MAXUS Sp. z o.o.

Opinie o MAXUS Sp. z o.o.

Tak ogółem to pracownik ochrony jakie ma stanowisko pracy? skoro zatrudniają osoby z orzeczeniem, tak jak są ogłoszenia nawet tu jeszcze z czerwca 2021, to mam nadzieję, że trochę myślą też, żeby dostosować pod człowieka. W poprzedniej firmie dostałem rozwalony fotel jak mam grupę na kręgosłup i tak kazali siedzieć 24 godziny. Ani kuchni ani nic.

Leń

Pracując w firmie ochroniarskiej, większość z nas pracuje jako Pracownik Dozoru, Portier lub Dozorca. Warunki pracy zależą głównie od obiektu i jego kierownictwa. Jak nie chcesz siedzieć to zatrudnij się w supermarkecie na lini kas lub posterunku obchodowym.

Halina Nowy wpis

"Firma działająca w branży ochroniarskiej zatrudni pracowników ochrony. Miejsce pracy: Konstantynów Łódzki. Wymagane orzeczenie o stopniu niepełnosprawności." - to z ostatniego ogłoszenia Maxusa. Tak że chyba jesteś w błędzie, jednak szukają ludzi z grupami na ochronę, nie na dozór. Co wchodzi w pakiet szkoleń, tak w ogóle?

Leń Nowy wpis
@Halina

Tak jak pisałem, pracownik ochrony najczęściej na stanowisku Portier lub Pracownik Dozoru. Ochroniarz to osoba po kursie posiadająca kwalifikacje zawodowe, tzw. Kwalifikowany Pracownik Ochrony Fizycznej . W ochronie pracują ludzie wykonujący różne czynności : np. kierowca, dozorca, kadrowa, sprzątaczka czy koordynator lub księgowa.

pracownik Nowy wpis

Brak kuchni i innych udogodnień to standard w Maxusie. Ciesz się że dostałeś fotel. Na niektórych obiektach nawet tego nie ma.

Cenzura

Ostrzegam! Jeśli ktoś złoży kandydaturę na pracownika ochrony i się nie zdecyduje zostaje wpisany na CZARNĄ LISTĘ i ma już przerąbane! To jest metodą z przed 50 lat i nie można decydować o swoim życiu. Jednym słowem gorzej jak Korea Północna! Cenzura Katowice śląskie

Pracownik Nowy wpis
@Cenzura

Gdzie tak jest,na jakim obiekcie,daj namiary.

Jaki cel ma robienia sobie orzeczenia, i potem pracować po 24 godziny co uważam nie tylko za męczące ale wręcz głupie! A zdrowa osoba po 8 godzinach idzie sobie do domu. Przecież to powinno być na odwrót! Mam orzeczenie pracuje 7 godzin! Owszem czasem tak jest lecz nie w ochronie! Zresztą praca z orzeczeniem to praca najgorsza! Sprzątanie lub jako cieć.

@Piotr

Taki cel że cwaniacy właściciele firm ochroniarskich przyjmują ludzi chorych i mają większość pieniędzy zwracanych za ich pracę. Ciekawe że instytucje państwowe mają to gdzieś, wykorzystywanie ciężko chorych ludzi do pracy po 24 h na dobę.

@Piotr

Serio z orzeczeniem tyle pracujesz? Zwykle osoby z grupą mają przywileje np. 7-godzinny dzień pracy a ty widzę zupełnie odwrotnie. Tu przyjmują ze stopniem umiarkowanym czy można mieć lekki?

7 godzin z orzeczeniem to pracuje się przeważnie na produkcji jeśli firma posiada status chroniony. Ale to też nie zawsze! Firmy często są złe gdy ktoś odmawia nocek. Natomiast w ochronie praca po 12 czy 24 godziny to niestety norma! 7 godzin najczęściej pracują kobiety. Niestety to jest ciche przyzwolenie na wyzysk człowieka! Oczywiście nie każdy jest tak głupi by pracować 24 godziny! Bo to jest już (usunięte przez administratora) Ale no....jest przyzwolenie na patologie!

@Piotr

Rozumiem że mimo że firma dostaje z PFRON dofinansowanie to i tak wyciska pracownika jak cytrynę. Nie ma żadnych dodatków z tytułu niepełnosprawności? Np zwrotu za leki albo odpowiednio przystosowanego stanowiska pracy?

Witam serdecznie. Jeżeli pracę zarobkową za określone wynagrodzenia utożsamia Pan/Pani w wyciskaniem cytryny to jedyne co możemy powiedzieć, że przykro nam z tego powodu. Staramy się w miarę rzetelnie wywiązywać ze swoich obowiązków ale zawsze trafi się ktoś niezadowolony. Jeśli chodzi o dofinansowania oczywiście naszym pracownikom przysługuje takowe prawo i zapraszamy do składania wniosków.

@MAXUS Sp. z o.o.

Wyciskaniem cytryny nazywam: -Pracę po 220+ godzin w miesiącu -Wciskanie pracownikowi zmian w ostatniej chwili bez zainteresowania się czy pracownik ma życie prywatne, czy nie. -Oszukiwanie na urlopach. Osoba, która w miesiącu wyrabia prawie całą normę ma wpisane w grafik 8 dni urlopowych. Według was jest to uczciwe? -Zmuszanie człowieka, który pracuje za najniższą krajową żeby sam drugował grafik i dodatkowe kartki do książki służby i poświęcał swój dodatkowy czas na dojazd na obiekt żeby wydrukowane rzeczy zawieść. Oczywiście za poświęcony czas, ani za paliwo nie zwracacie. -Oczekiwanie że cżłowiek będzie 24h na dobę pod telefonem żeby odebrać telefon że musi natychmiast pojechać na obiekt. Po czy oczycwiście i tak dostaje od was (usunięte przez administratora) że się spóźnił. pomimo tego że pojechał na zmiane, której nie miał w grafiku. Wiecie co to uczciwość? Sprawdzcie w słowniku.

wiesław
@Piotr

A KTO KAŻE Tobie pracowac po 24 h to ze ma się orzeczenie to nie mozna robic z siebie pokrzywdzonego przez los większosc tych orzeczen sa naciagane i dawane żeby "zakłady pracy chronionej" mogły zatrudniac i miec korzysci a jak praca nie pasuje to do pracy do urzedu tylko tam trzeba miec odpowiednie wykształcenie srednie wyzsze a wiec nie ma co wybrzydzac ze 12 h 24 h 17 h tylko do pracy chcesz kasy pracuj . a propos praca po 24 h nie jest najgorsza poniewaz masz pozniej kilka dni wolnego oczywiscie nie da sie siedziec w złych warunkach po 24 h ps w normalnych zakładach tez pracuja ludzie chorzy i nie narzekają

wiesław
@pracownik

kolego a kto Tobie kaze pracowac 220 h mozesz odmowic bo nie zawsze music miec czas masz swoje zycie odpoczynek pamietaj 40 h w tygodniu poza tym masz kwartalny okres rozliczeniowy to oddadzą

Matti

Teoretycznie przyjmują z każdym stopniem, ale z umiarkowanego i znacznego mają większą kasę z PFRON-u niż z lekkiego.

@wiesław

Po pierwsze: Tekst typu "Możesz odmówić" fajnie wygląda na papierze. A w praktyce jak odmówisz kierownikowi to masz przesrane. To ty stajesz się tym złm i niewdzięcznym pracownikiem. Po drugie: W Maxusie nie słyszeli o czymś takim jak trzymiesięczny okres rozliczeniowy. A wręcz przeciwnie. Robią tak żeby pracownik jak najwięcej (usunięte przez administratora)

Gaba
@wiesław

No dobra, to jeśli pracuje się 24 h non stop, to potem ile dni wolnego jest? A jest szansa na zmiany w grafiku w trakcie miesiąca, czy nie bardzo?

Arek
@Paweł

Co za bzdury. Przecież w firmie jest umowa na pracownika dozoru a nie ochroniarza. A system godzin na obiekcie ustala obiekt a nie firma. Jedyne co może zrobić to podzielić dobę po 8h na trzech pracowników. Ale kto chciałby przychodzić codziennie i to raz na rano nas na popołudnie a raz na noc. Za dużo ludzi byłoby do zatrudnienia.

Aaa
@Piotr

Tylko weś pod uwagę to że jak przepracujesz 24h gdzie w nocy i tak możesz się przespać to później masz co najmniej trzy dni wolnego w miesiącu jestes 6-7 razy w pracy co uważam za duży plus bo drugą taką pensje dorobię w dniach wolnych

Mirek
@Aaa

To jesteś zdrowy skoro możesz pracować po 300h miesięcznie i powiem że to nawet dla zdrowego za dużo to jesteś pracocholik wieć powinieneś się leczyć!

@pracownik

Zmuszają na chorobowe jak nie ma miejsca w pracy bo przyjęli nowo przyjętych pracowników a jak się idzie już na prawdzie chorobowe to pretensja do całego świata

Ewela

Rozgadaliście się o orzeczeniach, a ja chciałam zapytać, ile zarabia pracownik na dozorze, nie mający wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony? Są to stawki pozwalające wyżyć w Łodzi?

robol
@Ewela

Stawka to najniższa krajowa plus dodatek za godziny nocne. Sama sobie odpowiedz czy za to wyżyjesz.

Brak

Jaki stopień niepełnosprawności.umiarkowany,jest OK.

Remigiusz

Firma jest spoko

Remigiusz

Firma MAXUS w której pracuje jest jedną z najlepszych firm w Polsce.

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 21 czerwca kilka aktualnych ofert pracy do firmy MAXUS Sp. z o.o.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Pracownik Ochrony. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Warunki do pracy dla osoby niepełnosprawnej są wszędzie takie same.Minimalne wynagrodzenie.

Jankes

"Super" firma, zapomnieli o przetargu i ludzie na bruk. Brawo panie koordynatorze Zdzisławie. Mistrzostwo świata!!!!!

Trebor10

Czy w maxus jest jakiś zwrot za leki

Próbowałaś drążyć temat skoro uważasz ze powinien być zwrot? Może warto zagadać do kogoś wyżej? Trzeba mieć orzeczoną grupę żeby starać się o zwrot właśnie leków czy nawet z niepełnosprawnością nie zwracają?

Kordynator Pan Krystian panusiak jest osobą nie odpowiedzialna zastrasza pracowników zwolnieniem jest wólgarny jeśli pracownik prosi o zmiany 12 godzinne bo mu zdrowie nie pozwala i grzecznie prosi to kordynator zwalnia pracownika nie przedłużając umowy lub za karę przenosi na obiekt gdzie trzeba być bardzo aktywny i nie daje się rady .w upalne dni nie można doprosić się o wodę która jest ustawowo przyznawana.prosze się przypatrzeć i poobserwować co on wyprawia .sam w swoich godzinach pracy dorabia sobie na budowie wykańcza pomieszczenia z swoim znajomym pracownikiem który ma jakieś układy nie przychodzi do pracy a na liście jest i my musimy za niego stać to jest nie w porządku. Wcześniej Kordynator był zwolniony z dwóch firm za te same wyczyny wulgarstwo zastraszanie ignorowanie próśb pracowników.kazdemu zależy na pracy więc nikt nie ma odwagi poinformować otych sytuacjach biura prezesa.bo on i tak odwróci kota ogonem.w ten sposób odejdzie parę osób z firmy bo mają już dość.jeden z naszych kolegów już to zrobił. Proszę zajmijcie się kordynatorem sprawdźcie to a uwierzycie .grzecznościowy pracownik.jeszcze jedno słyszałem że będą ludzie składać skargi do odpowiednich instytucji co w tej firmie się wyprawia jak się traktuje ludzi.

ochronatm
@@Pracownik

Pracuje w firmie MAXUS i to co tutaj czytam bardzo mija się z prawdą, takiego koordynatora jak Krystian życzylibyśmy każdemu. Jest kulturalny nie robi żadnych problemów i zawsze można się z nim dogadać. Praca to nie przedszkole jeżeli masz jakiś problem to rozwiąż go osobiście a nie na forum

Danka
@@Pracownik

@koordynator Panasiuk to zwykły (usunięte przez administratora), niekompetentny, posługuje się donosicielami, w pracy zjawia się sporadycznie. Wcale się nie dziwię że żle o nim piszą, zarabia przy remontach a ludzi ma gdzieś. Szkoda że firma toleruje jego wulgaryzmy i pokrzykiwania na ludzi

Teraz szukają do szpitala w Warszawie z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Jest napisane, że siedem osób na zmianie na portierni dwie osoby. W szpitalu to chyba 24 ochrona jest, to jak dwie osoby? Ktoś wytłumaczy jak to działa? I jaka stawka?

Stawka nie wiesz.To co Państwo Polskie daje.3600 brutto za normę godziń.W listopadzie norma 160h a w grudniu 152h.

Paweł z MOSiR

Znalazłem to ogłoszenie na lento i napewno jest kilka posterunków czyt szlabanów więc tam pewnie po 24 h jeden pracownik i na portierni jak piszesz dwie osoby to też na 24 h . Chodzi pewnie o to że na portierni nie jest się samemu przez 24 h tylko we dwóch. A łącznie jest 7 osób całodobowo na zmianie. Stawka na 100 % najnizsza tak jak u Nas czyli teraz od stycznia spokojnie 3000 zł do ręki za normę godzin czyli 7 dyżurów. Jak fajnie jest grafik ustawiony np 24/72 to spoko robota

@Paweł z MOSiR

Trochę się mylisz,od stycznia jest 4242 brutto tj netto 3300 zł.plus godziny nocne,to jest minimum.;

To ile są w PLN te nocne dodatki? Kilka stówek dojdzie do tych 3 300 na rękę?

Czy płacą za nocki śmieszne pieniądze płacą liczone jest tak samo jak dniówka by najmniej mi tak płacili

@Paweł z MOSiR

Mylisz się,od 1 stycznia 2024r.brutto jest 4242 to daje na ręke 3222zł.plus osobno godziny nocne,to jest minimum co Państwo Polskie ci gwarantuję.A na zlecenie jest 27,70 brutto.

Hmm, no ale jak jest z tymi dodatkami? O ile więcej płacą za te godziny nocne? Możesz nawet podać kwotę brutto, bym sobie już obliczyła... Poza tym, kobiety też są normalnie zatrudniane?

Czy w firmie MAXUS Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

W zasadzie tak, bo regularnie wymieniają pracowników na nowych. Więc muszą nowoprzyjętych szkolić do czasu aż znajdą kolejnych na ich miejsce.

bhp brak

Brak jakich kolwiek szkolnie bhp, szkolenia inne stanowiska tak ale przed rozpoczęciem pracy żadnego szkolenia nie było tylko podpisać że niby było

Bix

Witam Gdzie znajduje się biuro ochrony Maxus???

Tamara

Hej mój tata szuka pracy na ochronie i mam pytanie dot. Ubioru, czy jest ekwiwalent za pranie i ile dostaje się zestawów ubrań ? W poprzedniej pracy tata musiał sam sobie kupić dlatego pytam. Do tego, czy biora emerytów ?

@Tamara

Dają 2x podkoszulka polar i kurtka zimowa płacą 5 zl na miesiąc za pranie

Renata

Hej:) A ta druga część pytania, czy zatrudniają osoby na emeryturze? Co w ogóle teraz z przyjęciami, nikogo nie szukają? Kiedyś sporo było ofert, a teraz nic nie ma chyba, a przynajmniej nie widzę. Jak ci się tu pracuje w firmie na ochronie? Jakieś plusy, minusy? Wynagrodzenie dobre oferują? Czytam, że można pracowac na uz, uop, b2b. Nie robią problemów, gdy ktoś chce uop?

Jankes

Czy firma daje pracownikom odzież ochronną?

kasia

Pracuje w toruniu na jednym obiekcie o mojim kordonatorze piszą złe rżeczy całe lato kordynator nie przywiozł wody nie interesuje się ludźmi umowy dowożone z opuźnieniem telefon zepsuty to musiałam prosić kolegé

Klementyna
@kasia

Braliście wodę z innych działów czy może swoją z domu? Jakie temperatury mieliście latem podczas pracy? Z tytułu upałów możecie sobie zrobić dłuższe przerwy?

@kasia

Jaka woda? Brak wody na obiektach podczas upałów to w Maxusie norma. Podkreślmy: PODCZAS UPAŁÓW. W listopadzie na brak wody nie narzekam, ale w sierpniu był problem.

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do MAXUS Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Pracownik Ochrony?

Jakie rozmowy kwalifikacyjne,pamiętaj tylko stopień niepełnosprawności czym wyższy tym lepiej,conajmniej umiarkowany i kasa leci do pracodawcy.A pracownik do roboty.

Dopiero co tu wpadłem i widzę, że mogę nie mieć szans na pracę? w tym przypadku grupy żadnej raczej nie mam. Faktycznie jest tak jak piszesz? Z czego wynika taka polityka firmy? nie brakuje przy tym czasami rąk do pracy? wtedy dałoby radę przyjąć osobę bez?

Firma Maxus posiada też obiekty gdzie obligatoryjnie trzeba mieć wpis pracownika ochrony kwalifikowanego.

PG

Czemu w tej firmie trzeba walczyć o tak podstawowe rzeczy jak PIT-11 ? Może wyjaśnicie tutaj skoro nie raczycie odpisać na maila.

@PG

Szanowny Panie/Szanowna Pani wszystkie PIT-y wysyłaliśmy korespondencyjnie listem poleconym. Jeżeli zmienił się adres lub przesyłka nie została odebrana nie możemy ponosić odpowiedzialności. Proszę o kontakt z działem kadr 42 682 43 32 lub osobistą wizytę celem odbioru dokumentu.

@PG

Serio walczyłeś o PIT? Przecież można go też ściągnąć ze strony mój gov jak się zalogujesz. A jeśli chodzi o składki ZUS to są wszystkie odprowadzane? Ty na jakiej umowie jesteś?

@MAXUS Sp. z o.o.

no na adres mój to niby koodryunatowy wyżej wymieniony P. Wojciech Ch. miał mi wysłac umowę za przepracowany cały miesiąc pracy w firmie maxus ale już jakoś trzy miesięce idzie a P. Wojciech Ch. nie odbiera telefonów; kadry zaś twierdzą, że wszelkie moje dokumenty mu przekazali... mi naprawdę nie codzi o nic innego jak dostać ten papierek dokumentujacy gdzie przepracowałam te ponad sto godzin

halo halo panie wojtku w bydgoszczy, piszę/dzwonię do pana/do kadr. proszę powziąć właściwe środki jak mi pan napisał w smsie i przekazać mi umowę za przepracowany lipiec 2023 w firmie maxus w fordonie

Czarny

Witam, serdecznie nie polecam pracy w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy, że względu na zachowanie kierowników zmianowych z którymi firma nic nie robi. :) Szczególnie z panem Kazimierzem jest to osoba która niestety zamiast skupić się na obowiązkach służbowych woli latać po posterunkach obrabiając (usunięte przez administratora) pracownikom. Jego ulubioną zabawą jest chodzenia na skargi do Pana kierownika, który również nie wywiązuje się z złożonych obietnic. Wśród patrolowców niestety jeden ewidentnie chodzi (usunięte przez administratora) jest bardzo agresywny w stosunku do pacjentów niestety kierownik nic z tym nie zrobi. @Pracodawca Liczę że państwo przyjrzą się tej sprawie bo warunki pracy są fatalne zamiast pracować to szczególnie Panie z szatni wolą siedzieć razem i plotkować a potem trzeba czekać za kluczami i dzwonić ;) Serdecznie Pozdrawiam

Katarzyna
@Czarny

Proszę nie obrażać ludzi.Pracuję już parę lat w tej firmie i mam dobre zdanie o P.Kazimierzu jako dowódcy jak i koordynatorze p.Wojtkiem.To z Panem był problem,zajmował się Pan plotami ,obrażał innych , pomawial osoby mówiąc nieprawdę. A tak na koniec proponuję przeanalizować swoje zachowanie.Jest Pan młodym człowiekiem i gdzieś trzeba pracować a z takim zachowaniem i arogancją będzie trudno utrzymać pracę.Życzę dużo przemyśleń nad swoim zachowaniem i wyciągnięciem wniosków

@Katarzyna

W sumie to miło się czyta jak taki wieloletni pracownik ma dobre zdanie o firmie... A czy wraz z wzrostem stażu można liczyć na jakąś podwyżkę? Ktoś wspomniał, że jest dość duża rotacja, czy to jest prawda? Ciężko byłoby pracować cały czas z nowym zespołem, a w tej pracy współpraca jest jednak bardzo ważna...

Freaky
@Katarzyna

Jeżli chodzi o obrażanie ludzi to można się o to doczepić akurat do pani. KAŻDA zmiana z panią oznacza kretyńskie zaczepki słowne, oraz personalne pojazdy.

Zostaw merytoryczną opinię o MAXUS Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w MAXUS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAXUS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 83.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAXUS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 18 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAXUS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAXUS Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAXUS Sp. z o.o.