Ryłko Sp. z o.o.

Opinie o Ryłko Sp. z o.o.

Martyna

Cześć, zaczynam w tym tygodniu pracę w Ryłko i tak się złożyło, że w pierwszym tygodniu pracy wypadają moje urodziny. Czy mam wtedy możliwość wzięcia wolnego ? czy trwa wtedy jeszcze jakaś forma okresu próbnego i mi to nie przysługuje? Zapomniałam zapytać na rozmowie z managerem i teraz mi trochę głupio.

@Martyna

serio? to jak ty chcesz pracować jak ci będzie głupio o cokolwiek zapytać?

gość
@Martyna

Hej Martyna. Domyślam się, że będziesz sprzedawcą w salonie. Czy mogłabyś zdradzić w jakim mieście będziesz pracować (ew. czy duże, małe, a może stolica?) i jakie będą twoje miesięczne zarobki brutto? W stolicy średnie zarobki na takim stanowisku w branży, w której działa Ryłko to 4 tys. brutto (nie podaję kwoty na rękę, bo to zależy od rodzaju umowy - UZ czy UP). Na pewno wielu zainteresowanych pracą w tej firmie byłoby ci wdzięcznych za taką informację. W koncu zarobki to jest bardzo istotna, jeśli nie naistotniejsza kwestia.

były klient

Opinia na temat obuwia-sandałów Jestem długoletnią klientką marki Ryłko i zakup którego dokonałam 27/06/2022 był moim ostatnim, Jakość wykonania obuwia jest mierna, kupiłam sandały i jak się okazało były jednorazowe. Sandały które kupiłam miałam tylko 1 raz na nogach. Złożona reklamacja została potraktowana ignorancko, Szczerze odradzam zakupów w tej firmie, która zapomniała już o jakości a klienta ignoruje. Była klientka - reklamacja nr 240003425035

Moncia

Na sprzedawce to ile jest etapów?

@Moncia

I jakie pytania zadają? O co?

@Moncia

Rozmowa to z jakimś kierownikiem będzie tak?

dwa etapy

najpewniej tak

Małgorzata
@pikodi

Po co aż 2 etapy? Co takiego sprawdzają?

@Małgorzata

no nie wiem, żeby zweryfikować czy pracownik się nadaje?

@Małgorzata

poza tym pytasz mnie, jakbym ja była w jakikolwiek sposób za to odpowiedzialna

@Małgorzata

dwa to tak dużo według ciebie?

raczej w normie

@Paula

no dokładnie, też mi się tak wydaje

mało gdzie jest mniej...

@pikodi

nawet więcej czasem niż mniej się zdarzało

@pikodi

to tak z doświadczenia wiem, a trochę tych rozmów było

Ewelina
@pikodi

A opiszesz jak wyglądają te dwa etapy? Jestem ciekawa jakie pytania zadają.

Nati
@Paula

Owszem, dwa etapy to dużo jak na stanowisko sprzedawcy. Bez przesady, nie trzeba mieć jakichś nadzwyczajnych umiejętności, by podać komuś buty i powciskać parę kitów. Tak czy inaczej, to, jak ktoś pracuje wychodzi "w praniu".

@Nati

nie przesadzaj też w drugą stronę, nie każdy się nadaje, więc trzeba to jakoś sprawdzić, a jednoetapowe rekrutacje zdarzają się rzadko

@Moncia

Zazwyczaj są organizowane rozmiary grupowe, najpierw KARTKÓWKA ,, co wiesz o firmie,, później zadanie grupowe, coś w stylu sprzedaj kalendarz z poprzedniego roku (rekrutowałam ludzi wiec info z pierwszej ręki)

Szczerze? Tragedia… na początku sprzedawca później awans na zastępcę. Prawie 10 miesięcy w małym salonie. 12 godzin stania bez sensu, dzienne wejścia okl 60/70.. a ty nie możesz nawet na chwile oprzeć się o ladę. Później awans na PO AGENTA na większym salonie (miesięcznie po 200h BO PRZECIEŻ WSZYSTKO NA UMOWA ZLECENIE) strasznie traktują pracowników. (Region centralny)

zastępca kierownika sklepu

Spotkanie online - z prywatnych przyczyn. Szybko i bez problemu. Kierowniczka na luzie, rozmowa w bardzo miłej atmosferze.

Takie chyba jak wszędzie

Loko

Można sobie wybrać czy chce się UZ czy UP, czy dają zleceniówki wszystkim?

Maja
@Loko

na UZ chyba lepsza stawka, więc to forma preferowana, ale UP też wchodzi w grę z tego co wiem. Ja od razu chciałam zlecenie, więc się nie dopytywałam aż tak.

Beata
@Loko

Wydaje mi się że nie powinno tak być bo przecież takie zlecenie a umowa o pracę czy dzieło to teoretycznie są zupełnie różne formy zatrudnienia, tylko jakoś tak się w tym kraju utarło że na każdej umowie można pracować w każdej pracy. Nie wiesz o tym?

Loko
@Beata

Nie, nie wiem, a co?

Czy Kierownik Sklepu w firmie Ryłko Sp. z o.o. można zmienić po czasie na inny?

Co?

Jax

Napisz jeszcze raz, ale wyraźniej, bo nie idzie zrozumieć.

Jax

Chodzi o to, czy kierownik może zmienić sklep, czy jak?

@Jax

Tak.

Mag

Sprawdzają jakoś umiejętności sprzedażowe podczas rozmowy albo ogólnie w trakcie rekrutacji?

monika
@Mag

Żeby jakoś wnikliwie to weryfikowali to nie, to jest raczej coś co wychodzi w trakcie pracy

monika
@Mag

Ale rozmowa rozmowie nierówna

Ewelina
@monika

A jak ktoś te umiejętności ma niskie, to doszkalają?

@Ewelina

No masz szkolenie wdrażające, ale jak nie masz predyspozycji do pracy z ludźmi to żadne szkolenie nie pomoże

@Ewelina

Takie jest moje zdanie

@go

coś w tym jest, ale tu jednak mowa o umiejętnościach sprzedażowych, a nie stricte interpersonalnycg

@Deedee

No tak, ale to idzie w parze z reguły

@go

no nie do końca. to, że ktoś potrafi rozmawiać z klientem, nie oznacza, że jest od razu dobrym sprzedawcą. za to w drugą stronę już tak.

@Deedee

Dlatego też napisałem, że z reguły, a nie zawsze

@Deedee

Ale jak najbardziej to rozumiem

@go

okej, rozumiem ;) to mamy dość podobny punkt widzenia ogólnie

Nona

Hej, zatrudniają studentów? Zależy mi na pracy na część etatu

wiksa
@Nona

Tak. Ale zależy od zapotrzebowania na konkretnym salonie

@Nona

tak, ja studiuję i pracuję, nie miałam problemów z pracą na niepełny etat, zaznaczyłam od razu na wstępie moją dyspozycyjność i okazało się, że im to wystarczy

@rebeka

A czy potem, w miarę możliwości, można przejść na pełen etat?

@Nona

myślę, że nie jest to niemożliwe

@Nona

ale ja nie miałam takiej sytuacji, więc nie potwierdzę na swoim przykładzie

@Nona

to juz pewnie zależy od zapotrzebowania na danych sklepie

@rebeka

Tak mi się wydaje też właśnie

@rebeka

Ale zobaczymy jak będzie, może się uda akurat

@Nona

może być i tak. powodzenia z rekrutacją i ogarnianiem tych kwestii :)

cassita

Hej, jaki strój obowiązuje do pracy? Jakieś koszulki firmowe? buty mogą być swoje, czy firmowe też?

@cassita

Może można mieć własne, tylko w jakiejś określonej koloystce/

Kolorystyce*?

Z góry dzięki!

@cassita

Dostajesz 2 koszulki na sezon wiosenno-letni, spodnie materiałowe, ale ja chodzę w czarnych jeansach - to wszystko zależy czy kierownik i regionalna będą się czepiać stroju. Buty wybierasz sobie z listy butów pracowniczych, dostajesz je po miesiącu pracy i odrabiasz przez 5 miesięcy (nie płacisz za nie, z każdym przepracowanym miesiącem pobierane z wypłaty jest 20% mniej z ceny, jeśli się zrezygnuje)

lessi
@Xxx

a coś typu bluza na sezon zimowy bardziej też mają? A jak nie to czy też określone kolory jakoś trzeba ubierać?

Okej, dziękuję

@lessi

Możesz ubrać swoją marynarkę, nie ma bluz dla pracowników

lessi

ok, dzięki wielkie

demfi
@Xxx

a to co jakiś czas dostaje się nowe? np jakoś raz na rok?

xxx
@demfi

Tak, 2 koszulki raz na sezon, czyli 2 razy do roku

demfi
@xxx

spoko, dzięki

Ninka

Czy jak jest dostawa to trzeba być jakoś wcześniej w sklepie czy to się w ciągu dnia rozkłada?

@Ninka

Dostawa zazwyczaj przychodzi rano. Najlepiej rozpakować ją jak najprędzej, ale w między czasie też trzeba skupic się na obsłudze klienta.

@Osoba

a duży jest młyn z rana? czy zależy gdzie? da się ogarnąć te dostawe i klientów?

@Osoba

bo mi się wydawało, że bardziej po poludniu ludzi więcej, ale nie wiem czy tak jest faktycznie?

@priti

Zależy od sklepów. Ale głównie z rana jest najmniej ludzi niż popołudniu.

@Osoba

no to dobrze, wtedy na pewno prościej jest to ogarnąć

Lace

Czy jest możliwość pracy na część etatu?

Najbardziej interesowałoby mnie 3/4

@Lace

Wiem, że to pewnie zależy od salony, ale chodzi o to czy ktoś z was może tak pracuje i jest w stanie potwierdzić, że taka forma jest możliwa

Doti
@Lace

Pracuja nawet na 1/4 etatu np same soboty wiec wszystko mozliwe w zaleznosci od tego czy akurat potrzebuja pracownika

Jest możliwa

@Doti

To dobrze, byłoby super gdyby była taka możliwość

@Doti

Najlepiej w sklepie zapytać wcześniej o to tak?

@Doti

Czy wysłać cv po prostu i jakoś to wyjdzie samo?

ellie
@Lace

Czy samo wyjdzie, to chyba nie...

ellie
@Lace

Może wysyłając aplikację dopisz jakąś notatkę, że jesteś zinteresowana pracą w takim i takim wymiarze po prostu? Żeby oni też z góry wiedzieli

@ellie

A to jest niezły pomysł...

@ellie

Pewnie task właśnie zrobię, będzie to wtedy pewniejsze, dzięki

Minnie

Uważacie, że Ryłko może być miejscem pracy na dłużej? Ile tu pracujecie?

@Minnie

Zależy od osoby. Raczej nie ma przeciwskazań, ale to już wedle preferencji i tego co dla kogo oznacza długo. Ja pracuję 1,5 roku

@gemma

To w sumie też już chwilę. Pytam, bo w sumie nie chcę pracy na przeczekanie tylko tak na kilka lat zostać przynajmniej

@Minnie

No to to juz zależy głównie od ciebie (i twojej pracy)

@gemma

Nie wątpię, że ode mnie też, ale pracodawca ma też coś do powiedzenia z reguły

@Minnie

Pracodawca nie ma nic przeciwko osobom zostającym na dłużej. Wręcz przeciwnie, myślę

@gemma

Okej, będę i tak jeszcze upewniała się na rozmowie

Amba

Jak wygląda rozmowa o pracę, o co pytają? Gdzie ona się odbywa?

@Amba

jest rozmowa, takie przedstawienie siebie, a potem w drugiej części sprawdzają umiejętności sprzedażowe

@minaka

A mogłabyś powiedzieć na czym polega to sprawdzenie?

@minaka

W sensie, czy to się odbywa podczas rozmowy czy to w ten sam dzień itd?

@Amba

no po prostu, że jesteś na sklepie i musisz się wykazać. To tam chyba był taki umówiony dzień z tego co pamiętam. Na pewno wiedziałam wcześniej o tym

@minaka

No dobra to dzięki. A jakieś pamiętasz pytania z rozmowy np, czy tematy

@Amba

nic co by mi jakoś szczególnie zapadło w pamięć, szczerze mówiąc, takie standardowe kwestie, jak się odnajduję w pracy z klientem, jak reaguję na stresowe sytuacja czy coś w ten deseń eccetera

???
@minaka

czyli nie ma pytań o produkty czy znam itd???

@???

wiesz, nie będę cie tu o niczym taki zapewniał, bo nie wiem kto będzie przeprowadzał twoją rekrutacje. Każdy ma jakieś swoje sposoby i nie mogę wykluczyć, że ktoś takie pytania zada

Madzia
@minaka

to prawda, że wygląd rekrutacji zależy bardzo od osoby, która ją przeprowadza, ale takie pytania jak podałeś wyżej to są raczej powtarzalne

Madzix

Ile osób pracuje w danym punkcie? Pytam z takiego względu, że chce się zatrudnić na pół etatu a jest możliwość jeszcze 3/4. Zastanawiam się jakie są możliwości dostosowania etatu do studiów, bo jak jest więcej osób to zwiększa się jakby prawdopodobieństwo że ktoś będzie mógł w danym dniu przyjść no nie? Jeśli źle mówię to mnie poprawcie, jeszcze nie pracowałam w takim sklepie.

laLuna
@Madzix

Na pewno muszą to dostosować tak, żebyś nie miała problemu z wyrobieniem godzin, a grafik też starają się układać pod potrzeby

Jerzy
@laLuna

A co jeśli nie da się tego pogodzić? Ktoś wpada na zastępstwo?

laLuna
@Jerzy

Ja tego nie ogarniam, a i nie pracuje na tyle długo i nie miałam takiej sytuacji, więc nie wiem

hym
@Jerzy

To może znajdzie się ktoś kto się wypowie

Praca/Studia

Hej, myślicie że praca w Ryłko oprócz studiowania dziennego wypali? Jeśli ktoś tak robi to było by super jakby mi podpowiedział.

Oli
@Praca/Studia

Zależy na jakich warunkach się zatrudnisz

Oli
@Praca/Studia

Pewnie jak masz nie pełny etat to tak. Chyba że robisz medycynę to raczej ciężko.

Doti
@Praca/Studia

Oczywiście ze tak. Dajesz dyspozycje co miesiąc do kierownika przed ulozeniem grafiku

@Praca/Studia

Myślę, że to zależy od zapotrzebowania kadrowego na danym sklepie

@Praca/Studia

No i od twojej dyspozycyjności i mocy przerobowej przede wszystkim

P/S
@Neo

Bardzo dziękuję w takim razie za pomoc. Tak podejrzewałam właśnie ale wolałam się upewnić.

P/S
@Oli

Na szczęście (albo niestety, zależy pod jakim względem) nie studiuje medycyny więc powinnam dać radę.

@P/S

No to zgłaszaj się i wszystko się okaże ;)

@P/S

Powodzenia!

zaoczne
@Neo

A jak z zaocznymi? Bo praca teź w weekendy, a ja mam zjazdy co dwa tyg. Jest wymagana praca np jeden week w miesiacu?

Mis
@zaoczne

Już ktoś o tym pisał, że normalnie zgłaszasz kierowniczce że nie możesz wtedy i wtedy i jakoś ten grafik jest ustalany. Jak co 2 tygodnie masz studia to myślę że nie powinno być problemu.

zaoczne
@Mis

Okej, dzięki. Nie zauważyłam takiego wątku wcześniej dlatego spytałam, a zależy mi, żeby nie mieć problemu z uczestnictwem w zajęciach

Taxi
@zaoczne

sprzedawca to to samo co doradca klienta?

@Taxi

Tak

Ciekawski
@smwh

To czemu się nazywa inaczej?

@Ciekawski

Bo tak sobie to nazwali w ogłoszeniu, nie wiem.

@Ciekawski

Wystarczy spojrzeć na obowiazki i od razu widać, że są tożsame

Ch.
@Ciekawski

Bo sprzedawca sprzedaje, a doradca doradza.

@Ch.

Teoretycznie sie zgadza

Jerzy
@smwh

Teoretycznie? To co nie pasuje?

@Jerzy

Będziecie się tu teraz przegadywać na tak nieistotny temat? Serio?

???
@Ch.

to w końcu jak to jest? to nie jest tak że robi się i to i to?

Agent

Widzę ktoś tu mocno odczuł zwolnienie Jestem Agentem w tym Regionie 6 lat Nigdy nie bylo nagonki na sprzedawców a Regionalna jasno daje informacje ze nie wtrącą się w zatrudnienie sprzedawców Jedyne co mozesz dostac za informację to pochwałę na kanale jak wyslesz wynik Zachecam skontaktować się z nasza Regionalna przedstawić się i powiedzieć o co chodzi , bo pracuje na tym stanowisku tak dlugo i chyba raczej problem ktoś ma osobisty

Ania z Wrocławia

Ha ha a ja lubię swój Region I nigdy nie slyszalam ze jestem zlym kiepskim sprzedawcą Moja kolezanka awansowala więc chyba nie jest tak źle

Aga777

Możesz mi coś więcej na temat regionalnych kier. powiedziec bo właśnie jestem na etapie rekrutacji ? Swidnica dolnośląskie .

.............

art. 212 Kk, zgodnie z którym kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska podlega grzywnie ZniewagaDrugim przestępstwem jest zniewaga, przewidziana w art. 216 §2 Kk, zgodnie z którym kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze Nawet jezeli nie udzielasz danych osobowych wystawiajac opinie kazdy z nas mozna znaleźć po numerze IP Ten numer na wniosek danej osoby moze udzielic Portal Policja lub prokuratura po wytoczeniu sprawy

Kama

Nie polecam!! Straszna polityka firmy.(usunięte przez administratora) Kompletnie nie mają pojęcia o współpracy z ludźmi. Metody zarządzania przez firmę są karygodne. I pieniądze nie są tego warte. (usunięte przez administratora)Jeśli ktoś szuka pracy to proszę się poważnie zastanowić, to jest praca bez przyszłości i szkoda na nią czasu oraz zdrowia.

@Kama

A w jakiej miejscowości pracowalas pytam bo obecnie jestem w trakcie rekrutacji na kierownika. Czy jest aż tak źle?

Basia

Cześć Czy u was też trzeba przychodzić na rano aby zrobić vm ? Kierownik nie robi vm tylko my musimy przychodzić, czy jest tak wszędzie?

Lil
@Basia

Po pracy robimy bardzo rzadko. Ale vm robią wszyscy. Fakt ta osoba której najlepiej to idzie zajmuje się witryną, ale kierownik tez pomaga jesli wypadnie że jest na zmianie. A często jest.

M.
@Basia

Lepiej udawac, że nie potrafisz. Będziesz później dostawać (usunięte przez administratora) że coś źle ustawilas, a vm-owiec i tak się do czegoś przyczepi, bo zdjęcia ogląda chyba przez lupę... Potrafi kazać poprawiać raport, bo postawiłaś buta o kilka milimetrów za krzywo... No i odnosi sie do zwykłych pracowników bez szacunku, uwaza sie za nie wiadomo kogo. Nie polecam robienia vm w tej firmie.

Betty
@M.

Mam zupełnie inne odczucia u mnie, nie miałam nigdy takiej sytuacji na sklepie, na którym pracuję, babeczka od vm jest mega miła i wyrozumiała, więc nie ma co mierzyć wszystkich jedną miarą.

@Betty

Jaka babeczka od vm? Przecież vm robia pracownicy sklepu według instrukcji

@111

To kim jest w takim razie wspomniany w komentarzu wyżej vm-owiec? Nie odpowiada za to jedna konkretna osoba, która to wszystko kontroluje?

@111

Sorry jeśli pytanie jest głupie/oczywiste, ale kompletnie nie wiem jak to u was wygląda, a z wpisów otrzymuję sprzeczne sygnały.

@111

I jeśli jest od tego jakiś spec, to jest jeden na całą Polskę, czy jakoś regionalnie to idzie?

M.
@111

Tak trudno sie domyslec, że ktoś robi ta instrukcje i pozniej ocenia ustawienie według raportu zdjeciowego, który wstawiasz? No chyba ze Twoj salon magicznie jest z tego wyłączony....

@Betty

A gdzie w jakim mieście ?

Wiki

Jest na ofercie Luxmed jak widziałam, jak to wygląda?

Mia
@Wiki

A rodzine można pod to podpiąć czy tylko dla pracownika to jest

@Wiki

Dla sprzedawców również, czy tylko w biurze?

Miła obsługa i porządny asortyment. Pozdrawiam pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Ryłko Sp. z o.o. - Kalwaria Zebrzydowska

• Jak się pracuje w Ryłko Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ryłko Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 203.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ryłko Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 14 to opinie pozytywne, 56 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ryłko Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ryłko Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ryłko Sp. z o.o.