Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Maestro

Szukam opinii na temat pracy na stanowisku Corporate Actions Senior Specialist, Associate 2. Jak wygląda praca, czy dużo deadlinow, w którym biurze znajduje się dział, ogólne opinie. Dzięki

X

Co sądzicie o Fund Accounting? Jaka jest specyfika pracy stażysty? Zastanawiam się nad tym działem w przyszłym roku i chciałbym nieco się o nim dowiedzieć. Proszę tylko bez szydery czy straszenia. Co robi taki stażysta? Czy bez wykształcenia ekonomicznego dam radę? To w końcu rachunkowość. Z góry dzięki.

mysza
@X

Bez problemu bez wykształcenia ekonomicznego. Stażysta robi to samo co A1. Są deadliny i praca raczej dynamiczna, często nadgodziny. Angielski do ogarniania e-maili tylko, chyba że masz w teamie obcokrajowca, to wiadomo, team meetingi, itp. Co do specyfiki pracy, jest to głównie w konkretnym starym programie używanym tylko w SS, raczej nie jest user friendly. Coś więcej chcesz wiedzieć?

X
@mysza

Dzięki wielkie! :)

Ola

Cześć, szukam informacji na temat stanowiska Senior Performance Measurement Analyst, Associate 2. Jak wygląda praca, czy są deadliny dzienne/godzinowe ? Jaki to dział i w którym biurze się znajduje ?

minnie
@Ola

W CBK, są deadliny godzinowe

Kto zaczyna staż 20.07, czy kontaktowała się z wami osoba przełożona?

XD

A wiesz może w jakim języku będziemy pracować?

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk

Czy po tym jak skończymy staż, jest możliwość przedłużenia umowy i zostać pracownikiem SS?

Nickx

Tak

Wojtek

Hej. Chciałbym spytać jak w praktyce wygląda praca w AML? Dużo dzwonienia i odpowiadania na maile? Czy może raczej excel i analiza dokumentacji? Jak wygląda kwestia deadlinów i nadgodzin?

joanna

Na jak długo firma umożliwia pracownikom dobrowolną pracę z domu?

Genowefa
@joanna

Do oporu ;) na razie do pracy w biurze wróciła garstka chetnych osob.

joana
@Genowefa

a konca epidemii nie widac, tzn na jesien zapowiadają drugą falę, wiec do konca roku/zimy? o.O

K2
@joanna

Praca z domu jest co najmniej do wrzesnia

Pati

Jak wygladala rozmowa na Webex? Mozesz cos wiecej napisać?

Ks
@Pati

Jest multum postów na ten temat, Obczaj na dole.

Krystynka

Ziomy jesteście pewni, że staż odbywa się zdalnie?? Potwierdzone info??

Stażysta

Dostałam informację, o tym że dostałam się na staż. Lecz nie odpowiada mi dział, do którego mnie przypisują. Czy jest możliwość zmiany?

sup
@Stażysta

Myślę, że z tym może być problem

Junior
@Stażysta

Mi nie odpowiada lokalizacja, czy jest możliwość zmiany?

Lol
@Junior

Jak Ci lokalizacja się nie podoba jak jest zdalny

Stażystka 6_07

Ja trafiłam do działu Centralized Cash Unit. Co tam się robi?

Ciekawy
@Stażystka 6_07

A wiesz w jakiej cenie formie będzie staż? Zdalnej czy stacjonarnie?

odp
@Ciekawy

wszystkie staże są zdalnie, 2300 brutto

staż

Czy jako stażyści dostaliście laptopy do pracy zdalnej ?

marek00

Witam, czy firma prowadzi rekrutację do działu fund accountingu? Czy praca w tym dziale jest stresujaca i jakie zarobki na start?

Es

Rozwiązywał już ktoś test na staż i może coś o nim powiedzieć? :?

XD
@Es

nie ma żadnego testu, mówią że przekazują zadania, jednak tak naprawdę są to tylko dane do wypełnienia i 50 stron do przeczytania informacji o SS

Stażystka 6_07
@XD

i w tych mejlach piszą, żę sprawdzą krótko naszą wiedzę w pierwszym dniu szkolenia. Jak to wygląda?

Ciekawa
@XD

Kiedy wam dali odpowiedz ze dostaliście się na staż? Ja w zeszłym tygodniu miałam drugi etap i dalej cisza. Nikt tez nie odpisuje mi na mejle.

Junior
@Ciekawa

Od dwóch tygodni czekam na przesłanie warunków umowy, a od zeszłego tygodnia nie odpisują mi na maile. Mega nie poważne to jest z ich strony. A staż ma się zacząć 6 lipca.

Xd
@Junior

Sprawdz spam, masz numer tel - zadzwon do nich, pisz na wszystie mozliwe maile, w tytule daj urgent.

xyzw

Czy wiek ktoś jak wygląda praca w dziale alternate investment services ? :)

Hehe
@xyzw

Nie ma takiego działu.

On
@Hehe

Tak dla przypomnienia po co jesteście :P dla innych jesteście zbędne ale nie dla mnie

Ok
@Hehe

A czy alternative investment services jest i o takim coś mi możecie powiedzieć?

V
@Ok

AIS to zainkorporowana przez Stejta firma która teraz (jak i wcześniej) działa w obszarze hedge fundow, praktycznie cały AIS mieści się w biurze obok Bonarki w Krakowie i w oddziale w Gdańsku. Wewnątrz AIS Alternative Investments Solutions znajduje się wiele działów, m in NAV i Middle Office, Investor Services (dawniej Transfer Agency) czy Private Equity. Także musisz sprecyzować o jakie stanowisko konkretnie Ci chodzi.

odp
@V

Chodzi o staż na wakacje i podali mi tylko dział :/

@V

A i na rozmowie jak pytali co by mnie najbardziej interesowało z tej listy podanej to powiedziałam, że ryzyko, ale nie wiem czy biorą to pod uwagę, gdzieś widziałam komentarz, że różnie to bywa :)

@odp

A na rozmowie pytali co by mnie najbardziej interesowało z tej listy w ogłoszeniu i powiedziałam, że ryzyko, ale nie wiem czy ma to dla nich jakieś szczególne znaczenie podczas przydziału, bo widziałam komentarze gdzieś, że różnie bywa :)

@odp

@V

A i na rozmowie pytali co by mnie najbardziej interesowało z tej listy w ogłoszeniu i powiedziałam, że ryzyko, ale nie wiem czy ma to dla nich jakieś szczególne znaczenie podczas przydziału, bo widziałam komentarze gdzieś, że różnie bywa :)

pytanko
@V

Jak wygląda praca/staż w tym dziale Transfer Agency?

Ktosik

Kiedy zaczyna się staż? Miałam 23.06 drugi etap z Indiami i mówili że dadzą znać ale nikt się nie odzywa. Kiedy do was się odezwali?

Quota

Pracowałam 2 lata w SS, dział AIS - o ile na początku praca była ok i atmosfera w porządku to później zaczął się wyścig szczurów. Awansowałam z A1 na A2 po roku i powoli dojrzewała we mnie decyzja o zmianie pracy. Pojawił się mobbing, nie koleżeńskie zachowania, (usunięte przez administratora) - wszystko to było premiowane przez Management. SS to kontrola, kontrola, kontrola... czasomierz, którego pilnuje twój manager bo może jadłaś obiad o 5 min za długo. Liderzy, którzy nie powinni nigdy zarządzać ludźmi - awanse brązowych nosków. Brak merytorycznych szkoleń, dużo szkoleń z umiejętności miękkich lub dla osób wchodzących w finanse. Jedynym plusem Multisport i pakiet Luxmed VIP. Nie polecam, pozdrowienia dla Karo.

dosyć
@Quota

Popieram, u mnie też pojawiły się problemy po 2 latach pracy, szykany w teamie, bo nie włażę w pupcię managerom jak niektórzy "koledzy"...mam zamiar się stąd ulotnić.

Brigit
@dosyć

Teraz przy koronie będzie raczej ciężko zmienić pracę - znam kilku bardzo dobrych specjalistów którzy od kilku miesięcy nie mogą zmienić pracy, ponieważ korporacje nie prowadzą rekrutacji ( stabilizacja zatrudnienia, ograniczenie wzrostu pensji).

Pawel
@Quota

To State Streetowa codziennosc.

xx

Czy ktoś wie jak wygląda kwestia podwyżki po 4 miesiącach pracy? I jak to się ma do obecnej sytuacji? Czy mimo wszystko warto podbić do managera?

Kejt
@xx

A to nie ma tak, ze po 3 miesiącach dostaje się podwyżkę? Kiedyś było po okresie próbnym 3mc nowa umowa i podwyżka, teraz podejrzewam umowa zostaje i podwyżka tez (ktoś ma jakieś info?)

@Kejt

Officer podejmuje decyzje kiedy chce dac podwyzke - te 500 zl.

@Adam

A jest jakiś „limit” czasowy? Jakiś max czas, żeby podjął decyzje? Pracuje już kilka miesięcy, mówią ze są zadowoleni a o kasie nic.

Bhp
@Adam

Do roku

K2
@xx

Ja dostałam od razu po 3 miesiącach ale trafiłam na spoko managera.

DwaDwa
@xx

Czy ma ktoś więcej info jak wyglada kwestia tej podwyżki? Trzeba się o nią pytać samemu czy ktoś kiedyś o tym zadecyduje i poinformuje?

H2O
@xx

Podbijam temat, ktoś coś wie?

Rafał
@H2O

Jeśli się sprawdzasz i manager widzi potencjał, to dostajesz podwyżkę.

Kuba
@Rafał

W obecnej sytuacji nie ma podwyżek

Amanda
@Kuba

A wie ktoś jakie jest tego uzasadnienie? Bo sytuacja w firmie stabilna i nie widzę powodu dla którego to ma być wstrzymane.

Paw
@xx

Tez jestem ciekawy jak to argumentują, dużo lepszy był system umowa na 3mc próbna a potem przedłużenie plus podwyżka, teraz niby umowa od razu na czas nieokreślony a na kasę czekasz i czekasz i nie wiadomo kiedy dostaniesz a nie oszukujmy sie na start pieniądze są slabe

korpoludzik
@Paw

zdadzam sie, moj znajomy w biedronce na kasie ma podobny/lepszy hajs na start

akg
@Amanda

Tez mnie to ciekawi, pracy mnóstwo, osób ubywa, a awanse stoją, COVID to idealne "usprawiedliwienie".

Hophip

Czesc, Aktualnie pracuję w SSGS. Rozważam przejście do SSGA. Orientuje się ktoś czy zarobki w tych wizjach są różne czy te same? Z góry dziękuję

Witam, mam pytanie, bo może ktoś jest w podobnej sytuacji. W kwietniu zostalam polecona przez znajomego, na stanowisko fund accounting. Po kilku dniach mialam pierwszą rozmowę z hindusami, po kilku dniach drugą, już bardziej z technicznych rzeczy typu bond itp. Po drugiej rozmowie, powiedziano mi, że prześlą moje cv dalej i mam czekać. No i czekam do tej pory. Od znajomego wiem, że rekrutacje zostały wstrzymane, jednak ja już jej dwa etapy przeszłam. Czy ktoś coś wie na ten temat? Pozdrawiam

xxxx
@Ania

ja zaczalem rozmowy z nimi w maju (podobne stanowisko), tez mialem 2 rozmowy z Indiami i po kilku dniach rozmowe z 3 osobami z polski. 6-go lipca zaczynam prace.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 56 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1125 ocen.

State Street Bank Polska