Opinie o Chocolissimo (Mm Brown Polska) w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MM Brown Polska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie MM Brown Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Piekarnie
Piekarnie Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MM Brown Polska w Poznań

Dami

Unikajcie tego miejsca ... (usunięte przez administratora) i haos.. Co chwilę wypadki... Góra zamyka ludziom usta i usuwa złe opinie... (usunięte przez administratora)

gawędziarz

Z PERSPEKTYWY PRACOWNIKA PRODUKCJI + .praca jest lekka .super ludzie .w porządku atmosfera .szybko czas leci .jako osoba ze statusem ucznia/studenta nie narzekam na wynagrodzenie .brygadzistki są pomocne .świetne godziny pracy dwie zmiany lub jedna zmiana .można napić się ciepłej wody na hali .są premie za wyrobienie określonych godzin pracy -praca pon-pt .agencja bezproblemowo zgadza się na dni wolne od pracy (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, nikt nie chce pracownika, którego nie ma co drugi dzień) .w przypadku złego samopoczucia, odsyłany jest pracownik do domu (również bez większych problemów, tylko należy załatwić sobie l4) .czasami można brać nadgodziny .pracująca sobota (rzadko się zdarza i to pracownik decyduje czy weźmie dodatkowy dzień pracy) -idealne rozwiązanie na tymczasową pracę - .umowa zlecenie .absurdalne wpisywanie spóźnień 15 min. za niespełna minutę spóźnienia .niepłatne l4 .bezpłatne urlopy .umowa zawiera kruczki typu 7 dni pracy (roboczych, nie tygodnia!) po wypowiedzeniu umowy .na umowie zlecenie nalezy załatwiać l4 tylko w jakim celu? .sugeruje się pracownikom, że chodzą do toalety ze względu na dobrotliwość brygadzistek, które nas zastępują na czas nieobecności (chodzimy do toalety, ponieważ jesteśmy ludźmi, to, że ktoś nas musi zastąpić jest raczej oczywiste, tak samo jak fakt, że ludzie muszą korzystać z toalety wdg. swoich potrzeb) .nie można nosić na hali kolczyków, zegarków, wisiorków etc. (taka jest zasada, która dla niektórych osób może okazać się sporą trudnością) .praca stojąca (chociaż po pewnym czasie człowiek się przyzwyczaja) PODSUMOWUJĄC Praca jak każda inna ma swoje plusy, Moim zdaniem plusy jednak biorą górę i zdecydowanie polecam to miejsce c:

Małolata

Jestem studentką i dzisiaj był mój ostatni dzień pracy na Jaryszkach przy taśmie. 2 miesiące stałym na pralinkach. Wiecie, że dzisiaj ze łzami w oczach kończyłam tą pracę. Wiem, że w następnym sezonie znowu tam wrócę, bardzo fajna atmosfera, miła brygadzistka chętnie nam pomagała, a pysznych pralin najadłam się na cały rok ????.

Tajemnicza

Ludzie nie idźcie tam!!! Dzisiaj czyli 25.09.2020 w dziewczyne wjechał facet przenoszący kartony jadąc 20km/h zamiast 5km/h, łamiąc przy tym wszelkie przepisy!!! Dziewczyna umarła na miejscu bo nabiła sie na widełki których ten pracownik nie schował!!! A powinien!!! Tam BHP nawet nie jest przestrzegane przez co każdemu chętnemu grozi wypadek a nawet śmierć... NIE POLECAM!!!

Ciasteczko
@Tajemnicza

Chyba pomyliłaś firmy. Nic takiego się nie wydarzyło ????‍♂️????????‍♂️

Magazynier

pierwsze spotkanie z kierownikiem działów, drugie z pania z hr i prezesem . tak jak pierwsze spotkanie odebrałem dobrze to drugie przekonało mnie ze pani z hr generalnie pytała mnie o rzeczy, które padły na pierwszym spotkaniu. prezes w sumie pytał o to samo. rekrutacja jak na magazyniera troche rozbudowana

pytania ogólne co sie podobało i nie podobało w poprzedniej firmie, dlaczego juz tam nie pracujesz , coś o sobie

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
ludi

Kolejny raz pojawia się ogłoszenie na stanowisko logistyka/zaopatrzeniowca, jaka atmosfera jest w tym dziale, czy ktoś ma jakieś doświadczenia? W jakich godzinach praca? czy na tym stanowisku też jest taka rotacja jak na innych (co wynika z komentarzy)?

Mała
@ludi

Polecam. Z calego serca.

nn
@ludi

zbyt często pojawia się to ogłoszenie - chyba coś jest nie tak w tej firmie

Pani X

ODRADZAM!! Nikt tam nie ma umowy o pracę, 98% to umowy zlecenia. Atmosfera fatalna, brygadzistki mają załogę za nic. Ponad to wypadają dni wolne, bo albo nie dojeżdżają praliny, albo brak zamówień. Zależy kto na której jest hali. Uciekać gdzie pieprz rośnie.

@Pani X

Pani x na ktorej byla pani hali ?;-) pracowalem tam troche ponad pol roku i dluzej nie wytrzymalem

PaniX
@AM

Najpierw na dużej hali (zapomniałam już przy jakiej to ulicy) na taśmie, potem na Ostrowskiej.

Nowa
@PaniX

Ja rowniez pracowalam na tasmie i nie narzekam jakos na atmosfere. Co do wolnych dni z powodow o ktorych napisalas to bylo moze kilka w ciagu kilku miesiecy jak pracowalam. Na ostrowskiej nie bylam wiec nie mam zdania.

Emilia

Jaka obecnie jest stawka godzinowa? I czy są jakieś szanse na umowę o pracę?

@Emilia

Zapomnij o umowie o pracę, można to włożyć między bajki.

Załamana

Popieram wszystkie negatywne opinie miałam okazję się przekonać jak tam jest.Na początku miła atmosfera i wyrozumiałość brygadzistki twierdząc że dopiero się uczymy po dwóch dniach pracy daje dokończenie pracy po kimś A później się wyzyla że to nie tak zrobione .mając swoich pupili stoi z nimi i im pomaga A drugich wysyła żeby śmieci wynosili albo zamiatali. Ma niektórych za (usunięte przez administratora) zero zrozumienia .Ukraina ma lizana (usunięte przez administratora) niż Polak który ma dzieci na utrzymaniu nawet nie ma możliwości żeby dali szansę na poprawę bo najlepiej zwolnić.

Ciekawska
@Załamana

Czy masz doświadczenie na jednym dziale czy jest tak na wszystkich?

Maciek

@Poznań czyli lepiej nie być zatrudnianym przez agencję, a samemu się spróbować bezpośrednio zatrudnić.

Witam chciał bym sie zatrudnić na jakiś okres w tej firmie czy jest aż tak źle jak ludzie mówią czy raz tak a raz tak

Armagedon
@010101221

Jest tragedia odradzam szkoda czasu

Armagedon72

Tragedia ... Odradzam każdemu szukającemu pracy.... Naprawde jeśli traficie na produkcje to odejdziecie szybciej jak wam sie wydaje. Brygadzistki nie wiem za co biorą pieniądze. Bo napewno nie za prace.(usunięte przez administratora) A to tylko dlatego że pracują po 12h. Atmosfera totalna porażka Panie na wylewce stoją i wpatrują sie w telefony a pracowników mają za nic.(usunięte przez administratora)

TakToJa
@Armagedon72

Powiedz coś więcej? Jaka dział ? Jaka brygadzistka ?

Armgedon72
@TakToJa

i wylewka i na innych halach tez trzeba uważać bo jak sie podpadnie albo komus coś się nie spodoba to można polecieć w końcu umowa zlecenie jaki problem pozbyć sie pracownika ?:)

Tak sobie czytam te wszystkie opinie i jakoś nijak się mają do mojego zdania na temat tej firmy. Że praca na produkcji to (usunięte przez administratora) Mordor i nie ma możliwości awansu. Ja zatrudniłem się ty 7,5 roku temu na stanowisku specjalisty ds. logistyki, po 2 latach zostałem kierownikiem, od 4 zarządzam całą produkcją. W tym czasie korzystałem z wielu benefitów, dofinansowania do studiów, szkoleń i wyjazdów .Większość brygadzistów i kierowników produkcyjnych zaczynała w tym samym czasie co ja i rozpoczynała karierę w tej firmie w oparciu o zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej. Kiedy dołączyłem do MM Brown w pionie produkcji pracowało chyba 8 osób. Teraz jest 35. Większość zatrudniona z rekrutacji wewnętrznych prowadzonych wśród pracowników tymczasowych. W wysokim sezonie pracuje na produkcji grubo ponad 150 osób. Praca jest sezonowa tak jak i branża czekoladowa jest sezonowa. . Stąd też nie ma możliwości by zatrudnić więcej odób na etatach. Wiele osób wraca do nas w kolejnych sezonach. Cieszę się, że 7,5 roku temu trafiłem na ogłoszenie z MM Brown i nie znając zupełnie marki zdecydowałem się na pracę tutaj.

@Marcin

Wytrzyj jezyk bo az jest brazowy od tego co napisales

Lemon
@Marek

Od ,,czekolady" ?

@Marcin

Prawda jest troche inna dlaczego zostałeś kierownikiem...

@Anonim

Jeżeli nie zgadzasz się z wypowiedzią Twojego przedmówcy, możesz odnieść się do niej i przedstawić swoje zdanie. Pamiętaj jednak, by zrobić to w kulturalny i merytoryczny sposób. Jak według Ciebie pracuje się w MM Brown Polska? Jakie masz zdanie na temat wspomnianych benefitów pozapłacowych? Co sądzisz o możliwościach rozwoju, które oferuje firma dla swoich pracowników?

zainteresowana
@Marcin

Jak na ta chwile wygląda sytuacja w firmie? czy nadal jest tak jak opisana wcześniej czy jakieś zmiany nastały ? Jak wygląda praca biurowa ? Nadgodziny jakieś obowiązują? Pozostało

@zainteresowana

Ruszamy z nowym, dużym projektem. Rekrutujemy pracowników. Mamy do obsadzenia kilkanaście nowych stanowisk.

zainteresowana
@Marcin

To super. Dziękuję Ci za odpowiedź :)

Viki
@Anonim

Lepszych ludzi odsunęli na bok...i do kierowania całym zespołem produkcyjnym dali kogoś kto nic nie potrafi załatwić...

Poznań

Jest fatalnie. Faworyzowani są Ukraińcy, którzy pracują po 12 godzin i dla nich jest praca, chodzą nawet w niedzielę, a osobom z HR dają dni wolne. Masakra, w agencji mówili wszystkim, że po pół roku jest możliwość przejścia na umowę do pracodawcy co okazało się kompletną bzdurą. Nikogo nie zatrudniają , a napewno nie na produkcję. Osoby z Agencji traktowane są jak zło konieczne, chyba że wchodzisz w (usunięte przez administratora) brygadzistce, to taka osoba będzie miała trochę lepiej..ponadto totalny chaos, nikt nic nie wie, albo po prostu nie chcą nic mówić. Faworyzowana ukrainka nie mówi po polsku - jej sprawa- ale od nas się wymaga żeby ich rozumieć. Czy ja jestem w Polsce czy na Ukrainie? Kto powinien uczyć się mówić? To jest właśnie jeden z paradoksów. Atmosfera fatalna. Brygadzistka Ola na firmówce to nieporozumienie, obgaduje ludzi na kazdym kroku ze swoimi popleczniczkami m.in Bożeną, wredną babą. Nigdy więcej pracy w tej firmie.

polka
@Poznań

piszesz cala prawde o tym dziale jest fatalnie to samo bylo rok temu

Malinowa
@Poznań

Hala firmowa to nic w porównaniu do wylewki. Tam to jest cyrk z brygadzistkami...

Czy MM Brown Polska oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

AM

Umowa zlecenie przez agencje z niepaltnym l4 . Nie platnymi nadgodzinami i bezplatnym urlopem ;-)

Mały

Umowa dla pracowników biurowych jest w 100% UMOWĄ O PRACĘ. Dla pracowników produkcyjnych, jest część pracowników na stałę na umowach o pracę, a sezonowi pracownicy są zatrudniani przez agencję.

X
@Mały

Co za bzdury, nikogo nie zatrudniają na produkcję, mają swoich.

Malinowa

Pracowałam na wylewce... Odradzam każdemu. Stracony czas i nic więcej. Brygadzistki to kpina ... Ludzie pracują a one sobie w telefonach smiechy hihy. Nie wspominając juz o umowie. Naprawde nie warto

Brazowy Flet

Odradzam pracy wszystkim grafikom, zupelnie jak w podrzednej agencyjce. W kolko ogloszenie o prace bo w kolko musza kogos wymieniac. Poza ustawionymi starymi pracownikami nikt tu nie zostaje na dluzej, szkoda zdrowia.

@Brazowy Flet

Z czego wynikają te ciągle zmiany kadrowe? Są to zwolnienia czy pracownicy sami rezygnują z pracy w MM Brown Polska? Może opiszesz dlaczego odradzasz tam pracę? Nie odpowiadało Ci wynagrodzenie czy chodzi o inne aspekty pracy? Z chęcią dowiem się na ten temat trochę więcej.

@Elżbieta

Po 1 poza stałą załogą brygadzistow nie ma opcji na lepszą umowe po 2 atmosfera jest do niczego po 3 robią z czlowieka jelenia od pracy i nic więcej odradzam !;-) ps. Uwaga na brygadzistki bo nie sa to zaciekawe osoby na produkcji to jedna (usunięte przez administratora) Uklady i nic wiecej

Nowa

Którą masz na myśli ?

@Nowa

Którą produkcje?

@AM

Szkoda w takim razie, że w MM Brown raczej trudno jest o stabilny rodzaj umowy. Atmosfera też jest niewątpliwie ważnym aspektem. A co, jeśli chodzi o pakiet socjalny? Możesz mi powiedzieć, co wchodzi w jego skład?

@Elżbieta

Na umowie zlecenie pakiet socjalny? Nie ma czegos takiego tym bardziej w tej firmie ;-) nie licz na nic

AM

Praca to porazka umowa zlecenie i bez perspektyw na dalsza przyszlosc pracowalem tam jakis czas temu i uwazam ze to byla pomylka ... Odradzam szczegolnie na wylewce..

Jan
@AM

Wszyscy pracownicy zatrudnieni w firmie MM Brown Polska mają umowy zlecenie? Mógłbyś napisać, jak kształtują się szanse na otrzymanie pełnej umowy o pracę? Po przepracowaniu określonego przez pracodawcę czasu jest szansa na pełne i stabilne zatrudnienie? Wyjaśnij, proszę.

@Jan

Hno wiadomo brygadzisci nie. Ale z tego co sie tam zdarzylem zorientowac nikt poza nie mial umowy o prace... Wiec nie liczyl bym na mily happy end. Pozatym pracs glownie sesonowa na swieta bozego narodzenia i trochę na wielkanoc...

@AM

Jak to sezonowa? Możesz proszę rozwinąć ten temat? Jak wygląda praca w MM Brown Polska w sezonie i poza nim? Czy pracownicy nie mają odgórnie ustalonego grafiku na cały rok? Będę wdzięczna za rozwianie wszelkich wątpliwości.

@Elżbieta

Proste sezon swiat czyli od listopada do marca gora potem przestoj w zamowieniach i pracownicy sa zwalniani albo odsylany na bezplatny urlop bo na zleceniu innego nie ma ;D

@Jan

Nie ma szans... Nie wiem co musial bys zrobic. Ze by tam dostac umowe...

Lidia

@Lemur Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, chodzi o to, że firma MM Brown Polska nie poinformowała Cię o odrzuceniu Twojej kandydatury? Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Taka informacja jest ważna dla kandydatów do pracy, jednak wiele firm tego nie stosuje,dlatego zaciekawiło mnie jak jest w tym przypadku.

Lemur
@Lidia

@Lidia Dokładnie o to mi chodziło. Nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby nie fakt, że byłem proszony o jak najszybsze informowanie MM Brown o ew. zmianach w moich planach. Traktuje poważnie takie prośby ale wymagam podobnego zaangażowania ;)

Lidia

@Ner, może wpływ na Twoją decyzję odnośnie do kontynuowania współpracy z MM Brown Polska, w Twoim przypadku miały warunki zatrudnienia? Czy korzystając z okazji, mógłbyś je na tym forum, krótko opisać? Z Twoją wypowiedzią na ten temat z pewnością zainteresują się osoby rozważające aplikowanie do tego pracodawcy.

Ner

Pracowałem kilka lat w tej firmie, zmieniłem pracę i zastanawiam się dlaczego tak długo tam siedziałem Okropni ludzie, szefowie i atmosfera, nie polecam nikomu

Zostaw merytoryczną opinię o MM Brown Polska - Poznań

• Jak się pracuje w MM Brown Polska?

Zobacz opinie na temat firmy MM Brown Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MM Brown Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 9 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MM Brown Polska?

Kandydaci do pracy w MM Brown Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MM Brown Polska
  • Ostrowska 582