Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

W listopadzie złożyłem wypowiedzenie. Umowa wygasła wraz z końcem grudnia. Pomimo tego nadal nie otrzymałem wynagrodzenia za grudzień (standardowo ok. 25 dnia miesiąca). Czy wynagrodzenie będzie zrealizowane do 10 dnia miesiąca następującego po końcu umowy (styczeń)? Czy jego brak w tej chwili to już powód do upominania się?

Brillant

Zachęcam do sprawdzenia w kodeksie pracy oraz regulaminie wynagradzania.

Alex

Tak, wg Kodeksu pracy powinno być na Twoim koncie najpóźniej 10 stycznia, czyli tak naprawdę jutro. Bo przecież 10 stycznia jest w niedzielę.

tomX

Pensja bedzie do 10go, tak mialem po odejściu.

nek

jakim cudem jesteś były? od paru msc szukam pracy i nic, gdzie się dostałeś?

Dla osób, które odeszły z firmy wypłata jest wypłacana do 10 dnia miesiąca

Jo

Cześć :) Mam dzisiaj drugi etap rozmowy z Indiami. Aplikuje na stanowisko Found Accountant with Italian na A1. Włoski znam na poziomie C1. Orientujecie się czy w Stejcie istnieją jakies dodatki językowe?

Lukasz

Praca ok, firma moze byc, raczej ciezko sie z nia utozsamiac. Jedyne na co mozna narzekac to niska placa jak na dzisiejsze warunki i ciagly brak pieniedzy na wszystko.

Parkingowy
@Lukasz

W tych samych pieniadzach mozna pic herbate i podnosic szlaban na parkingu ????

Takie_pytanie

Cześć! Ktoś może coś napisać o Investment Compliance Analyst (Operations) A1 w CBK? Chyba nikt nie opisywał podobnych stanowisk/działu. Warto czy odpuścić? Czegoś ciekawego i przydatnego można się nauczyć czy klepanie excela i nadgodzin?

Taki tam
@Takie_pytanie

Stres nadgodziny brak szacunku nauczysz się procesów które są tylko w SS.

gosc
@Taki tam

Bzdury... Jeśli ktoś chciał nauczyć/robić coś więcej poza procesem to są takie możliwości. Jeśli chodzi o sam proces to możliwość zdobycia doświadczenia w obszarze restrykcji inwestycyjnych i wiedzy o różnych instrumentach finansowych.

Prawda
@Takie_pytanie

Nieempatyczni managerowie, nie umieją romawiać z ludźmi. Za cel wszyscy postawili sobie być surowymi przełożonymi. Niestety to czego wymagają, sami nigdy nie nauczyli. Każda osoba pracuje za dwie. Brak czasu na przerwe. O papierach tak naprawde trzeba nauczyć się wszystkiego samemu. Równie dobrze można poczytać investopedie. Jakichś finansowych smaczków i tak nikt nie wytłumaczy Team spirit brak, każdy sobie i byle jemu bylo najlepiej.

@Takie_pytanie

PA finalnie unicestwi ten team. To co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie

Hmmm
@(:

Wiele osób w tym teamie poważnie myśli o zmianie pracy. Niestety :(

Ja_Tylko_Niosę_Pomoc
@Takie_pytanie

Prawda jest taka, w samym Inv.Com. też są różne zespoły. Niektórzy maja dużo nadgodzin i być może surowych kierowników. Niektórzy mają bardzo sensownych kierowników a nadgodziny są rzadkością. Ja jestem w tej drugiej grupie. Mogę mówić tylko za siebie i moja opinia jest taka, że miejsce na rozwój jest, szkolenia są. Dostałem komputer i dodatkowy monitor do pracy z domu. Jestem zadowolony.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
anitas

Czy ktoś już otrzymał benefit financial aid w tym miesiacu? ALbo ktoś się orientuje kiedy to 1100 zł wyplacają? jestem na macierzynskim, nie wiem czy z tej okazji jeszcze nie dostałam czy po prostu dalej nie wypłacili. dzieki z gory za pomoc.

Rewq
@anitas

Rok temu 17.12 byly przelewy.

M
@anitas

Teraz SS juz nie wypłaca financial aid. Wszyscy pracownicy mają multisporta

Ggggf
@anitas

Pewnie bliżej wypłaty będą przelewali.

anitas
@M

Nie każdy, ja nie bralam multisporta :) A miesiac temu dostalam jakies pismo ze zwiekszaja finansal aid do 1100 zł (oczywiscie w zalznosci od dochodu) i do tej pory nie dostalam przelewu wiec zastanawialam sie o co chodzi, dzieki za odpowiedzi :)

Rewq
@M

Ktos tu nie czyta maili, nawet w sytuacji multisporta mialo byc dodatkowe 400 zl na swieta. A ostatnio bylo info ze kwota zostaje zwiekszona do 1100 z racji zamkniecia obiektow sportowych

Chester
@Rewq

Przelewy będą robione miedzy 15-30 grudzień, ale z doświadczenia wiem, że powinny pojawić się w tym tygodniu, pozdrawiam

eliza93
@anitas

no i ma juz ktoś? ja jeszcze nie dostałam,

Brawo Ty
@eliza93

W zeszłym tygodniu wypłacali jak ogarnelas wysłanie formularza do końca listopada.

Szkoda slow
@M

Po co tak klamac, ten portal ma pomagac ludziom... byl aid normalnie

Bb

Czy ktoś może mi powiedziec jakie mial pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Dziękuje .

Elżbieta

Omijajcie to miejsce dziewczyny szerokim łukiem, zwłaszcza księgowość w Bonarce, jest mobbing i żenujące zarobki, brak możliwości rozwoju, ma dział księgowości chca tylko posłusznych wyrobników. Za 2450 zł na rękę bedziecie szykanowane i zniszczone zdrowie psychiczne. Wytrzymałam tam rok. Chciałbym zeby mi go ktoś wrócił :(

odpowiedź
@Elżbieta

nie jest tak dobrze jak piszesz nie tylko bonarki to dotyczy, a jak znalazłaś pracę przy pandemii w jakiej firmie?

Bardzo wazne

Czesc! Tak jak moj nick, to dla mnie bardzo bardzo wazne gdyz musze podjac pewna decyjze. Dzial Fund Accounting UK, czy ktos moze sie w tym temacie wypowiedziec? Bede wdzieczny za kazda informacje, wskazowke. Bardzo prosze :)

sandras

Hej! Czy ktoś się orientuje ile czasu od wygaśniecia umowy z SS można się ponownie ubiegać tam o pracę??? Dostalam się tam zaraz po studiach, niedługo później zaszłam w ciążę - i za namową managera przeszłam na L4 - uznał że nie opłaca mu się mnie szkolić skoro prawie skonczy szkolenie to będę mieć termin porodu, po macierzynskim nie przedłuzyl mi umowy gdyz miał juz inna osobe a teraz takie czasy ze ciezko o prace gdziekolwiek wiec chcialabym pionownie aplikowac tam.

@sandras

Po prostu aplikuj, powidzenia.

Ggfd
@sandras

Myśle ze nie ma żadnego ograniczenia.

Wkrotce rozpoczynam prace w SS. Poprzednie doswiadczenia z innymi prwcodawcami byly takie, ze w ramach pakietu startowego otrzymuje sie sprzet tj. laptop, sluchawki etc do pracy z domu (stad nie zadalem tego pytanie w trakcie rozmow). Ze zdziwieniem czytam komentarze jakoby firma SS wymagala od pracownikow wlasnego sprzetu. Czy ktos moze sie do tego odniesc? Czy zalezy to od poziomu I stanowiska? Jaki jest wstepny termin powrotu do pracy z biura?

Olo
@Adam

Jak team ma deficyt laptopow to musisz pracowac na swoim.

Elżbieta
@Adam

Adam nie idź tam, wszedzie tylko nie tam

Kasiaa

Witam , czy firma ma w zwyczaje informowac o negatywnej odpowiedzi na temat rekrutacji ?

ol
@Kasiaa

podbijam

xxx
@Kasiaa

Podano mi informację, że piszą wtedy emaila.

Wiktoria
@xxx

No firma State Street Bank powinna w jakiś sposób informować o negatywnym przebiegu rekrutacji. Ciekawe, jak to jest w rzeczywistości. Widziałam na kilki znanych stronach wiele naprawdę ciekawych ofert pracy. A na jakie stanowiska Wy aplikowaliście?

Chciałbym podzielić się swoją opinią na temat działu Financial Reporting w State Street Kraków, żeby nie być tendencyjnym zacznę od zalet: ZALETY: - dobry pakiet w Luxmedzie - małe wymagania rekrutacyjne, krótka rekrutacja - elastyczny czas pracy (aczkolwiek rzeczywistość jest zgoła inna, rozwinięcie tematu w wadach) - brak dresscode'u - duża możliwość pracy zdalnej - brak dziennych tasków, przeważają deadliny miesięczne, więc praca NIE jest mocno powtarzalna (dla niektórych może to być minus) WADY - w praktyce elastyczny czas pracy sprowadza się do tego, że pracujesz od 6/7 rano do 17/18 nierzadko 20 wieczorem - NADGODZINY, nadgodziny i jeszcze raz nadgodziny, 20/30 na miesiąc to taki standard a bywa i więcej - przez ponad pół roku jest tzw. "PRODUKCJA" i w tych okresach pomimo ww. nadgodzin nie można brać urlopów (nawet te dosłownie kilkudniowe są problemem), a niejednokrotnie są to miesiące wakacyjne lub świąteczne - praca w soboty jest częstym zjawiskiem (potem do odbioru) - niewielka ilość nadgodzin w danym miesiącu NAWET pomimo spełniania swojego targetu i robienia dodatkowych tasków jest traktowana jako brak efektywności pracownika, i management wytyka niewielką ilość nadgodzin takim pracownikom, ponieważ "źle" to wygląda na tle reszty - brak możliwości rozwoju/szkoleń ponieważ sytuacja ze szkoleniami jest taka sama jak z ww. urlopami - w czasie pandemii pracownicy musieli pracować na SWOICH komputerach (co prawda firma użyczyła im dodatkowych monitorów, a niektórym bezprzewodowego internetu), co więcej w przypadku pytań o potencjalny zwrot kosztów za tzw. "media" powiedziano, że "teraz jest tzw. rynek pracodawcy a nie pracownika i powinniśmy się cieszyć, że mamy pracę"... - jednakże największą bolączką jest brak szkoleń, który powoduje że pracownicy, nawet ci wyższego szczebla nie mają zielonego pojęcia o tym co robią i przeklikują wszystko na zasadzie "zobacz co było rok temu" - ostatnią wadą jest ogromna rotacja pracowników w tym zespole (mało kto tam wytrzymuje powyżej 2 lat), która w oczywisty sposób jest spowodowana wszystkimi poprzednimi minusami. Tylu i ludzi tyle opinii, ale szczerzę mówiąc jest to dział dobry jedynie na początek, a jeżeli ktoś ma jakąś alternatywę to zdecydowanie odradzałbym mu wybór tej pracy.

Wojtek

Zawsze możesz wrócić do biura jak nie chcesz kilku extra zl za prąd zapłacić. Śmieszą mnie takie komentarze. Jak w biurze ciągniesz hurtem prąd i ładujesz wszystkie możliwe prywatne urządzenia mobilne - to wg ciebie jest ok względem pracodawcy?

aldona

hej, jak dlugo pracowales/las w tym dziale? te 20-30 nadgodzin + soboty to norma przez 12 m-cy czy tylko w pewnych okresach? Sama praca: jest trudna? Ciekawa? Nudna? Czy mozna sie czegos nauczyc czy to tylko klepanie z jednej komorki do drugiej?

A co jak się odmawia robienia nadgodzin i pracy w sobotę?

@Wojtek

W normalnych firmach z branży za to płacą, a co do kosztów to pozwolę sobie nie skomentować, jeżeli się chce to można nawet i dopłacać pracodawcy za możliwość pracy ...

@aldona

Nadgodziny w takim wymiarze tak jak pisałem-przez ponad pół roku, w tych okresach jedna sobota to raczej standard bywaja i dwie w miesiacu, praca czasem ciekawa, ale przy prawdziwych finansach to nawet nie stało. Pracowałem trochę ponad rok.

@Adam

W teorii niby Cię nie zmuszają ale jest ogromna presja całego zespołu, jak będziesz miał mało to manager zacznie Ci zwracać uwagę że to jest niefair i każdy powinien mieć podobną ilość nadgodzin. W okresie produkcyjnym wychodząc z pracy po ustawowych 8h reszta pracowników patrzy na Ciebie bardzo wymownym wzrokiem ... Soboty jak są to są obowiązkowe, najczęściej do wyboru jedna z dwóch w danym miesiącu.

Uuu

8 godzin nikt telefonu nie laduje. Idiotyczne porownanie

Potrebena
@Wojtek

Chyba sobie jaja robisz czlowieku. Ile ci ludzie ci laduja te prywatne urzadzenia? Poza tym, co to za firma co nie daje laptopow sluzbowych. Po co ktos mialby seoj laptop zdzierac. Jakis zart totalny

eM

Ja wygląda kwestia zarobków i awansów w tym dziale? Słyszałam że ludzie na A1 muszą pracować ponad 2 lata na awans na A2, a w innych działach wystarczy rok.

@eM

To zależy od sytuacji, i managera, zdarza się że rok, czasem dwa, są też przypadki że ktoś seniorem zostaje w dwa.

@eM

Zarobki jak w innych działach, mocno średnio jeżeli chodzi o konkurencję (branża bankowa)

bar
@eM

Awans na A2 myślę, że średnio zajmuje coś między 15 - 18 miesięcy, 2 lata to max. Zarobki na początek na A1 (po podwyżce) dla świeżego absolwenta są akceptowalne, jednak z czasem chciałoby się więcej, a pensja A2 szału już nie robi wcale, sama praca zależy od działu, co kto lubi, ale po pewnym czasie klepanie Excela i maili przestaje być ciekawe, z pewnością praca nie na więcej niż 2-3 lata, chyba, że komuś to pasuje.

Mleczny
@bar

Można się tez przemęczyć do awansu na SA i zarabiać więcej niż 70% pracujących Polaków.

Pawel
@Mleczny

5k netto na SA i nie ma juz na co narzekac :)

@Pawel

Pytanie ile czeka się na SA zaczynając od A1?

poel

jakim cudem jesteś były pracownik? gdzie się dostałeś? ciężko teraz o pracę gdziekolwiek...

Pawel
@Adam

Tutaj nie ma nic za darmo. Za sam staz pracy nikt Ci nic nie da. Musisz sie wykazac. 3 lata to taki mozliwy czas od A1 do SA. Ale rownie dobrze mozesz przez 3 lata byc A1.

Cxdssa
@Pawel

Najczęściej słyszaną odpowiedzią na szkoleniach dla seniora to 5 letni staż pracy.

@Potrebena

Przesadzasz, akurat laptopy są wydawane osobom które pracują z domu i firma na bieżąco kupuje dodatkowe.

michal
@Pawel

Na SA jest tylko lepiej finansowo, czy coś jeszcze zmienia się in plus (inne obowiązki, mniej nadgodzin)?

Jogurtowy
@Mleczny

Więcej niż 70% Polaków zarabia się już będąc A2 ze średnimi widełkami.

@poel

Normalnie, firmy prowadzą rekrutację online, jak jesteś ogarnięty to znajdziesz, coś lepszego. Wielu moich znajomych również zmieniło pracę w pandemii.

Jolo
@Wojtek

Tylko, że (przynajmniej u nas tak było) nie wolno ładować sobie prywatnych urządzeń w pracy, ani ich używać na open space. Najlepiej, żeby nie było ich na biurku... Pracodawca płaci w biurze za prąd oraz amortyzację sprzętu, powinien i w przypadku home office.

FR pracownik

Tak, Potwierdzam laptopy firmowe w baardzo malej ilosci. Kilka osob w zespole ma. Na palcahc u jednej reki sie wyliczy. Doplat do pradu/ internetu brak. W firmach konkurencyjnych cos takiego istnieje. Za to doplata do fotela- zwrot kosztow. Nadgodziny od kad praca zdalna jest sa w bardzo duzych ilosciach. Wczesniej sie zdarzaly ale nie bylo ich az tyle. Srednio 20-40 nadgodzin miesiecznie. Sb byly wyjatkiem - bo tylko kwiecien/ maj . Teraz z tym jest spokoj. Ogolnie bardzo ciezko. Trzeba byc silnym . Rekrutacje trwaja do FR dla zainteresowanych

MagdaLENA
@FR pracownik

Czy można zmienić dział na taki w którym szybciej się awansuje? Trafiłam do działu, gdzie wszystko „stoi w miejscu”. Pracuje tu dwa lata ponad, mnóstwo A1 i ciagle mówią, że nie ma awansów, trzeba bardziej się starać (przed pandemia tą samo było). Jak się zorientować gdzie w formie lepiej jest z awansami? Wkurzające to jest, jak średnio ogarnięci ludzie awansują a inni się męczą (pomino, ze robią obowiązki A2 i wyżej)

FR pracownik
@MagdaLENA

Tak, Tutaj dosc latwo mozna awansowac. Moze od kopa Cie wezma na a2????

Kila
@Kasia

no jednak nie kupują

Jakie jest najniższe a jakie najwyższe wynagrodzenie dla Fund Accounting Manager - Officer i za ile godzin dziennie? Chodzi mi o rzeczywisty zarobek. Wiem, że nadgodziny to norma... więc wynagrodzenie w SS w porównaniu do zarobków w innych firmach za 8h wcale nie musi być "wysokie". Na czym de facto polega robota officera? (jakby ktoś mógł opisać dzień pracy). Pozdrawiam

Agata
@Andrzej

FA jest dosyć obszerne i myśle ze praca pomiędzy różnymi departamentami będzie zupełnie inaczej wyglądała. Officer to czas pracy zadaniowy, nadgodziny niepłatne. Raczej na 8h nie ma nawet co liczyć na tym stanowisku - jesteś ekspertem w zakresie księgowości i odpowiadasz na większość pytań tych co nie wiedza jak coś zrobić + 150 inny dodatkowych zadać. Bierzesz odpowiedzialność na końcowym etapie w pl za wypuszczenie raportu, siedzisz wieczorami na callach itd

Agata
@Andrzej

Odnośnie zarobków to myśle ze w granicach 10 tys +- 2 tys. (brutto)

SS
@Andrzej

Widełki to 11-16k brutto.

Ona12

Czy w SS jest aż tak zła sytuacja? Zaproponowali ma pracę od razu na czas nieokreślony i trochę nie wiem co o tym myślec

On13
@Ona12

Możesz wytłumaczyć dlaczego propozycja umowy na czas nieokreślony, oznacza u Ciebie złą sytuacje pracodawcy ? Rozumiem ze ci najlepsi dają zlecenie ? Aktualnie już się pojawiały głosy od dłuższego czasu ze zaczynaja dawać na czas nieokreślony - jak będą chcieli Cię wyrzucić za brak ogarnięcia to i na takiej umowie nie jest to problem i kwestia 2 miesięcy.

Kaska
@Ona12

Zatrudniłam się w lutym i tez dostałam od razu umowę na czas nieokreślony. Z tego co kojarzę praktykują to juz od dłuższego czasu. Minus jest taki, ze po 3 miesiącach nie dostajesz podwyżki (wcześniej była umowa próbna na czas 3 miesięcy, po przedłużeniu umowa na czas nieokreślony i podwyżka) teraz podwyżka do roku, w zależności jak się sprawdzasz.

On13
@Kaska

W stejcie nie ma umowy na okres próbny (3 miesięczny) tylko pierwszą dostawało się na czas określony 12 miesięcy.

Kaska
@On13

Z tego co kojarzę kiedyś tak było (tak mówili mi ci, co pracuja dłużej) ale ze swojego doświadczenia nie wiem. Wiem, ze teraz na sto procent na czas nieokreślony.

@Kaska

Od razu jest umowa na czas nieokreślony. Rzadko która firma oferuje takie warunki zatrudnienia wiec nic tylko się cieszyć :)

@On13

Nie spotkałam się jeszcze nigdy z umową na czas nieokreślony na dzień dobry. Widzę że mają mnóstwo otwartych rekrutacji i zastanawiam mnie skąd to. Na jakiej postawie mogą zwolnić po 2 miesiącach na umowie na czas nieokreślony? Postawą jest tylko likwidacja stanowiska..

Ona12

@Ona13 - a co SS praktykuje to dość często, że o tym mówisz?

Nom
@Ona12

SS ustępuje płacowo konkurencji, więc widocznie stara się nadrobić w taki sposób.

Stażysta
@Ona12

Zazdroszczę bo mnie od samego początku rekrutacji wprowadziły w błąd, i zatrudniłem się najpierw na staż letni, a teraz się okazuje, ze w zespole dla mnie może nie być miejsca i nie zostanę w SS.

Stażystka
@Stażysta

Mam podobnie, w jakim dziale jestes?

Stażysta
@Stażystka

FA

Domi
@Kaska

Nie zgodzę się, tez jestem od lutego w SS a podwyżkę dostałam już w czerwcu. Wszystko zależy od tego jak szybko wdrozysz się w proces. Jak ktoś jest ogarnięty to nie trzeba zbyt długo czekać.

Lulu
@Domi

Wszystko zależy od menadżera, czy jest ogarnięty i chce dobrze dla swojego zespołu. Niestety w Stejcie normą jest, że menadżerami zostają osoby bez szkoleń, którym nie zależy na zespole tylko na swojej (usunięte przez administratora)

S.T

Kto może opowiedzieć jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna na A1?

T.S
@S.T

Wejdź do zakładki rozmowy kwalifikacyjne ?

Jolo

Rozmowa przez Webexa musi być z kamerką czy bez

Bez
@Jolo

Bez kamerki, oni sami są bez kamerki. Trochę dziwne bo nie widzisz nawet swojego menadżera

Marina
@Bez

Z kamerką u mnie byli obaj i mi tez kazali włączyć.

Iwon
@Jolo

U mnie menager i druga osoba mieli wyłączone kamerki. Miałam wybór wyłączyć swoją lub zostawić włączoną :)

@Jolo

Tylko z. Jak nie włączysz to znaczy, że coś kombinujesz. Z drugiej strony dużo lepiej się rozmawia, jak wszyscy się widzą.

7 grudnia mam zacząć pracę, kiedy powinnam dostać info o szczegółach w tym umowę? Ostatni kontakt z hr miałam końcem października a nikt mi nie odpisuje na moje wiadomości.

D
@Ania

Ja tez mam zacząć 7 grudnia. Ostatni kontakt z hr miałam dwa tygodnie temu i zostałam poproszona o wysłanie swoich danych które są potrzebne do podpisania umowy. Napisałam dzis znowu maila do hr i ona powiedziała ze muszę czekać na kontakt :(

Roba
@D

Leniwe HRy wszystko robią na ostatnią chwilę. Jak myślicie że gorzej niż przy onboardingu nie będzie to poczekajcie aż będziecie się zwalniać. Tragedia

Kasia1

Długo czekaliście po rozmowie z managerami??

Basia

Basia
@Robert

Sprzątaczka

Verka

Jakieś opinie o dziale Derywatyw (Zielińskiego)? Charakter pracy, ludzie itp :)

Verka
@Verka

Ktoś coś?

Czy rozmowa z managerami jest na kamerkach??

Koj
@Kasia

Nie mam pojecia, moze ktos pomoc? Również mnie to czeka

Cc
@Koj

Ja miałam na kamerkach. Trwała 1,5 h co jak powiedzieli menadżerowie dość długo jak na rozmowę.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1015.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 608, z czego 56 to opinie pozytywne, 149 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1120 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042