Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

enrique

Proszę pomóżcie i powiedzcie czy teraz w Stejt nowi pracownicy pracują zdalnie czy trzeba byc w biurze podczas szkolenia? Czy jest to jakoś podzielone pół na pół?

jack
@enrique

zdalnie

Romek

Najnowsza informacja zdobyta podczas rozmowy z Indiami -podobno na dniach mamy wracać do biur. to znaczy ,że koniec czerwca/lipca .

@Romek

Stary Ty w ogóle czytasz jakiekolwiek commsy z Polski albo globalne? Chodzisz na Townhalle? Już z pare miesięcy wszyscy wiedzą, że celuje się we wrzesień, a Ty słuchasz hindusów... Maile z informacjami wysyłają po to, żeby je czytać, a nie usuwać

zdzisek
@Prac

up up up podnosze

popek
@zdzisek

cieszycie sie?

mother tonque

Hej, mam pytanie czy po tzw. okresie pandemii można bedzie pracowac w SS zdalnie? Chciałbym starac sie do działu hedge fund tylko czy tam jest w miare ok atmosfera? Duzo nadgodzin, deadlinów,stresu? Z góry dzięki za pomoc :)

@mother tonque

W jakimś zakresie na pewno tak - wszystko zależy od rodzaju pracy, Zespołu, menadżera etc, pewnie dowiemy się więcej w ciągu nadchodzących tygodni.

Piela

Jest skorumpowany ... okazalo sie ze pobieral lapowki od nowych pracownikow SS ... bo jego byla zona pracuje hrach ...

typowe rekrutacyjne

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Lija

Hej, jsstwm po rozmowie z menadżerami i dostalam info z HR indyjskiego ze rozmowa im się podobała i chcą ze mną współpracować.jutro minie tydzień od info z HR, nadal nie dostałam info mejlowego. Mam się martwić? Przypomnieć się?

Srednia zarobkow w Krakowie dla wszystkich branz to 6300 brutto - oznacza to ze ponad 3/4 pracownikow State Street zarabia mniej.

Trtr
@12345

To tylko A1 i A2 mieszczą się poniżej przedziału. Wątpię ze to będzie 75% zatrudnionych.

mokasyn
@12345

A ile chciałbyś zarabiać przychodząc świeżo po studiach albo w ich trakcie? Bez wiedzy, doświadczenia, obycia w korpo... Się niektórym w głowach przewraca. Ledwo robotę zaczęli i już się rzucają o podwyżki, awanse. Idź do państwowki.. Tam przez 20 lat nie zobaczysz większej podwyżki jakie przeciętne korpo daje w rok..

Olo
@mokasyn

Zgadzam sie. Ale na takiej A2 masz te 3700 netto czy 5k na SA. To nie sa duze pieniadze, a jednak wymagania np. na SA sa duzo wieksze niz na A1. Druga rzecz to, ze konkurencja daje wiecej komus z doswiadczeniem takim jak ma SA niz Stejt.

asd
@Olo

A2 to jestes w stanie w 1-1,5 roku osiągnąć. SA w kolejne 1,5-2 lata Czyli w około 3 lata jesteś w stanie zwiększyć dwukrotnie swoje wynagrodzenie. A weź pod uwage,ze w różnych działach są różne widełki :)

@asd

I jak ogarniasz temat to posiedzisz chwile na SA i spokojnie możesz ogarnąć 10k w innych firmach.

Madzia
@asd

Rzecz w tym ze nierzadko konkurencja daje na ichniejszym A2 pensje stejtowego SA

AA
@Madzia

Przyjdź do stejta na A2 z zewnątrz z 1-2 letnim doświadczeniem to też dostaniesz prawie że pensję SA z wewnętrznego awansu. Tak to działa wszędzie.

Ngbsk
@AA

Ja tak przyszedłem i dostałem 5200 brutto, wiec w takie bajki zbytnio nie wierzę.

AA
@Ngbsk

Negocjowałeś czy wziąłeś co ci dali?

Jacek

Pomimo startowania na wiele stanowisk Indie zakwalifikowały mnie do : Fund Accountant - AIS NAV .Mam się bać czy jest raczej spoko ?

@Jacek

Zwykły dział operacyjny, jak 90% w SS Do nieoperacyjnego bez doświadczenia trudno trafić Nie ma się czego bać :)

Uoy
@Jacek

Zależy na jaki donor site trafisz I jak praca jest zorganizowana po Polskiej stronie ;)

@Jacek

Tam teraz najbardziej potrzebują pracowników bo kilka osób ostatnio odeszło.

A co dokładnie tam się stało, że tyle osób odeszło?

jacek

podejrzewam ,,słabą atmosferę" bo widzę ,że na inne stanowiska zgłosiło się >100 osób a na to > 25 osób , więc coś jest i sie boje.

Nicj
@jacek

Atmosfera jest super, ale w niektórych zespołach 1,5 etatu na osobę.

@Nicj

widzę ,ze na siłę chcą mnie tam wsadzić i naprawdę , naprawdę musi być źle z etatami tam -skoro im tak zależy jest jakaś szansa na negocjacje płacowe ? Nadal cos mnie śmierdzi, w innych chcą się pozabijać o etat a tutaj nikt nie chce.

@jacek

Nie ma. Fund accounting to (usunięte przez administratora) Tam stale brakuje ludzi. Nie sa w stanie obsadzic etatow, bo jedna osoba przyjdzie, a druga sie zwalnia. Tak jest wkoko

Nav
@jacek

90% firmy to FA, więc największe zapotrzebowanie. Z pracą loteria, jest ponad 100 zespołów navowych w ais, łatwiej trafić źle niż dobrze. Na początek chyba może być.

@Nav

tutaj chodzi o AIS NAV

@Nav

tak właśnie myślę ,że nie będzie za fajnie, ale nic nie zrobię brnę w to bagienko ....

@jacek

Bedzie (usunięte przez administratora) ale powodzenia!

PracownikAnia

Jak wyglda rekrutacja do innego działu, kiedy już jestem obecnie pracownikiem SS. Miałabym kilka pytań: 1) Kiedy składam CV przez myworkday to mój meager widzi to, że aplikuje do innego działu? 2) Czy podczas rekrutacji wewnętrznej można negocjować stawkę czy będę mieć tą samą co obecnie? 3) Czy rekrutacja przez Linkedin (kiedy już jestem pracownikiem SS) wygodą inaczej/ tak samo jak wewnętrzna? 4) Opłaca się rekrutować przez myworkday czy Linkedin?

@PracownikAnia

Zawsze lepiej wewnętrznie - linkedin to źródło zewnętrzne. Kasa zależy jak z operacji do operacji to raczej nie ma co liczyć na ogromna podwyżkę. Manager szybko może się dowiedzieć bo np ten manager co się rekrutujesz to może zapytać o Ciebie.

SO
@PracownikAnia

1. Nie widzi, ale prędzej czy później się dowie. Np. gdy poproszą go o feedback. Moim zdaniem lepiej, żeby dowiedział się od Ciebie 2. Wydaje mi się, że policy firmy nie pozwala na wyższą stawkę przy wewnętrznym przejściu, chyba że się idzie na wyższy grade oczywiście. 3/4. Nie widzę sensu aplikowania przez LinkedIn gdy się jest pracownikiem firmy. Rekrutacja wewnętrzna to zwykle jedna rozmowa z potencjalnymi managerami i do 2 tygodni feedback i tyle.

Kingo
@SO

Orientujesz się może czy przy przenoszeniu się z teamu do teamu, rozmowa jest w języku angielskim?

Dzesika
@Kingo

Powinna być, bądźmy profesjonalni …

SO
@Kingo

Zależy od managerów i od roli, ale na pewno przejdziecie na angielski w trakcie rozmowy, o ile cała nie będzie.

Finansista

(usunięte przez administratora). Polska kolonia Stanow Zjednoczonych.

koligs

Hej, czy ktos orientuje sie jak wyglada praca w Financial Reportingu na a1? :) czy zmiany sa poranne, czy jest mozliowsc logowania sie w okreslonych godzinach? oraz czy sa dzienne ddl? Z gory dzieki za odpowiedz :)

@koligs

To jest fin rep. Tam jesr zapierdziel az trzeszczy. Duzo nadgodzin, duzo stresu, spora odpowiedzialnosc. Chyba Ci sie z jakims urzedem pomylilo :)

Ajwaj
@koligs

Gdzieś już się przewijały informacje odnośnie FR - poszukaj.

exex

Brutto Netto Pokoj wynajem % z netto po wynajem Krakow 4,414.00 3,200.00 1,100.00 24.92% 2,100.00 Mediolan 13,079.47 8,737.49 1,928.29 14.74% 6,809.20 Frankfurt 17,391.32 11,146.46 2,241.85 12.89% 8,904.61 Edynburg 11,838.56 9,635.80 2,077.17 21.56% 7,558.63 Londyn 17,303.65 13,350.70 3,115.75 23.34% 10,234.95 Luksem 17,908.24 13,342.99 2,241.64 16.80% 11,101.35 Dublin 10,128.21 8,727.44 1,793.95 20.56% 6,933.49 Aktualna sytuacja w EU w SS. Zarobki A1 w zlotych, Przeliczone po kursie GBP 5.19 EUR 4.48. Pokoj srednia miesieczna wynajmu

xyzzz
@exex

to i tak u nas stawka na a1 po podwyzce, a teraz nie chca ludziom dawac podwyzki nawet po 10 miesiacach stazu tylko pracuje sie za 2600 z kawalkiem na reke

On

Chcę poruszyć tutaj jeden temat. Ostatnimi czasy, czy to tutaj, czy to wśród moich znajomych zauważyłem wielkie niezadowolenie z pracy w SSB. Ten rok jest już chyba rekordowy pod tym względem. Pracownicy są niezadowoleni z pensji, z freezu na benefity, bo zablokowane jest praktyczne wszystko i z braku awansów. Zgadzam się, że firma oszczędza na wszystkim i naprawdę to już się robi śmieszne. Natomiast chciałbym, żebyśmy zrozumieli jedną rzecz. Oddział w Polsce został otwarty po to, żeby było taniej. Tutaj nikt nie przenosił procesów do Krakowa, dlatego że jesteśmy jacyś wybitni. Miało być dobrze i tanio. No i jest dobrze i tanio. Tutaj naprawdę nie ma co liczyć na to, że będziemy zarabiać dużo, bo nie ma takiej potrzeby. My jesteśmy po to, żeby kreować oszczędności. Jeszcze dwa słowa o senior managemencie, Scott mówił na jednym z ostatnich town halli, że budżet jest ograniczony i nie da się wszystkiego zrobić. Na Polskę przypada jakiś budżet i senior management musi "kleić" z tego co jest. To nie jest tak, że ponarzekamy i nam dadzą. Budżet jest ustalany daleko poza Polską i trzeba sobie jakoś z tym radzić. Jeśli ktoś uważa, że ma odpowiednie kompetencje, żeby dostać lepszą pracę w innej firmie, to powinien szukać. Rynek krakowski oferuje dużo możliwości. State Street nie jest firmą, która ma swoje plusy i minusy. Do plusów na pewno należą stabilność zatrudnienia i to, że łatwo się tutaj dostać, natomiast firma nie jest i nie będzie liderem, jeśli chodzi o zarobki.

Logika
@On

State Street wchodził w 2007 roku kiedy 2700 brutto na polski warunki to było całkiem sporo (minimalna płaca trochę ponad 900 zł). Nasz kraj sie mocno rozwinął od tamtego czasu. W 2021 minimalna płaca to 2800 zł, a wynagrodzenie na wejście w State Street to 3500 złotych. Za niedługo State nie bedzie stać na to by oferować płacę minimalna bo ta będzie wzrastać. Max. 5 lat i State Street będzie musał się stąd zabierać do jakiejś Mołdawii, na Ukrainę (?). Oby firmy, które chcą być tanie zniknęły z naszego kraju jak najszybciej.

Logika 2
@Logika

SS już przenosi coraz więcej procesów do Indii. Jeżeli chodzi o ograniczenie kosztów i tania sile robiczą to np w Luxie pewnie dają 3,5k euro, w USA pod 4k USD to w Polsce mogą płacić trochę więcej niż 600-800 euro netto dla sporej części pracowników.

Lukasz
@Logika 2

Przyjdzie taki moment, ze nie bedzie mial, kto tutaj pracowac.

@Lukasz

Moim zdaniem kwestia 5-10 lat i rynek zmieni się diametralnie. Kraje bardziej rozwinięte będą tworzyły tylko biura w Polsce w celu ogarnięcia papirologii a specjaliści będą pracować permanentnie z domu (tak już się dzieje). Sypną 2-3k euro miesięcznie i i tak ograniczą koszty. Nie będzie większego znaczenia z jakiego miejsca na świecie ktoś pracuje, tylko jakie ma umiejętności.

Lukasz

Czyli, ze przeniesienie biznesu do Polski nie bedzie oznaczalo powstania nowych miejsc pracy dla Polakow?

?

Teraz sypia 600-1000 euro w SS... To jaki maja interes w tym zeby dawac 3 tys.

@Lukasz

Nie liczyłabym na hurtowe przenoszenie nowych miejsc pracy do Polski. Wzrost obecnie nie jest tak intensywny jak kilka lat temu.

aaa
@Logika

Po co mają przenosić coś na UA jak Ukraińców jest już w Krakowie cała masa I z pocałowaniem ręki wezmą 3/4 tego co zarabiają Polacy bo dla nich to i tak dużo? Raczej trzeba się rozglądać za nową pracą..

Sashka

Witam, Na jakie zarobki mozna liczyc w dziale IT ? Grade Senior Associate/officer/AVP ?

Jakie działy są nieoperacyjne? ciężko się dostać? Czy trzeba mieć na start doświadczenie, wiedzę z jakiegoś konkretnego zakresu? Jestem obecnie pracownikiem w firmie.

Nadal praca zdalna oaz szkolenie wstępne zdalnie ? Czy podano kiedy wracacie do biur ?

jpa
@Ewa

Jak będą kazać wracać do biura to sie zwolnie, nie rozumiem dlaczego mieliby zmuszać ludzi do powrotów skoro taką samą pracę można wykonywać w domu. Jeżeli ktoś chce to niech wraca

TopMan
@jpa

Ja tez nie mam zamiaru do biura wracać, jak każą będę zmieniać pracę.

Bri
@jpa

Zgadzam się w 100 %. Przynajmniej nie tracę na dojazdy 1,5h dziennie. Zwłaszcza ze biura posprzedawali i ktoś może mieć teraz o wiele dalej !

załamany głupotą
@Ewa

Ale Wy wszyscy rozumiecie, że na umowie o pracę macie napisane, że pracę wykonujecie w miejscu wskazanym przez pracodawcę?

@załamany głupotą

Za te pieniadze albo wfh, albo zmiana pracy. Jeszcze na swoim sprzecie pracujemy.

@jpa

pytam bo to mój korpopoczątek i nie wiem czy ogarnę na samym początku wszystko .

Tak, wszystko zdalnie

majkel

Witam, ile netto wynosi podwyżka z A1 na A2? Pozdrawiam

filter
@majkel

Z ~~4400 brutto A1 na 5250 brutto na A2. Bardzo słabo.

Tomasz

Witam, Rozmowa kwalifikacyjna z managerami na stanowisko Client Analyst, Officer - jakieś pytania/poszlaki o co mogą pytać?

Trubador

Ile TERAZ wynosi podwyżka z SA na Officera ?

11000k brutto to pensja na officerze

Trubador
@Pawel

A nie zostało to czasem podniesione w TYM roku ?

Dramat
@Trubador

Jak wiesz lepiej to po co pytasz ?

Abcd
@Dramat

A faktycznie miala miejsce podwyzka dolnych widelek na officerze? Na SA z tego co wiem nie mialo to miejsca

@Abcd

Nie

Meg
@Trubador

A skąd takie informacje? Ja w sumie zaraz będę wiedzieć, bo przenoszę się wewnętrznie z SA na Oficera i niedługo zobaczę umowę ;)

@Meg

Żadnej podwyżki nie było. Dolne na SA to 6920 brutto, a na offcerze 11000 brutto.

Meg
@Trubador

11k, info z 1 pierwszej ręki ;)

@Meg

Mowilem :)

Jak wyglada wynagrodzenie po zmianie stanowiska z A2 na SA? Ile się dostaje? Czy można negocjować stawkę czy zawsze dostaje dostaje się dolną kwotę w widelkach?

Ktoś coś wie ?

GI

2 posty niżej masz zarobki dla SA z rekrutacji wewnętrznej. Negocjache tak średnio, chyba że postawisz sprawę mocno na ostrzu noża. Znam jedną osobę, która dostała nieco więcej niż basic przy awansie na oficera.

Prackwnik
@GI

Tam są tylko napisane dolne widelki na SA. Nie mogę znaleźć informacji o pensji z rekrutacji wewnętrznej.

@Prackwnik

6920 - tyle przy awansie na SA

GI
@Prackwnik

Z rekrutacji wewnętrznej dostaje się dolne widełki.

Dżem

Hej, powiecie coś o stanowisku fund accountant a2? Na czym polega praca, ile nadgodzin, stresu? Czytam, czytam i widzę, że SS dobry tylko na początek kariery. Dlaczego?

Truskawkowy

Jaki dział ?

Waga

2 kg stresu.

Mowie jak jest
@Waga

Czego mozna sie spodziewac po pracy za wynagrodzenie zblizone do minimalnej pensji krajowej? Ogolnie chaosu, balaganu organizacyjnego, braku wiedzy, chmastwa i zawisci.

Truskawkowy

Wymagana wiedza z zakresu księgowości / wcześniejsze doświadczenie. Wchodzisz na głęboka wodę, sporo raportów i księgowań. Szkolenia wstępne tragiczne z racji braku czasu oraz work from home otoczenia. Nadgodzin pod korek (32h miesięcznie). Jak sobie nie poradzisz to w dłuższej perspektywie pozbędą się Ciebie (bo będziesz ciężarem dla teamu i ktoś Twoją prace będzie musiał zrobić). W AIS FA fajne teamy są raczej obsadzone od lat i nikt lajtowego teamu zbytnio nie opuszcza (chyba ze tragi się nowy klient).

@Dżem

State street jest dobry na początek, bo da się zdobyć dużo doświadczenia korporacyjnego w dość krótkim czasie Jest gorszy dla A2-SA, ponieważ już ogarniasz biznes i jak wszystko funkcjonuje w korpo, więc głównie zapieprzasz Jednak znowu z powrotem dobry dla Officer+, bo już ogarniasz zespół / projekty i da się nauczyć rzeczy które przydadzą się nie tylko w SS

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1038.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 627, z czego 60 to opinie pozytywne, 158 to opinie negatywne, a 409 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1127 ocen.

State Street Bank Polska