Rohlig suus

Opinie o Rohlig suus

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Rohlig suus?

Bakuś

Po roku pracy pluje se w brodę co ja tam długo tam robiłem. Za mojej kadencji magazynierzy dostali awans aby układać trasy kierowcą. Ciekawy jestem jak to było wcześniej. Starsi dyspozytorzy pewnie kiedyś sprzątali kible ale z braków kadrowych wyrwali ich i postawili przed komputerem. Jeździsz 16 tonową ciężarówka to nie spodziewaj się że będziesz woził jakieś gabaryty. Bywało że dostawałem telewizor 42 calowy czy soundbar na duże prywatne osiedle bloków Taki pan kierownik G...ki i wpierdala wszystkim tak by przypadkiem na aucie nie zostało troszeczkę miejsca. Magazynier to jedna z najważniejszych osób na magazynie. Jest na tyle dumna ze nawet nie odpowie ci na zwykłe część. Potrzebujesz pomocy w przetransportowaniu rolki bądź ciężkiej palety?? Zastanów się czy ona jest aż tak ciężką by prosić o to magazyniera. Niejednokrotnie spędzałem 30min w oczekiwaniu na jaśnie pana magazyniera aby zbił mój towar który przywiozłem. Jeździ ich oczywiście z 5 ale to właśnie ten 1 którego nikt nie widział od paru godzin jest za to odpowiedzialny. Przypomina mi się jeszcze jakiś pare śmiesznych akcji np kiedy na aucie nie mieściło ci się wszystko musiałeś iść do "dyspozytora" On jako specjalista w tej dziedzinie podchodził do ciebie aby to sprawdzić. Bo ty jako kierowca kompletnie nie ma pojęcie o tym Byłem pewny że na każdych spedycjach tak jest ale to nie prawda. Zacząłem pracę w nowej i jestem zdziwiony że może to działać bardziej przyjaźnie dla kierowcy i innych pracowników Przecież można być miłym tak zwyczajnie i zrozumieć że nie jesteśmy robotami z których trzeba wydoić ostanie soki Magazyn Wiejska

Katarzyna Nowy wpis
@Bakuś

Gdzie teraz pracujesz? Z chęcią też tam ruszę

coola Nowy wpis
@Bakuś

Idealny opis pracy kierowcy na sosnowieckim suusie. Ja wytrzymałem 4 miesiące i o 4 za długo. Potwierdzam wszystko co napisał Bakuś. Nic się nie zmieniło. Załadunek na samochody "planowany" większy niż pojemność samochodu - na 18-to paletowe auto planowane 19-20 palet. Bo przecież można spiętrować ręcznie. Dyspozytor zza biurka wie lepiej że wszystko się zmieści. Agd przewożone luzem, bez palet, większość kierowców ma ręczne paleciaki i wloką ponad tonowe palety. Towar (usunięte przez administratora) po całej hali, 3 godziny szukania to norma. Prośba o monitoring jakiejś paczki traktowana jak obraza Pana dyspozytora. Jak się zmieścisz w 12 godzinach pracy to super. Zdanie odbiorów to kolejna godzina. Itd itp. Uciekać stamtąd !

Czy pracownicy w Rohlig suus dogadują się między sobą?

AAA

Ile zarabia kierowca kat C+E

Aplikowałeś do firmy Rohlig suus? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
Krzysztof

Filia Sosnowiec: ogólny bałagan na magazynie. Najgorzej mają kierowcy busów i solówek. Palety porozrzucane po magazynie. Zrobisz kilka km z paleciakiem zanim wszystko znajdziesz. Szukasz przez 4h kilku przesyłek, załadunek problematyczny, długie palety których nie zaladujesz paleciakiem musisz się prosić żeby ktoś pomógł a przy rozładunku radź sobie. Ciężkie palety które ważą tonę też ładujesz sam na solówkę. Robota po 12-14 godzin. Kończysz jak wszystko rozładujesz. Żeby podjechać busem pod rampę musisz sobie zająć miejsce o 4 rano. O 5.00 już wszystko zajęte. W biurze też pracują jakby za karę. Lepiej wozić drobnicę, mniej stresu.

JETgum White
@Krzysztof

Kierowcom przydzielają do rozwiezienia palety, których jeszcze nie ma w magazynie. Wózkowi znają tylko jedno zdanie: "nie mam czasu". W okienkach, poza kilkoma wyjątkami, siedzą panie i panowie o zerowym doświadczeniu w transporcie i jednocześnie przerośniętym ego. Kierowców traktują jak niepiśmiennych (usunięte przez administratora) Rotacja bardzo duża. Mało kto, chce dla SUUSa jeździć. Spedytorzy, też uciekają. Omijać firmę z daleka.

marioo

polecam firme doskonali fachowcy,mili ludzie i wielkie doswiadczenie.

nerka
@marioo

o czym ty piszesz? jacy fachowcy????? na przesyłke czekać 6 dni !!!!!!! to są fachowcy???? ja sie pytam???/

ZUBER
@nerka

Niestety, ale od czasu do czasu w każdej firmie się zdarza, że przesyłka idzie kilka dni. Ludzie naprawdę, jeżeli nie dostaniecie czegoś w ciągy 24 godzin, to świat Wam się zawali? Co Wy dzieci jesteście? Albo już, albo wcale? "Miłego slodkiego życia" :-) Żal.PL.

Nie polecam
@ZUBER

A co powiesz, żeby na przesyłkę czekać 12 dni i nadal jej nie ma ?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Rohlig suus?

BDL!

Jak nie było pandemia to były imprezy ????

BDL!

(usunięte przez administratora) jest ???? ekipa nie do zdarcia!

Michaelpaluchtir

Zastanawia mnie skąd bierze się taka rozbieżność. Mianowicie w Gliwicach chodzi wszystko jak w zegarku Sosnowcu (usunięte przez administratora) na kółkach ludzie nieżyczliwi, o wszystko trzeba prosić za wszystkim biegać i wieczna łaska ze wszystkim. jako pracownik przewoźnika, podwykonawcy który to pracuje 2 tygodnie, oceniam firmę to znaczy konkretnie ten oddział na depresję bo żadnej powyżej oceny wydać się nie da. Mam wrażenie że wszystko działa na zasadzie tego lubię tam tego nie lubię. A przychodzimy do pracy żeby coś zrobić a nie lubić się możemy po pracy. Tak jak powiedziałem Gliwice 6 Plus, duża przepaść, Sosnowiec depresja dla zainteresowanych mogę się podpisać

Miał ktoś problemy z wypłatami, ze wam nie zapłacili na czas ?

Jakie wynagrodzenie na wózek widłowy?

Suus

Zdecydowanie nie polecam. Jeżeli szukasz pracy na kat B już lepiej iść do klasycznej kurierki - więcej biegania ale i skończysz szybciej. Kilometrów walisz jak wściekły. Rano towar rozrzucony po całym magazynie i latasz i szukasz swoich palet po numerach. Rampa zaladunkowa to nieporozumienie ścisk jak... szkoda więcej słów.

miras

pozdrawiam całą załogę z Sosnowca wspaniali ludzie.

Jakie są warunki zatrudnienia w Rohlig suus?

Zuber

Twój wpis jest kłamliwy i niesprawiedliwy. To po prostu nie jest prawda. Jeżeli naprawdę tak uważasz, to idź do konkurencji, tak tylko dla porównania i zdobycia pewnych doświadczeń. Jak myślisz ile za Twoją pracę dostaniesz w Rabenie, Schenkerze, PEKAESIE, DSV, FM, GEIS, Gefco, K&N, że wymienię najlepiej płacących (zawsze możesz spróbować jeszcze w Hellmannie, JAS-FBG, Rhenus, Damco itp. "konstruktach") ? SUUS to jedna z najlepiej zarządzanych, płacących i rozwijających się firm w branży TSL (pomijam ostatnią panikę związaną z wirusem - fakt: nieco przereagowana reakcja właścicieli i zarządu nie była dobra dla "employer branding", ale jest to w zaistniałych warunkach zrozumiałe i wybaczalne - tylko chyba 2 może 3 firmy w branży nie spanikowały. Które? Zachowam dla siebie ;-)

Henry

Słyszał ktoś o rekrutacji w firmie czy teraz w ogóle można na to liczyć?

@Henry

Dzień dobry, Wszystkie aktualne procesy rekrutacjne można znaleźć na stronie www.suus.com, a także na portalach pracy. Zachęcamy do aplikowania na pojawiające sie oferty. Będzie nam miło spotkać się i poznać wzajemnie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Pozdrawiamy, Rohlig Suus Logistics

Ghostface

Czyli nic się nie zmieniło od kilku lat. Rohig zmienia nazwę, zmienia hale na te w innych miastach srednio co dwa lata (ciekawe jaka jest tego przyczyna).(usunięte przez administratora)Jeżeli tak jest, to ODRADZAM. W przeciągu kilku lat ich przeprowadzki: Tychy-Mysłowice-Czeladź-a teraz chyba będzie Sosnowiec, a co później? Kierowcom też zdecydowanie odradzam, pamiętam jak musieli się dosłownie prosić spedytorów o dobre rozplanowanie punktów dostawy (kierowcy bardziej ogarnięci niż spedycja). Później klient czeka i kierownictwo myśli, że telefonicznie załagodzą sytuację. Dużo uszkodzeń przesyłek.(usunięte przez administratora)

Bebzon123

Pracuje jako kierowca w tej firmie. Przewoznicy fajni ale obsluga kierowcow przed wyjazdem i opierzchalosc. Dziewitnasty wiek. (usunięte przez administratora) Ten co sie przyzwyczai to norma ale dla nowego ciemna magia. Niby firma kurierska(usunięte przez administratora) Duzo klapia dziobem w biurze i nic nie robia. Aby kierowca mial pod gorke

Irek

Wiecie może coś o pracy w firmie? Jaka atmosfera?

Bella

Bardzo nie polecam tej usługi kurierskiej,po pierwsze musiałam wziąść wolne aby otrzymać paczkę ponieważ kierowcy nie mogli jej dostarczyć po 15 po drugie musiałam sama ściągnąć ja sobie z auta ,rozumiem że za opcję wniesienia jest opłata Ale żeby nawet samemu trzeba było ja sobie z auta wyciągnąć to już skandal,stanowczo nie polecam

Pazurito

Brak monotonii w pracy. Możliwość wypracowania nadgodzin płatne co miesiąc. Wsparcie współpracowników. Zarobki ok. Polecam pazurito

Krzysztof
@Pazurito

Czy możesz napisać, jak wygląda dzień pracy w tej firmie? Napisałeś, że nie można narzekać na monotonię. Dla niektórych to może być duży atut. Możliwość wypracowania dodatkowo płatnych nadgodzin wygląda obiecująco. Czy nadgodziny są płatne 150% podstawowej stawki?

Zostaw merytoryczną opinię o Rohlig suus - Czeladź

• Jak się pracuje w Rohlig suus?

Zobacz opinie na temat firmy Rohlig suus tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rohlig suus?

Rohlig suus