FAMUR

Opinie o FAMUR

nick

Ryfame rozwalili. Ponad 200 ludzi na bruk. Dostali co prawda odprawy (3 krotnosc pensji) i odszkodowania (razem ok 20tys brutto). Teraz pukaja do innych firm. Znalezc prace w dobie kryzysu i pandemii graniczy z cudem. Niektorzy pracowali tam po 25lat.

były
@nick

a ci co pracowali dłuzej i dostali kopa

@nick

teraz czas na piome. najpierw skupowal miliarder co sie dalo a teraz zamyka. gdzie tu logika?

:-)

Jedno firmie trzeba przyznać, w czasie pandemii dba o bezpieczeństwo pracowników jak żadna inna firma.Nie pisze tego z ironią tylko ze stanem faktycznym. Grupa ds covid działa naprawdę prężnie i dba żeby nie zabrakło środków ochrony. Druga sprawa to widać że można w firmie się już usmiechać ( bo podobno usmiech był nie na miejscu ). Jednaka chłopaki z Zabrza pokazuja jak naprawdę można pracować a nie ściemniac z miotłą na hali czy kapować jeden na drugiego. Trzeba być pozytywnie nastawionym i może w końcu właściciel zauważy że niestety na stołkach posadził sztywniaków i służbistów a nie na tym polega współpraca międzyludzka.

Franek

Kiedyś na FSS było dwóch dyrektorów: operacyjny oraz produkcyjny. Jest kryzys oszczędności są na wszystkim a dyrektorów nagle jest 3. Doszło stanowisko zastepcy dyrektora operacyjnego. Może ktoś z HR wyjaśni dlaczego. Czy dwa stanowiska dyrektorskie nie wystarczą?? Co na to zarząd?

janek
@Franek

ciekawe kiedy będzie następny prezes?

Werner Herzog
@janek

Kiedy czy Jaki?

@janek

jak sie 3 niedziele do kupy zejda...palmowe

Ceryna

Prosimy o merytoryczne opinie -mówi HR. A my pracownicy prosimy o metytoryczne informacje a nie zwalnianie ostatnich co robią. Ilu zwolniono dyrektorów?

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAMUR? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Jeremoza

No a teraz jeszcze kurs akcji idzie w dół.Famur dołuje patrząc na działania HR i patrząc na kurs akcji. Czy ta firma jest jeszcze coś warta?

Witam. Czy pracownicy serwisu też mają się obawiać zwolnień ?

ty

w 2 kolejnosci po dozorze

Dozór
@ty

@ty Zdrowych i Wesołych świąt drogi kolego życzy Ci twój Mistrz. Abyś w pełni zdrowy i chętny do pracy wrócił oraz z pełnym zapałem wspomógł swoją pracą firmę matkę. Matkę która cierpi i choruje jak nigdy wcześniej...

@Dozór

miliarder ma kilkadziesiat firm. jak jeden famur padnie to tylko troszke uszczupli jego budzet. mala strata

Mnich

Pamiętam co mówili jak przyjmował się do famura w zeszłym roku, iż firma jest numer 1 na rynku światowym i praca jest do emerytury i firma z takim kapitałem i z tak mocna pozycja na rynku przetrwa każdy najgorszy czas, a tu proszę pierwszy lepszy kryzys i "firma" zaczyna zwijać walizki i zwalniać ludzi. Zrezygnowanie po tych 5 miesiącach to była dobra decyzja. Okazuje się, że pierwszy lepszy airomotive grający w 5 lidze, a nie jak famur w 1 (tak wynika z bajek opowiadanych w famur że) jest stabilniejszy na obecnym rynku pracy. Śmiech na sali

@Mnich

bajere to oni maja wycwiczona od lat. kryzys w gornictwie w polsce jest nie od dzis. sytuacja z pandemia tylko to uwypuklila. kazdy rzad boi sie gornikow. wysypia troche wegla w biurach poslow, zablokuja szeroki tor w slawkowie na 1 dzien i juz podwyzki dla nich sa. nawet nie musza jechac do warszawy palic opon. margaret thatcher miala jaja bo juz dawno zrobila z tym srodowiskiem porzadek. no ale to jest zachod a nie zascianek. dopoki wegiel sprowadzany z drugiego konca swiata bedzie tanszy i lepszej jakosci dopoty nie bedzie lepiej. juz dawno powinni zamknac wszystkie kopalnie. nie powinno panstwo z naszych podatkow doplacac ani grosza do wydobytej tony wegla. miejsca pracy ze sie straca? a co mnie to obchodzi. pokrzycza, potupia, kurz opadnie i tyle. jak noga choruje i nie da sie jej uratowac to trzeba obciac a nie dawac pacjentowi kroplowke. pandemia jest, miliony ludzi traci prace i jakos nikt z tego powodu nie strajkuje. sila wyzsza. przestawic gospodarke na odnawialne zrodla energii. koniec tego dobrego. pis na poczatku utrudnial czy wrecz uniemozliwil stawianie nowych elektrowni wiatrowych. teraz poszli po rozum do glowy i poluzowali kryteria. niemcy po fukuszimie pozamykali prawie wszystkie elektrownie atomowe no ale to inny swiat i nie ma co porownywac. o ochronie srodowiska to juz nie wspominam bo to dziecko male wie.

@.

akurat przestawia sie na produkcje przekladni do farm wiatrowych. co prawda zajmie im to kilka lat zanim nie beda robic bubli. kombajny robia kilkadziesiat wiec maja jako takie doswiadczenie, nowy zaklad chyba powstal z mysla o przekladniach pod wiatraki ale im cos nie szlo. nawet hamownie zrobili.

kot
@.

Kolego wiatrakami to sobie możesz uzupełniać tylko bilans energetyczny, dopóki mamy prawie wyłącznie elektrownie węglowe ( reszta to margines)twoje wywody to "bajki z mchu i paproci".Poszukaj sobie ile Niemcy wpompowali kasy w takie przekształcenie i ile czasu im to zajęło.

pies
@kot

nigdzie nie napisalem ze to ma sie stac z dnia na dzien ale kiedys trzeba zaczac to robic bo elektrownie weglowe zakoncza swoj zywot a nie ma ich czym zastapic wiec albo atom albo OZE. chyba ze beda dalej w to brnac i budowac kolejne bloki choc juz sie ludzie buntuja i banki bo chyba ostroleka miala wystartowac a nie wystartowala. podobnie jest z autami na prad. w klasycznych doszli do sciany i stwierdzili ze trzeba isc do przodu. fajnie tylko energia wciaz "brudna"

dog

to nie bajki to postep w tempie geometrycznym. przypomnij sobie jak wygladal swiat jak sie urodziles a jak teraz. to jest nieuniknione chyba ze kometa pierdyknie lub przyleca kosmici albo inna pandemia z umieralnoscia 100 procent. nie bede robil wykladu bo to dziecko male wie.

ryś
@.

"węgiel sprowadzany z drugiego końca świata .............. lepszej jakości" znasz się jak osioł na ananasach!!!

hajer
@ryś

to sobie kup tone wegla polskiego i zagranicznego np z bylego ZSRR i pal tym w piecu zobaczysz roznice.

...
@.

(usunięte przez administratora) ty się w czerep

Specjalista od schematów

Hej, Dosyć ciekawie wrócić wspomnieniami do tej firmy ????????. Nigdy nie narzekałem na pracę tam, chociażby dlatego, że to tam moja kariera trochę się zmieniła i ukształtowało mnie. Miałem kilka nieprzyjemności z różnymi decyzjami i przestojami z powodu braku męskich decyzji - cóż tak bywa w tym zawodzie. Jednak sama firma nauczyła mnie dużo. Trochę jej blask przyćmiewają kolejne zawody, jakich się podejmowałem w późniejszym terminie. Dlaczego? Jak się okazało odejście z famur nie było dla mnie rozstaniem się z tym zakładem, a wręcz w dalszym ciągu mam z nim pewne styczności zawodowe. Biorąc na początek pracę w handlu + serwisie, był to okres, który spowodował, że ta firma zaczęła być dla mnie jak odcisk i jak o niej słyszałem, miałem automatycznie myśli : "co tym razem". Przypominanie się pora n-ty o wpłaty, zapłacenie faktur, zablokowanie dostaw.... Zawsze wszystko potrzebne na szybko a później bujaj się z nimi. Jak na tak dużego "gracza" było to żenujące, ale też tłumaczyło, dlaczego żaden serwis nie chciał odwiedzać famuru, a każdy sprzęt był do niego sprzedawany jako proforma, oraz tłumaczy to niejako rozterki z początku tekstu. Kolejna zmiana pracy i wyspecjalizowanie się, pokazało mi, że specjaliści z famuru nie znają podstawowych narzędzi i funkcji. Posiadać sprzęt za dziesiątki tysięcy i nie znać nawet bazowych funkcjonalności. To jest ten okres, kiedy zacząłem uważać, że famur nie posiada nawet wyspecjalizowanej kadry. Zresztą za mojego urzędowania, większość specjalistów odchodziła za lepszymi warunkami. Zazwyczaj publicznie o famurze mówię dobrze, jednak tutaj niejako wśród swoich mogę otwarcie powiedzieć co o nim myślę. Niestety zarobki też nie są dobre, jedyny plus jest taki, że po szkole można zdobyć doświadczenie. W chwili zmiany pracy niemal od wejścia stawka podwoiła się, mimo, że kolejny pracodawca wymagał mniej. Jak ktoś jest ciekaw jakichś opinii w temacie famuru, chętnie pomogę ????????.

Max

Ta firma jest tak nie udolna że zgroza.Pracowników Ryfamy tak zwolnił że ZUS nie chce im przyznać dodatku solidarnościowego bo coś jest nie tak ze zwolnieniami.

Jerrt

Famur -stracił już wszystko. Odchodzą specjaliści, zamykają kolejne zakłady. Kiedy zamkną Piomę? 130mln straty na segmencie górnictwa odkrywkowego i zamknięcie Famuru Rybnik to znak że potrzeba mrówek do utrzymania dyrektorów. Obecnie brak motywacji do pracy, brak pomysłów na firmę. Dyrektorzy jeżdżą na jakieś obrady rozwoju i co? Brak perspektyw.

Barber
@Jerrt

Brakuje rumcajsa oraz fryzjera w zarządzie nie wspominając pszczoły :) Pozdro dla kumatych

Hen
@Jerrt

Jeśli spojrzeć na skład zarządu od 2009 do 2019 to w większości te same twarze. Był epizod nieogolonego Pana z Wwa w pogiętej koszuli ale o tym chyba wolimy zapomnieć. Pozdro dla Prawdziwych

@Hen

wczesniej byl jeszcze kilka miesiecy prezes od "biura bez papierow" ale jak szybko przyszedl tak szybko wylecial biorac suta odprawe.

hen

O kim Ty mówisz?

Buhahaha

L4 się bardziej opłaca niż w Famurze praca....

Dyrektor
@Buhahaha

Nie do końca kolego... Zgodnie z zarządzeniem prezesa przechodzisz na 4/5 etatu, czyli będziesz zarabiał 80% dzisiejszej wypłaty, i od tego będziesz miał 80% L4. Czyli jak pójdziesz na L4 to dostaniesz 0,8*0,8=0,64% swojej dzisiejszej pensji, wiec nie pultej synek.-

Rafi
@Buhahaha

Ale (usunięte przez administratora) piszesz. Lepiej pomyśl jak pomóc zakładowi. Osoby z podejrzanym dlugim lub czestym zwolnieniach powinny byc zwalniane jeżeli to wykorzystać chcą

Bajeczki
@Rafi

Tutaj na serio sami dyrektorki sie udzielają. Piekne obliczenia jak wasze bajery o firmie nr 1 na rynku itp itd... A po ch... sie zastanawiać jak pomóc firmia co to za brednie co zrobiles dla poprawy bezpieczenstwa w zakladzie czy pomogles zakładowi co to za brednie. Nauczyli sie na pamięć haseł i je powtarzają. A gdzie ten zakład był jak pracownikom trzeba pomóc, np w zwiazku z zdrowiem jakies premie ze nie chodzisz na l4 przychodz do pracy zarazony (usunięte przez administratora)

WielkiT
@Dyrektor

Brawo nareszcie coś policzone poprawnie.Niestety przy tej atmosferze w pracy to i tak jest ok

@Dyrektor

A czy czasem nie jest tak, że pracownicy "godzinowi'' pracujący 4 dni w tygodniu będą zarabiać 40 % mniej ? Czyli 128 godzin x 0,8 z okazji covid 19 ?

Rifi
@Bajeczki

Chłopie co ty piszesz przeczytaj swój tekst grupa się podniesie z tej sytuacji bo nie jest słaba potrzebuje tylko wsparcia nas pracowników. Ty z takim podejściem odejdz zwolnij się. Nie mecz się ludzie poświęcają teraz dużo docenic to trzeba.

@Rifi

Grupa potrzebuje kasy z pomocy rządowej tyle w temacie.... a za co nas mają to sami pokazali.... Liczą sie ludzie :)

Nie stąd!
@Dyrektor

Wszyscy dowiedzą się na wypłatę, więc po co te wywody.

haha
@Dyrektor

@Dyrektor Nie do końca dyrektorze.. L4 liczy się z 12 miesięcy, więc jak ktoś ma dobrą średnią to nawet 80% płatne chorobowe i tak będzie wyższe niż zmniejszona pensja.

CnC

Panowie wiadomo kiedy ruszy rekrutacja na stanowiska cnc ? Czy park maszyn został rozbudowany i potrzeba operatorów? Kiedyś musi firma ruszyć...

Hot six

Kogo z firmy nominowalibyście do hot16challange 2 ?

tit to

Nie mam pojęcia o kim mówisz. Dla mnie karda kierownicza grupy to w większości samce alfa.

@tit to

to chyba nie robimy w tym samym zakladzie

@Hot six

ciebie

Sygnalista
@tit to

Napewno jednego z nich jak jeszcze byl majstrem widziano nad morzem pod namiotem z "kolega" he he

RUMAF

Panowie i Panie, Głównie złe komentarze. Ja pracowałem parę lat i mogę tylko zachwalać ludzi, którzy mi pomogli i od których mogłem się uczyć. Wszyscy myślą, że w budowaniu potęgi najważniejsze są przejęcia/zakupy firm, paradoksalnie najważniejszym ruchem na szachownicy biznesu było zatrudnienie jednego człowieka, który zmienił losy spółki i na nowo ustalił reguły gry. Jest to człowiek, który pytany na stacji benzynowej przez kasjerkę o stanowisko odpowiadał Prezes, po chwili jednak słyszał nr dystrybutora, stanowisko tankowania. Puentował to śmiechem i "sutym napiwkiem" za który kasjerką mogła spędzić ze swoim synem sobotę w Silesii kupując swojej pociesze ulubioną grę playstation . Człowiek, który łączy w sobie teorię i praktykę, wiedzę techniczną oraz umiejętność sprzedaży a właściwie zrozumienie klienta. Pomimo "męskiego wieku" ciągle w formie ciągle w "sztosie" mający styl bo styl to odpowiedź na wszystko. Myślę, że Tony Halik mógłby się powstydzić niejednej przygody niejednej historii. My Polacy nie umiem chwalić a lubimy narzekać w taki dzień jak dziś gdy Tyson Fury zmierzy się z WIlderem ponownie, zmierzmy się ponownie z własnymi słabościami i spytajmy sami siebie czy nie mamy sobie nic do zarzucenia? Dla mnie ta firma będzie zawsze orderem na piersi i będę miał tylko dobre wspomnienia między innymi dzięki ludziom, którzy spotkani na biznesowym szlaku podają rękę. Jak mawiał bodajże Slavoy Zizek najważniejszą wartością firmy jest wiara w ludzi.

stefan
@RUMAF

pamietaj o 1 zasadzie tzn im wyzej siedzisz tym bardziej bedzie bolalo przy upadku, ktory nastapic moze blyskawicznie. przekonaio sie o tym juz wielu dyrektorow, prezesow czy kierownikow

RUMAF
@stefan

Stefan, Jeżeli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się idź. wszystko się kiedyś kończy...kiedyś powiedział to ktoś gdzieś o ironio dobrze znać ten cytat.

Nic Ariadnny

Fryzjer?

Hdhdsjsk
@RUMAF

Chłopie ty chyba mówisz o jednym panu, który swoich kierowników wyzywa od (usunięte przez administratora) Co ma zasady by kiedy on przemawia to nikt za nim nie stal. Powiem Ci coś, taki człowiek to żaden styl tylko psychopata i słoma z butów. Dodam tylko, że mu uciesze całego tematu została ta persona oddelegowany daleko od Śląska i wszyscy odetchnęli z ulgą. Ale nie na długo.

Rumaf
@Hdhdsjsk

Mówię o innym.

@rumaf

Doradca?

@RUMAF

zmien leki lub dilera to po pierwsze. po drugie tego typu laurki juz byly wiec sie powtarzasz . po trzecie mylisz sie, najwieksza wartoscia firmy nie jest wiara w ludzi lecz sami ludzie. tu sie ludzi nie szanuje. podejrzewam ze zagraniczny wlasciciel bardziej by dbal o pracownikow. polak wycisnie was jak cytrynke. pod pozorem pandemii zwalnia ludzi bo wynik finansowy spolki mniejszy niz w ub latach. tyle w skrocie.

@RUMAF

ps chocby nawet jeden prezes byl ok to reszta podwladnych jest do bani i nic to nie zmieni

@RUMAF

Fajnie dawał większe napiwki niż premie swoim pracownikom.

@RUMAF

@RUFAM Ten którego tak wychwalasz nie byłby godzien Tonemu nocnika zmieniać, nie te czasy nie ten format.

Co jaki okres czasu w FAMUR SA można ubiegać się o podwyżkę?

Kadry i Płace

Ubiegać? Codziennie.

Xxx

Ubiegać codziennie dostać po przebyciu roku świetlnego możliwe ale maloprawdopodobne

jacek

Po okresie ochronnym :)

Mario

Jakbyście mieli do dyspozycji nieograniczony budżet to o kim z firmy nakręcilibyście serial?

Malarz
@Mario

O tobie

Xxx

Tej firmie mimo tego co się wyprawia z pracownikami różnych szczeblow ciągle wszyscy udają że jest ok.A nie jest i nigdy nie bylo.Ludzie są jak zaszczute psy i do tego dostają jakieś ochłapy a nie zapłatę.

Stasiek

Jak się komuś nie podoba zawsze może kontynuować karierę poza murami grupy Famur. Nikt nikogo na siłę nie trzyma :)

ten ten
@Stasiek

Akcja "zostań w domu" polecam dwie książki: - Czy japoński system zarządzania zasobami ludzkimi odchodzi do przeszłości? - Zarządzanie zmianami i konfliktami w przedsiębiorstwach górniczych. Polecam obie pozycje, czyta się jak kryminał albo horror.

Nie znam żadnego debila pracującego na Ryfamie. Znam za to kilkunastu (usunięte przez administratora) którzy od lat życzyli źle Ryfamie. m.in. z Zabrza. A dlaczego źle? Z czystej zazdrości. To jedna z niewielu firm której maszyny i urządzenia są rozpoznawane i cenione na każdej kopalni w Polsce jak i za granicą m.in. za jakość i bezawaryjność. Tak na marginesie, w obecnej sytuacji różnie może się to skończyć i może te kilkanaście osób będzie miało swoją satysfakcję. Oby nie. Pan T. o którym piszesz nie wywodzi się z Ryfamy ani w 3-ech procentach kolego:] Więc nie obrażaj tu nikogo i weź się do roboty.

olo
@pracownik

Weź się do roboty ha ha .Człowieku jeśli twierdzisz że w tym zakładzie jest normalnie i ludzie którzy kierują tam pracownikami są odpowiedni do zajmowanego przez siebie stanowiska to albo jesteś jednym z nich albo jesteś ślepy.pozdrawiam

@olo

@olo Nie, nie jest normalnie. Nie, nie są odpowiedni,absolutnie. Ale gnoiłeś pracowników a to mi się nie podoba. To nie ich wina, że ni stąd, ni zowąd znalazł się Pan skąd? A no z Zabrza! (teraz poczytaj co pisałem wcześniej o zabrzu) i ściągnął swojego kolegi do robienia "porządku" pana T. kolejny etat. I mało tego pan T ściągnął kolejnego gwiazdora z zabrza i utworzyli mu stanowisko doradcze(?) i znów etat. Pytanie: czy coś to pomogło produkcji? NIE. raczej w drugą stronę Bo te (administrator usunie) z zabrza kolejny raz działają na szkodę Ryfamie, zakładowi od lat wykręcanym jak szmatę przez gwarant, kopex i teraz wiadomo.. Ciekawe tylko jak tym razem się to skończy. Czyżby do trzech razy sztuka?

Perkins
@pracownik

Pracowałem w ryfamie pewien czas a znam też Zabrze.(usunięte przez administratora) Pytanie czy jest co bo zakład teraz kiepsko wygląda brak perspektyw i (usunięte przez administratora) To nawet nie procent starego zajechny przez kierujących nim

@Perkins

Perkins masz rację. Jeszcze jest co ratować mimo innych priorytetów obecnych "rządzących" do których produkcja jest na ostatnim miejscu. Jednak nie wiadomo co zadecyduje Zarząd. Ten Zakład wszystkim przeszkadza bo jakoś daje radę przez te lata bez miliona doradców. A jak się już któryś znajdzie to rozpiepsza wszystko po swojemu, wywalają go na pysk i znów wszystko układa się od nowa po staremu...i tak już kilkanaście lat. Chyba będzie mniej roboty, ale jak we wszystkich zakładach, nie tylko w Ryfamie. najgorsze jest to, że teraz prawdopodobnie zwalą na 'korona' i mamy pozamiatane na amen

@pracownik

Z RYFAMA koniec na profilach rynien FAMUR to po co im to? CEL osiągnięty. Teraz produkcja przeniesie się do NOWOMAG u. A coś czuję że nie na długie lata. Wamag.... Zzm.... Ryfama NOWOMAG?

były z ZZM
@Witek

Nowomag chyba jest bezpieczny, bo gdzieś muszą robić te przenośniki. Obstawiam, że następny będzie FAMAK. A co do Ryfamy to niezależnie od koronawirusa i tak była pewnie do zaorania - przecież to spółka z przejętego KOPEXU. W FAMURZE była zasada "wszystko co z kopexu jest (usunięte przez administratora)" nawet jak nie była to prawda i pewne rozwiązania można było podebrać. Likwidacji Ryfamy jak i całego Kopexu można było się spodziewać.

ktos

Jak już wspomniałeś o ryfamie to napisz co sie tam dzieje?, jaki jest klimat do pracy, jacy są tam decydenci? czy zakład sie rozwija? pomoże to w podjęciu decyzji czy można tam podjąć pracę czy nie? na stronie famuru widzę że jest dużo ofert pracy w tym zakładzie

@ktos

30 czerwca zamykają bramę

olo

Kiedy zamykają Ryfamę. Wie ktoś jakie plany ma zarząd.Pozdrawiam Wszystkich w czasach niedoli.

@olo

Koniec czerwca.

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR - Katowice

• Jak się pracuje w FAMUR?

Zobacz opinie na temat firmy FAMUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAMUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAMUR