Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Ruth

Czy jest sens tam pracowac jesli nie ma sie ukonczonych studiow z ekonomii lub bankowosci, excel na poziomie srednim, a angielski C2? Przygotowalem odpowiedzi na rozmowe z menadzerami, ale nie ukrywam ze jest to dla mnie czarna magia. Chetnie sie poducze, ale naprawde mam mala wiedze na temat ekonomii. Czy ktorys z pracownikow moze sie wypowiedziec. Jest to praca A1

Abc
@Ruth

Przyjmują niezależnie od kierunku wykształcenia. W większości działów praca ma niewiele wspólnego z klasyczną bankowością. Ważne by być plastycznym i szybko się uczyć - od a1 obecnie wymaga się mniej, nie stresuj się niepotrzebnie.

qwerty
@Ruth

Nic się nie bój, wielokrotnie było to poruszane forum, praca jest bardzo specyficzna, jest się małym trybikiem w maszynie, przerzucasz dane z jednego miejsca to drugiego. Te wszystkie techniczne pytania, które są zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej nie mają nic wspólnego z rzeczywistą pracą. Druga sprawa czy rzeczywiście taka praca Tobie odpowiada...

Nnnn

Po jakim czasie fostaje sie zazwyczaj odpowiedz po rozmowie z menadzerami? I czy mozna np zaczac za miesiac czy zazwyczaj jest to od razu? I jeszcze jedno: rozmowa z menadzerami jest po polsku czy angielsku

Ala

Czy jest możliwe, żeby np. przenieść się z działu typu FA, Compliance do np. HR lub marketingu?

fg

Jak jest ze zmianami działów?

typowe rekrutacyjne

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Magda

Czy ktoś z Was wie ile mniej więcej czeka się na odpowiedź po ostatnim etapie rekrutacji czyli rozmowie z managerem? Czy odpowiedź dostanę bez względu na to czy zostanę przyjęta czy nie?

Oli21
@Magda

Ja wlasnie tez czekam i też chętnie się dowiem :)

Xx
@Oli21

Ja dostawałam odpowiedz na drugi dzień

Rejczel
@Magda

Ja dostałam po 3 tygodniach i kilku e mailach do Indii (pozytywna).

Magda
@Rejczel

Czyli sama pisałaś do nich z zapytaniem?

Ela
@Magda

Ja dostałam równo po tygodniu pozytywna odpowiedz, bez żadnego pisanka do Indii itd.. jakby się nikt nie odezwał to w sumie nawet bym tego nie robiła, nie dzwonią=nie chcą mnie. Jak Cię chcą to Cię informują. Od znajomych ze SS wiem, ze Indie nie maja w zwyczaju pisać podziękowań za rektutacje z negatywna odpowiedzią wiec albo dostajesz telefon, ze dostajesz prace i pytanie czy przyjmujesz albo cisza.

Oli21

Po jakim czasie od ostatniej rozmowy zwykle dostaje się odpowiedź?

@Oli21

W zależności na kogo trafisz, ja czekałem ponad miesiąc.

Hej, Złożyłam pare dni temu CV na stanowisko Transfer Agency Specialist (Investor Service) - Associate 1. Dziś dostałam telefon od rekrutera z Indii ale z uwagi na to że nie bardzo miałam czas żeby rozmawiać to zmieniłyśmy termin rozmowy. Pani podała mi jakieś hasła klucze z których mam się przygotować ale niestety nie udało mi się wszystkiego zapisać i tu mam pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc i przesłać te pytania na maila (czytałam na forum, że SS wysyła mailem te pytanie - niestety ja nie dostałam owych pytań) Oraz drugie pytanie - są jakieś opinie na temat tego stanowiska? :) Z góry dziękuje za pomoc :) paobpaob1226@gmail.com

Czy po stażu często proponują kontynuację współpracy?

Stażysta

Czy na stażu jest problem z wzięciem paru dni wolnych?

Xx
@Stażysta

Z tego co wiem można wziąć wolne ale bezpłatne ;)

Jakub

Jakie są szanse na awans w SS? Chodzi mi o przejście z A1 na A2, czy jest to naturalny proces po jakimś czasie pracy czy trzeba cisnąć, robić nadgodziny itd? Chodzi mi głównie o FA i FinRep.

Aga
@Jakub

Tez jestem ciekawa jak jest ogolnie z awansami z A1 na A2.

Pozdro
@Jakub

Trzeba cisnąć i ogarniać. Jak dobrze pójdzie to po 1,5 roku masz awans, a jak jesteś lemingiem to możesz i 4 lata siedzieć na A1.

pam
@Jakub

zależy od działu, są działy gdzie po roku już jest awans na a2, a po 2,5-3 na seniora, w innych z kolei tak jak mówi przedmówca można siedzieć 3-4 lata na a1 albo a2

@pam

Trzeba byc naprawde wybitnie nieuzdolnionym, zeby po 2 latach byc nadal A1. W 2-3 lata mozba spokojnie z A1 stac sie SA.

Zart
@Adam

Jak w 2 lata chcesz awansować na SA jak nawet minimalnego czasu na pozycji nie będziesz miał + niewiadomo jak trafisz z naborem vs minimalny wymagany staż na pozycji.

japek
@Adam

2 lata na seniora? nawet niektórzy A1 w dwa lata nie zrobią, w niektórych działach ludzie pracują po 5 lat i są na A2

@japek

2 lata i 3 miesiaca z A1 na SA w TTG :)

Aga
@japek

Masz na myśli, ze są nieogarnięci, że tyle siedzą na A1 czy po prostu taka kolej rzeczy w niektorych działach, ze mimo ze chcesz to nie da się ruszyć?

@Aga

To zależy. Są działy, gdzie ciężko o jakikolwiek awans i ludzie siedzą po 2 lata i cały czas na A1. Ale są takie, gdzie wszyscy zaczynali na A1. Część awansowała na A2, część się zwolniła, a została jedna osoba, która 2 lata jest A1. To już trzeba być nieogarniętym albo po prostu (usunięte przez administratora).

japek
@Aga

Tak jak mówi (usunięte przez administratora), czasem ciężko jest awansować w niektórych działach, a jeśli chodzi o seniora to po prostu czasem nie ma miejsc i ludzie po 5 latach pracy czasem dalej są na a2

Kama
@japek

A jakie to działy w których tak ciężko o awans? Wiem, że pewnie zależy od teamu ale ktoś mógłby mniej więcej wskazać kierunek?

TikTok
@Jakub

Chyba wiele zależy od FARTA.. najłatwiej o awans to chyba w FA

Ola
@TikTok

W FA czy to zart?

@Ola

W FA dość długo w porównaniu z innymi działami

@Nobi

Z mojej wiedzy wynika tez, ze w FA po roku A2, po dwóch możesz być nawet SA. W innych działach nie wiem.

Jak ktos wytrzyma w FA te 2-3 lata to SA dostanie. Tylko ciezko tam wytrzymac. Pozdrawiam FA UK i FA Irish. Oczywiscie jeszcze SecVal. To samo.

Nobi

W FA niestety bardzo częstym obrazkiem są A1 pracujące nawet rok albo dłużej, które ciągle nie ogarniają procesu, pracują niedokładnie itd. Nie znam nikogo kto po 2 latach przeskoczyłby z a1 na SA.

Dominika

w finrep tak jak w fund accountingu 2-3 lata na seniora szybko

@odpowiedzdlaada

Tylko tez ciezki dzial.

@Adam

Trzeba pamietac ze te przedzialy czasowe sa realne dla naprawde bardzo mocno wyrozniajacych sie pracownikow. Jak rowniez o tym ze ponad polowa przyjmowanych osob nie rokuje na awans, gdyz po prostu nie sa w stanie przeskoczyc pewnego poziomu. Tym bardziej ze wymagania wzgledem a2 a a1 to niebo a ziemia. A roznica w wynagrodzeniu zenujaca mala.

Kamil
@Jakub

Dla mnie to te awanse tez trochę jak kto kogo lubi, wiem, ze niby polityka firmy odbiega od tego ale widać w niektorych działach faworyzacje. Możesz długo siedziec na A1, bo siedzisz i robisz swoje kiedy obok na A2 i wyżej wskakują Ci, co liżą 4litery.

Basia
@Jakub

Tez interesuje mnie jak to wyglada, bo czytam różne opinie. I czy pierwsza podwyżka, która kiedyś była na przedłużenie umowy jest przydzielana w określonym czasie?

Zosieńka
@Kama

Na przyklad dzialy wspierające (nieoperacyjne)

Maestro

Szukam opinii na temat pracy na stanowisku Corporate Actions Senior Specialist, Associate 2. Jak wygląda praca, czy dużo deadlinow, w którym biurze znajduje się dział, ogólne opinie. Dzięki

X

Co sądzicie o Fund Accounting? Jaka jest specyfika pracy stażysty? Zastanawiam się nad tym działem w przyszłym roku i chciałbym nieco się o nim dowiedzieć. Proszę tylko bez szydery czy straszenia. Co robi taki stażysta? Czy bez wykształcenia ekonomicznego dam radę? To w końcu rachunkowość. Z góry dzięki.

mysza
@X

Bez problemu bez wykształcenia ekonomicznego. Stażysta robi to samo co A1. Są deadliny i praca raczej dynamiczna, często nadgodziny. Angielski do ogarniania e-maili tylko, chyba że masz w teamie obcokrajowca, to wiadomo, team meetingi, itp. Co do specyfiki pracy, jest to głównie w konkretnym starym programie używanym tylko w SS, raczej nie jest user friendly. Coś więcej chcesz wiedzieć?

X
@mysza

Dzięki wielkie! :)

Ola

Cześć, szukam informacji na temat stanowiska Senior Performance Measurement Analyst, Associate 2. Jak wygląda praca, czy są deadliny dzienne/godzinowe ? Jaki to dział i w którym biurze się znajduje ?

minnie
@Ola

W CBK, są deadliny godzinowe

Kto zaczyna staż 20.07, czy kontaktowała się z wami osoba przełożona?

XD

A wiesz może w jakim języku będziemy pracować?

Czy po tym jak skończymy staż, jest możliwość przedłużenia umowy i zostać pracownikiem SS?

Nickx

Tak

Wojtek

Hej. Chciałbym spytać jak w praktyce wygląda praca w AML? Dużo dzwonienia i odpowiadania na maile? Czy może raczej excel i analiza dokumentacji? Jak wygląda kwestia deadlinów i nadgodzin?

joanna

Na jak długo firma umożliwia pracownikom dobrowolną pracę z domu?

Genowefa
@joanna

Do oporu ;) na razie do pracy w biurze wróciła garstka chetnych osob.

joana
@Genowefa

a konca epidemii nie widac, tzn na jesien zapowiadają drugą falę, wiec do konca roku/zimy? o.O

K2
@joanna

Praca z domu jest co najmniej do wrzesnia

Pati

Jak wygladala rozmowa na Webex? Mozesz cos wiecej napisać?

Ks
@Pati

Jest multum postów na ten temat, Obczaj na dole.

Krystynka

Ziomy jesteście pewni, że staż odbywa się zdalnie?? Potwierdzone info??

Stażysta

Dostałam informację, o tym że dostałam się na staż. Lecz nie odpowiada mi dział, do którego mnie przypisują. Czy jest możliwość zmiany?

sup
@Stażysta

Myślę, że z tym może być problem

Junior
@Stażysta

Mi nie odpowiada lokalizacja, czy jest możliwość zmiany?

Lol
@Junior

Jak Ci lokalizacja się nie podoba jak jest zdalny

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1020.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 612, z czego 56 to opinie pozytywne, 152 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1122 ocen.

State Street Bank Polska