Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Z plusow: Swietni ludzie Dobra lokalizacja biur Z minusow: Bardzo niska pensja Slabe premie Brak jasnych kryteriow do awansu Nieplatne nadgodziny Praca w swieta Tragiczne systemy i ciagle problemy IT Brak laptopow do pracy z domu

Niezupelnie
@Adam

Bonarka to taka dobra lokalizacja? Co do ludzi, sporo zawistnych.

@Niezupelnie

Nic tak w Krakowie nice boli jak pieniadze innych.

Prac
@Niezupelnie

Chyba kogoś ominęło, że SS już nie ma w Bonarce i nie będzie

Tom
@Niezupelnie

SS wyniósł się z Bonarki i Edisona, w krk zostaje CBK przy Podgórskiej i BIG na Zielińskiego (Kapelanka)

Stejto

Hej, czy ktoś orientuje się czy w derywatywach oraz financial reportingu są tylko ranne zmiany? Szukam zespołu który oferuje jedynie zmiany od 7 lub 8 rano :)

bvvi
@Stejto

ranne moze i sa, ale i tak nigdy nie wiesz czy skonczysz o danej porze bez nadgodzin

True
@Stejto

W FR przy zamknięciu 8-18.

Miejsce jak miejsce. Uwaga tylko na lepy, ktore przyklejaja sie do nowych.

Rozwiniesz?

@SO

Oczywiscie. Jakich informacji potrzebujesz?

SO

Nie zrozumiałem wzmianki o "lepach" przyklelających się do nowych pracowników.

@SO

Lepa - ktos kto sie klei.

SO

Ja wiem co to znaczy się lepić, wyjaśnij kto i czemu miałby lepić się do nowych pracowników.

@SO

Jak sie ludziom namiesza w glowach to moga sie zgodzic na wieloletnia praca w SS :)

Wszelkie szczegoly dot. przylepiania sie do pracownikow przekazalem do Wydzialu Kryminalnego.

MASTURBATORRES

Dzień dobry. Wydaję mi się, że większość negatywnych komentarzy pochodzi od byłych pracowników, lub pracowników obecnych sfrustrowanych swoją obecną sytuacją ze względu na to, że pracują w działach operacyjnych. Wszystkie Fund Accountingi, Derivatives, Corporate Actions itp itd to działy operacyjne, w których pracujesz nad corem firmy czyli księgowością poszczególnych transakcji na poszczególnych funduszach. Tam są dziennie, godzinne deadliny, gdzie rzeczywiście trzeba się wyrabiać ze wszystkim w czasie, ponieważ sa terminy, które obowiązują SS w związku z podpisanymi kontraktami - to oczywiste. NATOMIAST DZIAŁY TE NIE MOGĄ ZAMAZYWAĆ OBRAZU FIRMY - a ten jest naprawdę w porządku. Uważam, że działy IT, Ryzyka, czy modelowania są naprawdę perspektywiczne i takie, w których możesz uzyskać naprawdę sporo wartego doświadczenia. W związku z tym proszę też nie wysmiewać ludzi i nie obrażać ich, gdy rzucą stawki wynagrodzenia inne, niż w Fund Accountingu, bo poza FA istnieje też świat w State Street, który jest naprawdę przyjemny.

Wreszcie jakiś głos rozsądku

Grażyna
@MASTURBATORRES

to jakie tam macie stawki ?

Stary pracownik
@MASTURBATORRES

A ile procent ludzi jest zatrudnionych w działach operacyjnych? Jakieś 70 proc. Powiem tyle możecie to odchodzcie. ja odszedłem i zaraz dostałem i spokojniejsza pracę i lepsze wynagrodzenie.

@Stary pracownik

Dostac prace lepiej platna niz w SSB nie jest ciezko.

Prawda
@Marcin

Wlasciwie to ciezko o gorzej platna chyba, ze potrafi sie tylko przerzucac pliki z folderu do folderu.

Non
@Prawda

O jakich grade'ach mówicie? Bo basic dla oficera to 11k brutto, do 15 jeżeli rekrutowany z zewnątrz. Nie jest to zły pieniądz po 5-6 latach na rynku.

@Prawda

Niestety tak. Widelki te same od 2016, podwyzki slabe, premie tez.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
lolo

Duzo czytam komentarzy odnosnie pracy w operacjach (FA, derywaty etc.) jako irytujacej i malo perpsektywicznej - zgadzam sie. Jakie dzialy natomiast byscie polecali ktore wiecej maja do zaoferowania? jak nie w tej firmie to innej :P pozdro

Zenobia

Szkoda życia. Praca powodująca wypalenie zawodowe na samym początku życia zawodowego...

zenek

Hej, pracuje tu 7 miesiac, czy idzie jakos otrzymac podwyzke dla a1?

One
@zenek

Przy podpisywaniu umowy na stałe jest podwyzka, potem coroczne inflacyjne

Zenon
@One

Tylko nam w zeszłym roku od razu dawano umowy na czas nieokreślony

Ola
@Zenon

Podbijam, dostaje się umowę od razu na czas nieokreślony. Po jakim czasie można spodziewać się podwyżki? A1

kn
@Ola

Ja dostałem po 6 miesiacach w FA

zenek
@kn

kiedy to mialo miejsce? w tym roku czy ubieglym? sam menager Cie o tym poinformowal czy z Twojego nacisku?

@zenek

Manager i wyżej decydują kiedy dostaniesz. Zazwyczaj jak się sprawdzasz i są zadowoleni to wtedy. Rok to max chyba, ze ci nie idzie.

Volky

Hej, orientuje się może ktoś czy jest szansa pracować w Stejcie za granicą? Mam na myśli być zatrudnionym w polskim zespole ale logować się z innego kraju skoro i tak pracujemy 100% zdalnie? :)

@Volky

Nie ma takiej mozliwosci.

@Adam

Poprosze o powiedziec, ktory paragraf prawny tego zabrania.

Kilka dni to nie problem (kwestia dogadania się z menadżerem), ale dłużej lub na stałe nie. Dodatkowo poczytaj sobie o rezydencji podstkowej: (usunięte przez administratora)

@Kasia

Zapoznalem sie z tekstem. Wychodzi, ze jak najbardziej mozna pracowac zdalnie poza granicami kraju.

kryska

no, ale to chyba glupie pracowac za niecale 700 euro skoro zagranica mozesz znalezc cos lepszego?

@kryska

Zgadza sie ale co do zasady to managera w SS ma trzymac deadline a nie zajmowac sie orzecznictwem prawnym.

Poza tym to wroc do pytania na poczatku watku. Czy mozna? Mozna. Swoje wlasnie opinie na temat tego czy jest to glupie zachowaj dla siebie.

Katarzyna

Derivatives Specialist, Associate 1 Kraków - czy ktoś może podpowiedzieć jak wygląda praca ? Czy warto?

@Katarzyna

Nie warto. Stres, godzinowe deadliny, duzo nadgodzin. Placa 2700, a potem 3200

Średnia ilość nadgodzin to około 5 na miesiąc w derywatach

Kandydatka

Na czym dokładnie polega praca ?

Genowefa
@Marcin

Ludzie nie pchajcie się do operacji, warto zahaczyć sie w niszowych zespołach. Pomyślcie głównie o swoim Rozwoju.

@Genowefa

Jak sie wplataja w operacje to trzeba miec niesamowity upor zeby sie z tego wyplatac po paru latach. A po paru latach beda wiedziec ze nie jest to parca na cale zycie.

Czy ktoś wie jak wygląda praca na stanowisku: Trade Support Analyst, Associate 1 Jakie wymaganie językowe? czy dużo używa sie ang komunikatywnie? jakie zarobki? Chwiałbym zaaplikować ale nie wiem czy sobie poradzę z ang na stanowisku

Ile minut musicie mieć dzienne na Perfect View ? Podobno w niektórych działach jest ze 415 min a w innych 465 min.

Przepraszam, czasu na co ?

W FA klikasz w Perfect View, żeby twoi przełożoni widzieli ile czasu zajmują Ci taski xd

eM

U Was nie liczy się ile pracujecie dziennie? Jestem w IS i u mnie trzeba mieć 415 min pracy.

Nick2

Mialem sobie z tego zrobic szydere ale w gruncie rzeczy to smutne. Z czego to wynika, ludzie udawali, ze pracuja?

@Nick2

Pytasz, jakbyś nie robił nigdy w korpo. Mnóstwo rzeczy jest bez sensu. Na podstawie Perfect View wyliczają Ci KPI. Dlaczego nie robią tego na podstawie samych taskow? Myśle, ze to raczej pytanie do managementu. Jak ja się zatrudniłam, był obowiązek klikania w PV. Jak jest teraz, nie mam pojęcia. Podejrzewam, ze nie lepiej.

Tadeusz nie Rydzyk

Jak ja się cieszę że nie pracuję w operacjach :D

HomeOffice

Czy po ustaniu pandemii będzie jakas szansa na 100% prace z domu? Myślę nad przeprowadzką

@HomeOffice

Raczej nie, ale są firmy które idą w tą stronę.

AA
@HomeOffice

Myślę, że zależy od zespołu. W moim już przed pandemią były osoby pojawiające się w biurze raz na 2 tygodnie.

@AA

To trochę inne zagadnienie, bo jednak się pojawiały 2 razy w tygodniu. Tutaj chodzi o permanentną zgodę na pracę zdalną i np. prace z drugiego końca Polski. Może być taka sytuacja, że obecny manager np się zgadza, a za rok przyjdzie ktoś inny i będzie wymagał dojazdu do biura (a Ty sie np przeprowadzisz do innego miasta). Do tego potrzebna jest aktualizacja kodeksu pracy, na którą wciąż musimy czekać.

AA

Takie osoby też były, permanentnie pracujące np z Warszawy po przeprowadzce, pomimo że to operacje i biznes. Żaden rozsądny manager nie narzuci pracownikowi pracy z biura, szczególnie w zespołach poza biznesem, jeżeli do tej pory pracownik miał home office i to działało, a pracownik nie jest ppl menago. Nie ma business justification. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że 2/4 biura w Krakowie są już zamknięte i praca z domu będzie tak czy siak mniejszym lub większym zakresie narzucona. Także dużo zależy od zespołu.

WFH

Zdanie managera nie ma tu znaczenia. Polityka firmy wyznaczana jest znacznie wyzej. Manager moze tylko komunikowac to do swojego zespolu.

Wojtek

Jak nie jak już od kilku lat w firmie jest opcja telepracy. Są osoby, które z tego korzystają, pewnie nie od 1 dnia pracy, ale korzystają (przyjeżdżają do biura sporadycznie).

niki

Hej biorę właśnie udział w rekrutacji na stanowisko Fund Accountant A1, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jakiego wynagrodzenia można się spodziewać?

jadziapadzia
@niki

Na start niecałe 2700 netto, do roku czasu niecałe 3200 netto.

kiki

1. Jakie inne korpo polecacie na południu Krakowa , gdzie przyjmą żóltodzioba i będzie to jego pierwsza praca w kopro. czyli korpo na początek. 2. Co powiecie Middle Office Trade Support Analyst, Spodziewać się okropnej atmosfery czy będzie do przeżycia ?

Kolejny rozczarowany

Gdzie polecacie się przenieść ze Stejta? Podwyżki poniżej poziomu inflacji, wymagania coraz większe, a o awans coraz trudniej , nie warto tu marnować czasu. Jedyne co jest godne pochwały to pakiet Luxmed, no i w zależności jak trafisz, ludzie mogą być naprawdę spoko. Niestety finansowo firma wypada słabo, jak ktoś lubi pracować dla idei to polecam....

Zosia

HSBC podobno spoczko.

@Kolejny rozczarowany

Zależy w jakim dziale pracujesz i co potrafisz. Ciekawa opcja to ubs ale maja teraz freeza na zatrudnienie.

HSBC i UBS.

Na pewno lepsze zarobki

oli
@Pawel

taaak próbowałam tam, to w jednym mi odpisali, ze profil im nie odpowiada a w drugim, ze nie mam motywacji po 30 minutowej rozmowie na kamerce.. odpowiadałam na kazde pytanie w jednym tylko sie troche wahałam ale zeby od razu brak motywacji? w ogole te kopro szukaja teraz chyba jakiegos geniusza z 5 jezykami, wysokimi skillami ale pensja na typowo polskim poziomie.. zastanawiam sie nad wyjazdem za granicę, jednak musi pandemia minąć

Mansen

Skąd takie info na temat UBS? Ich ogłoszenia pojawiają się cały czas w necie. Wiesz coś więcej?

Mieciu
@Kolejny rozczarowany

wydaje mi się, że cieżko teraz, generalnie od dłuższego czasu szukam pracy i bez efektów, ale nie odpuszczam

@Mieciu

Jak ktoś jest dobrym specjalista i potrafi się dobrze zaprezentować to nie powinno być problemu.

aperol

Potwierdzam, dostałam ofertę więc się da, ale łatwo nie jest- dużo osób się zgłasza.

Mieciu

No właśnie z tym problem, bo w stejt się za wiele nie nauczysz, więc popisu na rozmowie nie ma... tym bardziej jak nie ma wykształcenia kierunkowego...zazwyczaj Cię uczą procesu bez wiedzy teoretycznej, więc szanse na zmiane bardzo małe

Tru
@Mieciu

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią. Nawet w FA można zostać ekspertem i bardzo dużo się nauczyć.

Queen

Cześć, ktoś podzieli się info jak wygląda wewnętrzna rekrutacja? Biorą w niej udział Indie? Pytania standard, czy można spodziewać się czegoś innego?

@Queen

Bez Indii, a rozmowa z Menagerem standardowo. Dużo pytań finansowych.

Queen

Dzieki. Całość po polsku czy po angielsku??

@Queen

Zależy od działu, ale zazwyczaj część pytań po polsku a część po angielsku.

Dziwne miejsce

Nikt z normalna psychika nie bedzie pracowal w fund accountingu w SS dluzej niz 3 miesiace. Tam zatrudniaja albo takich z widocznymi defektami albo bardzo biednych ludzi z mala sila przebicia, takich ktorzy nie beda zglaszac lamania praw czlowieka do prokuratury.

ZA

Dużo osób narzeka na złe warunki pracy i niskie pensje w SS. Sam tam pracowałem przez chwilę i moje wrażenia są wyłącznie negatywne. Na szczęście funkcjonują organizacje, które są w stanie pomóc pracownikom w złej sytuacji, takie jak Związek Zawodowy "Związkowa Alternatywa". Jeśli potrzebujecie pomocy, to śmiało piszcie na adres mailowy biuro@za.org.pl

Dominika
@ZA

Niskie pensje to akurat prawda. Zle warunki zatrudnienia? To zalezy od dzialu.

Patryk

Cześć Proszę powiedzcie ile wynosi mniej więcej roczny bonus na stanowisku SA i officer? Są różne wysokości w zależności od grade-u? Dzięki

Zielony
@Patryk

To zależne od oceny, ale dominanta to ~5% rocznego wynagrodzenia brutto.

Patryk

Dzięki, to słabo w porównaniu do innych BPO gdzie jest 10-12% :(

@Patryk

Ja dostałem officera w listopadzie zeszłego roku to bonus dostałem 5800 netto

Maciek

A jak ten bonus jest liczony? Czy biorą twoja roczna pensje tylko z poziomu oficera czy proporcjonalnie do przepracowanego czasu na nowej pozycji i starej pozycji?

@Maciek

Proporcjonalnie do czasu pracy na danej pozycji

Zielony

Jakie są widełki na Officera? Jesli oczywiście to nie tajemnica

Wojtek
@Zielony

Jak śmiesz, oczywiście że to tajemnica!

@Zielony

Od 1080 brutto. Nie wiem jakie sa gorne.

Mansen
@Pawel

A wiecie może jakie widełki na Senior associate w SS Global Advisors? Niszowy język obcy + 4 lata doświadczenia z bankowości

volky

Czesc, czy ktos orientuje sie jak wyglada przeniesienie sie do innego teamu? Czy rozmowa jest podobna do tej z pierwszej rekrutacji?

@volky

Trzeba przejść wewnętrzny proces aplikacji

Volky
@Kasia

Orientujesz się może jak taki proces wygalda? Czy rozmowa jest równie szczegółowa co przy pierwszej rekrutacji? Czy raczej pytania dotyczące tego czemu chce się przenieść? :)

@Volky

Sporo pytań miękkich, o motywację, słabe i mocne strony etc ale techniczne też się pojawiają. Nowi menadżerowie przed podjęciem decyzji pytają tez o feedback obecnych menadżerów

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 56 to opinie pozytywne, 155 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1125 ocen.

State Street Bank Polska