WITRAŻ Sp. z o.o.

Opinie o WITRAŻ Sp. z o.o.

Pod względem płatności dla pracowników to wszystko działa jak w zegarku. Zawsze terminowo i bez żadnego ale. Wszyscy są tez na umowach o prace po okresie próbnym. Zarobki na produkcji i w biurze w porównaniu do firm produkcyjnych z podlaskiego są podobne, często trochę wyższe na adekwatnych stanowiskach. Nie polecam porównywać tych realiów z realiami firm Warszawskich i rzucać takimi kwotami rzędu 5 tysięcy na start dla handlowca. To co mi się tu podoba to fakt, że ludzi nie przyjmuje się tu na chwilę czy na sezon, nie przychodzi się więc do pracy z ciagłą presją, że nie wiadomo kiedy i nie wiadomo za co ktoś może po prostu się ciebie pozbyć. Wszyscy pracują tu długo, chyba że charakter pracy im się nie spodoba to po tygodniu odchodzą sami. Praca na produkcji to praca fizyczna, do tego też trzeba mieć przecież predyspozycje.

@Marta

Ile okres próbny trwa,rok? Nie kłamac proszę

Firma obecna na rynku od 1999 roku, więc zgromadzone doświadczenie jest olbrzymie. Stabilny pracodawca, polecam!!

zaintrygowana
@Adam

serio? solidny pracodawca? na jakim stanowisku pracujesz, że masz takie doświadczenie?

Czyli naprawdę jak przyjdę bez doświadczenia na produkcję okien, to na start i później będę miał 4.242 zł brutto? Z czasem, np. po paru latach powinno się zarabiać więcej, kiedy pracownik już jest samodzielny i nie trzeba mu patrzeć na ręce.. I czy są inne premie niż ta jedna, którą traci się za L-4?

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Witam. Interesuje mnie praca na stanowisku serwisanta, chciałem zapytać o te stanowisko, odnośnie czy delegacje są kilki dniowe i jak daleko? Jak z pieniędzmi na start? i na czym polega taki serwis?

Macius

Dzień dobry, czas wylać trochę potu pozostałego po powrocie z produkcji w tej firmie na konstruktywną wypowiedź dotyczącą firmy. Praca na produkcji PCV Akt 1. Wynagrodzenie. Wynagrodzenie jak gdzieś wcześniej pisałem oscyluje w linii minimalnej na rękę + premia która plasuje sie na 1/4 wynagrodzenia całkowitego. U niektórych jest to 700 premii u innych 1200 różnie zależy od stażu pracy czy tam innych widzimisię. Wiadomo nierówności płacowe między pracownikami przy stawce godzinowej gdzie pracownik co pracuje dłużej zarabia o złotówkę mniej na godzinę niż pracownik co pracuje dużo krócej. Masa różnych śmiesznych rozwiązań przy wypłacie. Co do premii, można mówić dużo ale najlepiej powiedzieć że jest to po prostu "wyzysk" pracownika. Aby otrzymac tą magiczną premie musisz przepracować cały miesiąc w pracy, jeśli nieszczęśliwie zachorujesz, trafisz do szpitala czy cokolwiek innego sie stanie ze pójdziesz na zwolnienie chorobowe (L4) możesz przedłużać je do końca miesiąca bo premii i tak nie zobaczysz więc dostaniesz marną minimalną na rękę. Premia za l4 nie jest ucinana procentowo tylko powyżej tygodnia masz zabraną całą premie a do 5 dni TYLKO TYYYLKO 50%. Oczywiście to prosty zabieg przy dawaniu podwyżki bo po co dla pracowników zwiększać stawke godzinową to lepiej ładować wszystko w premie i w razie co nie płacić. Akt 2. Nowy Dyrektor nowe zasady. Nowy dyrektor który zagościł w naszych progach to wedle oczu nas czyli pracowników zwykły "władca" który przyszedł zrobić super porządek i obciąć koszty pracy. Czy to od zmiany z super dobrych rękawiczek na najtańsze szmatki ogrodowe (cytując dyrektora "w ogrodzie sie sprawdzają") to poprzez baczne obserwowanie pracowników i ucinanie im premii oraz sprawdzanie czy wkręty są w minimalnym odstępnie co 60 centymentrów. Dyrektor pierwszego dnia pracy potrafił sie juz popisać, bez zadnego przywitania z pracownikami przedstawienia się czegokolwiek zajął się luźną dyktaturą urzędnika pracy. Wielki nepotyzm i odczuwalny elitaryzm z jego wydzwięku widać jak przechodzi bacznie przez środek hali produkcyjnej. Ani dzieńdobry ani podać ręki nic takiego no jak dla zwykłego pracownika - niech robi a nie sie rozgląda. Akt 3. Wszystkie żale. Oczywiście w tym wszystkim jest więcej i więcej wszystkiego - jak firma w której jeszcze dwa a moze i trzy lata temu sie dobrze pracowało zmienia się w nic innego jak zwykły Januszex, (usunięte przez administratora) gdzie potrzeby pracowników czy ułatwianie im dostępu i mozliwosci do pracy są zwalane na inny tor zeby ciąć koszta. Premie, ucinanie godzin w okresie wiosennym gdzie było zimno i odrabianie ich gdy jest ładna pogoda po 20, 30 stopni :). Wymuszone urlopy bo nie ma pracy a potem nie starczy na normalne wakacje (za które oczywiscie zamiast dopłacać to jeszcze tracisz premie :P) Co do nadgodzin to ładny wyzysk na pracownikach kiedyś był gdzie za godzine zamiast płacić normalnie nadgodziny były doliczne +2 złote a za sobotę +4 złote - śmiech na sali a niby taka wielka firma ponad 200 pracowników. Śmieszne normy do wyrobienia, premie za normę której nie da sie wyrobic gdy jest awaria maszyny (średnio raz dziennie). Obstawiam ze pracodawca nawet nie zerknie na tą wiadomość bo elitaryzm sięga daleko ponad oczy plebsu pracującego na utrzymanie Porshe. Czy polecam firmę? Absolutnie nie, chyba że chcesz pracować w (usunięte przez administratora) bez żadnej szansy na rozwój osobisty bez szansy na normalną stawke godzinową no i musisz być niezniszczalny zebys czasem nie poszedł na L4. Pozdrawiam Maciuś pracownik. Niedługo były pracownik tego (usunięte przez administratora)

szelest Nowy wpis
@Macius

Witam Maciek ...ile na wstepie dostanie na rękę nowy pracownik na produkcji lub na wózek widłowy? ...ile zarabiają starsi starzem pracownicy?

@Macius

Siemka. Pozwolę sobie też wypunktować odpowiedzi do twoich, żeby łatwiej to ogarnąć :) 1.Ile trzeba tu przepracować, żeby załapać się na 1200 tej premii? 700 zł ma się od razu, czy tak dobrze nie mają nowo przyjęci pracownicy i też trzeba swoje tu przerobić? :P 2. Tu brak mi słów, ale niestety większość zakładów w których robiłem tez miała takie podejście do pracownika.. czemu te zmiany zaszły na stanowisku dyrektora? Poprzedni był bardziej "wyrozumiały"? 3. Zawsze ucinają godziny na wiosnę? Wtedy jest mniej pracy, czy to nie jest reguła? Eh, na te awarie maszyn chociaż w miarę szybo firma reaguje? Są tam konserwatorzy, nie? No cóż, trochę cię zawaliłem pytaniami, ale nie mogę znaleźć pracy od kilku miesięcy i jeśli by mnie tu przyjęli, to wybrzydzać nie mogę. Rachunki same się nie zapłacą. Jakbyś jeszcze napisał, jak atmosfera wśród pracowników? Tu jest git? Jest koleżeńskie podejście? Pozdro i powodzenia w szukaniu czegoś lepszego :) Oby szybko się udało!

Kaja

Interesowałoby mnie stanowisko Specjalista d/s zakupów w dziale przygotowania produkcji, ale nie widzę aktualnych ofert, poza starszą z lipca z tego roku. Wie ktoś, czy są obecnie jakieś wolne wakaty i jaka tam ogółem panuje atmosfera i nastawienie do pracownika? Są jakieś opcje rozwoju w tej firmie, może w sumie lepiej z zewnątrz na wyższe jeszcze stanowisko aplikować, jakich ludzi wolą?

Żenada (Praca Pcv)

Produkcja PCV Jak wiecie na początku roku czeka nas dość spory wzrost minimalnego wynagrodzenia z 23,50brutto/h na 27,70 brutto/h. Co zaproponował nam pracodawca? Stawka godzinowa pójdzie w górę, ale premia uznaniowa dość mocno zostanie zaniżona w efekcie wynagrodzenie będzie praktycznie identyczne jak było! Zważając uwagę na fakt podwyższenia najniższej krajowej aż o 4,20 brutto, faktyczna wartość wynagrodzenia mocno ulegnie pogorszeniu, reasumując każdy kto się szanuje i dalej pracuje na tym "tonącym okręcie" powinien mocno się zastanowić czy aby na pewno chcę zmarnować swoje życie będąc niedocenianym, traktowanym z pogardą, zwykłym robolem. Niestety coraz mniej atrakcyjne wynagrodzenie to nie jedyny mankament, atmosfera w pracy nie jest najlepsza a aktualny Dyrektor, nie szanuje pracowników, ma ich za głupków, odnosi się w chamski sposób, z obrzydliwą wyższością traktuje drugiego człowieka. Pozdrawiam wszystkich towarzyszy niedoli i na nadchodzący rok, życzę wam wszystkim znalezienia pracy w której ktoś NAS doceni, wszystkiego dobrego!

Startowałeś na produkcję? Masz doświadczenie czy nie? Bo zastanawiam się czy stawkę ustalają biorąc pod uwagę doświadczenie? Te 18 zł to stawka na okres próbny? Później mają być jakieś podwyżki?

Czyli faktycznie zarabia się tylko tyle, co napisał @KC? Czy może jest szansa, aby liczyć na jakąś premię? Czy tylko goła pensja? Ewentualnie firma oferuje jakieś benefity pozapłacowe, które są w stanie to wszytko zrekompensować? :)

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Patka

Jak wyglada praca na linii? Konkretnie pytam o maszyny. Dostajecie jedną przy której pracujecie cały czas czy są zmiany co godzine albo dwie? Czas gorzej ucieka jak stoję przy jednym i tym samym a kilka zmian w ciągu dnia to od razu lepiej

Młody

Na ile zmian odbywa się produkcja?Jak wyglada wypłata? 3500 da się wyciągnąć jako nie doswiadczony?

Firma WITRAŻ Sp. z o.o. poszukiwała pracowników na stanowisko Pracownik Produkcji. Aplikowałeś na tę ofertę? Możesz wypowiedzieć się na temat zarobków?

Jak szefostwo w WITRAŻ Sp. z o.o. traktuje ludzi?

Mróz

Nowy dyrektor próbuje narzucić jakieś swoje chore zasady, ale myślę i mam taką nadzieję, że skończy jak w poprzedniej firmie.

Antoni
@Mróz

Nic nie wiem, jak skończył w poprzedniej firmie, ale dlaczego mu nie kibicujesz? Jakie zasady wprowadza, że masz takie podejście?

@Antoni

Przede wszystkim jak przychodzi nowy dyrektor do firmy to powinien chyba przedstawić się dla pracowników, przedstawić jakiś swój plan na dalsze działanie firmy, cokolwiek. Tutaj nie było takiego zebrania do dnia dzisiejszego. Gorzej, ciągle jest (usunięte przez administratora)który ciężko jest udowodnić ale przychodzi i mówi co widział na kamerze, a co nie. Jak mamy swobodnie pracować skoro czuje się ciągle obserwowany?

Justyna
@Mróz

Poprzedni dyrektor nie patrzał na kamery? Wydaje mi się to normą, chociaż taki ciągły nadzór faktycznie może być stresujący :/ A co takiego mówi jak już przychodzi powiedzieć co widział na kamerach, komentuje waszą pracę czy coś innego?

@Justyna

Wydaje mi się, że nie. I komentuje pracę i przedstawi co do minuty, co który pracownik robił w danym momencie.

@Mróz

To faktycznie ciężko, musi przecież jakieś zaufanie między ludźmi być... A ile płacą? Może warto zęby zacisnąć i przeczekać aż on wyluzuje?

@Anna

Co do płacy nie można narzekać, bo jest to granicą 3,700-5000 tysięcy. Z pewnych źródeł wiem że to wyluzowanie nie nastąpi. {opinia z poprzednich firm dyrektora}

Damian
@Mróz

To jak kasa dobra to trzeba się chyba dostosować. Prócz monitoringu jest jeszcze jakiś inny nadzór nad pracownikami? Rozliczają z każdgo dnia co się zrobiło, jest presja na wyniki czy aż tak nie cisną?

@Damian

Kasa dobra to należy się dostosować pod (usunięte przez administratora), a gdzie przyjemność z pracy? Każdy odbiera to na własny sposób ale stanie nad głową i patrzenie na ręce przez przełożonego raczej można traktować jako presje na wyniki bez względnie.

Piotrek13
@Damian

Dobra kasa? Ty chyba żartujesz. Z takimi warunkami pracy to nie są w żadnym wypadku dobre pieniądze. Realnie dostajesz minimalną + premie w zaleznosci od stażu pracy czy tam innych dziwnych widzimisie dyrektora. Czyli jak trafi Ci się choroba czy cos innego to dostajesz marne grosze za które musisz przezyc. Oczywiście nie mówiąc o tym że jak idziesz na urlop płatny to równiez premia jest zabierana procentowo co jest absurdem : )

Czy WITRAŻ Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Ignaś

Nie wierze.Tak mało? Czemu akurat taka kwota? Przecież tego się nawet nie da odczuć. Wszyscy tyle samo czy ktoś miał więcej?

Krzysztof K. bo rodo

Znowu ogłoszenia dają o pracy na linii PCV ? Ludzi nie mogą znaleźć dla jego?

Normalny

Witam! Pytanie do pracowników PVC. Czy po miesiącu pracy na zleceniu jest umowa o prace? Jak podejście przełożonych? Z góry dzięki za odpowiedź.

Wiktoria
@Normalny

A na jakie stanowisko ogólnie chcesz się starać?

FGYW

Ile trwa okres próbny? to prawda że 1 miesiąc? Szczerze.

Iza
@FGYW

ale to przeciez nie jest duzo, w wiekszosci firm to nawet trzy lub szesc jest miesiecy. czemu o to dopytujesz jak to tak niewiele?

@Iza

Pytam tylko czy to prawda że 1 miesiąc?

@Iza

A dokładniej dopytuję dlatego, bo w większości firm okres próbny trwa 3 miesiące i jest na umowę o pracę, a tutaj jest na umowę zlecenie. Przeglądając komentarze niektórzy piszą że to nie prawda że po miesiącu jest umowa o pracę. Niektórzy nawet i pół roku mają ten okres próbny. Dlatego pytam szczerze jak jest?

Janusz T

Jako były pracownik nie polecam, a wręcz odradzam pracy w firmie witraż. Brak jakichkolwiek podwyżek, pomimo tego, że na rynku wszystko drożeje. Pracownik nie jest szanowany, są wymyślane jakieś jednostki okien, a jeżeli ich nie wykonasz(nie zawsze jest to możliwe ze względu na rodzaj okien jaki jedzie) to kierownik zły na cały świat i wtedy „obrywa” się pracownikowi. Nie raz jest tak, że jest mało pracy, mało zleceń. Mimo to, ty musisz zap*****lac, a potem ludzi są wysyłani na przymusowe urlopy, dlatego że nie ma tej pracy. Jeszcze raz odradzam pracy w tej firmie, a w szczególności na dziale PVC u kierownika J, Potrafi obrażać i wyzywać pracownika.to właśnie dzięki temu panu, niedługo w tej firmie nikt nie będzie pracował, bo to właśnie przez jegomość pracownicy odchodzą.

Elżbieta
@Janusz T

Ale skoro jest mało pracy i mało zleceń, to na czym polega praca? No bo co wówczas się robi? Dziwnie to wygląda, przymusowe urlopy chociaż płatne?

Dawid
@Elżbieta

Przymusowe urlopy są płatne. Skoro nie ma pracy, to firma jest zobowiązana chyba ją załatwić ? A tutaj tak robią, że napędzają robotę mimo tego, że są świadom jak mało zleceń wpływa i zaraz będą musieli ludzi wysyłać na przymusowe urlopy. Problem się pojawia gdy ty jako pracownik potrzebujesz urlopu.

Dejw
@Elżbieta

Pracownicy wiedzą kiedy jest mniej pracy. Kierownik sam informuje wcześniej, że za tydzień, dwa mogą być przymusowe urlopy. Po czym napędzają prace, a potem taki efekt. Urlop oczywiście jest płatny. Problem się zaczyna jak sam chcesz wziąć urlop.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Mundial

Niektórzy są jak esesmani

Aśka

No już jest takich kołchozów,żeby Polak pracował na umowę zlecenie,no ten (usunięte przez administratora) jeszcze tak ma

Wiktoria
@Aśka

Ale to nie ma żadnej możliwości dogadania się o umowę o pracę? Przeważnie pracodawcy dają do wyboru.

Wiesław Chuiński

Witam! Codziennie jest ogłoszenie o pracy na linię Pcv,to ilu osób potrzebują ????,czy takie wysokie wymagania?

@Wiesław Chuiński

Dzień dobry, rekrutacja jest na nową linię produkcyjną. Potrzebujemy zatrudnić ok 20 osób.

Wiesław Chuiński
@WITRAŻ Sp. z o.o.

Dziękuję,

Witam. Jak wygląda praca na produkcji drewna? 1. Atmosfera 2. Praca po ile godzin? 3. Czy 2-zmianowa? 4. Jak z sobotami ? Jeśli są to czy za 100% 5. Jak z umowami ?

@Kandydat

Dzień dobry, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu: 85 713 13 70 bądź odwiedzenia nas osobiście w siedzibie firmy. Kierownik produkcji odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

Marlena
@WITRAŻ Sp. z o.o.

A co trudno odpisać? Jak płacicie za soboty ,co z umowami? Plebs na umowę zlecenie

Maro
@Marlena

Teraz z umowami nie wiadomo, wczesniej po miesiącu była umowa o prace teraz chyba nie dają. Soboty to śmieszna sprawa, praca 6h od 6 do 12 ( o ile jest praca ) i płacone jest dodatkowe 4zł wiecej za godzine.

Zostaw merytoryczną opinię o WITRAŻ Sp. z o.o. - Choroszcz

• Jak się pracuje w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WITRAŻ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WITRAŻ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WITRAŻ Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WITRAŻ Sp. z o.o.