Valeo
3 233 2156 5 1
Nazwa działu: Produkcja

Jestem Ukraincem pracujoncym w firmie na produkcy. Rok temu sie przyjolem. Od tej pory zlotowka stracila wobec hrywny o 30%. Praca nie jest oplacalna, bo na Ukrainie mniejszy koszt i zarobie troche mniej ale rodzina blizko. Czy firma ma jakis plan na to?

Tak4Nie4
@Viacheslav

To wyjazd ojczyzny bronic!

Tak11Nie2
@Buzz

Suchaj. Moj narodowyj bank Ukrajiny dba o obywatela i waluta mocno stoi. Dlatego hrywna rosnie od 4 lat a zlotowka nie. To jest nasz interes wszystkich, polakow tez, by byla solidarnosc, bo ja trace 30% pensi a odpowiedzialnosc na operatorze duza i praca nie latwa.

Tak6Nie2
@Viacheslav

No to napisalem! Nie pasuje? Wypad!

Tak5Nie3
@Buzz

Nie chce wyjezdzac. Nas Ukraincow duzo. My jak sie zbuntujemy to razem i dostaniemy podwyszki a wy polacy to robic za darmo nadgodziny i sie wzajemnie donosic i gnoicz byleby drugi mial gorzei.

Tak5Nie4
@Viacheslav

To sie buntujcie! Na co czekacie? I tak wiekszosc z was nadaje sie tylko do miotly!

Tak6Nie2
@Buzz

A wy siedzcie nadal na (usunięte przez administratora) ciho jak niewolnik i wspolnie donoscie na siebie w tym bagnie w temperaturze 40. I tak do pensji w starosci. U nas w Dnipro jest powiedzenie "nie badz polak".

Tak3Nie1
@Viacheslav

Czy mogby ktos z firmy odpowiedziec co firma szykuje z tego powodu (usunięte przez administratora)

Tak2Nie1
Dominik
@Viacheslav

Tez ukrainiec jestem z polakami nie wartp sie kucic. Do roboty sie nie nadaja tylko do bitki odrasu

Tak4Nie1
@Dominik

My sie przynajmniej sie do bitki nadajemy! A wy ani do jednego ani do drugiego!

Tak3Nie3
@Dominik

Przepraszam Dominik. Niestety ale rzeczywiście... my Polacy się do niczego nie nadajemy.

lool
@Buzz

(usunięte przez administratora), Ukraincy to nawet nie wiedzą ,ze isnieje forum valeo ,oni tylko na kalkulatorze siedza na telefonie, a Wy sie dajecie nabierać ,ze to prawdziwy Ukrainiec napisał.

@Buzz

My w dnipro bardzo lubimy takich mlodych chlopcow! Za 10 hrywien kazdy sie odda!

tomek
@Viacheslav

jaki plan chlopie jestescie (usunięte przez administratora)w (usunięte przez administratora) wy i tak macie lepiej od polakow ale fakt w tym zakladzie nie ma przyszlosci i zarobkow .Od nowego roku chca wprowadzic trzy zmiany na montazach i pewnie na wtryskach tesz tylko co pozostaje to szukac gdzie indziej zatrudnienia nie mase co nerwow szargac na ten zaklad ktory i tak podupada stopniowo przez ulomnego dyrektora i zarzadzajacymi firma nikt tu nie bedzie stal na dwoch stanowiskach chyba ze zaplaca pracownikowi podwojna pensje niestety ten zaklad to jeden duzy (usunięte przez administratora) powinno sie tesz polowe biura wyj..... tam polowa ludzi jest zbytyczna

@tomek

Kto będzie tyrał na 3 zmianach w takiej robocie za niecałe 2 tysiaki ,ludzie sie pozwalniają.A podwójnych stanowisk jest już kilka i ludzie sie dają wykorzystywać i tak pracują , gdybym na stałe miał być białym murzynem to z miejsca sie zwalniam , na szczęscie jestem tylko gosciem na takich stanowiskach i wiecej jak 30 minut na takich nie stoję.

@lol

nie damy sie pomiatac. Nie bende pracowac za 2 tysiaki bo to na budowa doma nie starczy na Ukrainie. Zlotovka nic nie warta jest juz i sie nie oplaca. A to u nas w Dnipro klima jest na produkcy a w Polsce nie, goronco jest caly dzien a przy komponencie sie chlowiek zgrzeje i zarko tylko az mozna sie przewrucic. Cos musimy s tym zdzialac.

Maja
@Buzz

A co w tobie taka niechęć do Ukraińców??? On ma rację że zł traci, ale to akurat trochę wina innych układów. Natomiast nie można być niegrzecznym wobec człowieka który martwi się o własną przyszłość :/

prawda
@Viacheslav

nie udawaj Ukraińca pajacu, oni nie interesują się takimi portalami. Jedyne co ich obchodzi to jak najmniej się napracować i jak najwięcej wyslać pieniędzy do siebie

@prawda

No to przeciez jak i Ty, wiec w czym problem?

Alina Nowy wpis
@Viacheslav

To połóż się koło syna stary zwyrodnialcu

Jozio z Ciechanowa Nowy wpis
@Alina

Ja wiem, że na hali gorąco, ale koleżance to chyba zdrowo przygrzało... Zgłaszam to!

TakNie

Na jakie benefity można liczyć w Valeo?

Żosia Nowy wpis
@Pytanie

Na kawkę i ciasteczka :]

poco Nowy wpis
@Pytanie

Na pracę

Mr Gorg

Słyszałem że ludzie z chranowskiego valeo przechodzą do Katowic. Chrzanów nie wygrywa przetargów będą zwolnienia?

Ania
@Mr Gorg

BZDURA!

K.
Nazwa działu: Produkcja

Rok temu zwolniłam się z Valeo. Jedna z najlepszych decyzji jaką mogłam podjąć, tym bardziej, że z opini znajomych nic się tam na lepsze nie zmianiło. Polecałabym znaleźć kierowników i menagerów któzy po pierwsze znają się na tym co robią (a nie nawet nie potrafią odróżnić produkowanych komponentów) a po drugie szanują ludzi, za zbyt rozdartą buzię lub umiejętność wchodzenia odpowiednim ludziom w tyłki można tam zajść dalej niż za kompetencje. Do tego marne pieniądze, złe warunki (notoryczny upał, pretensje o zepsute maszyny, dedlainy). Naprawdę żałuje straconego tam czasu

@K.

A gdzie teraz pracujesz panienko i jakie masz wypo... znaczy się uposażenie?

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
DRIVER
Nazwa działu: Produkcja

JAK DOBRZE ZE SIE Z TEGO OBOZU UWOLNIŁEM :)I POLECAM WSZYSTKIM PRÓBOWAĆ ZROBIĆ TO SAMO

Tak8Nie
@DRIVER

To tak trudno się uwolnić, że aż trzeba PRÓBOWAĆ?? to się tam WIĘŹNIAMI JEST?!?!

Louris

Jak wygląda praca na stanowisku operatora wózka widłowego? Warunki ludzkie a wynagrodzenie zadowalające?

@Louris

Louris bocie nie świruj, nikt się nie na to nie złapie, hahahaha

Obiektywna
Nazwa działu: Produkcja

Kiedy wkoncu wezma sie za te tępe liderki z apu8 brygada B?

Tak5Nie
@Obiektywna

Heh mam nadzieje,ze niebawem..

@Obiektywna

Ja się mogę za nie wziąŚĆ - pozdrawiam Andrzej

Snake

Szukam kogoś kto pracuje tam min 3 lata

Mich
@Snake

A co potrzebujesz wiedzieć ?

Jojo
@Snake

Pracowalem tam 8 lat co potrzebujesz wiedziec

Snake
@Jojo

Umowic sie chce.

Ala
Nazwa działu: Produkcja

Przyjmijcie wiecej tych jakosciowek ktore nic nie robia tylko kawa i ploteczki

Tak6Nie
@Ala

A moze wlasnie na tym polega ich praca?

janusz

(usunięte przez administratora)przykleja na auta stojące przy ogrodzeniu naklejki ,,karniaki". Dziś były dwa oklejone. Można było na spokojnie przejechać, (usunięte przez administratora)

andrzej
Nazwa działu: Produkcja

zarobki faktycznie dno na produkcji na iinych dzialach spoko maja no seterzy ustawiacze czy w biurach pracownicy my tylko na produkcjii dostajemy w (usunięte przez administratora) standardowo ale trudnoo jedynie co tu pozostaje tylko sie zwolnic i isc gdzie indziej bo inni lepiej placa pracownikom jak tu unas w valeo a obowiazkow dodaja odgroma a wyplaty stajaw miejscu

Zazenowany
@andrzej

Kolega pytając o umowę na stałe usłyszał że firma daje w pierwszej kolejności Ukraińcom. Nie ważne czy chodzisz do pracy i dobrze ja wykonujesz, ważne żebyś był imigrantem. Druga sprawa wymyślają stanowiska jednoosobowe, wtrysk plus metalizacja. Oczywiście wszystko za 2300zl miesięcznie. Do tego masz sobie ogarnąć stanowisko, znaleźć opakowania na komponenty (a tego nigdy nie ma), wypełniać papiery i kontrolować jakość przy 30 stopniach ciepła. Nic, tylko się cieszyć ???? za chwilę oglosza upadłość, wezmą kasę z Unii za nową hale i się przeniosą do innego kraju. Oby jak najszybciej.

Tak4Nie1
;pp
@Zazenowany

Przeciez takie stanowiska podwójne to istna katorga, nie wiem jak trzeba byc zdesperowanym aby pracowac w ten sposób,

Zdziwiony
@Zazenowany

Jak to jest możliwe że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają obcokrajowcy? Przecież to jest wbrew prawu i wbrew konstytucji. W żadnym kraju tak nie ma. Zbierzcie się w kupę i skarżyć masowo. To już jest szczyt wszystkiego.

prawda
@Zdziwiony

Zrozum ale taka jest polityka tego rządu i każdego kolejnego, to jest porozumienie ponadpartyjne, w Polsce takiej pracy dla Polaków będzie coraz mniej. Nigdzie ci o tym nie powiedzą to jest temat tabu, w innych firmach produkcyjnych jest tak samo Polaków ubywa Ukraińców przybywa. W gospodarce jest coraz gorzej bezrobocie będzie rosnąć, jak ludzie wyjda na ulice to może o tym powiedzą . Za Ukraińcami stoją agencje pracy zarabjaja na nich konkretne pieniądze. Przekaz medialny ma być następujący " nie ma komu pracować ", " musimy sprowadzać więcej pracowników ze wschodu" etc, a życie sobie. Kolejna bzdura to otwarcie przez Niemców rynku pracy od 2020r. nie wierzcie w to nic takiego nie będzie miało miejsca

Platfus2599
Nazwa działu: Produkcja

Praca męcząca, czas się mega dłuży bo musisz patrzyć na zegarek żeby wypełniać co godzinę papiery. Brak jakiejkolwiek muzyki, jeżeli trafiasz na nie tego kierownika co trzeba to urlop na żądanie czy urlop planowany wcześniej niż miesiąc do przodu to tylko marzenia. Nie wspominając o pracy za kilka osób na raz i przerwie po pierwszej lub dwóch pierwszych godzinach pracy.

Endriu
@Platfus2599

Nic dodac nic ująć! Zapomniales tylko dodac temperature na hali!

Blondyna z pazułami

Powiem Wam że w biurze też nie jest dobrze. Ktoś w nocy ustawił klimę na 18 stopni i nie dało się wytrzymać. Rano musiałam otworzyć okna a w trakcie dnia wychodzić na halę produkcyjną się zagrzać. Poza tym w takiej temperaturze około 20 stopni to też nie dobrze się pracuje - jak się idzie na kawę z zimnego do ciepłego to o chorobę łatwo. Każdy narzeka, ale czy oprócz narzekania ktoś się pochwali co dobrego dla zakładu i nas samych zrobił ?

Tak6Nie8
Zdzisio
@Blondyna z pazułami

No mnie też się nie podoba strasznie! Ktoś mój kubeczek z wiewiUrkOM przsunOŁ! I nie sta l tam gdzie zawsze! Poza tym w całym biurze wali rozpuszczlnikiem jakimś, bo blondi sobie pazury maluje. Mu ty wytryski przez nią non stop mam, ileż można! Ja bym się pochwalił, ale nie wypada :] Jak chcesz Blodino to coś mogę Ci zrobić ku chwale zakładu :D

Haha
@Blondyna z pazułami

o jezu 18 stopni jaka Ty biedna, katarku nie było? może l4 dwa tygodnie? może charytatywnie spędzisz 8 godzin przy 40 stopniach na hali? pracując rzecz jasna?

Blondyna z pazułami
@Haha

YYY.... nie dziękuję :D Właśnie idę na urlopik na 3 tygodnie na BoraBora lecę. Nie interesuje mnie pracana hali. Hihihihi. Pozdrowienia Bobaski :D

TxR
Nazwa działu: IT
@Blondyna z pazułami

ja np. 4x sprawdziłem czy kawa ma dobrą jakość z automatach. I potwierdzam - jest pyszna

Rysiek
@Haha

Było się uczyć, nikt nie jest skazany na taką prace, no chyba że brakuje mu kilku punktów IQ..

Tak5Nie
valeowiec z niemiec
@Blondyna z pazułami

hej, szukam dziewczyny. Nie nazekaj pogadasz sobie po polsku, a ja nie!. Pozdrawiam

zadowolony operator metalizacj

super zaklad super wyplaty atmosfera super czego wiecej chciec poprostu supeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr zaaaaaaaaaaaaaaaaaklad

Tak1Nie1
Smieszny zakład
Nazwa działu: Produkcja

Teraz to juz nawet ukrainców biorą na liderów tylko z tego powodu ,ze rozumieją język polski i potrafią swoim rodakom przekazać co i jak mają robić,śmieszne jest to, a Polak zasuwa i stoi w miejscu.

Adam
@Smieszny zakład

Może po prostu osoba ta zasłużyła na awans i objęcie stanowiska lidera? W ogóle to, czy mógłbyś napisać, jak często zdarzają się sytuację, że pracodawca potrafi zaproponować pracownikowi wyższe stanowisko? Jestem ciekaw, jak to w rzeczywistości wygląda.

Chętny na spotkanie

Chętnie spotkam się z kobietą czy byłaby jakaś chętna na spotkanie z miłym mężczyzną.

NiCk

A mi się tam podoba.... Jak ktoś chce pracować to szybko się tam odnajdzie. Niektórzy kierownicy niereformowalni - to fakt! Zajmują się własnymi tyłkami, a nie dbają o interes swoich pracowników (z nadgodzinami)???????? Ja polecam! Wszędzie trza robić....

Łukasz Jackowski

Przyjalem sie na poczatku pazdziernika. Trzymali mnie do rozpoczecia pracy do 14 pazdziernika. Mialem byc operatorem wozka, potrzebne byly udt. W Chrzanowie szkolenie i od 14 padziernika praca wlaczajac ti szkolenie. Jeden dzien przepracowalem, mam 36 lat. Nie ma wogole stanowiska pracy zero szkolenia w pierwszym dniu, jsk za czasow 2002 roku. Stoisz tylko nogi wchodza do (usunięte przez administratora)

@Łukasz Jackowski

W żadnym zakładzie pracy nie dadzą Ci widlaka w pierwszym dniu.

marcin
@Łukasz Jackowski

wlasnie tak jest cza sie zasluzyc tylko ze trafiles na zaklad w ktorym jest sodomora i gomora tu cie tylko ratuje kolesienstwo ukladziki nic wiecej

Byłem spokojny
Nazwa działu: Produkcja

Dla mnie ten zakład jest zakładem w którym ręka reke myje , leci scrap z wtrysku to operator metalizacji musi powiadamiać liderów bo Ukrainiec na wtrysku jest tylko do pobierania komponentu z tasmy i wkładania do szafy lub pudełek,zero odpowiedzialności tej nacji, jakby podpisali jakieś papiery ,że są nietykalni , śmieją sie Polakom w twarz.Druga sprawa , jeżeli jest problem , leci scrap , pseudo ,,jakościówki'' same nie wiedza czy to dobre czy złe, a sampla nie zrobią bo boją sie podpisac pod tym, zwroty z montazu w gigantycznych ilościach na rzeczy które nie są widoczne ,jednym słowem zwracają dobre sztuki bez sprawdzania czy są dobre,w jeden dzień montaż z takim defektem zjedzie proddkcje a w innym juz dla nich jest to scrap, i oczywiście podrzucania scrapu na wtryski bez etykiet,nazwisk i opisu defektu to u nich norma ale nikt z tym nic nie robi.Praca w ciagłym stresie za śmieszne pieniądze.

Tak5Nie1
Agnieszka
@Byłem spokojny

Dokladnie pijebany zaklad banda (usunięte przez administratora) marne grosze 2300 co to jest niech (usunięte przez administratora) same robia

Była
@Byłem spokojny

Panie jakosciówki zajmują się tylko i wyłącznie tyciem (przybieraniem na wadze) nic nie robią ta funkcja to totalna pomyłka. VLS płacze że ludzi nie ma do pracy, niech zlikwiduje zbędne stanowiska na których nic się nie robi...

@Byłem spokojny

To sie zwolnij, jaki problem ???

TakNie3
@Była

Zaraz po tym, jak w koncu tlumoki produkcyjne stojac piaty rok na jednym komponencie naucza sie w koncu jego jakosci????????????????

TakNie2
Alfredo
@Byłem spokojny

Te jakosciowki najlepsze. Ostatnio do mnie przyszla i pyta sie... Na co tu sie patrzy? ????

Tak3Nie
Zazenowany
@Alfredo

U mnie pytała, czy dana wada jest dopuszczalna bo ona nie wie xd

Bunia
@Tadam

Nikt nie stoi 5 lat na jednym komponencie bo co chwilę idzie coś innego

Upadłość
Nazwa działu: IT

PS Ludzi to tego haha

Nazwa działu: Produkcja

Kpiną jest fakt ,ze operator metalizacji zarabia tyle samo co operator wtrysku.Dużo więcej obowiązku a kasa ta sama,smiech na sali.

Tak3Nie
Kaja

Czy są obecnie prowadzone jakies rekrutacje?

Mich

Cały czas są przyjęcia

Endriu
@Kaja

Kaja nie marnuj sobie życia!

Wanda
@Kaja

Jasne, Valeo właśnie prowadzi rekrutacje. Widziałam wiele ofert zarówno na ich stronie, jak i na pracuj.pl: http://valeo-poland.com/pl/candidatehttps://www.pracuj.pl/praca/valeo;kw Myślałaś już może o aplikowaniu na jakieś konkretne stanowisko?

zalamka

Granice absurdu w tym zakładzie zostały już dawno przekroczone , cyrk z miejscem parkingowym na 14,temperatura na hali,jeden czytnik przy wejściu na wszystkich pracowników(15 minut stania w kolejce na ranną zmianę w tygodniu lub wpychanie sie na siłe) Puszczanie wtrysków przez setterów jak jeszcze operatora nie ma na stanowisku (nie z winy operatora, nawet liderzy czesto nie wiedzą o uruchomieniu wtrysku) Jednym słowem ten zakład to jeden wielki cyrk na kółkach.

no name

(usunięte przez administratora) 2300 zł w systemie 4-brygadowym, porażka jak do końca roku się nic nie zmieni to będzie trzeba się zacząć rozglądać za czymś innym.

Tak8Nie2
Poszukująca

Szanowni Pracownicy, jakie wrażenie na Was wywarła - nowa - pracująca od końca sierpnia - Dyrektor ds. Personalnych? Na mnie - negatywny.

Zenio

Śliczna jest !

@Zenio

Czy przez Twoje słowa przebija sarkazm???

AAa
@Poszukująca

Personalne niech już szukają roboty. Chyba że płacz w robocie uważają za normę

@AAa

Ja miałam nieprzyjemność odbyć z Nową Dyrektor ds.Personalnych rozmowę kwalifikacyjną.Wg mnie ta Pani należy do osób,które "zawsze rację mają",a nawet,jak jej nie mają,to "ją mają".Na jedno z pytań merytorycznych,które mi zadała,sama nie znała poprawnej odpowiedź. Całe szczęście nie muszę być jej podwładną.

Aaa

Wierz mi że to szczęście. Ja byłam. Wolę o tym nawet nie myśleć ????‍♀️

Tak1Nie1
@Aaa

Czyli nie pomyliłam się w swojej ocenie? A mogę zapytać, z jakiej firmy ta Pani przyszła do Valeo Chrzanów? Zastanawiam się,w jakim celu ją zatrudnili? Bo chyba nie po to,by motywować swoich pracowników do lepszej pracy?

MŁODY
Nazwa działu: Produkcja

Na przodach został wydrukowany mail o chorych córkach jednego z pracowników... Wiecie co to jest jakieś nieporozumienie i porażka., chłopak chciałby na pewno zarobić na wybitkach a nie może bo zablokowane a Ukraińcy przychodzą na nadgodziny.... Gdzie jest ta sorawiedliwość....

Tak6Nie
agnieszka
Nazwa działu: Produkcja

jak to jest zakaz wybitek na bryg D a inni mogą chodzić zakład nie traktuje na równi ludzi odpierdalaja (usunięte przez administratora) maniane totalne dno ten zaklad jest do konca roku bedzie 8 wybitek a tu cza w domu ile kasy ten chory zaklad oszczedza

Tito
Nazwa działu: Produkcja

Blondyna brygada D przody taka z dużą. (usunięte przez administratora) Ona chyba pomyliła funkcje.... Prosta liderka a zachowuje się jak (usunięte przez administratora) KOBIETO WYKARZ SIĘ INTELIGENCJĄ A NIE WYSŁUGUJ LUDŹMI

Tak11Nie

No tak

Tak7Nie1
kasia
Nazwa działu: Produkcja

zarobki w sklepach lepsze jak na produkcji zaklad sie mija z celem zenada co sie wyrabia ponizaja tym pracownikow produkcjii ludzie sie do okola smieja ile pracownicy na produkcji zarabiaja.

Natalka
Nazwa działu: Produkcja

Wyplaty teraz zeszly na psy (usunięte przez administratora) nam operatorem takie wyplaty zaklad chyba chce zeby sie ludzie pozwalnialii wyplata np 2280 czy 2350 co to jest na 4 bryg upokorzenie operatorA zlodziejski zaklad a do tego planisci i kierownictwo nie spelna rozomu produkuja tego tyle ze nie ma gdzie wywowodzic wczoraj akcja byla ze skoda fender na tylach ze tyle produkcji narobione po co tyle ten zaklad to jeden wielki (usunięte przez administratora) na kolkach ktorym rzadza (usunięte przez administratora) ludzie

Tak4Nie

Zostaw opinię o Valeo - Chrzanów

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie