były podkreślone. Czy kursy oraz szkolenia zamieszczone w opisie są realizowane w trakcie pracy czy tez po godzinach? Prócz językowych na jakie można liczyć na dziale księgowości?

@Marika

Dzień dobry, Delegacje zagraniczne dotyczą głównie krajów z obszaru UE – Czechy, Węgry, Słowacja, ale zdarzają się również wyjazdy poza UE - najczęściej Wielka Brytania, Turcja, Japonia. Ich rozliczanie odbywa się za pośrednictwem zautomatyzowanego systemu informatycznego w standardowy sposób, zgodny z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Większość kursów i szkoleń rozwijających kompetencje, odbywa się w godzinach pracy. Wyjątkiem są szkolenia językowe czy studia, na które nasi pracownicy uczęszczają do wybranych przez siebie szkół językowych i uczelni wyższych. Pracownicy działu księgowości uczestniczą w szkoleniach z aktualnych przepisów, a dodatkowe potrzeby szkoleniowe ustalane są indywidualnie. Jeśli istnieje taka potrzeba, organizowane są kursy z kompetencji miękkich czy dodatkowe szkolenia z programu Excel. Ponadto, osoby chcące rozwijać się w innych obszarach, mogą skorzystać z platformy Udemy gdzie znajdują się tysiące kursów online. Pozdrawiamy serdecznie

Miałem okazję być rekrutowany do jednego z biur. Powiem tak, test wiedzy na początek, następnie rozmowa z kierownikiem, który rekrutował człowieka do jednego ze swoich liderów. Praca poniedziałki i piątki w biurze - po 8h. Wtorek, środa, czwartek wyjazdy - według przedstawionej mi średniej 3 klienci dziennie, i jak zaznaczył to kierownik, każde ze spotkań co najmniej po 2 godziny. W obowiązkach obsługa województwa min. warmińsko-mazurkiego. Licząc trasę Poznań - Olsztyn 355km czas przejazdu wynosi średnio 4h 30 minut. Czyli przy dobrych wiatrach i spaniu w hotelu macie co najmniej 11h pracy. (3 dni na wyjazdach, więc wliczcie to sobie do tygodniowego czasu pracy... Ile wyjdzie łącznie? Według KP mamy 40h pracy, ale jeśli jesteś handlowcem, sam wiesz, jak firmy są kreatywne w naszym przypadku) Jeśli chodzi o kwestie wynagrodzenia, to nie są w stanie powiedzieć Ci, czy zaproponowana kwota którą chcesz uzyskać jest ok, czy nie, muszą to przedyskutować ze swoimi przełożonymi i powiedzieć Ci po kolejnym etapie rekrutacji, na którym będziesz miał okazję wykazać się swoją wiedzą i sprzedać jury produkt Mitsubishi zestawiając go z jakimś innym produktem konkurencji. Osobiście kwestie finansów uważam, za żenadę, bo albo na rozmowie masz określone warunki i kwotę, którą firma może Ci zapłacić albo teoretyzujemy wszystko i rozmawiamy o tym, co by było gdyby. Uważam, że jeśli rekrutacja jest wieloetapowa, to pierwsze spotkanie może odbyć się online. Plusy, to: -ładny biurowiec w dobrej lokalizacji -brak tzw. lojalki -świetny produkt, który "sam" się sprzedaje

Dużo zmian na lepsze!

Jedeny plus w tej firmie jest że można się zwolnić!

Shadow
@4077

Mamy rotacje na bardzo niskim poziomie

Tomasz Cichosz SBP Projekt

próbowałem nawiązać z firmą Mitsubishi Electric współpracę w celu uzyskania informacji technicznych związanych z doborem urządzeń . Tragedia , nie kompetencja , krótko rzecz biorąc zlewka totalna. Nie wiem jak firma Mitsubishi Electric działa na naszym rynku i czy szefostwo w kraju kwitnącej wiśni jest świadome poczynań swoich pracowników w kraju nad Wisłą.

@Tomasz Cichosz SBP Projekt

Szanowny Panie, dziękujemy za informację. Prosimy o kontakt na skrzynkę: kontakt-les@mpl.mee.com. W bezpośredniej korespondencji postaramy się wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Sebek

Dzień dobry, w związku z ofertami pracy w oddziale Wrocław, chciałbym dowiedzieć się jaka atmosfera panuje w firmie, czy jest to młody i pomocy zespół?

@Sebek

Dzień dobry, nasz wrocławski zespół jest młody, bardzo otwarty na współpracę i wzajemne dzielenie się wiedzą. Atmosfera w firmie jest wysoko oceniana przez naszych pracowników, którzy wskazali w ostatnim badaniu satysfakcji, że są z niej zadowoleni aż w 90%.

Na stronie GoWork.pl pojawiła się oferta pracy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce jako Inżynier Produktu. Ktoś z Was będzie aplikował?

kandydat

Czy są gdzieś dostępne widełki wynagrodzeń dla poszczególnych stanowisk?

Honorata
@kandydat

Właśnie to chyba sekret, ale może zaaplikowałeś, udało Ci się dostać i zdradzisz tę tajemnicę? To chyba jedna z najbardziej istotnych kwestii. Ale o samej rekrutacji też się chętnie czegoś dowiem, jak masz to za sobą to napisz co i jak :)

Kamila

Sprawdziłam na różnych portalach, niestety nigdzie nie są podawane widełki zarobkowe Specjalistki ds. Obsługi Klienta. Kiedy w grudniu firma szukała na to stanowisko, z wyszczególnieniem, że chodzi o skandynawskich klientów, stawek też nie podawała :/ Ktoś z Was pomoże? Zostały 2 dni na aplikację...

W Poznaniu i Wrocławiu były jakieś masowe zwolnienia czy pracownicy sami odeszli? W ogłoszeniach o pracę widać ogromną rotację i boje się czy nie wpakuje się w (usunięte przez administratora) Biorąc pod uwagę aktualną sytuacje na rynku obawiam się, że pracodawca nie motywuje pracowników finansowo do pozostania w firmie.

@Kandydat

Twoje obawy są słuszne, zarówno od strony finansowej jak i komfortu pracy brak jest motywacji. U konkurencji na start (z mojego doświadczenia jak osób które odeszły - rozmawiałem z większością) 2-3 tyś. więcej, dużo większe możliwości rozwoju, normalny szef i bardzo konkretnie sprecyzowane cele. Mitsubishi to taka (usunięte przez administratora) firma, (usunięte przez administratora), w pozostałych oddziałach jest to mniej widoczne. Polecam na start wszystkim przyszłym menadżerom idealny przykład anty zarządzania, postępowania i motywowania pracowników. Podczas rozmowy z przełożonym wydawało mi się, że rozmawiam z wróżbitą Maciejem który coś tam w swojej szklanej kuli widzi. Nie ma się co temu dziwić na stanowiska kierownicze wybierane są osoby zaprzyjaźnione (kolesiostwo), takie które nie zagrażają pozycji przełożonego z niskimi kompetencjami lub brakiem, a co najgorsze większość z nich wierzy że to dzięki własnym zdolnościom to osiągnęły. Twoje pomysły albo stają się pomysłami przełożonego albo nie istnieją. Nie będę się więcej rozpisywał, wszystko co negatywne zostało tu wcześniej napisane jest prawdą.

@Kandydat

Dzień dobry, Odnośnie naszych biur w Poznaniu i Wrocławiu to ogłoszenia pojawiające się wynikają z dwóch czynników, jednym jest duży rozwój biznesu i większość ogłoszeń dotyczy tego obszaru, a drugim rotacja. Zachęcamy do aplikowania i spotkania się z rekruterem i managerem danego zespołu w celu poznania specyfiki pracy i powodu pojawienia się konkretnej oferty na rynku - na pewno udzielą odpowiedzi. Pozdrawiam, HR

ciekawa_
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Przepraszam, a rotacja pracowników skąd się bierze? Na pierwszy rzut oka nie wygląda to wszystko dobrze... Trzeba przyznać, że komentowanie przez Pracodawcę jak najbardziej OK, ale z tego co piszą ludzie, to niestety słabo... Albo szwankuje zarządzanie, albo nie zgadza się kasa, albo ludzie nie są sobie przyjaźnie nastawieni.

@ciekawa_

Rotacja w przypadku naszej firmy wbrew pozorom nie jest tak duża i podejmujemy szereg działań żeby ją zminimalizować. Działamy zarówno w obszarach rozwojowych, weryfikujemy coraz bardziej stawki, a teraz prowadzimy wiele badań wśród naszych pracowników aby zdiagnozować dobrze czego oczekują. Samych powodów rotacji jest wiele - oczywiście zdarzają się kwestie finansowe, przejścia na stanowiska wyższego szczebla czy też zmiany branży. Atmosfera pracy natomiast oceniana jest przez naszych pracowników w większości wysoko. Pracujemy mocno nad tym, żeby naszym pracownikom pracowało się u nas dobrze i to jest nasz cel nadrzędny aktualnie.

Ile jest zmian w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

gość

Jedna zmiana (8/9-16/17) bo to nie firma produkcyjna tylko handlowa :)

Nika

Rozmowa w Balicach (Kraków) przebiegła w luźnej atmosferze. Pytania o wiedzę techniczną, życiową, branżową (co oznacza logo firmy ????‍♂️) Szkoda że nikt nie zechciał poinformować o wyniku rekrutacji mimo zapewnień.

Na stronie GoWork.pl pojawiła się oferta pracy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce jako Inżynier Serwisu. Ktoś z Was będzie aplikował?

Radzę omijać szerokim łukiem. Kolesiostwo i wątpliwe szanse na rozwój.

AAA
@Anonim

kadra zarzadzajaca kolesie z lat 90-tych ;-) basic level management

;-)
@AAA

Aneta, masz racje co do managementu ale daj spokój, zostaw. Było mineło, żal minie ;-)

inżynier

Czesc, jak się pracuje w dziale sprzedaży w Mitsubishi, widzę cały czas oferty na te stanowiska . Czy to rozwój czy ludzie odchodzą ?

inżynierexxx
@inżynier

to zależy w jakiej dywizji i pod czyimi rządami , różnie bywa ;-) Jeśli chodzi o produty nie ma się czego wstydzić, to największy atut ME bo można cały czas rozwijać się technicznie. Za to prowadzenie firmy....tu już nie ma się czym chwalić. ME ma klimat polskiej firmy z lat 90-tych. Mogłaby nazywać się (usunięte przez administratora)C lub (usunięte przez administratora)" . Kluczowe decyzji oparte na zasłyszanych opiniach ,a nie analizie danych czy doświadczonych ekspertach. Trzeba tez zapomnieć o wystandaryzowanych procesach, nowoczesnych rozwiązaniach systemowych. Wszystko robione jak najtaniej lub wcale ,wdrożenia zmian trwają latam, dlatego ludzie tez odchodzą Dużo można ugrać jeśli się dobrze się ułoży z (usunięte przez administratora) ! Duzo plotek i decyzji rozgrywanych w kuluarach

@inżynier

W Mitsubishi Electric mamy 3 działy sprzedaży, zajmujące się różnymi obszarami naszej działalności. Oferty wynikają więc z różnych czynników. Część wynika z rozwoju zarówno wewnętrznych pracowników jak i całej firmy, a część oczywiście z powodu rotacji, która pojawia się również u nas. Dodatkowo ogłoszenie na to samo stanowisko często musi być wystawione więcej niż raz, bo nie zawsze udaje się znaleźć odpowiedniego pracownika przy pierwszej publikacji.

@inżynierexxx

Dziękujemy za opinię, każda jest dla nas cenna i istotna. Podejmujemy od dłuższego czasu szereg działań zmierzających do odpowiedniego rozwoju zarówno firmy jak i jej pracowników. Dużo projektów jest w trakcie realizacji i wkrótce będzie możliwa ich implementacja. Pragniemy podkreślić, że decyzje zawsze są podejmowane z uwzględnieniem danych, raportów rynkowych i przy współpracy z wieloma ekspertami z różnych dziedzin. Od kilku już lat współpracujemy przy projektach z wyspecjalizowanymi firmami z danych obszarów. Systemowo również się zmieniamy, ale jako korporacja międzynarodowa, niektóre systemy są dla nas obowiązkowe i nie mamy możliwości ich w pełni zmienić (te staramy się dostosowywać do potrzeb naszych pracowników na ile tylko jest to możliwe). Do projektów zmian i podejmowanych decyzji zapraszane jest coraz większe grono managerów. Zachęcamy również pracowników do przedstawiania swoich propozycji, jesteśmy otwarci na dialog.

dulszyzna

coś jest na rzeczy, firma dla takich co umieją przetrwać i dopasować się do wątpliwej moralności zarządzających (części). Jeśli jesteś na wysokim stanowisku spokojnie "przejdzie" niezauważone łamanie procedur, niemoralne zachowania czy wykorzystywanie pozycji. Są równi i równiejsi, wystarczy w nazwie stanowiska "manager " i hulaj dusza

@dulszyzna

Dla naszej firmy działanie zgodne z procedurami i etyką są niezwykle istotne. Nadużycia nie są akceptowane i nie zgadzamy się na nieodpowiednie działania, niezależnie od poziomu zajmowanej pozycji. Zawsze staramy się tłumaczyć i wyciągać konsekwencje, nawet jeśli zachowania dotyczą stanowisk managerskich, a może nawet zwłaszcza wtedy. Nasi pracownicy mają możliwość zgłaszania nieprawidłowości zarówno bezpośrednio, jak i anonimowo z użyciem linii etyki. Zachęcamy do zgłaszania takich sytuacji, wówczas będziemy w stanie reagować.

sprawdzam
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

To może zacznijcie od sprawdzenia co się dzieje z samochodami służbowymi, delegacjami i tymi owianymi już nawet u konkurencji obiadami/kolacjami/spotkaniami/imprezami, na które Wasi pracownicy zapraszają klientów :) Sprawdżcie ile z tych spotkań jest zasadnych, a ile to po prostu przepuszczenie kasy.

kris
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

kiedy firma pytała pracownikow o opinie , satysfakcję z pracy, kadre kierownicza ?

@kris

Dzień dobry, ostatnie badanie satysfakcji odbyło się pod koniec roku 2019. Kolejne planowane jest w roku bieżącym, tj. 2022.

ciekawosc
@Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

dzien dobry , a w jaki sposob pracownicy moga zglaszac pomysly , kto je rozpartuje ?

gienia

Byłam na rozmowie rozmowie rekrutacyjnej - obszar HR. Rozmowa trwała bardzo długo - prawie 2h, była interesująca - Panie bardzo chciały dużo sie dowiedzieć - odniosłam wrażenie, że nauczyć - co sie robi w innych firmach, żeby wprowdzic do tej. Mieli udzielić informacji zwrotnej, ale oczywiscie jej nie było - a minęło 6 miesięcy :-), nawet jak dzwoniłam i pisałam maile. Sądziłam, że taka firma jest na poziomie i udziela informacji zwrotnej niezależnie jaka ona jest, bo na tym zależało - ale jak widać słabiutko.

@gienia

Dzień dobry, jest nam niezwykle przykro z powodu tej sytuacji. Przykładamy ogromną wagę do informacji zwrotnej i kontaktujemy się z kandydatami niezależnie od naszej decyzji. Niestety w międzyczasie zakończyła się współpraca naszej firmy z rekruterem i mogły pojawić się takie sytuacje, za co bardzo przepraszamy. Na pewno poprawimy ten obszar, aby nie dopuszczać do takich sytuacji w przyszłości.

Ile można zarobić na stanowisku Inżynier Sprzedaży w firmie Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce w miejscowości Wrocław?

bieda

5,5 - 7 max

Co jaki czas w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce można ubiegać się o podwyżkę?

Odpowiedź

Zwykle są podwyżki raz na rok (inflacyjne). Jeżeli masz argumenty, żeby zarabiać więcej (wykonujesz swoją robotę dobrze, robisz więcej niż w Twoim zakresie obowiązków) to powinieneś to komunikować managerowi jakwcześniej jak to możliwe - żeby ten z kolei mógł iść z tym tematem wyżej :) Chodzenie po podwyżkę i oczekiwianie, że w następnym miesiącu Ci ją dadzą jest nierealne. To wszystko "trwa", a dlaczego to zapewne usłyszysz piękne bajki od swojego menago :)

Zostaw merytoryczną opinię o Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Balice

• Jak się pracuje w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 11 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce