Ryłko Sp. z o.o.

Opinie o Ryłko Sp. z o.o.

Ali

mam pytanie czy w razie braków w personelu na innych sklepach w okolicy wysyłają pracowników z innych sklepów jako pomoc? trzeba być w tym sensie mobilnym tutaj?

Em
@Ali

Szczerze nie slyszalam o takim zabiegu, chyba ze ktos inny wie

Xyz
@Ali

U nas jest tak, że na grupie regionu się pytają czy jest ktoś w stanie przyjechać. Ale nie jest narzucone, że akurat Ty musisz.

@Xyz

okej, dzieki za szybka odpowiedz

@Xyz

jeszcze jedno pytanie a propos tego mi sie przypomniało, jak daleko się rozkłada ten region? i w ten sposób można jakoś na nadgodzinach sobie dorobić?

gata
@Ali

właśnie macie tu możliwość robienia nadgodzin czy to raczej rzadkość?

gata
@Em

jak są nadgodziny to płatne czy dzień do odebrania tak w ogóle?

malina

orientujecie się czy dla osoby studiującej będzie pod uwagę brany elastyczny grafik?

Nadia
@malina

Jeśli chodzi o stanowisko sprzedawcy to jak najbardziej

Nadia
@malina

To znaczy, dla jasności, nie ułożą pod ciebie grafiku dla całego sklepu, ale można składać dyspozycje i u mnie zawsze było to brane pod uwagę.

@Nadia

no właśnie o to mi chodziło bo własnie zajęcia... dzięki za odp. masz może jeszcze info czy na nazwijmy to elastyczny grafik wezmą na umowe o prace czy zlecenie?

Amelle
@malina

Ja pracuje i studiuje i mam zlecenie, bo tak chciałam, po prostu bardziej mi się to opłaca.

Amelle
@malina

A co do elastyczności to da się to na spokojnie pogodzić, także z tym nie mam problemu, przynajmniej ja sobie to dobrze ogarnęłam.

@Amelle

ale są otwarci na umowe o pracę, wezmę najwyżej na jakąś część etatu w takim razie, bo akurat zależy mi na pewniaczku

@Amelle

a na zleceniu też są brane pod uwagę benefity? bo właśnie też na opiece zdrowotnej mi zależy

@Amelle

sory że tak rozwlekam ale ma jeszcze jedno pytanie... pracowałam w paru sieciówkach i się zastanawiam jak jest u was macie spoko zespuł da się dogadać z dziewczynami? ogólnie jaka atmosfera między pracownikami? bo klienci to swoją droga...

Fusia
@malina

Tak, jak wczesniej wspomiano, nie bedzie problemu z dostosowaniem grafiku, oczywiscie wszystko w granicach rozsadku

@malina

benefity wypisane w ogłoszeniu o pracę dotyczą też umów zlecenie i jest tam między innymi pakiet luxmed

@malina

za wszystkich się nie wypowiem, ale u mnie zespół jest bardzo spoko, mamy dużo studentów właśnie, dlatego nikt się jakoś bardzo w pracy nie spina i dobrze się dogadujemy, tacy młodzi pozytywni ludzie

@malina

Firma w tym momencie daje jak najmniej uop i nie liczyłabym na Twoim miejscu że na dzień dobry ją dostaniesz, tylko zlecenie. Nawet zastępcy mają tylko uop na pół etatu. Firma boi się ciąż i zwolnień jak ognia

@Były agent

czyli zlecenie, ale jak opieka zdrowotna wchodzi mimo to, to rozważę rekrutacje

qqq.

Praca sprzedawcy czesto do latwych nie naleza, ale dobrze wspominam przebyty czas w firmie. Dzieki przebytej pracy moje umiejetnosci zaprocentowaly. Z perspektywy czasu ciesze sie, ze tam pracowalam- inaczej nie bylabym tu gdzie jestem. Troche filozoficznie, ale taka prawda. Jezeli chcecie pracowac sprzedazy to na pewno polecam

lussi
@qqq.

ja właśnie szukam takiej pierwszej pracy w handlu, także może tu podeśle CV i zobaczymy czy się odezwą

lussi
@qqq.

ogólnie to jeszcze studiuję i stąd pytanko da się dostosować jakoś grafik pod siebie? albo czy przyjmują do pracy w niepełnym wymiarze godzin?

@lussi

wiele osób już o to pytało i wiele razy padła odpowiedź, ale powtórzę jeszcze raz - tak przyjmują ludzi na niepełny etat i da się dostosować grafik do swoich potrzeb, w miarę rozsądku oczywiście

MM

Czy do wszystkich salonów Ryłko dotarła informacja o zakazie włączania klimatyzacji na salonach w zimie?Przecież to jest nienormalne,marzniemy jak cholera!Agenci dlaczego nie wystosujecie petycji w związku z tym zakazem, że się nie zgadzacie??!Paluszek trzymacie...?!!

Xxx
@MM

To prawda… mimo ubierania rajstop, marynarek i nawet trzewików jest zimo… a o chłodzie na zapleczu to nawet szkoda gadać… Jak w takich warunkach pracować… zaraz zaczną ludzie chorować i kto będzie pracował? Proszę szukać oszczędności gdzieś indziej niż na pracownikach i ich zdrowiu. Lepiej przecież żeby pracownicy marzli, zamiast zamknąć/otworzyć salony godzinę wcześniej/później… Bardzo proszę o zastanowienie się :)

Lusia
@Xxx

Agenci nie mają wiele do powiedzenia w jakichkolwiek kwestiach. Firma nie ma szacunku do swoich pracowników, niezależnie od stanowiska. Im wyżej jesteś, tym gorzej :)

DD
@MM

Firma nie dba o pracowników. Gratuluję stroju służbowego , zero klasy . A z tekstem proszę się grubo ubrać śmiech na sali . Wyłączenie klimatyzacji z ciepłym powietrzem i tekstem kupcie sobie KARDIGAN ok to proszę mi na niego przelać pieniążki do wypłaty.

zastępca kierownika sklepu

Spotkanie online - z prywatnych przyczyn. Szybko i bez problemu. Kierowniczka na luzie, rozmowa w bardzo miłej atmosferze.

Takie chyba jak wszędzie

Anabelle

czy jest jakaś szansa awansu po czasie? ze sprzedawcy na np. kierownika zmiany albo coś takiego (nie wiem jakiego nazewnictwa używacie tutaj)

@Anabelle

przyznam szczerze, że zależałoby mi na objęciu jakiegoś wyższego stanowiska po czasie, dlatego zawczasu chciałabym się dowiedzieć

beniaa

jasne, czemu by nie?

beniaa
@Anabelle

myśle, że jak się sprawdzisz i zaangażujesz, to nie powinno być problemu, może nie od razu, ale u nas można awansować, także bez obaw

@beniaa

ale są ogólnie rekrutacje na kierownika, może spróbuj sobie tak zrekrutować a jak się nie uda no to faktycznie awansem

@Anabelle

na olx masz oferty, nie wiem gdzie szukasz pracy, ale w puławach napewno kogoś teraz szukają...

@szamanka

wiem wiem, ale akurat nie tu, dzięki

@Anabelle

Tak, jeśli masz dobre wyniki i angazujesz się w prace możesz awansować na zastępcę kierownika i później na kierownika, chociaż to zależy od salonu. Są takie w których skład często się zmienia i masz szansę się "wbić", a są zastępcy, którzy pracują po 3 lata i nie da rady. Inna kwestia, że nie warto. Jako zastepca dostajesz umowę o prace na pol etatu, ale w praktyce możesz pracować do 39h w tygodniu, czyli prawie cały. Dostajesz kasę normalnie za wszystkie przepracowane godziny, ale urlop nalicza się tylko za pół etatu + zawsze problem z L4 i chodzisz chora do pracy, bo głupio iść na zwolnienie. Firma nie jest w stanie zapewnić normalnych warunków zatrudnienia osobie stanowiącej filar zespołu, a jednocześnie wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania.

Zuzi
@Były agent

No ale jeżeli ktoś stwierdza, że "głupio" mu iść na zwolnienie, to chyba ciężko się w tym doszukiwać winy firmy?

@Zuzi

Pracownik pójdzie na L4 bo złamie rękę a agent dostaje co chwilę pytania od KRS kiedy ona czy on wróci do pracy, a jak wróci to zwolnij takiego pracownika, bo za długo/za często chodzi na L4. To jest w porządku? Na zwolnienia w tej firmie po prostu źle się patrzy bez względu na stanowisko. Dostawałam "z góry" zarówno pytania o stan zdrowia swoich pracowników, jak i o swój jak byłam chora - i to bynajmniej nie ze względu na troskę. Były to raczej pretensje, że śmiesz nie pracować tylko siedzieć w domu z gorączką.

Toni

jak długo przed otwarciem sklepu trzeba przychodzić do pracy i jak długo po zamknięciu trzeba zostawać?

Toni
@Toni

i czy ogólnym sprzątaniem sklepu, chodzi o mycie podłóg itd. zajmują się sprzedawcy czy jacyś osobni ludzie są od tego?

Lola
@Toni

Jeśli chodzi o czas przed otwarciem sklepu, to zależy od salonu. W niektórych jest to pół godziny, w innych godzina wcześniej. Po zamknięciu musisz zostać minimum kilka minut, aż odświeży się raport wejść, które musisz wprowadzić do maila z wynikami. Oczywiście firma nie płaci za te kilka minut.

Pracownikk
@Lola

No co Ty gadasz za głupoty jak nie płaci…. Po to jest aplikacja do logowania się i wylogowywanie…. Firma płaci każdą minutę… No chyba ze zapominasz się wylogować, No to wtedy to już Twój problem

dorisss
@Toni

akurat to że zostajesz zrobić raporty, wysyłkę itp to raczej jak w każdym sklepie, jak wychodzi ostatni klient to robisz więc logiczne że po zamknięciu... ja ostatnio jak pracowałam sklepie to tak było się dzieliłyśmy na zmianę któraś przeleciała sklep z mopem i tyle, na bierząco ewentualnie się coś robiło jak jakiś klient nie wiem zabrudził podłogę albo jakieś (usunięte przez administratora) z kieszeni wypadły to się ogarniało.... a że po zamknięciu albo przed otwarciem właśnie ktoś łapał za mopa to nic dziwnego....

Grazyna

Kupilam w Fokus Bydgoszcz torebke.Poimformowano mnie ,ze ewentualnie mozna zwrocic .Nastepnego dnia torebki nie moglam zwrocic ,tylko wymienic na inna.Powiedziano ,ze moglam przeczytac zasady zakupu.Obsluga nie uprzejma i nie professionalna.Jest to moj drugi nieprzyjemny incydent w sklepie Rylko...nigdy wiecej sklep Rylko.

@Grazyna

No, właściwie to mogłaś...

@Grazyna

Mam wrażenie, że klienci w ogóle tego nie czytają, a później tylko pretensje

Beata
@mero

to swoją drogą ale pytanie dlaczego któraś z pracownic sprzedała takie info, że niby można zwrócić? Sama nie wiedziała czy o co tu chodzi, bo to raczej w tym problem powstał?

@Beata

może i faktycznie jakaś osoba popełniła błąd, natomiast np ja jeśli miałam już kiedyś problem ze zwrotem kupionej rzeczy to się upewniam czy aby napewno mogę dokonać ewentualnego zwrotu... myśle że zamiast tutaj można by podejść do danego sklepu i wyjaśnić sytuacje, raczej firma zwraca uwagę na klientów i ma na uwadze ich opinie i zadowolenie. poszła bym i wyjaśniła sytuacje z kierownikiem sklepu może udało by się coś wskórać. powodzenia

Katowice

Jakieś opinie odnośnie pracy w Katowicach?

@Katowice

Na rozmowie o pracę obiecywane cuda wianki i zachęcanie do dołączenia do zespołu. Zostałam zaproszona na dzień próbny i miałam dostać informację zwrotną, lecz się jej nie doczekałam. Zachowanie co najmniej mało profesjonalne jak na taką markę, a z resztą atmosfera w salonie również nie była zbyt przyjemna:))

fiona
@Katowice

to chyba od konkretnego sklepu zależy

yora

czy będę się mogła przenieść z jednego sklepu do drugiego w innej lokalizacji?

@yora

bo jestem właśnie w trakcie rekrutacji, ale dowiedziałam się, że za dwa miesiące muszę się przeprowadzić i zastanawiam się czy to będzie jakiś problem

paka
@yora

pewnie w zależności od zapotrzebowania w danym miejscu. Tu raczej nie pomożemy, musisz pytać kogoś w rekrutacji

@paka

Mam nadzieję, że będzie taka możliwość, ale masz rację. Muszę dopytać

Amiga
@yora

I jak, dowiedziałaś się coś?

@Amiga

tak, akurat mają miejsce dla pracownika tam gdzie chcę i nie będzie z tym problemu, udało mi się załatwić wszystko

@Amiga

ale to tylko mój indywidualny przypadek, nie mogę potwierdzić, że tak też będzie w twoim przypadku

Julia
@yora

No a jak podeszli do całej sytuacji, nie kręcili nosem że już od początku jakieś problemy? Ciekawa jestem ogólnie jak kandydatów traktują.. Dasz znać?

eleen
@yora

też byłam w takiej sytuacji jak przeprowadzałam się do większego miasta na studia i nie było problemu

@Julia

nie, jako, że dałam im od razu znać (jeszcze przed decyzją o przyjęciu) to nie było to tak problematyczne

@Julia

ja się czułam zupełnie okej traktowana

koralina

hej, jestem po rozmowie rekrutacyjnej i wstępnie wynik pozytywny, ale mam dać znać czy chcę być na UoP czy UZZ (nie uczę się aktualnie nigdzie). co jest lepsze według was tutaj? może ktoś z pracowników się wypowiedzieć?

Salma
@koralina

To już jak wolisz. Przy czym na zleceniu jest z reguły wyższa stawka. To już sama sobie musisz porównać co ci bardziej pasuje

@koralina

ja jestem np. na umowie o pracę, bo mi bardziej opowiada, ale może sobie jakoś je porównaj, bo to musisz pod siebie wybrać

@Enka

Okey, czyli zależne od preferencji w sumie tylko

Karolina 2
@koralina

Hej można wiedzieć na jakie stanowisko?

@koralina

właściwie tak, możesz jedynie je sobie właśnie porównać czytając sobie o tych umowach

@koralina

bo tak to ja nie wiem na jakiej podstawie miałabym ci powiedzieć, że ta albo ta lepsza

@Karolina 2

na sprzedawcę, a co?

@Enka

okey to dzięki za odpowiedź, muszę jeszcze poczytać o tym wszystkim, ale na razie chyba się skłaniam bardziej w stronę uzz

Milka
@koralina

moim zdaniem UoP lepszy, bo masz prawo do urlopu i płatne L4, a na UZZ to wszystko ci odpada, ale to już twoja decyzja

Mary

Czy na sprzedawców przyjmują głównie studentów, czy nieco starsze osoby, też mogą znaleźć dla siebie miejsce?

zefira
@Mary

Najwięcej jest osób tak w okolicy 20-30 lat, ale myślę, że wiek nie ma tu takiego znaczenia

Małgorzata
@zefira

A czy dla sprzedawców jest jakieś szkolenie wprowadzające?

@Małgorzata

Tak z systemu i produktów - sam system jest bardzo prosty ja nauczylam sie kasowac w 5 minut

@zefira

chyb a bardziej powinny liczyć się umiejętności czy nawet doświadczenie co?

@Kamka

Umiejętności- przychodza osoby ktore nie maja doświadczenia a maja gadane i bardzo dobrze sprzedaja.

@Doti

no jasne spoko, ja to w kontekście tego wieku tylko pisałam, bo wydaje mi się, że on akurat nie ma z tym nic wspólnego

@Doti

długo te szkolenia trawją skoro ty tak szybko to ogarnęłaś?

@Mary

nie wiem co według ciebie znaczy nieco starsze, ale mi za chwilę stuknie 30 i po rozmowie są chętni na współpracę :)

Małgorzata
@Doti

A po szkoleniach jakoś sprawdzają waszą nabytą wiedzę? Czy ufają na tyle że po prostu zaczynacie pracę z klientami?

@koralina

No właśnie o to mi chodziło - nieco starsze, w sensie nie w wieku studenckim, tylko odrobinę więcej

Dzięki wielkie za info

@koralina

Dasz znać jak mijają pierwsze dni w pracy? Czy jest ciężko z wdrożeniem itd?

@Mary

jeszcze nie zaczęłam tu pracy

@Mary

ale postaram się pamiętać to po jakimś czasie napiszę

Moni

Czy jeśli na początku zatrudnię się na część etatu to nie będzie potem problemu z przejściem na cały jeśli bym chciała?

@Moni

Napewno nie bedzie - zglos to kierownikowi a napewno wezmie to pod uwage jak bd grafik robic

@Moni

A to można w ogóle się zatrudnić tutaj na część etatu? Wiesz coś o tym?

Kinia
@Marta

jasne, że można, dużo osób tak pracuje

Moni

Agenta tzn? Coś typu kierownik?

@Doti

Nie wiem czy tu ma grafik coś do tego, to dość długa perspektywa raczej tylko chciałam się zorientować czy szansa jest

@Marta

no są oferty na część etatu, nie wymyśliłam sobie tego

No to jest

Pod względem obowiązków tak

@Moni

Warunki zatrudnienia chyba jakieś inne, ale też nie chcę mówić na ten temat za bardzo, bo ja to się nie znam

@mero

Okej, to spoko, warto to zaznaczyć od razu, że tak przyszłościowo mam takie plany?

@mero

Aa to jak to jest na sklepie?

@mero

Jest i agent i kierownik czy niekocznie?

niekoniecznie*

Doris

Są jakieś premie na stanowisku sprzedawcy?

@Doris

Tylko jeśli salon wyrobi próg sprzedażowy

@Ola

ale te progi są do wyrobienia?

@Ola

i pewnie nie są takie same dla wszystkich sklepów

celin
@Sonia

są do wyrobienia, nie mówię, że można to zrobić lekką ręką, ale jak najbardziej da się to zrobić.

@celin

okej, dzięki

lidiachejna

Jestem zachwycona nie tylko tym, że moje buty są wygodne jak baletki, ale również tym, że zdały egzamin ekstremalny, gdy nagle zapadłam się do połowy łydek w rozmokłą gliniastą ziemię, a one po kąpieli pod kranem i wysuszeniu na parapecie są całe i udają, że nic się nie stało! Dziękuję za najwyższą jakość!

Disi
@lidiachejna

Moje po jednorazowym wyjściu i porkopieniu deszczu nadają się praktycznie do wyrzucenia, na skórze wyszły odbarwienia które nie zniknęły po wyschnięciu. Woda z mydełkiem też nie pomogła. Reklamacja nie uznana bo niby czyszczone nie prawidłowo, trzeba było się przeprosić z 10 letnimi skórzanymi conversami bo skora po tylu latach wygląda lepiej niż tu po miesiącu.

Krzywołap
@Disi

A próbowałaś może renowatora do butów? Mi moje uratował

Disi
@Krzywołap

Próbowałam, ale nie było w stanie dobrze przykryć tego. Zaniosłam do porofesjonalnj renowacji zapłaciłam 70 zł Panowie super pokryli te starcia skory. Co z tego jak po kolejnym wyjściu w innych miejscach zaczęła odchodzić skora płatami, dla mnie ewidetnie kwestia złego zespolenia fabrycznego, ale nie uznali reklamacji. To już nie ta marka co kiedyś, szkoda bo jeśli chodzi o fason to bardzo mi się podobają, no ale jakość i obsługa reklamacji tragiczna.

Mama zakupiła buty tej firmy, które po pierwszym założeniu zafarbowały jej rajstopy. Nadmienię, że nigdy wcześniej z żadnymi butami nie miała takiego problemu i nie jest to efekt potliwości. Reklamacja została odrzucona, a buty "zaimpregnowane ponad standardy producenta". To pokazuje, jak niskie są to standardy, bo po pierwszym założeniu od odbioru butów, sytuacja się powtórzyła. Kolejna reklamacja z załączonymi zdjęciami ponownie została odrzucona. Oszuści.

Wiktoria
@Michał

A to nie jest bardziej kwestia rajstop albo materiału na co zakładała buty?

idefix
@Michał

Mają święte prawo odrzucić reklamacje i nie czyni to ich tym, kim ich nazywasz.

@Michał

Proponuję środek spryskac lakierem do włosów.

Mariola

Buty bardzo ładnie wykonane. Jednak na tym się kończy. Firma przysłała w dwóch różnych odcieniach beżu (jeden jest bardziej różowy niż beżowy). Ponieważ buty są mi potrzebne na sobotę zaproponowałam wymianę na zasadzie że kurier przywiezie drugie a ja te mu oddam. Oczywiście nie było zgody bo pewnie oddałabym jakąś cegłę. Usłyszałam od Pani z infolinii że buty są z jednej partii i przeszły kontrolę jakości. Nie wiem jakim cudem bo chyba tylko ślepy nie zauważy różnicy.

Klaudia
@Mariola

Nie próbowałaś iść do sklepu? Może tam Ci wymienią szybciej

Padme

Witajcie, podzielę się moimi doświadczeniami jeśli chodzi o pierwsze kroki z Ryłko. Sama korzystałam z forum jak szukałam pracy dlatego czuje się w obowiązku zostawić też moje doświadczenie. Rzadko piszę komentarze dłuższe więc z góry przepraszam jeśli się zamotam. Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie przy przyjmowaniu - pozytywne, takie normalne. Pogadałam trochę z kierowniczką sklepu, potem miałam jakby dzień próbny, gdzie musiałam się trochę wykazać w sprzedawaniu ale akurat nic trudnego bo towar jest bardzo w porządku i można polecać w zasadzie wszystko moim zdaniem. Zresztą jest to na tyle znana marka, że chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć jakoś przesadnie. Pracuję na umowie zlecenie bo jeszcze studiuję i na spokojnie mi starcza na moje potrzeby. Praca jest lekka i przyjemna jeśli lubi się kontakt z ludźmi i ma się do nich podejście odpowiednie. Skorzystałam już ze zniżek, uwielbiam tą możliwość. W moim sklepie jest raczej spokojnie, czasami zdarza się bardziej gorący okres ale to tym lepiej właściwie, bo szybciej wyrabia się cele sprzedażowe i można liczyć na jakieś premie. Jestem miło zaskoczona pracą tutaj, w miarę szybko nauczyłam się wszystkiego co potrzeba mimo, że trochę tego było i teraz już statecznie się czuję. Trochę posłodziłam ale mi lepiej, bo naprawdę jest tu w porządku, każdemu co innego będzie pasować ale myślę, że spróbować warto. Zwłaszcza jak już ktoś wcześniej miał doświadczenie choćby niewielkie w sklepie.

pytanie
@Padme

ale umowa o pracę też jest możliwa jeśli ktoś taką woli?

heh
@pytanie

oczywiście ze nie. w sklepie w ktorym pracowałam wszyscy na zleceniu, obiecanki cacanki ze kiedys się dostanie szczegolnie gdy ktoś się zwalniał słyszał ze szkoda bo miał otrzymać umowe o prace. kierownicy mają swoje działalności pozakładane to oni zatrudniają nie ryłko - nie opłaca sie im trzymac ludzi na umowie o prace

Darpina
@pytanie

można mieć umowę o pracę jak najbardziej

Lora
@Darpina

Ja mam umowę o pracę, ale pracuję już kilka lat i jestem zastępcą kierownika.

@Lora

Rzeczywiście, wielka łaska i przywilej dostać umowę o pracę po kilku latach pracy xD

Padme

Przecież nie napisałam nic o umowie o pracy o co Ci chodzi? Wiedziałam że ktoś się zaraz doczepi, najlepiej się czyta negatywne komentarze no nie? Takie tłuste mięsko? Takie jest moje zdanie a myślę, że marketing jakby pisał komentarze to dużo ładniejsze... Mimo wszystko pozdrawiam bo nic innego mi nie pozostaje.

Lora
@Lora

Ja dostałam po pół roku pracy i bez łaski ;)

Iga

Często osoby na umowę zlecenie zarabiają więcej niż pracownik na up, więc to zlecenie wcale nie jest takie złe jeśli nie masz jeszcze 26 lat…

@Iga

No właśnie przede wszystkim na tym mi zależało, nie ukrywam tego wcale

Gia
@Iga

ja korzystałam z umowy zlecenie jeszcze jak byłam na studiach i pracowałam na pół albo 3/4 etatu i to było dla mnie bardzo opłacalne, bo nie dość, że sobie zarobiłam całkiem sporo to jeszcze mogłam sobie odłożyć

@Gia

Teraz trochę inflacja daje do wiwatu ale nie jest źle jeszcze, w sumie wszędzie jest taka sama kwestia teraz.

Kar
@Padme

Ja miałam umowę o prace. Wiązało się to z tym ze zarabiałam mniej niż studenci na zleceniu. Ciagle było mi wypominane, że mam umowę o prace. Najgorsze w tej firmie było dla mnie to, że jak dostałam za dobra sprzedaż nagrodę w formie pieniężnej od regio to musiałam się sama o nią upominać. Trwało to chyba pół roku. Żenada

@Kar

Wow, nie wiem dlaczego nie ma mojego komentarza, a uważam że był wartościowy więc się powtórzę najwyżej, trudno. Studenci dostają ulgę od państwa bo dopiero wchodzą na rynek pracy i jeszcze się uczą. Dlatego mają więcej. Nie widzę w tym nic niesprawiedliwego ze strony firmy, tak jest wszędzie i trzeba się z tym pogodzić. Z drugiej strony nie mają na przykład płatnego urlopu chorobowego.

@Kar

Dodam jeszcze że wszystko zależy na jakim się jest etapie zawodowym. Takie porównywanie po prostu nie ma najmniejszego sensu. Są plusy i minusy każdego rozwiązania.

@Studentka

Owszem, jednak firma jest niepowazna proponując ludziom dorosłym, ze swoimi zobowiązaniami umowe zlecenie. Nic dziwnego, że jest ciągła rotacja pracowników, jeśli zatrudniają głównie studentów, którzy bardzo często nie są zaangażowani, nie interesuje ich sprzedaż i wymiękaja pod wpływem nacisku firmy.

Studentka

A masz jakiś sklep w którym nie zatrudnia się studentów? Nie rozumiem za bardzo w czym widzisz problem - pracownicy jak wszyscy inni. Mi np. daleko do wymiękania. Uważam, że to nie jest kwestia tego, że ludzie studiują czy że są młodzi ale pojedynczych przypadków bo nie każdy lubi obsługiwać klientów. To raczej naturalna sprawa, ja byłam na truskawkach i już nigdy tam nie pojadę bo znienawidziłam tą pracę od pierwszego dnia. Ale to też nie znaczy że wszyscy młodzi nie będą w takiej pracy zarabiać, bo co roku dużo osób jeździ na truskawki.

@Studentka

Owszem, duzo firm zatrudnia studentów, jednak trzon zespolu powinien być stały. Żartem jest to, że kiedy nie można bylo znaleźć studenta do pracy, firma kazała ludziom, którzy chcieli normalnie pracować na swoje utrzymanie umowe zlecenie bez możliwości przejścia na umowe o pracę xD no proszę Cie... Kto sie na to godzi? Ludzie, ktorzy maja doświadczenie w sprzedaży, tym zarabiają na życie (i sa świetnymi sprzedawcami) w życiu sie na to nie zgodzą. A są dobrymi pracownikami, bo dla nich premie to na przykład oplacony czynsz itp itd. Nie twierdzę również, ze wszyscy młodzi maja lewe ręce do pracy, ale niestety w większości tak jest...

Missia

może ty tak oceniasz tych ludzi albo trafiałeś na same lewe ręce, ja kiedyś byłam zatrudniona jako studentka i dalej z nimi pracuję, są jak każdy inny pracownik

@Missia

Moim zdaniem szkolenie na początku to podstawa. I dobra rekrutacja. Jak to pójdzie gładko to zazwyczaj osoba dobrze nauczona i ogarnięta sobie poradzi i to nie zależnie w jakim jest wieku tak naprawdę. Zdarza się czasami kwiatek ale wtedy zwykle długo nie pracuje. Brutalne ale prawdziwe.

Pika

raczej chwast, bywa

@Pika

Nie wiem po co tak nie miło, pracujecie razem to troche szacunku radzę.

Tyr

Szacunku to niech firma się nauczy do swoich pracowników.

Eh
@Pika

To chyba nie było jakieś bardzo obraźliwe ?

@Eh

że chwast? moim zdaniem tak.

Mao
@Padme

Ogólnie masz sporo racji ale czasami trzeba się olatać. Przed świętami było ciężej ale też trochę inna atmosfera.

munia
@Mao

czyli teraz luźniej jest? od stycznia planuję zacząć.

Diana
@munia

Myślę, że ogólnie nie ma jakichś tłumów

Bigi
@munia

To też trochę falami przychodzi, plus nie jest jednomiarowe - raz masz większy spokój (co nie oznacza tez, że siedzisz na (usunięte przez administratora) i nic nie robisz), raz większy ruch. To wszystko też zależy od tego gdzie sklep jest zlokalizowany.

ol
@Bigi

wiem że już minęło ale wydaje mi się pasujące pytanie. różni się czymś praca w outlecie od normalnego sklepu? czy nie ma różnicy?

Etna
@ol

praca sama w sobie może się tak nie różni, różni się asortyment, bo wiadomo że do outletu wpadają starsze kolekcje, w lepszych cenach, więc też ludzie są bardziej chętni na zakupy

dagmara
@Padme

też właśnie byłam na rozmowie i bardzo miło i tak normalnie było. w sumie krótka piłka, czekam na odpowiedź ale raczej wrażenia pozytywne.

Amba
@dagmara

Rozmowy do sklepów odbywają się na sklepie (w sensie jest tam jakieś miejsce, gdzie mogą komfortowo przyjąć kandydata) czy raczej w jakiejś kawiarnii, czy coś w tym stylu?

aleo123
@Amba

O, to mnie też w sumie interesowało.

Pola
@Amba

ja miałam spotkanie w kawiarni także raczej komfortowo

Pola
@Amba

Ale mówię jak to w moim przypadku wyglądało. Można się dopytać jak się odezwie ktoś do was

Amba
@Pola

Okej, dzięki. W sumie to nie jest aż tak dla mnie istotne, raczej pytałam z czystej ciekawości.

@Padme

To wszystko zależy od regionu i salonu. Nam cały czas powtarzano, że jest tylko umowa zlecenie a później w przypadkowej rozmowie dowiedziałam się, że mogą też dać umowę o pracę dla zwykłego sorzedawcy

Sandra

Pracuję w tym sklepie od dłuższego czasu i przyznam, że są plusy i minusy. Dzięki zgranemu zespołowi praca jest serio przyjemna jednak kierownicy regionalni i,, szefostwo" mają śmieszne podejście do nas sprzedawców - zawsze coś nie tak, nie ma czegoś takiego jak pochwała, jak jest dobrze to nic nie mówią a wystarczy jeden słabszy dzień i od razu telefony i żale co tak słabo. Kwestia perfum to w ogóle temat rzeka nawet klienci się śmieją z jakiej racji w sklepie obuwniczym sprzedajemy perfumy.... Ale muszę przyznać, że jak się chce to da się zarobić i wychodzić z tej pracy nawet z uśmiechem na twarzy.

Xavi
@Sandra

Droga, dlaczego sprzedajecie perfumy? Odpowiedź: Bo Kazar sprzedaje perfumy.... Wiem, jest to dziwne, zreszta to są chyba wody perfumowane. Klient Ryłko, czyli zamożniejszy to po perfumy idzie np. do Sephory czy Douglas. Szkoda że firma tego nie rozumie. No i stroje pracowników jak juz napisano żałobne. Bielizna zafarbowana, powiedzmy sobie dziewczyny szczerze - biustonosze sa do wymiany. Tak też znam to uczucie zabarwionej skóry pod pachami po 12 godzinach biegania po sali i magazynie w czarnych tiszercikach.

@Xavi

ja tam akurat mega lubię zapachy z ryłko, jakoś mnie nie razi to, że w obuwianym można dostać i perfumy, w sensie nie rozumeim co w tym takiego zabawnego

@Sandra

w sieciówkach z odzieżą też sprzedają i nikt nie ma z tym problemu, czym to się różni od sklepu z butami

@Xavi

plus jednak ceny perfum z drogeriach typu spehora, czy douglas jednak często zmiatają z nóg, nie każdy jest w stanie wydać 3 stówki za 30 ml markowych perfum

ketia
@Xavi

to po co jasne biustonosze ubierasz? ja nosze ciemne i nie mam problemu

ketia
@xyz

też nie rozumiem, właściwie zwykły produkt w sprzedaży

Panna
@ketia

Dokładnie, przy ciemnych nie ma wgl problemu

Panna
@ketia

Jakich to ludzie problemów nie wymyślą

@ketia

Dziwne nie jest to, że wprowadzili do sprzedaży perfumy. Dziwne jest to, że teraz nie liczy się sprzedaż butów tylko perfum i innych dodatków. Mimo wszystko to sklep obuwniczy i na tym powinna skupiać się sprzedaż

Robert

Dzień dobry. Jako stały klient firmy Ryłko biorąc pod uwagę wiele odwiedzonych salonów w Polsce, składam wniosek o wyróżnienie nagrodami pieniężnymi pracowników Państwa salonu pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu a konkretnie zmianę poranną z dnia 31.05.2022 r. Wymieniony personel sklepu cechuje bardzo duże zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków oraz: - rzetelność, - fachowe doradztwo, - działanie bez zbędnej zwłoki, - staranność o ukontentowanie klienta, co przekłada się na jego zadowolenie z wizyty w salonie. Ten personel zasługuje na docenienie bo tworzy tak fachową i pozytywną atmosferę w czasie zakupów, że chce się do nich wracać mimo iż mijam po drodze inne salony Państwa firmy. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku i poinformowanie mnie o wynikach jego rozpatrzenia na robertprzybylski0605@gmail.com lub poprzez SMS 604 91 65 10. Pozdrawiam Robert Przybylski.

@Robert

Najlepiej opinie o pracownikach kierować w formularzy na stronie www.

Beata
@Osoba

Wiadomo czy z reguły padają tam pozytywne czy raczej negatywne opinie o nich? W sumie wyciągane są z tego jakieś konsekwencje później?

@Beata

Tak. Firma czyta opinie i jak najbardziej w poważnych sprawach są wyciągane konsekwencje, ale także pozytywne komentarze czasami są wysyłane do salonów.

Ona
@Osoba

Teraz jest też opcja żeby wystawić opornie na Google. Na ladzie jest kod qr do zeskanowania

Nancy
@Robert

Mega to miłe, jak widzi się, że ktoś jednak docenia naszą pracę. Zwłaszcza na tyle, żeby ją wyróżnić publicznie. Co prawda nie jestem jedną z chwalonych tutaj osób, ale i tak uważam, że to bardzo miłe i oby więcej takich sytuacji ;)

@Robert

Dziewczyny, wy tak tu to na serio....? W każdym razie gratuluję kreatywności. Napiszcie, czy pomogło?

sayno
@.

A co, masz aż tak niskie poczucie wartości, że nie możesz uwierzyć w to, że ktoś mógłby pochwalić twoją pracę? Myślisz, że ktoś ma na tyle czasu, żeby tworzyć nową personę i podawać się za nią na goworku?

Mania
@sayno

Ośmielę się zauważyć, iż wiele "opinii" pisanych tutaj wygląda jak pisane przez jedną osobę. :)

what
@.

Też mogłabym zapytać czy ty tak serio...

f

Omijajcie szerokim łukiem. Zmiany nawet po 12 godzin, nie ma opcji, że możesz mieć gorszy dzień, nie podejdziesz do klienta to od razu telefon od krs lampiącej się na kamerach, zapierdziel jakich mało za minimalne pieniądze. To czy twoja wypłata jest sensowna zależy tylko od humorków klientów. Zniżki bezsensowne albo w ogóle ich brak, bo ostatniego miesiąca pracy mi w ogóle ich odmówiono xD Kierowniczka w środku zmiany wzięła mnie na stronę i powiedziała, że rozwiązuje mi umowę, potem od INNEJ PRACOWNICZKI dowiedziałam się czemu - bo zatrudniła sobie nową osobę, która więcej sprzedaje XDDXDXD Wiecznie mają od ciebie kosmiczne wymagania, nie zapominając o magicznej conversi czyli procencie sprzedaży od ilości wejść do sklepu - im mniejszy ten procent tym większa awantura od kierowniczki i regionalnej. Jeśli szukasz stabilnej pracy to na pewno nie w Ryłko, chyba że lubisz jak szargają ci nerwy i modlisz się, żeby dzień wolny nadszedł jak najszybciej (których swoją drogą jak weźmiesz zbyt dużo to ci powiedzą nara bez ostrzeżenia). Wysyłają filmiki „instruktażowe” jak sprzedawać rzeczy typu „sprzedaż na Ukraińca: przy sprzedaży naszych perfum powiedz kilka drogich marek jak dior calvin klein itp bo Ukrainki na to lecą”, a na grupie znajduje się pracowniczka z Ukrainy, której potem jest przez to przykro, mam więcej mówić? to tylko jedna z takich żenujących sytuacji. pracę stanowczo od-ra-dzam.

Zostaw merytoryczną opinię o Ryłko Sp. z o.o. - Kalwaria Zebrzydowska

• Jak się pracuje w Ryłko Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ryłko Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 203.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ryłko Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 14 to opinie pozytywne, 56 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ryłko Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ryłko Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ryłko Sp. z o.o.