Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Niezdecydowany

Stanowisko Senior Transfer Agent (Fund Events), Associate 2 Jaka atmosfera w zespole? Duża rotacja? Ile nadgodzin miesięcznie? Które biuro?

EaN

Pierwsza rozmowa z Indiami trwała 20 minut. Dostałam maila z informacją o uzgodnionej dacie kolejnej rozmowy oraz z czego mam się przygotować. O umówionej godzinie zadzwoniła Pani, zadając dokładnie te same pytania co na poprzedniej. Ta rozmowa trwała kilka minut. Na koniec Pani mnie poinformowała abym oczekiwała kolejnego telefonu i przygotowała się z treści które już wcześniej mi napisali. Nazajutrz dostałam maila że wybrali innego kandydata. Czy jest sens abym dalej aplikowała do SS?

Jgfdh
@EaN

A dlaczego nie ? Pewnie obsadzili pozycje w międzyczasie i nie było przekazanej informacji do działu HR z Indii jak do Ciebie dzwonili.

Stażysta

Cześć, dlaczego nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie? Menadżer odsyła do rekruterki, a ta mówi, ze mam się pytać menadżera. A pytanie jest bardzo proste, jak jest z wynagrodzeniem po stażu, pry przejściu na A1? Bo jak są takie same widełki, jak dla nowych osób to nie ma co mydlić oczu, tylko odrazu się żegnajmy XD Bo za każdym razem się zastanawiam czy warto zostać w tej firmie. U was tez jest tak, ze nikt nic nie wie i nikt nie jest w stanie nic załatwić? Bo więcej tu na forum wyczytam niż się dowiem od swojego menadżera XDDD

Stażystka
@Stażysta

No ja do tej pory nie wiem, czy znajdzie się dla mnie miejsce po stażu :(

2700 netto

Phfsrt
@Stażysta

Po stażu ewentualnie jest proponowana standardowa umowy jak dla świeżej A1-ki.

Ahoj
@Phfsrt

Czyli tak jak kolega wyżej pisał, 2700 netto? Bo mój znajomy po stażu na A1 dostał 3200 netto, teraz jest na A2 i ma ok 5 tys.

Maciej
@Ahoj

5 brutto czy netto?

adrian12
@Adam

hej nie uważacie, że trochę mało 2700 na rękę gdy w jakimś sklepie bez większych kwalifikacji pracownicy zarabiają coś koło tego a nie rzadko o wiele więcej i niekoniecznie nawet języki znają. Komedia trochę ale takie realia co zrobić ;)

Olo
@adrian12

Tak State Street placi. Ogolnie SSB placi malo na tle konkurencji.

Nicj
@adrian12

Tylko w sklepie po 5 latach nadal będziesz na tym samym stanowisku i dostaniesz niewielkie premie, w dalszej perspektywie może kiedyś zostaniesz kierownikiem zmiany. W korpo raczej wraz ze stażem wzrasta możliwość awansu i często sporych podwyżek. Znajdź kogoś kto pracuje w sklepie i w korpo po 10 lat i porównaj ich wynagrodzenia.

Stażystka
@Nicj

No ale jak powiedzmy w sklepie jesteś w stanie zarobić miesięcznie 3-3500 na rękę teraz w tym momencie, a tu proponują 2700.. w korporacji! Żadnej rewelacji w tym nie widzę,a dopiero po 2-3 latach pracy dostaniesz podwyżkę do 5 tysięcy. Z czym ceny na wynajem mieszkania i dojazd do pracy co kwartał się zmieniają, juz nie będę mówić nic o jedzeniu, ubraniach i wypadach gdzieś na miasto. a jeszcze weź człowieku odłóż grosza na urlop, święta i bóg wie co jeszcze.

Niki
@Stażystka

Ogólnie 2300 brutto za staż to mocne nieporozumienie

@Niki

No ale ta kwota jest dla studentów, 2300 brutto to brzmi, ale jak dostajesz przelew na 1800 to się łapiesz za głowę! Tez czytałem tu gdzieś w komentarzach, ze sporo osób zostało przy rekrutacji wprowadzone w błąd i ze z aplikacji na A1 cofnięto ich na staż.

@adrian12

Ale w sklepie trzeba ciężko zapier.niczać, a w korpo? jeszcze na pracy z domu? płaca adekwatna do pracy...

Stazystka

Ale taka płaca była do pandemii i do pracy zdalnej. A za mieszkanie i dojazd do pracy tak czy owak się płaci! Wiec nie wiem, czy warto zostawać po stażu na A1 za takie pieniądze. Obowiązków coraz więcej szkoda ze pieniędzy nie. ps. nie po to się chodziło na studia, praktyki i staże, żeby później zarabiać najniższa krajowa w amerykańskiej firmie:(

Ana
@Stazystka

Po pół roku dostaniesz podwyżkę do 4350 brutto, ok. 3100 netto.

@Ana

Podwyżka brzmi dobrze, ale skoro jestem na stażu i juz mam swoich klientów, to dlaczego przy przejściu na A1 mam dostawać tyle samo pieniędzy co świeża A1 którą trzeba będzie nauczyć wszystkiego? I na logikę biorąc, pracuje w firmie 3mc na stażu + 6 mc na A1 wychodzi, ze podwyżkę dostanę dopiero po 9mc a świeża A1 po pół roku.

Jgfss
@Wiktor

Bo na stażu taki świeży leming dopiero się uczy/przyucza do zawodu/stanowiska co zwiększa szanse na zatrudnienie. Idź na staż do sklepu spożywczego to za darmo będziesz robił albo 200 zł. Traktuj to jako praktyki.

Jgfss
@Wiktor

I jak się nie podoba to droga wolna (chociaż poskładasz CV to zobaczysz ten swój rynek pracownika i wynagrodzenia).

@Jgfss

Tylko że bardzo często osoby na stażu robią to samo co A1, a firma ten staż w żaden sposob nie wlicza, ani w kwestii podwyzki, ani awansu

@Jgfss

Posłuchaj, ja w tym momencie na stażu, robię to samo chłopaki na A2, to mam dostawać 2700 jako, ze jestem świeżakiem w firmie? Mija się to z celem, do pracy się chodzi zarobić, a więcej wydam pieniędzy na paliwo, żeby dojechać do biura.

ola20
@Wiktor

Dokladnie tak :) powiedz w jakim dziale jesteś na stażu i czy praca jest trudna generalnie? I czy tylko ja sie tak stresuje zawsze na tych rozmowach na kamerkach, ze mój anglo nie brzmi tak jakbym chciała bo gdy rozmawiam ze znajomymi z ang to juz inaczej to wygląda bo jestem z nimi na luzie i boje sie że odpadne przez to z rekrutacji... ehh ;)

Jddynfdd
@Wiktor

Rozumiem ze świeżo po studiach finansowych (gdzie jest takich osób bardzo dużo i również szukają pracy) chciałbyś zarabiać 5 tys na rękę ? Niestety ale w finansach w Mrskiwie na start raczej takiej firmy nie znajdziesz, a jak jesteś taki utalentowany to składaj CV do UBS i HSBC - tam dostaniesz trochę więcej o ile się dostaniesz.

Jddynfdd
@ola20

W Krakowie*

@ola20

Nie używa się angielskiego na codzień, no przynajmniej u mnie w zespole. E-maile są tylko ctrl C ctrl V, dużo roboty w Exelu i innych różnych programach, ale pieniądze są śmieszne, więc nie wiem czy jestem w stanie polecić tą firmę.

kwgurrkl
@Jgfss

Ile proponują brutto na A2?

aaa
@Jddynfdd

Może nie 5000, ale co najmniej 3500 na rękę powinno być i przejrzyste zasady awansów, bo po pół roku max roku, ogarniasz, to samo co A2 i SA a dostajesz dwa razy mniej

@aaa

Przypadek gdzie a1 po pol roku ogarniala jak a2 widzialem raz przez 5 lat. Jak a1 narzekaja na zarobki majac okolo 3200 na reke po pierwszej podwyzce (potem wiecej) to co maja powiedziec a2 i SA?

Karola
@Abc

Nie rozumiem Was, skoro tak się Wam nie podobają warunki to zmieńcie firmę. Jeżeli jest informacja, że A1 zarabia taka kasę a Wam się to nie podoba to droga wolna, przyjdzie taki co chętnie taką posadę za taką kasę weźmie. To nie koncert życzeń niestety a jeżeli macie tak wiele do zaoferowania, taką obszerną wiedzę itd to startujcie od razu na wyższe stanowiska do innych firm.. Seniorzy są bardziej poszukiwani już Juniorzy, dajcie znać jak Wam pójdzie.

@Karola

Tylko ze to stosunkowo mlodzi pracownicy narzekaja tutaj najwiecej

malwina
@Wiktor

ok a jaka nazwa działu i czy są oferty pracy dostępne na stronie, masz akie info? dziękuję z gory :)

eneash

Odnoszę wrażenie, że jest o wiele trudniej obecnie zmienić pracę niż to było wcześniej.. Czy też macie podobne odczucia/ doświadczenia?

gtjdj
@eneash

Wydaje się, że to prawda niestety. Być może ilość aplikacji na stanowisko wzrosła dość mocno, bo ofert jest mniej albo mnóstwo osób szuka innej roboty w poszukiwaniu lepszej kasy, ciężko to wyczuć.

@eneash

Tak, bo szukasz nowej pracy i masz przynajmniej nadzieje, ze będziesz zarabiał więcej lub tyle samo co do tej pory, a tu się okazuje, ze degradujesz finansowo o ponad 2-2.5tysia.

Czru
@eneash

Potwierdzam, dopiero pomału zaczynaja ruszać rekrutacje od rozpoczęcia pandemii. Z racji tak dużej przerwy jest ogrom chętnych i maja w czym wybierać.

spenser
@eneash

No jest masakra z rekrutacjami, przez ostatni czas była straszna posucha. Sam szukam pracy od kilku miesięcy i praktycznie nikt się nie odzywa, a ogłoszeń strasznie mało.

Wioletta
@eneash

Dlatego ja ze Stejta sie nie ruszam ;) kasa niezła, home office od kilku lat to standard, benefity tez całkiem całkiem. Widać że w dobie kryzysu ludzie sobie chwalą, a ci którzy odeszli jakiś czas temu chcą teraz wrócić.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Zosieńka

Nie zauważyłam takiego nachalnego promowania w Polsce.

Pawel
@Zosieńka

Plakaty w biurach, tecze w stopce, eventy, maile od managementu :)

Lop
@Zosieńka

Najważniejsze, żeby nie zmuszali w firmie do wspierania tego typu akcji

Pawel
@Lop

Tylko przypomne moj post, bo widze, ze administratorzy cenzuruja. Pytanie brzmialo: Skad takie nachalne promowanie LGBT i BLM w State Street?

@Pawel

zapytaj bezpośrednio szefa na all-staff callu jutro :D wszystkie inicjatywy są dobrowolne. Ja akurat doceniam, że społeczność LGBT+ w SS w Polsce otrzymuje wsparcie, a pracowników i menadżerów edukuje się w obszarze tolerancji :)

max

Witam, jak wygląda obecnie proces rekrutacji na A1? Jest rozmowa telefoniczna bądz online czy jakieś testy do wykonania? z gory dziekuję za info :)

Natalia
@max

Bylo o tym mówione wiele razy. Rozmowy tel z Indiami a potem rozmowa z managerami przez webexa. Poczytaj sobie komentarze a znajdziesz dokładne info

niewiem

Cześć, Czy ktoś jest/był na stażu w SS i brał dzień wolnego? Według kodeksu pracy ten dzień powinien być normalnie płatny (po 30 dniach przepracowania,2 dni wolnego przysługuje również stażyście). Niestety pracownicy na wyższych szczeblach, uwazają że ten dni wolne w przypadku stażysty są niepłatne. Mieliście podobną sytuacje?

ODP
@niewiem

Możesz wziąć wolne, ale nie zapłacą ci za ten dzien

@niewiem

W umowie nie masz żadnego zapisu na ten temat? Sprawdz dokładnie :) U mnie w teamie kiedyś była osoba, która była na stażu, rozchorowała się i musiała wziąć kilka dni wolnego - mówiła wtedy, ze staż nie obejmuje urlopu i L4.

Ana
@niewiem

A podpisałeś umowę na staż/praktyki czy umowę o pracę? W pierwszym przypadku nie przysługuje, w drugim tak.

kond

Witam, mam takie pytanie gdyż kiedyś przez chwilę ok pół roku pracowałem w SS ale przeszedłem do innej firmy i teraz chciałbym wrócic jako A1 raczej czy zarobki będą takie same jak osoby które nigdy w SS nie pracowaly czy bedzie to jakos brane na plus? z gory dziekuje za informacje :)

SS
@kond

Masz już doświadczenie w dwóch firmach, celuj w A2

kond
@SS

Rozumiem, z tym, ze ta druga firma to nie była typowa korporacja a polski bank detaliczny i trochę inne obowiązki wiec nie wiem czy dałbym radę od razu na A2, czy jest przewidziany onboarding nowych pracownikow?

Stażysta

Cześć jest z wynagrodzeniem po Stażu, pry przejściu na A1? Tak samo jak nowe osoby czy można liczyć na więcej?

Aplikuję na jedno ze stanowisk A1 i dziś miałam pierwszą rozmowę telefoniczną z Indiami. Dostałam informację, że wynagrodzenie jest między 2000 a 3000 netto. Czy to możliwe?? przecież minimalna jest niewiele niższa, 1920zł. W HSBC oferują 3500..

Pzdr
@Anna

Tak, w tym przedziale mieści się wynagrodzenie dla A1. Proponuje w takim razie abyś poszła do HSBC.

@Anna

Obecny entry level to 2600-2700 na rękę.

stażysta
@Abc

A jak jest z wynagrodzeniem po Stażu, pry przejściu na A1? Tak samo jak nowe osoby czy można liczyć na więcej?

Paula
@Pzdr

Zdecydowanie wybierz Hsbc, pracowałam tam i polecam

@Paula

Możesz coś więcej powiedzieć o hsbc? Dlaczego polecasz te firmę? Będą mega wdzięczna za odpowiedz

Ixi
@Abc

to jakiś żart? tyle w żabce zarabiają studenci i Ukraińcy.

@Ixi

Po ok pol roku na a1 podwyzka do 4400 brutto. Doswiadczone a2 ok 6-6.5 k brutto. Caly ciezar procesu w znanych mi departamentach spoczywa na a2. Wymagania wzgledem a1 z roku na rok coraz nizsze. Pensje SA na poziomie 7-7.5 k brutto nieprzystajace do plac konkurencji.

Cba
@Abc

A2 ma 5200 - do tego pare % podwyżki co rok.

Yo

Staż w UBS, po którym nie wiadomo czy zatrudnią ale lepiej płacą czy A1 w Stejcie?

Lejdi
@Yo

Ja bym wybrała A1 - w UBS nie masz pewności co będzie po stażu, a w najlepszym przypadku dostaniesz się na EE w dolnym przedziale ~4k i będziesz się kisił 4 lata. W SS dostaniesz tyle po około roku (teraz oferują pierwsza na czas nieokreślony), za 1,5 roku na seniora z lepszymi pieniędzmi i możliwością przejścia do UBS na AO i stawka 8-14k.

Sara

Cześć, Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o dziale SSGX? Gdzie się mieści? Jak atmosfera w zespole? Jak wyglądają godziny pracy?

Ktoś

na czym polega praca w IFDS A1?

ZuKo

Transfer Agency Specialist (Investor Service), Associate 1 Derivatives Specialist, Associate 1 Czy mógłby ktoś szerzej i najlepiej z doświadczenia opisać te stanowiska? Czytałam opisy i brzmią tak... skomplikowanie, ale też mam wrażenie, że sa po prostu tak tylko opisane Z góry dziękuję

Mike

Hej, Wiecie moze jakie sa widelki na AVP w dziale sourcing ?

Tajson
@Mike

Ktoś wcześniej pisał ze okolice 25k, ale nie wiem ile w tym prawdy.

@Tajson

A jakie widełki na A2 i SS? Aplikuje teraz na SS i proponuja mi małe pieniądze...

Ola
@Aneta

5250 brutto. Tak z 5500 brutto można dostać.

Jakie proponują ?

Na SA proponują 7 brutto

@Ola

Na SA?

trooper
@Aneta

7-7,5 brutto proponują przy wewnętrznym awansie z A2 do SA. Generalnie w zależności od działu widełki na SA z zewnątrz to od 7-10k Ja rok temu otrzymałem 10k na SA. Przychodząc oczywiście z zewnątrz.

@trooper

Ile lat doświadczenia? 7 z zewnątrz mi się nie opłaca

Czru
@Aneta

Potwierdzam ze 7 k to standardowe wynagrodzenie SA.

@trooper

W jakim dziale dają 10 dla SA ?

Kostka

Jeśli na stronie mam napisane not selected a Pani powiedziała, że odezwie się wkrótce to o co może chodzić?

nata

Jak teraz przebiega rekrutacja gdy wszystko działa online? Rozmowy odbywają się telefonicznie, przez skype'a?

@nata

Tak , wszystko telefonicznie

Mary

Nawet ostatni etap z managerami?

@Mary

Tak, z managerami rozmowa odbywa się przez platformę WebEx (coś jak skype). Nie wiem jak inne działy ale ja nie musiałem mieć włączonej kamerki i managerowie też mieli wyłączone

Ciekawski
@Anonim

A jakie pytania pojawily się podczas rozmowy ? Więcej w języku polskim czy bardziej w angielskim?

Konrad
@Ciekawski

Pytania o doświadczenie, behawioralne i na temat finansów. Większość po polsku. Ogólnie to ostatni etap był całkiem merytoryczny

Kk
@Konrad

Ja miałam tylko pytania finansowe po angielsku: akcje, obligacje i produkty pochodne, różnice między nimi i pytanie jakie znam giełdy.

Bartek

Cześć, po 3 tygodniach od ostatniej rozmowy z managerami dostałem maila, że przeszedłem rozmowę pozytywnie, ale w związku z koroną proces trwa dłużej niż zwykle. Czy ktoś miał podobna sytuację? Oczywiście wyslalem maila z masą pytań, ale na odpowiedź pewnie trochę poczekam.

Czy w SS są zespoły, w których wszyscy codziennie pracują w godzinach 6-14? Jeżeli tak, to jakie to zespoły, w którym budynku normalnie pracują oraz czy często są tam nadgodziny?

Jfs
@pracownik

Raczej ciężko, może sec val.

G
@pracownik

W Securities Valuation sa zespoly pracujace 6-14. Obecnie praca zdalna, biuro normalnie funcjonuje na Kapelance. Nadgodziny w SecValu to norma

Fifi
@pracownik

Zespół DB w biurze CBK (Fund Accounting) pracuje 6-14. Oczywiście teraz praca zdalna.

Diana

Middle Office

alice

Witam, chciałabym zapytać ile można wynegocjować na początek na stanowisku: Transfer Agency Specialist (Investor Service) - Associate 1, gdzie w wymaganiach napisane jest:Additional languages (e.g. German, French, Luxembourgish, Italian and/or Spanish) are assets, akurat znam francuski na poziomie ok b2 czy to wpływa jakoś na wynagrodzenie? Ponadto w jakich godzinach jest praca w tym dziale, czy są nadgodziny, jaka atmosfera, czy praca jest trudna oraz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Z gory bardzo wszystkim dziekuje za pomoc :)

Ewe
@alice

Wynagrodzen sie nie Negocjuje w czasie trwania umowy, Albo bierzesz Co dadza albo do widzenia. Normalna praktyka to zwodzenie miesiacami ze bedzie mozliwosc negocjacji przy nowej umowie po okresie probnym albo potem ze przy awanasie albo ze przy bonusach rocznych itd .... w koncu sie okazuje ze to tylko przeciaganie czasu Bonus roczny dla lojalnego pracownika to nie wiecej niz 30% jednorazowego bonusu za polecenie nowego pracownika, rowniez nie podlega negocjacji Zwodzenie I wyciskanie swiezych i naiwnych absolwentow to specjalnosc firmy dlatego tak Im zalezy na dostawie swiezego Miesa, bardziej niz na dlugotrwalej wspolpracy Ludzie ktorzy tam troche posiedza albo uciekaja z traumami do leczenia albo widza dla siebie miejsce w tym systemie I te najgorsze charactery ktore tam zostaja I staja sie oficerami systemu graja te maskarade I wyciskaja te Biedne dzieci do cna Pranie mozgu i zaburzanie zdrowego widzenia rzeczywistosci na porzadku dziennym, jest sie dretwym klepaczem przez dlugie godziny i firma obwieszona ideologia rozwoju pracownika i innymi chwytnymi haslami wszechstronnych inicjatyw, co tylko sluzy zamaskowaniu jak nedzna jest naprawde sytuacja pracownika tam Smutek na koniec pozostaje

Pablo
@Ewe

Boze.. Pracuje tam od roku i złego slowa bym nie powiedział, no może poza slabymi laptopami do pracy z domu. Na prawdę musiałaś źle trafić, bardzo źle. Podwyżki najcześniej zależą w głównej mierze od menagera. Wiec moze to menager blokował Ci taka możliwość. Zapewne trafiłaś na jakiś slany zespół

Renata
@Ewe

Jeżeli twój bonus roczny to 30% bonusu za polecenie to rzeczywiście musisz być bardzo słabym pracownikiem.

pomoc
@Ewe

tylko pytanie jak się stamtąd wydostać teraz? ogłoszeń tyle co kot napłakał, sam próbuje uciec od paru miesięcy i lipa...

Ziomek
@alice

Czesc, Praca glownie z wewnetrzymi systemami, raczej niewiele excela i innej wiedzy ktora mozna przyniesc z zewnatrz. Odpowiadasz na zapytania inwestorow. Weryfikujesz dane, wartosci, odpisujesz na maile. Praca ok, ale troche hermetyczna. Warto uczyc sie jednoczesnie czegos prywatnie. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1020.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 612, z czego 56 to opinie pozytywne, 152 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1122 ocen.

State Street Bank Polska